pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Gimix

Gimix

Ostatnie 10 wpisów
Od roku jest dostępny etf na mwig40. Średnie spółki historycznie zachowywały się znacznie lepiej niż duże molochy, więc na pierwszy rzut oka zakup tego indeksu może się wydawać dobrym pomysłem.

W perspektywie kilku miesięcy mwig40 może jednak zostać „zasilony” przez kilka spółek z wig20 i to właśnie tych które do tej pory najwięcej ciążyły temu indeksowi (typu Tauron czy JSW). Niestety spółki te miałyby całkiem spory udział w tym indeksie. Zastanawiam się czy nie będziemy niebawem świadkami odchodzenia do przeszłości wyższej siły relatywnej tego indeksu względem wig20, w którym przy okazji może pojawić się kilka ciekawych spółek.

Nie przełożenie przez sąd terminu głosowania na wniosek z sali, w sytuacji gdy dla przedstawienia propozycji Nadzorcy konieczne było zasięgnięcie opinii innego organu (tj. UOKiK – co do konwersji), samo w sobie mogłoby być podstawą zaskarżenia, a następnie uchylenia postanowienia o zatwierdzeniu układ.

Powinniśmy zgłosić przynajmniej to jedno zastrzeżenie plus inne zgłaszane tu tj. niemożność zapoznania się z propozycjami i inne które pojawiają się na forum (vide vox i inni) lub przychodzą komuś do głowy, a jeśli sąd zatwierdzi układ, zaskarżać postanowienie.

Strata podatkowa to jedyna pewna rzecz, którą można było tu uzyskać - gdyby oczywiście sąd zgodził się na konwersję – i warto o nią powalczyć.

Czy jest wogóle możliwy odzysk z fraudów w większej kwocie niż te 100 czy nawet 200 mln? Bo jeśli nie, to te kwoty do podziału dadzą znacznie mniej niż ewentualna tarcza podatkowa ze straty na akcjach.

Zatrudnienie w firmach produkcyjnych opiera się obecnie w dużej mierze na pracownikach ze wschodu. Szerokie otwarcie od 1 stycznia 201 r.9 na nich niemieckiego rynku pracy może się okazać tzw. czarnym łabędziem dla naszej gospodarki.
www.money.pl/gospodarka/wiadom...

Progi wbrew pozorom nie są żadną wielką rewolucją. W ostatnich latach średni zaangażowanie spółek z poszczególnych indeksów w część akcyjną OFE wynosiło:
- wig20 - około 50%
- mwig40 - ponad 20%
- swig80 - poniżej 10%

www.analizy.pl/fundusze/wiadom...

Początkowo miałem wątpliwości co do ustanowienia tego minimalnego limitu na spółki z wig20 i preferowania większych spółek. Jednak biorąc pod uwagę kapitalizację wig20, na poziomie około 2/3 wigu, widać że ten limit wcale automatycznie nie gwarantuje, że duże spółki będą w podmiotach prowadzących PPK przeważane.
Teraz patrzę na te ograniczenia bardziej jako bezpiecznik ograniczający możliwość pakowania nieproporcjonalnie dużych pieniędzy w mniejsze spółki. W końcu w założeniu fundusze emerytalne powinny cechować się mniejszą zmiennością niż zwykłe fundusze, a brak limitów inwestowania w małe spółki większą zmienność by wręcz gwarantował - vide bessa 2007/2008 i indeksy mwig40 i swig80 . Nieproporcjonalnie duże pieniądze z PPK do mniejszych spółek mogłyby dużą zmienności tych indeksów jeszcze spotęgować

cbie1 napisał(a):
tez mam utopione pieniadze ale jedyna szanse na odzyskanie widze w dalszym istnieniu spl.o ile bedzie to mialo sens i bedzie szansa choc niewielka na to ze spl zaczne zarabiac .wtedy akcje nabiora wartosci a to one maja stanowic 73 procent i mozna je sprzedac szybko a to czy spl. zwroci 27 procent w 8 lat czy 22 procent jest dla mnie sprawa mniej wazna


Przy obecnym stanie spółki będziesz miał szczęście jak dostaniesz chociaż 1 gr. na każdą akcję. A jeśli spółka zacznie zarabiać, lepiej mieć twarde wierzytelności niż górę akcji handlowanych poniżej ceny emisyjnej.

Czy w przypadku nie wpłacenia odsetek od obligacji gbk0520 w terminie będę mógł postawić je w stan wymagalności (tj. zażądać od spółki ich przedterminowego wykupu)? Jakie dokumenty powinienem wówczas wystosować do spółki?

lesgs napisał(a):
Od lat mam nadzieję, że rynek GPW w Polsce będzie służyć temu, czemu służą rynki giełdowe dla firm. Jest to źródło pozyskiwania niedrogiego kapitału i jednoczesnego uczestnictwa wielu inwestorów w dobrobycie stwarzanym przez rozwijającą się gospodarkę.


Pracownicze Programy Kapitałowe chyba mają szansę odegrać tego rodzaju rolę, zastępując zwijające się OFE. OFE swego czasu ładnie dostarczały tani kapitał, choć w założeniu służyły przede wszystkim finansowaniu długu państwa. Jeżeli większość kapitału w ramach PPK szła by na rynek giełdowy to perspektywie kilku lat wyceny c/z takie jakie mamy obecnie tj. na poziomie około 15 byłyby uważane za raczej atrakcyjne, a już na pewno nie drogie.

Jakie musiałoby być mniej więcej min. kapitałowe żeby można było myśleć o inwestycji w ETF'y na rynku amerykańskim? Koszty choćby prowizji są pewnie spore, a strategia z wykorzystaniem kilku etf'ów wymaga pewnie jeszcze większego kapitału. Przez jakie konto inwestujesz?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 18 lipca 2011
Ostatnia wizyta: 25 września 2020 10:46:16
Liczba wpisów: 17
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,402 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +140,52% +28 103,85 zł 48 103,85 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d