Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

hank4

hank4

Ostatnie 10 wpisów
Witam

Czy ktoś inwestował w certyfikaty strukturyzowane ?
Czy możecie polecić dom maklerski ktory oferuje certyfikaty a najlepiej warranty. W Polsce wiem ze jest raiffeisen ale ciężko jest z nimi sie skontaktować.

Pozdrawiam

Witam

Czy moze mi ktoś polecić bank bądź brokera który oferuje ETP ? (moga to byc podmioty zagraniczne). W Polsce wyszukałem tylko ing i raiffeisen.

Pozdrawiam

Witam
Czy opcje walutowe są rozliczane dziennie tak jak kontrakty terminowe.tzn gdy na kontrakcie danego dnia zanotujemy zysk to jest on automatycznie dodawany do naszego kata wiec nasz depozyt sie zmienia, wzrasta przez co możemy czesc pieniędzy przenieść gdzie indziej.
Czy z opcjami sytuacja wygląda podobnie?

Pozdrawaim

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak zarabiają fundusze inwestycyjne na kupnie obligacji,bonów skarbowych innych krajów po prez ich zabezpieczenie na kontraktach forward czy furures?

Przykład:

Polski fundusz kupuje Bony Turcji oprocentowane na 10% w skali roku. Oczywiście wcześniej musi zamienić złotówki na liry a następnie musi taki kurs zabezpieczyć na forwardzie czy futures aby zyskac ten kupon 10% (pomijam prowizje i tym podobne). I tego nie rozumie przecież jak chciał bym sprzedać liry np.za 6 miesięcy po obecnym kursie to muszę uwzględnić różnice w stopach procentowych, wiedź zysk fundusze zżera ta różnica i wychodzi na zero.

Więc jak oni na tym zarabiają?

Witam

Proszę mi wyjaśnić na poniższym przykładzie czy będzie istnieć różnica w premii.

Przykład:

RUB/PLN na 3 miesiące opcja call

i

PLN/RUB na 3 miesiące opcja call

Teraz chciał bym zabezpieczyć swój zysk. to czy przy PLN/RUb zapłacę większą premie(rozumie ze zależy ona od stopy procentowej a w Rosji jest większa niz w Polsce) i na odwrót RUB/PLN(czy zapłacę mniejszą analogicznie myśląc)?

pozdrawiam

Czyli mnóstwo kasy.
Wiesz może gdzie tanio można wymienić walutę ?
Na WGT można wymienić ze spreadem 30 pipsów ale banki czy WGT bierze płynność z jakiegoś miejsca bardziej opłacalnego.

Pojedyncze procenty czyli rozumie od 1 do 6 % i od wartości transakcji czy może mojego zysku?

Witam
Czy jestem importerem i chciał bym zabezpieczyć ryzyko walutowe opcją. Czytałem że mogę kupić opcje call bądź put i tu mam problem bo nigdzie nie jest napisane ile procent bank pobiera za taka opcje i czy pobiera od transakcji tzn. ogółu czy może od zysku jaki juz uzyskuje.
Ponad to wiem ze jeżeli kurs pójdzie w zła stronę, nie korzystna dla mnie to wtedy mogę skorzystać z opcji natomiast gdy idzie w dobra nie muszę i mogę sprzedać walutę po cenie korzystnej dla siebie.

Pozdrawiam

Sugerując sie tą wypowiedzią :

"To pomijając zmiany kursu wynikające z transakcji kupna/sprzedaży wystarczyło by
kupić akcje w dniu ustalenia dywidendy, następnie sprzedać po tej samej cenie i być
do przodu o dywidendę pomniejszoną o o,6% prowizji i 19% podatku dochodowego."

Czy można dosprzedac akcje mając dywidendę przed odcięciem?
Czy może źle zinterpretowałem powyższy cytat?

Nie rozumie cie

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 25 października 2018 20:10:57
Liczba wpisów: 36
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,363 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d