pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

inwestor z sukcesami

inwestor z sukcesami

Ostatnie 10 wpisów
Proponuję ADMIRAL BOATS (ADM).

Ale dla papierów w publicznym obrocie (rynek Catalyst) ten obowiązek realizuje się poprzez publikację oficjalną drogą raportów okresowych (w tym rocznych) i bieżących.

A tu p. Olesińska i popierający(a) ją N3MO (domyślam się kto to może być) mówią o jakimś nieformalnym dostępie do dodatkowych informacji. Coraz bardziej irytujące są te wszystkie wypowiedzi.

N3mo napisał(a):
Obligatariusze mają zagwarantowany przepisami dostęp do informacji, do których nie ma dostępu każdy anonim na forum.

Ciekawe... A jak Spółka lub p. MKO rozpozna kto faktycznie jest obligatariuszem? Rejestr obligacji prowadzony jest w KDPW, a nie Spółce? A więc każdy może podać się za obligatariusza.


Cytat:
Jeżeli ktoś z Panów jest obligatariuszem spółki, bardzo proszę o kontakt bezpośredni, ponieważ nie każda informacja może - lub powinna być - udostępniona na publicznym forum


Równy dostęp do informacji?

Cytat z blogu p.Malińskiego o MWTrade:
"Podpisany niedawno cykl umów na obsługę portfela wierzytelności pewnej jednostki medycznej o wartości przekraczającej 10% kapitałów własnych sprawia, że spółka posiada przed sobą bardzo interesującą (dochodową) przyszłość."

Kapitały MWTrade to 56 mln zł, a aktywa 450 mln zł. A więc każdy przypadek zawarcia w ostatnich 12 miesięcy umów na łączną kwotę przekraczającą 5,6 mln zł wymaga poinformowania rynku. A 5,6 mln zł to niewielka kwota w porówaniu do sumy aktywów. Dlatego większość umów generuje konieczność wypuszczenia komunikatu.
Spółka wypuściła w ostatnich 3 miesiącach 11 komunikatów o znaczacych umowach - w tym aż 7 dotyczy pożyczek na okres do ok. 1 miesiąca np. pożyczka 4,5 mln zł udzielona 8 lipca za spłatą 16 lipca tj. 8 dni! To faktycznie "bardzo interesująca przyszłość" ...

A proszę nie zapominać o:
- MWTrade to jedna z najbardziej zadłużonych spółek na giełdzie: kapitały 56mln zł, aktywa 450 mln zł
- MWTrade cały czas emituje obligacje, co świadczy o tym, że nie ma zapewnionego pełnego finansowania z banku w grupie, a tym samym wzrost długu powoduje wzrost ryzyka płynności

Pytanie ile jeszcze może pożyczyć MWTrade przy takim zadłużeniu?

Dziś 1 mln akcji!

Taki obrót był ostatnio rok temu.

Cytat:
Nie do końca też wiadomo jak główny akcjonariusz miałby na tym ewentualnie zarabiać.

To jest akurat proste. Jak ktoś kupił akcje za 10 groszy, to wystarczy, że sprzeda kilka procent akcji po 2-3 zł i jest do przodu.

Oglądam PMI naprawdę z wielką ciekawością. Albo jest to fenomen z genialnym biznesem albo unikalny w historii giełdy wałek. Po raporcie za I kwartał i wpisach ludzi z branży wątpiących w podane dane zapaliła mi się czerwona lampka. Jak to się mówi "Wszystko wygląda na zbyt piękne, aby było prawdziwe". Ale z drugiej strony może faktycznie to jest takie piękneThink

Jak wiara w K2internet po raporcie?

Nie jestem technikiem i moja wiedza jest w tym zakresie mała. Zawsze dziwię się dyskusjom takim jak powyższa, gdy kilka osób widzi różne formacje.
Ale tak na chłopski rozum, to trudno uznać coś w okresie 10-letnim za jakąś formację. W tym czasie była hossa, bessa i znowu hossa. A na Colianie nie ma czegoś takiego jak mocny trend.

Natomiast moje zrozumienie analizy technicznej jest takie, że jest ona sensowna wtedy, gdy inwestorzy (i to ci, kórzy wpływają na kurs) podejmują konkretne finansowe decyzje na podstawie tej analizy. Dlatego moim zdaniem musi to być formacja, którą powszechnie uznaje się za oczywistą.

A na marginesie kurs obecnie rośnie nie z powodów takiej czy innej formacji, ale dobrych wyników.

gratuluję

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 15 lutego 2012
Ostatnia wizyta: 3 stycznia 2014 12:32:31
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,347 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,95% +21 190,60 zł 41 190,60 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d