Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Shatzay

Shatzay

Ostatnie 10 wpisów
watku chyba jeszcze nie ma... nie interesowalem sie nigdy spolkami z "nfi" w nazwie ale ta zwrocila moja uwage z technicznego punktu widzenia. ostatnio duze obroty a kurs na dnie, jak na moje oko to szykuje sie do ataku na linie trendu spadkowego. ma ktos moze jakies rozeznanie w temacie?

no generalnie to wszystkiego sie mozna doszukiwac jak ktos bardzo chce, pytanie tylko jaki to ma sens. idea tej formacji polega na tym ze w trendzie wzrostowym mamy dwa lokalne szczyty, kolejny wyzej niz poprzedni (jedno ramie i glowa) i trzeci, ktory nie przebija poprzedniego (drugie ramie nizej niz glowa). Pokazuje to, ze trend traci na sile. A gdzie tutaj chcesz sie doszukiwac wogole trendu, ktory ma zostac odwrocony? To znaczy mozesz sobie oczywiscie taki uklad szczytow nazwac rgr jesli chcesz ale w trendzie spadkowym nie ma to zazwyczaj takiego znaczenia jak w trendzie wzrostowym.

no tutaj to wogole nie ma sensu doszukwiac sie formacji rgr Shame on you Po pierwsze, taka formacja powinna sie ksztaltowac dluzszy czas, a nie tak jak tutaj ze ramie to jest jedna sesja wzrostowa i jedna spadkowa. Po drugie, co najwazniejsze, zwiastuje koniec trendu wzrostowego, a tutaj chyba ciezko znalezc trend wzrostowy, a jesli nawet ktos sie uprze, to ten trend musialby sie skladac w zasadzie z samej formacji rgr co raczej sensu nie ma.

wielce prawdopodobne ze czegos nie doczytalem, w koncu w te klocki dopiero zaczynam sie bawic. Wiec jesli moj punkt widzenia jest dla kogos zbyt przerysowany to od razu nadmieniam ze wynika to nie z checi manipulacji lecz raczej zwyklej niewiedzy. Ale dobrze, ze zwracacie uwage. przyda sie wszystkim.

O, fajnie WD ze rzuciles okiem. Mysle, ze w obecnych czasach nie ma co oczekiwac szalenczego rozwoju, najwazniejsze aby calo przejsc przez te gospodarcza zawieruche. Sadzac po cenie akcji niczego wiecej sie raczej rynek nie spodziewa, w koncu spolka notowana sporo ponizej wartosci ksiegowej (obecne WK cos kolo 1,8), a jakby nie patrzec zysk netto jest. Pytanie jak beda wygladac najblizsze kwartaly, ale to sie okaze.
Mnie sie podoba sposob zarzadzania spolka - robienie swojego po cichu, bez snucia utopijnych planow i gadania glupot. Jakos budzi moje zaufanie, choc wiadomo ze na gieldzie trzeba z tym ostroznie (pan duda pewnie tez czyjes zaufanie kiedys budzil Whistle ).
Obecnie kurs osiadl na pulapie 1,3, i dosc dzielnie sie trzyma mimo ostatniej ogolnej przeceny (ciekawe czy z okazji tego ze to napisalem jutro zwali sie o 10% Anxious ) a ze maly obrot, mozna wnosic ze juz/poki co nie ma komu sprzedawac na tym poziomie. Osobiscie obserwuje spolke, mysle ze jakiekolwiek info w stylu tego dwa posty wyzej, tyle ze bardziej skonkretyzowane, moze wywolac spory ruch w gore. szczegolnie jesli sie uwzgledni rozmiar firmy przejmowanej.
No i chyba nie ma sie co ludzic ze w czasach spowolnienia i bessy jestesmy w stanie stwierdzic ktora spolka po polepszeniu konunktury da sobie najlepiej rade - dlatego ja skupiam sie na spolkach, ktorych zarzad udowodnil ze potrafi nimi skutecznie kierowac, a cena jest mocno zdolowana.

no i przy okazji poznalismy wczoraj plany spolki na 2009 rok. W dalszym ciagu nowe sklepy i wzrost przychodow, do ok 1 mld zl wobec 760 mln planowanych w tym roku. Oprocz tego dywidenda za 08 i dzialania majace na celu zwiekszyc rentownosc. Jesli sie wszystko uda, bedzie pieknie. Poczytac mozna o tym np. tutaj
www.money.pl/gielda/wiadomosci...

Podoba mi sie jeszcze zdanie mowiace, ze spowolnienie gospodarcze nie tylko nie pogorszy, ale moze wrecz polepszyc sytuacje spolki. Tez wlasnie takim przeswiadczeniem kierowalem sie kupujac akcje.

Na parkiecie jest relacja z tej samej konferencji, ale komus sie cos chyba nie powiodlo bo przychody 1 mld sa anonsowane na biezacy rok ;] cytat: "Oczekuję, że w 2008 r. przychody spółki przekroczą 1 mld zł. Chcemy utrzymać 14-15-proc. rentowność w całym roku, więc byłbym rozczarowany, gdyby zysk netto nie przekroczył 100 mln zł" - powiedział Miłek podczas konferencji prasowej. <- przy takich zalozeniach to zysk chyba powinien byc na poziomie ok 150 mln :-# ale jak rozumiem zamiast 1 mld powinno byc 760 mln, wtedy sie zgadza.

szooler napisał(a):
Artur napisał(a):
Przyznaje mieliscie racje i szooler i owner. Zagralem tym razem
vabank, wszystko wpakowalem w Sygnity. Mam nadzieje, ze
tajemniczy ktos nie zmienil zamiarow i dalej bedzie kupowal.
Stany jednak spokojnie zareagowaly na dane z rynku pracy

Tyś jest mocny Artur.Kurs zawisł na istotnym poziomie,i dla gotówkowców jeszcze nie ma przesłanek do agresywnego kupna,a ci co mają,z tych samych powodów,mianowicie,że popyt nie pokona tej bariery i się cofnie trochę,sprzedają,redukują a ty ryzykujesz wszystko.Tez jestem młody i cię rozumię,ale tyś jest w gorącej wodzie kąpany.Szansa nie kończy się na dziś,a czasem o tym zapominamy,i kupujemy pkc,na już,jakbyśmy kupowali bilet do raju a dziś miał się skończyć świat...
Służę pomocą book

no to prawda. ja tez czesto musze sobie powtarzac ze jutro tez jest dzien i moze byc nizej... ale jedno jest pewne - kupowanie akcji ktore sie wlasnie sprzedalo ale kurs jeszcze poszedl w gore to sredni pomysl. Przynajmniej w moim wypadku rzadko sie to dobrze konczylo, wiec juz tak nie robie. Ale mimo wszystko powodzenia, Artur ;)

no, niezle pojechali po bandzie - 27 mln zysku w III kw, wiecej niz ktokolwiek sie spodziewal.

spolka dzisiaj pokazala raport za III kw, potwierdzajacy tylko pozytywny trend w spolce.

Po kolei:
1) na gieldzie od 2006 roku, cele emisji (zakup zurawi) juz zrealizowane (!)
2) wejscie na gielde umozliwilo gwaltowny rozwoj firmy wlasnie wkutek zwiekszenia parku maszynowego. Skutek: roczne przychody miedzy 2006 rokiem a suma ostatnich 4 kwartalow wzrosly czterokrotnie, z 10 mln do 40 mln zl, zysk ponad 7-krotnie.
3) dzialalnosc wysoce rentowna, rentownosc zysku operacyjnego w okolicach 35-40%, zysku netto 30% i na tym poziomie trzyma sie od III kw 07.
4) co od razu rzucilo mi sie w oczy - bardzo niskie zadluzenie. Obecnie ewentualny rozwoj firmy po wyczerpaniu pieniedzy z emisji bedzie dokonywal sie w oparciu o kredyty bankowe, a pole do dzialania jest bo obecne zadluzenie na poziomie ok 19% wartosci aktywow, wiec mozna bezpiecznie zwiekszyc je nawet dwukrotnie.

W moim odczuciu ta firma to przyklad tego, w jak madry sposob mozna wykorzystac mozliwosci jakie daje gielda. Emisja => pieniadze => ekspresowa realizacja celow emisji => skokowy rozwoj firmy. Bez owijania w bawelne, krecenia i sciemniania. Widac, ze zarzad wie co robic. Generalnie wszystko potoczylo sie chyba szybciej niz sie spodziewano, wystarczy spojrzec na prognozy z 06.11.06 a obecna - odpowiednio 20mln i 40 mln jesli chodzi o przychody, czyli jakby nie patrzec dwa razy wiecej.

Teraz troche realizmu:
1) bylo nie bylo spolka zalezna od koniunktury w budownictwie, a o tym obecnie nie wypada glosno mowic :-#
2) rozwoj spolki zostanie obecnie zatrzymany, wlasnie wskutek oczekiwanego spowolnienia gospodarczego. Park maszynowy ma poki co nie byc powiekszany, co mimo wszystko nosi znamiona rozsadku. W koncu lepiej poczekac na pewniejsze czasy niz zadluzyc sie, kupic duzo sprzetu i dopiero zastanawiac sie czy bedzie on mial gdzie byc wykorzystany czy tylko pochlanial kase na utrzymanie.
3) jest w tym wszystkim tez cos pozytywnego - gorsza koniunktura = tansze przejecia. Zarzad zamierza szukac dobrych okazji i w razie czego dzialac, o czym stoi w informacji uzupelniajacej do raportu.

no i oczywiscie nie moze sie obyc bez wskaznikow - c/z = 7,6, c/wk = 1 przy kursie ok 1,8.

jakies opinie?

owner napisał(a):
ja tam sie nie znam, ale mysle ze goscie z legg masona ktorzy maja tego ponad 10% chyba wiedza co robia angel4

problem w tym ze finansisci z amerykanskich bankow tez mieli byc tymi ktorzy sie znaja...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 31 grudnia 2010 16:34:49
Liczba wpisów: 17
[0,01% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,371 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d