pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

januszw

januszw

Ostatnie 10 wpisów
Do praw do dywidendy jeszcze trochę ,badzo trudno sprzedać przed samą korektą ale spadek od obecnej ceny ok 5% nie byłby niczym nadzwyczajnym ,cały rynek w moim odczuciu cały rynek dojrzał do delikatnej korektyBoo hoo!

Patrząc na zachowanie dolara ,widzę przestrzeń do korekty na wig20 do ok 2100 ,PZU może spaść do 36zł ,a po tej delikatnej obniżce raczej dalsze wzrosty, ale teraz przed zakupem akcji zalecałbym ostrożność

Bardzo proszę o analizę techniczną.

yanek z hor napisał(a):
Szutnik ja nie pisze o opiece zdrowotnej, emeryturach. Pisze o popycie społeczenstwa - jeżeli mało zarabiasz w Chinach i jestes małym przedsiębiorcą to placisz śladowe podatki, rzędu 5'%. Gdy zarabiasz bardzo duzo to płacisz ponad 40% podatku. Te 40% podatki nie sa przeznaczane na kupowanie panderozy na Majorce a są wydawane OD RAZU w Chinach tworząc popyt
Teraz w Polsce bogaci dostali faktyczne większe obciażenie - przypominam o braku ZUS powyżej 30 krotnosci średniej płacy.- i zaczął się jakiś przekaz ze to będzie niszczyć gospodarke. Według mnie to będzie rozwojać gospodarkę - 30000kwoty wolnej powoduje że najmniej zarabiający będą te dodatkowe pieniądze wydawać na rynku tworząc dodatkowy popyt. Druga ważna sprawa - jak zaczynasz działalność i masz same koszty to nie płacisz podatku i nie płacisz zdrowotnego - TO JEDNAK się pomijaja

Przykład Dani - bardzo duze opodatkowanie a jednak Dania jest jednym z najbogatszych krajów
Mierzeja Wiślana ,CPK,Elektrownia Ostrąłęka czy w Danii takie inwestycje mają miejsce?

Wygląda na to że do WZA na kursie nic się specjalnie nie będzia dziać ,ostatnia dywidenda w 2017 ,po wynikach za 2020 w kasie spółki gotówki jest bardzo dużo ,pytanie co z nią zrobią.?

Bardzo proszę nie pisać nieprawdziwych informacji o kilkuset wzrostach w trakcie 12 miesięcy na Ipopemie ,akcje Quercus ,Skarbca ,Altusa. na ostatnich sesjach notują dynamiczne spadki ,przyczyną mogą być duże umorzenia funduszy dłużnych i brak nabyć innych funduszy albo są inne przyczyny,są spółki które urosły faktycznie kilkaset% i jakoś tak dynamicznie ostatnio nie spadają jak wyżej wymienine.

Spadek z 6,7 na 5 zł ,bez żadnej negatywnej informacji to jest bardzo niepokojace ,teraz pytanie ile gotówki jest na koncie spółki i aktualna wycena ?

Wyniki za pierwszy kwartał bardzo dobre,roczne mogą się okazać najlepsze w historii czekamy na walne i propozycje dywidendy.Boo hoo! Boo hoo!

mihumor napisał(a):
Czy przewróciłyby to może za dużo powiedziane bo wszystko zależy jak duże podwyżki. Z drugiej strony polecam wyniki Dom Development za I kwartał oraz przejażdżkę rowerem po okolicach większego miasta. W mieszkaniach to część popytu stanowią zakupy lokali ludzi uciekających z oszczędnościami ale danych precyzyjnych skali takiego popytu raczej nie będzie.
Jest kwestia, którą czas pokaże, czy dziś nie tworzymy kolejnej generacji poszkodowanych; po frankowiczach będziemy mieli być może pokolenie hipotecznych. Jeśli nie będzie jakiejś zapaści w kolejnych 10-20 latach typu recesja + wysoka inflacja to nawet wyższe stopy większość dzisiejszych hipotecznych przejdzie suchą nogą ale jak i przy frankowiczach pojawi się spora grupa takich, którzy przelicytowali lub życie im się niekorzystnie ułożyło lub oni je tak ułożyli.
Pocztówka z Budapesztu przyszła. Budapeszt w Warszawie czyli mamy piątkę korespondencyjnie. Nie czekam na pozdrowienia od Erdogana choć wiele produktów tureckich bardzo się podoba tak bratankom jak i naszym.
Mieszkania stoją puste ,obecne prawo jest po myśli Ikonowicza ,chroni najemcę ,jak prawo chroniłoby właścicieli mieszkań byłoby za dużo,w nowo wybudowanych mieszkaniach ludzie płaca niski czynsz i opłatę abonememtowa za prąd i obserwują jak ceny rosną.

Trzeba obserwować to co dzieje się obecnie na terenie Izraela ,z długów wychodzi się przez inflację albo konflikt zbrojny i nie mam tu na myśli 3 wojny światowej ale znaczący konflikt regionalny.A w obecnej sytuacji oba te zdarzenia mogą mieć miejsce.

Skarbiec podał świetne informacje o napływie nowych wpłat do funduszy w kwietniu ,wydaję się że ten trend w kolejnych miesiącach będzie się nasilał szczególnie może dotyczyć to funduszy akcyjinych czyli z wyższą marżą ,jutro wyniki podaje Ipopema ciekawe czy spełnią oczekiwania analityków?Boo hoo!

Może nowym Prezesem zostanie Max Kraczkowski ,bardzo kompetentny i zupełnie apolityczny menager ?hello1

Mam pytanie jak mógłbym zaoszczędzić w sposób bardzo bezpieczny ok stu tysięcu zł na wkład własny na
zakup mieszkania założymy w okresie ok 3 lat, nie tracąc w tym czasie ok 20 % na inflacji ? bardzo prosże o merytoryczną odpowiedz?

Zgadzam się w 100% z tą wypowiedzią ,zawsze w histori dodruk pieniędzy kończy się tak samo ,tylko powody są inne instytucje decyzyjne mówią że okoliczności są nadzwyczajne i wymagają nie standartowych działań ,grypa Hiszpanka spowodowała ok stu milionów zgonów przy ludności świat a,ok 2 miliardy ta staszna pandemia ok 3 milionów przy liczbie ludności blisko 8 miliardów. na wyobrażnie ma działć widok polonych zwłok w Indiach na każdym wolnym skrawku i brak drewna do stosów.Wspólczesną ekonomie toczy rak chciwości i tu już nie pomoże żadne leczenie ,to trochę jak kopanie puszki przed siebie.

Bardzo silny spekulacyjny wzrost kursu pod ewentalne wezwanie ,wystarczy że nowy akcjonariusz powie że spółka pozostaje na GPW i będzie bardzo bolesne rozczarowanie ,jest bardzo dużo gorącego kapitału i trzeba bardzo szybko reagować bo inaczej mozna zostac dlugoterminowymBoo hoo! inwestorem.

Reforma OFE nie przeszkadza wypłacić dywidendy przez PKN ,będzie na pewno tylko kwestia wysokości Boo hoo!

13,05 wyniki ciekawe czy przy okazji publikacji powiedzą coś o dywidendzie>? ostatnia wypłacana była w 2017r spółka ma kasie ok stu milionów gotówki a kapitalizacja ok stu sześćdziesięciu ,mam pytanie czy ta spół ke można traktować jako okazję inwestycyjną? poproszę o merytoryczną opinię

Jest nowa rekomendacja kupuj 81,8 ale to ma bardzo nie wielki wpływ na kurs .mam wrażenie ze gdyby ASSECO było w WIG-40 to kurs byłby bliżej 100zł ,

To wszystko jest w cenach ,warto spojrzeć na wykres, Folta wszędzie powtarza że TIM jest skrajnie niedowartościowany ja byłbym ostrożny bo korekta na kursie może być bardzo dodkliwasalute

Był jakiś komunikat ze spółki ,z czego wynikają te dzisiejsze spadki ,?

Inflacja w maju może spokojnie przekroczyć 4% ,fundusze obligacyjne od początku roku w dużej części na minusach ,lokaty O % ,kupno mieszkania pod wynajm co raz mniej opłacalny ,dobre spółki płacące dywidende myślę że są dobrym pomysłem inwestycyjnym ,osobiście uważam ze PZU jest obecnie na pozimach do zakupu ,oczywiście zawsze może być niżej ale łapanie dołków jest bardzo trudne i często nie efektywne .Boo hoo!

Zysk jednorazowy ,dywidenda też ,salute

No ale ten obrót na dogrywce robi wrażenie ,ciekawe czy w poniedziałek będzie +3%?salute

Wydaje się że biorąc pod uwagę ostatnie zangażowanie dużych inwestorów w zakupach TFI mam tu na myśli rodzinę Juroszków to tutaj na razie po rewelacynych wynikach nic na razie się nie dzieje.Zakładam że wyniki za pierwszy kwartał powinny być bardzo dobre.Spółka wskażnikowo bardzo tania,zobaczymy co z dywidendą za 2020 ?

mihumor napisał(a):
To miło było ale cena ustalana jest np tego co będzie albo raczej np tego co realnie może być. Nie twierdzę, ze nie wypłacą dywidend (nawet 7%) tylko na dziś nie wiem, czy będą wypłacać co rok 4 zł (plus inflacja) lub więcej. Rynek chyba też nie wie albo wątpi, skoro nie może pokonać kosmicznej ceny 34,50 zł. Do tego rynek, z którego czerpią ciągle jest w kłopotach i to ciąży zresztą nie tylko im.
W
w czasach ujemnych stóp procentowych i drogich bardzo, często trudno wynajmonanych mieszkań dywidenda z PZU jest atrakcyjna mimo że te akcjie wcale nie są tanie.takie czasy

kokospl napisał(a):
Nie ma impulsów do wzrostów (dywidenda) wiec stawiam, że jednak będzie próba zejścia poniżej 30
No chyba ,że jednak zarząd się obudzi i coś w końcu zaproponuje
Nie będzie żadnego zejścia poniżej 30zł , raczej powolny ruch w górę do ok 40zł ,warto zapoznać się z dzisiejszą opinią Jacka Rzeżniczaka Boo hoo!

Opór na 34,5 bardzo silny ,dziś spadki ale na małych obrotach dopóki nie wyjaśni się sprawa odnośnie wysokości dywidendy raczej trend boczny?

januszw napisał(a):
Warto spojrzeć na długterminowy wykres ,będzie bardzo silne wybice a w którą stronę sprawa jest otwarta .fundamentalnie same pozytywy no i trzeba brać pod uwagę ceną po jakiej kupował Cyfrowy Polsat?
Z analizy technicznej sytuacja jest wyjaśnina teraz oczekuje nowej rekomendacji znacząco wyższej jak ostatnie,Boo hoo!

Warto spojrzeć na długterminowy wykres ,będzie bardzo silne wybice a w którą stronę sprawa jest otwarta .fundamentalnie same pozytywy no i trzeba brać pod uwagę ceną po jakiej kupował Cyfrowy Polsat?

co się dzieje że dziś takie dramatyczne spadki?salute

Wyniki bardzoy dobre ,ale cały ogromnym zagrożeniem jest wyrok sądu w sprawie franków salute

januszw napisał(a):
Wyniki za 2020 rewelacyjne ,pierwszy kwartał też powinien być udany ,znaczący wzrost dolara .a trochę w dalszej perspektywie bardzo duży kapitał przewidziany w planie odbudowyBoo hoo!
Waluty cały czas drożeją .wyniki za pierwszy kawratał będą rewelacyjneBoo hoo!

Słabiutko to wygląda może spółka nie spełniła oczekiwań odnosnie dywidendy . 4zł myśle że tego oczekiwał rynek?

Warto zwrócić uwagę na notowania innych Telecomów ,daje do myślenia?Boo hoo!

Bardzo dobre wyniki Banku Handlowego na obligacjach ,PZU ma bardzo duży portfel obligacji ciekawe jak będzie dziś reakcja na rynku?

januszw napisał(a):
Przy darmowym pozyskaniu kapitału jak najbardziej możliwe jest przejęcie przez Cyfrowy Polsat ,pierwszy krok już został zrobiony poprzez przejęcie dużego pakietu akcji.Boo hoo!
Tu jest dość dużo poważnych funduszy i pewnie cena w wezwanuiu byłaby znacząco powyżej obecnego kursu tak w okolicach 100zł?Boo hoo!

Przy darmowym pozyskaniu kapitału jak najbardziej możliwe jest przejęcie przez Cyfrowy Polsat ,pierwszy krok już został zrobiony poprzez przejęcie dużego pakietu akcji.Boo hoo!

Warto w tym kontekście zobaczyć do jakich funduszy są wpłaty ,zaufanie do notowanych spółek z GPW jest jest na bardzo niskim poziomie ,ostatni przykład Ropczyce, to spektakularny przykład jak można potraktować inwestorów.Dla mnie Asseco ma największy potencjał do wzrostu z WIG20 ,ale widząc reakcje po doskonałych wyniakach za 2020 mam wątpliwości co do dalszego rozwoju sytuacji?Liar

Wyniki za 2020 rewelacyjne ,pierwszy kwartał też powinien być udany ,znaczący wzrost dolara .a trochę w dalszej perspektywie bardzo duży kapitał przewidziany w planie odbudowyBoo hoo!

dejw napisał(a):
Na razie, jak zwykle, kupują mający dostęp do informacji poufnych. Reszta dowie się na parę dni. Pewnie skończyli prace związane z preparatem (co oczywiście nie uzasadnia takiej wyceny, ale kto by się tym przejmował).
Spada Mabion to jest,Boo hoo! ta sama pula gorącego kapitałuwave

Ciekawe czy jutro uda się przebić opór na 34zł,to otworzyłoby możliwość dojścia do 40zł ?,

Wyniki 23,03, i wygląda że dopiero jak okażą się dużo lepsze od oczekiwanych to kurs mocno wzrośnie powyżej 70 zł na dziś jest kurs jest słaby bo spółki technologicze w USA są w sporej korekcie ,nic innego mądrego mi do głowy nie przychodzi skąd bierze się słabość ostatnia rekomendacja 78,4salute

Myśle że z jednak będzie zjazd z kursem poniżej 30zł ,wyrok sądu może wywołać jednak panikę na sektorze bankowym ale każdy musi indywidualnie podchodzić do inwestycji?

Dziś świetne wyniki Comarchu ,warto brać to po uwagę bo kurs ostatni coś dziwnie spadał?

nie wiem co się dzieje na Aliorze to jest dla mnie nie zrozumiałe ,ale biorąc pod uwagę że PZU jest większościowym akcjionariuszem to obecna cena zupełnie tego nie oddaje?

Szutnik napisał(a):
Cytat:
Z analizy technicznej wyjście przy wysokich obrotach powyżej 6,38 otwiera drogę do dynamicznego wyjścia w górę

@ januszw - potrafiłbyś zamieścić tu wykres tej "analizy technicznej", z której to miałoby wynikać?
Analiza techniczna jest tylko pomocna w inwestyciach ,najważniejsze są fundamenty ,wyobrażmy sobie wezwanie przy aktualnym kursie odzew byłby podobny do tego co jest na Netii ,zakładam że nawet 9zł to nie jest cena po której fundusze oddałyby akcjię?Boo hoo!

Z analizy technicznej wyjście przy wysokich obrotach powyżej 6,38 otwiera drogę do dynamicznego wyjścia w górę ,fundamentalnie wszystkie czynniki przemawiają za wzrostami no ale jak będzie zobaczymyBoo hoo!

januszw napisał(a):
Jutro koniec wezwanie na Netiie ,może to trochę wyjaśni sytuację>?Sick
no to sytuacja odnośnie wyzwania wyjaśniona ,jestem bardzo ciekawy jak po ty informacjach w poniedziałek się otworzy Orange? Boo hoo!

po wzrostach kursów Aliora I Pekao tu dziś powinne być solidne wzrosty?

spółka córka całkiem ładne wyniki no i przyzwojta dywidenda?

Jutro koniec wezwanie na Netiie ,może to trochę wyjaśni sytuację>?Sick

Zachowanie kursu tragiczne ,to wygląda już na panikę>dobrych kilkanaście % w dól .to raczej nie jest spowodowane wynikami? o co tu chodzi?salute

Od początku roku ,90% wpłat idzie do funduszy obligacyjnych na których w większości są realne straty ,jeszcze nie jest ten czas zainteresowania sie akcjiami i dlatego spokojnie można zwiekszac zangażowanie w przyzwoite walory a do takich zaliczam fimy z grupy Asseco Poland jak ulica zobaczy prawdziwą inflacje przy minusowych stopach to wtedy zaczni e sie ostre kupowanie i wtedy trzeba się będzie pomału wychodzić z akcji.W obecnych spadkach nie widzę zupełnie nic nadzwyczajnego.

No to jesteśmy z kursem nie wiele wyżej jak na początku paniki z wiązanej z wirusem aż się prosi przy tym kursie zrobić to co z Play .?

Play znacząco podnosi ceny ,widać że po zakupie trzeba podnieść wartość ,daje do myślenia?

Wyglada na to że jakiś czas będzie trend boczny,pewnie dość szybko kurs znowu dotrze do 6,7? no chyba że będzie nowa rekomendacja z ceną np. 9zł salute

kokospl napisał(a):
Niby dlaczego ma być przykra niespodzianka?
Dolar/Złoty przejście 3,75 obligacje 10 letnie rentowność 1,5% i korekta na GPW dość spora tak np,-10%?

Wygląda na to że jedynym argumentem na kupno Orange jest ewentualne wezwanie z dużą premią ,ale nie stety termi jest zupełnie nie przewidywalny .salute

Wyniki raczej neutralne zobaczymy czy jutro zapowiedzą dywidendę ale te ostatnie spadki zupełnie nie są związane z fundamentami Boo hoo!

Coraz mocniejszy dolar powinien znacząco pomóc wynikom,zachowanie kursu na dziś wygląda słabo ,może dywidenda powyżej 3zł wyrwie spółke z marazmu?

Czyli o dywidendzie to można zapomnieć>?Boo hoo!

Trzeba patrzeć na kurs dolara i rentowność obligacji Amerkańskich ,bo tu może być przykra niespodzianka.

Wyniki bardzo dobre .ale tak duży wzrost w tak krótkim czasie może spowadować korekte Boo hoo!

Tu w zasadzie tylko jedno zdarzenie w postaci zdjęcia Playa zGPW z bardzo dużym dyskontem powinno spowodować trwałe wejście kursu powyżej 7zł ,zastanawia mnie obecne zachowanie kursu przed zbliżającymi się wynikami tu nie działa zasada kupuj plotki sprzedawaj fakty tak jak by rynek oczekiwał bardzo słabych wyników ,rekomendacja ostatnia praktycznie nie miała żadnego pozytywnego odniesienia do kursu ,jeżeli planuja podobny ruch jak do Orange Belgia to nie będzie żadnej dywidendy kurs ma być jak najniżej żeby w ewntualnym wezwaniu była jak najniższa premia .salute

Dla mnie ewidentnie jest brak kapitału zagranicznego ,widać to po obrotach ,tu zacznie się ruch jak powiedzą jaka będzie wysokość dywidendy

Bardzo słabe zachowanie kursu ,o co tu chodzi?

nie ma funduszy wycisną po 30zł i zdejma spółke z GPWsalute

z GPW są wycofywane bardzo solidne spółki a wchodzą jakieś dziwactwa z branży gier co do tego PPK ma wchodzić ,darmowy pieniądz robi swoje ,po co się dzielić z akcjonariuszami zyskami ?

3,5 zł dywidenda to powinno powstrzymać ewentualne większeBoo hoo! spadki ,wyniki takie sobie ,

No i ciekawe czy nie sprzedali trochę Serinusa?Boo hoo!

Qrs sprzedał bez problemu nową emisje akcji po 4,2 ,dopływ do funduszy w tym roku będzie bardzo duży opór widzę w ok 5 zl

januszw napisał(a):
januszw napisał(a):
No i to jeszcze wejście Amazona .to jest zwykła hurtownia elektryczna ,a marże na instalacjach solarnych będą spadać bo masa firm będzie zmieniać w związku z zarazą i na rynku zrobi się za ciasnosalute
Spółka nie jest zła, ale stanowczo za drogo wyceniana ,tam nie ma czegoś unikatowego, to co by mogło być jakimś magnesem, w dużej części jest to tradycyjny stacjonarny handel oparty ta niskich marżach.
Dla przypomnienia jeszcze wisi zapowiadana emisja akcjiBoo hoo!

januszw napisał(a):
No i to jeszcze wejście Amazona .to jest zwykła hurtownia elektryczna ,a marże na instalacjach solarnych będą spadać bo masa firm będzie zmieniać w związku z zarazą i na rynku zrobi się za ciasnosalute
Spółka nie jest zła, ale stanowczo za drogo wyceniana ,tam nie ma czegoś unikatowego, to co by mogło być jakimś magnesem, w dużej części jest to tradycyjny stacjonarny handel oparty ta niskich marżach.

Wygląda na to że ważna wsparcie na ok 30zł wytrzyma ,teraz jest raczej pytanie o zasięg ewantualnych wzrostów, do 34zł raczej w tym ruch powinniśmy dojść o ile coś nie oczekiwanego nie zdaży się w USA bo tam korekta ok10% według mnie wisi w powietrzu .

Myślę że jest teraz dość dobry moment na delikatny zakup .przed większymi spadkami będzie chronić zapowiadana dywidenda jedyne co może martwić to większa korekta w USA Not talking

Dostali pieniądze za to że są obywatelami USA ,Bidon powiedział że przecież nie może być tal żę ludzie będą głodni ,jedzenie dostają za darmo od instytucji charytatywnych za czynsz nie płacą są zwieszone na paliwo do pracy nie wydają mają dużo wolnego czasu no to czas pomnażać majątki co jakiś czas podawane są przkłady jak to można szybko zostać milionerem bez pracy witaj w nowy świecie ,oczywiście banki centralne nie mają z tą sytuacją nic wspólnegoBoo hoo!

Ulicy nie udało się zdobyć Capitolu ale udało się zdobyć, Wall Steet ogon macha psem FED wypuścił Dżiina z butelki takiego numerów jak ostatnio z tym wyciskaniem krótkich pozycji to jeszcze nie było czy to ten czarny łabądż?

ciekawy artykuł w dzisiejszym Parkiecie, nie długo wyniki za 2020 ,jakoś tak dziwnie nisko ten kurs nie wiem jak dłuży wpływ mają pozycje krótkie?

Zastanawia mnie słabość kursu Orange ,w kontekście ceny wezwania na Playa i na Orange Belgia ?

Bardzo proszę zapoznać się z mojmi wcześniejszymi wypowiedziami są sporo dłuższe niż 3 ,4 słowa zawsze wypowiadam się w sposób merytoryczny poparty twardymi danymi ostatni mój wpis jest krótki bo argumenty za wzrostami to można posłuchać w programie np.Pana R,Młotkowskiego tam cały czas jest mowa że nie ma alternatywy dla rynku akcji częstym gościem jest pan S,Buczek mający swój własny interes w tym aby były napływy do funduszy.

Wczorajszy powód do wrostów, to podobno była spokojna inauguracja wyborcza zaczyna to już przypominać totalny obłęd salute

Janet Yellen sytuacja nadzwyczajna wymaga nadzwyczajnych działań hello1

Pojawił się nowy akcjonariusz przkroczył 5% i to z długo ,no robi się ciekawie na spółce?Boo hoo!

Wygląda na to że trochę się zmieniło,dawni klijenci zakładiający lokaty w dużej części stali się akcjionariuszami w sposób bezpośreni lub pośredni poprzez fundusze a to że zyski w tym roku będą beznadziejne to nie ma znaczenia ,ważne jest co żę realne stopy są ujemne o co najmniej -5% i trzeba w coś inwestowac, to co ewentualnie można bradż pod uwage to odłożona dywidenda ale to jest wysoce nie pewne.

Wczoraj pan S,Buczek pochwalił się że pieniądze do funduszy akcyjnych płyną szerokim strumieniem .kolejny powód żeby zachować ostrożność , a wracając do mojego wcześniejszego wpisu odnośnie sytuacji w USA ta jeżeli na giełdzie nastąpiłby krach, to te ostatnie zamieszki pod Kapitolem byłyby jak ustawka kiboli przed meczem ,oszalały tłum wznieciłby powstanie zbrojne ,no bo jaby okazało się ze akcje takiej Tesli spadłyby o 90% to społeczeńtwo stwierdziło by że zostaoi okradzene.Ciekawe jak to się wszystko skończy?.

Ciekawe spostrzeżenia .zakładam że następnym pomysłem Fedu bedzie zakupy akcji poprzez np.ETEFy oczywiście za kolejne biliony dolarów z powietrza ,rynek obligacji praktycznie jest całkowicie pozbawiony regułom rynkowym.Po raz kolejny powtórzę system emerytalny w USA jest w bardzo dużej czesci uzależniony od giełdy i tam po prostu nie może być krachu tylko małe korekty .ale to wszystko do czasu.

Ammianus napisał(a):

Ale co wnosi do dyskusji Twoja opinia, że akcje Allegro są notowane wyżej (Twoim zdaniem) nić być "powinny" ?

Jeśli tak uważasz, to może ich nie kupuj ?

I serio tak chcesz dyskutować ?
jestem starej daty i dla mnie wskażniki c/z, c/wk to nie jest coś co już odeszło do lamusa historii prznajmniej taką mam nadzieje, tak jak najstarszy i nabardziej uznany inwestor w USA Think Warren Buffett

to co nazywasz Rynkiem to od 2008 jest totalnym zaprzeczeniem regułom normalnej ekonomi ,patrz wycena Tesli a na naszym GPW np.Allegro salute

Blokady gospodarcze do kwietnia, dzisiejsza wypowiedz kanclerz Merkel informacja jak najbardziej pozytywna w myśl zasady im gorzej tym lepiej Boo hoo!

Jedna ze słabszych spółek z sWIG80 co tu jest nie tak,? rekomendacje ok wyniki przyzwite a kurs słabiutko.Silenced

skąd te wzrosty dziś na Polimexie?

Kurs jak sprzed zarazy a wyniki o co najmniej połowe niższe witaj nowa ekonomiaBoo hoo!

Tylko jak się płynie z trendem to można wpaść w wir ,korekta i to spora przjdzie w najmniej oczekiwanym momencie ale fakt jest taki ze jeszcze nigdy w histori ingerencjia w rynki nie miała miejsca na taka skale,z tej gory długów które powstały na swiecie mozna wyjsc przez duzy konflikt zbrojny albo przez hiperinflacje

Wszystkie zagrożenia dla wielkiej HOSSY się skończyły czeka na czas stałych i dużych wzrostówhello1

Czarny łabędżsalute ?

HOSSA jest na wszystkim ,rynki zakładają że bedzie lepiej niz przed histerią globalną tzn że turystyka będzie hulać i np.kino wypełnią się po brzegi ,stadiony będą pękać w szwach a moze jednak coś w zachowaniach ludzi sie zmieni?Szczepionka działa podobdno pół roku a potem co kolejne szczepienia?

W USA nie może już być już żadnych większych spadków tam system emerytalny jest prawie całkowicie uzależniony od giełdy to jest jedna wielka piramida i co jakiś czas trzeba bedzie stosować nie konwencjonalne działania tak aby wzrost był cały czas ,rynek obligacji majacych ujemne oprocentowanie nie może byc podstawa systemów emerytalnych .To jest obłęd.salute

Wczoraj wirus z wysp był o 70% bardziej zarazliwy dziś na giełdach jego zarażliwić już spadła salute

Ammianus napisał(a):

Korektę na czym ?

Np. Swig80 dopiero pokonał istotny szczyt i ma szanse zaatakować ten z 2017.

A Wig20 niby dlaczego ma nie podejść pod 2100 ?
CRY nadal pnie się w górę, USD leci.

Zamiast rewelacji o godzinie policyjnej w sylwestra i końcu świata może jakieś konkrety ?

Żeby nie było - uważam, że korekta może być, albo może jej nie być.
Zaraz po 3 Królach, albo przed walentynkami.
Równie precyzyjnej opinii, co moja powyższa, nie dostarczy żaden z zarządzających największymi funduszami.

A bardziej serio. Coraz trudniej o ciekawe wykresy bo sporo z nich jest w punkcie, albo w 1, albo w 2 stronę.
Swig80 to naprawdę ma z czego spadać Boo hoo!

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 18 czerwca 2021 08:58:53
Liczba wpisów: 338
[0,09% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]
Punkty respektu: 7

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,145 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło