pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

orekki

orekki

Ostatnie 10 wpisów
Niestety wszystko jak zwykle jest chyba załatwiane od d... strony.
Zmalazłem w necie informację, z której wynika że teraz będą zbierać dokumenty od posiadaczy obligacji, potem projekt planu podziału. Jakby nie można było przekazać kasy do kdpw i rozliczyć tam.
W ogłoszeniu brak daty, więc nawet trudno powiedzieć od kiedy ta informacja. Dziwne że nikt tego jeszcze nie widział, z tych co wydzwaniali, i interesowali się dokładniej. Chyba że to bardzo świeże.
WAŻNE : w ogłoszeniu jest mowa tylko o serii B, więc najprawdopodobniej tylko tu coś skapnie.
Cytat:
Syndyk masy upadłości TimberOne S.A, w upadłości likwidacyjnej (Spółka) oraz kurator obligatariuszy uprzejmie informują, że został sprzedany majątek Spółki będący zabezpieczeniem wyemitowanych przez nią obligacji serii B.


www.kancelaria-zamosc.pl/upadl...

Morka, naucz się czytać powoli i dokładnie, odpowiadasz znowu nie na temat, mylisz spółki i cytaty.
Wklejasz całe posty mimo, że odpowiadasz tuz pod nimi - aż dziw że moderator nie widzi tego zaśmiecania wątku tymi samymi tekstami . Do tego cytujesz sam siebie.
Wystarczy, już wiemy co chciałeś powiedzieć, ale nie ma sensu bez przerwy wałkować, czy jest jakiś wyjątek od tego, czy akurat dla Ciebie nie ma..

@morka
Napisalem wczoraj PW, żeby nie zaśmiecać już tego wątku sprawą innej spółki i podałem gdzie szukać informacji. Nie sprawdziłeś, a dalej uparcie piszesz to samo,
Żeby już zakończyć spór, pozwól zacytuje fragmenty z komunikatów spółki o uprawomocnieniu się układu i o czwartej racie w ramach tegoż układu (pierwsza była w marcu 2017 co przeczy tezom o braku jakiejkolwiek płatności przez spółki obligacyjne).
Cytat:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2015 z dnia 23 lipca 2015 roku w sprawie zatwierdzenia układu, Zarząd Orzeł S.A. w upadłości układowej informuje, że dnia 28 sierpnia 2015 roku Spółka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych w sprawie zatwierdzenia układu wraz ze stwierdzeniem w dniu 27 sierpnia 2015 roku jego prawomocności.

Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 6 marca 2020 roku, w wykonaniu zobowiązań układowych, dokonał za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie wypłaty należności z tytułu częściowej spłaty kapitału od obligacji serii B w wysokości 150,00 zł na jedną obligację.

Reasumując był to układ (zatwierdzony przez sąd), i płatne są już 4-ty rok kolejne raty, oraz wykupione obligacje wyemitowane w ramach układu .
Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 14 stycznia 2019 roku dokonał wpłaty należności z tytułu wykupu obligacji serii C na rachunek Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, za pośrednictwem którego należności te zostaną przekazane na rachunki poszczególnych obligatariuszy, co powinno nastąpić w dniu 15 stycznia 2019 roku.

@morka
Sorki, ale to co napisałeś to totalny chaos. Skończmy ten off-topic, jedynie proponuje jeszcze abyś wszedł na strony spółki orzeł i dopisz tam żeby ci którzy zostali spłacenie z obligacji nie cieszyli się za bardzo, bo nie ma o tym obwieszczenia. Bez urazy, relax. nie rozumiem tego upartego dążenia aby mieć koniecznie racje, nawet jak fakty są inne.

Nie pisałem nic o Biomedzie, więc to nie do mnie.
A Orzeł jak napisałem spłacił obligacje (s.C) i spłaca od kilku lat kolejne raty tym co nie zamienili serii B na wyemitowaną w ramach układu serię C, więc trudno tu pisać o zakończeniu układu bo jest w trakcie, ale bez opóźnień. Jest to oczywiście zaprzeczenie Twoich słów,że spółki obligacyjne nie spłaciły nawet pierwszej raty. A nie muszę do tego przeglądać żadnych monitorów, bo sam otrzymałem już w ramach układu te prawie 50% i tu akurat wierzę że będą kolejne raty, choć kiedyś wątpiłem.
P.S.
Ponieważ zdecydowana większość skorzystała z nowych obligacji, to nawet można by napisać, że układ został wykonany już dla większości posiadaczy obligacji wyemitowanych przez spółkę, a jedynie garstka tych co nie skorzystali z zamiany jest jeszcze do spłacenia.

@morka
Powtarzasz cały czas to samo, ale nieprecyzyjnie.
morka napisał(a):
Od stycznia 2016 do grudnia 2019 zatwierdzono 418 układów (tyle już mamy, ale w znacznie mniejszej skali, Getbacków z uprawomocnionymi układami), z których dotrzymano 2 (spółki nieobligacyjne) - spółki obligacyjne nie spłacają nawet pierwszej raty układowej co potwierdzają raporty: obligacje .pl z 17 sierpnia 2018 i z 30 października 2018 w ich ostatnim zdaniu.

Zgadzam się że z dotrzymaniem układów jest tragicznie i beznadziejnie, ale jeśli chcesz być w zgodzie z prawdą, to zdarzają się wyjątki.
Orzeł w ramach układu emitował nowe obligacje, które spłacił a dla tych co się nie chciało wejść w te obligacje (lub nie wierzyli że tak lepiej), spłaca zadłużenie w ratach. Do tej pory (czwarta rata była w tym miesiącu) zgodnie z układem spłacone 47,5%, docelowo 100% . Oczywiście trwa to długo, ale da się, tyle że to wyjątek niestety.
I osobiście w gb nie wierzę zupełnie, a ich zachwyty że spłacą przed terminem cały 1% w ramach dwóch pierwszych rat. to jest żałosne po prostu.

@mambo
Piszemy o zupełnie innych aspektach tej sprawy.
Zgoda na wnikliwe przyjrzenie się motywom działania organów decydujących o resolution. Zgoda na prawo do innego podziału w kwestii umorzenia (pod warunkiem rzeczowych argumentów). Przecież część odzyskała kasę (choc nie całą), nie mając gwarancji bfg.
Ale prawnik twierdzący, że całkowicie niewinny jest ktoś kto kupował obligacje wiedząc o problemach banku i mający ochotę na zwykłą spekulację, to zupełnie inna sprawa.

@Kakarotto
Jeśli kupujesz auto, o którym wiesz że brało udział w poważnym wypadku, a nie potrafisz samodzielnie zdiagnozować czy naprawa była fachowa, to nie możesz kierowac się tylko niską ceną, ale też ryzykiem że przy najbliższym badaniu technicznym okaże się "co w trawie piszczy" i poniesiesz koszty przekraczające wartość auta.

Cytat:
Klient nieprofesjonalny to w moim rozumieniu klient, który nie ma dostępu do informacji innych niż te, które zostały podane do publicznej wiadomości

To nie tak. Do takich informacji dostęp ma każdy klient, i w zasadzie tylko do takich. Również profesjonaliści, np zarządzający funduszami czy doradzający przy inwestycjach. Do tych poufnych informacji, powinni mieć tylko insiderzy.
Tu chodzi o co innego. Dziwnie w ustach prawnika wygląda taka wypowiedź. To tak jakby obrońca na sali sądowej twierdził że jego klient jest całkowicie niewinny, bo … nie zapoznał się nigdy z kodeksem karnym i nie wiedział że popełnia przestępstwo. To jest co najmniej kontrowersyjne i można się domyślić chyba czemu ma służyć.

Pamietaj, że polityk zazwyczaj myśli nie co jest złego -dobrego, tylko jak przysłużyć się partii i zdobyć głosy wyborców. To jedyne cele.
Swoją drogą zakaz handlu wierzytelnościami jest sprzeczny z ostatnimi zmianami dotyczącymi handlu obligacjami po terminie wykupu. Teraz znowu można by się spodziewać powrotu do zakazu handlu, czyli obligatariuszu martw się sam (tak jak i inni wierzyciele).

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 12 sierpnia 2012
Ostatnia wizyta: 4 lipca 2020 23:34:48
Liczba wpisów: 343
[0,10% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,567 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d