pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

orekki

orekki

Ostatnie 10 wpisów
Morka, naucz się czytać powoli i dokładnie, odpowiadasz znowu nie na temat, mylisz spółki i cytaty.
Wklejasz całe posty mimo, że odpowiadasz tuz pod nimi - aż dziw że moderator nie widzi tego zaśmiecania wątku tymi samymi tekstami . Do tego cytujesz sam siebie.
Wystarczy, już wiemy co chciałeś powiedzieć, ale nie ma sensu bez przerwy wałkować, czy jest jakiś wyjątek od tego, czy akurat dla Ciebie nie ma..

@morka
Napisalem wczoraj PW, żeby nie zaśmiecać już tego wątku sprawą innej spółki i podałem gdzie szukać informacji. Nie sprawdziłeś, a dalej uparcie piszesz to samo,
Żeby już zakończyć spór, pozwól zacytuje fragmenty z komunikatów spółki o uprawomocnieniu się układu i o czwartej racie w ramach tegoż układu (pierwsza była w marcu 2017 co przeczy tezom o braku jakiejkolwiek płatności przez spółki obligacyjne).
Cytat:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2015 z dnia 23 lipca 2015 roku w sprawie zatwierdzenia układu, Zarząd Orzeł S.A. w upadłości układowej informuje, że dnia 28 sierpnia 2015 roku Spółka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych w sprawie zatwierdzenia układu wraz ze stwierdzeniem w dniu 27 sierpnia 2015 roku jego prawomocności.

Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 6 marca 2020 roku, w wykonaniu zobowiązań układowych, dokonał za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie wypłaty należności z tytułu częściowej spłaty kapitału od obligacji serii B w wysokości 150,00 zł na jedną obligację.

Reasumując był to układ (zatwierdzony przez sąd), i płatne są już 4-ty rok kolejne raty, oraz wykupione obligacje wyemitowane w ramach układu .
Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 14 stycznia 2019 roku dokonał wpłaty należności z tytułu wykupu obligacji serii C na rachunek Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, za pośrednictwem którego należności te zostaną przekazane na rachunki poszczególnych obligatariuszy, co powinno nastąpić w dniu 15 stycznia 2019 roku.

@morka
Sorki, ale to co napisałeś to totalny chaos. Skończmy ten off-topic, jedynie proponuje jeszcze abyś wszedł na strony spółki orzeł i dopisz tam żeby ci którzy zostali spłacenie z obligacji nie cieszyli się za bardzo, bo nie ma o tym obwieszczenia. Bez urazy, relax. nie rozumiem tego upartego dążenia aby mieć koniecznie racje, nawet jak fakty są inne.

Nie pisałem nic o Biomedzie, więc to nie do mnie.
A Orzeł jak napisałem spłacił obligacje (s.C) i spłaca od kilku lat kolejne raty tym co nie zamienili serii B na wyemitowaną w ramach układu serię C, więc trudno tu pisać o zakończeniu układu bo jest w trakcie, ale bez opóźnień. Jest to oczywiście zaprzeczenie Twoich słów,że spółki obligacyjne nie spłaciły nawet pierwszej raty. A nie muszę do tego przeglądać żadnych monitorów, bo sam otrzymałem już w ramach układu te prawie 50% i tu akurat wierzę że będą kolejne raty, choć kiedyś wątpiłem.
P.S.
Ponieważ zdecydowana większość skorzystała z nowych obligacji, to nawet można by napisać, że układ został wykonany już dla większości posiadaczy obligacji wyemitowanych przez spółkę, a jedynie garstka tych co nie skorzystali z zamiany jest jeszcze do spłacenia.

@morka
Powtarzasz cały czas to samo, ale nieprecyzyjnie.
morka napisał(a):
Od stycznia 2016 do grudnia 2019 zatwierdzono 418 układów (tyle już mamy, ale w znacznie mniejszej skali, Getbacków z uprawomocnionymi układami), z których dotrzymano 2 (spółki nieobligacyjne) - spółki obligacyjne nie spłacają nawet pierwszej raty układowej co potwierdzają raporty: obligacje .pl z 17 sierpnia 2018 i z 30 października 2018 w ich ostatnim zdaniu.

Zgadzam się że z dotrzymaniem układów jest tragicznie i beznadziejnie, ale jeśli chcesz być w zgodzie z prawdą, to zdarzają się wyjątki.
Orzeł w ramach układu emitował nowe obligacje, które spłacił a dla tych co się nie chciało wejść w te obligacje (lub nie wierzyli że tak lepiej), spłaca zadłużenie w ratach. Do tej pory (czwarta rata była w tym miesiącu) zgodnie z układem spłacone 47,5%, docelowo 100% . Oczywiście trwa to długo, ale da się, tyle że to wyjątek niestety.
I osobiście w gb nie wierzę zupełnie, a ich zachwyty że spłacą przed terminem cały 1% w ramach dwóch pierwszych rat. to jest żałosne po prostu.

@mambo
Piszemy o zupełnie innych aspektach tej sprawy.
Zgoda na wnikliwe przyjrzenie się motywom działania organów decydujących o resolution. Zgoda na prawo do innego podziału w kwestii umorzenia (pod warunkiem rzeczowych argumentów). Przecież część odzyskała kasę (choc nie całą), nie mając gwarancji bfg.
Ale prawnik twierdzący, że całkowicie niewinny jest ktoś kto kupował obligacje wiedząc o problemach banku i mający ochotę na zwykłą spekulację, to zupełnie inna sprawa.

@Kakarotto
Jeśli kupujesz auto, o którym wiesz że brało udział w poważnym wypadku, a nie potrafisz samodzielnie zdiagnozować czy naprawa była fachowa, to nie możesz kierowac się tylko niską ceną, ale też ryzykiem że przy najbliższym badaniu technicznym okaże się "co w trawie piszczy" i poniesiesz koszty przekraczające wartość auta.

Cytat:
Klient nieprofesjonalny to w moim rozumieniu klient, który nie ma dostępu do informacji innych niż te, które zostały podane do publicznej wiadomości

To nie tak. Do takich informacji dostęp ma każdy klient, i w zasadzie tylko do takich. Również profesjonaliści, np zarządzający funduszami czy doradzający przy inwestycjach. Do tych poufnych informacji, powinni mieć tylko insiderzy.
Tu chodzi o co innego. Dziwnie w ustach prawnika wygląda taka wypowiedź. To tak jakby obrońca na sali sądowej twierdził że jego klient jest całkowicie niewinny, bo … nie zapoznał się nigdy z kodeksem karnym i nie wiedział że popełnia przestępstwo. To jest co najmniej kontrowersyjne i można się domyślić chyba czemu ma służyć.

Pamietaj, że polityk zazwyczaj myśli nie co jest złego -dobrego, tylko jak przysłużyć się partii i zdobyć głosy wyborców. To jedyne cele.
Swoją drogą zakaz handlu wierzytelnościami jest sprzeczny z ostatnimi zmianami dotyczącymi handlu obligacjami po terminie wykupu. Teraz znowu można by się spodziewać powrotu do zakazu handlu, czyli obligatariuszu martw się sam (tak jak i inni wierzyciele).

Cytat:
Zasadą byłoby to, że ten, kto pożyczył pieniądze, powinien je również odzyskiwać, ewentualnie zatrudnić do tego zewnętrzną firmę windykacyjną

Czekamy na kolejną wypowiedź wiceministra sprawiedliwości (???)

Zasadą byłoby to, że ten, kto został okradziny sam odzyskuje swoje mienie, ewentualnie zatrudnia do tego zewnętrzną firmę ze wschodu.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 12 sierpnia 2012
Ostatnia wizyta: 31 marca 2020 23:02:01
Liczba wpisów: 342
[0,10% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,713 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,29% +16 058,46 zł 36 058,46 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d