pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

orekki

orekki

Ostatnie 10 wpisów
Macieju, a co się dziwić. Przeciez zanim niezabezpieczeni otrzymają pierwszą rate z układu ( oile otrzymają cokolwiek), to on z samego przewodniczenia RN dostanie kilka do kilkunastu % tego co wszyscy niezabezpieczeni razem wzięci w 1-wszej racie. Więc robi co może aby oddalić wszystko w czasie, zgarnąć co się da i nabijać się z "tłuszczy". Ten układ jest chory a macki przekrętu rzeczywiście muszą sięgać daleko, skoro taka cisza w mediach i nikt nie widzi jaki to wał .
P.S. RN i zarząd wezmą najprawdopodobniej w pensjach (do czasu pierwszej płatności) więcej niż cała 1-sza rata dla niezabezpieczonych. To pokazuje jak chory jest ten układ, i kto jedynie na tym skorzysta.

@BK
A kto niby wg Ciebie doprowadził do upadłości.
Obligatariusze, bo kupili obligacje i chcieli na tym ciut zarobić ?
Bank co się połapał, że cos śmierdzi i odmówił dalszego finansowania ?
Sprawa się wlecze, bo sądy działają powoli i na to liczyli sprawcy przekrętu. Wg prokuratury to była zorganizowana grupa przestępcza, a Ty proponujesz, aby ich po rękach całować i prosić o wybaczenie.
Pamietaj, żart powinien być śmieszny, bo inaczej to nie żart a kpina.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):

Dla zwolenników wyższości 'zaspokojenia przez upadłość' tu i teraz nad 'zaspokojeniem poprzez (nawet taki kulawy) układ' mam taką oto informację: 30 lipca br minie 4 lata od ogłoszenia upadłości PCZ SA (też naemitowali obligacji). W przeciwieństwie do GetBack w chwili upadłości PCZ miało konkretny majątek (w tym nieruchomości) na który kolejki chętnych nie ma. Nikt z obligatariuszy do tej pory nie odzyskał nawet złotówki.

W tym wypadku chyba jednak nie masz do końca prawdziwych informacji. Tam majatek był wyprowadzany przed upadłością do innych spółek , a zapłatą za to były między innymi … akcje PCZ, czyli coś mniej wartego niż papier toaletowy. Zajmuje się tym prokuratura od lat, a to co zostało w spółce raczej nie ma się nijak do tego co spółka winna jest wierzycielom.

Cytat:
Fund posiadający obligacje Kani już zrobił odpis do 0.

A mieli obligacje z tych "niby" zabezpieczonych. Czyli założyli że to zabezpieczenie jest warte zero .

Jak sąd jest myślący i nie chce tylko odbębnić sprawy, to może zapaść taki oto werdykt :

Cytat:
Sąd restrukturyzacyjny odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami
PAP 29.05.2019 12:06:36

Poza tym, jak stwierdził sąd, nie wszystkie propozycje układowe były znane wszystkim wierzycielom przed i w trakcie głosowania zgromadzenia wierzycieli.

Wierzyciele nie mieli też pełnej wiedzy, że propozycje układowe są realne do wykonania.

Sąd zaznaczył, że procedura głosowania uchybiała zasadzie jawności i transparentności postępowania restrukturyzacyjnego. Wierzycieli zostali pozbawieni podstawowej gwarancji procesowej - prawa do informacji.


Ciekawa argumentacja pasująca także do okoliczności w jakich powstał układ getbacku.

@Maupa
Widzę tak obie kwestie :
a) dosyć skomplikowany mechanizm, chociaż możliwy do zrealizowania, tylko jak tu wierzyc w dobre chęci ustawodawcy, jeśli od wielu lat funkcjonuje podwójny podatek od odsetek z obligacji zakupionych na giełdzie i nikt tego nie zmienia.
b) tak jak pisałem, podstawowa zasada żeby przychód i koszty były z sobą powiązane, raczej uniemozliwia rozliczenie strat z inwestycji z dochodami z pracy zarobkowej. Łączenie tego byłoby karkołomne, a skutki nie do przewidzenia.

@ Maupa
Moim zdaniem powoływanie się na takie przepisy, obecne czy przyszłe po zmianach, ma podstawowy błąd, który nie wytłumaczysz skarbówce w razie czego.
Ten przepis określa co nie uważa się za koszty uzyskania przychodów. Samo zaprzeczenie w tym przepisie nie oznacza, że taka pozyczka lub dłużny instrument finansowy może być wykorzystany do uwzględnienia w kosztach.
Czy uważasz, że inwestycja w papiery dłużne ma jakiś związek z pracą na etacie i może być zaliczane do ewentualnych kosztów. Ja nie widzę tego w przepisach.
Cytat:
Art. 22. 1. Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Wyjątek z art.23 mają dopiero sens gdy spełniony jest podstawowy warunek z art.22
Czyli poniesione koszty (obligacje) mają cel jakim będą przychody z pracy na etacie ??? To się kupy nie trzyma.

A niby na czym ma polegać to pozytywne zareagowanie na wysokość dywidendy ?
Zasady są proste, im wyzsza dywidenda tym wyższy podatek od niej i konkretna strata po odcięciu dywidendy od kursu angry3 Sama dywidenda zysków nie daje.
Pozytywna reakcja może jedynie dotyczyc przewidywanych zysków w przyszłości, pozwalających na coroczne wypłaty dywidendy, perspektyw na generowanie takich decyzji i wiara że dlatego kurs będzie rósł mimo odcięcia.. A samo uchwalenie dywidendy może być traktowane "zależnie jaki kto ma humor danego dnia " d'oh!

BearHand napisał(a):
Cena z kosmosu, korzystaja z boomu na gamedev i się cashują. Nie tak dawno inni Panowie korzystali z boomu na windykacji i tez sie zcashowali. Tam tez chcieli urosnac 10x :)

I cenę nawet podobnie zbili, tam zeszła na 18,5 tu na 19 blackeye
Oby dalej podobieństw nie było.
A swoją drogą, wyprzedawanie się z akcji na ipo, nie jest do końca uczciwe. Skoro dotychczasowi właściciele wierzą w przyszłość spółki to powinni poczekać do czasu jak pokażą, że wszystko co obiecują jest w zgodnie z rzeczywistością. W tamtym niechlubnych przykładzie najbardziej oszukanego debiutu, właściciel wziął kasę mimo że nawet nie sprawdzał co się dokładnie dzieje w spółce (a może wiedział ?).

Cytat:
Czy ktoś z obligatariuszy serii AX może podzielić się wieściami? Zostanie wypłacone 100% kapitału?
..
Czy te 5 lat było spowodowane trwającym śledztwem?

Raczej nie śledztwem, a dochodzeniem praw do hipoteki i sprzedażą majątku. Hipoteka ustanowiona na własności innej spółki nie jest częścią tego co po gancie zostało, wymaga odzyskania majątku od dłużnika rzeczowego. Trochę to trwało więc, ale to chyba jedyny jak na razie zwrot pieniędzy w historii catalyst, do tego w wysokości powyżej 100% (całość nominału i kuponu odsetkowego, plus spora część odsetek za zwłokę). Brawa dla kancelarii, która pociągnęła to do końca. salute
Więcej tu :
obligacje.pl/pl/a/splata-niekt...
Jak ktoś ma te obligacje, gnt0613, seria AX, powinien skontaktować się z kancelarią .

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 12 sierpnia 2012
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2020 22:28:21
Liczba wpisów: 327
[0,10% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,389 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d