pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Crysalis

Crysalis

Ostatnie 10 wpisów
Aż się prosi aby przytoczyć słowa M. Edelmana:

„W zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze”

Profesor Andrzej Zoll w felietonie z2010r pisał:

"Nie tak dawno polski Trybunał Konstytucyjny musiał rozstrzygać o zgodności z Konstytucją przepisu zezwalającego na zestrzelenie samolotu pasażerskiego w sytuacji, gdy zachodzi wysokie prawdopodobieństwo użycia go w celach terrorystycznych (wyrok z 30 września 2008 r., K 44/07). Trybunał orzekł, że „w wolnym i demokratycznym państwie nie można uczynić z pozbawienia życia niewinnych ludzi prawnego instrumentu ochrony innych dóbr”. Tym samym dał wyraz, że zasada prymatu interesu i dobra pojedynczego człowieka znajduje już dzisiaj podstawy w polskim porządku konstytucyjnym, w szczególności w art. 30 Konstytucji RP. Problem, którym zajmował się Trybunał, dotyczy sytuacji nadzwyczajnych i oby rozstrzygnięcie to pozostało wyłącznie na poziomie abstrakcyjnej kontroli norm. Pytanie o sposób rozwiązania konfliktu pomiędzy interesem i dobrem pojedynczego człowieka a interesem ogółu lub interesem nauki nie ma jednak charakteru tylko abstrakcyjnego. Dotyczy bowiem zjawisk bardzo konkretnych i występujących stale w życiu społecznym.

"Zasadę prymatu interesu i dobra pojedynczego człowieka nad interesem ogółu należałoby stosować także w innych, pozamedycznych dziedzinach życia społecznego. Nie może jej nie zauważać prawo karne. Powinna stanowić podstawową dyrektywę, zarówno dla ustawodawcy przy określaniu środków represji karnej, jak i dla sędziego wymierzającego karę. Zasada ta winna być także podstawą dla określenia w postępowaniu karnym pozycji prawnej pokrzywdzonego. W konsekwencji powinna mieć rangę konstytucyjną".

nawokandzie.ms.gov.pl/numer-1/...
Sztuka szukania kompromisu nigdy nie była naszą cnotą narodową.

W artykule z 30 09 2020:

pl.investing.com/analysis/od-j...

Wydaje się że chodzi o to:

Trzy warunki dla S&P 500:

w ciągu ostatniego miesiąca indeks ustanawia rekord;
w ciągu poprzednich 4 sesji indeks spada do przynajmniej 40-sesyjnego minimum;
w ciągu poprzednich 2 sesji indeks rośnie o ponad 3 proc.

Gdybym miał obstawiać książkę to "Niezwyciężony" nadaje się na grę. Inne tytuły jakoś nie bardzo mi pasują. Lem tworzył specyficzne klimaty.

Nie wspomniałeś za jaką cenę - 11,94pln- niezłe dyskonto

Na początku roku Wojciech Białek popełnił artykuł: 1987 czy 1929? Wybór nie należy do ciebie.
pl.investing.com/analysis/1987...

Podsumowanie brzmiało: średnie przemysłowa i transportowa Dow Jonesa w ciągu niecałych 3 miesięcy przeszły od "potwierdzenia hossy" w wrześniu to ustanawiania ponad rocznych minimów w grudniu. W przeszłości coś takiego zdarzyło się jedynie w listopadzie 1929 roku czyli na początki Wielkiej Depresji oraz w październiku 1987 roku (po ówczesnych krachu ceny rosły). Przez pierwsze ok. 9 miesięcy oba precedensy generują podobne scenariusze dla Wall Street: test dołków na początku lutego, odbicie w górę do przełomu kwietnia i maja, spadek do połowy lipca i kolejne odbicie w górę do przełomu września i października. Później oba scenariusze się gwałtownie rozjeżdżają.

Odnoszę wrażenie że może się ziścić scenariusz dla 1929r na dopalaczu w postaci wirusa

Po rozbiciu na czas 1h i mniejszy widać notowania do 26 lutego. Przeglądarka Firefox

Od przeszło miesiąca nie aktualizują się bieżące komentarze rynkowe.Czy to tylko u mnie?
Zasysają infa z 27-07-2018.

Proszę o zakup Police.
Pozdrowienia z Aeginy wave

proszę o sprzedaż alumetal

Proszę o zakup Alumetal.

Fakt, w RPP jest OK.
Przy tej ilości raportów przeglądałem na prędko jedynie wybrane dane finansowe.

Co z przepływami? Nie łapie. Operacyjne -4311, inwestycyjne -1728, finansowe +268,
natomiast netto razem +5770.

Proszę o sprzedaż PCC ROKITA

Proszę o zakup PCC Rokita.

Proszę o sprzedaż K2I

anty_teresa napisał(a):
Nie, ponieważ to nie jest zysk :)
Kwoty dofinansowania do środków trwałych będą rozliczane przez okres ich amortyzacji zwany okresem ekonomicznej użyteczności. Jeśli to co zostało wybudowane/kupione będzie amortyzowane przez np 20 lat, to odpowiednio kwoty te przez 20 lat będą oddziaływać na wynik przez kompensację amortyzacji najprawdopodobniej w linii pozostałej działalności operacyjnej.

Zgodnie z art. 23 ust.1 pkt 45 ustawy o PIT nie uważa się za koszty uzyskania przychodu odpisów z tytułu zużycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dokonywanych według zasad określonych w przepisach o amortyzacji od tej ich wartości, która została podatnikowi zwrócona w jakiejkolwiek formie. Powyższe oznacza, że wydatki na nabycie aktywów trwałych, sfinansowane z dotacji np. w wysokości 60 proc., będą mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu w formie odpisów amortyzacyjnych wyłącznie od kwoty sfinansowanej przez podatnika (czyli w tym przykładzie od 40 proc. wydatków).

Z tego co wiem amortyzuje się w ewidencji ŚT ale amortyzacja nie jest kosztem. Czy w dużych firmach działa to inaczej?

Nieprecyzyjnie określiłem termin - przepraszam; zakup w piątek 9 stycznia.

Proszę o zakup K2I w piątek na open

Nie traktowałem i nie traktuję tej wypowiedzi jako oficjalnej 11B, lecz jako osoby zorientowanej.

Ciekawią mnie wyniki sprzedaży A2 za czerwiec , sądzę że ich wpływ na wyniki byłby znaczny.

Zarząd tłumaczy:
„Zwracamy uwagę, że przychody z tytułu sprzedaży gry, które obejmuje niniejszy raport dotyczą jedynie przedsprzedaży oraz pierwszych dwóch tygodni od dnia premiery. Raporty dotyczące sprzedaży w czerwcu nie były jeszcze dostępne dla Spółki w trakcie opracowywania danych finansowych za II kwartał..”

Jak to się ma do stwierdzenia:

Wysłane: 23 czerwca 2013 10:53:32
Najczęściej w branży ujmuje się przychody gdy wpłynie raport o sprzedaży. Wtedy jest ku temu podstawa, sprzedaż jest uprawdopodobniona, pojawia się należność od dystrybutora.
W większości wypadków taka sprzedaż rozliczana jest miesięcznie, w kilka do kilkunastu dni po zamknięciu miesiąca.

Jeżeli nie znają poziomu sprzedaży w budce na krańcu świata to jestem gotów poznać nawet taką niedokładną ocenę.

Dostaną 1,5 MLN euro

biznes.interia.pl/gieldy/news/...

Mam prośbę. Może ktoś wyjaśnić co dla posiadacza akcji spółki, oznaczają pkt.3-6.

www.bankier.pl/wiadomosc/MEDIA...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 19 kwietnia 2021 18:16:31
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,538 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło