pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kangoo

Kangoo

Ostatnie 10 wpisów
Jedno jest pewne, rycho i Prokom uznali, że te 12 zł to już przegięcie i trzeba działać. Może wiedzą, że w ciągu najbliższych m-cy pójdą newsy odnośnie wycen zasobów lub tym podobne i kurs będzie 2x wyższy.

pozdrawiam tych co sprzedawali poniżej 12,4 :)

To najbardziej męcząca spółka jaką kiedykolwiek miałem. Fakt jest faktem, ze nie sprzedaje po 18-19 GEM, tylko ulica żądna zarobić 10% w jeden dzień, a jak traci -10% panicznie oddaje i mówi w duchu "już nigdy tego śmiecia nie kupię", po czym dzień w dzień śledzi jego notowania. Myślę, że w końcu Rysiek przyjdzie i wymiecie leszczy, którzy odkupią akcje +30%. Wiem, że 90% z Was teraz się ze mnie śmieje, ale przekleję ten wpis za 1-2 m-ce i wymienię każdego który na mnie napluł....

discopolo napisał(a):
irfy napisał(a):
discopolo napisał(a):
[quote=kraul] mój styl gry jest raczej konserwatywny Obecnie mam 4 spółki w swoim portfolio: Barlinek (75%)

[...]

Szybka jazda na ostatnich sesjach i być może jeszcze na wielu sesjach jest bez znaczenia.
Liczy się tylko ewentualny sukces Total na K4.

Nie chciałbym być złośliwy, ale w przypadku "jazdy na innych sesjach" owo "być może" bardzo mocno zalatuje "z całą pewnością", w dodatku ze wskazaniem w dół blackeye Co do innych części wypowiedzi - fakt, pakowanie 75% w jeden papier nie jest być może szczytem wirtuozerii, ale przy przemyślanych stopach i w miarę stabilnym papierze nie musi być aż takim spacerem po linie. Natomiast jeśli chodzi o "ewentualny sukces"... cóż, widzę do grubo ponad 75 % "ewentualnego" i bardzo, bardzo mało sukcesu :) Więc gdybym miał obstawiać, to jednak postawiłbym na te Kraulowe klepki :)

Klepki Sołowowa i Kraula mają tą wadę że ich kurs nie wzrośnie dziesięciokrotnie, ale nie mam nic przeciwko Barlinkowi.

Wcale nie oczekuję dalszych dużych spadków na Petrolu. Uważam że rynek już się wypłakał po gratisowym oddaniu połowy interesu Totalowi. Z resztą prawdopodobnie ten kto pożyczył akcje od Ryśka nieco pomógł się wypłakać. Niedługo spodziewam się szalonej jazdy do góry, potem znowu do dołu itd. bo jakoś nikt nie chce spokojnie czekać na wyniki K4.
Może z czasem się nieco uspokoi. Dopiero pomyślne info z K4 odpali Petrola bezpowrotnie mocno do góry.

To specyfika branży: taki Total wchodzi jak firma typu Petrol jest pewna. Wtedy 50/50 to zajebiście dobry układ. Petrol sam nigdy by nie znalazł ropy na skalę przemysłową, do tego są potrzebne technologie warte miliardy dolarów i partnerzy jak Total, Exxon czy ConocoPhillips...

za 5 lat wszyscy będziemy naftowymi fachowcami, dziś szukamy elektryczności...:)

discopolo napisał(a):
irfy napisał(a):

A mógłbyś proszę sprecyzować jakąś przyczynę hipotetycznej "szalonej jazdy do góry"?

Oswojenie się z Totalem wystarczy do dużych wzrostów. Rynek się pomylił. Nie zrozumiał że jest to super układ. Pomyśli i zrozumie.
Poza tym fundusz który pożyczył akcje od Ryśka i prawdopodobnie je sprzedał pomagając w zwałce będzie je musiał odkupić.

Dysponuję raportem "Renaissance Capital" dotyczącym spółki MaxPetroleum z dn. 15.03.2010. Rekomendacja Buy, target 30.0, current price 20.75. Max też szuka ropy w Kazachstanie. Raport rozwiewa sporo wątpliwości odnośnie rozwadniania kapitału, pozyskiwania finansowania na drilling etc: via Petrol, EBOiR i TOTAL. aha, raport jest po angielsku...nie ma tam GEMa więc dla plujących na spółkę jest to jakaś pożywka. Po przeczytaniu uspokoiłem się.
są zainteresowani??? nie wysyłam anonimowym pseudofachowcom od Petrola....

Pietrow napisał(a):
Kangoo napisał(a):
Przecież o to chodzi wrzucając wszystko do kotła pod nazwą "zasada ostrożnej wyceny".

Jeżeli by założyć, że przyjęli taką strategię rantunowo-obronną, oznacza to jedno, kupca nie ma i mało tego, znaczy to również, że osoby najbardziej poinformowane w spółce oceniają, że kupiec się nie znajdzie.
Jaka spólka, którą ktoś mógłby kupić wyceniałaby się poniżej tego ile jest warta?

Spółka wg obecnego kursu jest warta ok. 17 mln, do tego 35 mln kredytu i 40 mln zobowiązań którkoterminowch. Razem daje 92 mln. To wysoka cena żeby kupić taką spółkę jak Kolastyna?

Mija miesiąc i czas weryfikacji waszych opinii o spółce, nie wspomnę o "uczonych" naganiaczach etc., którzy pie....li głupoty.
Nawet mi się nie chce odszukiwać ich debilnych komentarzy na forum Kolastyny. Moderator powinien się wysilić....

PS.
nie mam oczywiście na myśli powyżej cytowanego.

WatchDog napisał(a):
Niebywała wtopa.
Teraz to jest plus, bo można do nich iść po pomoc - jak chcą mieć szansę odzyskania czegoś, muszą kooperować.

Przecież o to chodzi wrzucając wszystko do kotła pod nazwą "zasada ostrożnej wyceny". Banki nie mają wyjścia bo widzą bilans (WK) i żaden urzędas z działu kredytów nie powie, że on uważa, że spółka ma wyższą wartość likwidacyjną. Układ (redukcja długów) jest pewny, mogę się założyć.Szkoda tylko, ze banki mają zabezpieczenia na znakach towarowych, hipotekach,etc., bo wtedy Kola urwałaby z 50%.

slow2006 napisał(a):
to bylo cos konstruktywnego ;) dodatkowo napisali w komunikacie ze jezeli umowa byla zerwana zgodnie z prawem to znaczaco wplynie to na wyniki finansowe... ale wy patrzcie na to ze wycofali wniosek o upadlosc... i ze niby jest super ;)))

super nie jest, jest b. źle kurs spółki to pokazuje. Ale co z tą firmą dalej będzie tego nikt do końca nie wie, z umową z Malwą też...

slow2006 napisał(a):
komunikat o nieuzupelnieniu brakow, jest przykrywka... naprawde chodzi o problemy z kontrahentem, a moze jednak bedzie upadlosc likwidacyjna za pare miesiecy ? albo tygodni ??

a mial byc inwestor i wogole heheh....

Po co się wypowiadasz, jak nie masz nic konstruktywnego do przekazania?

Dapi napisał(a):

Kiedyś była taka marka Frugo. I nie ma - jeszcze chwila i tego też nie będzie...i nawet nie będzie co kupić.

A co ma piernik do wiatraka, naganiaczu?

Jasnowidz, czy co???:)

Dapi napisał(a):
Są dwie marże jedna w excelu druga rzeczywista.
Ważna jest aby ta w excelu była najbardziej zbliżona do rzeczywistej.
W Kolastynie tak nie było. W swoim najlepszym momencie rentownośc różniła się "znakomicie" od potentatów rynkowych wymienionych przez WD i rafstego.
Ktoś może powiedzieć że efekt skali, no nie do końca wystarczy aby ktoś kontrolował koszty i produkty. Poza tym efekt skali w pewnym momencie zaczyna generować koszty a nie zyski.
Nie wszystkim się to udaje, jak widać.
Jak kto ciekawy to dane o rentowności konkurencji na stronie KOL w wstępnej wycenie IDM wprowadzającego na rynek.

Proponuję abyś zrobił podobną analizę Boryszewa i powiedział nam dlaczego kurs (wartość rynkowa) jest obecnie wyższa o 300% niż pół roku temu.

życzę powodzenia

imbir napisał(a):
chyba powoli czas robic zakupyAngel

Ten czas to chyba właśnie minął tj. 26.01.2010 r.

afro87 napisał(a):
prawda jest taka ze sfinks ledwo sapie jeśli chodzi o sezon wakacyjny to w sfinksach nic się nie dzieje klientów bardzo mało i z tego co wiem jeszcze nie cała połowa restauracji będzie do odstrzelenia (zamknięcia)

Ale bzdury pisałeś kolego... byłem w Gdańsku i trudno było o stolik na Starówce. byłem w Galerii Bałtyckiej w piątek o 13 i ludzi było full, podobnie w galerii Osowa. Biznes sie kręci, restrukturyzacja trwa i niedługo bedą tego efekty w postaci wzrostu kursu. tyle na temat. Inne spólczyny ledwo przedą i kursy sa 100-200% wyżej.....

pit11234 napisał(a):
Ja sądzę, że p.Grzegorzewski nie tylko prawdopodobnie chce objąć akcje nowej emisji, ale wręcz nawe musi. Skoro akcje nie mogą być sprzedawane poniżej ich wartości nominalnej (wg. KSH), a ta wynosi 1 zł, to kto przy zdrowych zmysłach zapłaci 1 zł za akcje jak na rynku chodzą po ok. 0,8 zł ?

On nie ma pieniędzy na objęcie, a żaden bank nie da mu kredytu !!!!!

adamos napisał(a):
hubkap napisał(a):
Ale jak to możliwe żeby wymienić tyle akcji praktycznie bez wahań kursu?

Wez pod uwage,ze mamy dzisiaj duze obroty jak na taka spolke.

duuużeee???? 20% kz.??? Ogromne - najwyższe w historii notowań - teraz już ktoś musi sie ogłosić....

markoczarko napisał(a):
adamos napisał(a):
No i sie sprawdzilo, niestety za tanio chcialem kupic. Teraz stoje z boku i patrze jak pociag odjezdza bandhead

Myśle sobie że ten pociąg ma jeszcze przed sobą długą drogę na północ gdyż wielokrotnie, mocno bylo bronione 4 złote Angel

Obyś się mylił....
Wiele razy odjazdy odbywały sie na małych wolumenach, teraz jest zupełnie inaczej. Może (oby) będziesz musiał wchodzić powyżej 5 zeta i cieszyć się, że konduktor wziął w łapę...

Vox napisał(a):
Wartość likwidacyjna wg J. Wilcoxa 1,64

droga spółka.
a z tego co widzę dużo naśladówców
teraz wszyscy chcą sprzedawać opony w internecie

www.opony.com.pl
www.opony.pl
www.opony.com
www.interopony.pl
www.opony.net
www.motoopony.pl
www.4opony.pl
www.autoopony.com
www.opony24h.pl

jak mrówków. dlatego będzie ciężko. konkurencja zabije zyski

Bomi
Piotr i Paweł
Alma
Auchan
Carrefour
itd.
bankructwo

magnat napisał(a):
watek umarl... takie czasy... przyjda gorsze na rynku

luzik, spółka jest pod dobrą opieką>>>:)))

leonik napisał(a):
lb85 napisał(a):
A mnie zastanawia kwestie następująca: mamy trend spadkowy, który sporo już trwa. Formacja głowy z ramionami to formacja odwrócenia trendu i...no właśnie nijak nie wiem jak miałoby się to obrócić teraz w trend wzrostowy, jeżeli to naprawdę jest głowa i ramiona...to w taki sposób uformowana sugerowałaby wybicie jeszcze niżej...ale wtenczas to nie byłoby odwrócenie trendu tylko jego kontynuacja, czyli zaprzeczenie całej teorii formacji Eh? tutaj powinna pojawić się odwrócona formacja głowy z ramionami, aby nastąpiło klasyczne wybicie z formacji i zmiana trendu na wzrostowy Think wydaje mi się, że to jednak nie głowa z ramionami bo ona tu nie bardzo pasuje do kierunku ewentualnego ruchu...

Ten trend spadkowy trwa praktycznie od debiutu. Formacja głowy i ramion to formacja odwrócenia trendu wzrostowego. W trendzie spadkowym nie ma zadnego znaczenia (przynajmniej nikt nie opisuje jej w literaturze, ktora przejrzałem). Zastanawiam sie jedynie, czy nie mozna interpretowac tej formacji jako slabosci wykresu. Wypatrzysz odwrócona formacje głowy i ramion to będzie pozytywnie :)

Wydaje mi sie, ze to co mamy to trójkąt zniżkujący (niestety). Ale żaden ze mnie technik. Jezeli ceny utrzymuja sie wewnatrz trojkata przez cala droge do wierzcholka (tak jak to tutaj mamy) to najprawdopodobniej nowy trend sie nie wyloni. Ja trzymam, w dlugim terminie na pewno bedzie git.

A mnie się wydaje, że jak jeszcze trochę spadnie (abstrahując od tzw. AT) to będzie już taki tani, że ktoś po prostu przejmie tę spółkę.... i tyle.

Versace napisał(a):
w Forbes 07/2009 napisano

"... Problem w tym, że w Sfinksie niedochodowy stał się podstawowy biznes: w zeszłym roku restauracje generujące 213 mln przychodu miały 215 mln kosztów. W tym roku z powodu kryzysu mogą nie tylko spaść przychody, ale zwiększą się również koszty - 68 z 106 lokali płaci czynsz w euro, które w ciągu pół roku zdrożało o jedną trzecią.

Powraca więc pytanie na ile model biznesu Sfinksa się sprawdza. ... "

Według mnie nietrafioną inwestycją były te restauracje w Galeriach handlowych , na przykładzie Wrocławia mogę powiedzieć że w Sfinksie w rynku zawsze jest full klientów natomiast w pasażach handlowych gdzie Sfinks wygląda jak kramik na targu 75% stolików jest pusta.
Nie wspomnę o różnicy w żarciu!!! W galeriach obiad smakuje tak jakby zwieźli z rynku to co zostało z zeszłego tygodnia!!! puke_l

Obłozenie na rynku będzie większe zgadza się. ale byłem i na tygodniu i w weekend w galeriach warszawskich w Sfinksie i zajętych było z 60-70% stolików.

Ciekawe jak spozycjonować Vistulę, gdzie nie widziałem nigdy w galerii więcej niż jednego klienta w ich sklepie, a jakoś spółka jast uważana z b. dobrą????

WatchDog napisał(a):
Zracjonalizowało się. Wprawdzie likwidacyjnie spółka jest warta niewiele ponad 1 zł, a to z racji dużego jak na nią zadłużenia, ale inne rodzaje wycen są bardziej łaskawe i ogólnie celują nieco wyżej. Póki co sytuacja jest jednak nie wyklarowana: I kwartał pokazuje niewielki wzrost przychodów, na mikrozysku i rosnącym zadłużeniu. Jednocześnie spółka nadal inwestuje i jest kompletnie na zero z gotówką. Tak więc wszystkie wcześniejsze zarzuty są aktualne, tyle że cena spadła.

Skoro Polrest taki syf:
To może napisz coś o Pagedzie? Jak oceniasz tego paździerza?

investkid napisał(a):
witam

wg mnie powoli nadchodzi apokalipsa na tym papierze i wsparcie rzekome na 16 powinno peknac i zacznie realizowac sie formacja glowy i ramion z zakresem na hmmmm....Think 6??

Moze jednak nie i odbijamy love4

Mysle ze chwile tu spedzimy

pozdro

KM

Nie bądź takim optymistą. bankructwo - akcje po 10 gr.
A Pagied, Mońniari i inne zajefajne techstocki po 100 zeta. Ot tak dla informacji......

bartekbb napisał(a):
ja trzymam, co najmniej do 5zł:)

Obawiam się, że z zerem i przecinkiem z przodu. Spółka to bankrut.... niestety. A ten fundusz zagraniczny to bujda na resorach...
lepiej uciekajcie póki jest jeszcze popyt w arkuszu.

Miwik napisał(a):
Nie ma łatwych binesów ale Sfinks działa w wyjatkowo trudnej branzy. To nie McDonald's, nie ta logistyka (zwłaszcza) i rozmach działalności, obroty itp. Wystarczy jedna wpadka a cały biznes posypie sie jak domek z kart. Ten biznes wymaga (który nie) wyczucia, smaku, i dobrych menadzerów operacyjnych. Jak dla mnie to trup w szafie.

To był trup w szafie...
zdziwisz się już niedługo jakie efekty przyniesie restrukturyzacja finansowo-operacyjna.

wazar napisał(a):
Mam nadzieję ale i wątpliwości. Scigen kolejne 20% w górę.

Też obserwuję. teraz Biotek jest "niechciany" po 23 gr, za parę miesięcy będą go brać worami po 1 zeta i będzie ok. Taki jest nasz rynek. Jak patrzę na niektóre spółki to nie moge uwierzyć w głupotę niektórych, np. Paged był wywalany po 2 zł 3 m-ce temu - nikt nie chciał sie tego tknąć. Od tamtej pory nic specjalnie się w spółce nie zmieniło, a teraz biorą az miło po ponad 9 zł.
Mam nadzieje, ze będzie tak z BIo - niech tylko poda kilka dobrych newsów - złe juz chyba są zdyskontowane.

Upadł Lehman, upadnie i IDMSA.
życzę Wam abym się mylił. Do usłyszenia w tym wątku za kilka miesięcy...:)))

PS.
Po takiej zwale, zatrzymanie spadków zawsze skutkuje pozytywnymi sygnałami...
finance.yahoo.com/echarts?s=LE...:symbol=lehmq.pk;range=1y;indicator=macd+rsi+roc;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined

Powiem tak:
rozumiem, że wszyscy macie akcje tego gniota, więc nie dociera do was, że nie macie nic...
za pół roku akcje tego śmiecia będą kosztować 0,15-0,20 PLN i będziecie się wyprzedzać w sprzedawaniu.
Czy wam nie przyszło do głowy dlaczego taka zaje....sta spółka nie może zarejestrowac akcji???
Dlaczego Leszczu i Abrat mają zastawione w bankach całe czytaj: CAŁE majątki i modlą się, aby kurs nie spadł do 60 gr?????
Czy to nie w 2009 roku zrealizują się terminy realizacji tzw. opcji odkupu??? - nie mylić z opcjami walutowymi???
zaczęło się - Bowim. Problem w Raiffaisenie, który szykuje się do wywalania towaru....
Zwolnienie 40 pracowników od banku vs.ich pozwy sądowe o odszkodowanie za pracę.

Supłacz to mały pikus, jeszcze rok padaki na rynkach i sami sie zwiną, gieroje od preIPo w czasach hossy...

Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!! Ani L ani A wam utopionej kasy w tym g. nie oddadzą...

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 21 kwietnia 2012 16:51:28
Liczba wpisów: 35
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,422 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d