Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

win1248

win1248

Ostatnie 10 wpisów
Na razie jeszcze nic nie jest przesądzone. Spółka miała z premierą nóż na gardle, gra była stosunkowo droga i w tym kontekście trzeba oceniać, a nie konkursu na Peak albo sprzedanych kopii. Sprzedaje się rzeczywiście nieźle jak na to co powinno być, żeby się zwrócić. Ja liczyłem ok 40zł z kopii czyli mniej optymistycznie i koszty około 10 baniek.
Wszystko zależy od tego czy sprzedaż się utrzyma i nie zgaśnie nagle.

Generalnie nie ma przeszkód żeby kurs najpierw przereagował, a potem się skorygował, jak po premierze FP. Dzisiaj nawet młynek do mielenie na cdp wyłączyli i cała para idzie w farmę. Grzanka, która będzie grana przez najbliższy czas.

Na dzisiaj ważne jest, że komentarze wróciły nad 50% i 1 miejsce global. No i nowy przedział 100-200k cyknął

Jeżeli sprzedaż się nie załamie i gra będzie utrzymywała się długo na globalu wysoko, co będzie oznaczało iż gra się zwróci, a może nawet jeszcze zarobi, wszystko zakończy się dobrze. Sentyment jest pozytywny, spółka jest grana.

Rynek myśli analogiami. Dostał małpiego rozumu, bo premiera jest relatywnie lepsza od ostatnich premier i zainteresowanie tą grą jest większe. Ignorowany jest ogólny kontekst, a za dobrą monetę brane zainteresowanie.

Wg mnie należy koncentrować się na dwóch dostępnych danych:
1. owners 50k-100k
2. bardzo niska ocena (tak wiem pubg też ma niską)
Pomijać liczbę graczy i komentarze. Miejsce na global nabierze znaczenia, o ile będzie utrzymywało się długo - np miesiąc na pierwszej stronie.

Liczba graczy w grach multi to nie to samo co w single player. Kupuje się grę raz i gra dłużej. Peakiem nie należy się sugerować, jest moim zdaniem bez znaczenia jeśli chodzi o prognozowanie sprzedaży w long-okresie - przykład FP ze swoim bardzo wysokim 29k powinien wszystkich wyleczyć z przypatrywania się temu parametrowi.

Podobnie jak komentarze - przypomnę, że dla Agony mnożnik wyniósł ok. 30. Podejrzewam, że dla każdej gry jest trochę innych, a skoro może to być 20, 30, 70 albo 100, ta metoda jest zupełnie niemiarodajna.

I oczywiście parametry premiery należy odnieść do break even który wynosi około 300k- 350k sprzedanych sztuk, w zależności od rozkładu regionalnego i przychodu z kopii.

ps. i jeszcze odnośnie tych ownersów - trzeba brać poprawkę na istotną ilość zwrotów, co przy tylu negatywnych komentarzach i problemach technicznych nie powinno dziwić

DEAD on ARRIVAL - tak można określić premierę WW3
Z drugiej strony zrealizował się najbardziej prawdopodobny scenariusz czyli porażka, oczekiwanie sukcesu w przypadku FARM 51 było stawianiem na mało prawdopodobnego fuksa.

A mi się w spółkach gamedev podoba przede wszystkim to, że są grane, bo gdyby nie były grane, w ogóle nie warto byłoby interesować się polskim rynkiem, więc nie zależy mi na spadkach.

Z drugiej jednak strony mam do tych spółek stosunek jako inwestor raczej niż fan i zdaje sobie sprawę z tego, że to giełda i to nie drobni robią wzrosty i że wynikają one również z pewnej mody na spółki typu growth, które na naszym podwórku przekładają się właśnie na spółki growe. i to fundusze dają płynność na tych spółkach, a nie fani zakochani w logo 11bit. Dlatego ważne są wyniki. Warto o tym pamiętać.

Ale ja jestem ochłonięty :) Od maja wszystko wiadomo, a ja uważam, że nie wszystko wiadomo i że pewne rzeczy teraz dopiero się odsłaniają

Czyli wszystko w porządku, jest super, Grzegorz herbu Biedronka poprowadzi spółkę do zwycięstwa.
Nic się nie wydarzyło fundamentalnie, anale nie zrozumieli konsensusu, który specjalnie zawyżono, Brzostek po prostu w dziczy odpocznie, był bez znaczenia dla spółki. Kurs spadł, ale korekty są normalne, ludzie umierają to też normalne.

Trochę to przypomina sytuację, w której twoje dziecko nie mówi do 5 roku życia, a ty się się pocieszasz, Einstein też się późno nauczył mówić, to nawet lepiej że dziecko nie mówi, zostanie fizykiem kwantowym.

A jeśli chodzi o najbliższe kwartały, to sądzę że idą na 5-6 mln w III, w IV może być więcej z racji wyprzedaży, ale też wynik nie powali.

Panowie znowu zaczyna się fantazjowanie na boki i racjonalizowanie faktów. Nie ma znaczenia dlaczego BB opuszcza spółkę, czy chce zamiekszać w dziczy:), kupić działkę na pacyfiku, czy jest chory czy też poróżnił się z kolegami ze spółki. Fakt jest taki, że odchodzi, a drugi , że był osobą istotną dla spółki. A wnioski wypływające z tych dwóch faktów wg mnie nie są dla spółki pozytywne.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 23 października 2018 17:21:08
Liczba wpisów: 499
[0,16% wszystkich postów / 0,30 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,180 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d