Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

win1248

win1248

Ostatnie 10 wpisów
Mamy 1/3 grudnia i nie widać żeby FC specjalnie osuwał się rankingach grossing mimo zamierzonych zmniejszonych wydatków na marketing, więc może kolejne zapowiedzi o śmierci tej gry znowu okażą się przesadzone. WH opadł ,ale FC w zasadzie chodzi cały czas w podobnym zakresie top grossing w sklepie google Zobaczymy jak to będzie do końca miesiąca.

Można powiedzieć, że są takie same jak za październik i że są bardzo dobre. IV kwartał też będzie świetny i rekordowy prawdopodobnie, ale to jest giełda i przyczyn nigdy nie poznasz do końca, tym bardziej na płytkim polskim ryneczku, gdzie kilkanaście osób ustawia dzień.. Mimo tego postaram się wskazać kilka przyczyn:

1. nie chciało rosnąć, więc spadło, cofnęło się technicznie z jednej skośnej (oporu) mimo sprzyjających dobrych danych i otoczenia rynkowego, i przełamała inną skośną w dół (wsparcie) i poszło dalej samo
2. - zapewne dużo osób kupiło pod te dane kierując się wystrzałem z zeszłego miesiąca i oczekują podobnego wystrzału dzisiaj, a jak wiadomo nic dwa razy się nie zdarza
3. dzisiaj rosły spółki z w20 i w40 (wybicie z podwójnego dna), w80 poszedł w odstawkę, dlatego rósł cdr, bit, plw, nawet mabion
Jakieś uzasadnienie nie-bankierowcu;) swojej tezy o związku pobrań z monetyzacją?

Ja takiej nie widzę. FC monetyzuje się świetnie mimo spadku pobrań i płaczu nad spadkiem (być możę chwilowym, tego teraz nie wiemy)
WH mimo ciągłego wzrostu pobrań nie zanotowało skokowego wzrostu przychodów
Związek jest ale między wydatkami na marketing a przychodami, ale nie ściągnięciami, dlatego wszelkie podibicia kursu na vividzie pod ściągnięcia były niewiele warte.

Dzisiaj była (jest jeszcze) idealna okazja do przebicia skośnej na wykresie, ale wybitnie nie chce się zrealizować. Nie to nie :)

Liczba pobrań jest drugorzędna, czy nawet trzeciorzędna w stosunku do przychodów. To nie Steam - te gry są darmowe ;)
Oczywiście najpierw ktoś musi ściągnąć grę, żeby potem dokonywać mikropłatności, ale zależności między ściągnięciami a przychodem nie ma praktycznie żadnej, poza wspomnianą.

Co ciekawe liczba pobrań na Androida jest wyższa niż w zeszłym miesiącu i rekordowa jak dotąd - Sensor podaje 2 miliony.
Ale ten wynik robi WH, który ma 1,3-1,4 M ściągnięć, które na razie nie przekładają się na wielki przychód, choć swoją cegiełkę dokładają. FC rzeczywiście jest mniej ściągnięć, nie przeszkadza mu to w zarabianiu.

Listopad to kolejny rewelacyjny miesiąc w przychodach.
Senso Tower podsumowuje Android2m+IOS700k na 2,7 mlnUSD przychodu.
I oczywiście jest to przychód już po uwzględnieniu prowizji.

Co ciekawe spółka zaplanowała pod koniec roku zmniejszenie nakładów na reklamę, nie wiem czy obejmowało to już listopad, ale jeżeli przy zmniejszonych wydatkach na marketing osiągnęli 2,7mln$ to listopad może okazać się rekordowy i cały IV kwartał również też się taki zapowiada.
Największą liczbą pobrań może pochwalić się Wild Hunt. Największy przychód to oczywiście zasługa FC.

Ffundamenty w biotechu to właśnie idea. O spółkach biotech mówi się, że mogą osiągać niebotyczne wyceny zanim zarobią pierwszą złotówkę, nawet bardziej kupuje się tu przyszłość niż na osławionych grach, więc wycenianie ich dcf em albo nie daj boże ce/zetami to pomylenie pojęć. Oczywiście to że coś jest biotech nie oznacza że ma od razu drożeć (glg jest tego przykładem)

ps. co de EBOR to nie jest to w ogóle dobry trop, to typowy parkingowy jak państwowy PFR

t0m4s napisał(a):
Przebieg odbicia sugeruje zrozumienie inwestorów, że pogłoski o śmierci FP były jednak moooocno przesadzone.
.


CIG wczoraj 15%, rynek uwierzył w Snipera?, albo w ww3?:)
Odbicie jest czysto techniczne, spółki szeroką ławą korygują ostatnią falę spadkową (nie tylko growe)i pierwsza stacja docelowa w zasadzie została osiągnięta i tutaj i na farmie na przykład, czyli poprzednie wsparcie. Po sile korekty korekty będzie można ocenić czy odbicie było incydentalne, czy będzie kontynuacja.

15 mila ?? :) tylko żeby potem nie było na anali, że to oni zawyżają consensusy, przez które kurs spada:)

Ale powiedz, co wynika z tego że gra będzie po przecenie przez jakiś czas na pierwszej stronie Global. Zarobi 20 mln dzięki temu w IV kwartale?


ps. dyżurny analityk Rodak też płacze nad niezasadnością przeceny, jakby nie zauważył, że w USA spółki growth poszły ostatnio pod nóż. Ciekawy jest spadek Facebooka z 220 na 130 $, który idealnie nakłada się na korektę na cd projekcie z 220 na 130 zł.

Ten tekst jest słaby, nie jest wcale fajny. Pomija niuasne i tworzy analogie tam gdzie ich nie ma. Już niedobrze się robi od czytania setny raz jak to zrobiono w hiszpanii. A jeśli chodzi o łupienie klientów to najdroższym i słabym bankiem jest PKOBP ze swoimi opłatami i drogimi kredytami.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 12 marca 2014
Ostatnia wizyta: 13 grudnia 2018 16:43:17
Liczba wpisów: 524
[0,17% wszystkich postów / 0,30 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,190 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d