pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

win1248

win1248

Ostatnie 10 wpisów
@Analityk Fundamentalny

Mówienie o cd20 generyczny prosty lek chemiczny to tak jakby na delfina mówić ryba.

Mabion robi lek biopodobny i jest jedną z nielicznych spółek na naszej giełdzie w pełni biotechnologicznych, bo zajmuje się białkami rekombinowanymi, tutaj liczy się sposób wytwarzania, który trzeba wymyślić na nowo i nie jest to łatwe.

Ciekawe, czy ich platforma analityczna do analizy danych przewidziała, że ich akcje nie sprzedadzą się w całości;)

Te certyfikaty to przedpotopowy instrument z wysoką prowizją, dla tych co nie posiadają rachunku do normalnego handlu kontraktami na rożnice kursowe. Na pewno nie mają żadnego znaczenia dla kursu i nikt pod to nie kursu nie ustawia.

Jedyna nadziej a w odbiciu. Osobiści obstawiam scenariusz odbicia w USA, teraz lub na początku stycznia. I będzie to prawdopodobnie ostatnia szansa żeby wyjść z akcji w miarę niepodturbowanym. Odpływy w funduszach w USA są gigantyczne, podobnie jak u nas, ale jednocześnie sentyment jest na tak niskim poziomie (put/call ratio), że odbicie powinno przyjść, po czym powinien nastąpić już prawdziwy zjazd w dół (piszę o usa).

CDR z jednej strony jest traktowany jako polski FAANG czyli spółka wzrostowa, z drugiej jest składową indeksu wig20 czyli indeksu EM, a sentyment do EM (niezwiązanych z surowcami) może się poprawiać - co widać na przykładzie złotówki, która jest dziwnie stabilna przy dołujących amerykańskich indeksach. U nas jednak też są odpływy w funduszach i jeżeli zagranica nie zdecyduje, że np gra EM przy spadającym USA, tu też będą spadki.

Z samej spółki, poza przegranym procesem praktycznie nic nowego nie usłyszymy, więc informacje fundamentalne będą miały najmniejszy wpływ na kurs o ile nie wyskoczy coś na prawdę wystrzałowego (zarówno pozytywnego jak i negatywnego).

No oni są nieustanie ze wszystkiego zadowoleni, a ze sprzedaży szczególnie, niestety ich zadowolenie nie przekłada się na wynik, z których jedynie oni wydają się być zadowoleni ;)

Mamy 1/3 grudnia i nie widać żeby FC specjalnie osuwał się rankingach grossing mimo zamierzonych zmniejszonych wydatków na marketing, więc może kolejne zapowiedzi o śmierci tej gry znowu okażą się przesadzone. WH opadł ,ale FC w zasadzie chodzi cały czas w podobnym zakresie top grossing w sklepie google Zobaczymy jak to będzie do końca miesiąca.

Można powiedzieć, że są takie same jak za październik i że są bardzo dobre. IV kwartał też będzie świetny i rekordowy prawdopodobnie, ale to jest giełda i przyczyn nigdy nie poznasz do końca, tym bardziej na płytkim polskim ryneczku, gdzie kilkanaście osób ustawia dzień.. Mimo tego postaram się wskazać kilka przyczyn:

1. nie chciało rosnąć, więc spadło, cofnęło się technicznie z jednej skośnej (oporu) mimo sprzyjających dobrych danych i otoczenia rynkowego, i przełamała inną skośną w dół (wsparcie) i poszło dalej samo
2. - zapewne dużo osób kupiło pod te dane kierując się wystrzałem z zeszłego miesiąca i oczekują podobnego wystrzału dzisiaj, a jak wiadomo nic dwa razy się nie zdarza
3. dzisiaj rosły spółki z w20 i w40 (wybicie z podwójnego dna), w80 poszedł w odstawkę, dlatego rósł cdr, bit, plw, nawet mabion
Jakieś uzasadnienie nie-bankierowcu;) swojej tezy o związku pobrań z monetyzacją?

Ja takiej nie widzę. FC monetyzuje się świetnie mimo spadku pobrań i płaczu nad spadkiem (być możę chwilowym, tego teraz nie wiemy)
WH mimo ciągłego wzrostu pobrań nie zanotowało skokowego wzrostu przychodów
Związek jest ale między wydatkami na marketing a przychodami, ale nie ściągnięciami, dlatego wszelkie podibicia kursu na vividzie pod ściągnięcia były niewiele warte.

Dzisiaj była (jest jeszcze) idealna okazja do przebicia skośnej na wykresie, ale wybitnie nie chce się zrealizować. Nie to nie :)

Liczba pobrań jest drugorzędna, czy nawet trzeciorzędna w stosunku do przychodów. To nie Steam - te gry są darmowe ;)
Oczywiście najpierw ktoś musi ściągnąć grę, żeby potem dokonywać mikropłatności, ale zależności między ściągnięciami a przychodem nie ma praktycznie żadnej, poza wspomnianą.

Co ciekawe liczba pobrań na Androida jest wyższa niż w zeszłym miesiącu i rekordowa jak dotąd - Sensor podaje 2 miliony.
Ale ten wynik robi WH, który ma 1,3-1,4 M ściągnięć, które na razie nie przekładają się na wielki przychód, choć swoją cegiełkę dokładają. FC rzeczywiście jest mniej ściągnięć, nie przeszkadza mu to w zarabianiu.

Listopad to kolejny rewelacyjny miesiąc w przychodach.
Senso Tower podsumowuje Android2m+IOS700k na 2,7 mlnUSD przychodu.
I oczywiście jest to przychód już po uwzględnieniu prowizji.

Co ciekawe spółka zaplanowała pod koniec roku zmniejszenie nakładów na reklamę, nie wiem czy obejmowało to już listopad, ale jeżeli przy zmniejszonych wydatkach na marketing osiągnęli 2,7mln$ to listopad może okazać się rekordowy i cały IV kwartał również też się taki zapowiada.
Największą liczbą pobrań może pochwalić się Wild Hunt. Największy przychód to oczywiście zasługa FC.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 12 marca 2014
Ostatnia wizyta: 10 lipca 2020 20:39:22
Liczba wpisów: 529
[0,15% wszystkich postów / 0,22 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,475 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +126,06% +25 212,45 zł 45 212,45 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d