pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mayamak

mayamak

Ostatnie 10 wpisów
Raport za 2019 w pigułce. Oby tak dalej.

kliknij, aby powiększyć

HALLOOOO @Scarry gdzie jesteś??! king

kliknij, aby powiększyć

dane z raportu 3Q2019, a tutaj nadal cisza

kliknij, aby powiększyć

Tak przydałoby się aby ktoś poważnie przyglądnął się raportom w których de facto wszystko jest zawsze opisane. Spółka pokazuje dokładnie jakie wskaźniki rosną oraz w jakim tempie, wystarczy otworzyć raport i go przeczytać. Na SimplyWallStreet w zakładnice News ostatnimi czasy dość często robiony jest update analizy fundamentalnej spółki bazując na wskaźnikach właśnie. Tam jak widać dostrzeżono potencjał. Ja zakładam że za 2-3 lata spółka będzie na głównym parkiecie i co roku będą dywidendy.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Może kolega @Scarry się wypowie co tu widać? 490% od poziomu od którego naganiałem co?

Kolejne przejęcie przykuje się w spółce. Tym razem 100% podmiotu który osiągnęła przychody w kwocie 36 mln. zł, z czego dochodu netto w kwocie 8 mln. zł za lata 2013-2018
No ale to tylko list intenyjny więc
Scarry napisał(a):

AHAHAHAHA

3 letnia konsolidacja i wybicie, kurs idzie na atak poziomu 0.64 zł i coś czuję że na tym się nie zatrzyma.

kliknij, aby powiększyć

Z pozostałych newsów:
- raport za 1Q2019 zysk oraz przychody podwojone w porównaniu do poprzednio roczengo okresu.
- obecnie w zakresie infrastruktury gazowej G-Energy posiada podpisane kontrakty na ok 116,7mln zł
- umowa podwykonawcza z PGNiG Technologie S.A.
- 2 wywiady w prasie TO BE GREEN oraz Kapitał Polski. Można sięz nich dowiedzieć, że są analizowane jest wejście w fotowoltaikę.

Ze spółki "krzak" rodzi się niezły kąsek inwestycyjny.

Na SilmpyWallSt w zakładce "News" są na bieżąco wrzucane analizy fundamentalne (raz w miesiącu zazwyczaj), nie są spektakularne ale z reguły omawiane są konkretne wskaźniki na podstawie danych z raportów.

Poza kontraktami oraz skrobaniu akcji z rynku przez insiderów ostatnio odnotowano transakcje pakietowe w NCIndex, wczoraj 22 195 000 pakietów o wartości 8 345 320 zł (źródło) oraz 28.02 poszedł pakiet 17 435 000 pakietów o wartości 5 056 150 zł (źródło)

Może kogoś to zainteresuje. Portal Simply Wall Street wycenia GNG na 1.71 na podstawie przepływów pieniężnych.

januch87 napisał(a):
na jakim etapie mogą być prace nad komercjalizacją tego patentu? Jak się domyślam, to nie jest rok czy dwa do przodu?

Z tego co można dowiedzieć się z komunikatów to jest to na etapie poszukiwania inwestora/finansowania.

Harmonogram: str.55 dokumentu informacyjnego

kliknij, aby powiększyć

Odnośnie samego kursu ja widzę dwa problemy, pierwszy to New Connect a drugi to aktualne regulacje a właściwie ich brak oraz sama polityka rządu donoszące się do branży OZE.

Podczas analizowania obecnych wskaźników oraz ceny kursu warto by opierać się także o historyczne dane, które pokazują progress jaki wykonała spółka. Aktualnie fundamenty są dobrze poukładane wraz z perspektywami, wszystko opiera się o dostosowanie do regulacji oraz dywersyfikacji przychodów. Akcje PP serii C (te opłacone gotówką) zostały dopuszczone do obrotu, zostało to oparte zaktualizowanym dokumentem informacyjnym, w którym to GreenCapital.pl dokonało wyceny patentu posiadanego przez G-Energy na biopaliwo Politerm. Zgodnie z tym co publikowane jest w komunikatach prace nad komercjalizacją patentu są rozwojowe.

img source

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Nowe informacje. Prokuratura Okręgowa w Warszawie łączy ze sobą dwie sprawy odnoszące się do art. 258 § 1 kk i innych oraz art. 178 ustawy o obrocie instr. finansowymi. Sprawy dotyczą tematów prowadzenia działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oraz oszustwa wielu osób na łączną sumę ponad 5 mln PLN przez GKFX. Mamy tu zatem do czynienia z zarzutami opiewającymi o wyroki na 15 lat paki. Prokuratura także przekazuje sprawę do prowadzenia przez CBŚP. #DobraZmiana

Zarządzenie jest tu dość istotne. Pomiędzy pierwszym naruszeniem praw Epica a definitywnym końcem na NC był spore emisje akcji, obroty finansowe. Można było tą sprawę załatwić bez problemu. Majka działa na niekorzyść spółki i jest to dość transparentnie opisane w tym dokumencie, m.in. wypuszczenia gier na rynek bez zezwolenia i wiedzy Epic a potem udawanie przed Valve, że nic się nie stało. Przy okazji to o czy pisaliście ponad 3 lata temu zostało umorzone, jednak Majka nic sobie z tego nie robił i w 2015 roku ponownie wpłynął ten sam zarzut do sądu, tyle że tym razem bardziej rozbudowany.

Zapraszam do poniższej lektury opisanej przez Epic Games dla sądu w USA:
www.dropbox.com/s/jghwqw7vcuu2...
W tym dokumencie jest przedstawione zarządzenie spółką przez byłego prezesa Majkę.

COLUMBUS CAPITAL ma zgodę Akcjonariuszy na połączenie z Columbus Energy

Cytat:
Akcjonariusze COLUMBUS CAPITAL S.A. podczas wczorajszego NWZA Spółki podjęli uchwałę o połączeniu ze spółką Columbus Energy S.A. na zasadach określonych w planie połączenia uzgodnionym w dniu 26.10.2015 r. Połączenie obu podmiotów nastąpi w drodze przejęcia przez Spółkę COLUMBUS CAPITAL S.A. Spółki Columbus Energy S.A. poprzez przeniesienie całego majątku Columbus Energy S.A. na COLUMBUS CAPITAL S.A. w zamian za nowo emitowane akcje. COLUMBUS CAPITAL S.A. wyemituje dla Akcjonariuszy Columbus Energy S.A. nie mniej niż 249.964.267 i nie więcej niż 253.163.457 akcji serii E. Przyjęty parytet wymiany akcji ustalony na podstawie wycen obu podmiotów wynosi 11,6 akcji COLUMBUS CAPITAL S.A. za 1 akcję Columbus Energy S.A. Głównym celem Spółki będzie utrzymanie wysokiej pozycji rynkowej w branży fotowoltaiki oraz przeniesienie notowań jej akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie.
[...]

Uzgodnienie Planu Połączenia

Opinia niezależnego biegłego rewidenta z badania planu połączenia

Na Walnym został także powołany nowy Zarząd

Epic vs. Nicolas - 2.12.2015 Epic oddalił sprawę bez ustalenia winy
tadammmm.... informacja prosto z sądu z USA. Link do dokumentu

Wszystkie zmiany na kontach Afterfall nastąpiły przed datą wykluczenia z obrotu na NewConnect!

Afterfall: Reconquest Episode I
sub na Steam (6,99€): store.steampowered.com/sub/437...

info o zmianach - https://steamdb.info/app/299640/subs/
Afterfall Reconquest Episode I | Store or CD Key - last updated 6 days ago
Last Record Update - 9 days ago (November 11, 2015 – 05:03:01 UTC)

Afterfall InSanity Extended Edition
sub na Steam (4,99€): store.steampowered.com/sub/184...

info o zmianach - https://steamdb.info/app/224420/subs/
Afterfall InSanity Extended Edition Copy | Store or CD Key - last updated 6 days ago
Last Record Update a day ago (November 19, 2015 – 00:50:22 UTC)
steamdb.info/app/224420/histor... - 9 days ago Change #1442652

Tak, ale nasz wniosek o odroczenie terminu wtkluczenia uwzględnia zastrzeżenia co do prowadzonego postępowania upadłościowego ponieważ na stronie KRS Ministerstwa Sprawiedliwości nie ma wzmianki o prowadzonym postępowaniu. Przy okazji w zeszły weekend powróciły suby sprzedażowe Afterfall na Steam

store.steampowered.com/sub/437...

tego nie wiem mogę jutro wykonać telefon ponownie i dowiedzieć się o powód. Mimo wszystko taki komunikat powinien ukazać się w systemie EBI. Spółka w tym czasie była publiczna, notowana na NewConnect.

Wniosek o upadłość został oddalony 9 października.

Dzisiaj dzwoniłem do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód Wydział X Gospodarczy i otrzymałem taką informację. Jak nie wierzycie to dzwońcie do sądu sami.
www.katowice-wschod.sr.gov.pl/...
Wydział X Gospodarczy (32) 60-47-432

skonsolidowane wyniki śródroczne - www.atal.pl/modules/media/SROD...

skonsolidowany raport kwartalny 3Q2015 - www.atal.pl/modules/media/Skon...

na pierwszy rzut oka ten raport nie zachęca, ale czytam dalej. Straszna bieda wyszła w wynikach śródrocznych. Co może być powodem takiego przestoju?

w celu uzyskania zaproszenia do grupy proszę o kontakt na mój email: mayamak1986@gmail.com

Okazało się, że ustawienie grupy jako tajna na facebook wymaga zaproszenia każdego przez admina czyli mnie. Grupa tajna gwarantuje anonimowość poprzez to, że nikt z poza grupy nie może widzieć kto jest jej członkiem.

Warunkiem wejścia do grupy facebook będzie poświadczenie, że jest sie akcjonariuszem Nicolas Games.

Na forum bankier.pl pojawiła się osoba pisząca pod różnymi nickami (~okradziony, ~grześ, ~INWESTOR, ~inwestor, ~majka, ~GRUBYmiszka) która pisze z pod tego samego IP [217.114.169.*]

Nie mam zamiaru przekazywać żadnych informacji osobom nieporządanym. Albo idziecie ze mną albo spisujecie się na straty w postaci byłego prezesa Majki.

POROZUMIENIE - zapraszam akcjonariuszy na grupę facebook

Na chwilę obecną nie mogę udostępniać publicznie informacji dotyczących porozumienia, w grę wchodzą aspekty prawne.

Stworzyłem tajną grupę NGS na facebook. Wniosek o odroczenie wykluczenia został dostarczony Zarządowy GPW w poniedziałek (9.11.2015). Nie wiem jaka będzie decyzja Zarządu zatem potrzebujemy alternatywnego źródła komunikacji poza forami internetowymi, ponieważ mogą one za jakiś czas zniknąć.

Co najważniejsze dokopałem się do istotnych dla nas informacji.
Wykluczenie nie jest ostatecznym rozwiązaniem i końcem działań.

"...wykluczenie z obrotu nie zamyka Spółce powrotu na rynek NewConnect. Wykluczenie akcji z alternatywnego obrotu nie uniemożliwia, a nawet w żadnym stopniu nie utrudnia, przeprowadzenia procesu sanacyjnego..."

To cytat z pisma od GPW w sprawie innej spółki zagrożonej wykluczeniem.

Proszę dołączajcie się do tej grupy. Jeżeli nie macie facebooka to się na nim zarejestrujcie. Po wejściu na stronę grupy należy wysłać prośbę o dostęp.

www.facebook.com/groups/166501...

POROZUMIENIE - otrzymałem 4.755% podpisanych skanów porozumienia, brakuje 660k do 5,001%. Jesteśmy już blisko celu, nie zatrzymujmy tego pociągu!

Naprawdę da się z tego jeszcze wycisnąć pieniądze, niskim nakładem finansowym, mam na to plan i koncepcję, ale nic nie ujawnię publicznie dopóki nie dojdzie do Walnego.

Do tych co zgłosili się ze swoim pakietem akcji - POROZUMIENIE.

Proszę posprawdzajcie swoje skrzynki mailowe. Wysłałem Wam treść porozumienia, aby zrobić krok naprzód musimy to między sobą podpisać. Aktualnie otrzymałem podpisane porozumienia stanowiące jedynie 2,2% na prawie 8% które deklarowało chęć uczestnictwa w tej akcji.

Proszę nie obawiaj cie się odpowiedzialności informacyjnej przed KNF, ta odpowiedzialność tyczy się zmiany stanu posiadanych akcji (kupna lub sprzedaży). W tym momencie notowania są zablokowane, więc nikt ani kupić ani sprzedać akcji nie może. Podpisane porozumienie zrzeszające akcjonariuszy przekraczających 5% jest nam potrzebne aby móc odpalić procedury ubiegania się o zorganizowanie Walnego oraz prośbę o odroczenie wykluczenia waloru z obrotu. Nie podpisując tego porozumienia jesteśmy skazani na straty finansowe. Naszym celem jest doprowadzenie do Walnego i poznanie prawdy o spółce. Mnie naprawdę chce się to robić, pomoc prawną mamy w Dziale Interwencji SII. Proszę o mobilizację i możliwość zrobienia kroku do przodu.

Dlatego dążymy do zwołania Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy aby zobaczyć te trupy w szafie. To jedyna forma aby prześwietlić spółkę i wyjawić wszystko co się tam dzieje lub po prostu odpuścić i utopić zainwestowany kapitał. Nikt nie wie jak wygląda spór z Epic, czy przypadkiem nie doszli do porozumienia. Spółka ma w nosie informowanie o czymkolwiek. Trzeba zorganizować Walne i wszystko się wyjaśni.

@krewa
Nie zgodziłbym się z tym, ze nie ma niczego, ponieważ ma IP Afterfall, marka znana i obecna na rynku. Wystarczy zebrać kompetentnych ludzi, finansowanie i pocisnąć temat do przodu.

Rozmawiałem własnie z Działem Interwencji SII, sprawa wygląda następująco. Oto co powinniśmy zrobić na samym początku krok po kroku.

1. Pomiędzy akcjonariuszami powinno zostać podpisane porozumienie mające na celu zrzeszenie akcjonariatu przekraczającego 5%
2. Po podpisaniu porozumienia powinno się w ciągu 4 dni roboczych wysłać do KNF zawiadomienie o przekroczeniu 5%
3. W porozumieniu istotne jest to aby był koordynator pełniący obowiązki informacyjne do KNF, np. o zmianie stanu posiadania akcji każdego z akcjonariuszy, zatem każdy z akcjonariuszy powinien udostępnić informację o kupnie bądź sprzedaży akcji.
4. Po podpisaniu porozumienia i zgłoszeniu tego do KNF, występujemy z prośbą pisemną do GPW o przedłużenie lub odroczenie wykluczenia walory NGS z rynku. Uwarunkowujemy to chęcią restrukturyzacji spółki, wymianą zarządu oraz rady nadzorczej. Dział Interwencji SII jet skłonny poprzeć tą inicjatywę podpisując się pod tym, jeżeli zgodzi się na to zarząd SII.
5. Z pomocą Działu Interwencji SII dążymy do zwołania Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

Zagrożenia:
- KNF może nałożyć karę finansową na mniejszościowych za nie dopełnienie obowiązków informacyjnych (np. skup/sprzedaż akcji, sami chyba wiecie za co można dostać po głowie od KNF) - obowiązki informacyjne są opisane w art. 69 ustawy
- GPW może nie być skłonne do przedłużenia bądź umorzenia wykluczenia z rynku

Co jest potrzebne na chwilę obecną:
Do porozumienia będę potrzebował Waszych danych osobowych aby przygotować treść porozumienia do podpisania przez każdego indywidualnie.
- imię, nazwisko
- adres zameldowania
- pesel
- nr dok. tożsamości,
- potwierdzony przez Dom Maklerski stan posiadania akcji w Nicolas Games.

Czas jeszcze jest! Napisz mi jeżeli jesteś chętny do podpisania porozumienia. W odpowiedzi najlepiej zamieść dane osobowe do porozumienia dokument od Domu Maklerskiego potwierdzający ilość akacji. Wystarczy skan z pieczątką Domu Maklerskiego. Pamiętajmy, że wchodząc w porozumienie bierzemy za to pełną odpowiedzialność przed KNF.

mój kontakt: mayamak1986@gmail.com

Nie wiem czy śledziłeś temat Nicoalsa, ale sprawa wygląda tak, że aktuali akcjonariusze są umoczeni w notowaniach. Nicolas jest w upadłości likwidacyjnej, GPW postawiło 3 warunki do spełnienia (publikacja 2 raportów + podpisanie umowy z animatorem rynku, termin 16 listopada), w przeciwnym razie tej spółce grozi wykluczenie z rynku. W tym momencie sprawa jest skomplikowana, ponieważ w spółce nie ma zarządu, może to tez wpłynąć formalnie na proces zwoływania Walnego przez mniejszościowych. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie czasu jest bardzo mało.

Jak bardzo są zadłużeni?
Nie wiem, brak publikacji raportów m.in rocznego, chciałbym się tego dowidzieć na Walnym jeżeli uda man się je zorganizować.

Zgłosiły się łącznie osoby posiadające 21.425.310 co stanowi 7.966% (oczywiście jeśli wszystkim wierzyć i nie pojawiły się forumowe trolle). Jutro dzwonię do Działu Interwencji SII aby dowiedzieć się co mam robić dalej. Nigdy nie organizowałem takiej inicjatywy i potrzebuje ich porad. Próg do zorganizowania Walnego mamy, teraz kwestia ustalenia scenariusza co dalej. Potrzebuję pomocy także z Waszej strony. Czy znacie może kogoś kto byłby w stanie zainwestować w Nicolas? Ekipa do zrobienia gry się znajdzie, mam spore kontakty w tym temacie, możliwy jest też scenariusz bezpośredniej współpracy z jedną firmą jeżeli znajdzie się finansowanie na projekt. Proponuję założyć jakąś zamkniętą grupę dyskusyjną na facebook.

Trzeba zacząć działać aby doprowadzić do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Chciałbym aby akcjonariusze, którzy posiadają dowolną liczbę akcji zgłosili się do mnie poprzez e-mail - mayamak1986@gmail.com

Aby zwołać NWZA potrzebne jest zebranie akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% kapitału zakładowego - w zaokrągleniu powyżej 13,5 mln akcji. Ja posiadam 887 858 akcji. Każdy kto posiada akcje i będzie chciał doprowadzić do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia powinien wyrobić w Domu Maklerskim, w którym posiada akcje NGS imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu. Aby otrzymać takie zaświadczenie należy zadzwonić na infolinię i poprosić o wyrobienie tego dokumentu. Jestem w kontakcie z Działem Interwencji SII i staram się otrzymać jak najwięcej porad aby zrealizować cel jakim jest zwołanie NWZA. Jeżeli uda mi się zwołać akcjonariuszy którzy posiadają co najmniej 5%, będę ubiegał się o pomoc aby Dział Interwencji SII wziął udział w Walnym Zgromadzeniu, które chcielibyśmy zwołać.

Mobilizacja i czas są tutaj istotne, GPW postawiło konkretne warunki do 16 listopada, w przeciwnym razie akcje będą wykluczone z obrotu. Brak animatora rynku, brak dwóch raportów, Prezes Majka już się ulotnił, sprawy więc coraz bardziej się komplikują, a wykluczenie wisi w powietrzu. Piszcie do mnie na e-mail ile macie akcji, założymy osobną grupę na facebook lub gmail, na której będziemy dogadywać szczegóły.

biznes.pap.pl/pl/news/ebi/info...

Cytat:
Rada Nadzorcza Nicolas Games S.A. informuje, że w związku ze złym stanem zdrowia Pan Tomasz Majka złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu z dniem 22 października 2015 roku.

znalazłem kilka istotnych informacji dotyczących Politerm, możliwe, że tłumaczyło by to aktualny impuls w kursie, jadnak dalej jest to wyłącznie spekulacja. W pierwszej turze na dotację w ramach programu waste-6a-2015 złożono 33 wnioski (w tym wniosek Politerm), w drugiej turze było już tylko 10. Szanse na otrzymanie dotacji są zatem dość duże. Według regulaminu wyniki mają pojawić się maksymalnie 5 miesięcy od zamknięcia tury. Pierwsza tura zakończyła się w kwietniu więc wyniki powinny już być, jednak nie mogę znaleźć tego dokumentu. Kurs w tym momencie znajduje się powyżej SMA150.

http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/116-waste-6a-2015.html

Cytat:
Call updates
stage two: 09-09-2015
A total number of 68 proposals were submitted in response to the second stage of this call. The number of proposals for each topic is shown below:
- WASTE-6b-2015: 10

stage one: 27-04-2015
A total number of 313 proposals were submitted in response to the first stage of this call. The number of proposals for each topic is shown below:
WASTE-6b-2015: 33
Indicative timetable for evaluation and grant agreement:
Information on the outcome of one-stage evaluation: maximum 5 months from the final date for submission.
Signature of grant agreements: maximum 3 months from the date of informing successful applicants.

Wrzucam link z opisem patentu na "Sposób Wytwarzania Biopaliwa z osadów pofermentacyjnych, zwłaszcza pościelowych". To tak przy okazji ostatniego komunikatu nabycia udziałów w Improve Reserch Consulting Sp. z o.o., która jest właścicielem jednostki organizacyjnej - Zakład Badawczo Rozwojowy Politerm posiadająca wyłączne prawo do patentu poniżej opisanego.

mojepanstwo.pl/dane/patenty/23...

akurat wpadłem na ten artykuł- Schemat metody "na doradcę na FOREX". Bardzo dobrze ilustruje schemat który działa w GKFX, aby wpłacić pieniądze naganiają na debiuty i dywidendy, które obejmują spółki (czytaj niski lewar), następnie po otrzymaniu doradcy schemat zmienia się na forex (czytaj wysoki lewar). Przestrzegam i nie polecam. Jedyny sposób żeby się od nich teraz uwolnić to wrzucanie każdego numery telefony na czarną listę kontaktów.

Dzięki za odpowiedź, ale już za późno... niestety. Również nie polecam. Jedno to to że zam popełniłem sporo błędów podczas inwestowania i straciłem pieniądze a drugie to to, że podczas gdy dogadywałem się z konsultantem miałem głównie być pokierowany na spółki dywidendowe oraz debiuty. Po przyznaniu mi opiekuna zostałem pokierowany/skuszony na zupełnie inne tory - forex, gdzie jako debiutantowi podczas kryzysu greckiego udało mi się stracić kasę. Jedynym sposobem na ratowanie kapitału / poziomu zabezpieczenia było dopłacanie $ do stanu konta. Biorąc pod uwagę złote rady opiekuna poszedłem nawet do banku i zwiększyłem limit na karcie kredytowej do 20k. Na szczęście nie udało mi się zadłużyć. Konkluzja: miał być opiekun od dywidend oraz debiutów a był od forex. Po części też moja wina, że nie byłem konsekwentny w decyzjach i skusiłem się na forex ale na pierwszej rozmowie jasno określiłem opiekunowi co mnie interesuje. Mój błąd, ich realizacja i błędna opieka/konsultacja.

www.newconnect.pl/?page=inform...

Cytat:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. informuje, że na podstawie § 9 ust. 2d i ust. 5 Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, od dnia 6 sierpnia 2015 r. akcje spółek:
* NICOLAS GAMES S.A. (PLNCLGM00014),
* BAUMAL GROUP S.A. (PLBMLGR00017)
będą notowane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect w systemie notowań jednolitych.

Realpolitiks, to gra strategiczna, którą oprócz KURSKA studio Jujubee będzie promować na tegorocznych targach Gamescom

ustatkowanygracz.pl/zabawe-w-p...

Jujubee będzie na tegorocznym Gamescom. Są dwie możliwości, będą reklamować projekt dla Astragon lub własny projekt Kursk.

www.gamescom-cologne.com/games...

kliknij, aby powiększyć

MEMORANDUM INFORMACYJNE G - ENERGY S.A.

SPORZĄDZONE W ZWIĄZKU Z OFERTĄ PUBLICZNĄ
32.500.000 AKCJI ZWYKŁYCH NA OKAZICIELA SERII C
O WARTOŚCI NOMINALNEJ 0,10 ZŁ KAŻDA

Przedmiotem oferty było wyemitowanie 830.000 akcji po cenie emisyjnej 2,10 zł. Akcje zostały przydzielone 126 inwestorom. W trakcie Oferty zapisy złożyło 126 inwestorów na łączną ilość 1.327.286 akcji. W rezultacie zapisano się na więcej akcji niż zakładała sama oferta.

Stopa redukcji wśród inwestorów, którzy nie brali udziału w procesie book buildingu wyniosła 53,34%. Ta redukcja jest wyznacznikiem tego ilu inwestorów zrezygnowało z zakupu akcji w akcji promocyjnej podczas budowania księgi popytu, w której należało podać cenę po której chce nabyć się akcje. Widełki w book buildingu wynosiły 1,80 - 2,40. Cena akcji ostatecznie została ustanowiona na 2,10 zł, jeżeli ktoś mieścił się w tej cenie otrzymał zaproszenie do zakupu akcji "w pierwszym życie" korzystając z przywilejów book buildingu, jeżeli ktoś zdeklarował się poniżej tej ceny mógł wysłać deklarację na przyjmowanie zapisów na akcje które odbywało się 27 maja -1 czerwca. Rezultatem czego inwestorzy, którzy brali udział w book buildingu zredukowali się 53,34%, natomiast w trakcie przyjmowania zapisów na akcje po ustalonej cenie 2,10 inwestorzy zapisali się na więcej akcji niż zakładała oferta.

Tomasz Bujak oficjalnie przed kamerą

anty_teresa napisał(a):
Spółka prawdopodobnie ma tutaj wynagrodzenie ryczałtowe, bo o ile pamiętam produkcję finansuje w całości wydawca. Skoro nie ma ryzyka, to nie ma profitów zależnych od sprzedaży. Z resztą to także chyba nie pierwsza produkcja dla tego wydawcy, a jakoś do tej pory nie przełożyło się to na kokosy dla spółki.

Odsyłam do Memorandum Informacyjnego

Cytat:
4.5. Krótki opis historii Emitenta
Jujubee S.A. została zawiązana w dniu 27 stycznia 2012
[...]
2012 - brak współpracy z Astragon
2013 - brak współpracy z Astragon
4.5.3. Rok 2014
IV kwartał: Zawarcie umowy z niemieckim dystrybutorem gier Astragon Software na wyprodukowanie przez
Emitenta gry na zlecenie. Kontrakt obejmuje cały proces wytworzenia gry, okres realizacji wynosi 15
Memorandum Informacyjne Jujubee S.A. 41 miesięcy, a wynagrodzenie stanowi ryczałt (nie jest zależne od poziomu przychodów z gry uzyskanych przez dystrybutora).

Z tego wynika, że aktualny projekt realizowany dla Astragon to pierwsza produkcja dla tego wydawcy.

dalej
Cytat:
Skoro nie ma ryzyka, to nie ma profitów zależnych od sprzedaży

Cytat:
4.13.6. Strategia rozwoju Emitenta
w I kwartale 2016 – Premiera niezapowiedzianej gry symulacyjnej (iOS, Android). Produkcja tego tytułu jest
finansowana przez Wydawcę, który samodzielnie podejmie decyzję o dokładnej dacie premiery. Spółka, oprócz
wynagrodzenia otrzymywanego za realizację projektu, będzie otrzymywać tantiemy od przychodów ze
sprzedaży już od chwili pojawienia się gry na rynku
.

Z tego wynika, że będą profity/tantiemy (podział % z góry ustalony pewnie został w umowie) od przychodów z gry. Zresztą zostało to także opisane w wywiadzie przeprowadzonym przez StockWatch.

"wywiad StockWatch" napisał(a):
W najbliższym roku planujecie Państwo dokończyć realizację gry na zlecenie dla Astragon Software, ale także wydać niezapowiedzianą jeszcze grę strategiczna. Jaki jest budżet tego projektu i na jakich platformach ukaże się gra?

Wielkość budżetu tytułu realizowanego na zlecenie Astragon Software kilkakrotnie przewyższy nasze największe dotychczasowe produkcje. Ukaże się na platformach iOS i Google Play i od chwili ukazania się na rynku będzie generował dodatkowe przychody dzięki tantiemom[...]

ad1
Cytat:
Wcale nie jest pewne, czy po takiej cenie uda się zebrać kapitał.

Zakładam, że już wiedzą ile kapitału pozyskali skoro zamieszczają ogłoszenia o pracę przy projekcie KURSK
www.skillshot.pl/jobs/1865-gra...
www.skillshot.pl/jobs/1866-pro...

Zarząd G-Energy S.A. (dalej: "Spółka", „Emitent” „GENERGY”) przekazuje poniżej do publicznej wiadomości odpowiedzi na pytania akcjonariuszy zadane, w dniach 29-31 maja 2015 r podczas "19 Konferencji Wall Street" w Karpaczu organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Zarządowi Spółki poza walnym zgromadzeniem w trybie art. 428 § 6 kodeksu spółek handlowych:

1. Czy spółka ma jakieś przeterminowane zobowiązania?
Nie. Spółka na bieżąco realizuje swoje zobowiązania, ma zapewniony dostęp do kapitału a realizacja zobowiązań wynikających z podpisanych Umów nie jest zagrożona...
Kod:
mod: nie ma konieczności umieszczania całego linkowanego tekstu, fragment w zupełności wystarczy

Tak jak pisałem w tym momencie Kursk jest jedynie punktem zaczepienia oczu inwestorów. Według mnie prawdziwa inwestycja i potencjał siedzi w umowie z Astragon. Co zresztą zostało potwierdzone w wywiadzie ze StockWatch. Przy okazji dzięki za ten wywiad, w końcu można przeczytać coś poza gamingowym hypem pod kątem inwestycji.

Cytat:

Z dwóch tytułów wydanych w 2014 r. wypracowaliście Państwo przychody w wysokości 451 tys. zł wobec 366 tys. zł w roku 2013. Jaka część tych przychodów pochodziła z własnych tytułów?

Szacujemy, że z własnych tytułów wypracowaliśmy ok. 80 proc. przychodów. Umowę na realizację gry dla Astragon Software zawarliśmy na przełomie października i listopada 2014 roku – największą część przychodów z tego zlecenia zaksięgujemy w obecnym roku.

Po samym wydźwięku wypowiedzi widać, że są pewni swego i przypuszczam że raport (kwartalny lub roczny 2015) skieruje mocno kapitał na tą spółkę.

Moim zdaniem diabeł tkwi w szczegółach, a czarnym koniem tego debiutu jest zawarcie umowy z niemieckim dystrybutorem gier Astragon Software. Na pewno wielu z was ostatnimi czasy czytało o The Witcher 3: Wild Hunt is the biggest UK launch of 2015. Zobaczcie co jest na miejscu #2 - Farming Simulator 15. Symulatory w tym momencie są cichą niszą na rynku, która jest bardzo dochodowa. Kolejne przykłady to Euro Truck Simulator 2 czy też Cities: Skylines, wszystkie wymienione gry utrzymują się od dłuższego czasu w top100 Steam bestsellers.

kliknij, aby powiększyć

może być tak, że wycena poszybowała tak wysoko ze względu na hype wśród prasy gamingowej oraz mass media w sprawie celu emisyjnego, czyli gry KURSK.

materiał video TVP Info

materiały video z wiadomości rosyjskich
https://youtu.be/jmuwSpxxWdY
https://youtu.be/E0krwoCvam4

Polska gra KURSK wywołała lawinę negatywnych komentarzy w Rosji

PS. do admina - wklejam linki youtube a mimo to nie pokazują się jako filmy w poście tylko nadal jako linki. Co z tym zrobić?

G-ENERGY SA Deklaracja objęcia akcji przez Starhedge S.A.

Cytat:
Zarząd G-Energy S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Emitent”, „G-ENERGY”) informuje o otrzymaniu w dniu wczorajszym Deklaracji objęcia akcji G-ENERGY przez Starhedge S.A. (dalej „STARHEDGE”), większościowego akcjonariusza Emitenta wraz z przekazaniem świadectwa depozytowego nr 20150518/001 wystawionego przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie opiewające na 3 250 000 akcji G-Energy S.A oznaczonych kodem PLELKPE00014. Z terminem ważności do 30 czerwca 2015 roku.
Do tego dnia wyżej wskazane papiery wartościowe w liczbie wskazanej w treści świadectwa nie mogą być przedmiotem obrotu i podlegają blokadzie do chwili utraty ważności świadectwa lub jego zwrotu wystawcy.
Deklaracja objęcia udziałów jak wskazuje Zarząd STARHEDGE jest uzupełnieniem informacji, o których była mowa we wcześniejszych raportach o kontynuacji zaangażowania kapitałowego STARHEDGE w G-ENERGY. Zarząd STARHEDGE wskazuje również, że w odniesieniu do informacji o zamiarze dalszej zmiany zaangażowania w ogólnej liczbie głosów GENERGY na przestrzeni 12 miesięcy mimo zmniejszenia w ostatnim czasie stanu posiadania głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY – nie odstępuje od deklaracji inwestycyjnej wobec GENERGY przekazanej w tym zakresie w zawiadomieniu z dnia 28.11.2014 oraz 16.04.2015 r., celem dalszej realizacji nowej strategii oraz kontynuacji rozwoju działalności STARHEDGE oraz GENERGY, których podstawowym celem jest dostarczanie akcjonariuszom satysfakcjonujących wyników.

G-ENERGY SA Złożenie wniosku o rejestrację jednostkowych praw poboru (JPP) wraz z Listem księgowym jednostkowych praw poboru (JPP) i praw wynikających ze złożonych zapisów

Cytat:
Zarząd G-Energy S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Emitent”, „G-ENERGY”) informuje o otrzymaniu od autoryzowanego doradcy informacji o złożeniu w dniu 27 maja 2015 r. wniosku o rejestrację jednostkowych praw poboru (JPP) wraz z Listem księgowym jednostkowych praw poboru (JPP) i praw wynikających ze złożonych zapisów na akcje (PNE), tj o zarejestrowanie w depozycie papierów wartościowych 16.250.000 jednostkowych praw poboru akcji zwykłych na okaziciela serii C, emitowanych na podstawie Uchwały Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia nr 25 z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę nie wyższą niż 3.250.000 zł w drodze emisji nie więcej niż 32.500.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,10 zł każda, z zachowaniem prawa poboru (dniem prawa poboru wskazanym w w/w uchwale jest 3 czerwca 2015 r.),

"irfy" napisał(a):
Niech pokażą zwykły dialog faceta i laski. Trochę banalny a trochę zabawny, bez wrzasków, jęków, orków wyskakujących zza węgła i innych urozmaiceń. Aha i niech to zrobią z prawdziwymi aktorami. Potem mogą ich sobie dowolnie podrenderować, ale chciałbym zobaczyć, jak radzą sobie z "materiałem ludzkim" :)

Film Ambition chyba się ominął > www.youtube.com/watch?v=H08tGj...
Przy okazji zobacz co jest reklamowane na tegorocznym reelu Siggraph (bardzo doużo materiału od PI)> www.cgsociety.org/news/article...

kontynuując temat Platige z wątku dotyczącego CD Projekt, wrzucam ostatni trailer z końca kwietnia wykonany przez PI.
Total War: Warhammer - Announcement Cinematic > https://youtu.be/qjzLuddjIUI

"anty_teresa" napisał(a):
Panowie, o filmie proszę dyskutować na wątku Platige, a nie CDP, bo ten nie ma nic z tym wspólnego. Kolejne wpisy będą z wątku kasowane.

Nie lepiej zamiast kasować przenieść dyskusję do wątku o Platige?

Cytat:
arząd G-Energy S.A z siedzibą w Warszawie („Spółka”, „Emitent”) niniejszym przekazuje do publicznej informacji, iż na podstawie upoważnienia udzielonego Uchwałą nr 25/2015 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 26 maja 2015, podjął w dniu wczorajszym Uchwałę nr 2/V/2015 w sprawie ustalenia ceny emisyjnej akcji serii C.

W związku z podjęciem ww. uchwały Spółka informuje, iż jednostkowa cena emisyjna akcji serii C wynosi 0,10 PLN.

Zależy mi na opinii tego brokera. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z nimi? Czy można im zaufać?

Informacja o Cenie Emisyjnej Akcji Serii D JUJUBEE S.A.

Cytat:
W wyniku procesu Budowy Księgi Popytu w ofercie publicznej akcji zwykłych na okaziciela serii D JUJUBEE S.A. z siedzibą w Katowicach, Zarząd Spółki dokonał w dniu 26 maja 2015r. wstępnego przydziału akcji i ustalił Cenę Emisyjną na poziomie 2,10 zł (słownie: dwóch złotych dziesięć groszy).

Prawo do ekranizacji Wiedźmina ma Platige Image (także notowane na NewConnect). Aktualnie poszukują finansowania za oceanem > www.eurogamer.pl/articles/2015...

Cytat:
Produkcja powstającego w studiu Platige filmu „Wiedźmin” nabiera tempa - twórcy poszukują zagranicznych partnerów, zainteresowanych finansowaniem projektu.

Jak dowiedział się Eurogamer.pl, twórcy „prowadzą zaawansowane rozmowy z partnerem amerykańskim, który ma pomóc zorganizować finansowanie za oceanem”.

„Wiedźmin” otrzymał już wstępne dofinansowanie na prace rozwojowe z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przyznane 150 tysięcy złotych to oczywiście jedynie wierzchołek góry lodowej, a pieniądze wykorzystano na przygotowanie fabuły i wstępne prace rozwojowe.

Scenariusz „przygotowywany jest w taki sposób, by trafił w gusta publiczności międzynarodowej, w tym oczywiście widza amerykańskiego” - zapewniła przedstawicielka Platige.

Reżyserem projektu jest nominowany do Oscara Tomasz Bagiński, odpowiedzialny w przeszłości między innymi za renderowane zwiastuny gier z cyklu Wiedźmin.

www.gry-online.pl/S022.asp?ID=...

Cytat:
O Jujubee – katowickiej firmie, która jeszcze do niedawna znana była głównie z gier na telefony – można powiedzieć po zapowiedzi Kurska całkiem sporo, ale przede wszystkim to, że na pewno nie brakuje jej odwagi.

tak się zastanawiałem nad dzisiejszą luką wzrostową na CIG i mam pewien wniosek na ten temat (niech ktoś mnie sprostuje jeżeli się mylę):
osłabiony polski złoty po wyborach prezydenckich wpłynie pozytywnie na finanse CI Games (o ile osłabienie będzie kontynuowane dłużej), która największe przychody ma w walucie dolar i euro. Ciekawe co przyniosą kolejne wybory parlamentarne.

"krewa" napisał(a):
Spółka wykazuje się niezwykłym talentem w doborze tematyki gier - teraz płodzą survivalową grę opartą na katastrofie Kurska.

Nie do końca. Kursk jest celem emisyjnym, chcą na to zdobyć finansowanie. To co robią aktualnie to:

Cytat:

4.5.3. Rok 2014
IV kwartał:Zawarcie umowy z niemieckim dystrybutorem gier Astragon Software na wyprodukowanie przez Emitenta gry na zlecenie. Kontrakt obejmuje cały proces wytworzenia gry, okres realizacji wynosi 15
Memorandum Informacyjne Jujubee S.A. 41miesięcy, a wynagrodzenie stanowi ryczałt (nie jest zależne od poziomu przychodów z gry uzyskanych przez dystrybutora).

4.13.6. Strategia rozwoju Emitenta
w I kwartale 2016 – Zakończenie prac i wydanie gry tworzonej dla niemieckiego wydawcy Astragon Software
(platformy iOS i Android)
• w I kwartale 2016 - Rozpoczęcie pracy nad kolejnymi projektami zleconymi przez partnerów zewnętrznych (stała
współpraca z wydawcą Astragon Software)

Dodam jedynie, że ostatnio wydany symulator przez Astragon Software to Construction Simulator 2014 . Na androidzie jest dosepny w wesji płatnej - 1$. Ten rynek charakteryzuje się głównie grami F2P, także każda gra która jest płatana i cieszy się zainteresowaniem jest ogromnym sukcesem. Construction Simulator 2014 ma 500,000 - 1,000,000 instalacji, oraz średnią ocen 4.3 (55,578).

Trailer Kursk został wypuszczony 20 maja, na youtube dobija już do 200k wyświetleń, w Rosji wzbudził ogromne poruszenie (wystarczy poczytać komentarze pod filmem). Możliwe, że szykuje się kolejny po "Haterd" hit medialny, jednak tym razem bardzo polityczny.

newconnect.pb.pl/4054220,82265...

Cytat:
Katowicki producent gier wideo - Jujubee jeszcze w tym półroczu zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. Środki, które chce pozyskać z planowanej na koniec maja oferty (w wysokości ok. 1,5 mln zł) przeznaczy na dokończenie dużej gry przygodowej, której premiera odbędzie się w 2016 r., podała spółka.

"Potrzebujemy zastrzyku gotówki na realizację gry, która moim zdaniem wielkością i potencjałem zbliżona jest do innych dużych tytułów polskich developerów. Premierę największej naszej dotychczasowej produkcji na PC, Mac, PS4 i Xbox One, planujemy pod koniec 2016 r." - powiedział prezes spółki Michał Stępień, cytowany w komunikacie.

Z oferty, która przeprowadzona zostanie na pod koniec maja spółka zamierza pozyskać ok. 1,5 mln zł.

Jujubee tworzy swoje własne tytuły, jak również pracuje na zlecenie wydawców zagranicznych. Dotychczas najważniejsze produkcje w dorobku katowickiej firmy to m.in.: Flashout 3D, Suspect in Sight, Flashout 2 i Spellcrafter. Premiera tego ostatniego miała miejsce dwa tygodnie temu.

"Oprócz tytułu, na realizację którego potrzebujemy zewnętrznego finansowania, pracujemy obecnie nad dwoma innymi projektami. Pierwszy z nich to gra na zlecenie wydawcy zagranicznego, który w pełni finansuje produkcję. Drugi to gra strategiczna, nad którą pracujemy od końca ubiegłego roku" - wyjaśnił prezes.

W 2014 r. spółka wypracowała niespełna 0,5 mln zł przychodów oraz zysk netto na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dotychczas gry Jujubee zostały pobrane ponad 2 mln razy. Produkty spółki obecne są m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Japonii, Rosji i terenie całej Unii Europejskiej. Około 30% dotychczasowych przychodów Jujubee pochodzi z Chin.

Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller's Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let's Create! Pottery, Jelly Defense) - Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego.

TERMINY
Publikacja Memorandum Informacyjnego - 21 maja 2015
Budowa Księgi Popytu - 21-26 maja 2015 (do godz. 17:00)
Podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej - 26 maja 2015
Przyjmowanie Zapisów na Akcje - 27 maja -1 czerwca 2015
Dzień Przydziału Akcji - 2 czerwca 2015

CEL EMSJI: realizacja gry KURSK (PC, Mac, PS4, Xbox One) https://youtu.be/Au4_3ZwQy2g

Cytat:
Od dnia utworzenia Spółki (2012 rok), odnotowuje ona rokrocznie znaczący wzrost przychodów, zaś od 2013 roku generuje zysk netto. Dane z I kwartału br. wskazują, że także rok 2015 będzie rekordowy jeśli chodzi o przychody i osiągnięty zysk.

WYNIKI FINANSOWE ZA 2014 ROK

Przychody ze sprzedaży: 451.406,92 zł
Koszty działalności operacyjnej: 397.505,77 zł
Zysk netto: 34.816,48 zł

Cytat:

Zarząd Spółki

Michał Stępień - Magister politologii, absolwent Kolegium Języka Biznesu w Sosnowcu, Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych w Katowicach oraz studiów MBA w Wyższej Szkole Zarządzania
w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży gier oraz IT. Współpracował m.in. przy tworzeniu wielu doskonale przyjętych tytułów wydanych na urządzenia mobilne, takich jak The Big Roll in Paradise (Nokia N-Gage), Let’s Create! Pottery (iOS, Android, Nindendo DS), iQuarium (iOS, Android) czy Jelly Defense (iOS, Android).

Przebieg kariery zawodowej:
2002-2004 - AcceNT S.C. - współwłaściciel, spółka zajmująca się m.in. tworzeniem oprogramowania, prezentacji
multimedialnych i serwisów internetowych. Zakres obowiązków: zarządzanie projektami, marketing,
prowadzenie negocjacji;
2004-2007 - Cube Multimedia - założyciel, grupa developerska zajmująca się tworzeniem oprogramowania i gier
na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Symbian (Nokia, Sony Ericsson). Zakres
obowiązków: planowanie i zarządzanie projektami, marketing, współpraca z zagranicznymi
dystrybutorami oprogramowania dla urządzeń mobilnych (USA, Chiny, Niemcy, itd.).
2006-2011 - miesięcznik PSX Extreme (Grupa 69) - redaktor, największy miesięcznik o grach video na konsole w
Polsce. Zakres obowiązków: pisanie artykułów i recenzji, uczestnictwo w imprezach branżowych;
2007-2012 - Infinite Dreams Sp. z o.o. - project manager, spółka zajmująca się tworzeniem mobilnych gier video.
Zakres obowiązków: zarządzanie pracą zespołu, design, przygotowywanie dokumentacji projektów,
marketing;
2012-nadal - Prezes Zarządu Jujubee S.A.- Prezes Zarządu

Arkadiusz Duch - Magister Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada wieloletnie doświadczenie przy produkcji gier komputerowych i na konsole nowej generacji oraz na urządzenia mobilne. Pracował jako grafik m.in. nad LEGO Indiana Jones 2, LEGO Batman: The Videogame, Wiedźmin 2.

2006-2007 - freelancer - prace zdalne i na zlecenie (m.in. realizacja grafiki 3D na potrzeby projektu "Time Ace"
dla firmy The Farm 51, wydanego na konsolę Nintendo DS;
2007-2008 - The Farm 51, praca na stanowisku grafika 3D przy realizacji projektu gry "Necrovision";
2008-2009 - TT Games (Warner Bros), praca na stanowisku grafika 3D na potrzeby gier "LEGO Indiana Jones 2"
oraz "LEGO Batman"';
2010-2011 - CD Projekt RED, praca na stanowisku grafika 3D na potrzeby gry "Wiedźmin 2";
2012-nadal - Wiceprezes Zarządu Jujubee S.A.

Igor Zieliński - Absolwent Wydziału Informatyki w Instytutucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji gier komputerowych na takie urządzenia jak PC, Xbox 360, NDS, Wii, PS2, PS3, PSP, iOS, Android. Pracował nad znaną serią gier familijnych dla Travellers Tales/Warner Bros UK: LEGO Star Wars The Complete Saga, LEGO Indiana Jones The Original Adventures, LEGO Batman: The Videogame. W latach 2008-2011 pracował jako członek zespołu CD Projekt RED biorąc udział przy tworzeniu gry Wiedźmin 2.

2006-2007 - The Farm 51, praca na stanowisku grafika 3D, tworzenie grafiki na potrzeby projektu „Necrovision"
oraz (w 2006 roku) współpraca z CD Projekt RED jako zewnętrzny podwykonawca grafiki 3D na
potrzeby gry "Wiedźmin".
2006 - Trainwreck Studios, praca na stanowisku grafika 3D, wykonywanie oprawy graficznej do gry "Time
Ace" na konsolę Nintendo DS.
2007-2008 - Traveller's Tales, praca na stanowisku grafika 3D, tworzenie grafiki na potrzeby projektów: „LEGO
Batman", „LEGO Indiana Jones" oraz „LEGO Star Wars".
2008 - The Farm 51, praca na stanowisku grafika 3D, tworzenie grafiki na potrzebę projektu "NecroVisioN:
Lost Company"
2008-2011 - CD Projekt RED, starszy specjalista (grafik 3D i projektant lokacji), praca nad grą "Wiedźmin 2";
2012-nadal Jujubee S.A. - Wiceprezes Zarządu

Cytat:

* 6 gier wyprodukowanych od dnia założenia Spółki;
* Około 2.000.000 pobrań produktów;
* Ponad 1.000.000 pobrań produktów tylko na platformach Apple (iOS, Mac);
* Obecność na 7 platformach sprzętowych (iOS, Android, Mac, PC, OUYA, Leap Motion, Windows Phone);
* Produkcja gier docenianych przez graczy i branżę (m.in. wyróżnienie „Editor’s Choice” przez Apple czy * * * „Finest Game Publisher March 2014” przez Quality Index);
* Bezpośrednie kontakty z osobami odpowiedzialnymi za promowanie gier w sklepach dedykowanych (iOS, Android);
* Obecność produktów Spółki na wszystkich znaczących rynkach na świecie
(m.in. USA, UE, Chiny, Japonia, Rosja, Kanada);
* Gry lokalizowane na wiele języków (angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, portugalski, chiński, japoński, rosyjski);
* Produkcja gier własnych oraz gier tworzonych na zlecenie podmiotów zewnętrznych;
* Ponad 30% dotychczasowych przychodów Spółki wygenerowanych zostało na rynku chińskim.

Deptanie po piętach i kontrole burmistrza Polic w sprawie działalności Bio Technology, Eko Safe oraz Instytutu Naukowo Badawczego - ciąg dalszy.

http://bip.police.pl/contents/content/254/7690
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI BURMISTRZA POLIC
za okres od 24 lutego 2015 r. do 31 marca 2015 roku.

Cytat:
11. Kontynuujemy rozmowy w sprawie planowanych inwestycji przy ul. Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy. 17 marca odbyło się spotkanie z przedstawicielem spółki, która jest właścicielem części gruntów i wydzierżawia je innym podmiotom. Gmina otrzymała zapewnienie, że jeżeli przedsiębiorcy na tym terenie będą działać niezgodnie z prawem – otrzymają wypowiedzenie od właściciela terenu. Informuję również, że została zacieśniona współpraca pomiędzy samorządami Gminy i powiatu oraz organami wojewódzkimi w zakresie ochrony środowiska. Robimy wszystko, co prawnie możliwe, by nie dopuścić do powtórzenia sytuacji ze składowiskiem odpadów przy ul. Kamiennej.

http://bip.police.pl/contents/content/254/7569
SPRAWOZDANIE BURMISTRZA POLIC
za okres od 27 stycznia do 24 lutego 2015r.

Cytat:
1. 11 lutego w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie służb ochrony środowiska Gminy Police i powiatu polickiego oraz władz Gminy i powiatu z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Tematem były planowane inwestycje przy ul. Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy. Wymieniliśmy się informacjami i ustaliliśmy dalsze, wspólne działania, m.in. w zakresie kontroli podmiotów, których działalność może stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego. Jedna z takich kontroli została przeprowadzona 12 lutego. Dotyczyła zanieczyszczenia rzeki Gunicy substancjami ropopochodnymi. O ujawnieniu tych substancji Starostwo Powiatowe w Policach poinformowało WIOŚ pismem z dnia 5 lutego br. W czasie oględzin, w pobliżu jednego z zakładów, stwierdzono zanieczyszczenie gleby. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach została poproszona o założenie wałków sorpcyjnych na rzece. Z miejsca oględzin pobrano próbki wody i gleby do badań laboratoryjnych. Czekamy na wyniki ekspertyz.

2. 12 lutego w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy Police i powiatu polickiego z przedstawicielami firm Eko Safe i Instytutu Naukowo-Badawczego, które prowadzą działalność przy ul. Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy. Obecna była także reprezentacja mieszkańców Jasienicy, w tym – członkowie Stowarzyszenia „Duchowo”. Wyjaśnienia inwestorów, dotyczące planowanych przedsięwzięć, budzą różne wątpliwości. Nie chcemy powtórki z ulicy kamiennej w Policach, gdzie składowanych jest obecnie nielegalnie kilkanaście tysięcy ton odpadów. Ale nie możemy działać niezgodnie z prawem. Dlatego podejmujemy wszelkie możliwe kroki, by chronić mieszkańców i środowisko naturalne, a jednocześnie – nie blokować rozwoju przedsiębiorczości.

kliknij, aby powiększyć

"Scarry" napisał(a):
a raport... kto by się tam przejmował akcjonariuszami... lepiej pokrzyczeć parę haseł: GetEven! (wszyscy urrrrra), REality51! (urrrraaa )..... już za rok, dwa albo trzy.

Widzę, że jak zawsze masz coś konstruktywnego do powiedzenia.

Co Wy macie wszyscy do Pana Macha? Nie rozumiem tego ogólnego poruszenia. Pan Łuaksz Mach zajmuje się community, PR/marketing, w tym celu był dostępny na forum, więc WTF?

Korekty raportów to żadna nowość na giełdzie. Swoją drogą raport był reprezentowany przez Prezesa Zarządu - Pana Robert Siejkę, więc jeśli już to miejcie do niego pretensje. Sama korekta zmienia wiele ponieważ widać, że środki pieniężne na koniec okresu = 3.139.155,26 zostały wypompowane poprzez subskrypcję dwuletnich obligacji (B.II. Zobowiązania długoterminowe), które miały miejsce zostały przydzielone 24.03.2015. Widać także ile kasy poszło z tej subskrypcji na inwestycję w Reality51 (C.II. Wydatki).

Aktualna sytuacja Farmy wygląda tak:
Zobowiązania długoterminowe (te powyżej 12 miesięcy) 4.983.958,66
Zobowiązania krótkoterminowe (te poniżej 12 miesięcy) 3.332.399,64

Jak się ma to pokryć z:
* Zapasy = 473.085,72
* Należności krótkoterminowe = 2.064.590,10
* Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej = 334.642,16
* Zysk netto = 193.224,81

Jedno z dwóch: Get Even lub Reality51 zatem muszą okazać się sukcesem dla spółki aby wyjść z obecnego zadłużenia.

Analiza koprodukcji gry na przykładzie Lords of the Fallen

Cytat:
Lords of the Fallen jest projektem, który sporo zmienił w percepcji ludzi - szczególnie tych, którzy brali w nim udział. Dla CI Games był to projekt, który dowiódł, że jeśli wizja kreatywna jest po naszej stronie (wszak CI Games sfinansowało projekt), to znaczną część produkcji można powierzyć dobremu partnerowi. Dla Deck 13, była to świetna okazja do zdobycia doświadczenia przy tak dużej produkcji. Nie ukrywam, że również dla mnie osobiście ważne było, aby pracować przy grze w sercu zespołu ją tworzącego, w przeciwieństwie np. do skupiania się na marketingu i PR. Pomogło też to, że kultura pracy w CI Games jest w mojej percepcji taka, że jeśli produkcja idzie zgodnie z planem, szef projektu ma duże poczucie niezależności i zawsze czułem się traktowany przez zarząd firmy partnersko. Chciałbym też, przy okazji tej analizy, rzucić nieco światła na to, z jakimi problemami borykaliśmy się współprodukując grę.
Zaczynając projekt we wrześniu 2011, przyjęliśmy kilka podstawowych założeń:
• Znajdźmy odpowiedniego partnera: Przed Lords, CI Games zajmowało się głównie tworzeniem gier akcji, dlatego najsensowniejszym sposobem na wejście w gatunek RPG było właśnie Action-RPG, i ta decyzja, włącznie z osadzeniem gry w realiach średniowiecznego fantasy, zapadła w CI Games zanim jeszcze dołączyłem do zespołu. Kluczowy był zatem dobry wspólnik, na przykład z własną technologią.
• Podzielmy efektywnie odpowiedzialność: Koprodukcja gry w dwóch oddalonych od siebie zespołach wymusza stworzenie, komunikację i przestrzeganie podziału ról. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że od tego jak podzielimy pracę i odpowiedzialność, zależy „być albo nie być” tego projektu.
• Trzymajmy kontrolę nad wizją: Kreatywna strona projektu musiała powstawać i być kontrolowana przez CI Games. Wzięliśmy odpowiedzialność za to, aby wizja gry była atrakcyjna, oraz aby proces implementacji trzymał się tego kursu.
OK, przyznaję się, wszystkie oskarżenia o „klon Souls” to moja wina!
Niedługo potem umowa ze studiem z Frankfurtu była już podpisana i zgodziliśmy się na podział odpowiedzialności za rozgrywkę, fabułę i oprawę artystyczną pomiędzy (odpowiednio): mnie, Jana Klose (Creative Director w Deck 13), oraz Damiana Zielińskiego (Senior Art Director w CI Games).
Przed podpisaniem kontraktu Deck 13 przedstawił własny pomysł na grę, który rozpoczął rozmowy o tym, co chcemy zrobić. Szybko jednak okazało się, że wizję lepiej nakreślić od nowa. Mimo iż tamten szkic był grą akcji, to jednak zależało nam na czymś bardziej taktycznym i mocniej skupionym wokół walki - klarowniejszy pomysł postanowiliśmy wspólnie z Markiem Tymińskim (CEO CI Games) przelać na papier w postaci nowej wizji projektu.
Ze stroną wizualną mieliśmy sporo przejść, z paru powodów. Po pierwsze, jak pewnie w wielu kreatywnych środowiskach, wizje kierunku graficznego nie były dokładnie takie same po obu stronach, a co za tym idzie, pojawiały się tarcia. Próbowaliśmy je rozwiązywać „na miękko”, ale bądźmy szczerzy – kompromisy nie zawsze są dobre dla projektu nawet, jeśli służą jednostkom. Pewne było dla nas to, że aby wybić się na tle konkurencji, styl graficzny Lords musi podobać się szerszemu gronu odbiorców, bo tych najbardziej zatwardziałych i tak do gry przyciągnie złożoność walki. Pierwszym podejściem był prototyp gry, osadzony w klimacie „Mroźnej Północy”, czyli np. Szkocji, ale na dłuższą metę to nie było to, czego szukaliśmy.
Potrzebowaliśmy czegoś z większym rozmachem, czegoś z… czynnikiem nadprzyrodzonym. Kluczowe było osiągnięcie tego w sposób na tyle rozsądny, aby nie wpaść w niszę, bo to stwarza ryzyko, że gracze „głównego nurtu” ominęliby Lords szerokim łukiem. Te poszukiwania były w dużej mierze osią sporu między zespołami w pierwszej połowie projektu, i znalezienie kierunku, który nam się podobał było ciężką pracą. Patrząc na opinie na temat wyglądu gry (z resztą, nie tylko wyglądu), nie mam wątpliwości, że się udało – obie firmy nie mają żadnego powodu żeby wstydzić się owoców naszej współpracy.
Kluczowe decyzje na temat dalszego rozwoju projektu zapadły w Lipcu 2012, gdy zarządy obu firm zamknęły się na cały dzień w sali konferencyjnej (we Frankfurcie) i podjęły dwie ważkie decyzje. Pierwsza z nich nakreśliła zgrubnie nowy klimat wizualny, od teraz skupiający się bardziej na imponującej średniowiecznej architekturze. Tak oto powstała pierwsza wersja Klasztoru Keystone (poniżej w swej pierwotnej postaci, tworzonej jeszcze z myślą o X360 i PS3).
Druga decyzja dotyczyła tego, że od tej chwili zarówno wizja gry (game direction), jak i oprawa artystyczna (art direction) miały zawsze jedną odpowiedzialną osobę, która w razie konfliktów miała ostatnie słowo. Na pierwszy rzut oka było to powtórzenie naszych ustaleń z początku (byliśmy to odpowiednio ja i Damian), ale z perspektywy czasu jestem przekonany, że to się przysłużyło projektowi, bo prace zauważalnie przyspieszyły.
Chwilę później z inicjatywy Marka Tymińskiego podjęliśmy też decyzję o zmianie docelowych platform, na których gra się ukaże. Była to ekscytująca i potrzebna decyzja, ale pewnie Thorsten Lange (szef technologii w Deck 13) ująłby to nieco innymi słowami…
Stworzenie i utrzymanie w płynności systemu wspólnej pracy było z pewnością największym wyzwaniem projektu, ze względu na dynamizm i częstą potrzebę trudnych decyzji. Jeśli chodzi o produkcję mechanizmów i implementację elementów gry, Deck 13 wykonał znaczącą większość pracy. Nie byłoby to możliwe w inny sposób z wielu względów, włączywszy technologię i know-how. Jednakowoż stwierdzenie, że CI Games odegrało w projekcie (głównie, wyłącznie…) rolę wydawcy jest nieprecyzyjne. Tym bardziej, że kreatywny wkład, który do projektu wniosła warszawska część zespołu jest dla nas bardzo ważny i jesteśmy z niego dumni. Były to:
• Projekt świata i fabuły:
• Uniwersum, wraz z ikonicznym pasmem górskim.
• Społeczeństwo, które kara zbrodniarzy tatuażami.
• Przeszłość i sposób na „odkupienie” Harkyna.
• Główna oś fabularna gry.
• Projekt większości postaci (z Harkynem włącznie).
• Projekt większości uzbrojenia.
• Projekt większości lokacji (tzw. “whiteboxy”, architektura).
• Projekt interfejsu (w tym karty ekwipunku).
• Część projektów przeciwników i bossów.
• Większość fabuły (logika i teksty dialogów, opisy przedmiotów).
• Reżyseria animacji walki (i znacznej części animacji fabularnych).
• Przygotowanie nagranych animacji do implementacji (CI Games Rzeszów).
• Kreatywne koordynowanie elementów gry produkowanych u podwykonawców (koordynowaniem strony technicznej zajął się Deck 13).
Nie są to pewnie wszystkie elementy gry, które powstały w Polsce. Pewne jest natomiast to, że Lords nie byłoby grą prawdziwie „next-genową” bez połączenia technologii i narzędzi Deck 13 z naszą wizją kreatywną. Wierzę, że to doprowadziło do powstania produktu, który dał wielu graczom wiarę w to, że na obecnej generacji sprzętu można robić gry ze świetnym klimatem.
Podsumujmy. Celem projektu nie było zrewolucjonizowanie tego jak wyglądają i działają gry. Chcieliśmy nie zostawać z tyłu za standardami współczesnych AAA - tylko i aż tyle. Obie części zespołu miały prawdopodobnie inne wyobrażenie na temat tego, czym owe standardy są i to była, nie oszukujmy się, ta trudniejsza część naszego przedsięwzięcia. Część, będąca jednocześnie powodem, dla którego kolejna odsłona powstanie prawdopodobnie w innym układzie sił.
Chciałbym podziękować obu częściom zespołu za ciężką wspólną pracę. Nazywanie kogokolwiek „ludźmi, którzy naprawdę zrobili Lords of the Fallen” jest dokładnie tak samo nieprecyzyjne, jak nazywanie Lords grą głównie polską, lub głównie niemiecką, oraz tak samo mylne, jak określanie współpracy CI Games i Deck 13 „typowym układem deweloper-wydawca”.
Nie ukrywam, że na to, aby być przede wszystkim twórcą gier (a nie np. PR-owcem, czy wydawcą) pracowałem dość ciężko i może dlatego teraz nie waham się oponować przed kwestionowaniem tego statusu. Podoba mi się bycie „devem”!
Tomasz Gop, Producent Wykonawczy, CI Games

Przekazuję wszystko co znalazłem na temat EkoSafe oraz BioTechnology, w którym GNG ma 50% udziałów. Powiązania spółek na poniższym zdjęciu pomiędzy G-Energy można wyśledzić na tej stronie

SPRAWOZDANIE BURMISTRZA POLIC Z DZIAŁALNOŚCI
za okres od 22 grudnia 2014 roku do 27 stycznia 2015 roku.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

ARTYKUŁ - Nowoczesne firmy, czy kolejne wysypiska niebezpiecznych odpadów?

https://youtu.be/vlW0daG381c

ARTYKUŁ - Piotra i Pawła z lotu ptaka, czyli śmieciowiska ciąg dalszy

https://youtu.be/A5jD-EVKHWM

fragment dotyczący BioTechnology od 5:57
https://youtu.be/yuwzkkb_wAo?t=298

https://youtu.be/kEUx-81tTJs

https://youtu.be/9x06oE9leMw

Według mnie obawy mieszkańców są uzasadnione. Jednak należy zauważyć, że projekt BioTechnology otrzymał dofinansowanie Unijne, mają wywiązać się z niego do listopada 2015. Powstało także Stowarzyszenie Duchowo, które depcze po piętach spółom które prowadzą tam aktualnie soją działalność. Mieszkańcy oraz władze w przeszłości miały złe doświadczenia z firmą Ecorama, która sprezentowała im śmieciowisko na terenie gminy. Zakładam zatem, że działalność BioTechnology jest skrupulatnie kontrolowana.

www.eurogamer.pl/articles/2015...
Cytat:

Produkcja powstającego w studiu Platige filmu „Wiedźmin” nabiera tempa - twórcy poszukują zagranicznych partnerów, zainteresowanych finansowaniem projektu.

Jak dowiedział się Eurogamer.pl, twórcy „prowadzą zaawansowane rozmowy z partnerem amerykańskim, który ma pomóc zorganizować finansowanie za oceanem”.

„Wiedźmin” otrzymał już wstępne dofinansowanie na prace rozwojowe z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przyznane 150 tysięcy złotych to oczywiście jedynie wierzchołek góry lodowej, a pieniądze wykorzystano na przygotowanie fabuły i wstępne prace rozwojowe.

Scenariusz „przygotowywany jest w taki sposób, by trafił w gusta publiczności międzynarodowej, w tym oczywiście widza amerykańskiego” - zapewniła przedstawicielka Platige.

Reżyserem projektu jest nominowany do Oscara Tomasz Bagiński, odpowiedzialny w przeszłości między innymi za renderowane zwiastuny gier z cyklu Wiedźmin.

„Celem Platige Films jest tworzenie i opowiadanie historii za pomocą animacji komputerowej i filmów live action z szerokim użyciem efektów specjalnych” - wyjaśniali w sierpniu filmowcy. Możliwe więc, że poza prawdziwymi aktorami zobaczymy także elementy animowane.

Projekt nie ma nic wspólnego z produkcjami CD Projekt Red, ale bez wątpienia popularność debiutującego jutro Dzikiego Gonu może pozytywnie wpłynąć na losy filmu.

taki materiał znalazłem ostatnio w internecie odnośnie działalności EkoSafe i BioTechnology gdzie GNG ma 50% udziałów.

edit: info do admina - nie działa wstawianie filmów przez syntax [youtube]link z filmem[/youtube]

Kod:
mod: działa, używaj fizycznego adresu, a nie przekierowania

www.money.pl/gielda/wiadomosci...

Cytat:

CI Games notuje sprzedaż gry "Lords of the Fallen" zbliżającą się do poziomu 1 mln egzemplarzy.

- Firma wypracowała w pierwszym kwartale znaczące, pozytywne przepływy finansowe dzięki wynikom sprzedaży tej gry, co daje duży komfort w realizacji kolejnych projektów: mobilnej wersji "Lords of the Fallen" oraz trzeciej części serii "Sniper: Ghost Warrior" - poinformował prezes Marek Tymiński.

Obecnie CI Games nie ma praktycznie zadłużenia, a na koniec pierwszego kwartału dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 15,86 mln zł.

Przepływy netto z działalności operacyjnej CI Games w pierwszym kwartale wyniosły aż 9,92 mln zł, choć od premiery "Lords of the Fallen" minęło już kilka miesięcy. Dla porównania, przed rokiem, w analogicznym okresie, przepływy wyniosły 2,38 mln zł.

- Dobre wyniki to w dużej mierze zasługa utrzymującej się popularności gry "Lords of the Fallen", której sprzedaż zbliża się do poziomu 1 mln egzemplarzy, oraz spływania należności od partnerów handlowych za poprzednie okresy. Przychody CI Games w pierwszym kwartale wyniosły 3,96 mln zł. Zysk netto był znacznie niższy i wyniósł 34 tys. zł - co jest efektem m.in. amortyzacji kosztów zrealizowanych projektów - czytamy w komunikacie.

Już w połowie czerwca CI Games zaprezentuje na targach E3 grę "Sniper 3: Ghost Warrior. Będzie to początek kampanii marketingowej najnowszej części serii, której poprzednie części sprzedały się już w 5,6 mln egz. na całym świecie. Premiera Snipera 3 jest zaplanowana na przyszły rok, ale jeszcze w tym gracze otrzymają do rąk mobilną wersję "Lords of the Fallen".

Może mi ktoś wyjaśnić jak laikowi jak to jest z tą amortyzacją kosztów zrealizowanych projektów w branży gier i dlaczego wpływają na wynik?

Mała ciekawostka odnośnie Skotan, tak naprawdę nie istotna, ale Andrzej Duda posiada akcje przynajmniej od od 2011.

Andrzej Duda - zaznanie majątkowe 2014
Andrzej Duda - zaznanie majątkowe 2011

livespot.pl/wiedzmin3/cdpr-uzy...

Cytat:
Przedstawiciel CD PROJEKT RED Philip Weber oznajmił, że studio używało tych samych tekstur w 2013 roku podczas pokazywania buildów gry, więc nie ma tutaj mowy o downgrade. Wrażenie downgrade’u może być spowodowane usunięciem filtra wyostrzającego, który męczył oczy podczas gry pomimo podwyższenia opcji graficznych. Philip dodał również, że gracze będą mogli przywrócić tą opcję po wypuszczeniu w bliżej nieokreślonym czasie REDkita, czyli narzędzia moderskiego.

porównanie grafiki PC vs PS4

raport 1Q2015

Według mnie raport jest w cenie i widać zdecydowaną poprawę w stosunku do 1Q2014 oraz 4Q2014. Zysk / (strata) na jedną akcję zwykłą: 0zł vs -0,11 (1Q2014). Sam raport nie jest zły, o wiele lepszy jeżeli porównać go z 1Q2014, ale oczywiście nie powala.

* zysk / strata netto: 34 000 vs -1 455 000 (1Q2014)
* przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej: 9 922 000 vs 2 380 000 zł (1Q2014)
* zmniejszyli koszty produkcji: prace rozwojowe: 3 736 000 zł vs 8 425 000 zł (1Q2014)
* pozbyli się zadłużenia z zeszłego kwartału: Kredyty i pożyczki: 0zł vs 5 067 000 (4Q2014)
* nie zadłużyli się (jeszcze) zbyt mocno - wydatki z działalności finansowej: 31 000 zł vs 15 876 000 zł (1Q2014)
* mniejsze zobowiązania: 9 725 000 vs 16 547 000 (1Q2014)
* całkowite dochody ogółem: 70 000 vs -1 451 000 (1Q2014)
* nadal mają należności które muszą do nich spłynąć: 11 719 000 vs 1 521 000 (1Q2014)
* środki pieniężne na koniec roku obrotowego: 14 546 000 vs 4 040 000 (1Q2014)
* pokazali, że są płynni finansowo - środki pieniężne na koniec okresu: 15 857 000 vs 5 080 000 (1Q2014)

www.videogamer.com/ps4/the_wit...

Cytat:
Nvidia-powered PC gamers picking up The Witcher 3: Wild Hunt next week should keep an eye out for Nvidia's Game Ready GeForce GTX The Witcher 3: Wild Hunt driver, which should launch "shortly before" the game.

The driver features optimised performance for The Witcher 3, promising the best possible experience. The driver also comes with a SLI profile for all you hardcore gamers with multi GPUs.

As always the new driver will be posted on GeForce.com or will auto download via the GeForce Experience.

Nvidia has also posted a table to give you an idea of what kind of performance you'll get in The Witcher 3.

kliknij, aby powiększyć

Trzeba rozdzielić marketing i development gry na dwa zupełnie różne od siebie światy. Po pierwsze trzeb zaciekawić graczy, co odbyło się w 2013, grą zainteresował się świat. Jeżeli gra faktycznie pozwalała uzyskać takie efekty to musiało być to następnie zweryfikowane przez zarząd czy faktycznie będzie się to opłacać. Z tego co można usłyszeć w wypowiedzi Kicińskiego w wywiadzie w TVN, grupą docelową jest nie tylko gracz hardkorowy ale i mainstrem. Hardkor poleci do sklepu i kupi sobie nowy komupter/kartę graficzną aby odpalić ULTRA, mainstrem, jeżeli kupi grę to odpali ją na własnym kompie i nic nie będzie zmieniał. Moim zdaniem nawet jeżeli jakość była taka ja prezentowali ją w 2013 (co oczywiście nie jest realne) to musiała paść decyzja biznesowa, której skutkiem było dostosowanie wymagań sprzętowych do obecnych komputerów, a nie komputerów hardkorów.
Wniosek: Co z tego, że dotrzymaliby jakości prezentowanej w 2013 skoro duża cześć odbiorców nawet nie odpaliłaby gry na swoim kompie, co stworzyłoby zagrożenie dla sukcesu i komercjalizacji projektu. CDProjekt ma potencjał do tego aby taką jakość dostarczyć. Ważne decyzje trzeba umieć podejmować i uważam, że taka padła.

Powtórka z rozrywki, identycznie jak przy WatchDogs. Wiedźmin 3: Dziki Gon – gracze znaleźli ustawienia graficzne wersji PC

Cytat:
Gracze, którzy zamówili przedpremierowo grę Wiedźmin 3: Dziki Gon i pobrali ją już w pre-loadzie, znaleźli pliki ujawniające ustawienia graficzne dostępne w RPG studia CD Projekt RED w wersji PC. Wygląda na to, że na pecetowców czeka mnóstwo opcji konfiguracyjnych, które przypuszczalnie pozwolą osiągnąć znacznie bardziej okazałą grafikę niż na konsolach.

Kod:
mod: usunięto informacje o charakterze personalnym. kolejne naruszenie regulaminu przez Użytkownika skończy się usunięciem z forum

Ja także nie chciałbym być złym prorokiem ale WatchDogs jest rekordzistą wśród sprzedaży gier od Ubisoft. Przy okazji w WatchDogs devteam pozostawił możliwość odblokowania grafiki z poziomu prezentacji E3, o tym pewnie też wiesz, ale już nie napiszesz. Gra na świecie dostaje 10/10 (z czego gamespot w swojej 19 letniej historii istnienia dał 10/10 jedynie 8 tytułom), a Tobie żal d**p ściska, że Twoim planem było ustawienie się pod premierę identycznie jak W2.

PS. Przy okazji przypuszczam, że ten temat downgradu też wywołał jakiś akcjonariusz, który spóźnił się na zakup akcji. Na pewno gość jest z Polski, świadczy o tym screen z Rockiem w jednym z przykładów.

gamrconnect.vgchartz.com/threa...

kliknij, aby powiększyć

na metacritic będzie podsumowanie wszystkich recenzji www.metacritic.com/game/playst.... Aktualnie score - 92

Scarry i tutaj się mylisz../mod: usunięto treść niezgodą z regulaminem/... Wystarczyło dostrzec, że ktoś nagle zaczął zbierać akcje w okolicy sukcesu 11bit, wtedy było głośno o branży gier. Kupiłem .../mod: usunięto treść niezgodą z regulaminem/... względu na sygnały wolumenowe i sprzedałem ../mod: usunięto treść niezgodą z regulaminem/.... ze względu na zakończenie 5 fali Elliotta oraz dywergencje które pojawiły się na szczytach. Technika ma znaczenie.

Poza tym jak dla mnie na wykresie widać efekt przyczynowo skutkowy, wszyscy z Farmy przeskakują na CDProjekt.
Kod:

mod:proszę o przestrzeganie regulaminu. Od podawania transakcji i zysków są kroniki a nie wątki spółek

taka dodatkowa ciekawostka, ponieważ drążę temat dalej. Całe te spadki zostały opisane w zawiadomieniu z dn 2014-11-29 o zmniejszeniu udziału przez STARHEDGE i finalnie zrealizowane 2015-04-28, łącznie z podtrzymaniem deklaracji inwestycyjnej wobec GENERGY przekazanej w tym zakresie w zawiadomieniu z dnia 29.11.2014. Może zabrzmi to niedorzecznie ale to jest mój faworyt na ten rok i mam zamiar wziąć udział w nowej emisji akcji z prawem poboru.

Cytat:
Na podstawie art. 69 ust. 1 pkt. 2 oraz art. 69 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku – o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tj. Dz. U. z 2009 r. nr 185 poz. 1439), Zarząd STARHEDGE S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej zwanej również "Spółką" lub "STARHEDGE") zawiadamia o transakcji skutkującej zmniejszeniem w dniu 24 listopada 2014 o więcej niż 1 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki G-Energy S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Plac Defilad 1 (dalej zwanej "GENERGY"), tj. stanu posiadania 415.543 (słownie: czterystu piętnastu tysięcy pięciuset czterdziestu trzech) akcji i głosów GENERGY, stanowiących 2,56% (słownie: dwa i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie wszystkich głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY (dalej zwanej "Transakcją") oraz jednocześnie o innych transakcjach powodujących zejście poniżej ustawowych progów 90, 75 i 50 procent w głosach na Walnym Zgromadzeniu spółki publicznej.

Równolegle Zarząd Spółki wyjaśnia, że w wyniku powzięcia informacji o realizacji przez GENERGY zbycia w dniu 18 listopada 2014 roku pozostałych i jednocześnie wszystkich posiadanych 560.000 (słownie: pięciuset sześćdziesięciu tysięcy) akcji, odpowiadających 3,45% (słownie: trzem i czterdziestu pięciu setnym procenta) w ogólnej liczbie wszystkich głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, Spółka dodatkowo zmieniła łączny(bezpośredni i pośredni) stan posiadania ponad 1 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu, o którym zgodnie z ustawą zobowiązana jest zawiadomić posiadając akcje spółki publicznej stanowiące więcej niż 33 procent wszystkich głosów. Dodatkowo Zarząd informuje, że powyższa wielkość zmiany w głosach stanowi w stosunku do pierwotnego łącznego (bezpośredniego i pośredniego stanu posiadania wynikającego z zawiadomienia z dnia 06.10.2014r. przekraczającego ustawowy próg 90 procent tj. wynoszącego 90,30% w ogólnej liczbie wszystkich głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY) ilość skutkującą łączną zmianą wynoszącą 6,01% (słownie: sześć i jedna setna procenta) wszystkich głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.

Podsumowując, w stosunku do ostatniego zawiadomienia Spółki, o którym mowa powyżej, do momentu powstania obowiązku przekazania niniejszego zawiadomienia zrealizowane przez GENERGY zbycia akcji własnych w dniach 3-4 czerwca 2014 roku w ilości 13.521 sztuk , 18 sierpnia 2014 roku w ilości 15.000 sztuk oraz 30 października 2014 roku w ilości 100.479 sztuk nie spowodowały łącznej pośredniej zmiany przekraczającej 1 procent w głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY. Analogicznie, bezpośrednie zbycia w powyższym okresie przez STARHEDGE akcji GENERGY, nie spowodowały zmiany bezpośredniego stanu posiadania przekraczającego 1 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.
W związku z powyższym informujemy, że przed realizacją Transakcji oraz zbyciem przez GENERGY w dniu 18 listopada 2014 roku wszystkich akcji własnych, STARHEDGE posiadała bezpośrednio 13.871.099 (słownie: trzynaście milionów osiemset siedemdziesiąt jeden tysięcy dziewięćdziesiąt dziewięć) akcji uprawniających do 13.871.099 głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, stanowiących 85,36% (słownie: osiemdziesiąt pięć i trzydzieści sześć setnych procenta) w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie wszystkich głosów GENERGY, tj. ilość bezpośredniego posiadania mniejszą w stosunku do ostatniego zawiadomienia o 128.901 akcji. Z kolei przed ww. transakcjami STARHEDGE posiadała pośrednio 14.431.099 (słownie: czternaście milionów czterysta trzydzieści jeden tysięcy dziewięćdziesiąt dziewięć) akcji uprawniających do 14.431.099 głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, stanowiących 88,80% (słownie: osiemdziesiąt osiem i osiemdziesiąt setnych procenta) w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie wszystkich głosów GENERGY, tj. ilość pośredniego posiadania w stosunku do ostatniego zawiadomienia mniejszą o 115.479 akcji.
Zatem w wyniku realizacji Transakcji oraz zbycia przez GENERGY w dniu 18 listopada 2014 roku wszystkich akcji własnych, Spółka na dzień 24 listopada 2014 roku posiadała bezpośrednio i pośrednio 13.455.556 (słownie: trzynaście milionów czterysta pięćdziesiąt pięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt sześć) akcji uprawniających do 13.455.556 głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, stanowiących 82,80% (słownie: osiemdziesiąt dwa i osiemdziesiąt setnych procenta) w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie wszystkich głosów GENERGY, tj. ilość mniejszą w stosunku do ostatniego zawiadomienia o 1.219.923 akcji odpowiadającą 7,51% w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie wszystkich głosów GENERGY – wynikającą z bezpośredniego posiadania mniejszego o 415.543 akcji, pośredniego posiadania mniejszego o 560.000 akcji, czyli łącznie mniejszego o 975.543, oraz ww. wielkości zmian pośredniego i bezpośredniego posiadania mniejszego niż 1 procent głosów o łącznej ilości 244.380 akcji.

Ponadto do dnia dzisiejszego tj. dnia powstania obowiązku przekazania niniejszego zawiadomienia, STARHEDGE zrealizowała transakcje zbycia akcji GENERGY w okresie 25 - 28 listopada 2014 roku włącznie, skutkujące dalszym zmniejszeniem stanu posiadania powodującym przekroczenie ustawowych progów 75 i 50 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki publicznej tj. GENERGY. Decyzja o szybszym przekazaniu tj. w niniejszym zawiadomieniu dotyczącym de facto wcześniejszej zmiany stanu posiadania akcji GENERGY, informacji odnoszącej się do późniejszych transakcji możliwych do zakomunikowania w miesiącu Grudniu br., wynika z poczucia obowiązku Zarządu STARHEDGE utrzymania transparentności zaistniałej sytuacji związanej ze znaczącym zmniejszeniem stanu posiadania oraz przedstawieniem uczestnikom rynku i akcjonariuszom STARHEDGE oraz GENERGY dalszych zamiarów STARHEDGE jako strategicznego inwestora w stosunku do działalności GENERGY, jej rozwoju oraz planowanego poziomu zaangażowania w przyszłą działalność GENERGY. Szczegółowe uzasadnienie oraz informacje w tym zakresie znajdują się w dalszej części niniejszego zawiadomienia.

W odniesieniu do powyższego STARHEDGE wyjaśnia, że transakcje skutkujące zejściem poniżej progu 75 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY nastąpiły w dniu 26 listopada 2014 roku poprzez zbycie 1.047.580 akcji (słownie: jeden milion czterdzieści siedem tysięcy pięćset osiemdziesiąt) akcji uprawniających do 1.047.580 głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, stanowiących 6,45% (słownie: sześć i czterdzieści pięć setnych procenta) w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie wszystkich głosów GENERGY.
Z kolei transakcje, których wynikiem jest zmiana stanu posiadania akcji w dniach 24 - 28 listopada wypełniające obowiązek notyfikacyjny dotyczący zmiany powyżej 1 procent głosów na walnym zgromadzeniu spółki publicznej miały miejsce w dniu 21 i 25 i 27 listopada 2014 rok, powodując łączną zmianę stanu posiadania o 3.170.008 (słownie: trzy miliony sto siedemdziesiąt tysięcy osiem) akcji, odpowiadających 19,51% (słownie: dziewiętnaście i pięćdziesiąt jeden setnych procenta) w kapitale i głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, nie przyczyniając się jednak bezpośrednio do przekroczenia ustawowych progów 75 czy 50 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki publicznej.
Dopiero transakcje z dnia dzisiejszego tj. 28 listopada 2014 roku zbycia łącznie 1.137.968 (słownie: jeden milion sto trzydzieści siedem tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt osiem) akcji, odpowiadających 7,00% (słownie: siedmiu procentom) w kapitale i głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY przyczyniły się do przekroczenia ww. ustawowego progu i zmniejszeniem przez STARHEDGE stanu posiadania do 8.100.000 (słownie: osiem milionów sto tysięcy) akcji stanowiących 49,85% (słownie: czterdzieści dziewięć i osiemdziesiąt pięć setnych) procenta w kapitale i głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.
Sumując powyższe ilości zbytych akcji, STARHEDGE informuje, że ww. okresie tj. od dnia realizacji transakcji skutkujących powstaniem obowiązku zawiadomienia o zmianie stanu posiadania odzwierciedlonego Transakcją oraz zbytymi wszystkimi akcjami własnymi przez GENERGY, Spółka zbyła łącznie 5.355.556 (słownie: pięć milionów trzysta pięćdziesiąt pięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt sześć) akcji, odpowiadających 32,96% (słownie: trzydziestu dwóm i dziewięćdziesięciu sześciu setnym procenta) w kapitale i głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.

Wszystkie powyższe transakcje skutkują ostateczną zmianą pośredniego i bezpośredniego stanu posiadania poniżej 50 procent w kapitale i w głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, powodując tym samym utratę przez STARHEDGE statusu podmiotu dominującego wobec GENERGY, co stanowiło główną przesłankę do decyzji o tak znaczącym zmniejszeniu zaangażowania w akcjonariacie GENERGY jeszcze przed końcem 2014 roku. Dzięki temu możliwy jest brak konsolidacji sprawozdań finansowych obu podmiotów, ich badania rozbudowanymi i czasochłonnymi metodami, a także uniknięcie tych i szeregu innych kosztochłonnych prac, przyczyniając się do utrzymania kosztów STARHEDGE związanych ze sprawozdawczością na kilkukrotnie niższym poziomie niż w przypadku zastosowania ww. przepisów i procedur. Uniknięcie asymilacji sprawozdawczości Spółki ze sprawozdawczością GENERGY wypełnia także założenia i wytyczne wynikające z uchwalonej przez władze STARHEDGE Strategii Rozwoju na 2014 i 2015 rok. W tym miejscu konieczne jest podkreślenie przyjętych w ramach ww. strategii założeń działalności finansowej STARHEDGE na 2014 roku, zakładającej dywersyfikację obszarów inwestycyjnych w tym związanych z branżą energetyczną, a w szczególności zmniejszeniem udziału OZE oraz pokrewnych działalności do 20 procent wartości całego portfela. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt zintensyfikowanych działań operacyjnych Zarządu GENERGY, który od pewnego czasu w stosunku do dotychczasowych planów inwestycyjnych znacząco zwiększył ich skalę, zmierzając konsekwentnie do realizacji szerszego niż pierwotnie zakładano rozwoju firmy. Odzwierciedlenie tego znalazło w ubiegłym miesiącu miejsce w zatwierdzonych przez organy nadzorcze GENERGY zaktualizowanych założeniach strategii działalności GENERGY na 2015 rok, a wynikiem tego była dynamiczna realizacja kilku korzystnych z punktu widzenia wzrostu wartości wewnętrznej GENERGY transakcji kapitałowych oraz podjęte działania w obszarze operacyjnym w oparciu o podmioty zależne oraz inne będące obszarem przyszłych akwizycji. W takich okolicznościach Zarząd STARHEDGE przewidując zbliżające się potrzeby inwestycyjne GENERGY wynikające z ogłoszonych planów rozwoju, podjął stosowne działania m.in. w postaci zbycia części akcji, mając na celu zabezpieczenie realizacji przez ten podmiot kapitałochłonnych projektów, mogących jednak zarówno Spółce jak i GENERGY dostarczyć satysfakcjonujących zysków. Aby móc zrealizować ten scenariusz w całości konieczne jest pozyskanie przez GENERGY odpowiedniego kapitału, który dzięki realizacji przez STARHEDGE transakcji zbycia akcji GENERGY, będzie mógł być w pełni uzupełniony do niezbędnej wysokości, bez potrzeby ponoszenia dodatkowego ryzyka związanego z niemożnością zdobycia w danym czasie kapitału przez GENERGY przy obecnych dość trudnych warunkach rynkowych oraz dość niezdecydowanym nastawieniu instytucji finansowych do inwestycji w działalności oparte o nowe technologie i alternatywną produkcję energii oraz paliw, nie posiadających wieloletnich wyników w postaci przychodów i zysków.

Zarząd STARHEDGE wskazuje również, że w odniesieniu do informacji o zamiarze dalszej zmiany zaangażowania w ogólnej liczbie głosów GENERGY na przestrzeni 12 miesięcy oraz w związku z zejściem przez Spółkę poniżej progu 50% głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY – nie wyklucza możliwości dalszego zwiększania zaangażowania w 2015 roku, celem realizacji nowej strategii inwestycyjnej oraz kontynuacji rozwoju działalności STARHEDGE, której podstawowym celem na przyszły rok jest dostarczenie akcjonariuszom satysfakcjonujących zysków. Powyższe założenia będą realizowane równolegle do uzyskiwanych efektów z działalności przez GENERGY w 4 kwartale 2014 roku oraz potencjału wzrostu wartości GENERGY w całym nadchodzącym roku, jak również szybszego lub wolniejszego rozwoju projektów poszczególnych okresach.

wiesz jakie są powody zerwania umowy... nie. Wiesz jak wyglądały zapisy w umowie... nie. Ale można się domyślać. Deck13 spartaczyło to co miało zrobić, masa błędów w dniu premiery i długo długo po niej. Chińczycy, o których piszesz to bardzo zaawansowany outsourcing - http://www.virtuosgames.com/, to oni robili assety do LOTF.

Cytat:
Bardzo ładne słowo też się przewija... "anulowany" Czyli, że co? Koszty nietrafionych projektów zostały spółce zwrócone? Pracownicy oddali wynagrodzenia? CIG je zwrócił jak Kuźniar?

anulowany = kasa została wtopiona, trzeba ją odrobić.

Cytat:
Enemy Front i DogFight...

Wprowadzając nowe IP na rynek każdy pokłada ogromne nadzieje na sukces, ciężko żeby było inaczej. Zauważ, że aktualnie CIG wybrało teoretycznie najbezpieczniejszą drogę wydawania gier. Pisząc najbezpieczniejszą mam na myśli kontynuację znanych już IP, które mają wykazaną najlepszą sprzedaż - Sniper oraz Lords of the Fallen. Tym razem nie szukają nowych IP, które mogą stanowić zagrożenie niepowodzeniem premiery. Tak jak było to w przypadku Enemy Front i DogFight czy też Alien Rage. Obecnie branża gier czuje się najbezpieczniej kiedy wydaje się kontynuację tytułów, wprowadzanie nowych marek to zawsze znak zapytania.

jest i oficjalna odpowiedź CIGames na ten artykuł/opinię, która swoją drogą jest totalną amatorką prasową.
www.facebook.com/CIGamesOffici...

Cytat:

"31 marca na łamach portalu gram.pl opublikowany został artykuł autorstwa Mateusza Mucharzewskiego "Opinia: Słodko-gorzka sytuacja CI Games". Artykuł jest próbą analizy kondycji finansowej spółki giełdowej CI Games oraz komentarzem do podejmowanych przez nią decyzji oraz wydawanych produktów. Publikacja jest jednoznacznie negatywna - autor tekstu z góry przyjmuje tezę o braku pomysłu władz spółki na jej rozwój, brak kompetencji w zarządzaniu firmą czego przykładem jest ciąg nietrafionych decyzji biznesowych oraz wyjątkowo niska jakość produktów. Obraz CI Games, jaki wyłania się z tekstu jest krzywdzący. Co więcej, niektóre tezy wysuwane przez autora są nierzetelne, oparte na błędnych założeniach, a nawet niezgodne z prawdą.
Na początku tekstu autor odnosi się do giełdowego debiutu City Interactive, który odbył się w grudniu 2007 roku. Mimo rozpoczynającego się w tym właśnie okresie kryzysu finansowego debiut spółki był udany (o czym świadczą analizy giełdowe), a akcjonariusze mogli zarobić na sprzedaży akcji po ich emisji. Autor sugeruje również, że zarobione na sprzedaży gry Sniper: Ghost Warrior pieniądze zostały roztrwonione przez zarząd, głównie za sprawą nietrafionych inwestycji - nie dostrzega jednak, że znaczna ich część przeznaczona została na prace nad dochodowymi tytułami: Sniper Ghost Warrior 2 oraz Lords of the Fallen. Autor sugeruje również, że spółka nie posiada odpowiednich fundamentów i strategii rozwoju, co w świetle osiąganych przez CI Games przychodów (2014 rok był kolejnym rokiem z rzędu, w którym CI Games odnotowała najwyższe w polskiej branży gier wideo przychody ze sprzedaży wyprodukowanych gier) jest tezą nie popartą żadnymi argumentami.
Przykładem nieprawdziwej informacji zawartej w tekście jest fragment poświęcony filiom CI Games. Autor pisze, że rzeszowskie studio firmy "pomagało przy produkcji Enemy Front i po debiucie gry zostało zamknięte". Nie jest to prawda - filia znajdująca się w Rzeszowie nadal funkcjonuje, a nawet prowadzi rekrutację nowych pracowników, o czym można przekonać się na stronie firmy. Informacja została już skorygowana, jednak w pierwotnej wersji tekstu autor minął się z prawdą.
Prawdą jest, że niektóre wspomniane w artykule inwestycje spółki nie przyniosły zysku - projekty, które nie rokowały po odpowiedniej analizie zostawały anulowane (jak np. World of Mercenaries). Podejmowane w przeszłości decyzje doprowadziły do zmiany strategii działania CI Games, która m.in. opiera się na inwestycji i rozwoju sprawdzonych i dochodowych marek (np. Sniper: Ghost Warrior), co dobrze rokuje na kolejne lata.
Autor tekstu przyjął również tezę, że po premierze gry Sniper: Ghost Warrior tylko druga część serii (Sniper: Ghost Warrior 2) odniosła komercyjny sukces. Obie części sprzedały się w nakładzie ponad 5,6 mln egzemplarzy, co stanowi jeden z najlepszych wyników w historii gier wideo polskiej produkcji. Sukcesem komercyjnym, którego autor tekstu nie wziął pod uwagę, jest również gra Lords of the Fallen - nakłady poniesione na produkcję zwróciły się jeszcze w 2014 roku i gra od kilku miesięcy jest produktem, który generuje zysk. Co więcej, jej ciepłe przyjęcie przez branżę i graczy stwarza bardzo dobre warunki dla premiery planowanej na 2017 rok kontynuacji. Autor stwierdza również, że większa część środków zainwestowanych w Enemy Front "nigdy już się nie zwróci", co w przypadku wydanej przed 8 miesiącami gry jest bardzo odważną tezą (cały czas przychody generują dwie pierwsze części Sniper: Ghost Warrior, z których pierwsza miała premierę w 2010 roku).
W tekście zasugerowano również, że produkcja Enemy Front spowodowała "znaczące opóźnienie Sniper: Ghost Warrior 3". Argument ten nie jest prawdziwy. Produkcja trzeciej części gry Sniper: Ghost Warrior odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem - planowana była po zakończeniu prac nad grą Lords of the Fallen i prace związane z Enemy Front nie miały na nią wpływu. Autor nie znając haromonogramu wydawniczego CI Games wyciągnął więc błędny wniosek, na podstawie którego buduje krzywdzący obraz spółki. Nie jest również prawdą, że spółka nie potrafiła wydać mobilnej wersji Sniper: Ghost Warrior - projekt był daleki do ukończenia i został anulowany z powodu braku potencjału i potrzeby zaangażowania sporych środków w jego finalizację.
Na podstawie przytaczanych przez autora faktów można zasugerować, że niewystarczająco dokładnie zapoznał się z raportami finansowymi CI Games, które są podstawą do analizy jej sytuacji giełdowej. Sugeruje również, że "że ciężko uwierzyć w świetlaną przyszłość spółki", co jest dosyć odważną tezą, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że na lata 2016-2017 zaplanowane zostały premiery kontynuacji dwóch mocnych i dochodowych marek (Sniper: Ghost Warrior 3 oraz Lords of the Fallen 2).
CI Games jest spółką giełdową, której kurs akcji jest zależny również od materiałów publikowanych w ważnych i zasięgowych mediach, takich jak portal gram.pl. Autor, który porusza się w trudnym i specjalistycznym środowisku giełdy i relacji inwestorskich powinien szczególnie starannie przygotować się oraz zapoznać z opisywaną tematyką - włącznie ze sprawdzeniem informacji u źródła. Doceniamy prywatną opinię autora, jednak dziennikarski profesjonalizm wymaga opierania się na sprawdzonych informacjach, a nie na niepopartych niczym tezach."

Dzięki, że pytasz, spodziewałem się Ciebie jako pierwszego :) Spółka spekulacyjna ponieważ jak sam widzisz po wykresie nie widać nawet miejsca odbicia żeby to kiedykolwiek zarabiało, aktualnie jest totalne dno. Pozostają jedynie pytania co tam się tak naprawdę dzieje i trochę nadziei w najnowsze informacje o przejęciach. W ostatnich raportach są dobre (spekulacyjne) i złe informacje. W raporcie rocznym widać, że spółka nie przynosi przychodów wręcz przeciwnie same straty. Jest to uzasadnione - sprzedaż elektrowni wiatrowych w 2013 roku, dywersyfikacją źródeł przychodów, co także widać w raporcie rocznym. Brak klarownej ustawy o OZE była głównym powodem sprzedaży. W 2014 zaczęli mocno inwestować, co przedstawione zostało w przepływach pieniężnych. Nabyli 50% udziałów w Bio Technology Sp. z o.o., planują także przejęcie OrlenOil, póki co są jedynie porozumienia i listy intencyjne, oraz aneksy listów intencyjnych. Po wprowadzonych regulacjach w ustawie OZE GNG na lata 2016 – 2017 planuje pozyskać tereny inwestycyjne, na których będą realizowane elektrownie wiatrowe.

Według mnie najbliższa emisja akacji ma służyć własnie temu aby sfinansować przejęcie OrlenOil oraz przygotować kapitał inwestycyjny pod nowe elektrownie wiatrowe. Dla mnie podejrzane jest to, że po takim raporcie rocznym, który się ukazał nie poszła lawina spadków, także pomimo tego, że główny inwestor STARHEDGE dzień po opublikowaniu raportu zaczął sypać akcjami. Kurs trzyma się stałego poziomu od połowy kwietnia, na dość wysokich wolumenach. To tez przykuło moją uwagę na tą spółkę + dywergencje które pojawiły się w dołkach. Zacząłem więc drążyć temat i czytać co tam się dzieje, ciężko jest wysunąć jakieś pozytywne przyszłościowe wnioski, jedynie co to spekulacyjne.

Przez cały rok każdy miał dostęp do raportów kwartalnych gdzie widać zawsze było to samo: przychody - 0, straty, zadłużanie się. Pojawiła się informacja o nowej emisji... też brak reakcji na kursie. O co więc chodzi? Według mnie o przejęcie OrlenOil, które jest teraz w grze. Co najciekawsze spodziewam się więcej materiałów w mediach odnośnie GNG z osobami reprezentującymi spółkę, ponieważ całkiem niedawno została powołana nowa członkini zarządu Pani Agata Sałysz (od 15 lat związana jest z mediami - głównie Polsatem i Telewizją Polską). Przypadek że akurat teraz przed emisją oraz spektakularnymi obietnicami inwestycyjnymi ze strony spółki? Spółka spekulacyjna jak żadna inna, nie wiem co mam ci jeszcze napisać żebyś zrozumiał.

Sorry za podwójny post ale znalazłem kilka przydatnych linków, do tego bardzo aktualnych z pierwszych dni maja 2015.

Rozmowa przewodniczącego RN G – Energy Mieczysława Kocha w Biznes Informacjach w Polsat News z dnia 06.05.2015
www.ipla.tv/Biznes-informacje-... od 10:30

Rozmowa przewodniczącego RN G – Energy Mieczysława Kocha w INFObiznesie w TVP Info z dnia 05.05.2015
www.tvp.info/19662336/05052015... od 1:35

Komentarz przewodniczącego RN G – Energy Mieczysława Kocha na stronie głównej portalu biznestuba.pl
biznestuba.pl/featured/koch-wc...

Wklejam istotne informacje dla tej spółki z ostatnich tygodni. Chciałbym jedynie zaznaczyć, że inwestycja kogokolwiek w tą spółkę to wyłącznie spekulacja.

* raport roczny 2014
- przychody - 0
- strata netto -365 214,98
- przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej -61 626,02
- przepływy pieniężne netto z działalności finansowej -959 403,62
- nabycie udziałów (akcji) własnych - 1 219 530,00
- sfinansowanie działalności operacyjnej przedsiębiorstwa Eko Safe S.A. podmiot należący do Emitenta - Bio Technology Sp. z o.o., w którym GNG ma 50% udziałów.

* raport ESPI 4/2015

Zawiadomienie w trybie art. 69 - Ustawy o ofercie publicznej Na podstawie art. 69 ust. 1 pkt. 2 oraz art. 69 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku – o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tj. Dz. U. z 2009 r. nr 185 poz. 1439), Zarząd STARHEDGE S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej zwanej również "Spółką" lub "STARHEDGE") zawiadamia o transakcjach skutkujących zmniejszeniem w dniach 20 - 24 kwietnia 2015 roku o więcej niż 1% głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki G-Energy S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Plac Defilad 1 (dalej zwanej "GENERGY"), tj. stanu posiadania poniżej ustawowych progów 33 i 25 procent wszystkich akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY (dalej zwanej "Transakcją").

Przed wyżej wymienionymi transakcjami STARHEDGE posiadał 5.400.000 (słownie: pięć milionów czterysta tysięcy) akcji, odpowiadających 33,23% (słownie: trzydziestu trzem i dwudziestu trzem setnych procent) w kapitale i wszystkich głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.

W wyniku realizacji ww. zmiany stanu posiadania odpowiednio:
- w dniu 20 kwietnia 2015 roku o 929.133 (słownie: dziewięćset dwadzieścia dziewięć tysięcy sto trzydzieści trzy) akcji, stanowiących 5,72% (słownie: pięć i siedemdziesiąt dwie setne procent) w kapitale i głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY
- w dniach 21 - 24 kwietnia 2015 roku o 1.220.867 (słownie: jeden milion dwieście dwadzieścia tysięcy osiemset sześćdziesiąt siedem) akcji, stanowiących 7,51 % (słownie: siedem i pięćdziesiąt jeden setnych procent) w kapitale i wszystkich głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY,
doszło do łącznego zmniejszenia stanu posiadania o 2.150.000 (słownie: dwa miliony sto pięćdziesiąt tysięcy) akcji stanowiących łącznie 13,23% (słownie: trzynaście i dwadzieścia trzy setne procenta) w kapitale i wszystkich głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.

Do dnia dzisiejszego tj. dnia powstania obowiązku przekazania niniejszego zawiadomienia, STARHEDGE nie zrealizował innych transakcji zbycia akcji GENERGY. Decyzja o przekazaniu takiej informacji w niniejszym zawiadomieniu, odnoszącej się do późniejszych transakcji koniecznych do zakomunikowania dopiero po dacie niniejszego zawiadomienia, wynika z konsekwencji realizacji wcześniej zadeklarowanego obowiązku Zarządu STARHEDGE utrzymania transparentności sytuacji związanej ze zmniejszaniem stanu posiadania akcji GENERGY oraz przedstawianiem uczestnikom rynku i akcjonariuszom STARHEDGE oraz GENERGY dalszych zamiarów STARHEDGE jako strategicznego inwestora w stosunku do działalności GENERGY, jej rozwoju oraz planowanego poziomu zaangażowania w przyszłą działalność GENERGY. Dodatkowe informacje w tym zakresie znajdują się w dalszej części niniejszego zawiadomienia.
Podsumowując powyższe, Spółka informuje, że ww. okresie tj. od dnia realizacji transakcji skutkujących powstaniem obowiązku niniejszego zawiadomienia do dnia dzisiejszego zbyła łączną ww. ilość akcji GENERGY powodującą obecny stan posiadania na poziomie 3.250.000 (słownie: trzy miliony dwieście pięćdziesiąt tysięcy) akcji, odpowiadających 20% (słownie: dwudziestu procentom) udziału w kapitale i wszystkich głosach na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.

Równolegle Zarząd Spółki podkreśla, że w wyniku realizacji ww. Transakcji, Spółka zmieniła stan posiadania ponad 1 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY, o którym zgodnie z ustawą zobowiązana jest zawiadomić posiadając akcje spółki publicznej stanowiące więcej niż 33 procent wszystkich głosów na Walnym Zgromadzeniu. Dodatkowo Zarząd informuje, że powyższa wielkość łącznej zmiany w głosach stanowi w stosunku do pierwotnego stanu posiadania wynikającego z zawiadomienia z dnia 14.05.2015 roku ilość skutkującą zmianą przekraczającą 10% wszystkich głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY.

Zarząd STARHEDGE wskazuje również, że w odniesieniu do informacji o zamiarze dalszej zmiany zaangażowania w ogólnej liczbie głosów GENERGY na przestrzeni 12 miesięcy mimo zmniejszenia stanu posiadania o ponad 10% głosów na Walnym Zgromadzeniu GENERGY – nie odstępuje od deklaracji inwestycyjnej wobec GENERGY przekazanej w tym zakresie w zawiadomieniu z dnia 28.11.2014, celem dalszej realizacji nowej strategii oraz kontynuacji rozwoju działalności STARHEDGE oraz GENERGY, których podstawowym celem jest dostarczanie akcjonariuszom satysfakcjonujących wyników finansowych.

* raport EBI 5/2015
Zarząd G-Energy S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Emitent”, „G-ENERGY”) informuje o otrzymaniu w dniu dzisiejszym podpisanego egzemplarza aneksu do Listu Intencyjnego z dnia 15 grudnia 2014 roku, zawartego ze spółką Orlen Oil Sp. z o.o. dalej zwanej „OrlenOil”, przedmiotem którego jest przedłużenie terminu realizacji procesu w zakresie dojścia do skutku umowy sprzedaży udziałów spółki, której OrlenOil jest udziałowcem zwanej dalej „Podmiotem”. Jednocześnie Strony deklarują działania prowadzące do umożliwienia dalszego rozwoju ww. Podmiotu będącego przedmiotem planowanej akwizycji, który w branży dystrybucji i sprzedaży szeroko pojętych „olei” oraz produkcji i sprzedaży kosmetyki samochodowej, jak również dystrybucji pozostałych produktów około branżowych jest jednym z największych polskich dystrybutorów, posiadającym przychody przekraczające 100.000.000,00 zł.
W ramach zawartego Listu Intencyjnego Strony będą prowadziły negocjacje i współpracę dotyczącą:
- nabycia przez G-ENERGY wszystkich posiadanych przez OrlenOil udziałów w Podmiocie w terminie do 31.05.2015 roku, z możliwością przedłużenia tego terminu w przypadku zaistnienia uzasadniających okoliczności
- wydania przez OrlenOil stosownych zgód korporacyjnych dla pozostałych wspólników Podmiotu, skutkujących możliwością zbycia przez nich na rzecz G-ENERGY udziałów w ilości ustalonej przez G-ENERGY i wspólników Podmiotu
W ramach zawartego Listu Intencyjnego G-ENERGY określiło również zamiar doprowadzenia do nabycia przez G-ENERGY 100 procent udziałów Podmiotu.
List Intencyjny ustanawia również inne porządkowe i proceduralne kwestie pomiędzy G-ENERGY oraz OrlenOil, których zapisy nie stanowią istotnej informacji z punktu widzenia wpływu na sytuację Emitenta, dlatego ich treść nie wymaga publikacji.

* raport EBI 7/2015
Zarząd G-Energy S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Emitent”, „G-ENERGY”) informuje o otrzymaniu Porozumienia w sprawie nabycia udziałów Spółki kapitałowej o której mowa w raporcie bieżącym EBI nr 1/2015, zawartego z Podmiotem posiadającym osobowość prawną w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jej wszystkimi Udziałowcami dalej zwanej „Podmiotem”, przedmiotem którego jest deklaracja zamiarów realizacji procesu w zakresie dojścia do skutku umowy sprzedaży udziałów spółki kapitałowej, której Podmiot jest znaczącym udziałowcem zwanej dalej „Dystrybutorem”. Jednocześnie Strony deklarują działania prowadzące do umożliwienia dalszego rozwoju ww. Podmiotu będącego przedmiotem akwizycji, który w branży dystrybucji i sprzedaży szeroko pojętych „olei” oraz produkcji i sprzedaży chemii samochodowej, jak również dystrybucji pozostałych produktów około branżowych jest największym polskim dystrybutorem posiadającym przychody netto ze sprzedaży za rok 2014 przekraczające 130.000.000,00 zł.
Ponadto w ramach zawartego Porozumienia Strony będą prowadziły proces dotyczący:
- zawarcia pomiędzy Podmiotem a G-ENERGY umowy sprzedaży do 100 % udziałów w kapitale zakładowym Dystrybutora, pod warunkiem posiadania przez Podmiot, 100 procent udziałów w kapitale zakładowym Dystrybutora lub co najmniej pakietu większościowego (kontrolnego) w kapitale zakładowym Podmiotu oraz uzyskania zadowalającego dla G-ENERGY wyniku finansowej i prawnej analizy Dystrybutora
- wydania przez dotychczasowych udziałowców stosownych zgód korporacyjnych dla pozostałych wspólników Dystrybutora, skutkujących możliwością zbycia przez nich na rzecz G-ENERGY udziałów w ilości ustalonej przez G-ENERGY i wspólników Podmiotu
- Podmiot poprzez zawarcie niniejszego Porozumienia zadeklarował zdolność do realizacji jego postanowień do końca kwietnia 2015 roku
- Strony zadeklarowały podjęcie wszelkich niezbędnych dalszych czynności formalnych, prawnych i finansowych umożliwiających nabycie przez G-ENERGY bezpośrednio 100 procent udziałów Dystrybutora, lub pośrednio 100 procent udziałów Podmiotu posiadającego minimum pakiet większościowy (kontrolny) w kapitale zakładowym Dystrybutora
- W przypadku gdy, badanie due diligence Spółki Podmiotu okaże się zadawalające dla G-ENERGY - Strony przystąpią do negocjacji warunków: finansowych, formalnoprawnych oraz terminu sprzedaży udziałów przez ProOil na rzecz G-ENERGY oraz zawrą przedwstępną umowę sprzedaży udziałów. Ponadto G-ENERGY zawrze ze Spółką ORLEN OIL umowę o zachowaniu poufności rozpoczynającą proces negocjacji handlowych dalszej współpracy pomiędzy ORLEN OIL a Podmiotu
W dniu zawarcia niniejszego Porozumienia reprezentanci Podmiot jako Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przekazali do wyłącznej wiedzy G-ENERGY raport wykonany według stanu na koniec stycznia 2015 r. celem zdefiniowana na potrzeby transakcji z G-ENRGY stanu faktycznego w zakresie prawnym i finansowym. Wszelkie informacje zawarte w tej dokumentacji stanowią „Informacje Poufne“ i zawierają informacje stanowiące „Tajemnicę Przedsiębiorstwa“, których ujawnienie zostało ograniczone zawartym pomiędzy stronami Porozumieniem.
Zawarte Porozumienie ustanawia również inne porządkowe i proceduralne kwestie pomiędzy G-ENERGY oraz Podmiotem, których zapisy nie stanowią istotnej informacji z punktu widzenia wpływu na sytuację ekonomiczną Emitenta, dlatego ich treść nie wymagała publikacji.

raport ESPI 5/2015 - najważniejsze uchwały dotyczące Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się 26 maja 2015.

- Uchwała Nr 25
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia G-ENERGY Spółka Akcyjna z dnia 26 maja 2015 roku
w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję akcji serii C z
zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy”

1. Kapitał zakładowy spółki zostaje podwyższony z kwoty 1.625.000,00 zł [słownie:
jeden milion sześćset dwadzieścia pięć tysięcy złotych] do kwoty nie większej niż
4.875.000,00 zł [słownie: cztery miliony osiemset siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych]
to jest o kwotę nie większą niż 3.250.000,00 zł [słownie: trzy miliony dwieście
pięćdziesiąt tysięcy złotych];
2. Podwyższenie kapitału zakładowego spółki zostanie dokonane poprzez emisję akcji
zwykłych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,1 zł [słownie: dziesięć groszy]
każda, w liczbie nie większej niż 32.500.000 [słownie: trzydzieści dwa miliony pięćset
tysięcy] akcji;

- Uchwała Nr 27
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia G-ENERGY Spółka Akcyjna
z dnia 26 maja 2015 roku
w przedmiocie rozszerzenia przedmiotu działalności oraz zmiany statutu Spółki

§ 1
1. Rozszerza się przedmiot działalności Spółki o:
dział 38 - działalność związana ze zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów; odzysk surowców;
dział 39 - działalność związana z rekultywacją i pozostała działalność usługowa związana z gospodarką odpadami;
dział 46 - handel hurtowy, z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi
64.99 Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych;

...................
Odnośnie powyższego rozszerzenia działalności łączy się to z informacją z raportu rocznego 2014:
- sfinansowanie działalności operacyjnej przedsiębiorstwa Eko Safe S.A. podmiot należący do Emitenta - Bio Technology Sp. z o.o., w którym GNG ma 50% udziałów. Bio Technology Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo, prowadzące działalność w zakresie odzysku i przetwórstwa odpadów z tworzyw sztucznych na paliwo.

W roku 2014 spółka otrzymała wsparcie na realizację projektu "Budowa zakładu odzysku odpadów z tworzyw sztucznych" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym". Wartość projektu to 25 659 700,00 PLN, a kwota udzielonego wsparcia z Unii Europejskiej to: 10 268 250,00 PLN.

"19 listopada 2014 roku Nastąpiło spełnienie ostatniego z warunków dotyczącego umowy finansującej działalność operacyjną przedsiębiorstwa Eko Safe S.A. tj. przekazania ostatniej transzy środków, dotyczących pierwszej umowy finansującej działalność operacyjną przedsiębiorstwa Eko Safe S.A. z siedzibą w Policach (dalej „EKOSAFE") stanowiącego jeden z podmiotów określonych przez Emitenta w raporcie bieżącym EBI nr 43, specjalizującego się w działalności o charakterze "organizacji odzysku odpadów" a także budowie sortowni oraz obiektu służącego do zagospodarowania odpadów poliolefinowych, w tym w szczególności, ale nie wyłącznie, udziału i stanowienia w procesie inwestycji prowadzonej przez podmiot należący do Emitenta - Bio Technology Sp. z o.o. jednego z elementów strategicznych całego projektu budowy zakładu produkcyjnego."

Film przedstawiający kierunki rozwoju i działalności spółki Eko Safe. >>> www.ekosafe.pl/?site=film&...

- Uchwała Nr 30
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia G-ENERGY Spółka Akcyjna
z dnia 26 maja 2015 roku

w przedmiocie przyjęcia programu motywacyjnego dla kadry menadżerskiej Spółki,
emisji obligacji, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, wyłączenia prawa
poboru oraz zmiany statutu Spółki

W celu realizacji programu motywacyjnego, o którym mowa w §1, Walne Zgromadzenie
Spółki wyraża zgodę na emisję przez Spółkę:
1/ nie więcej niż 1.000.000 (jeden milion) obligacji serii A uprawniających do objęcia akcji
na okaziciela serii D o wartości nominalnej 10 gr (dziesięć groszy) każda z wyłączeniem
prawa poboru;

Uprawnionymi do objęcia obligacji serii A są członkowie kadry menadżerskiej Spółki.
Ustalenia szczegółowej listy członków kadry menadżerskiej Spółki uprawnionych do
objęcia obligacji serii A oraz liczby obligacji serii A, które objąć mogą poszczególni
członkowie kadry menadżerskiej Spółki, dokona - na wniosek Zarządu Spółki - Rada

Nadzorcza Spółki, uwzględniając cele programu motywacyjnego, o którym mowa w §1,
oraz wpływ poszczególnych członków kadry menadżerskiej Spółki na wyniki finansowe i
wartość rynkową Spółki.

* raport EBI 11/2015

Zarząd G-Energy S.A. („Emitent”, „Spółka”) z siedzibą w Warszawie podaje do publicznej wiadomości, że proponowany dzień prawa poboru emisji akcji serii C o której Spółka informowała raportami bieżącymi ESPI nr 5/2015 i EBI nr 10/2015 to dzień 3 czerwca 2015 roku.

Rada Nadzorcza Emitenta po zapoznaniu się z informacją na temat planów emisji akcji z prawem poboru oraz celu inwestycyjnego związanego z emisją, a także proponowaną przez Zarząd datą dnia prawa poboru na dzień 3 czerwca 2015 roku nie wniosła uwag.

Zamieszczam także moją analizę techniczną, oparta jest na dywergencjach, które pojawiły się w aktualnych dołkach.

kliknij, aby powiększyć

zestawienie bestsellers amazon | empik - The Witcher 3: Wild Hunt - 9.05.2015

amazon.com
PS4 - 1
XboxOne - 3
video games - 4

amazon.ca
PS4 - 3
XboxOne - 4
PC - 7
video games - 5

amazon.co.uk
PS4 - 1
XboxOne - 3
PC - 7
video games - 2

amazon.de
PS4 - 1
XboxOne - 3
PC - 6
video games - 2-7

amazon.fr
PS4 - 1
XboxOne - 7
PC - 4
video games - 8

amazon.it
PS4 - 2
XboxOne - 3-5
PC - 3
video games - 2

amazon.es
PS4 - 1
XboxOne - 1
PC - 2
video games - 1

amazon.jp
PS4 - 5
XboxOne - 8

empik.com
PS4 - 1
XboxOne - 1

Polska gra zwróciła się pierwszego dnia sprzedaży! Car Mechanic Simulator 2015

Gratulacje! Aktualnie przebiliście rekord 11bit (TWoM), im zwrot kosztów zajął 2 dni :) Czekam na GPW.

Panie Łukaszu, dziękuję za news, czekam zatem na materiały od dziennikarzy. Dwa już się pojawiły. Jest fajnie ale wisienki na torcie brakuje - Get Even.

http://m.onet.pl/gadzety/gry,64qyj7

gamezilla.komputerswiat.pl/new...

FOREVER ENTERTAINMENT SA Termin premiery gry „Sparkle 3: Genesis" na platformie Steam.

Cytat:
Zarząd Forever Entertainment S.A. informuje, iż znana jest data premiery gry „Sparkle 3: Genesis" na platformie Steam. Ustalony termin to 24 kwiecień 2015.

Platforma Steam to największa platforma sprzedaży cyfrowej na komputery osobiste na świecie (ponad 100 milionów użytkowników), która według analityków posiada około 80% udziału całej światowej sprzedaży gier PC w wersji cyfrowej.

Poprzednia część, Sparkle 2 Evo, jest dotychczas najlepiej sprzedającą się grą FOR na platformie Steam według danych ze steamspy - Owners: 103,774 ± 8,391

przy okazji technicznie wykres roczny.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

w całym Falsh Sale uwzględniając wszystkie platformy objęte promocją (PS4, PS3, PS Vita oraz Video Deals) Lords of the Fallen jest na miejscu 5, biorąc pod uwagę jedynie PS4 LOTF jest na miejscu 2!

w akcji promocyjnej biorą też udział Enemy Front (PS3 $10.00) oraz Alien Rage (PS3 - $3.00).

Cytat:

Prezentacja technologii Reality51

Emitent w ramach realizacji Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect ma przyjemność poinformować, iż w dniu 23 kwietnia 2015 roku w Warszawie odbędzie się konferencja spółki The Farm 51 Group S.A. z udziałem inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

Głównym punktem konferencji będzie prezentacja technologii Reality51 środowisku inwestorskiemu i biznesowemu. Podczas konferencji zostaną także przedstawione efekty udziału przedstawicieli spółki w misji gospodarczej do Arabii Saudyjskiej i Kataru.

Wszystkie osoby zainteresowane szczegółami konferencji oraz wzięciem w niej udziału proszone są o kontakt z działem Relacji Inwestorskich Spółki (e-mail: ir@thefarm51.com).

dla tych co nie widzieli - gameplaye z gry

The Witcher 3 - Geralt is the Ultimate Badass:

Hunting Monsters in The Witcher 3 - IGN First:

The First 15 Minutes of The Witcher 3: Wild Hunt - IGN First:

pytanie techniczne. Co Wy na to - interwał miesięczny CIG?

kliknij, aby powiększyć

Z tym muszę akurat się zgodzić. Wprowadzanie na rynek nowego tytułu wiąże się z ogromnym ryzykiem. Wystarczy spojrzeć na politykę Ubisoft, która nieustannie wypuszcza kolejne części Assassin's Creed od 2007. Tym razem CIG zdecydowało na kontynuowanie i rozwijanie znanych marek, które ma w portfolio.

2013 - nowa produkcja Alien Rage (niewypaliło) + kontynuacja marki Sniper: Ghost Warrior 2 (niewypaliło),
2014 - nowa produkcja Enemy Front (niewypaliło) + nowa produkcja Lords of the Fallen (wypaliło).
2015 - kontynuacja marki Lords of the Fallen mobile F2P
2016 - kontynuacja marki Sniper: Ghost Warrior 3
2017 - kontynuacja marki Lords of the Fallen 2

Jedyne ryzyko jakie widzę to wejście na rynek mobile F2P z produkcją Lords of the Fallen, chciałbym dowiedzieć się jaki typ gry to będzie i kto będzie co-developerem.

Na wypowiedzi o Sniperze 3 musimy poczekać do targów E3 gdzie ma być pokazany gameplay, do tego czasu wstrzymałbym się z twierdzeniami że SGW3 przyniesie coś dobrego dla CIG. Póki co koncentrowałbym się nadal na sprzedaży i sytuacji projektu Lords of the Fallen.

o Arrinerze piszę jako ciekawostka, totalnie mnie nie interesuje ten temat, nie znam zespołu który to tworzy oraz w ogóle nie znam się na motoryzacji i nie wiem ile zajmuje wyprodukowanie takiego auta w Polsce, ponieważ do tej pory nie kojarzę takiego przypadku produkcji tego tupu auta w naszym kraju. Imponuje mi za to design auta, to tyle.

Co do Farmy oraz R51 i GE. Mogę powiedzieć tyle, że ufam Farmie. Development gry też wiąże się swoimi prawami, przesunięcia premiery gry to nic nowego w tej branży (patrz Wiedźmin 3), Blizzard przykładowo tworzył Diablo III około 12 lat :) ale oni akurat zarobili na wcześniejszych grach tyle, że mogli sobie na to pozwolić. Podobają mi także komunikaty Farmy, które się pojawiają ostatnimi czasy, niektórzy doszukują się drugiego dna, że to naganiania i sztuczne wybijanie kursu do góry, no i to samo zło Veno. Ale co złego w tym że Farma pozyskała inwestora pt. Veno, co złego w tym że robi biznes w taki sposób, że pokazuje się na różnych eventach (Katar, Arabia Saudyjska, San Francisco), tworząc tak naprawdę swoją działalność poboczną, a działalność podstawowa to produkcja gier. CDProjekt też ma swoją działalność poboczną - GOG, zapowiedzieli GOG Galaxy, było też cdp.pl, 11bit także ma swoją działalność poboczną - Games Republic.

Jeżeli na E3 nie będzie ani słowa o Get Even to zacznę się martwić, wcześniej nie ma sensu według mnie nic pokazywać. Oczy całego świata są skierowane na tergi E3 i jest to strategiczny moment do pokazania trailera/gameplayu gry. Get Even zadebiutowało na E3 i napompowało w ten sposób hype na grę. Widziałem dzisiaj stronę Reality51, która prawdopodobnie została wrzucona testowo i po południu była już zdjęta jak po forach zaczął się temat rozwijać, kto miał okazję to mógł sobie pooglądać efekty pracy Farmerów przy R51, sam setup aparatów do skanowania oraz rezultaty były podobne do tego z Infinite Realities, gdzie Platige Image robiło skany do trailera Cyberpunk 2077. Także śpię spokojnie, czekam na E3, ogłoszenie wydawcy i daty premiery. Do tego czasu zakopuję akcje i czekam na korekty.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 22 marca 2020 19:38:44
Liczba wpisów: 171
[0,05% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,922 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,50% +31 699,53 zł 51 699,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d