pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ZbigniewZ

ZbigniewZ

Ostatnie 10 wpisów
Dzieki i ogromny szacun.

Takie CDR dowoziło od samego początku? Gdyby nie Jakubas to by dalej cd na targu sprzedawali.

Powinien zostac wylany na zbity pyski i pływać sobie ewentualnie łódka Bols.

Szum.

albundy napisał(a):
Trzech członków Rady Nadzorczej w odstępie dwóch tygodni rezygnuje ze stanowiska, nie widzę podstaw aby traktować to jako pozytywny sygnał. Shhh

Może robia miejsce dla kogos?

www.pb.pl/filip-paszke-moze-tr...
"Investors TFI zgłosiło kandydaturę Filipa Paszkego do rady nadzorczej spółki DataWalk."

WatchDog napisał(a):
Nie wykluczam teorii, że przesunięcie jest podyktowane bardzo wysokimi ocenami The Last of Us 2, które zwyczajnie technicznie trudno będzie przebić. Zatem deal może być taki: wyjść w 2020 i ryzykować bycie "drugą najlepszą grą roku", czy wyjść wcześnie w 2021, kiedy zdobycie tytułu "najlepszej" jest niemal gwarantowany i łatwo będzie bronić zdobytej pozycji.

www.metacritic.com/game/playst...

user score 3,4

Widocznie soft DataWalk okazal sie lepszy od Palantir bo z wczeniejszego "jako uzupełnienie" do nowego "zastapi"

Bardzo nie podoba mi sie zagranie CDR w mieszanie sie w polityke, rzucanie hasel BLM jest żałosne i pod publike. Conajmniej jakby szedl sobie ulica niewinny czlowiek i policja go dopadla i udusila bez powodu. Myslalem ze CDR to rebels ale spiewaja tak samo jak reszta korpo szczurów

Mowić a realizować to dwie różne rzeczy, szczególnie na giełdzie.

igen napisał(a):
Moderator:
Zalecam lekturę regulaminu forum

P.S. Nie neguję tego , że CDR może urosnąć nawet i do 1000 pln - przy dużym sukcesie CP i zyskach rzędu kilku mld. Tylko wtedy kaptalizacja tej spółki będzie większa niż całego W20 (bez niej). A to jest chore.

P.S. 2. W tej chorej wysokiej wycenie są już oczekiwania (ogromne) co do jakości CP i monetyzacjji CP.
A co będzie jak chociaż w 50-70% CP nie spełni tych jakże wysokich oczekiwań ?
Kurs w ciągu kilku dni spadnie w okolice < 100 pln...

to ciesz sie, ze bedziesz mógł zarobic na shortach

buy 295zl

pandorinium napisał(a):
A jak CDR się dogada i to będzie exclusive sprzedawany z nowymi konsolami? To wtedy ile pójdzie w rok, 20 mln sztuk? :)

tak , bedzie exclusive na ps4, xbox, pc i stadia :)

tu chodzi zeby sprzedac jak najwiecej sztuk (milionow sztuk) w pelnej cenie a jest to mozliwe tylko w okresie okolo premierowym

karolzzr napisał(a):
A ja nie będę płakał jako akcjonariusz jeśli premiera będzie miała miejsce wraz z premierą nowej generacji. Np jako gra dołączona do zestawu.

tylko ze uzytkownikow obecnych konsol jest ponad 150 mln a nowych ilu bedzie w załóżmy 1 roku 10mln? 20?

Nic tam nie pisze o multi w formie dlc. Pisze, ze po premierze beda darmowe dlc, nastepnie dodatkowy content czyli (platne dodatki) a dopiero pozniej jak beda gotowi to wydadza multi.

"Szanowni Państwo,

Spółki Pfizer i Mylan poinformowały w poniedziałek o zamiarze połączenia Upjohn, wydzielonego podmiotu z grupy Pfizer, ze spółką Mylan. Zdarzenie to nie ma wpływu na codzienną współpracę zespołów Mabion i Mylan w zakresie rejestracji leku MabionCD20 na rynku europejskim. W przypadku wystąpienia zmian w tym obszarze, Spółka poinformuje o tym rynek za pośrednictwem oficjalnych kanałów.

Jak wynika z dostępnych publicznie informacji, Pfizer nie wniesie do nowopowstałego podmiotu projektów związanych z rozwojem leków biopodobnych, co jest istotne biorąc pod uwagę fakt, iż zarówno Mabion jak i Pfizer rozwijają lek onkologiczny z substancją czynną rituximab. Dodatkowo, w dostępnych materiałach pojawiają się informacje, że Pfizer będzie koncentrował się na innowacyjnych projektach, co może sugerować, że leki biopodobne nie będą dla koncernu kluczowym obszarem rozwoju.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że transakcja ta wpisuje się w trend, który obserwujemy od dłuższego czasu, czyli konsolidację rynku i łączenie się podmiotów na rynkach, na których działa Mabion S.A., co w naturalny sposób zmniejsza konkurencję bezpośrednią poprzez tworzenie się oligopoli i w dłuższym terminie może mieć pozytywny wpływ na osiągane marże.

Tymczasem kontynuujemy działania związane z procesem rejestracji MabionCD20 w Unii Europejskiej. Nasz zespół pracuje obecnie nad opracowaniem odpowiedzi na pytania otrzymane od europejskiego regulatora w ramach Dnia 180. Podtrzymujemy nasze stanowisko dot. finalnej decyzji EMA, której spodziewamy się do końca bieżącego roku.

Dr Inż. Sławomir Jaros

Członek Zarządu Mabion S.A. ds. Operacyjnych i Naukowych"

Dokladnie tak, zamawialem wersje pudelkowa.

Ja zlozylem preordera ale pieniadze zostana dopiero wzietez konta dzien przed premiera w momencie wysylki.

nie

longtermowi wyszlo 370 ale to przed Keanu

Nie ma najmniejszych szans na ten rok. cp2077 w 2020 i cp2077 online w 2021. I to w bardzo optymistycznej wersji, bo plany zawsze moga zmienic tak jak przekladana byla 2x data premiery W3.

w wywiadze powiedzial ze serwery juz chodza jak powinny

Z tego co pamietam co to CDR sam wymyslil fabule do gier a gra jest tylko umiejscowiona w tym swiecie i zgadzaja sie tylko pewne glowne rzeczy, natomiast cala historia dziejaca sie w grze jest tworczoscia zespolu CDR.

to jak beda musieli to okroic zeby obecna genaracja konsol to jakos mozliwie udzwigla?

Jak nakupiliscie padliny to nagle analiza dostepna dla wszystkich leszczy a nie tylko dla abonentow?
Taka luzna obserwacja bez banow mi tu prosze.

Wszyscy juz tu bana dostali czy sam zostalem na pokladzie?

3 dzien i ciagle na 1 miejscu

topfacet napisał(a):
Mi się wyświetla na 1 miejscu :)

u mnie tez ciagle jest na 1 miejscu
w nowosciach na 2
w bestsellerach na 1

sorry, gdzie sprawdzic aktualna ilosc graczy?

Watro dodac ze WSZYSTKIE znace premiery odbywaja sie we wtorki a nie gdzies w czwartek.

Zaniżanie przed odpałem.

Gwint mobilny to przeciez tylko kwestia czasu. Zadne zaskocznie.

Mysle, ze prace na CP ida w miare zgodnie z planem, natomiast kompletowany jest zespol, ktory rozpocznie prace nad CP online, ktory ukarze sie rok po premierze CP single i po otrzymaniu kolejnego tytulu GOTY, gdzie baza graczy bedzie conajmniej kilkunastomilionowa.
GOTY nie tworzy sie pracujac od 7 do 15 w komfortowych warunkach, potrzeba wielu wyrzeczeń, przekraczania granic to jest przepis na sukces ktorym CP bedzie o to jestem spokojny. A premiera bedzie "when is ready".

Umowy z wlascicielami i emisje mialy byc na zakup surowca, bo podobno ma byc grubo. Choć zapasow surowca maja na 12 mln. Kasa poszla na splacanie kredytow a akcjonariuszom sa kolejny raz mydlone oczy.

Uruchomienie zakladu w Astanie nie spowoduje znacznego wzrostu przychodzow! Wzrost przychodow moze spowodowac zwiekszona sprzedaż i duze kontrakty a tego BRAK!

Nie w tej spółce. W piatek byl raport polroczny i konczyl sie okres zamkniety.
Sprawdz czy byly jakies ruchy w dniach poprzedzajacych podpisanie umowy z Mylanem na EU na 45 mln USD.

Akcje nie byly emitowane w emisji prywatnej nie publicznej, wiec raczej wiadomo co bylo brane i chyba nikt nie narzeka :)

4 swiatowe duze firmy w tym Mylan przeprowanily Due Diligence a ty sugerujesz tuningi, przed zmiana polityki rachunkowosci i przejsciem na MSR/MSSF ?

Nie wyglada na to ze Mabion cokolwiek tuningowal, raczej porządkuje przed notowaniami na innej gieldzie.

Gdzie tu jest "dokapitalizowanie"? Widać, ze nie masz pojęcia o czym piszesz.

Nie wiem czemu nie mozna edytowac postow.

oczywiscie mialo byc

Dokladnie to samo miałem napisac ale nie chciałem już wdawać się w utarczki.

Dokladnie to samo miałem napisac ale chciałem już wdawać się w utarczki.

Dla jasności CDRa tez bym teraz nie kupil, bo jest dla mnie za drogi, poczekam na 18-20zl.

Dlatego napisałem ze to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

Kupilem TWOM za jakies smieszne pieniądze i powiem, ze gralem w nia może z 5 minut. Za darmo nie chciałbym w nia grac bo to dla mnie strata czasu. 1 Snajpera chwile pograłem, szalu nie było. Wiedzmina 1 zaczalem 2 i 3 przeszedłem cala, dopiero co skonczylem 2 dodatek, rewelacja chodz nie jestem fanem gier czy rpegow. Chcialem przetestować ich produkty. I tak od CI nic więcej nie kupie od 11b tez nie natomiast od CDR biore w ciemno. Żeby nie było ze jestem fanem tylko i wyłącznie CDR to Gwint tez mi nie przypadl do gustu i go nie kupie ale kazda kolejna gre tak. Bardzo dobre gry jest bardzo ciężko zrobić, byle jaka lub przecietna w obecnych czasach dużo latwiej niż za czasów jak był robiony W1. w TWOM nie ma nic rewelacyjnego, może oryginalność i wstrzelenie się w nisze tak jak było ze S1. Ja nie bylbym w stanie zaryzykować i postawić własnych pieniędzy na przecietnosc ginaca w tlumie.

ps. każdy niech sugeruje się własnym rozsądkiem, troche bardziej na chłodno, to sa tylko moje własne odczucia. Nawet Jakubas jak realizowal swoje warranty poniżej 10zl to twierdzil ze nie widzi już miejsca na wzrosty.

Zwlaszcza jak ktoś pisze o jakims dokapitalizowaniu przez Optimusa.

Od razu zaznaczam, ze nie posiadam akcji zadnej z wymienionych spolek.

11bit to taka sama wydmuszka jak CI. Obie mogą się pochwalić "sukcesem " 1 gry. CI dalo ciala i nie widze tu swietlanej przyszłości (szczerze to zadnej nie widze). 11b jest w podobnej sytuacji jak CI po pierwszym snajperze, gra tanio zrobiona i jakos się sprzedala (ale bez rewelacji). TWOM od 11b podobnie tanio zrobiona i nawet ladnie zarobila. Pytanie które się nasuwa to czy kolejne tytuly będą lepsze? Koszty będą na pewno większe wiec sukces kolejnych gier powinien być większy.
CDR to inna bajka, oni już udowodnili ze kazda kolejna gra jest lepsza i nie powinno się porownywac go CI czy 11b, ewentualnie do TECH.
Odnosnie wyceny to zaczynając od (według mnie) najgorszej CI- rosnie bo przed premiera a będzie tak jak zawsze. 11b jeżeli kolejna gra będzie kiepska to powedruje do grona CI, obecna wycena wydaje uwzgledniac spory sukces kolejnego tytułu (mnie nie przekonuje) CDR obecna wycena wydaje się ze zaczyna powoli uwzgledniac CP2077.
Jeżeli mialbym postawić pieniądze to postawiłbym na CDR-dlugi termin.

Dobry zawodnik ale miliarderzy tak maja.

http://www.ekoexport.eu/?id=340

11bit można porownac prędzej do CIG niż CDR.
Gra zrobiona niskim kosztem zarobila pare mln, tak jak pierwszy Snajper. Kazda kolejna produkcja miała być jeszcze większym hitem, jak wyszlo wszyscy wiemy. Z czystej ciekawości kupilem TWOM, według mnie nie wiem czym ludzie niby się zachwycają, odinstalowalem po 10 minutach.
CDR robi duże gry i tendencja jest zwyżkowa, coraz droższe gry, lepsze, więcej zarabiające, budujące marke. Która droga podazy 11bit? CIG czy CDR? Na chwile obecna stawiałbym ja na rowni z CIG bo do studia z prawdziwego zadarzenia jakim jest CDR jeszcze bardzo daleka droga, dużo ciężkiej pracy i rozporządzanie pieniędzmi w rozsądny sposób, nie jak CIG.

Film bedzie się nazywal Geralt of Rivia albo Mr G lub cos takiego amerykanskiego :) Jeżeli nie zostanie władowane w niego przynajmniej kilkadziesiąt mln$ to będzie kiepski.

CDP nie posiada praw do ekranizacji.

"may lose most or all of their money"

czyli do jakiej wartości w tym przypadku, może spaść cena żeby stracic wszystkie pieniądze?

anty_teresa napisał(a):
aircanada15 napisał(a):
Zaczynasz iść coraz bardziej w fantastykę. 300 mln kosztów to odnośnie czego ? Czy wogóle zdajesz sobie sprawę, ile kosztowała produkcja Wiedźmina 3 ? Policzyłeś może ile przychodu ma CD Projekt od +1 miliona kopii sprzedanych na Steam i GOG ?

Jak się okazało... thumbright
Tym niemnie,j spółka pokazała naprawdę dobry wynik, ale wynik oczekiwany... Na poziomie zysku operacyjnego i zysku netto odchyłka jest mniejsza niż 5 proc.

Konsensus szacunków analityków zakładał około 365 mln zł przychodów za drugi kwartał, a w rzeczywistości wyszło 512,6 mln zł

www.forbes.com/sites/olliebard...

Dla nas jest to najdroższa wyprodukowana gra w pl ale niektórzy chwala za wykonanie swietnej gry przy niskim budżecie. Dla jednych koszty produkcji i marketingu sa duże dla innych niskie.

Chodzi mi o to, ze podobno była "informacja" ze nie będzie informacji do sierpnia.

Cashmere napisał(a):
ZbigniewZ napisał(a):
możesz podac zrodlo gdzie spolka mowi ze nie poda ilości sprzedanych egzemplarzy?

ps. bylbym wdzięczny za nie kasowanie moich postow

Poszukaj artykułów z dnia 01.06.2015r. m.in. na bankierze. Podali, informację, że wyniki podadzą najprawdopodobniej z raportem za półrocze. Spłoszyło to tych graczy, którzy czekali na wyniki cząstkowe na dniach i otrzymali informację, że ich nie będzie. A przy ich wyjściu niektórym poszły stop lossy.

Co było podane to to, ze pelne dane ze sprzedaży będą w raporcie polrocznym w sierpniu.
Skoro od tego momentu kurs spadl o 20% i jak twierdzisz niektórym puscily SL, do dlaczego nikt nie zali się do KNF-u ze informacje "cenotworcza" o braku podania szacunkowej sprzedaży za pierwsze tygodnie nie została przekazana w espi bo przecież spowodowala spadek kursu.
Cale to zamieszanie to wynik lamentu spekulantow, którzy nawet nie wiedza, ze standardem w branzy jest poddawanie takich wynikow w momencie napływania danych.
Rownie dobrze można się przyczepić o podanie ilości preorderow na dzień przed premiera, tez była to informacja prasowa (marketingowa).

Kod:
mod: Usunięto informację o stanie posiadania Użytkownika

możesz podac zrodlo gdzie spolka mowi ze nie poda ilości sprzedanych egzemplarzy?

ps. bylbym wdzięczny za nie kasowanie moich postow

Kod:
mod: byłbym wdzięczny za merytoryczne posty

a jeżeli nie jesteś akcjonariuszem to co, zal ze się ktoś nie zalapal na 20%?
przecież było to logiczne ze podadza ilość po przekroczeniu pewnego progu a szczegolowe dane na temat przychodu, zysku będą w sierpniu, jeżeli ktoś sprzedal bo wywnioskowal ze liczba zostanie podana dopiero w polrocznym, to tylko swiadczy o jego intelekcie
nie zdziwie się jeżeli w sierpniu zaraportują 6 mln

ps. ale zgadzam się, ze w espi mogli podac w sposób nie sugerujący marketingu np. ze koszty 3 letniej pracy zostały wlasnie pokryte, te 4 mln to liczba którą przypuszczalnie posiadaja nie dysponując caloscia danych z rynku, wiec ja przypuszczam, ze może być nawet wieksza ale to jak komunikowali nastapi miesiąc po zakończeniu kwartalu kiedy naplynal oficjalne dane,

chyba nie chodzi ci o fakt ze W2 na xboxa wydali rok po pc? a ps3 odpuścili bo był za slaby

do tej pory wydawali na 1 platformę, teraz wydali na 3 rownoczesnie, molo ci? chcialbys na 5?

vladinho napisał(a):
Greenthumb napisał(a):

Pytanie tylko ile z tych zarejestrowanych na gogu to wersje elektroniczne? Podejrzewam, że nie wszyscy rejestrowali się od razu w galaxy, ale nawet zakładając, że tylko połowa to wersje elektroniczne to daje 40% udział w rynku, a kto wie może nawet dużo więcej.

Wersje pudełkowe PC kupione w Polsce wymagają rejestracji przez Galaxy. Z tego co było podawane to około 250 tyś sztuk w ciągu 2 tygodni.

w Galaxy chodzi o to, ze nic nie jest WYMAGANE

Scary nie denerwuj się, deal with it!

To nie CI, ze Tyminski strzeli liczba bez pokrycia tydzień po premierze. W3 wyszedł na ponad 100 rynkach wielu wersjach i dokładne dane poznamy w sierpniu natomiast liczba sprzedanych kopii bez wchodzenia w detale jak najbardziej była przeze mnie spodziewana (liczyłem na 3,5-4 ale do końca czerwca a nie w 2 tygodnie)

analiza i projekcje specjalistow ze SW zostały rozpłatane srebrnym mieczem niczym trol

Sorry ale podniecać steamem to się można było przy premierze W2 kiedy premiera była tylko na pc.
Szacuje, ze sama sprzedaż na pc w wersji pudełkowej i elektronicznej pokryje wszystkie koszty, konsole będą czystym zyskiem

ps. szacuje na podstawie takiej ze moge

Jak na najsłabszego xboxa one to gra wygląda bardzo ladnie.

www.gamespot.com/videos/the-wi...

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 4 września 2020 21:45:21
Liczba wpisów: 73
[0,02% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,723 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +157,45% +31 490,25 zł 51 490,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d