pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Born

Born

Ostatnie 10 wpisów
hehehe... mam podobne odczucia. Tylko że moja średnia była ok 0,125.
Tak czy siak fajny szybki deal :) Pozdro

"Czytanie wykresów giełdowych jest taką gałęzią nauki, która jest bardziej gałęzią niż nauką."
A.Kostolany

Fajna stopa zwrotu. Pomyślnych inwestycji w 2021

"Czytanie wykresów giełdowych jest taką gałęzią nauki, która jest bardziej gałęzią niż nauką."
A.Kostolany

Pieniążki z Unii będą płynęły również w kierunku gospodarki odpadami.
Portfel Mo wygląda coraz bardziej okazale np:
www.biznesradar.pl/a/95913,mo-...
Nielegalne składowiska to zmora tego kraju.
Będą chłopaki mieli pełne ręce roboty. Kasa będzie tylko przyjemnym dodatkiem :))
a co do wykresu to oceńcie sami :
charts.stockwatch.pl/chart/wsZ...

A.Kostolany

na forum widzę szał na spółkę :)
To może przedstawię wizję z cyklu sen wariata :
charts.stockwatch.pl/chart/QJg...

A.Kostolany

007 napisał(a):
Czepiacie się, a chłop chce się tylko pobawić na giełdzie za drobne. Mimo wszystko powinniśmy się cieszyć, bo mógł przecież nazwać portfel dywidendowo-wzrostowym i zacząć od PGE i Tauronu.

Aby nie było tak protekcjonalnie i krytycznie.
Obie z w/w spółek są w zakresie mojego zainteresowania na przyszłość. Obie już wielokrotnie dały mi pozytywne stopy zwrotu i ponownie będą w moim portfelu :)
Ps.Ta kronika już na starcie ma tę moc :)
Prawie jak facebook :)

A.Kostolany

Witam. Kronika wystartowała jak torpeda :)
Dwa cytaty :
1.Słuchaj co rynek mówi o innych, a nie co inni mówią o rynku
-Richard Wyckoff
2.Swojej opinii nie zmieniają tylko głupi i martwi
-Szkoła spekulacji

Powodzenia i sowitych zysków życzę

A.Kostolany

Eko to zdecydowanie argument in+ ale konkurencja na torach słaba nie jest
charts.stockwatch.pl/chart/It3...

A.Kostolany

charts.stockwatch.pl/chart/5UW...

A.Kostolany

Czyż to nie zaczyna wyglądać interesująco?
charts.stockwatch.pl/chart/SKl...

A.Kostolany

Joker napisał(a):
Nie takie ciut, nie takie troszeczke, jeszcze o 18 moze zahaczyc.

Oczywiście że tak. Może być i 16 co nie zmienia faktu że miejsce interesujące. Pytanie czy popyt zgłosi się z wystarczającą siłą. Ani Ty ani ja ceny nie zawrócimy. Trzeba obserwować

A.Kostolany

Jeszcze ciut , jeszcze troszeczke

charts.stockwatch.pl/chart/MZ3...

A.Kostolany

krewa napisał(a):
Uśrednianie w dół nie jest najlepszą strategią. Chyba, że postawiłeś sobie za cel wyzerowanie rachunku - wtedy tak.

Od 2006 roku na rynku i uśredniam sporadycznie w dół w/g mnie perspektywiczne spółki. Nie wyzerowałem rachunku nigdy. Pozdrawiam

A.Kostolany

charts.stockwatch.pl/chart/tSs...
spółka w konsolidacji w trendzie spadkowym. Pytanie: zawróci czy pójdzie dalej?

A.Kostolany

fala euforii i pazerności na rynku powoli ustępuje miejsca rozsądkowi , strachowi i nie pewności. To dobrze.
Piszesz więc korzystasz z dobrodziejstw tych czasów. masz prąd , dostęp do technologii i neta. Aby w pełni korzystać z tych dobrodziejstw musisz mieć siłę i energię więc - jedzenie :)
nie mam szklanej kuli. Zachowanie ceny trzeba obserwować . Tak czy inaczej w perspektywie ( jakiegoś tam czasu ) uważam że Astarta może dać ponad przeciętny zwrot z inwestycji. Ale to moja opinia i proszę się nią nie kierować.

A.Kostolany

Pojawiły się obroty. Popatrzymy jak się zachowa cena przy 1/3 zniesienia , ewentualnie 50%. Może być ciekawe miejsce do wejścia.

kliknij, aby powiększyć

A.Kostolany

Tak to widzę

kliknij, aby powiększyć

A.Kostolany

Witam.
Ciekaw jestem Pana poglądu na następujący walor z NC - Hydrapres. Nie jest to płynny papier ale było mocne wybicie z obrotami z tym że spółka praktycznie już oddała cały wzrost. Nie mniej jednak uważam że w perspektywie to może być interesująca inwestycja. Pozdrawiam

A.Kostolany

A widzisz ....tyle dat , faktów, mądrości ludowych - będąc zaangażowany w akcje . Gdzie technika ( to też wymyslili ludzie aby wciągnąć do gry innych :) )
Nic nie piszesz o mechanizmach obronnych takich jak stop loss. ( zakładam że wiesz co to )
Nikt nie jest nie omylny choć czytanie raportów , newsów ze zrozumieniem zdecydowanie pomaga !
Tak czy siak nic sie nie zmienia. Mentalnośc ludzka nie ulega zmianie. Jak bylo 25 lat temu tak jest i teraz...: moda , zachłanność, myślenie życzeniowe, pęd stadny. Za kolejne 10 lat bedzie tak samo oby nie bez Was !
ps ja nie posiadałem akcji JSW ale nie wykluczam a nawet....hm

A.Kostolany

ucofb napisał(a):
Wg mnie osoby kupujące z założeniem trzymania akcji przez 3-4 lata (dłuższy czas) przy obecnej sytuacji politycznej, szybkości zachodzący zmian zachowują się podobnie jak ludzie w kasynie. Płacąc prowizję prawdopodobieństwo wygranej jest mniejsze niż przegranej.

kasynem jest kupno akcji z zamiarem odsprzedania jutro , po jutrze za tydzień. Na giełdzie pieniadze przepływają od aktywnych do cierpliwych ( pewno to juz słyszałes) Przyjdzie czas to zrozumiesz.
Najlepsze to : patrz tam gdzie wzrok nie sięga :-P

A.Kostolany

Nie będę polemizował ,,,,
JSW - okres po debiucie - jakies tam zyski
idąc dalej ...zyski spadaja a firma wypłaca dywidendę ( totalna niefrasobliwość i krótkowzroczność zarządu ). Nie ma zysków i są straty- ceny surowców na rynkach spadaja więc i ceny węgla ( czy to sie górnikom podoba czy nie taki jest rynek )
Ceny chodzą w zależności od trendu od skrajnego przewartościowania do skrajnego niedowartosciowania.
Rafsty jesteś stary wyga więc wiesz!
JSW to mieszanka wybuchowa przemysłu , polityki i wszekiej maści innych interesów.
Takczy siak jesli firma w odczuciu inwestorów ma perspektywy średnio lub długo terminowe wyjścia z patosu to kiedy inwestować ? ( pytanie retoryczne )

A.Kostolany

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 20 stycznia 2021 20:06:18
Liczba wpisów: 20
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,759 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d