pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Reanoe

Reanoe

Ostatnie 10 wpisów
Proponuję zapoznać się jeszcze z tym tekstem i sprawę przemyśleć.

e-prawnik.pl/interpretacje-pod...

Wpis przedstawia moją prywatną opinię

Cuda cuda cuda.
Nowy rok, wiadomo podatki. Ja też ten temat wałkuję, również po raz pierwszy. Przeczytałem całą Umowę (Konwencję) o unikaniu podwójnego opodatkowania za USA. Zacząłem szperać w necie i na innym forum wrzuciłem nękające mnie wątpliwości. Oczywiście zostałem poczęstowany mistycznymi 4% dopłaty. Ale nie dawało mi to spokoju, zatem znowu zasiadłem do lektury Umowy. Na tym inny forum znalazł się jeden głos - rzeczowo i krótko sprowadził rozumowanie na właściwe tory. Oczywiście dużo innych głosów wołało, zadzwoń sobie do informacji podatkowej, tam powiedzą, 4% i basta!
Zalinkuję wykaz umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
www.podatki.gov.pl/podatkowa-w...
Jak widzimy w pozycji Stany Zjednoczone mamy dwie (!) umowy. Jedna ciągle obowiązuje (stworzona za PRL), druga jest podpisana ale nie weszła w życie. Przy czym z mojego prywatnego doświadczenia za oceanem ona już weszła w życie, gdyż niektóre rzeczy (REIT) opodatkowali mi zgodnie z tą umową.
Natomiast w obu tych umowach, jest bardzo ciekawy artykuł (art. 20 p.1 w przypadku PRL i art 23. p. 1b w przypadku RP)
Dziwnym trafem ten artykuł jest przez urzędników pomijany.
Ja go rozumiem tak, że Polska wyraża zgodę na odliczenie od podatku kwoty podatku zapłaconego w USA, przy czym kwota odliczenia nie może być większa niż podatek należny w Polsce. Zatem to o czym pisze rafsty.

Ja generalnie tak się będę rozliczał. Pytanie jest tylko jedno. Jeśli rozliczając się w ten sposób podatek do zapłacenia wyjdzie 0, to czy muszę składać zeznanie czy nie?

To nie to że wyciąga błędne wnioski, tylko niestety nie wyciąga wniosków w ogóle, a przyjmuje za swój punkt widzenia to co usłyszy.

Czy KNF ma jakiś ustawowy termin w którym powinno odnieść się do przedłożonego prospektu (zatwierdzić bądź odrzucić)? Czy będziemy czekać na PP tak w nieskończoność.

bankrucik napisał(a):

bank to instytucja zaufania publicznego i wielu ludzi w to wierzy ... że nie są to pospolici gangsterzy tylko w garniturach, dlatego nie weryfikowali tego co im banksterzy opowiadali... bo nie jestes w stanie jako zwykły obywatel sprawdzać co bank ci oferuje...

Jeżeli nie jesteś w stanie zweryfikować lub tego nie rozumiesz to masz dwa proste rozwiązania:
1. Idziesz do prawnika, kładziesz pieniądze na stół i prosisz i weryfikacje i tłumaczenie. Na podstawie tych informacji podejmujesz decyzję.
2. Nie zawracasz sobie głowy prawnikiem i nie podpisujesz.

Natomiast Ci tak zwani frankowicze wybrali rozwiązanie nr 3. Nie rozumieją, nie weryfikują ale podpisują. I teraz krzyczą że im się należy.
Brak minimalnego poczucia odpowiedzialności za swoje czyny.
Albo próba wykorzystania sytuacji i uszczknięcia czegoś dla siebie.

Tylko dlaczego ja mam za to płacić?
Zostałem wychowany/nauczony że życie na kredyt jest krótkie i niewesołe. Z tego powodu kredyty omijam szerokim łukiem. Nie stać mnie to nie kupuję, nie tracę czasu i energii na szukanie taniego kredytu, tylko poświęcam czas na zarobienie dodatkowych środków które pozwolą mi na zakup.
I bardzo mi się nie podoba, że grupa cwaniaków bądź ludzi zachłannych chce teraz z mojej kieszeni jakieś odszkodowania dostać. Bo to ja finalnie zapłacę za te wszystkie TSUE. Czy to obniżeniem stawek lokat, czy podniesieniem opłat w bankach, czy spadkiem kursów ich akcji, czy też zmniejszeniem dywidend.

Nie wiem jak z PGE ale w umowach z inną energetyczną spółką są zapisy o m. in. o tym że Wykonawca do zafakturowania etapu robót musi przedstawić oświadczenia Podwykonawców o nie zaleganiu im w płatnościach. Dodatkowo Podwykonawcy sami mogą zgłaszać fakt zalegania Zamawiającemu, a Zamawiający może sam pytać Podwykonawców o ich stan płatności.
Tylko co z tego ,że to wygeneruje cashflow jak na jednym kontrakcie obecnie realizowanym przez Rafako, jednym z głównych Podwykonawców jest PBG pod którym są dopiero ci podwykonawcy którzy faktycznie wykonują prace. A PBG to czarna dziura, która wszystko wessie.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 16 marca 2020 14:55:02
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,439 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d