pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cinis_

cinis_

Ostatnie 10 wpisów
Joker: mam prawo wyrażać opinie w każdym aspekcie, niezależnie od tego czy ci się to podoba, czy też nie..

bukos4 napisał(a):
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Obligatariuszy Getback S.A. wraz ze Stowarzyszeniem Poszkodowanych Obligatariuszy Getback S.A. zapraszają na Mszę Świętą w intencji osób poszkodowanych w aferach finansowych, a szczególnie w aferze Getback. Msza Święta zostanie odprawiona w środę dnia 27 stycznia 2021 r. o godz. 10:00 w Kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, ul. Deotymy 41 (Warszawa - Koło)

Tylko tyle chyba można jeszcze w sprawie GBK zrobić..., czy to nie grzeszne modlić się o sprawy materialne, na swiecie są wieksze dramaty...

GBK z WIG20? coś kogoś ominęło?

Do zorientowanych: czy przymusowy wykup będzie po średniej z ostatnich 6 miesięcy, czy po 5, bo taka była cena najwyższa pakietowki?

Dlaczego nie raportują sytematycznie skoro jest audytor i jak mniemam chyba jest poukładane? Trudno uwierzyć, żeby GBK się odbudował, bez wsparcia - kapitału. Ile pociągnie na tym co pozostało?

Podali wyniki finansowe 17.06, za parę lat będą kolejne...

Wyprowadzanie kasy poprzez skup akcji od grubych? Łajba tonie.wave

Glapiński ma talent, zepsuć wzrosty na bankach... Jak coś zniszczyć to PiS nidgy nie zawiedzie. Zawsze będzie można zrzucić na Covid.

Odnoszę wrażenie, że jesteś nieprzychylny dla tego banku. Obecne zysk banku dałby zwrot kosztów po 10 latach. Poza tym bank nieźle dorabia budżet poprzez podatek bankowy, nie wspominając o wysokich składkach na fundusz gwarancyjny.

Bardziej szkodzi energetyce wciskanie i utrzymywanie niedochodowego górnictwa angry3

Adiago,
Taki złodziej jak KK nie wiedział, ze egb jest warte mniej??? Rynek wiedział, a kondzio dał 200 baniek od tak, bo miał gest.

KK wiedział o tym, że EGB nie jest tyle warte. Po transakcji podzielono sie zyskami pod stołem, czyli kasą wprowadzoną z gbk.

Kara 500 tysięcy. Dalej raporty będą ukrywane, patologii ciąg dalszy. puke_l

Co się dzieje? Nawet jak miała być pomoc dla frankowcow z rządu bywały odbicia, a tutaj tragicznie.

Terminy publikacji raportów odległe. GBK nie miałby pewnie żalu gdyby został wykluczony za to z gpw. W ciszy i spokoju będzie mógł drenować z resztek spółkę. Na bankierze optymisci liczą po ile będą akcje po odwieszeniu... wszyscy powinni się cieszyć, dzięki determinacji gbk wypłaci aż 25% obligatoriuszom! Nic tylko trzymać kase w sienniku, radzę.

Każdy biznes w tym kraju można będzie zatłuc ustawami.

Pozostaje Wonga i ewentualnie serwisowanie.

Apropos odpowiedzialności jak to się ma do omówienia raportu finansowego GBK "w zdrowym ciele zdrowy wynik"?

Może ktoś mi odpowiedzieć, dlaczego nikomu nie zależy na wznowieniu notowań?

Abris ma w dupie wszystko, raporty finansowe gbk będzie publikował tak mu się zechce, w końcu do tej pory dostali tylko 500 000 pln kary.Jaką tym razem mają wymówkę, niedługo minie dwa lata i nie dają rady poukładać wszystkiego? Zapomnijcie o jakiejkolwiek sprawiedliwości w pislandzie.

Nasza beznadziejna giełda raczej nie pójdzie pod wiatr jeśli spadki w USA się utrzymają, według AT pono mam być odbicie, nie wiem, czy nie pokręcił szyki koronawirus.

Mnie to już nie chce się czytać żadnych elaboratów, liczę tylko na jakiś cud, czasami się zdarzają, że może jednak GBK nie jest kompletna ruiną i nagle okaże się, że może mieć jakiś potencjał. Tak jest lepiej dla moje go zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam poszkodowanych.

Wygląda na to, że Konrad K przez nikogo nieproszony zrobił dobrze bankom oferując wiecej niż sie same banki spodziewały to dla mnie najbardziej niezrozumiałe. Poświęcił gbk, po to by wyrobić sobie układy wśród rządzących...

maciej_61 napisał(a):
Cytat:
Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby, w tym byłego członka zarządu GetBacku oraz byłego wiceprezesa i prokurenta Trigon TFI.

www.pb.pl/3-osoby-zatrzymane-w...

Czyli zwrócą forsę, że tak zażartuję?

Lata upłyną do ogłoszenia wyroku w tej sprawnie , czy wtedy będzie jeszcze istniał gbk lub lartiq?

Jedynymi wygranymi w tej sprawie będą Ci którzy podpiszą ugodę z Idea Bankiem.

Czy pan słupek składając wniosek o umorzenie postępowania układowego poparł to konkretnymi wyliczeniami?

Sam GBK widzi duże ryzyko upadłości i braku możliwości wykonania układu- drobni nc nie dostaną...Pytanie grzie wieksza korzyść dla niezabezpieczonych uklad czy syndyk??? Zanim ruszy machina z syndykiem z tym co zostało, straci jeszcze na wartości. Niektórzy wola stracić all niż zyskać cokolwiek.

Kosztowna lekcja z repolonizacji banków, za PO kupno po 89 z groszami, spadek o 66%...

Tu sąd za abuzywny uznał sam mechanizm kredytu, a nie to, że bank przeliczył kurs według własnego uznania.Wysokość wygranych w kilku sprawach, może nakręcić pozwy.

Zabezpieczony zawsze będzie przed niezabezpieczonym! Wolałbym, żeby układ się uprawomocnił, wtedy zobaczymy.

Walka o obalenie układu wydłuży oczekiwanie na spłatę rat składowych. Półtora roku już upłynęło w nicości. Gbk i tak upadnie, jakoś trzeba zamknąć roszczenia obligatoriuszy. Poza tym każdy grosz zapewne by chcieli na spłaty, a to zamyka drogę jakiegokolwiek rozwoju. Póki co dzis kasa idzie do wora abrisu...

Leonek,
Prawisz jak dziecko, ile ty byś dał niezabezpieczonym jak byś był zabezpieczony???

Błędem jest myślenie, że RW miała reprezentować tylko indywidualnych, bo tak nie było.

Mam nadzieję, że swoją walecznoscią nie doprowadzicie do upadku gbk. Wtedy dopiero bedzie płacz. Poszkodowani po AG do dziś złotówki nie zobaczyli, poza tym są ostatni w kolejce roszczeń. Jesteśmy zabezpieczeni produktem, niestety z datą ważności, po latach będzie można sobie te wierzytelnosci w d... wsadzić.

Nie zdziwię się jeśli, wyroki frankowiec kontra bank PKO BP, będą na korzyść PKO BP...

Zawiesili notowania...?

Forbes majątek Czarneckiego szacuje na niecałe 800mln, trudno będzie mu wyciągnąć z kieszeni 600.

Jak to ma się do tego, że wynajęci spece z Londynu przez abris przy due diligence niczego nie zauważyli i wydali pozytywne rekomendacje do zakupu gbk w 2016 ???
Może abris od nich powinien rządać odszkodowania. Gbk to nie było perpetuum mobile jak się abrisowi wydawało.

"połączenie spółek energetycznych" - czyli cd patologii.

Rozbestwienie górników i związków woła o pomstę, JSW uciułał trochę nadwyżek od razu poszło na dodatkowe premie dla górników... Nie ma chętnego do zrobienia porządku, bo rządzący chcą dłużej postać przy korycie. Kopalnia Brzeszcze wciśnięta jeszcze za PO Tauronowi, od lat na wiecznym minusie. Ile jeszcze takich kwiatków jest?

Pamiętajcie, jak pan RB przechwalał się, że stawiał firmy od zera, nie bójmy się odzyskamy wszystko, a nawet więcej, bo macie swojego człowieka w GBK.binky

Bukos4 nie bądźmy naiwni, że cokolwiek nasza władza zrobi w sprawie gbk. Zdrowsze jest myślenie, że gbk kiedyś stanie na nogi. Lata miną zanim jakikolwiek wyrok zapadnie i ukarani zostaną winni, mam na myśli wyrok skazujący bez zawieszenia. Rząd nie dołoży ani złotówki, nie liczył bym na możliwość rozliczenia straty w PIT. Tyle dobrego zyskamy co poszkodowani przez ambergold.

Nie utrzymają się przez 8 lat z zapasów wierzytelności, 14 mln odzysków to dramat. Min 8 trzeba odłożyć na spłaty wynikające z zobowiązań układu, 5 utrzymanie miesięcznie, a za co nowe zakupy wierzytelności?

Abris wchodzi w biznes stomatologiczny w Rumunii. Ktoś skomentował:" mają leczyć zęby obligatoriuszom, którzy przegryźli już stratę 75% kapitału"

Maupao, jako jedna z ostatnich nie straciłaś zdrowego rozsądku w sprawie gbk.

Ludzie zastanówcie się, kupowane były obligacje
n i e z b e z p i e c z o n e
Za układem głosowało ponad 80% obligatoriuszy poprzez osoby reprezentujące. Gdyby słuchało się mniejszości , nigdy żaden układ nie zostałby zawarty. Niech ta firma zacznie działać może coś z tego będzie. Jestem bardziej umoczony niż wy, straciłem caly swoj finansowy komfort. Najgorsze co może być to upadłość. Ponad rok czekamy na układ, jak upadnie będzie jeszcze mniej, nie będzie kogo ścigać.

Z czego ma dokapitalizować, majątek się kurczy, ile razy będzie akcje gnb scalał? Czy to mie jest dziwne, że wszystkie jego banki kuleją?

Już dawno gleba po gnb byłaby zgrabiona, trzyma się poprzez plan naprawczy.

Być może gbk nie całkiem jest bankrutem, skoro abris nie chce odpuścić.

Będąc zdesperowanym może powinniśmy pozwać Skarb Państwa wzorem Grażyny Wolszczak za niewystarczajacą walkę z zanieczyszczonym powietrzem, Pani wygrała w sądzie. Tusk ma zeznawać w komisji z powodu luk dotyczących podatku vat, dlaczego SP nie miałby odpowiadać za to, że prawo pozwala firmom okradać bezkarnie innych i udawać poszkodowanego.

Pamiętam czasy jak niektórzy do gardła gotowi byli skoczyć za napisanie krytycznego słowa na Pana RW włącznie z maupą, byłem nawet wypraszamy z tego forum.

Pytanie po co upierać się przy konwersji piramidy finansowej? Nikt nawet stać koło tego nie będzie chciał, ani tym bardziej nie kupi. Zdejmą to dziadostwo z giełdy po groszu, zero kontroli, w bambuko zostaną zrobieni obligatoriusze i akcjonariusze.

Moderator:
moderacja SW niechętnie ingeruje na tym wątku, ale tym razem użytkownik cinis_  przesadził. Treść usunięta, użytkownik zawieszony

Z inwestorem 24% zaspokojenia obligatoriuszy... bez inwestora 33% ...d'oh! No comment.

Jest już tak beznadziejnie Panie Radku, że może zamiast pisać dyrdymały, proszę zapytać abris czy coś dorzuci, nie tworzyć przywileje dla abris.

Ciekawe, czy kurs poleci, bo strasznie swędzi dobrą zmianę by coś z tym bankiem zrobić. angry3

Cytując forumowicza SW: głosowałem na PiS, bo to co robi PiS a PO to niebo a ziemia" Racja, w negatywnym znaczeniu oczywiście.

Nie ma poza drobiazgiem, że dzisiejsi posiadacze akcji są w plecy 20%, jutro zaliczona będzie kolejna strata. PiS rozp... cały rynek kapitałowy, zanim zbuduje Polskę od nowa.

Ktoś stwierdził, że głosował przeciw PO, bo nic nie robiło, wybrano za to partię, która poczyniła wielki regres. Komisja, ile lat będzie prowadziła dochodzenie? Trudno uwierzyć żebyśmy coś zyskali.

Pytanie czy RB przeczytał wasze wspisy i nie ma zamiaru się odnieść, czy nie miał okazji tu zajrzeć.

Tylko jaki był sens takich działań, wszystko to zmierzało do katastrofy. KK powinien miec badania psychiatryczne. Podtrzymuje swoją teorię, że w chwili IPO abris wiedział o kłopotach gbk, debiut na giełdzie pozwolił odzyskać część straconej kasy jaką wydali na gbk. Bezczelność z jaką wszystko zostało zorganizowane, brak słów. Im głośniej było o gbk, tym trudniej było dostrzec patologię. Kupując gbk abris być może sam wdepnał w g... , ale debiutem na gpw zręcznie z tego wybrnął. 10% fundusz dla abris... niewygodnie tak siedzieć abrisowi w dupie.

Panie Radosławie,
Czy nie czuje się Pan zrobiony w bambuko, w związku z propozycją gbk i nowego inwestora? Sam gbk dawał 38% spłat, ostatecznie wychodzi 23% z inwestorem...

Stanie się tak, obligayoriusze dostaną 23% tyle co przy upadłości... Dodatkowo dostaną wyposażeni w śmieciowe akcje z którymi nie wiadomo co będzie można zrobić. Hoist nie wiem jak można nazywać inwestorem.

Dawno pisałem, że abris kazał wejść na giełdę będąc w pełni świadomym o sytuacji gbk, w ten sposób odzyskał 50% zainwestowanej kasy , nabijając w butelkę drobnych.

Resplit nie wyjdzie na dobre, przykład gbk, dziś jedna akcja warta jest tak naprawdę 17 groszy, spółka wróciła do punktu wyjścia, po ok 50 groszy akcja. Akcje gbk będą po 5 groszy, nastąpi resplit powiedzmy x10, następnie kurs znowu obleci do 1 grosza. Zresztą, kto przy zdrowych zmysłach będzie chciał handlować tymi akcjami?

Jak dla mnie skoro nowy inwestor stawia warunki, niech pokaże gębę i się urzeczywistni. Już nie mówi się o zcp tylko o sprzedaży aktywów. Po co akcje nam skoro jedyna wartość gbk będą to stare biurka i komputery??? Przeciągnięcie o kolejne 4 tygodnie sprawy układu to już chyba tylko czysty akt desperacji, że strony RW i p. RB.

Maupo czasami dostajesz małpiego rozumu... skąd w tobie wrogie nastawienie do akcjonariuszy?

Nie chcesz być wyd..., jednak RB i reszta obligatoriuszy chce być, proszą sędziego o dodatkowy czas, wszystko zgodnie ze scenariuszem gbk. Myślę, że już jest po spółce, inwestor z pcimia weźmie to co najcenniejsze. Na pewno oszacowane zostanie bardzo wysoko ryzyko nabycia wierzytelnosci i ewentualnych odzysków, które znacznie pomniejszy kwotę za która zostaną kupione wierzytelnosci.

To chyba byłby cud...

Usługi obce - może tędy kasa paruje z gbk.

Racja małpo, zapomniałem o drobiazgach...

Usługi obce? Na co poszło 100 baniek? Skoro nie spłacają nikogo? Szkoda, że ta spółką zarządzają ludzie, którzym na niej nie zależy, co chwila inny scenariusz a czas leci. Żeby choć była szansa na wykazanie straty.

Gigantyczne rozwodnienie akcji, jeśli nie zagłosuje za abris powinno zostać zablokowane przez mniejszosciowych. Jeśli abris zagłosuje na walnym będzie podstawa do odszkodowań od abris. Z gołego gbk nie zyska się nic. Potrzebny byłby pełnomocnik mniejszosciowych, aby wnieść sprzeciw dla uchwały o gigantycznym rozwodnieniu akcji.

Niestety akcjonarsze są bez ikry, nie potrafią się zorganizować. Będą ofiarami propozycji układowych, stoją jak barany, pozostaje czekanie na cud, który się nie zdarzy. List otwarty był żenujący, świadczy tylko jaki poziom ta grupa reprezentuje.

Maupo,
Dlaczego mieliby cokolwiek robić, skoro zaraz zostaną wywłaszczeni, a niejaki Obligatoriusz kontakt ma ich w nosie, udowadniając to swoimi postami.

Nie wiemy co RW poróżniło, dziękować można jak będzie za co. Sam osobiście uważam, że niewiele da się uzyskać czy też odzyskać.

Ponoć Altus chciał odkupić za 1 pln gbk od Abris, ale ten odmówił twierdząc, że sam będzie ratował gbk.

Cytat:
Od samego początku — jako jedyna albo jedna z niewielu instytucji finansowych — chcieliśmy bardzo odpowiedzialnie podejść do tematu i ratować GetBack w interesieobligatariuszy i całego polskiego rynku kapitałowego. Stworzyliśmy konsorcjum polskich TFI i poszliśmy do Abrisu z propozycją: trzeba ratować GetBack, zróbmy wspólne „zrzutkę”. Były w tej sprawie dwa spotkania z udziałem przedstawicieli KNF, w osobach dyrektorów urzędu. Od Abrisu wyszła propozycja, byśmy przyjęli spółkę de facto za 1 zł, tak byśmy podnieśli kapitał. Zgodziliśmy się. Dwa dni później Abris przekazał nam, że udało mu się zebrać finansowanie wśród swoich inwestorów i sam podejmie się ratowania firmy, więc pomysł upadł — opowiada Piotr Osiecki.

www.pb.pl/getback-i-altus-graj...
Moderator:
Dodałem cytat i link. Niepotrzebne wypowiedzi poniżej kasuję.

AsGBK,
Ciebie to chyba gnie, nie zapędzaj się. Możesz oczywiście wesprzeć gbk i zrezygnować w 100% z roszczeń jako obligatoriuszka. A póki co, to chcesz sama brać.

Nie jest dobrze jesli w RW nie ma jedności.

I pomyśleć, że niektórzy wypisują takie dyrdymały na forum, że to co Abris robi to ratowanie wizerunku...

Maupa, o jaki nóż w plecy chodzi?

Wystarczy zablokować majątek abris i wyrównają się straty.

Jedno trzeba przyznać, starzy wyjadacze są sobie wierni.

Nic, podciągną WIG20 i powiedzą, że jest najwyżej od nie wiadomo kiedy( o reszcie indeksów PiS nie wspomni ) .Tak działa propaganda.

Ucieli ustawę o nadzorze i wzmocnieniu inwestorów, rekompensat nie będzie, czyli jak chcesz na kogoś liczyć obligstotiuszu, to licz na siebie

Być może następny bank LC zaoszczędzi na podatku od aktywów.

Każda opcja sięgnie po dostępne narzędzia dochodząc swoich praw.

Swoją krzywdę chcecie wyrównać krzywda innych . Po rozwodnieniu akcji w ilościach miliardowych akcje będą o wartości grosza, dotychczasowi akcjonariusze nigdy nie wyrównają swoich strat. Skutkiem zapewne będą pozwy o odszkodowania przeciw obecnej RN, która do tego dopuści.

W tv ekspert właśnie się wypowiedział, że tworzenie kolejnego podmiotu (nowego gbk) zamyka wszelkie roszczenia, tak postępują spółki, które nie chcą realizować swoich zobowiązań ( stary gbk). Tyle dobrego uświadczymy od abris.

Większej bzdury dawno nie czytałem, że jakoby akcjonariusze mniejszosciowi cokolwiek rozkradli z GBK... Podniesiona strata rozum co po niektórym odbiera.

Obligatoriuszy kontakt:
Ja nigdzie nie napisałem, że otrzymujesz. Pisałem o prawnych możliwościach.

Ne unoś się.

basiac skoro wyleczyłeś się z obligacji korpo co tu robisz? Zabłądziłeś?

Kris akcjonariusze mniejszosciowi mogą tyle co Żyd za okupacji. Więc nie wypisuj głupot.
Zgodnie z przepisami członek RW opłacany jest 3% średniego wynagrodzenia za dzień posiedzenia rady plus zwrot kosztów, koszty te zalicz się do całkowitych kosztów PPU.

Wątek ten jest otwarty i każdy ma prawo napisać co chce. Nikt nie wypędzał obligatoriuszy z wątku gbk akcje.

Mam akcje i obligacje, akcjonariusze zostali tak samo oszukani jak obligatoriusze. Chociaz Ci drudzy mogli się wybronić nie kupujac niezabezpieczonego instrumentu. Trzeba patrzeć całościowo na gbk, nie rozdzielać jednych od drugich. Opinie obligatoriusze kontakt utwierdzają mnie, że nie jest on najlepszym kandydatem. Taką krotkowzroczność nie pomoże gbk. Członek RW stawiał firmy od podstaw ponoć stąd może takie zadufanie.

Waszym zdaniem GBK miał robić zakupy w spożywczym? Nie szukajcie winnych tam gdzie ich nie ma i nie wymyślacie nie wiadomo czego.

Zgadzam się, że nikt nie będzie chciał zbliżyć się nawet, a co dopiero wziąć akcje GBK do ręki. Nie wierzę także, żeby notowania zostały wznowione kiedykolwiek. Uważam, że ZCP będzie częścią nieakcyjną, która odetnie się od wszelkich roszczeń. Sami pytacie, czy można renegocjować układ jeśli GBK będzie w lepszej kondycji, chodzi o to, żeby takiej możliwości nie było.

RW wierzycieli powinna postulować, aby dostali akcje ZCP, a nie samego GBK.

Akcje GBK w górę, dobry żart.To będzie część nieakcyjna ( mogę się założyć), w przeciwnym razie ktoś musiałby kupic akcje, a wiadomowo, że nowych inwestrów interesują tylko wierzytelności. GBK mataczy, kręci powoli realizując swój plan.

Drażliwy jesteś.

Tak czy siak, GBK okradnie niby rozwiązaniem pomocowym wszystkich, obligatoriusze zostaną z akcjami z którymi nie wiadomowo co będzie można zrobić.

obligatoriusz kontakt

Nowi inwestorzy kupią posiadane już wierzytelności, czy dokapitalizują GBK?????????

obligatoriusz kontakt:
Jak ma być rola nowych inwestorów, kupią obecne wierzytelności gbk, czy dadzą na nowe zakupy?

Jak to ma być, sprzedadzą wierzytelności, to jak spółka wytrzyma 8 lat na rynku? Czy rola nowego inwestora ma polegać na kupnie wierzytelności GBK? Banda oszustów, którym się wszystko upiecze.

Poszkodowany:
Ja pisałem o odpowiedzialności za produkt, Abris wsprowadził spółkę GBK na giełdę, mija półroku firemka upada. To jest świadome działanie na szkodę każdego, kto postawił na GBK, winowajcą RN, ale wybrał ją Abris, powinien ponieść konsekwencje za swoją nieudolność przy wyborze RN (jego ból), która działała w jego imieniu.

Czyli wszyscy, którzy umoczyli na GBK to głupcy, a za gupotę trzeba płacić, tym razem słono. Dlaczego kupując sprzęt jeśli towar okaże się wadliwy producent jest zobowiązany go naprawić lub wymienić. W sprawie GBK wszyscy umywają rece. I tak też powinno być dopóki główny udziałowiec jest zablokowany "lock up" odpowiadać powiniec za spółkę.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 9 stycznia 2021 13:26:48
Liczba wpisów: 229
[0,06% wszystkich postów / 0,22 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,823 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,41% +31 282,46 zł 51 282,46 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d