pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

clanowy

clanowy

Ostatnie 10 wpisów
Na składanym PITcie za 2020 masz obowiązek wykazać ten dochód z dywidendy i tak czy siak wyjdzie powyżej miliona i zapłacisz te 4% dodatkowo.

Biuro maklerskie też przecież tę dywidendę wykaże a pobrany podatek pokaże jako 19% czyli sam widzisz, że przed skarbówką nie uciekniesz.

Subiektywnie rzecz biorąc to żadne patche na PS4 nic mi nie dają. Grę zwróciłem w PS Store i nawet mi ją zablokowali ale pieniędzy nie zwrócili.

Dopóki większość graczy PS nie będzie miało PS5 to nawet nie powącha gry, w tym ja również. Nie warto, wg mnie.

Tak ogólnie rzecz biorąc to wydaje mi się, że ta gra nigdy na PS nie będzie wyglądała dobrze i chyba ją całkiem odpuszczę.

cmc napisał(a):
gordongekko napisał(a):
Mam ps5 i Xbox X. Na ps5 w ciągu dnia średnio 15 wywaleń do menu, w tym wczoraj jedno, które zawiesiło konsole i musiałem ją z kabla restartować. na Xbox gra wygląda ładniej i jest dużo więcej tych głupawych NPC na drogach, chodnikach etc. Na xbox X mniej wywala, czy robi błędów.

Miasto mega puste, zadania poboczne jak dla mnie nuda, ogólnie nawet nie chce się jeździć i zwiedzać tego miasta, jak i zapał do przejścia gry jest znikomy.

Nie poszło im z tą grą zbytnio.

Jedni będą bronić gry, drudzy przeciwnie, bo jednym się podoba innym nie. I każdy ma prawo wyrazić swoją opinię o ile jest uczciwa i poparta np. pograniem w grę. Jak dla mnie porażka z tą grą.

Druga rzecz, co tam z rynkiem PC, gdzie cały czas rządzą pirackie kopie z netu.

PS4 jest ponad 100 mln i tutaj w mojej ocenie utracono znaczący i gigantyczny tort przychodów.

Co za bzdury wypisujesz, gra zawiesza ps5 nie chce ci się grać i nie zwróciłeś gry? Kumpel gra na PS4 i jest zachwycony, nigdy nie zawiesiło mu konsoli

No dobrze. Miałem kilka głupich wpisów, które moderacja słusznie usunęła bo w za dużym stopniu trąciły emocjami związanymi z rozczarowaniem grą.

Tyle tytułem wstępu i postaram się merytorycznie odnieść do wpisu kolegi cmc, który jak rozumiem ma kolegę, który grał ale już sam kolega cmc nie grał i teraz warczy (no tak to brzmi) na innego kolegę, który twierdzi, że grał i gra jest do dupy.

Tyle tytułem powstępu (nowe słowo sam wymyśliłem).

Jak mniemam nie da się ocenić na dzień dzisiejszy spółki, wartości akcji bez odniesienia do wartości gry, jakości tejże i grywalności, która to ma się, będzie się, powinna się, itd przekładać na zyski CD Projekt.

Zyski z tejże gry będą pewnie bardzo duże tylko należy zapytać co dalej? No i jak to już ktoś wyżej pisał rynek wycenia przyszłość no i wg mnie rynek wyceniał CP2077 na coś na kształt Świętego Graala branży. Coś co zmieni gry na wiele lat.. i da impuls do rozwoju tejże branży i popchnie branżę do przodu dając impuls do dalszych wzrostów cen akcji tychże.

No i teraz rynek pyta co ta gra wniosła? Co CD Projekt stworzył co pozwoli branży bardziej się rozwinąć.

No i teraz gracz musi odpowiedzieć na to pytanie bo to gracz zadecyduje czy gra/producent odniesie sukces. No i gracze odpowiadają.

Jeden taki co ma 5 konsol.

Drugi co grał raz jak był w podstawówce a potem na studiach (tu "oczko" do moderacji)

Trzeci ma kumpla....

Ja też mam kolegę, z którym chciałem podzielić się wrażeniami a tu dupa. Nie kupił gry i czeka na PS5, wersję dedykowaną bo wg niego CP2077 to gra na PC na ten moment.

Jako gracz i posiadacz PS4 chciałbym mieć prawo do oceny gry, która w oczywisty sposób (ocena) jest i będzie związana z wyceną spółki (miliony much nie mogą się mylić). No i muchy oceniły a wąchający podążają za tą oceną od poziomu >400 zł.

Nie chce mi się już pisać jak czekałem na grę do północy a potem pojawił się patch i ETA 3pm. Jak już odpaliłem następnego dnia grę to "klatkowała" na filmikach. Na początku był zachwyt (muzyka) ale potem przyszło rozczarowanie i nie było ono spowodowane bugami bo te z radością 40-letniego gówniarza ignorowałem ale bardzo kiepską grafiką, monotonią i po paru godzinach dałem sobie spokój wracając do W3, którego zacząłem od nowa będąc wiernym polskiej myśli developerskiej i prozaicznej (może tu jest sedno sprawy?).

Grę zwróciłem do PS Store ale jak dotąd nie dostałem zwrotu.

Nie wiem, może ten post nadaje się bardziej na forum gier ale patrząc na podgrzewanie atmosfery wokół gry i pewnie z tego też rosnący kurs akcji to od ok. 210 zł miał być Keanu i gra miała urwać łeb (oczekiwania urosły do 350-400 zł?) - to teraz sam nawet w grze nie dotarłem do momentu, w którym jest Keanu bo mi się najzwyczajniej nie chciało.

Powyższe dotyczy PS4. Chyba bez tego rynku nie można mówić o sukcesie gry i pewnie na tym opierają się fundusze grające na krótko.

igen napisał(a):
Istnieje być może inna zmienna, nie związana bezpośrednio z CDR.....
Może to trzeba wziąć pod uwagę, w kwestii takiego zaangażowania w krótkie pozycje na CDR.

O... to, to. Polać koledze. CDR dość duża waga w WIG20 a USD/PLN dość nisko, może kapitał zagraniczny ma zamiar odpłynąć z naszej giełdy (KGHM bardzo wysoko).

A jeszcze odnośnie dochodu za 2020...

1. podane było, że nakłady na grę (uwzględnione w kosztach jak do tej pory) zwróciły się z pieniędzy uzyskanych z przedsprzedaży,czyli 8 mln sprzedanych kopii.

2. Z podanych szacunków wynika, że 5 mln kopii to czysty zysk - chyba..?

3. 5 mln kopii x 150 zł zysku = 750 000 00 zł zysku

4. Wychodzi około 1 mld zysku za 2020 razem z poprzednimi kwartałami?

Dobrze to liczę czy nie?

resor napisał(a):
clanowy obejrzyj film z udostępnionego linka. oczywiście patch poprawia wyglad

Dziękuję. Zamiast grać w domu z lepszą grafiką mam oglądnąć sobie filmik?

Gra przed i po patchu wygląda źle i klatkuje na filmikach nie mówiąc o rozgrywce.

PS: Grałem na podstawowej PS4. Musiałem dopisać żeby nie było wątpliwości, że nie jestem "spadkowym trollem".

cmc napisał(a):
Nie rozumiem ludzi o co ten cały płacz, przecież gra na PS4 wyglada bdb, a na PS5 poezja 60fps nasycenie kolorów rewelacja, patch 1.04 dużo poprawił, następne patche w drodze, ludzie dostają darmowe przejście na PS5 i ciagle im źle i mało, pewnie chcieliby jeszcze wersje na PC.

Zresztą sami zobaczcie

https://youtu.be/BbDjCVFk1dQ

Cytuję Twój wpis bez uprzedzenia tylko w celu odniesienia się do wielu opinii bazowanych na filmikach z Youtube'a, oglądanych na laptopach. Grę puszczam na 65 calowym telewizorze.

1. Gra na PS4 nie wygląda bdb. Wygląda źle. I piszę to z perspektywy osoby, która grę kupiła i posiada PS4. Nie płaczę, że mnie oszukali itd. - za stary jestem. Poczekam na PS5 (może w końcu dostarczą do Polski) i wersję gry dedykowaną na PS5.

2. Patch 1.04 nic nie poprawił w kwestii wizualnej a w kwestii "blue screen" to po patchu częściej mi grę wywala.

A tak z przymrużeniem oka:

Zapewne parę osób pamięta scenę z Markiem Kondratem jak siadał do pisania wiersza. Tak mniej więcej wyglądały moje przygotowania do odpalenia gry. Przychodzi pora wieczorowa, kawa gotowa, dzieci (trójka) śpią, żona śpi, koty (dwa) i pies nakarmione. Ekspres do kawy pełny wody, kawy i wyczyszczony. Z toalety skorzystano umościłem spodnie więc nic nie powinno zepsuć wieczoru.

"Pośród ogrodu siedzi ta Królewska Para".....

Odpaliłem grę i już intro klatkowało tak jakby ktoś pod oknem "zaiwaniał Zakazane Piosenki."

Potem już było tylko gorzej. bo gra wyglądała źle i ją wyłączyłem ale historia wciąga i chce się do niej wracać. Trochę jak randka z piękną kobietą, z którą czujesz się świetnie a jak przychodzi do konkretów to okazało się, że to transwestyta.bootyshake

Co do perspektyw to rzeczywiście, jeśli na PC jest bardzo dobrze to biorąc pod uwagę PS5, których jest na rynku mało i nowe wersje konsolowe w przyszłym roku powinno być dobrze - zarówno z grą jak i kursem.

No sam muszę przyznać, że po czterdziestce nie spodziewałem się, że będę na jakąś grę czekał a tu proszę. Wygląda na to, że gra będzie naprawdę ciekawa i sam ją kupię.

Wcześniejsze przekładanie premiery "grzało" mnie tylko jako inwestora a teraz wszedłem już w tryb gracza i szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać.

Myślę, że hype będzie rósł z każdym dniem i możemy się spodziewać jeszcze jakiegoś ruchu kursu do góry ale w dłuższym terminie tylko "coś nowego" popchnie notowania w okolice 500-600 zł.

Sadząc po liście obserwujących tę dyskusję to panowie Łendi i Adagio powinni zacząć prywatną dyskusję na temat Mercatora.

Każdy z raportu wyczyta co mu pasuje.

PS: Oczywiście mój post nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji i miał na celu jedynie zwrócenie uwagi na pewien wirus innego portalu, który na forum SW staje się coraz bardziej powszechny - wiadomo "cash is king".

Dodam jeszcze, że jak ktoś ma Kartę Dużej Rodziny to ten rabat się nie doliczy - nie łączą się.

No i dotarło do mnie o co chodzi. Duda będzie rozmawiał z Trumpem o energetyce. Kto miał wiedzieć ten kupił wcześniej tylko nie wiem kto będzie operatorem tej elektrowni atomowej, która ma powstać w Polsce. Według mnie pod to była gra.

Powyższy wniosek można równie dobrze wkleić do wątku o PGE bo te wzrosty energetyki są podobne.

Zakryj info i przeklej wiadomość. Bardzo jestem ciekawy.

PS: Czy moderator może się zająć kolegą?

Ponek: Akurat mam i nic o tej firmie nie ma. Wiesz coś więcej?

Krewa: Można więcej jeśli chodzi o "grzankę"? Grzanki lubię ale nie wiem czy Ty też z jajeczkiem pochwalasz?

Jeśli można to możesz podać źródło odnośnie tych testów 5-minutowych? Z tego co wiem to testów opartych na białku jeszcze nie ma.

Tak trochę z innej beczki ale może mieć wpływ na kurs...

1. Informacje o Biomaximie pojawiły się za granicą w kontekście firmy "biomedycznej" z Lublina.
2. Pomijam fundamentalne informacje - testy PCR, eksport do UE testów tzw. "paskowych".
3. Biomed Lublin zyskał dziś 65% przy obrotach 13 M bez żadnej informacji, która mogłaby mieć wpływ na tak duży skok notowań.

Ergo:

Jak się "zagranica" zorientuje, że kupiła akcje nie tej firmy co trzeba to co się stanie z kursem Biomedu a co z kursem Biomaximy?

No rzeczywiście. Pisałem o tym wcześniej, że jest taka szansa to mi odpisano, że wielki piec to nie kominek.

Musieli już od miesiąca planować opóźnienie.

Z tą hutą to jeszcze zobaczymy... Nie wiadomo czy nie zmienią zdania. Decyzja o ponownym uruchomieniu podjęta jednak była w ekstremalnie lepszym warunkach ekonomicznych.

Odnośnie zagrożeń to 100% racji. Koronawirus wśród załogi to koniec wydobycia.

Chyba, że ludzie przestaną jeździć, co jest bardzo prawdopodobne. Fracht już cierpi.

Ja też trzymam. Kupowałem po ok. 24 zł. A wcześniej miałem po 20 zł kupione i doszło już do 25 zł i żona mnie na zakupy wyciągnęła. Jak wróciliśmy to było już po 22 zł - to było wtedy jak podali informację o wybraniu gotówki z funduszu. Sprzedałem.

"Najdroższe zakupy" w moim życiu.

Większościowy akcjonariusz zawsze będzie miał małego w poważaniu.

Tu chodzi chyba o coś więcej bo w rejestrze KNF nie ma żadnych pozycji krótkich a kurs jest uwalany od dłuższego czasu. Premier ma aż takie kontakty?

Strasznie tu coś brzydko pachnie.. Kto tu wywali wezwanie na akcje? SP?

Może te oszołomy od wodoru mają rację?

Na JSW wydaje mi się nie ma takiej analogii. Nie mają odbiorców w spółkach SP, przynajmniej nie w takiej skali jak Bogdanka. Jak to się skończyło - bo nie wiem?

Bardziej mi chodziło może o 100% udziały SP w JSW, PKN, PGE, Tauron.

PS: Repolonizacja to jednak bardziej Peako i Unicredit. Nacjonalizacja to może jednak wszystko w rękach SP?

Najpierw chyba wezmą resztę pieniędzy z funduszu a to już ruszy kursem porządnie w dół.

Ja już mam paranoiczne podejrzenia o zbijaniu ceny akcji przez kolegów premiera, a potem wezwanie na akcje - tylko przez kogo?

Patrząc na kursy spółek SP - może to rząd PIS chce wszystko znacjonalizować?

Co mogą oznaczać stosunkowo duże obroty na zamknięciu i w efekcie spadek kursu?

Czy ktoś umie wytłumaczyć co się dzisiaj stało na zamknięciu?

Obroty > 65M?

No więc wg Trumpa umowa jest bardzo blisko co pewnie ruszy kursem do góry. Ja mam inne spostrzeżenie - czy ta umowa aby nie będzie zawierać jakichś warunków odnośnie zmian klimatycznych?

Jak wiadomo Chiny i USA to chyb najwięksi "truciciele" i czy aby nie dogadują się odnośnie spalania węgla?

Trochę to "myślenie życzeniowe" bo jestem zapakowany w JSW ale może coś jest na rzeczy....?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 19 kwietnia 2021 17:58:54
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,794 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło