Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spice

spice

Ostatnie 10 wpisów
Skad zalozenie ze nowych akcji ma byc mniej niz milion ? Tu np. jest mowa o 9ciu milionach: www.bankier.pl/wiadomosc/Zarme... w cenie 3.5zl.

Wyglada na to, ze juz po strachu:

twitter.com/BacaPogorzelska/st...

Mysle, ze juz najwyzszy czas skonczyc z tym obledem AT i teoretyzowaniem nad szalonym poziomem 47zl i czas powrocic do normalnych poziomow.


kliknij, aby powiększyć


Odpowiedza ? a moze usuna ?

-25% w tydzien i zero reakcji ze strony spolki ...

... za to olewanie, proponuje mala akcje na facebook'owym profilu myPhone, ktos chetny ?

... dwa tygodnie przed ogloszeniem wynikow, nagly skokowy wzrost ceny akcji ...

... tydzien przed wynikami propaganda sukcesu:

"Grupa TelForceOne ocenia, że w I kw. 2011 roku nastąpił widoczny wzrost r/r liczby sprzedanych przez nią telefonów komórkowych marki myPhone"

"Spółka jest zadowolona z wyników finansowych za I kw. 2011 rok - poinformował PAP Wiesław Żywicki, wiceprezes grupy."

... dwa dni przed wynikami, ktos ustawia spore, ukryte zlecenie sprzedazy na 6,60 ...

Teraz juz wiadomo dlaczego - wyniki za I kw. 2011 najgorsze od kilku kwartalow ... normalnie 6ty zmysl ...


Panie "prezesie" Zywicki - dla mnie stracil pan resztki twarzy - po co te podsycanie pozytywnych emocji przed ogloszeniem slabych wynikow ? Mam nadzieje, ze jest pan zadowolony, ze w........l pare osob na mine, dajac jednoczesnie szanse na wyjscie lepiej poinformowanym.

"Gratuluje" postepowania - widze, ze uczy sie pan od najlepszych, dazac do standardow wyznaczanych przez spolki pokroju Petrolinvest.

pawlooos napisał(a):
Nie powiedziałbym, że to automat. Raczej badanie gruntu. Nie znam się na systemie Warset ale wygląda mi na to, że jeśli (w okresie przed otwarciem) ktoś wystawia zlecenie na k powyżej ofert na s, to system sumuje wszystkie zlecenia po stronie s, które są wystawione po cenie niższej lub równej jak najwyższe zlecenie na k, i wskazuje dla nich jedną wartość z tego najwyższego zlecenia na k (pewnie coś namieszałemAngel ). Natomiast twierdzę, że automat na pewno pracuje (albo pracował) na papierze ORCO.


Jakby to tak dzialalo to wystarczyloby wystawic kupno 1 akcji po 100zl i TKO otwarcia wynosiloby 100zl :)

Wedlug mnie w tym przypadku zlecenia sprzedazy do 7zl pochodzily z tego samego zrodla. Te same zrodlo wystawilo na chwile kupno 330 akcji po 7zl i nastapila automatyczna modyfikacja wartosci wszystkich jego zlecen sprzedazy na 7zl ...

... przez kilka dnia ktos robil takie numery na otwarciu ...

... ktoregos dnia probowalem zrobic to samo - wystawilem kupno okolo 330 akcji po 7zl, TKO otwarcia wynosilo 6.27 bo taka byla pierwsza z prawej oferta sprzedazy.


Wszystko do znalezienia w ESPI - tak na szybko:

- po 5zl
www.bankier.pl/wiadomosc/TELFO...

- po 1zl
www.bankier.pl/wiadomosc/TELFO...


Dodatkowo jak sie cofniesz na strone 22 tego watku, to znajdziesz tam wypowiedz WatchDog'a z fragmentem:

"... zaś ze spółki płynące takie wieści, jak sprzedaże akcji oraz emisje po 1 zł dla siebie. Rynek tego nie cierpi."

i odpowiedz Pana Biernackiego reprezentujacego tu spolke:

"Jednocześnie „emisje po 1 zł dla siebie” są finalną konsekwencją programu motywacyjnego przyjętego przez WZA oraz opublikowanego 3 lata temu i jednocześnie kończą jego funkcjonowanie."

Witam

Czy ktos z Panstwa wypowiadajacy sie oficjalnie z ramienia spolki TellForceOne, moglby odniesc sie do aktulnej wyceny akcji ?

Czy normalana sytuacja jest, ze od czasu ogloszenia nadspodziewanie dobrych wynikow oraz zapowiedzi dalszego dynamicznego rozwoju spolki, cena akcji spada o -13.25% ?

Jezeli uwazacie Panstwo, ze jest to naturalna sytuacja wobec istnienia podazy/popytu, jak wytlumaczyc nastepujace zachowania, ktore mozna bylo zaobserwowac w handlu akcjami spolki (w ostanich dniach):

- na kupnie widnieje wiekszy pakiet - brak jest chetnych do sprzedazy. Pakiet znika i wowczas nagle ktos sprzedaje za cena nizsza niz oferowana byla przed momentem.

- tuz przed zamknieciem sesji, ktos sprzedaje wieksza ilosc akcji za mozliwie niska cene, poczas gdy w normalnych godzinach handlu, mozliwa byla sprzedaz analogicznego pakietu po wyzszej cenie.

Jezeli uwazacie Panstwo, ze aktualna cena wynika z sytuacji na rynku globalnym, pragne przypomniec, ze w czasie gdy kurs akcji TellForceOne spadl o wspomniane -13.25%, WIG20 wzrosl o okolo 1.5%.


Wobec powyzszego, czy planowane sa jakies konkretne dzialania mogace w koncu wplynac pozytywnie na kurs, tym samym zadowolic akcjonariuszy solidna stopa zwrotu z zainwestowanego w akcje spolki kapitalu - bo jak dotychczas spolka zaslynela:

- emisja akcji po 25zl, nastepnie strata z dzialalnosci i widmem niewyplacalnosci, co spowodowalo spadek cen akcji do poziomu okolo 2zl + wycofanie z inwestycji przez fundusze akcyjne.

- emisja akcji po 1zl - duzo ponizej ceny rynkowej - dla wybranych ludzi zwiazanych ze spolka.

- emisja aksji po 5zl- znow ponizej ceny rynkowej - znow dla wybranych osob.

- spora strata zwiazana z CIRS.

Do powyzszego mozna jeszcze dodac calkowity brak wyplaty dywidendy, pomimo, ze spolka funkcjonuje na GPW juz kilka lat i przynosi zyski kolejny rok z rzedu.

Zapowiedz "niewykluczenia" dywidendy w przyszlym roku trakuje jako dobry zart - rownie dobrze moge stwierdzic, ze "niewykluczam" zostania najbogatszym polakiem w przyszlym roku.

Ostatnia sprawa - co stoi na przeszkodzie aby spolka wyplacala dywidende co kwartal ? Taka sytuacja ma miejsce w przypadku niektorych spolek na naszej gieldzie. Niewyplacanie akcjonariuszom dywidendy z zyskow, mozna przyrowanac do niewyplacania pensji pracownikom - pracownik inwestuje swoj czas i wiedze, inwestor kapital - oboje oczekuja zaplaty.

Kolejna sprawa jest mozliwosc skupu wlasnych akcji przez spolke - zapobiegloby to spekulacjom kursem akcji.

pozdrawiam

Pawel

"Data sporządzenia: 2010-02-16
Skrócona nazwa emitenta
TECHMEX
Temat
Zmiana terminu publikacji raportu okresowego
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Syndyk masy upadłości Techmex SA informuje, że ulega zmianie termin publikacji raportu okresowego za IV kwartał 2009 roku podany w Raporcie Bieżącym 01/2010 z dnia 29 stycznia 2010 r. Przyczyną przesunięcia terminu jest trwające postępowanie upadłościowe Emitenta i działania wynikające z przepisów Prawa Upadłościowego i Naprawczego w tym konieczność sporządzenia szczegółowej i rzetelnej inwentaryzacji składników aktywów i pasywów oraz wyceny majątku Spółki.

Termin publikacji raportu okresowego za IV kwartał 2009 zostanie podany w osobnym komunikacie."

Czy w takim przypadku wina nie lezy aby po stronie pani Syndyk ?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 20 listopada 2008
Ostatnia wizyta: 6 sierpnia 2019 12:29:45
Liczba wpisów: 13
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,337 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d