pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spice

spice

Ostatnie 10 wpisów
Ja to tu tylko tak wrzuce z pozdrowieniami dla wszystkich, ktorzy naganiali na spadki:

Cytat:
W ramach prac nad programem dla górnictwa Ministerstwo Aktywów Państwowych analizuje zasadność konsolidacji w sektorze węgla energetycznego; nie ma natomiast planów objęcia tym rozwiązaniem także Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która produkuje węgiel koksowy – poinformował wicepremier Jacek Sasin.

Cytat:
Mogę w tej chwili powiedzieć bardzo zdecydowanie, że nie planujemy jako MAP forsować tego typu rozwiązania – to jest rozwiązanie, które byłoby całkowicie niefunkcjonalne; nie da się wrzucić do jednego worka spółek węglowych, które zajmują się przede wszystkim wydobyciem węgla energetycznego, i takiej firmy jak JSW, która ma zupełnie inny profil działalności – zapewnił szef resortu aktywów.

Cytat:
Byłoby po prostu kompletnie niecelowe, żeby łączyć tak dwa różne zupełnie obszary działalności, które tylko w nazwie są bardzo do siebie zbliżone, bo i tu i tu jest węgiel - ale tak naprawdę to jest zupełnie co innego - podkreślił Sasin.


www.bankier.pl/wiadomosc/Sasin...

W pierwszym kwartale procentowy udzial wegla koksujacego wynosil nieco ponad 78%. Tendencja jest wzrostowa, zgodna z przyjeta strategia i poczynionymi inwestycjami:

Cytat:
Zwiększenie udziału produkcji i sprzedaży węgla koksowego o stabilnych i pożądanych parametrach jakościowych powyżej 85% od 2021 roku.


Jezeli chodzi o wegiel energetyczny to nie sugerowalbym sie ARA. Raz ze JSW odchodzi od jego wydobycia a dwa ze sprzedaja go po znacznie zawyzonych, nierynkowych cenach.

Tak jak napisales wegiel koksujacy wykorzystuje sie w hutach do wytopu stali. A stal jest w calym otaczajacym nas swiecie :) O tym jak istotny to surowiec swiadczy fakt, ze w tym roku ponownie zostal umieszony (na pare lat) na liscie surowcow strategicznych dla Unii Europejskiej. I o ile malo ktory bank bedzie w stanie kredytowac inwestycje zwiazane z weglem energetycznym (na skutek polityki europejskiej odchodzenia od wegla energetycznego) o tyle w przypadku wegla koksuajcego sytuacja jest dokladnie odwrotna - surowiec strategiczny.

Cytat:
Zatem wzrost powinien iść tak: zapotrzebowanie na żelazo -> cena koksu -> cena akcji JSW


Historia pokazuje, ze o ile w bessie/kryzysie akcje spolek surowcowych spdaja o 90% o tyle kiedy przychodzi ozywienie rosna jako pierwsze. No ale to tylko historia :)

Jezeli chodzi o rekomendacje biur maklerskich to moznaby elaboraty pisac. Pozwol wiec, ze tylko wkleje historyczne rekomendacje biura o ktorym piszesz:

2019-07-09 - kupuj - cena docelowa: 88zl, potencjal wzrostu 566%
2019-10-17 - kupuj - cena docelowa: 40zl, potencjal wzrostu 203%

@Przemtrad Widzisz, o osobach kupujacych akcje JSW piszesz lekcewazaco 'narybek' a sam nie odrozniasz wegla jaki lezy na zwalach i jaki przyplynal z Kolumbi od tego jaki wydobywa JSW.

Cytat:
spółka zaskakująco dobrze sie trzyma przy wsparciu giełdowego narybka


Przyznam ze to dosc ciekawa perspektywa zwazywszy na fakt ze wycena akcji w przeciagu 2 ostatnich lat spadla o ponad 90%

To jaka Twoim zdaniem powinna byc wycena spolki, ktora sredniorocznie jest w stanie spokojnie wypracowywac miliard zlotych zysku ?

W poprzednim dolku, ktory byl na podobnych poziomach, wegiel koksujacy byl cos kolo 70-80$, cena dolara sporo nizej niz dzis, spolka miala ogromne dlugi, wygenerowala 3,2 miliarda straty i zakupila nierentowne aktywa.

Sytuacja jezeli chodzi o cene dolara, wegla koksujacego, zadluzenia, inwestycji, wyglada dzis o niebo lepiej. Pojawil sie negatywny czynnik w postaci koronawirusa, ktory poki co nie zaburzyl planow co do ilosci zaplanowanego wydobycia wegla na rok biezacy.

Pytanie zatem, czy koronawirus jest w stanie wplynac negatywnie na wydobycie ? 90% gornikow przechodzi zarazenie bezobjawowo a to oznacza ze conajmniej taki procent zakazonych jest w stanie wrocic wkrotce do pracy bez najmniejszego problemu. Zakladajac nawet ze wszyscy gornicy zachoruja, wirus ich nie zdziesiatkuje i wydobycie nie zostanie wstrzymane.
Dzieki :) powodzenie zdecydowanie sie przyda w inwestowaniu w spolki z udzialem skarbu panstwa :)

Trudno jest przekonac kogos, kogo wizja kierowania spolka sprowadza sie mniej wiecej do takiego schematu:

Prezes K dzwoni do Jacka S, ten nastepnie dzwoni do Wlodzimierza H ktory to wysyla przelw na konto PGG stajac sie wlascicielem nowych kopaln.

W mojej ocenie jest to znaczne uproszczenie i niebezpieczenstwo postrzegania swiata idace w kierunku stwierdzen, ze swiatem rzadzi przykladowo rodzina Rothschild'ow wywolujacych pandemie, aby potem zarobic na szczepionkach.

Jeszcze raz powtorze, JSW nie jest spolka skarbu panstwa tylko spolka z udzialem (wiekszosciowym) skarbu panstwa, co daje kazdemu z nas (akcjonariuszowi) prawo dociekania swoich praw przed sadem. Strategia przyjeta i zatwierdzona przez rade nadzorcza i zarzad chroni nas dodatkowo w ten sposob, ze najpierw musi zostac zmieniona wiekszoscia glosow, by potem moc podejmowac dzialania wedle nowej strategii. To daje nam, akcjonariuszom, mnostwo czasu na reakcje i obrone swoich interesow.


Skoro to wszystko takie latwe i bezproblemowe to po co nam prawo, kodeksy, sądy ? Kodeks spolek handlowych jasno mowi o dzialniu na szkode spolki.

JSW nie jest spolka skarbu panstwa, jest spolka z udzialem skarbu panstwa. Naprzeciw ewentualnym politycznym interesom wiekszosciowego akcjonariusza zawsze bedzie stal interes ekonomiczny pozostalych akcjonariuszy, a ten zgodnie z prawem zobowiazny jest zarzad przestrzegac. Mowienie, ze lamanie prawa przez ludzi z zarzadu jest proste czy bezproblemowe podchodzi pod teorie spiskowe.

JSW ma w swojej strategii dlugoterminowej oficjalnie zapisane procentowe zwiekszenie wydobycia wegla koksujacego w stosunku do energetycznego. Zarzad jest zobowiazany do trzymania sie powyzszej strategii. JSW nie ma wiec mozliwosci zakupu jakiejkolwiek kopalni w ktorej wydobywa sie wegiel energetyczny, zarowno ze strony prawnej jak i ekonomicznej.

Oto ile sa warte dziennikarskie plotki. Tu pisza ze nie ma szans na laczenie spolek weglowych i ze to wszystko plotki zwiazkowcow:

Cytat:
Z tego samego źródła (przedstawicieli strony rządowej) dowiadujemy się, że tak naprawdę nigdy nie był rozważany pomysł monopolizacji branży górniczej i powołanie nowego podmiotu Polski Węgiel. Nasi rozmówcy przekonują, że to wyłącznie plotka związkowców niemająca żadnych powiązań z rzeczywistością.

Na przeszkodzie takim planom mają stać przede wszystkim przepisy prawa. By móc skupić w jednym rękach polskich producentów węgla trzeba byłoby niektórych z nich – jak chociażby Lubelski Węgiel (Bogdanka), czy JSW – wycofać z giełdy. Na to, jak słyszmy, nikt się w rządzie nie zdecyduje.


spidersweb.pl/bizblog/pgg-upad...

@Vox, po ostatniej plotce sugerowales, cytuje 'Radzę się ewakuuować póki jeszcze można...'
Czy wiec teraz radzisz kupowac ?

Bardzo istotna informacja dla JSW :)

Komisja Europejska wpisała węgiel koksowy na listę 27 strategicznych dla UE surowców naturalnych

www.obserwatorfinansowy.pl/bez...

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 20 listopada 2008
Ostatnia wizyta: 15 maja 2020 17:37:54
Liczba wpisów: 58
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,777 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,78% +21 355,06 zł 41 355,06 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d