pixelg
GREENTECH - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

GREENTECH [GRT]

AKTUALNY KURS: 0,01 zł (+0,00%) 01-10-2012 11:00
iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 28 maja 2010 00:09:43
Póki co wzmianka o spółce pojawiła się jedynie na wątku JOKE joker

Niniejszym postanowiłem założyć wątek temu dziwolągowi, jednocześnie składając hołd władzom naszej giełdy za tak zacny debiut toothy10 help

Dokument informacyjny

Przedmiot działalności spółki jest dość prosty - stronki internetowe na abonament dla ludzi tard tongue10 itp. i jakiś inny New Age-owy slang, ogólnie bzdura na resorach

Cytat:
Produkty i usługi (aplikacje)
Emitent wprowadził SolarisGate na rynek na początku marca i od tego momencie Multisfera oferuje
użytkownikowi następujące usługi:
- bezpłatną rejestrację i dostęp do wersji demo portalu
- płatną możliwość przechowywania informacji i tworzenia własnego profilu w portalu ARKA
- rejestrację po opłaceniu usługi przechowywania DNA i pełny dostęp do portalu
- uczestnictwo w społeczności Comm21
- możliwość korzystania z aplikacji portalu Rebelia
- uczestnictwa w eAkademii czyli płatnych szkoleniach z zakresu komunikatu otwartego.
Przygotowano do wdrożenia także moduł Power Language @pl. Trwają prace nad integracją tej usługi
w systemie (udostępnienie ich użytkownikom na portalu i szkoleń w posługiwaniu się językiem).
Od momentu uruchomienia Projektu będą przeprowadzane badania marketingowe a także analiza
funkcjonowania Kuźni Pomysłów, które pozwolą na ocenę i sformułowanie koncepcji rozwoju
i opracowywania nowych produktów.

Swoją drogą przechowywanie włosa za 500pln / rok to niezły pomysł.
Myślę, że trochę włosów zmieściłbym w mieszkaniu hmmmmm...

Z ciekawostek, dane będą przechowywać w bunkrze w Szwajcarii toothy8
za jedyne:

Cytat:
Umowa została zawarta na okres roku, płatność następuje w dwóch ratach (półrocznych). Koszty
przechowywania danych zgodnie z umową wynoszą 257 Euro/m-c za 200 GB i ok. 650 Euro opłaty
wstępnej. Wartość umowy jak wskazano zgodnie z umową nie jest znacząca dla sytuacji finansowej Spółki

Kto ma rozeznanie w temacie wie co to za bzdura i że kwota za usługę jest z kosmosu.

Bardzo mi się podobają planowane zyski spółki, w 2012 będzie to już 17 milionów netto (serio serio).

Jednym słowem ręce opadają. Szykuje się debiut na miarę HMSG, aczkolwiek mimo wszystko sądząc po ilości ludzi chodzących do wróżek itp. widzę tutaj światełko w tunelu na prowadzenie takiej dziwnej działalności...
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Edytowany: 16 marca 2011 09:58

Henryk_Anatol_Rzezucha
0
Wpisów: 179
Wysłane: 28 maja 2010 19:41:58
Myslisz ze to jest na serio? Ten Tymochowicz juz kilka razy robił takie akcje pokazujące siłę manipulacji, PR-u itd., nawet film o tym zrobił z Marcelem Lozinskim. To chyba raczej kolejny taki eksperyment.

A z innej beczki: kazda emisja na NC jest wspomagana przez autoryzowanego doradcę - kto jest tutaj doradcą?

iktorn
0
Wysłane: 29 maja 2010 17:08:55
Henryk_Anatol_Rzezucha napisał(a):
Myslisz ze to jest na serio? Ten Tymochowicz juz kilka razy robił takie akcje pokazujące siłę manipulacji, PR-u itd., nawet film o tym zrobił z Marcelem Lozinskim. To chyba raczej kolejny taki eksperyment.

Eksperyment, nie eksperyment, pieniądze, za które będą sprzedawane akcje na giełdzie są rzeczywiste blah5
Generalnie wrzuciłem wątek jako ciekawostkę ;)

Cytat:

A z innej beczki: kazda emisja na NC jest wspomagana przez autoryzowanego doradcę - kto jest tutaj doradcą?

AUTORYZOWANY DORADCA DANE:
Klaudiusz Wolny EKSPERT

Jednocześnie członek i wiceprzewodniczący RN.
www.infinitysa.pl/relacje-inwe...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 29 maja 2010 23:43:06
To jest jakiś kosmos... to znalazłem na stronie Parkietu:

Firma powstała na początku 2008 r. Powołano ją do stworzenia portalu społecznościowego i bazy wiedzy jego uczestników, będącego jednocześnie platformą e-learningową oraz usług zachowywania materiału genetycznego dla potomnych.
Infinity działalność operacyjną rozpoczęła jednak dopiero 28 stycznia. Kilka dni temu firma uruchomiła pierwsze portale, m.in. inteligentny pamiętnik i platformę społecznościową. Serwisy są płatne i mają stanowić główne źródło dochodów Infinity. Celem strategicznym spółki jest ekspansja geograficzna. Zarząd myśli o wejściu z produktami na rynki amerykański, rosyjski i chiński. Chce też, aby akcje Infinity były notowane na NASDAQ. Zarząd szacuje, że działania związane z ekspansją wymagają nakładów rzędu 20 mln zł.

Wygląda na to, że byłem ciężki idiotą, że jeszcze tego nie kupiłem... ;)

Echinos
0
Wpisów: 69
Wysłane: 30 maja 2010 11:19:45
Śledziłem dość uważnie rozwój projektu SolarisGate, głównie ze względu na osobę Pana Tymochowicza. Pod względem marketingowym, zwłaszcza PR, rozwój przeprowadzony w bardzo dobry sposób. Cała ta otoczka tajemniczości i wyjątkowości sprawiała ciekawe wrażenie. Wideo premiera na żywo dostępna w internecie. Czar prysł, gdy się okazało że to nic innego jak zwykły portal społecznościowy (w dodatku szczelnie zamknięty i płatny) ze standardowym wachlarzem usług jak blogi, fora i pliki. Nie zmieni tego marketingowy bełkot w postaci nazwania tych usług pod niewiele mówiącymi nazwami jak Arka, Rebelia, Społeczność 21. Sam Tymochowicz też wypadł raczej blado w starciu z blogerami opisującymi nowe technologie. Może jego sztuczki działają przy rozmowie twarzą w twarz ale w internecie, gdzie można przeanalizować, sprawdzić i zastanowić się nad każdym zdaniem nie poradził sobie według mojej opinii.

Podsumowując, ten projekt wg mnie jest oderwany od rzeczywistości tak samo jak marzenia o podbiciu giełd świata. Na chwilę obecną nie widzę szans na dynamiczny rozwój spółki Infinity w czasie.

Echinos
0
Wpisów: 69
Wysłane: 6 lipca 2010 18:34:36 przy kursie: 1,10 zł
I poooooleciało jak kamień w wodę.
Debiut -1.90 (-63.33%)
Takie rzeczy tylko na NC.
Ciekawe kto tak sypał? Inwestorzy chyba jeszcze nie dorośli do tej kosmicznej technologii. king

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 6 lipca 2010 21:39:51 przy kursie: 1,10 zł
Echinos napisał(a):
I poooooleciało jak kamień w wodę.
Debiut -1.90 (-63.33%)

Pierwsze koty za płoty... Tymochowicz nie zauważył, że społeczeństwo przeceniło w trakcie wyborów jeden z jego "produktów" o więcej % i takie tego skutki.

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 8 lipca 2010 19:28:06 przy kursie: 0,85 zł
A Tymochowicz cały czas zarabia sprzedając akcje z ponad dziesięciokrotną przebitką...

Omijać takie twory z NC szerokim łukiem.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

spice
0
Wpisów: 75
Wysłane: 16 lipca 2010 15:57:48 przy kursie: 0,52 zł
Interesuje sie jeszcze ktos ta spolka ?

Na obecna chwile brakuje jeszcze jednego infa o sprzedazy 75 176 akcji przez czlonka RN. Pozniej wszystko bedzie juz jasne :)

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 16 lipca 2010 16:27:58 przy kursie: 0,52 zł
Moim zdaniem to kolejny eksperyment Tymochowicza który ma obnażyć skalę oszustw na polskiej giełdzie. Pisałem o tym tu:

www.stockwatch.pl/forum/defaul...
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

doncarlos
0
Wpisów: 1 244
Wysłane: 17 lipca 2010 08:15:12 przy kursie: 0,52 zł
mathu napisał(a):
Moim zdaniem to kolejny eksperyment Tymochowicza który ma obnażyć skalę oszustw na polskiej giełdzie. Pisałem o tym tu:

No sorry, ale większej bzdury nie mogłeś już chyba wymyślić..

Płatny happening, w czasie którego dobroduszny organizator uświadamia biednym szaraczkom, jak oszukują inwestorów na giełdzie cwaniacy sprzedający za astronomiczne sumy nic nie warte badziewie, którego na dodatek nikt nie potrzebuje..

Wyobraź sobie np szkolenie dla kobiet jak bronić się przed przemocą, na którym organizator gwałci i bije kobiety a Twoimi słowami "pokazuje im skalę zagrożeń"..

Zaraz pewnie Pan Tymochowicz powie, że to był żart (czytaj "eksperyment") i wszystko odwoła, oszukani (czytaj biorący udział w eksperymencie) dostaną z powrotem swoje pieniądze i wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie..

gwałtu nie było a ciąża jest urojona..d'oh!

ps tutaj jest to ciekawie opisane..;-)

www.parkiet.com/artykul/7,9500...

Cytat:
Nowatorstwo całego przedsięwzięcia polega na wypracowaniu zupełnie nowego modelu podejścia do rynku kapitałowego, które można nazwać „na Tymochowicza”. Operując opatentowanymi przez pana Piotra pojęciami zawartymi w 28 narzędziach Komunikatu Otwartego, prześledźmy pokrótce fazy modelu, poruszając się według klucza Modułu Socjotechniczego. I. Taktyka wyprzedzania zdarzeń – przed wejściem do obrotu emitujemy jak najwięcej serii akcji obejmowanych po coraz wyższej cenie. Jako założyciele obejmujemy te najtańsze. Ostatnia lub jedna z ostatnich serii, niewielka wartościowo, powinna być najdroższa, bo to od niej zależy kurs odniesienia na pierwszą sesję. Tuż przed debiutem nie robimy oferty, tylko ruch wyprzedzający, czyli wchodzimy z hukiem na rynek, informując o niezwykle atrakcyjnym modelu biznesowym i planach wejścia na Nasdaq.
...

Wymuszanie quasi-pomocy – przekonujemy, że całe to zamieszanie jest spowodowane działaniem w dobrej wierze. Po prostu kierownictwo po to sprzedaje akcje na giełdzie, by zgromadzone w ten sposób pieniądze pożyczyć spółce. Czyli zarząd i rada nadzorcza to filantropi, bo z jednej strony zwiększyły płynność papierów, a z drugiej pozyskane środki przekażą spółce, jednocześnie zachowując nad nią pełną kontrolę. Kurs nadal spada.

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“
Edytowany: 17 lipca 2010 08:26

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 17 lipca 2010 13:08:08 przy kursie: 0,52 zł
Prezes Tymochowicz odszedł ze stanowiska, oczywiście dla dobra spółki LINK

Zdążył jeszcze pożyczyć spółce pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji...ładna argumentacja

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Henryk_Anatol_Rzezucha
0
Wpisów: 179
Wysłane: 17 lipca 2010 14:29:53 przy kursie: 0,52 zł
doncarlos napisał(a):
mathu napisał(a):

No sorry, ale większej bzdury nie mogłeś już chyba wymyślić..

Płatny happening, w czasie którego dobroduszny organizator uświadamia biednym szaraczkom, jak oszukują inwestorów na giełdzie cwaniacy sprzedający za astronomiczne sumy nic nie warte badziewie, którego na dodatek nikt nie potrzebuje..

Ciekawe, mi tez (patrz wpis z 28 maja) sie wydaje ze to chyba eksperyment/autopromocja - jak mozna sprzedac ludziom nic (zadnych przychodow, zadnych aktywow, zadnego pomyslu na biznes) za prawdziwe pieniadze; tez mi sie przypomnial ten film z M. Lozinskim. Inaczej, jaki bylby sens projektu? Nie chce mi sie wierzyc w swiadomy przekret - zebrali z emisji 200tys. Jesli spojrzysz na internetowe plotki ile Lepper itp. placa za doradztwo, nie oplacaloby sie Tymochowiczowi sobie niszczyc reputacji za takie pieniadze.

iktorn
0
Wysłane: 17 lipca 2010 15:20:20 przy kursie: 0,52 zł
Eksperyment/promocja dobre sobie blackeye imho doncarlos napisał dokładnie o co chodzi.
Jak można wydoić z kasy jeleni to czemu nie.

Takim jeszcze lepszym eksperymentatorem jest Patrowicz wraz z jego wydmuszkami, również jemu na pewno przyświeca wyższy cel ;-)

Krauze też od długiego czasu eksperymentuje (m.in bada ile akcji można nadrukować).

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 17 lipca 2010 16:39:59 przy kursie: 0,52 zł
iktorn napisał(a):
Krauze też od długiego czasu eksperymentuje (m.in bada ile akcji można nadrukować).

Ja myślałem że pan Krauze wprowdza nowe pojęcie "akcjonariat światowy"...dla każdego człowieka na Ziemi po jednaj akcji jego spółek...to jest dopiero eksperymentthumbright

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 20 lipca 2010 21:28:37 przy kursie: 0,55 zł
Ciekawy wpis na blogu bossy, warto także przeczytać komentarze thumbright

blogi.bossa.pl/2010/07/13/czas...

Cytat:
Nie bez powodu w tytule zadałem pytanie o to, czy czas na Infinitywatch, czyli działania monitorujące założycieli i zarząd niedawnego debiutanta Infinity. Spółce poświęciłem kilka notek, raczej w kontekście tworzonego produktu, a raczej w mojej opinii bełkotu, prezentowanego jako innowacyjna idea. Oczywiście jest to wyłącznie moja opinia i gdy za kilkanaście lat cały świat będzie wykorzystywał pomysły Piotra Tymochowicza, a Infinity wykupi spółki stojące za GaduGadu, Naszą Klasą, Facebookiem, Twitterem i co tam jeszcze powstanie obiecuję stanąć na beczce pod budynkiem GPW i dziesięć razy krzyknąć „to jednak ja jestem frajerem”.
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 21 lipca 2010 07:56

tomasz79
0
Wpisów: 243
Wysłane: 21 lipca 2010 08:26:20 przy kursie: 0,55 zł
a tu coś podobnego....

www.swissDNAbank.com

"Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą."
Edytowany: 21 lipca 2010 08:27

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 24 lipca 2010 17:45:35 przy kursie: 0,45 zł
Widzę że nadal niektórzy wyceniają niedziałający portal na prawie 6 mln... salute
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

doncarlos
0
Wpisów: 1 244
Wysłane: 30 lipca 2010 10:46:15 przy kursie: 0,53 zł
Frog napisał(a):
Widzę że nadal niektórzy wyceniają niedziałający portal na prawie 6 mln... salute

Nawet wyżej;)

www.parkiet.com/artykul/7,9538...

Cytat:
Giełda upomina Infinity

Klaudiusz Wolny Ekspert, autoryzowany doradca założonej przez Piotra Tynochowicza spółki, zawieszony w prawach doradcy

Władze giełdy wystosowały oficjalne upomnienie kontrowersyjnej spółki. Krytycznie oceniono wykonywanie przez Infinity obowiązków informacyjnych, w szczególności - rozpowszechnianie ważnych dla akcjonariuszy informacji za pośrednictwem innych kanałów niż EBI i ESPI.
Chodzi zapewne o wpis na blogu byłego prezesa spółki, Piotra Tymochowicza, w którym stwierdził on, że nic mu nie wiadomo o sprzedaży przez przedstawicieli władz spółki jej akcji.
Giełda zdecydowała się również ukarać autoryzowanego doradcę spółki, firmę Klaudiusz Wolny Ekspert, zawieszając ją w obowiązkach doradcy na okres sześciu miesięcy. Powód to błędy w dokumencie informacyjnym Infinity.
Przypomnijmy: z dokumentu wynikało, że każdy z głównych akcjonariusze posiadał o 150 tys. akcji Infinity mniej niż w rzeczywistości. "Parkiet" informował o tym, że liczba akcji sprzedanych przez Piotra Tymochowicza na NewConnect była o 10 proc. wyższa niż ujawniony w dokumencie informacyjnym stan posiadania.

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 30 lipca 2010 19:55:42 przy kursie: 0,53 zł
Dwa ostatnie podcasty SII częściowo traktują o tej przewspaniałej spółce ;-)

Echa Rynku nr 72 - Przychód i dochód to dla niektórych jedno i to samo
www.sii.org.pl/interwencje/pod...

Problemy ze statutem spółki Pol-Aqua i żarty z inwestorów w spółce Infinity
www.sii.org.pl/interwencje/pod...
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 30 lipca 2010 19:56

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3