pixelg
Wybory Parlamentarne 2011 - Ankiety i konkursy - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pytanie w Ankiecie : Na kogo będziesz głosować w Wyborach? (Ankieta zamknięta)
Wybór Głosy Statystyki
Platforma Obywatelska 38
27%
Prawo i Sprawiedliwość 13
9%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 4
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4
2%
Polska Jest Najważniejsza 1
0%
Kongres Nowej Prawicy 50
36%
Inna partia 4
2%
Oddam nieważny głos 5
3%
Nie idę na wybory 19
13%

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Wybory Parlamentarne 2011

Simban
0
Wpisów: 7
Wysłane: 23 sierpnia 2011 01:01:32
noise napisał(a):
...
Dlatego ja pójdę na wybory i oddam nieważny głos i namawiam do tego wszystkich którzy zamierzaja nie iść na wybory. Będzie to taka czynna forma protestu przeciwko postawie polityków którą reprezentują od dłuższego juz czasu "naobiecywać, załapać się i bujać się przez 4 lata po sejmowych korytarzach za pieniądze podatników". Sądzę, że takich osób którzy nie mają na kogo oddać głos może być więcej i aż się dziwię, że nie powstał jeszcze jakiś ruch społeczny "Nie Mam Wyboru" czy coś w ten deseń Angel

To nie wybory prezydenckie. Można jednak coś wybrać. Choćby spośród "buntowników". Na przykład Ruch Palikota. thumbright Chyba, że masz konsekwentnie konserwatywne poglądy, ale wtedy masz pełną paletę do wyboru. Prawicy ci u nas dostatek wielki, szpilki nie ma gdzie wetknąć.

iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 23 sierpnia 2011 08:06:13
Cytat:
To nie wybory prezydenckie. Można jednak coś wybrać. Choćby spośród "buntowników". Na przykład Ruch Palikota.

Proooooszę nieee aaaa ratunkuuuu help
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 23 sierpnia 2011 10:34:09
czemu nie ma dalej normalnej prawdziwej prawicy konserwatywnej społecznie, liberalnej gospodarczo nakierunkowanej na wspieranie rozwoju polskich małych i srednich firm
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 23 sierpnia 2011 16:58:29
@bankrucik
bo rozsądni, kumaci i rzutcy ludzie nie zostają w Polsce politykami. Po co? Zarabia taki dużo mniej niż dobry menadżer, ciągły stres o posadę i wpływy w partii... polskie partie to skupiska miernot, które uciekają do polityki bo nie mają lepiej płatnych zajęć albo coś im w życiu nie wyszło z biznesem.

Wybory większościowe, dużo mniej posłów i senatorów ale za to dużo lepiej opłacanych. Tyle że to śpiewka dalekiej przyszłości..
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 23 sierpnia 2011 16:58

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 25 sierpnia 2011 13:43:37
Simban napisał(a):
noise napisał(a):
...
Dlatego ja pójdę na wybory i oddam nieważny głos ...

Prawicy ci u nas dostatek wielki, szpilki nie ma gdzie wetknąć.

Tak to pokaż choć jedną taką prawicową partię "w czynach" a nie w statucie...

A tutaj (trochę po łebkach, ale zawsze) podsumowanie naszych głównych "ugrupowań"...

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 28 sierpnia 2011 11:06:10

projekt budzetu na 2012 zakłada WZROST WPŁYWÓW z PODATKOW powyżej inflancji i przy zdecydowanie niższym wzroście gospodarczym..

VAT + 7%
PIT +10%
CIT +25%

jakim cudem? podniosą POdatki !
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Gutek84
0
Wpisów: 303
Wysłane: 31 sierpnia 2011 10:04:07
Dla tych co głosują na mości Donka proponuję zakupić dzisiejsze wydanie "Gazety Polskiej" i przeczytać artykuł o inwigilacji Ś.P prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez służby specjalne.
Edytowany: 31 sierpnia 2011 10:04

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 31 sierpnia 2011 10:15:44
Gutek a co to ma pokazac :) a jak panowie kaczynscy byli przy wladzy to co sie dzialo??

Tak samo inwigilowali wszytkich nawet byli gorsi i to 100 razy bo ie dosc ze inwigilowali opozycje to i swoich king o prowokacjach sluzb nie wspominam i pamietnym panu tomku d'oh!

Ogolnie to wybory odpuszcze bo i tak wplyw na polityke mamy zaden a wszyscy politycy to swinie!!! Dzisiaj gadaja jedno a jutro drugie kazda opcja polityczna po wygranych wyborach odwrocila sie dupa do spoleczenstwa mowiac na drugi dzien po wyborach ze obietnice wyborcze to jedno a realia to drugie wiec szkoda mojego czasu Boo hoo!

Moze to co teraz powiem jest straszne ale szkoda ze ten samolot nie pomiescil wszystkich politykow ktorzy sa u wladzy lub w opozycji Eh? przynajmniej bylaby jakakolwiek szansa na zmiany a tak bedzie jak zawsze na dodatek z tymi samymi ryjami.

Gutek84
0
Wysłane: 31 sierpnia 2011 14:13:06
@Taurus

To ma pokazać kim naprawdę są ludzie PO i jakie są ich prawdziwe metody władzy.

A co do rządów PiS to nie zastanowiło Cię, że po 4 latach do dzisiaj żaden z polityków PiS nie usłyszał choćby zarzutów prokuratorskich nie mówiąc już o dowodach winy?? Jak to możliwe, że skrajnie upolityczniona prokuratura, która co i raz pokazuje swoją służalczość wobec rządu PO przez tyle czasu nie znalazła sposobu, żeby zniszczyć PiS i Kaczyńskiego? Odpowiedz sobie sam na to pytanie.

Śmieszą mnie Ci, którzy do dzisiaj z uporem maniaka straszą PiSem i rzekomym totalitaryzmem. Jest to dla mnie objaw braku krytycznego myślenia w stosunku do medialno-rządowej propagandy na temat rządów PiS.

Scarry
184
Wysłane: 31 sierpnia 2011 14:21:19
@Gutek84

sorry za określenie ale bredzisz. Prokuratura w Polsce jest niezależną instytucją z nieusuwalnym prokuratorem generalnym wybranym przez Lecha Kaczyńskiego.

PiS protestował bardzo ostro przeciwko odłączeniu prokuratury z Ministerstwa Sprawiedliwości i był za pełną podległością przyszłemu premierowi (i głosował przeciwko projektowi rozdzielenia).

btw: uwielbiam takie wypowiedzi pseudo-specjalistów, od razu przypominam sobie dlaczego trzeba głosować na PO.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 31 sierpnia 2011 14:27

Gutek84
0
Wysłane: 31 sierpnia 2011 14:51:52
Scarry bardzo chętnie usłyszę dlaczego będziesz głosował na PO z wyłączeniem argumentu: "no bo PiS nie może wrócić do władzy".

Scarry
184
Wysłane: 31 sierpnia 2011 14:58:00
alez to obecnie główny powód, nie podam Ci innego bo go specjlanie nie ma (inaczej głosowałbym albo na Palikota, albo na JKM, choć znając osobiście JKM raczej jednak na Palikota)

doceniam ile PO zrobiło dobrego budując w Polsce na niespotykaną nigdy wcześniej skalę, ale widzę też ile było przy tym bałaganu.

głosuje negatywnie, nie pozytywnie. Głosuję jako protest przeciwko takiemu zakrzywianiu rzeczywistości jak pozwoliłeś sobie wcześniej dokonać z ta "służalczością" tak naprawdę niezależnej od rządu prokuratury. Boję się powrotu fanatyków jak Macierewicz, jak do władzy. Nie chcę takich ludzi w polityce. Głosuję przeciw.
Edytowany: 31 sierpnia 2011 15:01

Gutek84
0
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:10:33
A co to jest fanatyzm władzy? i komu konkretnie PiS zrobił krzywdę swoim "fanatyzmem"?

Czy zastanawiałeś się jakim kosztem są dokonywane te budowy w Polsce, chociażby orliki? Czy wiesz jak ogromne kredyty zostały zaciągnięte na te inwestycje? Czy wiesz, że to na gminach spoczywa obowiązek utrzymania tych orlików? Czy wiesz, że wielu gmin de facto nie stać na to i również potężnie się zadłużają? Ale kogo to obchodzi, ważne, że premier i PO robią sobie wokół tego świetny PR.

Nie wiem czy wiesz, ale ilość podsłuchów np. znacząco wzrosła za rządów PO. Niedawno służby specjalne po cichu uzyskały uprawnienia do inwigilacji i zakładania podsłuchów bez zgody Sądu. Czy to przypadkiem nie jest fanatyzm? puke_l

Co do niezależnego prokuratora generalnego to jest to fikcja. Urząd ten nie ma umocowania w konstytucji. Działalność PG podlega ocenie politycznej, składa on sprawozdanie przed Sejmem i Senatem, które jest opiniowane przez ministra sprawiedliwości. Odrzucenie takiego sprawozdania uprawnia premiera do wnioskowania o odwołanie PG, więc nie pisz bzdur o niezależności tego urzędu.

Edytowany: 31 sierpnia 2011 15:13

federer
0
Wpisów: 263
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:16:26
@Scarry

Cytat:
(inaczej głosowałbym albo na Palikota, albo na JKM, choć znając osobiście JKM raczej jednak na Palikota)

...ale masz rozrzut. ;) Chcesz głosować na pseudoliberałów choć z chęcią poszedłbyś w prawą stronę, choć i lewą byś nie pogardził...
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
jeśli lubisz miód, nie powinieneś bać się pszczół

Scarry
184
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:17:58
@Gutek84
właśnie przeciwko temu protestuje - Twój styl pisania dokładnie przypomniał mi dlaczego PO ma tak olbrzymie poparcie. Fanatyzm i wyzywanie wszystkich "kto nie z nami" od sługusów, kondominiów, złodziei itd, itp. Na ogół wszystko podlane religijnością i pseudo-narodowymi ideami z pogranicza nacjonalizmu.

wprost mówiąc - póki PiS jest taki jak Twoje posty to PO ma zagwarantowane wygrywanie wyborów. Polacy, wprost przeciwnie do przekonania polskiej prawicy, nie akceptują takiego języka i stylu polityki.

@federer

bo mnie interesuje głównie gospodarka. JKM mi nie odpowiada bo go znam, co opisałem wcześniej dokładnie. Wbrew pozorom obydwie te partie są do siebie dość podobne (poza podejściem do np homoseksualistów), bliżej mi do Palikota, gdyby nie był az takim błaznem.
Edytowany: 31 sierpnia 2011 15:24

Gutek84
0
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:34:37
@Scarry

Przytoczyłem Ci konkrety na temat rządów PO, a Ty w żaden sposób się do tego nie odniosłeś tylko wkleiłeś po raz kolejny swoją formułkę o fanatyzmie i nacjonalizmie i niestety jest to charakterystyczne dla wyborców PO. Większość ludzi z którymi rozmawiam na ten temat reaguje dokładnie tak samo jak Ty, zero kontrargumentów, żałosne.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:36:20
Gutek84 napisał(a):
@Taurus

A co do rządów PiS to nie zastanowiło Cię, że po 4 latach do dzisiaj żaden z polityków PiS nie usłyszał choćby zarzutów prokuratorskich nie mówiąc już o dowodach winy?? Jak to możliwe, że skrajnie upolityczniona prokuratura, która co i raz pokazuje swoją służalczość wobec rządu PO przez tyle czasu nie znalazła sposobu, żeby zniszczyć PiS i Kaczyńskiego? Odpowiedz sobie sam na to pytanie.

Śmieszą mnie Ci, którzy do dzisiaj z uporem maniaka straszą PiSem i rzekomym totalitaryzmem. Jest to dla mnie objaw braku krytycznego myślenia w stosunku do medialno-rządowej propagandy na temat rządów PiS.

Ja do rzadow PIS niec nie mam tylko do ludzi rzadzacych w tej parti :)
Aby bylo po rowno rudzielca tez nie ufam i przed ostatnimi wyborami ostrzegalem znajomych ze rudy klamie :) nie pomylilem sie ale w przypadku polityki kazdy moze zawsze zgadnac bo sytuacja zawsze wyglada tak samo!! Politycy zawsze robia z ludzi debili obiecujac im zlote gory a na drugi dzien mowia ze musieli klamac bo nikt na nich nie zaglosuje!!!
To jest wlasnie demokracja wave

A co do odpowiadania politykow za swoje czyny :) czy uwazasz ze politycy PO odpowiedza za swoje ?? Obojetnie kto dojdzie do wladzy nie bedzie gonil kolegow z innych parti po sadach :) reka reke myje :) Czy w ostatnim 20sto leciu ktokolwiek odpowiedzial z politykow za wlasne czyny ??? NIE dlatego ta demokracje o kant dupy roztrzaskac.

Amol
0
Wpisów: 252
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:37:39
Gutek84 napisał(a):
@Taurus

No jestem w szoku,że wśród inwestorów giełdowych mogą być tacy,co wychwalają coś tak fanatyczno-wściekłego jak pis...puke_l
Nie odpychają nawet idiotyzmy macierewicza, walka zajadłych dziadków o krzyż,pogarda dla wszystkich co nie są z pis-em oraz zatęchła KOMUNA w poglądach gospodarczych ujawniająca się chociażby niemal w całkowitym w zaprzestaniu prywatyzacji za czasów małego jarka...???
Jak coś takiego komukolwiek może się podobać,a tym bardziej inwestorom giełdowym korzystającym z prywatyzacyjnych ofert....???
A wywalenie Rozłuckiego i wprowadzenie sobola-to też pewnie usprawiedliwisz,bo skoro koleś,to lepszy od twórcy giełdy...???Anxious
A usunięcie Balcerowicza z szefa NBP-też miało JAKIEKOLWIEK podstawy???
Już nie ma gorszej partii niż pis,więc ja bym głosował na KAŻDĄ inną (no może z wyjątkiem Samoobrony i LPR-u),niż na coś takiego...puke_l

Gutek84
0
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:56:04
@Amol

Ja nie jestem wyborca PiSu protestuję tylko przeciwko bezmyślności i krytyce nie popartej niczym oprócz obelg i poniżania drugiej strony. Tyle w temacie, jeśli chodzi o Balcerowicza to pełnił swoją funkcję przez całą kadencję więc nie przeinaczaj faktów.

Co do programu gospodarczego PiSu to ja się z nim zupełnie nie zgadzam i to jest główny powód dla którego nie będę na nich głosował jeśli chodzi o sprawy wewnętrzne i zagraniczne to tutaj w dużym stopniu popieram JK.

Swój głos oddam na KNP o ile zostanie dopuszczona do wyborów.
Edytowany: 31 sierpnia 2011 15:57

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 31 sierpnia 2011 15:57:35
Właśnie ten rzekomy fanatyzm jest najzabawniejszy, a może najbardziej żałosny?
Kiedyś, przed poprzednimi wyborami w dość licznym towarzystwie młodych osób stwierdziłem (podczas krótkiej pogadanki politycznej) że na PO nie zagłosuje. I co? I zostałem okrzyknięty pisiorem, (pomimo tego że nie deklarowałem że będę na PIS glosował.
To jest właśnie fanatyzm, zauważcie co u zwolennika PO wywołuje słowo PIS ha ha h a

PS jak bym miał wybierać tylko z tych dwóch partii to bym wybrał PiS z tego prostego względu że to partia bardziej liberalna gospodarczo.
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18