pixelg
FOJUD [Catalyst] - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

FOJUD [Catalyst]

Minion
0
Wpisów: 41
Wysłane: 23 grudnia 2011 12:10:26
Ja już drugi raz wysłałem maila na office@fojud.pl z prośbą o informacje na temat obligacji. Pierwszy raz 14.12.2011 i drugi teraz 23.12.2011. Pewnie nie odpisują gdyż kombinują co odpowiedzieć na zadane pytanie;
"... Szczególnie interesuje mnie stan zabezpieczenia obligacji (środków zdeponowanych w depozycie sądowym), oraz historia rozliczeń kontraktu będącego zabezpieczeniem obligacji... "
Pytanie trochę podchwytliwe, bo prawdy wprost nie można napisać. Trzeba by się wykazać najwyższych lotów ekwilibrystyką językową by nie wkopać własnej firmy. A na to widocznie nie stać nikogo z firmy Fojud.

Święta idą trzeba myśleć pozytywnie, zapomnieć na chwilę o troskach. Do długów powrócimy w 2012. Wesołych Świąt!

Maciej1974
0
Wpisów: 8
Wysłane: 23 grudnia 2011 23:12:17
Jeżeli nie odpowiadają na maile z Twoim zapytaniem to jest to bardzo podejrzane, zwłaszcza, że spółka prosiła o kontakt mailowy w sprawie obligacji. Uważam, że Twoje pytania trzeba zadań komuś innemu. Komuś kto ma uprawnienia, żeby je zadać i uzyskać wiarygodną odpowiedź. Odpowiedź bezpośrednio od ZDM
Uważam, że są to kluczowe pytania, które pozwolą określić czy są szanse na odzyskanie utopionych środków finansowych z obligacji.

wacek123
0
Wpisów: 61
Wysłane: 27 grudnia 2011 10:29:39
ja tam maile do firmy wysylam co dziennie i tak nie odpowiadaja no bo czy ja z kilkunastoma sztukami obligacji moge cokolwiek kiedy kolwiek odebrac to co nasze nawet nie przypuszcalem ze nie pozostaje osamotniony w hybionych inwestycjach najwiecej mialem krzetli ale sie pozbylem wszystkiego co mialem na catalyscie

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

yodyod
8
Wpisów: 413
Wysłane: 2 stycznia 2012 11:55:06
wacek123
z pewnością jesteś poirytowany zaistaniałym stanem rzeczy

ale weź pod uwagę, że Twoje ostatnie wpisy

ocierają się o coś co się chyba nazywa w prawie karnym - grożby karalne

czasami lepiej przemilczeć, to co nam się ciśnie na język

trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie kwestii obligacji

pozdrawiam

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 2 stycznia 2012 12:00:35
Prosze trzymać nerwy na wodzy. W przeciwnym razie zablokujemy użytkownika.

wacek123
0
Wysłane: 3 stycznia 2012 11:40:19
nie zadne groźby karalne tylko czysty plagiat pewnie zapamiętałem to z taniego kryminału no i dalej żadnego pożądnego infa

Insurgent
0
Wpisów: 2
Wysłane: 3 stycznia 2012 16:30:43
Skontaktowałem się z AM Secus, bo Fojud nie odpowiada na maile ani nie odbiera telefonów.
Polecałbym to wszystkim pozostałym obligotariuszom, mają oni liste mailingową i sa zdecydowanie bardziej na bieżąco niż można być czytająć komunikaty tej firmy.

W skrócie (w całości w oparciu o rozmowę telefoniczną więc nie jestem w stanie potwierdzić tych informacji) sytuacja wygląda tak:

* Fojud miał nie dotrzymać zapisów prospektu i część pieniedzy za kontrakt który był zabezpieczeniem została wypłacona, zamiast zgodnie z zapisem we prospekcie znaleźć się na depozycie sądowym do czasu zapadalności obligacji (strona 15/16 dokumentu gpwcatalyst.pl/pub/files/dokum...).

* Obecnie Poznan wstrzymuje wypłatę pozostałej kwoty ze względu na roszczenia innego z wierzycieli względem pozostałej części scedowanej wierzytelności. Obligacje i cesja wierzytelności są starsze niż zobowiązanie wobec tamtego wierzyciela i powinny mieć pierwszeństwo, ale miasto nie chcąc być stroną w sporze może przelać środki na depozyt sądowy i poczekać na orzeczenie sądu.

* Kwota, która ma wypłacić Poznań, nie wystarczy na wykup obligacji wraz z odsetkami (różnica podobno nie jest duża, ale nie dowiedziałem sie jaka).

* Firma podobno wyraża jakąś chęć rozwiązania sprawy polubownie, ale ciężko powiedzieć czy pójdą za tym jakiekolwiek działania - zwłaszcza jeśli wcześniej faktycznie celowo mieliby złamać postanowienia prospektu.

Przeciwko firmie nie toczy sie podobno w tej chwili ani postępowanie upadłościowe ani prokuratorskie. Mam nadzieję, że wśród posiadaczy obligacji znajdzie się ktoś z odpowiednimi zasobami i zacięciem, aby złożyć wniosek o upadlość jeśli sprawa będzie się przeciągać (chociaż ta procedura jest na tyle prosta, że jeśli sprawa będzie się przeciągać być może zrobię to ja - w obecnej sytuacji sąd może nie oddalić wniosku nawet mimo nieupłynięcia 3 miesięcy od wymagalności zobowiązania wspomnianych w ustawie) oraz być może złożyc doniesienie do prokuratury, jeśli firma nie wywiąże się w pełni ze swoich zobowiązań i faktycznie miałaby złamałać postanowienia prospektu.

Minion
0
Wpisów: 41
Wysłane: 4 stycznia 2012 09:07:55
Dzięki za info.

Ja nie spieszyłbym się zbytnio z wnioskiem o upadłość. Dopóki interes sie jakoś kręci mamy szanse na odzyskanie należności w pełnym wymiarze. Jeśli nasze roszczenia miałyby być zaspokajane w drodze postępowania upadłościowego na pewno nie dostaniemy wszystkiego.
Mają 3 miesiące, ustawowo, na wyprostowanie sprawy. Niech je maksymalnie wykorzystają.
Bardzo zmartwiła mnie informacja o roszczeniach innego wierzyciela. Jeśli by była to sprawa tylko między miastem a Fojud, możliwa by była jakaś ugoda. A jeśli o pieniądze od miasta walczą dwie firmy ... Czarno to widzę.

Cały czas mnie martwi ten depozyt sądowy. Jak Fojud mógł wypłacić z niego środki? Jakim prawem, w ogóle, miał dostęp do tych środków? Czemu nie było żadnych informacji o tym co się dzieje z depozytem ze strony AM Secus? Wygląda to na problem systemu.

yayurek
0
Wpisów: 879
Wysłane: 4 stycznia 2012 09:33:04
z wnioskiem o upadłość też bym się nie śpieszył, gdy jestem małym inwestorem, my tylko szczurzątka malutkie, wielcy padlinożercy rozszarpią wszystko przed nami... a przy okazji zabezpieczeń, to jeżeli, któryś z naszych Jajogłowych przeczyta ten wpis, to proszę spojrzeć na papier emisyjny TIMBERONE, niby zabezpieczenie hipoteczne jest, ale jednocześnie piszą, że w przypadku zaciągnięcia kredytu, na tej hipotece zabezpieczy się bank, a emitent zabezpieczy ew. roszczenia obligatariuszy depozytem gotówkowym... ale mętne to jakieś, bo niby na chłopski rozum, po co im brać kredyt, żeby z niego ustanowić depozyt

Maciej1974
0
Wpisów: 8
Wysłane: 4 stycznia 2012 11:43:29
Moim zdaniem Fojud S.A. powinien dać informacje w systemie co się dzieje z tematem obligacji,rozmowami z ZDM i informacją kiedy będą spłacać zobowiązanie, bo schowali głowę w piasek i cisza w eterze.
Jeżeli informacje od AM Secus w sprawie cesji są prawdziwe to jest to niewątpliwie złamanie prawa i należą się wyjaśnienia

Insurgent
0
Wpisów: 2
Wysłane: 4 stycznia 2012 14:18:37
Kilka fragmentów z dokumentu przygotowanego przez AM Secus:

"Projekt stanowiacy podstawe zabezpieczenia obligacji został przez Fojud S.A. wykonany. Z tego tytułu
Fojud S.A. nalezy sie wynagrodzenie, które obecnie (w wyniku cesji) nalezy sie Obligatariuszom do
wysokosci zobowiazan Fojud S.A. wynikajacych z obligacji wraz z ustawowymi odsetkami za zwłoke.
Negocjacje zwiazane z zakonczeniem i rozliczeniem projektu przeciagneły sie i dopiero w tym
tygodniu pomiedzy Fojud S.A. a Zarzadem Dróg Miejskich w Poznaniu podpisane zostało ostateczne
porozumienie umozliwiajace wypłate wynagrodzenia. W miedzyczasie jednak podwykonawca Fojud
S.A. ustanowił zabezpieczenia na czesci tej wierzytelnosci. Zabezpieczenia te sa nieskuteczne, gdyz
wierzytelnosc nie przysługuje Fojud S.A. lecz Obligatariuszom. Jednak Zarzad Dróg Miejskich w
Poznaniu nie podjał jeszcze ostatecznej decyzji jak wypłaci srodki przeznaczone na zapłate za
wykonany przez Fojud S.A. kontrakt. Niemniej jednak płatnosci beda na pewno dokonane najpózniej
do dnia 13 stycznia 2012 r. a srodki dla Obligatariuszy beda przelane, z pominieciem Fojud S.A.,
bezposrednio do Krajowego Depozytu Papierów Wartosciowych w celu rozksiegowania na Panstwa
rachunki inwestycyjne."

"Aby przyspieszyc wypłate srodków i spowodowac jednorazowa wypłate całej naleznej
Obligatariuszom kwoty, Fojud S.A. uzgadnia ostatnie szczegóły porozumienia ze swoim
podwykonawca co do wzajemnych rozliczen. Prace sa na tyle zaawansowane, ze istniej realna
szansa wypłaty srodków Obligatariuszom przez Zarzad Dróg Miejskich w Poznaniu nawet w terminie 5
stycznia 2012 r."

Wygląda dość optymistycznie, w przeciągu tygodnia dwóch okaże się czy to uzasadniony optymizm.

W dokumencie nie ma nic o wypacie przez Fojud środków z zabezpieczenia, ani o tym że pozostała do zapłaty przez miasto część nie jest wystarczająca, więc cięzko powiedzieć co dokładnie działo się z tym zabezpieczeniem,
W sumie dobrze wiedzieć, że w tej sprawie coś sie dzieje, bo Fojud przyjął najgorsza możliwą strategię w crisis management - schowanie głowy w piasek i udawania ze nas nie ma.

srebrnyptak
0
Wpisów: 361
Wysłane: 5 stycznia 2012 17:35:46
witam, odnoszac sie do tego co napisal Insurgent, podziele sie swoimi wiadomosciami (moze z tych puzelkow wspolnie cos sie uda zlozyc).
Rozmowa telefoniczna z secusem miala miejsce 2stycznia (nie pamietam nazwiska Pani ale pod nr 10 wew w katowicach - jest osoba ktora odpowiada za te tranzakcje)

Na dzien 2stycznia wiadomo iz secus wyslal pisemne przedsadowe wezwanie do zaplaty do ZDM w poznaniu. Jesli do 13stycznia ZDM nie wywiaze sie z tej platnosci wysla wezwanie sadowne. Tak niby wynika z cesji wierzytelnosci z tego kontaktu na secusa (w imieniu obligatoriuszy). Generalnie to uwazam ze tam jest cos nie tak bo takie kontrakty placone sa w transzach, i na 100% jakas kwota powinna byc juz zabezpieczona, jesli nie jest to swiadczy o balaganie i/lub jakims szwindlu. Pani nie potrafila jednoznacznie okreslic jaki %kontraktu jest juz zaplacony. O to, ze o wierzytelnosc staraja sie dwie firmy jak pisal poprzendik - nic nie mowila (skad te info?)

Generalnie wrazenie odnioslem takie ze - te obligacje na 100% beda wykupione z powiekszeniem o odsetke ustawowa za okres od dnia zapadalnosci do dnia faktycznego ich wykupu.

Secus, nie wiem czy robi dobra mine do zlej gry, czy rzeczywiscie tak jest jest na stelej lini z fojudem - co do pilityki informacyjnej fojuda niestety sie nie wypowiadam. Poza tym, ze w tej firmie dostep do ESPI ma napewno kobieta (odpowiedzialna za kontakt z obligatoriuszami), ktora jest na zwolnieniu zdrowotnym. Ostatnio rozmawialem z nia przed swietami. Niestety rozmowa nie wniosla zadnych konkretnych informacji.
Osobiscie uwazam jako obligatoriusz ze do 14stycznia trzeba poczekac. Jesli nadal nic sie nie wyjasni wtedy wskazane bedzie policzenie szabel i rozpoczecie bardziej aktywnych dzialan.

pozdrawiam i zycze wielu trafionych inwestycji!

srebrnyptak
0
Wysłane: 9 stycznia 2012 10:24:03
Obligacje FOJUD SA serii A
W nawiązaniu do poprzednich komunikatów dot. spłaty obligacji FOJUD serii A, Fojud SA informuje, iż w dniu 28 grudnia 2011 r. zostało podpisane porozumienie w sprawie rozliczenia kontraktu stanowiącego zabezpieczenie obligacji.

Osoby reprezentujące podmiot:
Artur Fojud - Prezes Zarządu
Tomasz Bączyk - Wiceprezes Zarządu

czekamy na szczegoly

wacek123
0
Wysłane: 12 stycznia 2012 15:13:16
28,12 podpisane porozumienie ale kiedy mozna sie w koncu spodziewać przecieku gotóweczki na nasze konta a tu juz prawie za tydzien dwa miesiace od nie wykupu

srebrnyptak
0
Wysłane: 13 stycznia 2012 19:06:00
Obligacje FOJUD SA serii A
Zarząd FOJUD SA informuje, iż w dniu 12.01.2012 r. zostały przelane środki w wysokości 768 756 PLN na rachunek bankowy Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA z siedzibą w Warszawie w celu wykupu obligacji FOJUD SA serii A. Jednocześnie FOJUD SA informuje, iż w najbliższych dniach Spółka przekaże informację w formie komunikatu dotyczącą spłaty pozostałej kwoty.

Osoby reprezentujące podmiot:
Artur Fojud - Prezes Zarządu
Tomasz Bączyk - Wiceprezes Zarządu

z szybkich obliczen wynika ze brakuje

2 000 000 * 1,12 = 2 240 000
do tego odsetka ustawowa 13% w skali roku (1,5miesiaca slizgu) o daje dodatkowo ok 36tys
RAZEM 2 276 000

brakuje 1 507 000 zl - pytanie czy to kasa z kasy spolki i czekaja na wplate z ZDM czy na reszte poczekamy dluzej?

pytanie takie: czy splacajac te 35% - liczone jest proporcjonalnie odsetka i kapital czy najpierw kdpw policzy kapital i nie obciazy belka ? ciekawostka.

intelekt
0
Wpisów: 232
Wysłane: 13 stycznia 2012 19:11:00
Cytat:
pytanie takie: czy splacajac te 35% - liczone jest proporcjonalnie odsetka i kapital czy najpierw kdpw policzy kapital i nie obciazy belka ? ciekawostka.

Pytanie kolejne czy te 35% trafi proporcjonalnie do każdego z obligatariuszy czy może przypadkiem znów dostaną tylko Ci którzy "najładniej" prosili Pana Prezesa :)
Edytowany: 13 stycznia 2012 19:11

soonny
0
Wpisów: 179
Wysłane: 16 stycznia 2012 09:40:18
Czy komuś już zaksięgowali jakiś wykup obligacji a jak tak to w jakiej proporcji, i czy bardzo naciskał na firmę ???

wacek123
0
Wysłane: 16 stycznia 2012 10:38:24
chociaż raz jakaś pozytywna informacja wiem jedno dostane na samym końcu pewnie będa wypłacać według alfabetu

soonny
0
Wpisów: 179
Wysłane: 18 stycznia 2012 08:03:37
Z redaktorskiego obowiązku, pieniądze dotarły na moje konto.

srebrnyptak
0
Wysłane: 18 stycznia 2012 10:50:15
mam rach w DM BOS tam tez wplynelo dzis ok 34% z ogolnej kwoty

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10