pixelg
BINARY - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

BINARY [BHX]

AKTUALNY KURS: 0,51 zł (+0,00%) 25-09-2020 11:25
topfacet
3
Wpisów: 2 558
Wysłane: 30 czerwca 2012 00:37:38 przy kursie: 1,12 zł
Ja nie pisalem, ze wywalaja Ci ktorzy kupowali sobie po 10-15. Moim zdaniem wywalaja inwestorzy serii C, bo przeciez spadki zbiegaja sie z koncem LU. Pytanie tylko kto godzi sie na strate rzedu 60%, trzymajac wczesniej przez rok zamrozona gotowke- chyba naprawde tylko Ci ktorzy bardzo potrzebuja kasy na juz.

generation
0
Wpisów: 128
Wysłane: 2 lipca 2012 12:43:55 przy kursie: 1,50 zł
Free float jest o połowę mniejszy niż na 11 bit. Dlaczego podałem tą spółkę jako przykład, ponieważ uważam że zarobić się tutaj udało tym co wychodzili po 10-15 dokładnie tak samo jak na 11bit. Tym co poczekają albo teraz kupią i poczekają również się uda zarobić. W tym roku będzie kolejna podwyżka ceny prądu, na bank, potem będę kolejne i ludzie przełamią się. Zobaczą że TV i AGD z certyfikatem A+++++++ nie da im oszczędności jeśli nie mają całej sieci elektrycznej zoptymalizowanej i zaczną kupować urządzona które będą im się zwracały w 18-24 miesięcy. Im droższy prąd tym droższe urządzenie ponieważ klient może zaoszczędzić więcej. Koszty chipsetu jest raczej stały a w masowej produkcji powinien nawet tanieć. Poza tym UE wymusza na wszystkich Państwach członkowskich obniżenie zużycia CO2 do 2050 o 90%. No z reduktorem na pewno oszczędzimy 20-30%. Zostaje pozostałe 60-70%. Lepsze to niż płacić ogromne kary.

Binary to nie tylko firma sprzedająca reduktory ale tym co chcą się wgłębić w tą spółkę sugeruję odwiedzenie ich stonki: www.binaryhelix.eu

Tym co nie rozumieją businessu również sugeruję odwiedzić ich stronkę.

Musicie zrozumieć że proces budowania klienteli również trwa gdyż większość osób chce urządzenie testować a dopiero po testach decydują się na zakup. Wiecie jest wiele urządzeń z Chin, które są skonstruowane do oszukiwania liczników prądu a za to płaci się ogromne kary! Oszukiwanie licznika a optymalizacje zużycia energii to 2 kompletnie różne sprawy! Polska to nie Afryka, większość liczników potrafi takie oszustwa wyłapać. W USA produkowane są takie reduktory i firmy zaznaczają, że to są urządzenia dla gospodarstw domowych i małych firm a w rzeczywistości to jest wałek! Po kontrolach okazuje się że reduktor zamienia energię indukcyjną w energię pojemnościową, którą stare liczniki nie wykrywają. W USA rząd popierał rozwiązanie polegające na oszczędzaniu zużycia energii elektrycznej póki się nie okazało że po licznych kontrolach wykazano ponad pomiarowy pobór prądu. Same kary są stosunkowo małe ale za każdy ponad pomiarowy pobór prądu ludzie musieli płacić ogromne $$!
Edytowany: 28 sierpnia 2012 17:43

cad_man
0
Wpisów: 1 159
Wysłane: 2 lipca 2012 13:19:14 przy kursie: 1,50 zł
Gdyby uzyskanie oszędności jakie dają reduktory, którymi handlują, było takie proste jak opisujesz to ich akcje powinny już kosztować kilka (może naście) razy więcej niż teraz. Po dużych spadkach w zeszłym tygodniu zadałem pytanie goolowi co myśli o tych reduktorach i zapoznałem sie pobieżnie o co w tym chodzi. I niestety obniżenie mocy odbiorników przez zaniżanie napięcia jest możliwe i daje wymierne oszczędności - ale nie wszędzie i nie wszystkim. Najbardziej podobno sprawdzałoby się w oświetleniu ulicznym (sodowe lampy) - dlaczego tam nie "atakują" swoją ofertą? Co do zastosowania w domach indywidualnych to chyba nie ma szans - które urządzenie w Twoim domu "pójdzie" na napięciu 180-190V?
Poczytałem również ostatni raport i wydaje mi się, że to co im zostało w kasie (ca. 17 tyś zł) dobrze nie wróży. Zresztą sama spółka pisze, że "szuka" finansowania. Bez kasy chyba nie wywiążą się nawet z podpisanych dobrych umów... Wprawdzie mają należności na kwotę 1,8 mln zł - ale kiedy się zamienią w gotówkę? Być może ostatni zjazd spowodowany jest pogarszającą się płynnością spółki i związanych z tym problemami w realizacji zleceń?
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

topfacet
3
Wysłane: 2 lipca 2012 13:29:31 przy kursie: 1,50 zł
Piszecie tylko o reduktorach, a ta firma oferuje o wiele więcej produktów- rotosy, jest nowy projekt w branży górniczej, są nowe umowy zagraniczne, jest projekt sterowania domem inteligentnym.

cad_man
0
Wpisów: 1 159
Wysłane: 2 lipca 2012 13:45:22 przy kursie: 1,50 zł
nie tylko o reduktorach - o nich całkiem przy okazji, ważniejsze jest to czy spółka jest przygotowana (finansowo) do wywiązania się z zawartch umów - w wiekszości chyba na dostawę sprzętu. Mozna mieć wątpliwości albo rękę na enterze po przeczytaniu raportu za 1Q12 (pomijając w nim oczywiście ochy i achy) - wystarczy obiektywne spojrzenie na ten raport (no może z pewną dawką podejrzliwości Think ). Dla mnie komunikat spółki o pryznaniu linii kredytowej przez bank na kwotę ca 2 mln zł były wskazany...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

3citrony
0
Wpisów: 241
Wysłane: 11 sierpnia 2012 23:28:54
Ta spółka sobie niezłą bekę zrobiła z akcjonariuszy. Śledziłem ją z ciekawością pod względem wywyiązania się z prognoz wyników i ze względu na ciekawe produkty, a teraz można spółkę opisać w jednym zdaniu. Witaj na NC king Jeszcze wczoraj przed opublikowaniem raportu na stronie spółki można było zobaczyć, że z prognoz które zakładali w momencie kiedy wchodzili na rynek bieżący zakładany zysk miałbyć jednym z największych. Dokładnie nie pamiętam, ale zysk rzędu 200-300 tys. Zamiast tego w raporcie można zobaczyć adekwatną stratę podobnego rzędu. Spółka chwali się, że zwiększyli o 283% kapitał własny (ciekawe jakThink ), a na jednej z pierwszych stron raportu .super nową zajefajną stronką www, i już następnego dnia po ogłoszeniu raportu nie da się na nią wejść www.binaryhelix.eu raport Ciekawi mnie co myślą teraz dotychczasowi, bądź byli akcjonariusze tej spółki, bo było widać, że wiele osób tutaj się nią interesowało. pzdr

topfacet
3
Wysłane: 19 sierpnia 2012 14:54:51
1. Strona www firmy działa normalnie.

2. Widać ze problemem jest ciągle brak środków pieniężnych- piszą o tym w raporcie, nie wiem czemu tak długo zajmuje im pozyskanie kredytu bankowego, piszą tez o obligacjach- myślę ze będzie to drogo kosztowało. W takim biznesie zarabia się tylko po osiągnięciu odpowiedniej skali działania- oni tej skali jeszcze nie maja.

3citrony
0
Wysłane: 19 sierpnia 2012 17:02:08
Tak. To nie strona, tylko domena im padła (została zablokowana, ale po 2 dniach uruchomili). Na stronie zaktualizowali jedynie link do nowego raportu. Szkoda, że prognoz nie uaktualnili, bo choćby te z roku 2012 im sie rozjechały lekko blackeye Raport pokazał, że nie ma sprzedaży, a jakieś produkty już mają.

topfacet
3
Wysłane: 23 sierpnia 2012 16:19:28 przy kursie: 2,00 zł
Nowa strona internetowa:

http://www.binaryhelix.eu/index.html

oraz nowosci w dziale produkty: w gamie rotoss oraz projekt cyber dog.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 275
Wysłane: 26 sierpnia 2012 20:27:01 przy kursie: 2,05 zł
Binary helix jest jedną ze spółek NC, która budzi spore zainteresowanie, ale szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego.

Oferta produktowa wcale nie jest taka innowacyjna. Sterowany reduktor napięcia nie jest jakimś skomplikowanym urządzeniem. Projekt takiego układu za 5 tysięcy wykona absolwent wydziału elektrycznego bez doświadczenia. Podobnie kompensator mocy biernej to nic innego jak kondensator o odpowiednio dobranej pojemności i mocy. Ja nie widzę też jakiegoś szczególnie rozwojowego rynku dla tego typu urządzeń. Oszczędzanie energii przez zmniejszenie napięcia da się zastosować w dość wąskim obszarze. W końcu w garażach to mamy wyłączniki ruchowe, w halach produkcyjnych, albo światło jest potrzebne, albo nie jest, bo się produkuje albo nie produkuje. Jedyne co mi przychodzi do głowy to oświetlenie uliczne gdzie w godzinach porannych można stopniowo zmniejszać moc świecenia lamp, wraz ze wzrostem naturalnego strumienia świetlnego. Podobnie można postąpić z zewnętrznymi parkingami przy osiedlach, czy zewnętrznym oświetleniem budynków. Pewnym ograniczeniem jest rodzaj lamp, bo nie wszystkie „lubią” jak się im obniża napięcie znamionowe. Innowacyjność jest w opakowaniu takiego regulatora w układ RF i zdalne sterowanie. Samo w sobie fajne, tylko komu potrzebne?

Lepiej pod względem innowacyjności wygląda sprawa z elementami świecącymi.
Układ jest banalnie prosty. Kilka diod luminescencyjnych mikrokontroler za 10 PLN. Wartością dodaną jest software do konwersji obrazków, na kod w asemblerze mikrokontrolera. To już takie proste nie jest. Implementacja na rowerach jest tutaj nowym i fajnym pomysłem, choć jak będzie z komercjalizacją to do końca nie wiadomo. Produkt może być skierowany do agencji reklamowych, które będą płacić użytkownikom drobne kilometrowe kwoty w zamian za instalację na rowerze.

Lokalizatory GPS, czy centrale systemów domów inteligentnych to trudny kawałek chleba. Na rynku lokalizatorów jest sporo producentów, więc konkurencja jest duża i trudno produkt sprzedać. Z centralkami to jest taki problem, że instalatorzy systemów inteligentnych mają najczęściej podpisane umowy z firmami dostarczającymi sprzęt jak AAT. Jak ktoś ma CCTV to ma i centralkę w ofercie. Tutaj bez kompleksowości trudno się wbić na rynek.

Z tych wszystkich powodów nie dziwi mnie praktycznie zerowa sprzedaż i prezentowane wyniki finansowe. Proszę zwrócić uwagę na raport roczny i uwagi biegłego rewidenta. Cały roczny wynik został zrobiony jedną transakcją 30 grudnia, o czym z resztą w nowym roku spółka poinformowała. Tylko, że do tej transakcji można mieć zastrzeżenia i troszkę pachnie kreacją wyniku w celu spełnienia prognozy. Otóż towar z magazyny wyjechał, bo są kwity przewozowe, binary wystawiło dwie faktury, które są potwierdzone płatne na koniec marca, ale nie ma z tej transakcji przepływu... Kontrahent płaci drobne kwoty wraz z postępem własnych prac instalacyjnych. Spółka milczy na temat tej wierzytelności w raportach kwartalnych, ale na koniec czerwca cały czas wartość należności się praktycznie nie zmieniła, więc faktura nie została opłacona... Nie bez powodu biegły o tym wspomniał...
Mogło być tak, że się spółka dogadała z odbiorcą... Weźcie od nas to i tamto, wystawimy fakturę, a zapłacicie jak sprzedacie...
Przychody ze sprzedaży towarów produktów i materiałów po półroczu to 25 tysięcy!, a sama amortyzacja to 50. Muszą więc raportować straty.

Jeśli kwota wierzytelności nie wpłynie do spółki to grozi jej najnormalniej w świcie upadłość. Sprzedaż na razie jest żadna, zobowiązania krótkoterminowe są, ale gotówki nie ma...
Z tego powodu Binary myśli o emisji obligacji. Problem w tym, że taką emisję będzie ciężko uplasować. O kredycie raczej nie ma mowy, bo spółka nie ma historii, ani majątku na zabezpieczenie hipoteką. W aktywach trwałych są tylko czynne rozliczenia międzyokresowe kosztów, czyli wydatki na projekty które ma spółka komercjalizować...
W aktywach obrotowych nie jest lepiej. Należność od kontrahenta zagranicznego i koszty prac rozwojowych.

Tej spółce potrzebna jest tak naprawdę emisja akcji i rozruszanie sprzedaży, bo obligacje tak ryzykownego projektu bez zabezpieczenia nie będą tanie nawet jak udałoby się je uplasować emisję. Z wyżej wymienionych powodów nie dziwi zupełnie wycena rynkowa tego waloru, a tak naprawdę jest jeszcze miejsce na spadek. Brak majątku, brak sprzedaży każe poważnie rozważać możliwość upadłości. Rynek jakby tego nie dostrzega i podchodzi optymistycznie.

Wartość księgowa spółki to ponad 3 miliony, ale w wartości tej jak nie ruszy sprzedaż to nie ma wartości blackeye. Wypada jeszcze wspomnieć, że biegły miał uwagę do zapasów. Spółka drugi rok z rzędu wybiera audytora już po zakończeniu roku i obowiązkowym z tego tytułu spisie z natury. Musieli o tym wiedzieć, bo dostali zastrzeżenie do opinii, a mimo to znów biegły nie był przy inwentaryzacji...

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 26 sierpnia 2012 20:34

topfacet
3
Wysłane: 26 sierpnia 2012 21:21:34 przy kursie: 2,05 zł
A skąd opinia, ze budzi zainteresowanie? Po aktywności tu na forum i obrocie to raczej tego nie widać.

RAVICON
0
Wpisów: 4
Wysłane: 27 sierpnia 2012 23:08:53 przy kursie: 2,00 zł
Obserwuję BH od około roku z nadzieją na udaną inwestycję, gdyż onegdaj przed debiutem jak i w trakcie można było odnieść wrażenie, że lansowano tę spółkę jako rodzimy wzór innowacyjnej działalności R+D powiązanej z efektywną komercjalizacją, która m.in wynika z realizacji projektu VC o tzw. hybrydowych korzyściach. Czyli wg mnie: "dużo szumu i machania rękami" takie miałem wrażenie po jednym ze spotkań i na razie nie mam powodów, żeby zmieniać swoje odczucia.

Serce mówi, że być może jeszcze tak będzie i inwestując teraz 2 zł za akcje łatwo zapracuje się na emeryturę niemniej rozum wskazuje na szereg wątpliwości.

Po pierwsze dotychczas obiektywnie trudno dopatrzeć się R+D a tym bardziej w oczywisty sposób komercjalizacji dającej jakąś formę rynkowej przewagi . W mojej ocenie w dokumentacji spółki brak konkretów związanych z produktami oraz ich powiązania z realną strategią biznesową. W jednej z wcześniejszej opinii pojawiło się słowo "kompleksowość" i ma ono w moim subiektywnym odczuciu znacznie elementarne.

Przykładowo: w ramach R+D analogicznymi symulatorami inteligentnych domów w oparciu o tzw. HIL (Hardware in-the-loop - z tym że w ograniczonych do zarządzania energią i oświetleniem) zajmowano się w jednym z europejskich ośrodków R+D w 1995-1996 roku. Z sukcesem zostały skomercjalizowane i obecnie przy względnie dostępnych cenach pod szyldem transnarodowej korporacji dostarczane są przez sieciowych dystrybutorów, w formie rozwiązań pod klucz także na nasz rynek.

Jeśli mówimy o inteligentnym domu to mam na myśli coś więcej niż gaszenie światła przez komórkę lub miganie ledowych diod gdy ktoś otworzy lodówkę po północy. Te układy dotyczą zarządzania m.in. komfortem klimatycznym (ciepło, wilgotność wentylacja) i bezpieczeństwem co samo w sobie ma charakter sterowania adaptacyjnego w układzie o rozłożonych parametrach i generalnie dobrze ustalić na początku o czym się mówi a nie tylko pokazywać jeden komponent systemu, który dodatkowo nie determinuje całości aplikacji.

Trzeba wiedzieć, że poza kupieniem centrali ktoś musi zrobić projekt, zaprogramować sterownik, krótko mówiąc zmontować: układ a także zapewnić serwis jeśli mówimy o kompleksowości.

A jeśli chcemy już koniecznie ścigać się w oczyszczalniach ścieków czy ciepłowniach do czego aspiruje BH to trzeba pokazać minimum kompetencji w zakresie integracji systemów SCADA gdzie zaczyna się konkurencja z bardzo szeroką paletą firm i urządzeń np. General Electrics.
(Spółka pokazuje trzy referencje z tego pod dwoma linkami jest ta sama referencja Danone dotycząca tylko jednego produktu)

Obecnie dla mnie to wygląda trochę tak jakby ktoś chciał konkurować na rynku producentów samochodów pokazując wyłącznie ładny panel systemu nawigacji albo skórzaną kierownicę.

Skoro była wcześniej mowa o studentach Angel dobry(a) student(ka) z AGH czy PK (skory jesteśmy przy krakowskich uczelniach, które kończyli główni animatorzy BH) nie tylko zrobi kompensator mocy biernej ale także system sterowania domem na Ardunio/AVR czy innym tanim rozwiązaniu zgodnie z podręcznikiem "automatyzacja domu od piwnicy aż po dach". Problem jak już napisano wcześniej dotyczy skali. A skala dotyczy m.in. walidacji, certyfikacji i wygląda na to innych działań nie ujętych w pierwotnym biznesplanie Spółki.

Jeśli chodzi o produkowanie reduktorów, to niedaleko adresu rejestracyjnego firmy mieści się inna firma (właśnie założona kilkanaście lat temu przez dwóch studentów AGH) która tym się zajmuje sprzedaje tego typu urządzenia z przychodami kilkadziesiąt mln zł rocznie z potencjałem ludzkim znacznie przekraczającym bardzo skromną kadrę BH dodatkowo z własnym parkiem produkcyjnym i zapleczem usługowym.

Jeśli natomiast chodzi o automatykę przemysłową i rozwiązania IT dla przemysłu oraz budownictwa to inny bardzo zdolny student PK stworzył firmę ogólnopolską z setkami aplikacji w oparciu urządzenia i aplikacje m.in. GE/Wonderware Intouch i chyba jego firma jest w każdym z największych polskich miast.

Nie jest dla mnie jasne jak się ustawia w tym zakresie BH które deklaruje, że ma produkty ale nie ma sprzedaży?

Kwestię prototypów mikroturbiny wiatrowej przy słabym wietrze też wyglądają na mocno odgrzewane tematy z przeszłości. Jeśli popatrzeć na to chłodnym okiem to można wpisać w Googl’ach frazę "miktoturbiny wiatrowe" i zobaczyć co oferuje rynek, który - jak wiemy - nie znosi próżni.

Przykładowo można wziąć na celownik taka firmę z Wrocławia która to wszystko chyba już ma i dodatkowo posiada odpowiednie zapleczce.

Czy BH może z nimi konkurować/kooperować?

Moim zdaniem oczywiście, że może ale nie jest jasne czy o tym wie, czy tego chce oraz w jakim ewentualnie zakresie?

Poszukuje odpowiedzi gdzie jest więc przewaga konkurencyjna i innowacyjność która była motorem napędowym debiutu? I chętnie zapoznam się z opiniami w tym zakresie.

Stąd pewne moje zasadnicze wątpliwości co do biznesowego set-up spółki.

Poza przedstawioną już oceną sprawozdań finansowych wątpliwości budzi faktyczny ład korporacyjny który pozwala bez pisemnych umów dokonywać transakcji na 85% przychodów (str. 3 opinii niezależnego biegłego rewidenta). To nie wygląda dobrze.

Rodzą się więc wątpliwości co do faktycznego zarządzania ryzykiem, kontraktowym, operacyjnym i finansowym w Spółce.

Jeśli popatrzeć dokładnie na sytuację kadrową to w firmie pracują 3 osoby, o przeciętnym wynagrodzeniu jak można oszacować 2-3 razy powyżej średniej krajowej co m.in. sugerują koszty wynagrodzeń zarządu oraz pozostałych osób związanych z działaniami Spółki.

Osiągnięcie sprzedaży na poziomie zaplanowanym przez Spółkę 5 mln zł oraz zapewnienie trwałości operacyjnej w tym technicznej moim zdaniem wymusi wzrost pozycji wynagrodzeń oraz pozycji pochodnych, szacuje co najmniej o 1.5 - 2 mln zł w skali roku.

Gdzie jest wiec biznes? – jeśli w przepływach operacyjnych jest jak na razie deficyt 1 mln zł?
A to co zostanie "zje" obsługa długu o ile uda się go w ogóle pozyskać...wtedy jak obsłużyć zadłużenie oraz wygenerować zysk przy względnie wysokich przyszłych kosztach finansowych? Nie sadze ze ktoś pójdzie na finansowanie z ograniczonym roszczeniem. Ale kto wie... Moim zdaniem zastrzyk 2 mln może być za mały.

Ze względu na późną porę nie chcę już nawet wspominać o CFaR przy mało precyzyjnie oszacowanych nakładach na pełną komercjalizację, ewentualne zastrzeżenia patentowe czy działania w zakresie walidacji dopuszczających do masowej produkcji. Jestem właśnie po przygotowaniu emisji obligacji przychodowych w jednej firmie i szczerze powiem nie widzę tego w oparciu o "obecny stan" mając na uwadze, czas pieniądze oraz apetyt obligatariuszy.
Powyżej było pytanie o banki: wydaje mi się, że patrzą identycznie.
Jeśli zarząd niewiele zrobił w tym zakresie przez ostatnie 6-12 miesięcy to istotnie może być klapa i wtedy będzie niesympatycznie.

Jeśli ta spółka rzeczywiście coś ma (czego nie wiemy) to: albo Akcjonariusze wytrzymają dalszą inwestycję w tę firmę, doprecyzują strategię oraz plan operacyjny i dostarczą niezbędny kapitał na osiągnięcie skali albo zostanie ona w desperacji "łyknięta" przez branżowca, który znajdzie być może jakiś smaczek dotychczasowych badań lub rozwiązań i coś ewentualnie usprawni w swoim "core biznesie".

Ewentualnie w nadziei "obietnicy życia w raju" sfinansują to optymiści, których ekscytujące wyobrażenia o przyszłości pomieszane z chciwością pchną ich do zainwestowania. Ja też bardzo chcę kupić ale nie wiem jeszcze dlaczego. Angel

Poczekam na raport za półrocze lub III kw gdyż też myślę, że jest miejsce do spadków a czas
powie "sprawdzam"... zwłaszcza gdy niektórym niektórym skończą się dotacje i trzeba będzie regulować swoje zobowiązania.

Pomimo mojego dosyć krytycznego poglądu na sytuację tej spółki życzę jej jak i wszystkim Akcjonariuszom szybujących ku niebu kursów akcji popartych rynkowym sukcesem.

topfacet
3
Wysłane: 18 września 2012 01:42:38
Pozyskali 500 000 PLN z emisji obligacji

www.binaryhelix.eu/raporty/?/b...

topfacet
3
Wysłane: 8 grudnia 2012 17:26:37 przy kursie: 0,88 zł
Nikt tu nic nie pisze, a kurs osiąga swoje minima.

Obecnie akcje warte są poniżej 1 PLN, czyli poniżej wartości na akcje po jakiej kilka lat temu wchodził główny udziałowiec czyli fundusz Satus.

Dla przypomnienia cena w PRE-IPO 3,26 w IPO 4,10.

Obroty są raczej symboliczne.

Spółka odwołała prognozy na ten rok oraz zaaportowała stratę w III kwartale, zobaczymy co pokaże w IV kwartale- w tamtym roku IV kwartał był bardzo dobry.

Na stronie spółki pojawiają się kolejne referencje od zadowolonych klientów.

3citrony
0
Wysłane: 8 grudnia 2012 20:38:40 przy kursie: 0,88 zł
Z tymi prognozami wyszło tak lipnie jak sugerowałem dawno temu. Jedyną szansą na jakiekolwiek zmiany są te umowy, które już podpisali i kolejne które być może podpiszą. Niestety nie ujawniają wartości umów dlatego na ewentualne rezultaty sprzedaży itp. trzeba czekać do raportów. W ostatnim raporcie pisali coś na styl, że "chcieliśmy 1mln zł z obligacji do uruchomienia sprzedaży na większą skalę, ale dostaliśmy tylko 500tys. Może to wpłynąć negatywnie na osiągnięte rezultaty (w sensie, że mniej zysku niż zakładają pierwotnie)". Dlatego radziłbym być ostrożnym co do poprawy wyników, co wcale nie oznacza, że w końcu nie wyjdą z dołka i rozkręcą się ze sprzedażą i nie tylko.
Edytowany: 8 grudnia 2012 20:43

topfacet
3
Wysłane: 8 grudnia 2012 23:52:51 przy kursie: 0,88 zł
Ja właśnie licze na to ze wreszcie rusza ze sprzedaza na odpowiednim poziomie, bo teraz produkty oraz zespoly juz maja Whistle

topfacet
3
Wysłane: 19 grudnia 2012 15:56:46 przy kursie: 1,95 zł
Ciekawe info dotyczace górniczego ramienia Binary:

"W 2013 r. w kopalniach węgla kamiennego mają pojawić się czarne skrzynki - autonomiczne urządzenia rejestracyjno-pomiarowe, gromadzące dane o zagrożeniu metanowym i pożarowym pod ziemią. Nadzór górniczy ogłosił przetarg na dostawę pierwszych 5 takich urządzeń."

http://stooq.pl/n/?f=682936

topfacet
3
Wysłane: 19 grudnia 2012 16:53:17 przy kursie: 1,95 zł
Wolumen niski (ale to tu norma) natomiast popyt wreszcie bierze z prawej a nie czeka- to coś nowego. Ciekawe czy tak jak w zeszłym roku pod koniec roku czekają nas dobre wiadomości ?

nemooo
0
Wpisów: 375
Wysłane: 19 grudnia 2012 17:08:48 przy kursie: 1,95 zł
Ja nie byłbym tak optymistycznie nastawiony, tu arkusz zleceń jest tak dziurawy, że z kilkoma tys. zł można wywindować kurs na mega wzrosty. Cena jest wciąż dużo poniżej ceny z oferty prywatnej.

edit:
Jedna akcja na 1.10 i mamy nici ze wzrostów.

edit2:

sorry wykrakałem chyba
Edytowany: 19 grudnia 2012 17:17

topfacet
3
Wysłane: 19 grudnia 2012 17:25:41 przy kursie: 1,95 zł
Jest dziurawy bo raczej nikt z PP nie chce oddawać tych akcji z taka strata. A i ze spółki mogą wkrótce popłynąć lepsze niż dotąd informacje.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10