pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3citrony

3citrony

Ostatnie 10 wpisów
To wasza interpretacja. Powiedzieli o obsuwie z p8. Powiedzieli także, że może się okazać, że p9 i p10 wyjdą przed p8. Co rok 2024 i 2025 czyni jakąś abstrakcją, choć jak to padło w pewnym klasyku: "jasne #%$#@, że wszystko się może zdarzyć"

Taki slajdzik z projektami na konfie się pojawił

kliknij, aby powiększyć

007 napisał(a):
Kapitał zagraniczny ma to do siebie, że szybko się pojawia i szybko też się traci. Kapitał z PPK będzie bardziej stabilny. Dodatkowo powinno go być z roku na rok coraz więcej. Początkowy wpływ będzie raczej umiarkowany, zwłaszcza że cały czas działa ‘suwak’.

Ja to zrozumiałem tak, że teraz zagranica trzyma się od nas z daleka i przy założeniu, że inwestowany przez nich kapitał będzie na podobnym poziomie to do 2k23 kapitał, który będzie z ppk ma stanowić 2,5% tego co inwestuje zagranica. Jak trafię na artykuł o tej tematyce postaram się pamiętać żeby tu dokleić

Napływ ppk w stosunku do kapitału zagranicznego szacują na około 2.5%. Piszę z głowy, ale mam wrażenie że coś podobnego przeczytałem już w kilku miejscach. Pisał chyba o tym Gessner na stooq

Spokojnie. Nie ma jeszcze osbnego wątku w kozetce w ktorym ni ma moderacjiking

andy_dufresne napisał(a):
jeżeli mógłbym zadać w Waszym imieniu jakieś pytania, to jestem do dyspozycji.

Jak masz chęć zapytaj się czy używają/planują używać swojego silnika graficznego dla projektu p8?
Jeśli swojego, to czy to ten sam co do frostpunka? Czy planują jego rozbudowę pod grę o większej skali?
Jeśli zewnętrzny to jaki i dlaczego?

FilipBonn napisał(a):

Czy aby na pewno przedstawiciele firmy używali słów "są już grywalne fragmenty"?
Czy raczej mówili o ogólnej prezentacji gry pomysł, mechanika, arty?
we Wrocławiu mówili o materiałach z gry. Raczej nie mają nic grywalnego

pandorinium napisał(a):
A te 3 nowe gry z wydawnictwa to 2022 czy później? :D
nie śmieszkuj bo takie wrażenie bez dopytywania można było odnieść

Mają trzy nowe projekty z wydawnictwa z podwyższonymi budżetami. Chcą nimi skokowo wejść w wydawnictwie na wyższy level tak jak im się udało z frostpunkiem po twom. Nie wykluczone że wśród projektów jest jakaś firma polska. Zapytano czy jest to artifex mundi. Odpowiedź wymijająca. Reakcja pozwalająca snuć domysły. Reszta pitu pitu w stylu bitów. Najlepesza była odpowiedź jak zamierzają sobie poradzić z przewidywaną dziurą przychodzową na rok 20. A no po to zbudowali sobie super portfolio dochodowych gier żeby z czegoś się utrzymać

Z punktu widzenia dewelopera wydaje się normalne, że najpierw umieszczasz grę w sklepie, przygotowujesz materiały itp. a potem uruchamiasz machinę promocji dla graczy. Steam ma chyba taką politykę, że jak umieścisz grę w sklepie to staje sie widoczna. Dziś w dobie internetu ciężko przeoczyć takie fakty zwłaszcza jak ludzie to śledzą

A to nie jest tak że spółka komunikuje przez espi zdarzenia które mogą znaczaco wpłynąć na wycenę? Mam wrażenie, że coś takiego prezes mówił. Widocznie z dlc moonlightera nie wiążą szczególnych nadzieji

Wiele razy spotkałem się ze zdaniem, że ppk pociągnie giełdę ku górze. A co jeśli ppk pozwoli odkupić funduszom drogie akcje na szczytach? Co myślicie? Jakoś mam wrażenie, że nikt nie bierze tego pod uwagę

Idea była taka by przy niskich nominałach nie dochodziło do dużej zmienności procentowej przy małej zmianie ceny. Dziś na akcjach groszowych da się handlować w miarę płynnie dzięki temu zabiegowi. Pod warunkiem że nie są na 2 fixach. Zgadzam się z faktem, że oczy krwawią od 4 miejsc po przecinku

Ciekawy artykuł ukazał sie w serwisie o grach. W 11b szukają ludzi z doświadczeniem nad grami fpp/tpp. Pewnie dotyczy to prac nad nowym projektem

Coś czuję że dużo. Dziś widzialem, że Orlen daje 15gr tańsze paliwo i nie tylko za posiadanie 50 akcji. Ciekawa forma zachęty na kupno akcji

Pewnie do czasu wejścia w życie PPK

Cytat:
Nie pisałem o banowaniu graczy na poszczególnych grach, ale o banowaniu całych kont w związku z cheatowaniem. Cokolwiek miałeś w bibliotece (dla przykładu TWOM), to też idzie do piachu.
@Rif: Nie ma czegoś takiego jak banowanie całych kont. Tylko per engine gry, w której cheatujesz. Sam silnik może być użyty w innych grach co oznacza, że na nie też masz bana. Poczytaj sobie o VAC na oficjalnej stronie, bo to co napisałeś jeśli odnosi się do steam, to jest po prostu nieprawdą

Przychody dla Twom w pierwszych trzech latach wynosiły odpowiednio 14,8mln w 2014, 23,2mln w 2015, 27 mln w 2016, a więc rosły, a nie malały tak jak zakłada to rekomendacja. Można się jedynie przyczepić do tego, że w 2014 Twom monetyzował się krócej. Zakładanie, że przychody spadną już po pierwszym roku monetyzacji może być błędne, zwłaszcza jak na przełomie roku wejdzie wersja ps lub dodatki lub inne contenty wzmacniające sprzedaż

Odszedł ze spółki, czy przestał siedzieć w zarządzie? To są dwie różne rzeczy. Może po prostu miał dość wypełniania papierków jak swojego czasu wd i woli się fokusować na projektach.

Jest już raport sprzedażowy.
Cytat:
Zarząd 11 bit studios S.A. _dalej "Spółka"_ informuje, że klienci kupili już ponad 250 tysięcy sztuk gry "Frostpunk", której premiera miała miejsce we wtorek 24 maja o godz. 15.00.
Przychody ze sprzedaży "Frostpunka" z nawiązką pokryły zatem wszystkie wydatki poniesione na produkcję i marketing gry.

Rif napisał(a):
Ergonomia okienek może być wynikiem nie tyle słabych testów, co ciągłego aktualizowania ui. Takie rzeczy łata się po premierze w kolejnych aktualizacjach. Wytykanie podobnych drobiazgów jest słabe.

Też uważam, że powinni to szybko poprawić. Imho ergonomia to najważniejszy element aplikacji po biznesie. Wyobraź sobie, że grasz w csa i żeby walnąć heda musisz strzelić w stopę. To jest tego typu sytuacja, tylko na mniejszą skalę. A zawsze znajdzie się jakiś pajac, któremu nie będzie pasował kolorek, czy przesunięcie na ekranie. Produkty cyfrowe kupuje się na podstawie opinii i jak wielu ludziom takie coś nie przypasuje to wiadomo jak będzie. Te wytknięte ergonomiczne błędy są małego kalibru, warto jednak iść w stronę doskonałości jak to zrobili w przypadku grafiki

Na pewno trafionym argumentem na minus może być to, że pozwolenie dzieciom na pracę daje więcej zasobów i nie widać gołym okiem negatywnego wpływu tej decyzji. No chyba, że ziomek z polygamii go nie zauważył. Ergonomia przy okienkach to efekt słabych testów. Przy dużej produkcji różne ekrany robią różni ludzie, jak nie ma jakiegoś standardu to potem takie sytuacje się pojawiają, jak choćby niejednolite ui

Na steamie przez 5dni można za darmo pograć w TWOM na próbę, potem zakupić jak się spodoba.
Ja próbowałem, po przejściu 1 dnia odłączyło mi grafikę na ekranie "ładowanie" (brak sygnału video)

Frey napisał(a):
@3citrony
To co podałeś to podgląd listy życzeń użytkownika steam o wdzięcznym nicku Paul Hogan's Liver, który ma na swojej liście życzeń 497 gier, przy czym Frostpunk jest w kolejności na 345 miejscu...

1. Użyj google by wyszukać informację ile procent profili użytkowników steam jest publicznych (~80%)
2. Na podanym przeze mnie przykładzie widać, że w publicznym profilu można zobaczyć listę życzeń gracza - więc można wyszukać na niej frostpunk
3. Przeszukaj wszystkie profile i wyszukaj wśród nich frostpunk. Tak - można manualnie, choć nie polecam

Na pewno botem, który przegląda profile publiczne się da. Dokładnie tak samo jak się przegląda, kto jest właścicielem jakich gier

Z tego co piszecie wszystkiemu dało sie zapobiec. Jakoś trudno mi uwierzyć że nikt z nich nie wiedział jak ja o możliwości zabezpieczenia zwłaszcza, że do niedawna mieli wd w radzie. Mieli, to zaspekulowali. Dali ciała i nie ma. Pytanie czy w przypadku ewentualnej dobrej sprzedaży frosta nie popełnią drugi raz podobnej gafy. No ciekawe

krewa napisał(a):
Źłe rozumiesz - wystarczyłoby zapezpieczenie w postaci forwardów lub futures.

Dzięki za wyjaśnienie. Swoją drogą ciekawe po co spekulowali, zwłaszcza tak nieudolnie, skoro był sposób by mieć consta

@krewa, wedle tego co piszesz powinni wyzbyć się wszystkich walut, żeby nie spekulować. Dobrze rozumiem?

anty_teresa napisał(a):
... .Gdyby spółka robiła to na czym się zna, to wymieniałaby albo zabezpieczałaby pozycje walutową. Skoro tego nie robi to spekuluje dokładnie tak samo jak podmioty które sprzedawały opcje

To co napisałeś jest prawdą, jeśli popatrzymy na to z punktu teraz na przeszłość. Oni nie są w stanie podjąć dobrej decyzji, bo mogą patrzeć tylko z teraz na przyszłość, a ta jak wiadomo jest nieznana. Wg mnie w porządku się zachowali, że opowiedzieli się, że nie będą spekulować na walutach tylko trzymają USD (już pomijam kwestie, czy jest to słuszne, czy nie, bo nie jestem w stanie tego ocenić). Jak dla mnie to robią to na czym się znają, choć deko wolno. Na szczęście jakości ich produktom nie można odmówić, rekompensuje ona czas, który zajmuje im wytworzenie dobrego dzieła.

Tak mi coś świta w pamięci, że spółka kiedyś postanowiła trzymać pieniądze na rachunku USD, bo w tej walucie spływa jej najwięcej płatności. Jak wiemy spółka zarabia od 2014 roku, przez ten czas kurs USD głównie rósł (spółka ileś tam zyskała - pewnie więcej jak 3mln), w ostatnich paru miesiącach trend się odwrócił(no i je straciła). Sama spółka wydała chyba nawet kiedyś komunikat, że nie będą dokonywać transakcji przewalutowania, bo nigdy nie wiadomo, czy kurs po którym by to nastąpiło jest odpowiedni dla dobra spółki. Nie chcieli też być posądzani o spekulacje walutowe, bo jak sami uważają znają się i to dobrze na robieniu gier, a nie inwestycjach w waluty. Do odszukania stosowny komunikat, ale pewnie znajdą się osoby co potwierdzą te szczątki pamięci. Może nawet to na forum inwestycyjnym 11b pisali. Dociekliwi sobie odnajdą

na oficjalnej stronie już można trailler zobaczyć
http://www.frostpunkgame.com/

Po taniości, i w dolarach -50%
TWoM

Co chcesz osiągnąć? Dokumentacja ExRem mówi, że ta funkcja usuwa sygnały. A Ty chcesz zostawić coś co Ci się usuwa. Jeśli dobrze rozumiem to wystarczy, że tam, gdzie masz "wartoscStop = 0;" wpiszesz zamiast 0 stopa i zakomentujesz linie "wartoscStop = Close[i]-wstop[i];"

Kod:

wstop = 0.05*Close;

Plot(Close,"Close",colorBlack,styleCandle);

ma1 = MA(Close,21);
ma2 = MA(Close,55);

Plot(ma1,"",colorRed);
Plot(ma2,"",colorBlue);

Buy = Cross(ma1,ma2);
BuyPrice = Close;
Sell = 0;
SellPrice = Close;
SetTradeDelays(0,0,0,0);

//ApplyStop(stopTypeTrailing,stopModePoint,wartstop);

LiniaStop = Null;
pozycja = 0;
wartoscStop = 0;

for(i=0; i<BarCount; i++)
{
    if(Buy[i]==1)
    {
        pozycja = 1;
        wartoscStop = Close[i]-wstop[i]; //TU JEST INICJALIZACJA WARTOSCI STOP jako cena close - 0.05*Close
    }
    if(pozycja == 1 AND Close[i]<=wartoscStop)
    {
        Sell[i] = 1;
        pozycja = 0;
    }
    //if(Close[i]-wstop[i]>wartoscStop)
    //    wartoscStop = Close[i]-wstop[i];

if(pozycja == 1)
        LiniaStop[i] = wartoscStop;
}

PlotShapes(Buy*shapeUpArrow,colorGreen,0,Low);
PlotShapes(Sell*shapeHollowDownArrow,colorGreen,0,High);

Plot(LiniaStop,"",colorRed,styleDots);

SetPositionSize(1,spsShares);

Nie wiem czy Cie dobrze rozumiem. Ten kod co wkleiłeś ma stopa kroczącego. Tzn. że wartość stop podąża za kursem, gdy ten rośnie. W skrócie wartość stopa jest zmienną. A Ty chcesz by była stałą? Wystarczy więc ją zainicjować wartością, która Cie interesuje, a potem jej nie zmieniać (zakomentować kod który zmienia jej wartość)

Szutnik, nie masz nic przeciwko bym wkleił pełne wyniki skanowania ilości sprzedanych kopii TWoM na Twoją kronikę by nie zaginęły w gąszczu postów na wątku 11bit? Wyniki chcę zamknąć na hasło do raportu, by każdy mógł do nich wtedy wrócić i porównać sobie "kto miał rację" w dniu raportu. Co Ty na to?

Czy wg Was wnioski na podstawie steamcharts.com mają sens? Pytam wiele osób, zwłaszcza tych krytycznych do 'skanowania' jakiegokolwiek. Chodzi mi o pochodzenie i 'prawdziwość' danych. Wnioski z nich każdy wyciąga sam. Pytanie, czy dane są prawdziwe, czy nie?
Scarry? Szutnik? Graf? Reszta?
Pytam, bo wiele osób przez wiele stron szacowało swoją sprzedaż wspierając się tym serwisem

@Rekinek fajnie, że założyłeś konto by nam zakomunikować swoje myśli. Witamy!
O tym limicie nie wiedziałem. W sumie szkoda, bo planowałem na święta zarżnąć tą bazę trochę mocniej:D
Ta metoda byłaby zajebista, gdyby szybciej przychodziły requesty. Bez tego zbyt długo to trwa i do lutego się nie zdąży przeskanować za dużo tych kont. Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem od steam API nie byłby własny parser który po prostu wbija na stronkę steamcommunity.com/profiles/xx... i jeśli profil jest publiczny to szuka wśród gier Twom, tu nie byłoby ograniczenia do 100k dziennie i w sumie mogłoby się szukać szybciej - no ciekawe

Ogólnie to tak czy siak na święta zostawię włączony skaner i od nr 76561198020232896 skanuję każdy nr większy jak leci

Tak ogólnie to nigdzie nie napisałem o tym co prognozuję. Napisałem tylko o promilowym przeskanowanym odcinku. Już przypisano mi, że rozkład jest jednostajny i 80k sprzedanych gier to mało więc mam oddać akcje (już nie wnikam w to, czy mam, czy nie Angel ). Dużo emocji. A ja to zrobiłem tylko for fun. Wiadome jest, że nie ma szans przeskanować tak dużej liczby profili, bo by zblokowali api pewnie jakby zobaczyli za duże obciążenie. Tak mi się jeszcze jedna ciekawa rzecz przypomniała. Wtedy jak wszyscy piali z zachwytu jak to się gra nie sprzedaje i była chyba w top 3, a na pewno top 5 to było kilka dni, że wyprzedzała ją gra o jakimś "chlebku" czy inne takie badziewie. I w jednym z serwisów, chyba steamcharts czy temu podobny na wykresie było, że wciągu kilku dni grało w nią ~80 osób. W twom regularnie grało wtedy ponad ~3,5k ludzi. Sam mam biblioteke grubo ponad 200 gier i 90% z nich nawet nie odpaliłem, po prostu je kolekcjonuję. Ale po co płacić za grę o "chlebku"? Bo chyba w cholerę tego nakupili jak wyprzedziło nawet super hiper twom, hm?
By te wszystkie skanowania miały sens to najpierw trzeba zrobić skanowanie by ustalić rozkład, a potem skanowanie pod rozkład. Szybciej będą wyniki

Wczoraj tak dla testu puściłem skan od nrka 76561199999999999. To teoretycznie największy możliwy, bo ten początek jest stały i coś tam chyba oznacza (7656119). Oczywiście po jakichś 50k profili bez gry dałem sobie spokój. Dzisiaj puściłem ponownie, tylko teraz wziąłem profil założony w styczniu 2010 roku. Skanuję każdy nr po kolei większy od 76561198020232896. Jutro jak wrócę do pracy to dam znać jakie wyniki. Jak wychodziłem to było 57 TWOM na niespełna 60k profili (możliwe, że wśród nich były też takie które nie miały gier w ogóle). Notuję sobie też po ilu przeszukanych profilach z kolei znalazło mi Twom. Będzie dość danych to wrzucę jakiś wykresik czy coś

Na pewno poprawieniu wyniku sprzyjają ciągłe promocje. Np. ta promocja

Z komentarzy na stronie, której link dałem można wywnioskować, że wydali napewno ponad 7k kluczy. Więc 200 osób to raczej wynik słaby. W dłuższym terminie myślę, że się nie utrzyma. Grałem w A2. Wytrzymałem z 15min i myślałem, że puke_l taka ta gra dynamiczna. Jedyne co ma fajne to grafikę. Na dłuższą metę nie da się grać - przynajmniej na PC. To moja osobista opinia i nie chciałem urazić nikogo, kto lubi grać w gry tego typu.

Jak chcecie zagrać za darmo w Anomaly WE to tutaj można dostać za darmo klucz: gift

Oferta limitowana, na tą chwile zostało około 1,5k kluczy

W notowaniach nie ma już PHOTONA, zmieniono nazwę na PHOENIX

zawsze możesz skorzystać z narzędzi serwisu i wyskanować sobie...
skaner

ciekawe, bo na forum gdzie nikt nic nie pisze poinformowali binky
link

Z tymi prognozami wyszło tak lipnie jak sugerowałem dawno temu. Jedyną szansą na jakiekolwiek zmiany są te umowy, które już podpisali i kolejne które być może podpiszą. Niestety nie ujawniają wartości umów dlatego na ewentualne rezultaty sprzedaży itp. trzeba czekać do raportów. W ostatnim raporcie pisali coś na styl, że "chcieliśmy 1mln zł z obligacji do uruchomienia sprzedaży na większą skalę, ale dostaliśmy tylko 500tys. Może to wpłynąć negatywnie na osiągnięte rezultaty (w sensie, że mniej zysku niż zakładają pierwotnie)". Dlatego radziłbym być ostrożnym co do poprawy wyników, co wcale nie oznacza, że w końcu nie wyjdą z dołka i rozkręcą się ze sprzedażą i nie tylko.

pytałem, bo właśnie nie trzeba prawdziwymi środkami grać tylko wirtualnymi. w skrócie każdy dostaje wirtualne 10k i niech wygra lepszy king start 5listopada. Ja tam sprobuje, a co mi tam blackeye

bierzesz udział w forex young cup dla studentów? xtb organizuje

Korzystając z wykresu który wstawił Krewa, obstawiam wybicie dołem z klina do poziomu około 2346

Pożyczkę za dobre wyniki, a nie za frajer. binky

A już myślałem, że chcą udzielić Ci pożyczki na zasadzie:
-będzie strata, to trudno bank jest w plecy
-w razie zysków oddasz z jakimś tam procentem
Tylko, że to było chyba zbyt nierealnym wytworem mojej wyobraźni. Banki są złe king

daj znać o co chodziło z tą pożyczką, bo to naprawdę ciekawesalute

Z interii, 15min.

Zrobiłem mały update, by program nie wywalał się na wyjątkach, bo to denerwujące i dodałem kolumnę z sumą wolumenu. Można oblukać na screenie
kliknij, aby powiększyć

A pobrać z OrderBook update

Napisałem mały programik, bo oglądanie pełnego arkusza zleceń na stronach www było bardzo niewygodne (nieintuicyjne adresy itp.). Oczywiście dane są parsowane ze strony www, więc jak zmieni się jej wygląd to program przestanie działać, ale póki co śmiga, więc jak ktoś ma ochotę niech korzysta do woli. PS pod win7 trzeba go uruchamiać jako administrator (wygodnie jest zrobić: prawym na skrót -> właściwości -> zaawansowane -> uruchom jako admin), inaczej nie połączy się z bazą spółek.
OrderBook

Panie, korzystaj z kalkulatora, po to on został zrobiony. Wstawiaj ceny, zmieniaj daty, analizuj, podejmuj trafne decyzje. Wskaźniki same sie przeliczą. Pzdr
obligacje dla ganta

Fajnie sie czyta Twoja kronike, bo masz ciągle strzały po 20-30% do przodu, o BGE nie wspomne thumbright Gratulacjesalute

jak tam, sprzedałeś kompleks kiedy zawiesili skup akcji?

Tak. To nie strona, tylko domena im padła (została zablokowana, ale po 2 dniach uruchomili). Na stronie zaktualizowali jedynie link do nowego raportu. Szkoda, że prognoz nie uaktualnili, bo choćby te z roku 2012 im sie rozjechały lekko blackeye Raport pokazał, że nie ma sprzedaży, a jakieś produkty już mają.

Ta spółka sobie niezłą bekę zrobiła z akcjonariuszy. Śledziłem ją z ciekawością pod względem wywyiązania się z prognoz wyników i ze względu na ciekawe produkty, a teraz można spółkę opisać w jednym zdaniu. Witaj na NC king Jeszcze wczoraj przed opublikowaniem raportu na stronie spółki można było zobaczyć, że z prognoz które zakładali w momencie kiedy wchodzili na rynek bieżący zakładany zysk miałbyć jednym z największych. Dokładnie nie pamiętam, ale zysk rzędu 200-300 tys. Zamiast tego w raporcie można zobaczyć adekwatną stratę podobnego rzędu. Spółka chwali się, że zwiększyli o 283% kapitał własny (ciekawe jakThink ), a na jednej z pierwszych stron raportu .super nową zajefajną stronką www, i już następnego dnia po ogłoszeniu raportu nie da się na nią wejść www.binaryhelix.eu raport Ciekawi mnie co myślą teraz dotychczasowi, bądź byli akcjonariusze tej spółki, bo było widać, że wiele osób tutaj się nią interesowało. pzdr

1,36

Admiral
Tutaj można znaleźć informacje o spółce i dotychczasowych seriach obligacji oraz ocenić atrakcyjność obligacji pod kątem inwestycji używając kalkulatora (klikając w konkretną serie)

tak mi się coś przypomina, że podpisując umowę zobowiązywało się do przesyłania co jakiś okres wyciągu z konta maklerskiego w celu pokazania, że się transakcji nie robiło. coś w ten deseń

kliknij, aby powiększyć

w zasadzie obrazek sam sobie komentarzem

Kawał o jabłonce:

miałam Ci jabłonke....

Tak zerkam na licznik, a tam już cała setka occasion5
Gratulacje, że Ci się chce no i przede wszystkim za to, że cały czas jesteś na plusie. A wszystkie znaki na niebie wskazują właśnie na bessę.
Teraz to już miliona albo co się rozdrabniać...i setki w portfelu życzę. Oby jak najdłuższej Frogowej kroniki kermit pozdro

wariant 3) Kliczko trzyma Adamka na dystans i wygrywa na punkty, chyba najbardziej prawdopodobny

Cytat:
"Zróbmy więc imprezę, której nie przeżył nikt..."

blackeye

@pop
sugerujesz, że odbiją się w dół, czy ta cisza to pod wzrosty?

W piątek żeby sprzedać akcje na NC warte około 5k zł musiałem zwalić kurs o 13%, to jakie czyste są arkusze teraz to głowa mała. Jak będzie armagedon, to może dojść do sytuacji, że nie będzie komu sprzedać nawet po niskich cenach w stosunku do dzisiejszych wycen

po kilku dniach mam wrażenie, że odwieszą te urlopy. w końcu 37% to nie jest na NC coś nadzwyczajnego... chyba współczuję kupującym, ale warto poobserwować co się będzie działo, chociażby ku przestrodze na przyszłość

Wg mnie jest tak, że od góry jest wolumen z całego dnia, niżej wolumen po cenie otwarcia, a na dole różnica powyższych. Jeśli są tylko dwie wartości, to chyba nie zaszła odpowiednia ilość transakcji żeby to uwzględnić 3ma liczbami

3citrony napisał(a):
wg mnie jesteśmy między 3-cim, a 4-tym, a koło 10sierpina ceny będą najniższe w historii (jakie?), potem odbicie. oczywiście to tylko interpretacja danych zebranych przez sbyszka

Jutro lub pojutrze odbicie i koniec korekty, czy otchłań? Think

maobab napisał(a):
Jordan napisał(a):
Nie mamy za wiele talentów to prawda

Kolejnym dobrym przykładem jest GKS Bełchatów, którego jestem fanem Dancing gdy zajął 2 miejsce w lidze. Piłkarze dostali porządnego kopniaka podczas przygotowania fizycznego. Co udowodnili podczas sezonu gdzie przez 90 minut biegali bez objawów zmęczenia.

Jeśli się nie mylę, to mowa tu o fenomenie Lenczyka, który swoich piłkarzy siłowo i kondycyjnie przygotowuje do sezonu na medal. Można to teraz obserwować po Śląsku. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie oglądając mecze (w tv). Poza tym fajne jest to, że stawia na Polaków. W ogóle nie licząc Jagielloni, to w tym roku przynajmniej do tej pory, to w pucharach jest naprawdę przyzwoicie. Może nie sama gra cieszy, ale wyniki bardziej. Oby tak dalej. Pray

poszło o link do stron własnych, czy dalsze rozmowy w związku z tym? pytam z ciekawości

na PB już piszą, że przyjechał, ale jest przesłonięty białym płótnem venocar przyjechal

Scarry napisał(a):
to samochód dla dzianych szejków
A to przypadkiem nie miał być samochód tani, w stosunku do tych dla właśnie "dzianych szejków"?

Może zgłodniał i woli masę helio od papierublackeye

Rozumiem, i w sumie popieram. Jeśli strategia ma się sprawdzić, to tylko bez wyjątków (ingerencja człowieka w system), no chyba, że się je wcześniej zdefiniuje.

Przyznam szczerze, że byłem zdziwiony, że władowałeś do wora OIL z zamiarem sprzedania dopiero na koniec dnia. Ale jak koszyk symulowany, to da się zrozumieć. W sytuacji, w której teraz papier się znajduje wg mnie kupno powyżej 10zł to duże ryzyko przed wahaniami kursu w dół.

Panie, pokaż nam Pan podsumowanie blackeye

Jak ktoś nie chce to się go nie zmusi. Pomyślałem tylko, że fajnie byłoby przeczytać kiedyś kronikę, w której byłaby opisana droga ku szczytom. Faktycznie te transakcje po kilka razy dziennie na tej samej spółce mogłyby się znudzić, ale stopa zwrotu portfela, czy przemyślenia nad tym dlaczego tak, a nie inaczej postępujesz, czym się kierujesz itp. to już bezcenne...

Ja mam świetny nastrój. Po ciężkim tyg. dzisiaj mogę trochę odsapnąć. Tyle tylko minus, że zaraz będę offline, bo coś na budowie robią i prądu od jakiegoś czasu nie maangry3

Ciekawe, czy spółki, które mają jakąś wartość na rynku NC, a nie są tylko wydmuszkami też pójdą na dno jak pęknie ta bańka dokoptowywania nowych spółek do rynku. Trochę się tego obawiam przyznam szczerzeThink

Ja na pewno chętnie, a założę się, że grono forumowiczów, z którymi często dyskutujesz będzie ją odwiedzać/komentować/może radzić? W każdym bądź razie wszystko ku temu, by wszyscy co czytają SW zostali krezusamiwave

Kasiunia! szukam za Twoją kroniką i nie odnajduję, a myślę, że nie tylko ja poczytałbym o Twoich dokonaniach Think binky

wg mnie jesteśmy między 3-cim, a 4-tym, a koło 10sierpina ceny będą najniższe w historii (jakie?), potem odbicie. oczywiście to tylko interpretacja danych zebranych przez sbyszka

Na targach naukowych w Niemczech philips prezentował tv grubości nieco większej od teraźniejszych LEDówek, działanie tego 3d oparte na kineskopie z pryzmatów. Także od strony technologicznej nie wydaje się skomplikowane, zobaczymy jak szybko 3d bez okularów opanują rynek. Wg mnie bardzo szybko, konkurencja na pewno będzie spora.

61,84

[IMG zoom]link do zdjęcia[/IMG zoom]
tylko usuń spację między IMG, a zoom po obu stronach linka

Choć nigdy tutaj nie pisałem, czytam regularnie, dlatego dołączę się do życzeń: przede wszystkim zdrowia, a po drugie udanych inwestycji i tylko tych udanych. Mówisz, że być może się z DUDĄ rozstaniesz to przytoczę Ci jeden fakt z moich inwestycji. W 2009-08-13 obkupiłem się jak leszczyk w prosiaczku po 1,68 i jako młody inwestor mimo straty, chwilami dość ogromnej dla mnie, bo chodziła po 1.0x przetrzymałem z nią prawie rok do 2010-05-21 by wyjść przy 1,22. Też bolało. Co się zaczęło w czerwcu wiadomo. Spokojnie mogłem jeszcze na + wyjść gdybym nie zamknął pozycji. To papier, który uczy cierpliwości. Wydaje mi się, że warto przeczekać, bo jakość na przełomie roku ma się rozstrzygnąć co z tymi akcjami, które mają wykupić. Może to zapoczątkuje nowe, lepsze czasy dudy.wave

anty_teresa napisał(a):

Wyoraź sobie sytuację, że masz cenę dwa grosze na kupnie i 3 na sprzedaży. Jak się tylko pojawia popyt na 2 to od razu jest sypanie, ale na koniec sesji ktoś kupuje słownie jedna akcję po 3 grosze. Dzień wcześniej zamknięcie było na 2. To co akumulacja na znaczącym obrocie nie?

W moim mniemaniu akumulacja nastąpiła na 2groszach, a kupno jednej akcji po 3 nic nie zmieniło. Tak przynajmniej wydaje się na logikę. Najgorsze jest to, że wskaźniki pokażą akumulację pewnie wtedy, gdy cena z lewej będzie 3grosze. Czyli już 50% spóźnienia. Z drugiej strony w przypadku veno ruszyło się o 6groszy, dlatego przykład przykładowi nierówny. Szukając odpowiedzi dochodzę do wniosku, że cena musi się zmienić o więcej jak 2-3grosze, tak by cena z prawej stała się ceną z lewej. Co o tym myślicie?

Swoimi wypowiedziami nie chce zasugerować broń Boże kupna akcji venopuke_l .
Zdaje sobie sprawę z tego, że za milion czy tam ile pozyskali to są co najwyżej w stanie sam projekt zrobić, nie myśląc nawet o prototypie. Może trochę przesadzam, ale po wypowiedziach innych takie samo wrażenie można odnieść. I nie wykluczone, że cały ten Lee i współpraca z nim, dotyczy tylko samego projektu, ale na papierze. Czas pokaże, niestety nie mam pieniędzy, żeby tutaj spekulować.

Ogólnie mi rozchodzi się o to, że zarówno po prawej jak i po lewej zazwyczaj stoi gros akcji rzędu kilkudziesięciu milionów sztuk i żeby mówić o takim prawdziwym spadku albo wzroście wszystko z jednej czy drugiej musi zostać zebrane i nie wierze w to że żaden wskaźnik chociaż w przybliżeniu nie jest w stanie tego oddać. Tylko jaki więc? Think Sugeruję tylko, że są wskaźniki od akumulacji itp które może mają powodzenie w takiej sytuacji, co oznaczałoby, że AT w przypadku groszówek ma sens, jednak jest ograniczona i w sumie tyle.

Wydaje mi się, że są wskaźniki, które określają "akumulację", co chyba właśnie na groszówkach powinno się sprawdzać. To co piszę traktowałbym raczej jako pytanie, a nie tezę. W końcu dobrze zadane pytania mogą edukować;p Co do wskaźników, to w przypadku spółek groszowych najlepiej powinny sprawdzać się te oparte na wolumenie, bo to on mówi czy kupiono jedną akcję po 2 grosze(z Twojego przykładu) czy ileś tam milionów przez co złamano opór.

anty_teresa napisał(a):
Analiza techniczna na mało płynnych spółkach, a przede wszystkim groszówkach nie ma kompletnie sensu.
Dlaczego? a np. wyznaczanie oporów i wsparć (głównie w cenach close)?

morfeusz przymierzasz się do wejscia w midas-pp pod odbicie? pytam, bo podobnie zachowales sie chyba na zurawiach

WatchDog napisał(a):
Sorry, ale jakie widzisz wartości?

w tej chwili sprawdziłem i już jest ok. dla pho było ponad 7zł, a lug ponad 1,2

kursy PHO i LUG wyglądają na błędne, nie wiem jak innych spółek, ale akurat te mi się rzuciły w oczy

Natknąłem się na taki artykuł www. Opisane sytuacje naprawdę miały miejsce. Mogą pomóc wpaść na jakiś pomysł do scenariusza, ewentualnie posłużyć jako jakiś anty-przykład

Jeszcze małe wyjaśnienie pytania w ankiecie. Przy tworzeniu niestety trzeba uwzględnić ograniczoną liczbę znaków, dlatego pisząc "zdołuje" miałem na myśli, że wyniki przekazane przez spółkę nie będą lepsze od poprzednich, będą poniżej prognoz lub po prostu będą pod kreską (nie koniecznie bardzo pod kreską, każda firma jest inna). Oczywiście złe informacje mogą pogorszyć fundamenty, a w dłuższym terminie kurs.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 30 czerwca 2020 13:57:04
Liczba wpisów: 241
[0,06% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,390 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +152,57% +30 513,76 zł 50 513,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d