pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

nemooo

nemooo

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
2 zbliżone jeśli chodzi o wolumen transakcje świadczą zapewne o tym, że broker realizujący deal ograniczył sobie koszty i potencjalne ryzyko pomyłki (przy bardzo wielu drobnych transakcjach) i ostatecznie zbił w jedną paczkę wszystkich inwestorów instytucjonalnych krajowych a w drugą- zagranicznych ... i po sprawie ...

gdzie mógłbym znaleźć szczegóły takich transakcji?

edit: zapewne stad też cena 43 PLN

Mam pytanie do bardziej obeznanych z Allegro, czy ktoś ma info kto kupił prawie 193 mln akcji w transakcjach pakietowych 12.10? GPW zarejestrowało transakcje ale nikt nie zbył ani nie kupił akcji a przynajmniej się z tym nie ujawnił.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Proszę o sprzedaz Pamapolu i zakup MDA, ruch czysto spekulacyjny pod drugą falę COVID

Proszę o sprzedaż tesgas i zakup biomedlublin - coraz więcej badań na temat potencjalnego wspomagania szczepionki przeciwgruźliczej w uzyskiwaniu odporności na COVID

Najważniejsze że główni akcjonariusze zdarzyli wyjść:)
PrezesKolejny akcjonariusz

Co za problem wyposażyć autonomiczne auta do sharingu w np ozonator, po każdym użyciu auto automatycznie się zamyka i ozonuje/ naswietla UV i jest czyściutkie i sterylne. Oczywiście są pewne warunki które musiałoby spełnić ale da się to ogarnąć.

Natomiast eksperyment z globalnym home office pokaże, że cześć zadań można w ten sposób wykonać i szybkość powstawania nowych powierzchni biurowych może spaść. Jeśli firmy przelicza że zamiast utrzymywać pracowników (szczególnie tych pracowników których nie widać z punktu widzenia PR firmy) w miejscu pracy będzie im się bardziej opłacało dodać kasę za rachunku za prąd domowy.

Dodajmy jeszcze VR i AR i mamy Matrix, tylko kto/co bedzie to wszystko utrzymywać i spajać aby działało?

MIłek chce objąć emisję, ciekawe po ile... link

Prosze o sprzedaż tesgas i zakup pamapol - zakup podyktowany szaleństwem które dzieje się na giełdzie.

żart ipopemy 8.47

Vox napisał(a):
FED obniżył stopy, problem zażegnany przynajmniej jeśli chodzi o giełdy Whistle


szybko się sentyment odwrócił, nie doczekali do końca dnia

Okaże się za parę dni jak pojawią się info o zmniejszeniu udziałów

Uśredniasz Mabion, czy masz dostatecznie niską pozycję?

Jak widzicie dalej losy BSC? Jaka jest ostateczna struktura akcjonariatu? Czy w przypadku porozumienia głównych akcjonariuszy mogą wymusić wykup?

Co tu "jaja" mają do znaczenia, liczy sie wynik końcowy, wszyscy chcą zarobić. Nie opłaca im się robić kontr wezwania bo wtedy wygra tylko Cordia, lepiej poczekać na poprawę wyników i upłynniać w rynek.

Vox napisał(a):
zatrzymano 6 pociagow = sukces zwiazkowcow

www.wnp.pl/finanse/spolka-pkp-...


Ja się zastanawiam jak taka grupa ludzi, może szantażować cały kraj. Ja rozumiem historię i bez tych którzy walczyli i ginęli w latach 60-80, zapewne nie byłoby obecnego ustroju w Polsce, ale po tylu latach wszystkie związki i Solidarność to są organizacje prawie biznesowe="mafijne", które terroryzują 38 milionowy kraj.

Najazdy górników na Warszawę i inne formy protestu dziś w dobie mass mediów będą wyglądały inaczej niż w latach 90 i na początku XXI w.

Górników "walczących" należałoby pozdrowić, pozdrowieniem posłanki L. :)

Pewnie niewiele, odzew będzie raczej znikomy, ludzie (i instytucje) które kupowąły po 8-9 pln ujrzą szanse na wyjście na zero. W poniedziałek pewnie będą sie zabijać o akcje a później zobaczymy. Raczej szybko PND nie zejdzie z giełdy.

Tak naprawdę to zadziwiające że firma zajmująca sie głównie deweloperką w dobie boomu mieszkaniowego była na skraju bankructwa i rezygnowałą ze sprzedaży lokali. Hanapeta zapewne miała plan przejęcia tego za grosze.

Gdyby nie wiedzieli wszystkiego to nie wzięli by tej emisji, mądre głowy wiedziały że dojedzie to do skutku. Mam nadzieję że w średnim terminie czeka nas hossa na PND

do usunięcia

Mają "dobrych" specjalistów, bank ziemi zapewne sporo więcej warty niż to co zapłacili a reszta to ekstra dodatki.

Bromba napisał(a):


Mała szansa, by byli dogadani co do ceny, a za 3,55 nikt im tego raczej nie sprzeda.


Jak ktoś brał po 2PLN to czemu nie sprzeda, dobry zysk, pytanie czy walka o akcje spowoduje wzrost do realnej wyceny. Hanapeta raczej nie odda ze stratą 60% (brali po ponad 9 PLN).

Kilka dni wcześniej artykuł o mizernej wycenie spółek SP, poźniej nagle rezygnacja z Ostrołęki, teraz o "złych" górnikach. I oczywiście to wszystko opozycja.

Wezwanie na PND Wezwanie

Cena 3.55, Hanapeta nabywała dużo wyżej, reszta większych udziałowców również. Jakie mamy możliwe scenariusze na PND?

Cytat:
a mamy osuwanie się... i jak coś się osuwa to się osunie. wave
i to wszystko przy maksach wszechczasów w USA. to co będzie jak USA zacznie spadać?


wybiją dno tak głębokie jak ich szyby...

Epidemia nigdy nie znikła, rozumiem wzrost wykrywalnosci przez opracowanie nowych testów, natomiast dużo bardziej niepokojący jest skokowy wzrost śmiertelności.

Abstrahując od wirusa, nowa strategia JSW chyba się nie spodobała rynkowi.

Mam podobne wrażenie, że to do końca nie było normalne, najpierw wyczyścili ludzi którzy spanikowali a później poszli w górę, miejscami 5%.

Trzymam kciuki za kolejne dobre miesiące, teraz Twój portfel wygenerował imponujący % zysk.

Gratulacje, po PITach widać że to pożyteczne hobby;]

ale wystawienie 110 000 akcji na zakup PKC wywindowało na moment TKO na 18.60, czyli ktoś min 1M pln testował poziomy.

Pan Ciszewski już sie podzielił akcjami z bratem prezesa (?), który się ujawnił. Ciekawe co będzie dalej, zostało jeszcze 1.8M akcji do ujawnienia.

Czyli jutro rzeź?

Ja prosze o sprzedaż PSW i zakup TSG, była mała korekta teraz lecimy na fali OZE.

Szkoda, fajnie się czytało. Publikuj raz na jakiś czas wynik portfela vs WIG 20 lub ogólny stan, powodzenia.

TKO 0.01 PLN, ech bananowa giełda

Nie przesadzajmy z tymi grubymi portfelami 5M obrotu na tak medialnym papierze jak PND to nie jest dużo. Natomiast ciekawie przeszło przez 3.45 gdzie stał pakiet prawie 120k akcji.

Zobaczymy co będzie dalej, akcje rosną to pozostaje się tylko cieszyć.

Pewnie decyzja UOKIK

A RN sprzedaje z małym zyskiem

Bowim sprzedaż

Czy wszyscy którzy sie zapisali do konkursu mają swoje spółki? Jeśli nie to rozumiem że jutro lub pojutrze moglibyśmy wskoczyć na ich miejsce?

Spółka uzyska bardzo niewiele 75k akcji po 4.25 = 318 tys, chociaż przy 20k gotówki w kasie to wzrost 15-krotny.

Sprzedaż przez zarząd to ich kasa i spółce nic do tego. Jedno jest pewne że będzie się działo i będą argumenty za i przeciw. Trzymam kciuki za spółkę, akcji nie posiadam.Think

Generalnie na przymusowym wykupie Impexmetalu to Boryszew zarobił 16%. Cena transakcji to 938M za 190M akcji (4.94 za akcje)

Czy oglądaliście może transakcje pakietowe borka? Ktoś 19 grudnia przepłacił o 12.5M. 2.24% akcji poszło za 5.86 PLNPakiety BRS

Po cenie 4.25 to 480k PLN, pakietowa sprzedaż wygląda bardzo dobrze, efekt wow: wchodzi gruby... ale tak naprawdę umiejętne upłynnianie tego na giełdzie po cenach >5 ( w nagłych wyskokach znacznie wyżej) da to minimum 550-600 k. to jedna z teorii spiskowychShhh

Wchodzi grubas, który zgarnął 185k papiera po 4.25 (suma sprzedaży pakietowych raportowanych) plus ulica, która łyknęła 24k+4k na NC po średniej 5.3. - to druga teoria spiskowabinky

Zobaczymy na dniach

EDIT: A i jeszcze jedno 5% od których trzeba się ujawnić to.... 189k papiera, przypadek? Zobaczymy w przyszłym tygodniu

Na tej spółce to chyba już dawno nie ma inwestorów, tylko ludzie, którzy bawią się w przerzucanie kartofla i łapanie noży. W poniedziałek pewnie kurs zawita w okolicę ceny nowej emisji.

Edit, dla rozrywki spójrzcie co znaczą sprzedaże pakietowe dla użytkowników na forum Jujubee na B...
murowane 10 pln...Liar cześć ludzi się rozochoci widząc poprzednie wzrosty i pewnie spróbuje pospekulować na "walorze". A skończy się jak zawsze...

Pierwszy fund się ujawnił. W czerwcu mieli 2.9% (według biznes radar)

TFI

Umowa inwestycji na 8M Euro Fundusz ekspansji zagranicznej

Mamy nowe info i wzrost wniosków o płatność w ujęciu m/m

Liczba wniosków za grudzień 2019

Dość ciekawie wygląda arkusz sprzedaży:)

A tak gasząc odrobinę euforię, czy ktoś mógłby spojrzeć na ten papier od strony technicznej?

To jak to teraz wyglada na wykresie po 3 dniach szaleństwa?

Moda na śmieci jest od dawna. Małe rodzinne firmy robią niezłe pieniądze w swojej skali na śmieciach, miejmy nadzieję że rośnie firma która da zarobić w dużej skali;)

Wojetek napisał(a):
Cytat:
Jeśli są wolne miejsca to poproszę o dopisanie do gry i zakup: GEOTRANS, myślę że w tym roku znajdą wiele bryłek złota w śmieciach (coraz bardziej restrykcyjne zasady gospodarowania, mało dużych graczy na rynku gospodarowania odpadami)


Jest miejsce na liście rezerwowej, dokładnie na jej początku :). Geotrans już został wybrany przez jednego z uczestników.


OK dzięki za info, proszę o zmianę na PGS Software, spółka doskonale się rozwija, regularnie płaci dywidendy. Może ktoś zwolni miejsce;]

Jeśli są wolne miejsca to poproszę o dopisanie do gry i zakup: GEOTRANS, myślę że w tym roku znajdą wiele bryłek złota w śmieciach (coraz bardziej restrykcyjne zasady gospodarowania, mało dużych graczy na rynku gospodarowania odpadami)

Pozytywne info, ponad 32 M dofinansowania

www.ncbr.gov.pl/fileadmin/POIR...

Niestety drugi i trzeci też nie porywają, no może poza sceną walki ze strzygą przeplatane przeobrażaniem się Yen...

Jakby nie było na Milkpolu sporo się podziało w ciągu ostatnich kilkunastu tygodniu. Kurs w końcu drgnął, a i obroty całkiem spore jak na taką małą spółkę.

A swoją drogą to niezły sposób do wyprania kasy, spółka wydmuszka, kupujący słupy... A kasa z jakichkolwiek źródeł się wypierze. Raz na rok mega wystrzał który gwarantuje 10000000% procent zarobku:) Kasa między znajomymi i wyprane:)

To zależy jaka będzie strategia. Czy np APN nie wezwie na 3% takie które pozwoliłoby im osiągnąć większość. Czy mogą coś takiego zrobić? Przy takim FF to wykręcenie kursu na kilka PLN jest całkiem możliwe. Tylko czy APN się to opłaca?

Uwaga do Stockwatch: Wasz serwis podaje że p Serkowski posiada 12.58% a wszystkie inne serwisy podają 11.98%. liczba akcji wskazuje na to drugie. Możecie to sprawdzić?

To zależy kto zbiera:) Dziś niewiele, zobaczymy przyszły tydzień, może być ciekawy:)

A czemu przejęcie miałoby być złe? Jak na razie seva nie powala wynikami ani polityką zarządzania. Jak na razie to wszyscy którzy wzięli udział w IPO są w plecy o ile nie uśredniali w dół. A takie przepychanki z przejęciem mogą pozwolić nam Maluczkim na odzyskanie pieniędzy i może zysk...

A tu jeszcze ciekawe info:Umowa Kapitalizacja spółki 17 mln a umowa dla konsorcjum 14 mln PLN. Ciekawe jaki jest udział Sev?

Nie mam pojęcia, stąd moje pytanie do Starszych i Mądrzejszych.

Gdyby ktoś z bardziej doświadczonych spojrzał na to okiem. Chętnie posłuchamy opinii.


Przy rozwodnieniu bez pp przejęcie w ogóle nie będzie możliwe. Zobaczymy za parę dni.

W tej chwili APN ma 47.22% a pozostali główni akcjonariusze 48.32% Jeśli APN zbierze te 80-90 tyś akcji to będzie mogło zablokować rozwodnienie kapitału. Ciekawie to wygląda.

APN powiększył swój udział o kolejny procent do 47.22% a spółka parę dni temu wprowadziła nowe uchwały do NWZA które pozwolą na rozwodnienie kapitału bez pp. Czy to jest obrona przed APN? Czy to jest zagranie APN aby przejąć kontrolę?

Uchwały NWZA Sevenet

APN

Ile głosów potrzebują główni akcjonariusze żeby przepchnąć te uchwały? 50% czy więcej?

APN dalej zbiera, wczoraj 82k akcji, dziś również olbrzymi ruch kolejne 180k zmieniło właściciela. Ciekawe co będzie dalej.

APN zakup akcji SEV

APN kupuje coraz więcej: www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

jak to jest z wezwaniami na NC? co z mniejszościowymi jeśli APN skupi ponad 50%. Może ogłosić wezwanie po cenie około 1.6 PLN? Czy mniejszościowi muszą odpowiedzieć?

Jakoże nie mogę edytować.

FF nie spadł do 0.27% ponieważ ak widać na stronie sevenetu p. Krukowski zszedł do poziomu 6.28%. jeśli dobrze mi się wydaje odbyło się to bez informacji jak narazie. FF wynosi 6,93%

FF spadł już do 18 tys akcji.

irfy, bedzie nam brakowało Twoich doskonałych komentarzy dotyczących inf o 100 m do ropy. Nie byłem nigdy "inwestorem" tej spółki ale z ciekawością przeglądałem komentarze:)

APN rośnie w siłę, już ponad 30% Sevnetu. CIekawe co dalej.

link

i ciekawe po ile poszedł ten pakiet.

Ktoś zakupił 6.35% akcji Kopka. link

Ciekawe kto się pojawi z tymi akcjami.

Dzięki, za opinie:)

pozdrawiam

Krewa, co w Twojej opini oznacza dzisiejsza świeczka? Ogólnie to zamknęło się z dość dużym plusem

A może to była tylko realizacja zysków i optymalizacja podatkowa? Dziś na TRK duże obroty i wzrosty.

Przyłączam się do prośby o analizę techniczna spółki. Ostatnio coś na wstecznym biegu.

Akcjonariuszom nie spodobało się ZWZA

Uchwały ZWZA

Za ten rok nie będzie dywidendy, ponadto duże przetasowania w radzie nadzorczej.

Tu już tylko pozostają nam domysły.

Ja również o to zapytałem a odpowiedz od p. Talara brzmiała, że nie stać ich na księgowego.

Cytat:
1. Na opóźnienie składa się kilka przyczyn. Jako podstawową wskazałbym brak środków finansowych na profesjonalną obsługę księgową.


To jest dopiero smutne

Pani Batorska pozbyła się już co najmniej 160 tys. akcji.

Batorska sprzedaż

a jednocześnie ujawnił nam się inny udziałowiec

APN Promise

niestety to byl spot w tramwaju w krakowie. Głównie dzieciaki ktore bawily sie na interaktywnych podlogach w jakies zabawy. Nie doogladalem calego bo wysiadalem wczesniej.

To był spot do ktorego podal link rybeusz.

Ja dziś widzałem reklamę Wieliczki i sporo w tym spocie było na temat interaktywnych atrakcji. Wygladało to naprawde nieźle. Niestety nie widziałem nigdzie loga i3D, więc nie wiem czy to ich robota.

Krewa, anty_teresa dziękuje za analizy. Mnie podobne rzeczy wychodza z moich nieporadnych kresek.

Pozdrawiam.

Ponawiam prośbę do analityków. Czy móglby ktoś spojrzeć na wykres trakcji i go zanalizować?

Czas wrzucić drugi bieg:)

Czy ktoś mógłby spojrzeć na wykres trakcji i przybliżyć zasięg tego wzrostu?

Z góry dziękuje

Poważnym oporem będzie cena debiutu (albo kwota pomniejszona o dywidendę) tam może się wysypać wielu ludzi, którzy kiszą się z tymi akcjami od początku. Ciekawe czy potencjał tego wzrostu jest na tyle duży aby otrzeć się o tę granicę.

obroty dziś na sevie niespotykane chyba dotychczas, nie licząc sypania na poczatku.

Miejmy nadzieje ze to oznacza trwaly wzrost kursu a nie chwilowa podbitke.

Edited.

jak na razie to spółka ma wciąż 40% w plecy od ceny debiutu. Ciekawe co będzie w raporcie.

Graf, górnicy dołowi powinni miec przywileje, ale CI co nigdy nie widzieli tunelu albo węgla w pokładzie to juz inna bajka. Akurat znam problem dość z bliska.

Dzięki krewa:)

Ciekawe gdzie JSW sie znajdzie jak pracownicy zaczną puszczać akcje. Słabo to wszystko wygląda.

Jak wygląda analiza JSW przy pomocy przedłużenia Fibonacciego?

Czas pokaże, reakcja rynku (momentami spadek o 40%) była jednoznaczna. Może dziś wszyscy podejdą do sprawy z zimnymi głowami.

Edit:
A co do paragrafów to jak ktoś utopi tu dużo kasy to odzyskiwanie jej w wyniku postępowań w polskim sądownictwie może zastać jego wnuki.

A z drugiej strony to może być powolne wyprowadzanie jedynej dochodowej gałęzi w tej spółce. Teraz przykładowo pozbywamy się 40% nie tracąc większości a za jakiś czas gdy nasze główne źródła, które powinny napędzać firmę wciąż są nie rentowne to sprzedajemy kolejny pakiecik, i nagle okaże się zostajemy z przysłowiową "ręką w nocniku".
Ale może to tylko Kasandryczne wizje... Czas pokarze.

A może dzisiejszy wodospad to reakcja na propozycje uchwał na NWZA

"Walne Zgromadzenie Emitenta wyraża zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Yellow Hat S.A. (Spółki) w postaci wyodrębnionego organizacyjnie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanej z wydawaniem publikacji na tablety, poprzez wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako wkład niepieniężny do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za objęcie większości udziałów kapi-tale zakładowym spółki zależnej. Zorganizowana część przedsiębiorstwa Spółki zostanie zbyta na podstawie rynkowej wartości ustalonej przez Zarząd."

Ciekawe kto jest kupcem i za ile się to sprzeda. Bez tej częsci YH to chyba niewiele pozostanie...

Czy można poprosić o analize wykresu spólki?

Z góry dziękuje

Kod:
mod: się zrobi na poniedziałek

Dzięki, to jeśli ekipa odrobi się już z najpilniejszymi raportami bardzo prosze o pełną analize CTC.

Pokazał się raport za pierwszy kwartał naszej perełki, bardzo proszę o omówienie w wolnej chwili.

Raport CTC

jak to wygląda tak pobieżnie?

Pozdrawiam

Bardzo proszę o omówienie raportu sev.

Raport III kw.

Z góry dziękuje

Z ciekawości (i sentymentu), czy można poprosić o profesjonalne omówienie wyników CTC? Whistle

Może pikuje żeby przebić te magiczne 100 m odzielające nas od Eldorado...

Czyżby wracała nam "para do kotła"? Dzis Trakcja ładnie startuje, jeśli można to proszę o jakieś analizy w jakim momencie sie teraz znajdujemy.

sbyszek napisał(a):
@artbeco. Jakbyś mógł się podzielić swoją wiedzą w temacie tych 20% granych akcji i 80% tych śpiacych akcji. Ni jak nie potrafię tego wyliczyć. Uswiadom nieświadomego jak to wyliczałeś. Rozumiem ze twardzielami określasz tych co trzymają akcje do poziomu 1gr. Czy tak?


mam włąsnie taki sam problem. Sredni wol z 5 dni to 40 mln co daje nam 200 mln a to jakies 40% calosci. Chyba ze zakladasz ze caly czas obraca sie tylko 100 mln akcji... Ciekawe, zapewne wszyscy z niecierpliwościa wyczekujemy info na temat tego kto sypal.

Cytat:
Nim nie skończy się paniczne wywalanie w rynek, kupowanie czy planowanie czegokolwiek na Calatravie jest moim zdaniem w kategorii zabawy dla szaleńców ze zbyt duża ilością kasy. Typowe łapanie spadającego noża, kiedy nikt nie zna dna.


Tu nie do końca Scarry można się zgodzić, dno już blisko (jak dno dla większości bankrutów), raptem 6 groszy niżej:)

A jak się spojrzy w akrkusz to tych którzy chcą bronić tego dna jest niewielu... Zobaczymy co dalej.

Cytat:
Jeśli spółka ma dobre perspektywy ( ), czemu w obecnej sytuacji nie zainteresował się nią żaden fundusz?
Moment teraz chyba nie najgorszy na wejście...
Równie dobra byłaby też chyba informacja o wezwaniu, np. po 20 groszy za akcję Albo skup akcji własnych (tylko czy mają kasę?)


A kto powiedział, że to nie fundusz skupił te 100 mln akcji ktore przemieliły się w ciągu ostanich paru dni (z góry zaznaczam ze to spekulacja). Jakby co to mają jeszcze pare dni na ujawnienie wave Zresztą Ci co sie wyprzedali też mają na to czas.

Tak na poważnie to sytuacja jest wielka niewiadomą, abo mozna dać się wciagnąc w te gierki albo poczekac z boku i zobaczyć co z tego wyniknie.

Z sentymentem (już bez emocji - od ponad roku nie jestem akcjonariuszem CTC) obserwuję naszą bananową gieldę.


Ciekawe co to wszystko oznacza, dzis w ciagu godziny juz przemielilo sie ponad 18 mln akcji. Spanikowani inwestorzy wyprzedaja, ciekawe kto kupuje? Spekulanci zbieraja? Dzis juz ponad 1.7 mln PLN wiec calkiem sporo.

Czy spółka wciąż skupuje akcje w celu umorzenia? Cena bardzo atrakcyjna:P

W miedzy czasie umknęła wszystkim informacja:
Zakup obligacji Mostostalu Export

Spólka leci na leb na szyje a tu jednoczesnie zakupy na 45 MLN zł. Ciekawe jak to jest powiazane.

Edit: Już znalazłem p Narkiewicz zasiada w zarzadzie mostostalu. Hmmm...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 3 września 2010
Ostatnia wizyta: 23 lutego 2021 00:05:15
Liczba wpisów: 377
[0,10% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,815 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +170,58% +34 116,32 zł 54 116,32 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło