pixelg
NTTSYSTEM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

NTTSYSTEM [NTT]

AKTUALNY KURS: 5,64 zł (+2,17%) 18-06-2021 16:41
saturas
saturas PREMIUM
3
Wpisów: 149
Wysłane: 3 maja 2012 22:45:52 przy kursie: 2,84 zł
Już całkiem niewiele czasu do 28 czerwca, a jeszcze nic nie skupili... Czyżby nastąpiła zmiana planów?

Zorrito
0
Wpisów: 30
Wysłane: 1 sierpnia 2012 11:27:27 przy kursie: 2,32 zł
Zarząd NTT System S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 24 lipca 2012 r., w wyniku transakcji pakietowej na GPW w Warszawie, Spółka nabyła akcje własne w celu dalszej odsprzedaży. Rozliczenie transakcji nastąpi w dniu 25 lipca 2012 roku.

Szczegółowe informacje nt. parametrów skupu akcji:
Liczba nabytych akcji: 172 300 szt.
Średnia jednostkowa cena nabycia akcji: 0,62 PLN
Liczba głosów na walnym zgromadzeniu NTT System S.A. odpowiadająca nabytym akcjom: 172 300 głosy
Udział nabytych akcji w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Emitenta: 0,311%
Wartość nominalna każdej akcji wynosi: 1,50 PLN
Łączna wartość nominalna nabytych akcji to: 258 450 PLN.
Łączna liczba posiadanych przez Emitenta akcji własnych po rozliczeniu powyższej transakcji wyniesie 172 300 szt , co będzie stanowiło 0.311% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

- inwestorzy wola spółki bankruty obecnie a tutaj spółka wyceniana jak bankrut niebędąca bankrutem a zainteresowanie zerowe...

- można prosić o omówienie raportu za II kwartał jak będzie za miesiąc? już teraz zaklepuje termin w razie czego...:)

Zorrito
0
Wysłane: 14 września 2012 20:36:13 przy kursie: 2,48 zł
Czy mozna prosic o omowienie raportu?

Pozdrawiam

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 14 września 2012 21:03:06 przy kursie: 2,48 zł
Ale co tu omawiać? Jest źle, a będzie gorzej (kryzys w IT)-ot całe omówienie...3some

Zorrito
0
Wysłane: 15 września 2012 07:09:40 przy kursie: 2,48 zł
czy ja wiem ludzie sobie chleba nie kupia ale kom z internetem musza miec...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 16 września 2012 22:03:39 przy kursie: 2,48 zł
Omówienie sprawozdania finansowego NTT System za II kwartał 2012 r. i sytuacji fundamentalnej spółki.
Słusznie bądź niesłusznie oburzenie inwestorów budzi fakt, że spółka przy przychodach 675 mln zł jest na rynku wyceniana na niecałe 35 mln zł, a np. Action jest wart 10x więcej przy przychodach tylko niecałe 5x większych. Z jednej strony jest to powód braku efektu skali, z drugiej szeregu dyskont, jakie rynek przywiązuje do spółki.

Będę się czepiał, ale chcę na początek zauważyć, że sprawozdanie NTT jest solidne, przejrzyste i ma dobrą wartość informacyjną. Duży plus za wykładanie kawy na ławę, po prostu wiadomo jak jest.

Myślę, że głównym problemem firmy jest zbyt niska rentowność. Zysk netto za zeszły rok to zaledwie 776 tys. zł przy przychodach 640 mln zł. W tym roku pierwsze półrocze przyniosło 482 tys. zł. W odniesieniu do zaangażowanego kapitału, czyli kapitałów własnych 121 mln zł i kredytu okresowo między 10 a 20 mln zł, jest to po prostu za mało i nie daje spółce rentowności ekonomicznej. Wycena dochodowa pojawiłaby się przy rencie wieczystej ok. 120 mln zł, co przyjmując nawet przesadnie wysoką stopę dyskontową 25% oznaczałoby konieczność generowania 5 mln zł zysku netto rocznie. Na razie mamy niecały milion, więc daleko do tego. Tak nieduży poziom jest także wrażliwy na zmiany rezerw. Tutaj akurat mamy utworzone 3,7 mln zł i rozwiązane niecały 1 mln zł rezerw na koszty - sytuacja na pierwszy rzut oka bezpieczna.

Trzeba jednak zauważyć, że spółka jest świadoma niskiej rentowności i pracuje nad rozwojem. W II kwartale udało się powtórzyć wynik przychodów sprzed roku praktycznie co do grosza, za to przy lepszej marży handlowej. Jako powód wskazane jest zarządzanie asortymentem, tj. wychodzenie z mniej marżowych linii na rzecz bardziej dochodowych. Szczególnie dobrze wypadł pod tym względem I kwartał. Widzę sensowne ruchy biznesowe, tj. szukanie wartości dodanej w dostarczanych produktach. Jednak cały czas ponad 2/3 przychodów to dystrybucja podzespołów, akcesoriów i peryferiów.

To że rynek jest bardzo trudny, pokazują wyceny rynkowe konkurentów. Tylko Action notowany jest z premią majątkową, ABC Data mam kilkuprocentowe dyskonto, AB około 20% dyskonta, a Komputronik zbliżoną do NTT wycenę na poziomie 30 groszy za 1 zł majątku netto. I podobnie cierpi na marginalną rentowność. Spójrzmy jeszcze na efektywność majątku, czy dałoby się coś więcej wycisnąć. NTT ma średnio zapasu na 20 dni, co jest bardzo dobrym wskaźnikiem, podobnym do konkurentów, poprawionym ładnie na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Należności są ściągane w niecałe 40 dni, tutaj też nastąpiła poprawa. Nieco krótki jest cykl rotacji zobowiązań, bo dwadzieścia kilka dni to nieduży kredyt kupiecki. Dawniej sięgało to nawet 60 dni. Z pewnością dałoby się zastąpić kredyt bankowy kapitałem dostawców i warto byłoby spróbować, jeżeli oczywiście nie oznaczałoby to utraty dobrych warunków typu skonto. W każdym razie od strony zarządzania kapitałem obrotowym spółka działa sprawnie i zmiany idą w dobrym kierunku.

Problemem od strony wartości rynkowej jest w takim razie brak wystarczającej skali działania, gdyż trudno przegapić, że NTT jest wśród swoich giełdowych konkurentów podmiotem najmniejszym: 675 mln zł za ostatnie 12 miesięcy wobec 3,2 mld zł w Action, 3,5 mld zł w ABC Data, 4,3 mld zł w AB i nieco ponad 1 mld zł w Komputroniku. W zasadzie doszusowanie do czołówki jest już niemożliwe, tak więc NTT zawisło pośrodku i potrzebuje szukać swoich niszy, specjalizacji, które dadzą jej marżę większą niż ta wynikająca ze standaryzacji produktów i konkurencji w zwykłej dystrybucji. Jak zauważyłem na początku, takie działania są podejmowane, lecz udział w sprzedaży póki co nie jest duży.

Sporym źródłem dyskonta jest jednak także struktura majątkowa i zaangażowanie w projekt nieruchomościowy. Po pierwsze, z majątku netto można spokojnie zdjąć prawie 28 mln zł wartości niematerialnych i prawnych, które w nocie 19 są opisane jako "Sieć handlowa". Nie wnikając w przesłanki i sposób utworzenia takiej pozycji, inwestycja nie daje zwrotu i powinna być spisana. Po drugie w aktywach rzeczowych mamy własny budynek na 23 mln zł, który tak naprawdę obniża rentowność ekonomiczną - roczny przychód z najmu wg zachowawczej stopy kapitalizacji 5% przekroczyłby milion złotych. Ten koszt można by mieć na rachunku wyników, uwalniając znaczną pozycję z majątku, który w ten sposób pracuje po prostu nieefektywnie. Trzecia pozycja to Nieruchomości inwestycyjne na ewidencyjną wartość 3,1 mln zł związane z projektem deweloperskim. Łącznie można w takim razie odpisać z WK kwotę rzędu 55 mln zł, co zredukowałoby wartość aktywów netto związanych z działalnością podstawową do ok. 65 mln zł. A gdy to porównać do wartości rynkowej 35 mln zł, daje już tylko 46% dyskonta. Ciągle nieco więcej niż konkurenci, ale powody już znamy.

Jeżeli patrzeć na spółkę majątkowo, trzeba by jej zrobić remanent i analizę należności, aby stwierdzić czy odpisy aktualizujące są wystarczające. Jednak trudno znaleźć kogoś, kto by interesował się aktywami tylko dlatego że są tańsze od innych, gdy konkurencyjne mają lepszą rentowność. Dlatego, co powtarzam, zbudowanie lepszego wyniku jest głównym wyzwaniem stojącym przed spółką. Nie wchodzę tutaj w ogóle w tematy skupu akcji, bo nie jest to fundamentalne. Gdyby mnie ktoś pytał, moje nastawienie jest negatywne. Spółka nie ma rażącego nadmiaru gotówki, net cash na koniec czerwca wynosił niecałe 2 mln zł. Większą wartość dla akcjonariuszy miałoby spłacenie kredytów i zdjęcie kosztów odsetkowych z rachunku wyników, niż skup akcji czy planowana dywidenda, która mimo że nieduża, nie jest wg mnie nikomu potrzebna. Tu potrzeba budowania wartości przez rentowność.

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

menager
0
Wpisów: 384
Wysłane: 17 września 2012 00:18:42 przy kursie: 2,48 zł
problem w tym że action to dystrybutor z prawdziwego zdarzenia mający odpowiednie marże a NTT to taki dziwny twór który chwyta kilka srok za ogon a tak naprawdę na rynku w ogóle się nie liczy

te obroty mogą wynikać ze sprzedaży komputerów instytucją państwowym ale tam marża malutka chyba jest bo konkurencja ogromna

i co najważniejsze nie dba o akcjonariuszy, przynajmniej tak było jak kurs był na poziomie 1,20

Zorrito
0
Wysłane: 8 listopada 2012 19:52:33 przy kursie: 2,96 zł
czego spodziewacie sie po wynikach za 3 kwartal? na co sa zawiazane te rezerwy?
Pozdrawiam

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 27 listopada 2012 16:09:35 przy kursie: 3,12 zł
Analiza wyników spółki NTT SYSTEM za 3 kwartał 2012 roku

Tym razem zapraszam do nieco innego spojrzenia na NTT System. Oczywiście dalej będzie o niskiej rentowności ale też o dywersyfikacji działalności i próbie poprawy wyceny.

Wykres przychodów i rentowności operacyjnej potwierdza utrzymywanie się spółki w tej samej kondycji od 2 lat. Przychody wykazują tradycyjną sezonowość wzrostową przed okresem świątecznym a rentowność operacyjna jest bliska zera.

kliknij, aby powiększyć

Spółka twierdzi, że przychody w ujęciu skumulowanym za 9 miesięcy 2012 roku wzrosły w porównaniu do roku poprzedniego dzięki poprawie czynników zewnętrznych. Nie ma w raporcie mowy o szczególnych osiągnięciach w ramach optymalizacji oferty lub poprawy sieci dystrybucyjnej. Dużo mówi się za to o poszerzaniu asortymentu, co niekoniecznie oznacza optymalizację.

Ja nie lubię spółek, które winę za niską rentowność przerzucają na czynniki zewnętrzne. Nie wybijają się tym samym poza inne spółki z sektora a nawet szerokiego rynku. Do tego NTT w cale nie mówi o specjalizacji produktowej, skupianiu się na niszach lub wprowadzaniu na rynek szczególnych perełek. Zrozumiałam, że podpisane umowy są raczej z mainstreamowymi producentami typu Fujitsu czy Dell. Własna produkcja – podobnie jak w przypadku Vedia i Asbis – też nie jest na rynku niczym nowym a konkurowanie ceną nie przynosi szczególniej wielkiej wartości dodanej.

Znalazłam jeszcze w raporcie smaczek: spółka zauważyła spadek sprzedaży komputerów stacjonarnych na rzecz komputerów przenośnych. Rychło w czas chciałoby się rzec.

W związku z tym rentowność netto utrzymuje się na bardzo niskim poziomie:

kliknij, aby powiększyć

Trzeba jednak zauważyć, że w ten sam sposób działa grupa Asbis. Jako dystrybutor realizuje zaledwie kilkuprocentową marżę ale przy odpowiednim poziomie przychodów daje to istotną masę zysku netto. WatchDog w poprzedniej analizie wspominał, że takiego poziomu, jak inni krajowi dystrybutorzy, NTT nie jest w stanie osiągnąć prowadząc działalność operacyjną w ten sposób. Dlatego może przydałoby się działanie na szerszą skalę europejską?

Działalność operacyjna NTT nie została podzielona na segmenty operacyjne. Czyli nie widać wprost, ile faktycznie spółka zarabia na działalności pobocznej, czyli np. deweloperce. Na pewno sprzedaż sprzętu jest podstawą działalności. Z informacji o segmentach wyciągnęłam takie dane:

kliknij, aby powiększyć

Jak widać przychody z tytułu najmu nieruchomości nie wchodzą do przychodów operacyjnych spółki. Powyższe zestawienie stanowi bowiem 100% przychodów ze sprzedaży za okres 9 miesięcy 2012 roku. Spółka deweloperska jest wykazana w bilansie w wartości godziwej. Z punktu widzenia NTT jest to korzystne, ponieważ całkowite aktywa spółki deweloperskiej mają wartość zaledwie 176 kPLN a wycena spółek stowarzyszonych w bilansie wynosi ponad 6 mln PLN. Nie jestem w stanie zweryfikować tej wyceny.

Można spokojnie powiedzieć, że na razie w sytuacji operacyjnej NTT niewiele się zmienia. Wszystkie zaproponowane działania wydają się być raczej standardowe i nie spodziewam się, aby wyniosły rentowność i wycenę spółki szczególnie wysoko. Nie widzę tym samym uzasadnienia w fundamentach dla wzrostu wartości kursu akcji.

www.stockwatch.pl/gpw/nttsyste... – zapraszam do zapoznania się z wyceną i wskaźnikami.

>> Więcej analiz najnowszych
raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 304
Wysłane: 27 listopada 2012 17:55:28 przy kursie: 3,12 zł
No nie - o spadku sprzedaży desktopów pisali już w sprawozdaniu za q4'2010. Tyle, że nic z tego nie wynika. Firma żyje marzeniami. Już wtedy pisali o produkcji. Chyba jeszcze wcześniej WD podsumował tę koncepcję, mianem "polskiego Della". Ale popatrzcie na powyższe zestawienie Kasi nt. źródeł przychodów. A ile czasu upłynęło? Nie wiem, jak Wy, ale ja mam na biurku kalendarz A.D. 2012.

eskulap
0
Wpisów: 18
Wysłane: 30 listopada 2012 09:28:09 przy kursie: 3,08 zł
Według mnie w NTT chodzi o coś innego. Tu jest gra o zebranie jak największej ilości akcji po niskiej cenie, wyniki i wykresy nie mają zastosowania.
Edytowany: 30 listopada 2012 09:42

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 30 listopada 2012 10:09:01 przy kursie: 3,08 zł
rafsty napisał(a):
No nie - o spadku sprzedaży desktopów pisali już w sprawozdaniu za q4'2010. Tyle, że nic z tego nie wynika. Firma żyje marzeniami. Już wtedy pisali o produkcji. Chyba jeszcze wcześniej WD podsumował tę koncepcję, mianem "polskiego Della". Ale popatrzcie na powyższe zestawienie Kasi nt. źródeł przychodów. A ile czasu upłynęło? Nie wiem, jak Wy, ale ja mam na biurku kalendarz A.D. 2012.

Widać dalej uważają to za dominujący trend, który wart jest odnotowania binky

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Wysłane: 30 listopada 2012 12:28:32 przy kursie: 3,08 zł
eskulap napisał(a):
Tu jest gra o zebranie jak największej ilości akcji po niskiej cenie

Skoro wyniki nie mają znaczenia, to chyba w celach kolekcjonerskich.

Zorrito
0
Wysłane: 18 grudnia 2012 19:48:04 przy kursie: 2,92 zł
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Zarząd NTT System S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 27 listopada 2012 r. otrzymał podpisaną umowę pomiędzy konsorcjum: WebTradeCenter Sp. z o.o., NTT System S.A. i Teneo Polska Sp. z o.o.- reprezentowanym przez lidera, tj. WebTradeCenter Sp. z o.o., a Skarbem Państwa - Inspektoratem Uzbrojenia (Zamawiającym) na dostawę stacji roboczych do komórek/jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej o wartości 13 008 000 PLN (trzynaście milionów osiem tysięcy złotych) brutto.

Kod:
mod:Proszę nie wklejać komunikatów. One wszystkie są dostępne w monitorze spółki. Jeśli już to z cytatem, linkiem i komentarzem, dlaczego akurat ten jest istotny
Edytowany: 19 grudnia 2012 10:48

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 13 marca 2013 23:45:19 przy kursie: 3,24 zł
Takie moje spojrzenie po dzisiejszej sesji:

kliknij, aby powiększyć

Spółka zaliczyła dzisiaj niezły wystrzał poparty obrotami.
Górny cień jednak świadczy o tym, że wielu po półrocznej konsolidacji odpadło realizując zysk - skoro się trafił. Zamknięcie również wypadło poniżej oporu zmagań od początku października 2012'.
Ale co dalej?
Po pierwsze mamy korzystny układ średnich a wskaźnik AD sugeruje akumulacje. Pogoda zatem dopisuje.
Patrząc w krótszym terminie zauważymy wybicie z trójkąta, którego teoretyczny zasieg wynosi ok 0,89 zeta, a więc poziom którego dzisiaj nie osiągnięto i jednocześnie poziom, który mógłby zasugerować dalszy wzrost odpowiadający dwukrotnej wysokości tej zielonej figury geometrycznej.
Edytowany: 13 marca 2013 23:47

eskulap
0
Wpisów: 18
Wysłane: 22 marca 2013 09:19:20 przy kursie: 3,16 zł
Warte odnotowania
Zysk netto; 2.391.000,00zł za 2012 r. wobec 813.000,00zł w 2011 roku

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Wysłane: 22 marca 2013 13:37:58 przy kursie: 3,16 zł
Również warte odnotowania:
zysk operacyjny 4'188 tys. za 2012, wobec 5'862 tys. w 2011r.

Zorrito
0
Wysłane: 12 maja 2013 11:49:10 przy kursie: 3,16 zł
Panowie przestancie sie kłócić pytanie czy będzie góra?

itreseller.pl/aktualnosci/ryne...

Akcjonariusze NTT System zdecydowali o wypłacie 3 gr dywidendy

Walne zgromadzenie NTT System zdecydowało o wypłacie 3 gr dywidendy - poinformowała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę trafi 1,64 mln zł.

Dniem dywidendy jest 13 maja, a dniem jej wypłaty 27 maja tego roku.

Firma nie wypłacała dywidendy od 2009 roku. (PAP)

morb/
Edytowany: 12 maja 2013 12:06

Zorrito
0
Wysłane: 17 maja 2013 19:26:40 przy kursie: 3,28 zł
mozna prosic o omowienie raportu 1Q ?

Zorrito
0
Wysłane: 17 maja 2013 20:12:25 przy kursie: 3,28 zł
co powiecie na ten przetarg?