pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

saturas

saturas

Ostatnie 10 wpisów
Wygląda faktycznie na typowy short squeeze. Pytanie co dalej. Jak przebije poprzedni szczyt to będzie szansa na odwrócenie trendu.

Panowie, dzisiaj trzech wiedźm, z +3 może się zrobić +5 albo -2, nie ma co dopisywać sobie teorii do czystej manipulacji w dzien wygasania kontraktów

Z tego co wiem to korektę CIT można zrobić do 5 lat wstecz tak więc, jeśli sprawa się zakończy przed końcem roku to mogą ten VAT wrzucić w koszty za 2013 rok.

Wygląda mi to na zupełnie inny segment. Livechat obsługuje witryny webowe, natomiast apple chce się zająć chatem dla aplikacji mobilnych typu standalone.

Jak dla mnie to usługa komplementarna, skierowana do tylko największych firm, gdzie tworzenie aplikacji mobilnych ma sens. Nie widze tu takiego zagrożenia jak w przypadku wtyczek facebooka.

Jakiego narzędzia używasz do generowania sygnałów?

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Same wpływy nie tłumaczą równoczesnego zmniejszenia salda środków w PLN o 5.8 mln. Nie nastąpił spadek zobowiązań kw/kw, więc jedynym wyjaśnieniem jest poniesienie przez spółkę matkę kosztu w PLN i uzyskanie przychodu i równoczesna spłata należności do spółki córki w USD.

Ale to również podważa punkt 24. 1. opisany w cytacie dotyczący radzenia sobie z ryzykiem walutowym. Rok temu takiej sytuacji nie było:

kliknij, aby powiększyć

Coś dziwnego zauważyłem w raporcie. LiveChat twierdzi w najnowszym raporcie że:

Cytat:

24. 1. RYZYKO WALUTOWE
Ponieważ ponad 95 % transakcji sprzedaży realizowana jest na w dolarze amerykańskim
(USD) Grupa narażona jest na ryzyko walutowe z tytułu zawieranych tych transakcji.
Grupa nie zabezpieczała transakcji sprzedaży denominowanych w walutach obcych
(podobnie jak za lata poprzednie).
W celu zmniejszenia ryzyka walutowego zarząd spółki dominującej wymienia otrzymane
dolary amerykańskie na złotówki polskie.
natomiast według stanu na 31.03 miał na rachunkach pieniężnych:
Cytat:

Środki pieniężne w PLN 11 108 599
Środki pieniężne w USD 23 640 964


Natomiast na 31.12.2016 było(cytat z raportu):
Cytat:

a) w walucie polskiej 16 987 363,42
b) w walutach obcych (wg walut po przeliczeniu na zł) 28 253,68


Wygląda na to że zachowali się odwrotnie niż opisane w pierwszym cytacie, zamiast wymieniać USD na PLN od razu, w 1 kwartale 2017 dokupili USD. Pytanie tylko po co?

Jakby nie deklaracja dywidendy pomyślałbym że zbierają walutę na jakąś akwizycję. Natomiast chyba postanowili pospekulować. Nie trzeba mówić jak zachował się kurs USD w następnych miesiącach... Prawdopodobnie nieźle wtopili.

MF chce wprowadzić 8.5 podatek CIT od FFO przeznaczonego na dywidendę:
Cytat:

Dochody uzyskane przez spółkę rynku wynajmu nieruchomości (REIT) mają być opodatkowane 8,5-proc. stawką CIT w części wydatkowanej na wypłatę dywidend - wynika z projektu ustawy przedstawionego przez Ministerstwo Finansów. Propozycja zakłada również zwolnienie z podatku dywidend wypłacanych przez takie spółki.

Stawka 8,5 proc. ma obowiązywać "w zakresie dochodów uzyskanych przez spółkę rynku wynajmu nieruchomości bezpośrednio lub pośrednio z wynajmu nieruchomości lub ich części, w części wydatkowanej na wypłatę dywidend oraz innych należności z tytułu udziału w zyskach tej spółki".

Z projektu wynika, że "spółka rynku wynajmu nieruchomości" powinna m.in.:
być spółką akcyjną, której akcje dopuszczono do obrotu na rynku oficjalnych notowań;
mieć kapitał zakładowy nie mniejszy niż 50 mln zł;
utrzymywać nieruchomości, udziały lub akcje spółek zależnych oraz akcji innych spółek rynku wynajmu nieruchomości na poziomie nie niższym niż 70 proc. wartości bilansowej aktywów spółki;
uzyskiwać co najmniej 80 proc. przychodów netto ze sprzedaży z najmu nieruchomości lub ich części, lub z odpłatnego zbycia nieruchomości, które były przeznaczone na wynajem przynajmniej przez rok, lub ich części, lub z tytułu udziałów w spółkach zależnych lub ze sprzedaży udziałów lub akcji tych spółek zależnych;
uzyskiwać przychody z najmu (bezpośrednio lub pośrednio przez spółki zależne) co najmniej trzech nieruchomości lub ich części;
utrzymywać wartość bilansową zobowiązań kredytowych lub pożyczkowych na poziomie nie wyższym niż 70 proc. wartości aktywów;
corocznie wypłacać dywidendę na poziomie nie niższym niż 90 proc. zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych, które mogą być przeznaczone na wypłatę dywidendy, a także pomniejszonego o niepokryte straty, akcje własne oraz o kwoty, które zgodnie z innymi przepisami lub statutem powinny być przeznaczone z zysku za ostatni rok obrotowy na kapitały zapasowy lub rezerwowe.
Wykonywanie działalności przez spółkę rynku wynajmu nieruchomości wymaga wpisu do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru.

Nazwa (firma) spółki powinna zawierać dodatkowe oznaczenie "spółka rynku wynajmu nieruchomości" lub skrót "srwn".


Źródło: www.bankier.pl/wiadomosc/MF-pr...

Nasuwa się kilka pytań, co z resztą zysku niewypłacaną? Dobrze rozumiem że spółka jest w stanie pokryć ją kosztami i po prostu nie wykaże zysku netto ponad wartość wypłacanej dywidendy?

Myślicie że to dobre rozwiązanie dla GPRE? Kalkulując, że ktoś liczył na zupełny brak CIT i utrzymanie tylko podatku belki, i kupił akcje na IKE, jest raczej 8.5 % do tyłu na inwestycji w te akcje...

Trochę policzyłem i przychody wobec najlepszego przychodowo, drugiego kwartału wzrosły o 31%, przy nieznacznie niższym średnim kursie EUR/PLN(co na pewno działało negatywnie) i również nieznaczym(ciężko policzyć dokładnie jakim) wzroście cen stali.

Ciężko powiedzieć czy spółka sprzedawała dalej produkty wytworzone ze stali kupione po niższej cenie jak to miało miejsce w II kw. 2016, podejrzewam że już raczej nie, ponieważ cykl rotacji zapasów wynosi 49 i rentowność ze sprzedaży spadła.

Tak więc wszystko wskazuje na to że ogromna część wyników pochodzi z inwestycji i dobrej koniunktury na rynku produktów spółki.

Wygląda na to że efekt wysokiej bazy w II kw nie jest taki straszny i spokojnie jest do pobicia biorąc pod uwagę powyższe.

Wynik faktycznie rewelacja, najlepszy kwartał w historii w sezonowo najsłabszym I kwartale. Dobre perspektywy na kolejne kwartały.

Pytanie tylko ile zysku wynika ze zmiany cen stali, a ile z przeprowadzanych inwestycji, trzeba poczekać na raport.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 15 lipca 2009
Ostatnia wizyta: 26 czerwca 2020 16:06:01
Liczba wpisów: 115
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,651 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +131,15% +26 230,67 zł 46 230,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d