pixelg
CIGAMES - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86

CIGAMES [CIG]

AKTUALNY KURS: 1,36 zł (+0,00%) 07-05-2021 17:04
Mateo520
0
Wpisów: 16
Wysłane: 14 sierpnia 2013 20:46:30 przy kursie: 1,72 zł
To ja proponuję przeczytać mój wpis raz jeszcze tym razem ze zrozumieniem. Ja nikogo nie "naganiam" cokolwiek to znaczy, tylko "zaproponowałem zwrócenie uwagi" na fanpage gry "Alien Rage" (nie wiem po co mieszasz w to grę Sniper 2 - wpisz pełną nazwę gry Sniper Ghost Warrior 2 i zobacz jaki fanpage wyskoczy pierwszy - bardziej rozdrabniając "co użytkownik szukający tej gry zobaczy na samym początku").

Każdy może odebrać to w innym sposób. Jedni, tak jak użytkownik "rybeusz" może uznać to jako kupownie głosów i rodzaj reklamy. Inni uznają to za informację nic nie nieznaczącą, a jeszcze inni zaczną się przyglądać. Tak jak napisałem na początku, obiektywny ruch będzie dopiero po targach gamescom 2013. Jest to dość niekonwencjonalna metoda, ale w pewien sposób wyprzedzająca rynek.

Defacto, to że rośnie liczba fanów wcale nie jest informacją mówiącą o sukcesie gry. Wiąże się z tym chociaż takie ryzyko, że główną grupą docelową tego fanpage-u są osoby w wieku 13-17. Zbyt agresywna okładka lub ewentualne ograniczenia wiekowe mogą zniechęcić opiekunów tej grupy docelowej do zakupu.

Tobie użytkowniku "Scarry" proponuję przeczytać regulamin strony Stockwatch.pl z szczególnym uwzględnieniem pkt 4.e. Złamałeś go dwukrotnie tylko w tym wątku, a to już od jakości forum zależy czy będą tego jakieś konsekwencję.

Przepraszam za podwójny post, ale poprzedniego nie mogłem edytować.
Edytowany: 14 sierpnia 2013 20:47

Scarry
168
Wpisów: 4 880
Wysłane: 14 sierpnia 2013 21:57:27 przy kursie: 1,72 zł
dalej ciągniesz te wymysły - czyli teraz nie ma znaczenia że to jest fanowski page nieznanego pochodzenia tylko że wyskakuje przed oficjalnym ? To ma oznaczać jego ważność w jakiś sposób? Pewnie fanpgage przejmie wkrótce firmę i jej oficjalne strony. 3some

mi w google na pierwszy miejscu wyskakuje kolejny prywatny fanpage z 68 lajkami. Pewnie do niego też warto się odnieść że Alien Rage ma 300 razy więcej like-ów. "Rzondzi" niepodzielnie.

Próbowałeś manipulować czytelnikami forum, w paskudny sposób. Liar
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 14 sierpnia 2013 22:01

rybeusz
10
Wpisów: 216
Wysłane: 14 sierpnia 2013 23:40:51 przy kursie: 1,72 zł
Mateo520 napisał(a):
(...) z logicznego punktu widzenia nie widzę sensu kupować przez spółkę głosów botów (fikcyjne konta - bo właśnie takie oferowane są w sprzedaży), gdyż to prowadzi donikąd. Pieniądze te można przeznaczyć na reklamę na tym portalu w sposób zgodny z prawem. Poza tym na prawdę ktoś myśli że spółka notowana na GPW będzie "bawić się" w takie rzeczy?!

Mateo520, zauważ że w swoim poście nigdzie nie napisałem, że CI kupił sobie fanów. Nakreśliłem tylko zgrubsza jak wygląda proceder kupowania fanów pokazując, że w ciągu 1 dnia mogę ci zgromadzić armię fallowersów za naprawdę małe (wręcz mikre) pieniądze. Po co? Bo ładniej wygląda profil, który ma 21 000 czy 150 000 fanów, niż taki ze 43 fanami (z których większość to nasi pracownicy, sąsiedzi oraz bliższa i dalsza rodzina, która w końcu uległa twoim delikatnym sugestiom i kliknęła, że jednak cię "lubi"(. Albo żeby ktoś z zewnątrz pomyślał że jesteś sławny, że fajny, że popularny.. że warto ciebie obserwować, bo to jakieś nowy trend lub coś o czym będzie zaraz głośno? Nie wiem...

Wiem jednak, że jest to bardzo popularny proceder, a odpowiednią pozycję znajdziesz sobie choćby w cennikach i propozycjach całkiem poważnych agencji działających w "socialu". Wiem, że swego czasu było głośno o nadspodziewanie dużej ilości fanów Playa z Indii, Bangladeszu, Filipin, Malezji, Indonezji czy Pakistanu (raport socialbreakers, łatwo wygooglujesz sobie jak będziesz ciekawy), wiem że musiały się z tego tłumaczyć takie firmy jak Orange czy NC+ ... choć nie wiem czy to odpowiednio "poważne" firmy. A boty coraz częsciej sa nasze, rodzime, biało-czerwone, więc coraz trudniej jest skutecznie wykazać co jest ruchem naturalnym, a co hmmn...powiedzmy - wspomaganym.

Pozostaje pytanie o sens takiego działania, ale nie zmienia to faktu, że taka forma działań w social mediach jest bardzo, wręcz nagminnie wykorzystywana i stanowi jeden z wielu elementów marketing mixu dla marek. Dlatego przykro mi, ale twoje ostatnie (zacytowane wyżej zdanie) to albo brak wiedzy, albo pokaz ignorancji. Myślenie że "poważny" klient robi to samemu, czy że wybierze albo kupno like'ów, albo reklamę na FB jest błędne. Poważny klient chce miec kompleksową usługę - kupi i to i to, zwłaszcza że koszt tego pierwszego jest w cenie przysłowiowych wacików (przykładowe ceny podałem w poprzednim poście). A zrobi to za niego agencja interaktywna / social mediowa.
Edytowany: 14 sierpnia 2013 23:45

Scarry
168
Wysłane: 15 sierpnia 2013 01:46:04 przy kursie: 1,72 zł
Cytat:
Poza tym na prawdę ktoś myśli że spółka notowana na GPW będzie "bawić się" w takie rzeczy?!

8000 polubień za 70 zł allegro.pl/facebook-8000-like-...
5000 polubień za 185 zł allegro.pl/5000-fanow-facebook...

NC+ kupuje lajki
Play kupuje lajki

Stif inwestując 210 zł ma 24 000 likeów.Angel
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 15 sierpnia 2013 01:51

Mateo520
0
Wysłane: 15 sierpnia 2013 16:46:58 przy kursie: 1,72 zł
rybeusz napisał(a):
Mateo520 napisał(a):
(...) z logicznego punktu widzenia nie widzę sensu kupować przez spółkę głosów botów (fikcyjne konta - bo właśnie takie oferowane są w sprzedaży), gdyż to prowadzi donikąd. Pieniądze te można przeznaczyć na reklamę na tym portalu w sposób zgodny z prawem. Poza tym na prawdę ktoś myśli że spółka notowana na GPW będzie "bawić się" w takie rzeczy?!

Mateo520, zauważ że w swoim poście nigdzie nie napisałem, że CI kupił sobie fanów....

Rybeusz, rzeczywiście może nadinterpretowałem Twoją odpowiedź, aczkolwiek była ona dosyć subiektywna. Widzisz może jestem naiwny, ale uważam, że spółki powinny działać w sposób rzetelny, zgodny z prawem i tak też złożyłem w tym wypadku.

To co napisałeś pokazuje, że dane te również obarczone są pewnym ryzykiem. Mało tego, dodam również, że kupować głosy wcale nie musi spółka, a może to robić zwykły akcjonariusz chcący „wypromować?” spółkę.

Nie wiem czy ktoś z Was prowadzi swój fanpage, jeżeli tak to wiecie, że jest tam opcja „promuj stronę”. Za kwotę 16-64zł za dzień można stworzyć przykładową reklamę, która jest wyświetlana dla konkretnej grupy docelowej np. wg lokalizacji, płci, wieku, zainteresowań itp. i co najważniejsze, jest przedstawiana dla prawdziwych użytkowników których „lajk” może działać jak „efekt domina”. (Nazwy portalu nie podaję, gdyż jeszcze ktoś to odbierze jako formę „naganiania” tegoż portalu).

I teraz odpowiedzmy sobie, czy będąc osobą odpowiedzialną za promocję strony korzystalibyśmy z opcji kupna głosów botów czy kierowalibyśmy ją do prawdziwych konsumentów? (o ile w ogóle któraś z form jest wykorzystywana).

Przykłady które zaprezentowałeś wcale nie udowadniają winy działu promocji danych firm. Czy firma narażałaby swój wizerunek kupując głosy od nieznanego pochodzenia kontrahenta ? Wystarczy screen maila takiego zlecenia i działa to jako antyreklama, a nic takiego do sieci nie wpłynęło. To jedynie domniemania „dziennikarzy?”, chociaż w pewien sposób pokazują, że coś takiego może mieć miejsce.

Argument wykorzystywany w przypadku nc+ i play odnoszący się do like-ów z innych krajów w ogóle nie można porównać z międzynarodowym profilem działalności tej spółki. Wystarczy sprawdzić, że profil czołowych firmy w tej branży, takich jak :
Gameloft www.socialbakers.com/facebook-... i
Rockstar Game www.socialbakers.com/facebook-...
ma zróżnicowaną pod względem fanów strukturę pochodzenia.

Dlatego uważam, że dopóki domniemana wina nie zostanie udowodniona, należy powstrzymać się z głoszeniem teorii spiskowych. Poza tym wysłałem zapytanie do spółki czy korzysta z jakiś form promocji danego fanpage-u, jak dostanę odpowiedź to na pewno się podzielę.

ratyn
0
Wpisów: 134
Wysłane: 20 sierpnia 2013 10:16:59 przy kursie: 1,64 zł
zbaczamy lekko z tematu, ida nowe tytuły CIA na półki sklepowe i to jest teraz kluczowe dla wyników i kursu giełdowego.

Scarry
168
Wysłane: 20 sierpnia 2013 11:26:49 przy kursie: 1,64 zł
hmm - na półki sklepowe?

Ciekawe bo w tym roku chyba żadna gra nie trafia na półki sklepowe. Ich strzelawka kosmiczna trafia tylko do dystrybucji elektronicznej.

Oklepane tematy, słaba grafika, słabe AI przeciwników... gra mogłaby odnieść sukces 10-15 lat temu. Może wtedy jakoś by się udało ją przepchnąć.
Edytowany: 20 sierpnia 2013 11:30

bryndzal
0
Wpisów: 58
Wysłane: 20 sierpnia 2013 21:41:15 przy kursie: 1,64 zł
naprawdę dobra robota i niezły prognostyk pod produkt finalny:

www.youtube.com/watch?v=8wmHQE...

thumbright

Bonzai
0
Wpisów: 98
Wysłane: 20 sierpnia 2013 23:44:06 przy kursie: 1,64 zł
Aż tak bardzo nie krytykowałbym Alien Rage dopóki w niego nie zagramy. Dla przykładu taki Deus Ex, tez niby temat oklepany, a jednak gra dość dobrze się sprzedała i ma wielu fanów. Choć szczerze mówiąc mnie do siebie nie przyciągnęła specjalnie. No ale jeszcze za wcześnie aby ją skreślać.

Co do tego Lords of Fallen to myślę, że może być to "koń pociągowy" spółki na najbliższe 2 lata. Gra prezentuje się ciekawie, fabuła także. Jeśli specjaliści z CI nie zawalą tak jak przy Sniperze 2 np. poprzez ciągłe przekładanie premiery, to kto wie. Tylko o dobry marketing będzie trzeba zadbać.

Liczę, że Lords Of Fallen będzie tym koniem pociągowym, gdyż ostatnio zakupiłem Snipera 2 i w grę grało mi się fajnie ale także jakoś specjalnie nie porwała. Jak się wezmę w garść, to postaram się przejść ją kolejny raz, tylko niestety zawsze wybieram Battlefielda 3 (gdyż ma świetnie rozbudowaną formę multiplayera on-line) i wolę tego typu rozgrywkę. Może dlatego ten Sniper tak mnie nie pociąga. Jak na Steamie DLC Siberian Strike będzie w promocji za 1-3 euro, to się skuszę i kupię. Drożej, nie odczuwam potrzeby wydania na tą grę pieniędzy. gra zbyt krótka, bardzo liniowa. Może gdyby ten SIberian Strike nie był DLC, a np. integralną częścią dwójki, to byłoby lepiej. Jest tam więcej nie-liniowości. Ponoć fani jedynki właśnie oczekiwali tej liniowości ale trudno, mnie to nie ujęło. Może za bardzo klimat Battlefielda, medal of Honor i innych tego typu produkcji mnie wciągnął. Ale ogólnie cieszę się ze Snipera 2, gdyż jedynki nie byłem w stanie zdzierżyć. Bardzo szybko zrezygnowałem z gry. Dobrze, że dostałem ją gratis do 2, gdyż bardzo żałowałbym wydanych pieniędzy na tą grę. Natomiast nie żałuję zakupu Snipera 2 licząc, że panowie z CI ciągle się rozwijają. My jako Polacy ciągle się uczymy "tego businessu" i kiedyś będą to polskie produkcje na poziomie gier kupowanych przez miliony.

Ciężko porównywać Snipera do CoDa lub Battlefielda. Gdybyśmy ją porównywali do gier tego samego typu (czyli sniperka do innej sniperki) np. do Sniper Elite v2, to moim zdaniem Sniper Ghost Warrior 2 wygląda dużo lepiej, piękniej, ciekawiej, bardziej wciągająco. Jak za cenę ok 69zł to gra bardzo wporządku.

Zatem czekamy i zobaczymy co tam kolejne produkcje przyniosą.

Bonzai
0
Wysłane: 20 sierpnia 2013 23:51:40 przy kursie: 1,64 zł
Co do tych polubień na facebooku to jedno polubienie SNipera 2 i następne na facebooku Alien rage jest moje ;) Nie opłacone ;)

larry_mcc
0
Wpisów: 135
Wysłane: 21 sierpnia 2013 00:05:46 przy kursie: 1,64 zł
CIA pokazuje jak ciężki jest to rynek. Jeden tytuł, który się dobrze sprzedał, nie wystarcza aby utrzymać pozycję lidera. CDProjekt pomyślał i wszedł w GOG. o tym samym musi pomyśleć CIA - nie tylko gry, trzeba znaleźć dodatkowe źródło przychodów.

Bonzai
0
Wysłane: 21 sierpnia 2013 00:14:32 przy kursie: 1,64 zł
Dokładnie. Choć i ten rynek jest ciężki. Skupiając się tylko na wersjach gier "digital" mamy m.in. goga, cdp.pl, muve.pl, origina i największego gracza czyli steam. Oprócz tego sklep gram.pl czyli portal, który już ma swoich potencjalnych klientów. Pamiętam jeszcze z czasów Playstation (PSX) i Nintendo 64 (N64) gdy czytało się czasopismo Neo Plus czy PSX Extreme wtedy także sklepy oferujące "tradycyjne wersje pudełkowe gier" rosły jak grzyby po deszczu, natomiast dzisiaj przetrwały tylko te z najmocniejszą pozycją typu Robson.pl, Ultima. Wiele upadło.

Scarry
168
Wysłane: 21 sierpnia 2013 09:30:36 przy kursie: 1,72 zł
@Bonzai

hm.. LOF to dla CIA całkowicie obcy teren. Firma nigdy nie robiła takich gier, co już widać jak w pierwszym roku produkcji zmieniła styl gry z obiecywanego "prawdziwego rpg-a" (słynny już zakład Stifa w telewizji) w nawalankę c-rpg, bo w takich grach firma czuje się lepiej.

Mateo520
0
Wysłane: 21 sierpnia 2013 10:09:36 przy kursie: 1,72 zł
Spójrzcie jaką powierzchnię zarezerwowało CI na gamescom. Nasuwa mi się pytanie jak ta powierzchnia została zagospodarowana przez dział marketingu. Ma ktoś jakieś zdjęcia?

Mateo520
0
Wysłane: 21 sierpnia 2013 11:45:09 przy kursie: 1,72 zł
Jednak ta powierzchnia nie należy wyłącznie do CI. Profil spółki na stronie gamescom wprowadza trochę w błąd, jeżeli wejdziemy Exhibition Halls : Hala 4, Piętro 2 to można zauważyć, że na tym polu znajduje się profil jeszcze 28 innych producentów. Jednym słowem: spółka nie zaszalała z dzierżawą powierzchni na targach.

ps. piszę post pod postem, ponieważ znów nie mogę edytować wiadomości.
Edytowany: 21 sierpnia 2013 12:03

Scarry
168
Wysłane: 21 sierpnia 2013 12:56:37 przy kursie: 1,72 zł
@Mateo..

łatwo wprowadzić w błąd, nie? Drugi raz puszczasz niezweryfikowaną wiadomość publicznie, ale przynajmniej teraz skorygowałeś info.

Forum stockwatcha daje Ci, jak pamiętam, 15 minut na edycję posta. Ma to zapobiec przekłamaniom i zafałszowywaniu informacji, typu że na ktoś opublikuje jakieś info cenotwórcze a potem wycofa się cichaczem z niego.
Edytowany: 21 sierpnia 2013 12:57

Bonzai
0
Wysłane: 21 sierpnia 2013 14:06:52 przy kursie: 1,72 zł
@Scarry

To bardzo szkoda. No cóż, to czekamy na jakiś gameplay.

Mateo520
0
Wysłane: 21 sierpnia 2013 14:40:21 przy kursie: 1,72 zł
Scarry napisał(a):
łatwo wprowadzić w błąd, nie? Drugi raz puszczasz niezweryfikowaną wiadomość publicznie, ale przynajmniej teraz skorygowałeś info.

Nie wiem czemu ma służyć ten komentarz. Fakt, sam zostałem wprowadzony w błąd i informacja ta mogła wprowadzić innych, ale nie obwiniaj mnie za to, że na stronie zamieszczony jest obraz z którego definitywnie wynika, iż CI wykorzystuję daną powierzchnię.
Chciałem dowiedzieć się czy ktoś znalazł zdjęcia w sieci tego co jest w środku, aby zobaczyć efekt marketingowy CI. Od tego chyba jest forum, aby takie informacje weryfikować?

ratyn
0
Wpisów: 134
Wysłane: 22 sierpnia 2013 09:48:50 przy kursie: 1,78 zł
www.gamesindustry.biz/articles...

kolejny driver do wzrostów w kolejnych kwartałach, te obawy, że po Snajper 2 będzie produktowa cisza okazały się nieuzasadnione, go CIA go!

Scarry
168
Wysłane: 22 sierpnia 2013 09:56:50 przy kursie: 1,78 zł
@ratyn
wszyscy wielcy producenci FPSów wojennych odpuszczają w tym roku II wojnę światową bo uznają że temat jest tak wyeksploatowany że już nie ma zainteresowania i konsument nie kupi kolejnej wojennej gry. W tym momencie budzi się CIA. Gdybym był akcjonariuszem to raczej bałbym się o to dlaczego firma znowu wchodzi w tak ryzykownym momencie. Ma lepszych marketingowców niż EA czy Relic ? Po ostatnich wyczynach śmiem wątpić.

zresztą Raphael van Lierop między wierszami też daje to do zrozumienia.
Edytowany: 22 sierpnia 2013 09:58

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, kreciu100
74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86