pixelg
BANKRUCIK portfelik - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85

BANKRUCIK portfelik

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 1 października 2014 23:00:12
SMS kredyt bankrutuje?

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 1 października 2014 23:33:06
@Gerda

rynek tak to wycenia, zresztą po raporcie kwartalnym chyba tak to wygląda, przy coraz większej sprzedaży generują coraz większą stratę i jeszcze te bajki zarządu o sztucznym zaniżaniu ceny akcjipuke_l ( to była kropla która moją szalę goryczy przechyliła).
taki jest rynek newconnect.
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

bankrucik
54
Wysłane: 1 października 2014 23:46:06
w weekend zrobię zestawienie portfela za wrzesień,
mój wysokoprocentowy MIŚ miał wczoraj i dziś fajne wzrostowe sesje,( ja już od kilkunastu dni nie dokupuję, swój poziom zaangażowania (> 10%) osiągnąłem i teraz chyba trzeba czekaćbinky )

dawno mi się nie trafiła tak udana krótkoterminowa transakcja spekulacyjna jak na ALUMASTking szkoda, że strach przed płynnością nie pozwolił w ALUMAST wpakować z 10 % portfela, no ale cóż zawsze jak pomyślę że kiedyś miałem duże kwoty w niemowlakach, które teraz bankrutująpuke_l to stwierdzam, że jednak "coś" czuwało nad moim umysłemsalute i tą przestrogę zawsze z tyłu głowy mam

zastanawiam się co będzie z dolarem po ostatnich informacjach z rynku amerykańskiego

Edytowany: 1 października 2014 23:47

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

GRAF78
45
Wysłane: 2 października 2014 21:05:11
ChiefMike napisał(a):

PS. Jakim kapitałem trzeba dysponować aby żyć z giełdy i tylko tym się zajmować ? (Minimum wyciągnięcie średniej krajowej).

Ja już to dawno policzyłem potrzeba ok 1,5-2mln PLN, przy madrym inwestowaniu i stosunkowo niskim ryzyku powinno się udać z tego żyć zawierają kilka kilkanaście transakcji rocznie gdy prawdopodobieństwo zysków jest duże, część gotówki można wrzucić w stabilne Spółki dywidendowe.
Taki kapitał + wiedza i doświadczenie powinno zapewnić godziwe zyski w okresach bessy bo na spółkach z WIG20 można trafić odbicia po 2-5% z mln to jest 20-50 zysku brutto.

ChiefMike
0
Wpisów: 575
Wysłane: 3 października 2014 10:05:28
Jeśli posiada się taki kapitał to po pierwsze nie wrzucił bym go w całości na giełdę na jakieś marne kilka procent, (w ogóle nie brał bym się za giełdę) bo za mały zysk i za duże ryzyko.
Już pomijam fakt, że jeśli ma się taki kapitał to na pewno nie zarobiło się go na giełdzie - więc lepiej się wyjdzie na robieniu tego co się dalej robiło.

Dzięki za posta czuje się teraz trochę rozczarowany tym, że naprawdę daleka droga do tego aby tylko żyć z giełdy w Polsce.

PS. Znam ludzi którzy obracają dużo mniejszym kapitałem i żyją z giełdy ale nie inwestują w Polsce.

GRAF78
45
Wysłane: 3 października 2014 20:48:38
W Polsce prawie nie możliwe jest używanie metody scalpingu ze wzgledu na zbyt duże prowizcje biur maklerskich. Ta strategia akurat przy wiekszym kapitale mogła by przynosić spore zyski przy ograniczonym ryzyku, 0,1% zysku netto to przy 1 mln daje 1000zł, problemem też może być brak odpowiedniej płynności i tego typu strategia być może sprawdziła by się tylko na WIG5

Jeśli chodzi o kapitał to mogło się go np odziedziczyć i pytanie co lepsze assets management czy wziąć sprawy w swoje rece inwestować/grać samemu dla zarobku? ale lepiej kupić w tej cenie lokal użytkowy i go wynająć?

ChiefMike
0
Wysłane: 4 października 2014 01:58:41
Na pewno zarządzać samemu, z dala od profesjonalistów którzy chcą sobie tylko kabzę nabić a nie myślą o kliencie.

W co ? Słowo dywersyfikacja to klucz.

GRAF78
45
Wysłane: 4 października 2014 15:56:24
profesjonalistów też odradzam, zastanawiam się za co oni biorą grube pensjęThink jak nie są w stanie pobić benchmarku? a czesto maja wyniki lekko gorsze bo obciążone prowicjami i opłatami stałymi3some
mają troche kapitału może nie 1 mln ale tez nie 10tys latwo samemu zbudować portfel w oparciu o spółki z MWIG40 i bedzie podążał w ślad za indexem bez żadnych kosztów a jeszcze jakies dywidendy wpadna na rachunekthumbright

Wojetek
125
Wpisów: 5 403
Wysłane: 6 października 2014 20:09:30
Cytat:
mają troche kapitału może nie 1 mln ale tez nie 10tys latwo samemu zbudować portfel w oparciu o spółki z MWIG40 i bedzie podążał w ślad za indexem bez żadnych kosztów a jeszcze jakies dywidendy wpadna na rachunekthumbright

Za 10 tys powielenie mw40 jest możliwe tylko kontraktem. Rozdrabnianie tego na 10 spółek będzie nieefektywne kosztowo (prowizje) jak i nie do końca da zakładany efekt. Kluczem w dobieraniu akcji nie jest powielanie indeksów a ich bicie, więc dobór spółek lepszych od swojego indeksu.

A za co pensje biorą profesjonaliści ? Za napędzanie klientów zapewne. W naszym kraju jest też wielu "podziemnych" speców od gpw, którzy nie zarządzają fudami a wyniki robią. Pewnie za ileś lat rynek i u nas się ucywilizuje.
Edytowany: 6 października 2014 20:09

bankrucik
54
Wysłane: 26 października 2014 17:23:37
w tym tygodniu zakupiłem spekulacyjnie binky obserwowany od dłuższego czasu Nokaut (1,19), Wybicie potwierdzone obrotami przekonało mnie do spekulacji.
thumbright

ciekawie się robi na K2 ( może tym razem wybijemy) do wyników za 3 kwartał (14 listopad) zostały 3 tygodnie, przy okazji publikacji wyników, może się dowiemy jak konkretnie zarząd rozdysponuje te 10 mln zł które wpłyneło do kasy spółki

dobrałem k2 (11,42), PGS (5,41),ARCTIC (3,46) i Miśka

Edytowany: 26 października 2014 17:29

Yaroman
27
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 045
Wysłane: 26 października 2014 19:18:01
Nieźle wypatrzyłeś ten NOKAUT. Ciekawy układ na wykresie : białe marubozu w czwartek i wzrostowy nagrobek doji w piątek. Ciekawe co się z tego "urodzi"? Będę obserwował w celach edukacyjnych.
“Pluralitas non est ponenda sine neccesitate”
Edytowany: 26 października 2014 19:21

flesz
flesz PREMIUM
19
Wpisów: 1 615
Wysłane: 26 października 2014 22:54:28
też poobserwuję, choć patrząc wstecz takich wybić na NOKAUCIE już trochę było i potem następowały dalsze spadki.

czy to jest to właściwe? chyba za wcześnie wyrokować.

Yaroman
27
Wpisów: 1 045
Wysłane: 27 października 2014 06:03:38
Yaroman napisał(a):
Nieźle wypatrzyłeś ten NOKAUT. Ciekawy układ na wykresie : białe marubozu w czwartek i wzrostowy nagrobek doji w piątek. Ciekawe co się z tego "urodzi"? Będę obserwował w celach edukacyjnych.

Wkradł się błąd. Miałem oczywiście na myśli " nagrobek doji" (o wymowie raczej nie wzrostowej...).
“Pluralitas non est ponenda sine neccesitate”

bankrucik
54
Wysłane: 4 listopada 2014 19:28:00
w portfelu fundamentalnych zmian brakNot talking .. głównie zabawa spekulacyjna, nowe (stare) zabawki, które się pojawiły to ALUMAST i SMS, szczegóły portfela podam w długi weekendking
a i jeszcze jedno( odpowiadając na pytania) nie zmieniłem nastawienia fundamentalnego pozytywnego dla PGS, dalej uważam, że obecna korekta to okazja. musiał wyjść jakiś fund więc wyszedłsalute i tyle w temacie, skala inwestycji jaką prowadzi ta firma mnie bardzo cieszy

Edytowany: 4 listopada 2014 19:31

bankrucik
54
Wysłane: 18 listopada 2014 21:44:06
11bit
niewykorzystana szansa fundamentalnie, chodziłem, chodziłem i nie kupiłem wcześniej.. wczoraj kupiłem na wzrostach mały pakiecik, dzisiaj go opchnąłem, zysk ładny bo ponad 20 % za 1 dzień... ale żal straconej szansy na pokaźny zysk na dużym pakiecie.Not talking

ChiefMike
0
Wysłane: 19 listopada 2014 21:08:50
Gratuluje transakcji na 11BIT, ja też nie kupiłem niestety.

Widzę, że teraz wszyscy na Akcje się rzucają pytanie po co ? Czy liczą na kolejne sukcesy firmy ?

Jak myślisz co można by było zakupić teraz fundamentalnie i z dobrymi perspektywami na przyszłość akcje mogę trzymać długo - kilka lat ?

bankrucik
54
Wysłane: 19 listopada 2014 23:23:14
@ChciefMike

długoterminowo ( czyli rozumiem... kupić na konto akcje i zakopać lapka z kodami do konta ) to na szybko przychodzą mi dwie firmy, które bardzo mocno inwestują w swoją przyszłość,a jednocześnie udowodniły już wcześniej że potrafią na tych inwestycjach zarabiać, dynamicznie zwiększają przychody i zyski, mają dużych prywatnych akcjonariuszy i nigdy zarzady tych spółek nie nadwyrężyły zaufania akcjonariuszy..

jeden to duży MIŚ czyli CCCthumbright
drugi to walor z rynku newconnect mój ulubiony czyli PGS SOFTWAREthumbright

postaram się wkrótce napisać, które jeszcze spółki uważam za perspektywiczne w perspektywie kilku lat... choć niewiele ich w moim przekonaniu.

u mnie się dzisiaj trochę działo w portfelu..

-wyprzedałem ARTIC z zyskiem 28% w niecały miesiącthumbright
- dokupiłem PGS i K2thumbright

pojawił się nowy niemowlak i jeden nowy MIS

ChiefMike
0
Wysłane: 20 listopada 2014 10:10:57
PGS i CCC płacą małe dywidendy, czy mają aby taką świetlaną przyszłość ?

A co myślisz o FLUID i KSG Agro ?
Fluid ma ciekawą technologię, a KSG oberwało mocno w związku z zadymą na Krymie jeść trzeba i może się uda im odzyskać te ziemie ?

Chodzi o to aby wsiąść, na początku aby później sprzedać ze sporym zyskiem inaczej, w moim przypadku szkoda czasu na siedzenie i analizowanie wszystkiego za parę procent.

Dywidendy też mnie interesują mam ORANGE i SYNTHOS, bo w ten sposób odbieram powoli zainwestowaną kasę i też nie poświęcam kasy na analizowanie tylko czekam spokojnie.

Moim zdaniem na tym to polega albo wchodzisz w firmę/spółkę która jest na rynku i wyciągasz dywidendy albo inwestujesz na początku w startup.

Gra na kursie pod info, jest nie dla mnie bo ciężko mi wycenić na ile pójdą Akcje i dla mnie to jest czysta chwilowa spekulacja.

Nataniel
4
Wpisów: 167
Wysłane: 20 listopada 2014 13:59:53
ChiefMike według mnie patrzysz trochę nie od tej strony na spółki.

Orange i Synthos to duże spółki gdzie granica rozwoju już prawie nie istnieje. Mogą tylko wypłacać dywidendę i liczyć, że zysk będzie podobny. Co może więcej zrobić Orange? Chyba tylko zacząć sprzedawać usługi w Afryce może to zwiększyłoby zyski inaczej powolne obsuwanie kursu. Dla mnie cały WIG20 tak wygląda. Po co inwestować w spółki, które już się nie rozwijają albo jest większe prawdopodobieństwo, że przestaną?

Zaś FLUID i KSG Agro? To jest za duże ryzyko. Fluid obietnica technologii, która może kiedyś wypali (ile artykułów było o technologiach, które może podbiją świat).

Bankrucik ci dobrze radzi. Lepiej mieć w portfelu PGS i CCC z SL na wypadek spadków niż bawić się w nierozwojowe spółki. Według mnie jest jeszcze kilka, którymi można się zainteresować (rozwijają się i wypłacają lub mają w planach wypłatę dywidendy). Solidne z dobrym zarządem:

Kruk, Magellan, Work Service, Global Cosmed, Monnari i podane już PGS i CCC...

Wszystkie te złote strzały, które dały potem bardzo dużo zarobić zaczynały się od ciężkiej pracy patrz 11 bit lub PGS. Nie ma tutaj drogi na skróty. Raczej trudno trafić w starup, po okazyjnej cenie (ja się takich nieznanych okazji boję), bo on może nie wypalić trzeba mieć niezłego nosa (patrz bankrucik i PGS).

Ja uważam, że lepsza jest strategia solidne spółki, dobre zarządy, coroczny zysk i nowe rynki do zdobycia niż duże spółki dywidendowe oraz ryzykowne start-upy.
Kronika Yaromana jest tutaj dobrym przykładem.

Taka kwestia do przemyślenia i do dyskusji Whistle

Nataniel
4
Wpisów: 167
Wysłane: 20 listopada 2014 14:13:29
Jeszcze odnośnie CCC na wykresie pojawili się chyba Trzej Biali Żołnierze, co by wskazywało kontynuację wzrostów...
Edytowany: 20 listopada 2014 14:14

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85