pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
rockq
0
Wpisów: 351
Wysłane: 24 listopada 2014 05:41:53 przy kursie: 30,99 zł
Nie wiem czy czytacie komentarze pod grą na Steamie, ale zaczyna się z nich wyłaniać fajna zmiana tonacji. :)

Początkowe komentarze brzmiały, w dużym skrócie, mniej więcej tak - "Niesamowita gra, poleciłem ją wszystkim znajomym".

A komentarze które pojawiają się teraz, coraz częściej zaczynają się od - "Grę zobaczyłem u kolegi, kupiłem, niesamowita gra, poleciłem znajomym", lub "Grę polecił mi znajomy, niesamowita gra, poleciłem ją znajomym".

Przy takim "word of mouth" może się okazać, że gra będzie w pierwszej 10 dłużej niż nam się zdaje, a kto wie, czy nie zobaczymy jej jeszcze na pierwszej pozycji :)

surfmen
1
Wpisów: 82
Wysłane: 24 listopada 2014 07:09:41 przy kursie: 30,99 zł
Poczta pantoflowa to najlepsza reklama ,jeżeli chodzi o miejsce w rankingu to w swojej kategorii jest na pierwszej pozycji.

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 24 listopada 2014 08:25:27 przy kursie: 30,99 zł
Ranking na Linuksa wczoraj przejściowo spadek na 3 miejsce dziś znów szczyt. Ale o czym tu mowa, TWOM wymienia się miejscami z takimi tuzami w które pół świata grało jak Football Manager i Counter Strike!!! Malo kto nawet z nas bywalców tego forum przed debiutem się spodziewał.

Ulica, gazety, rekomendacje, ciekawy tydzień się zapowiada. Teoretycznie to symptomy przesilenia i należałoby wychodzić czym prędzej, a z drugiej strony to New Connect, tu wszystko ma trochę inny wymiar.

Scarry porównuje spółkę do cdreda sprzed kilku lat i zaczynam ten pogląd podzielać, jeśli tak by się stało będziemy bardzo bogaci, chodź droga daleka i wszystko jeszcze może się nie udać.

Co do Ofe, zeszli przed debiutem poniżej 5%, dziwna decyzja, są w akcjonariacie szmat czasu z zerowym zyskiem, powinni wiedzieć że hit się szykuje. A może wiedzieli i nie chcieli po debiucie straszyć hossy skracaniem pozycji tak jak ztobił Quercus uwalajac budujący się popyt przy debiucie LOTF studia CIG.

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 24 listopada 2014 09:02:55 przy kursie: 40,99 zł
rockq napisał(a):
Nie wiem czy czytacie komentarze pod grą na Steamie, ale zaczyna się z nich wyłaniać fajna zmiana tonacji. :)

Początkowe komentarze brzmiały, w dużym skrócie, mniej więcej tak - "Niesamowita gra, poleciłem ją wszystkim znajomym".

A komentarze które pojawiają się teraz, coraz częściej zaczynają się od - "Grę zobaczyłem u kolegi, kupiłem, niesamowita gra, poleciłem znajomym", lub "Grę polecił mi znajomy, niesamowita gra, poleciłem ją znajomym".

Jak widać została już przekroczona tak zwana masa krytyczna gdy gra sama się reklamuje. Dość dawno już rozważaliśmy temat takiej sytuacji. Ale dla TWOM było to tylko w sferze marzeń. A jednak.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Scarry
184
Wpisów: 4 915
Wysłane: 24 listopada 2014 09:15:31 przy kursie: 40,99 zł
pozwolę sobie przypomnieć moje szacunki podane w dniu premiery i podawane parę razy na priv stałym rozmówcom ;) :
300 000 w miesiąc
600 000 do końca roku
co najmniej 1-1.5 mln do końca następnego roku

dodajmy do tego szacunkowe zarobki
w tym roku, średnio dla firmy netto ze sztuki: 50,- zł
w następnym roku, średnio dla firmy netto ze sztuki: 25,- zł

+ minimum 50% takiego samego zysku z nastepnego produktu, który AUTOMATEM ma zagwarantowany sukces "Panie, to gra tych gości od TWOM"

C/Z policzcie sobie sami ;) Jeśli firma ma być traktowana jako lokalny sukces to liczę C/Z 1/20, jeśli zauwazy ja jakiś zachodni fundusz, a myślę że jest to coraz bardziej prawdopodobne, to siorpią akcje do C/Z 1/30 spokojnie na lajcie :). Będący w stałych problemach ogromny i wolno rozwijający się Electronic Arts ma C/Z 1/35.

Firma wisi nam na widłach, dzisiaj będzie pewnie 40 zł za akcje... wg mnie wciąż bardzo tanio.

jeśli ktoś traktuje ten post jako naganianie to proszę zignorować, co najwyżej zacytujcie mnie za pół roku ;)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 24 listopada 2014 09:23

Vach
0
Wpisów: 61
Wysłane: 24 listopada 2014 09:24:51 przy kursie: 40,99 zł
Scarry, skoro gra brutto kosztuje 19 euro, to jak wychodzi Ci netto dla firmy 50 zł?

chimpo
0
Wpisów: 509
Wysłane: 24 listopada 2014 09:25:53 przy kursie: 40,99 zł
Scarry tutaj nawet przy "tylko" 200 tys sprzedanych egzemplarzy do końca roku wynik netto powinien być wystarczający by kapitalizacja dobiła do 100 mln PLN przy C/Z w przedziale 1/15-1/20.

Dla wielu szokiem są takie wielkie wzrosty, ale to jest głównie spowodowane tym, że startowaliśmy z bardzo niskiego poziomu. Martwi jedynie to, że bardzo szybko rozeszło się info i pojawia się mnóstwo naganiaczy na forach. Ludzie już się gotują i widzą te mityczne 100 PLN za akcje jeszcze w tym tygodniu.

@Vach

Netto ciężko policzyć, bo nie wiemy czy więcej sprzedają w Euro czy Dolarach, ale nawet jakby to było więcej w $ to i tak wyjdzie ok 11-12$ na kopię dla 11Bit na czysto po odliczeniu już opłaty dla Steam i podatków. To powinno być ok 40 PLN na kopię.
Edytowany: 24 listopada 2014 09:31

myton
3
Wpisów: 76
Wysłane: 24 listopada 2014 09:29:30 przy kursie: 40,99 zł
Ja też bym chyba założył, że dla spólki jest troszke mniej - szacuję jakieś 40-42 zł. wydaje mi się, że wiecej nie mają. pozdr.

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 24 listopada 2014 09:30:25 przy kursie: 40,99 zł
Vach:
19 EUR x 0,7 (marża steam) = 13,3 EUR
13,3 EUR x 4,2 = 55,86 PLN.

Scarry
184
Wysłane: 24 listopada 2014 09:31:47 przy kursie: 40,99 zł
Vach napisał(a):
Scarry, skoro gra brutto kosztuje 19 euro, to jak wychodzi Ci netto dla firmy 50 zł?

bo tak wychodzi

a z GOG.com, nie mówiąc o Gamesrepublic [EDIT]zarobek dla firmy jest większy[/EDIT]

uwzględniłem w szacunku 50 zł obniżkę cen na święta.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 24 listopada 2014 09:37

chimpo
0
Wysłane: 24 listopada 2014 09:36:02 przy kursie: 40,99 zł
@Scarry
Dlaczego uważasz, że na GOG.com mają większą marżę niż na Steam?

Prędzej w Humble Bundle Store mają większą marże, bo tam z tego co pamiętam to dosyć niskie opłaty biorą.

@baks

Ciekawe czy dzisiaj w ogóle puszczą kurs, bo za bardzo się nie palą do tego.

Dobra ja lecę do pracy, bo póki co jeszcze na rachunki trzeba trochę popracować ;)
Edytowany: 24 listopada 2014 09:38

c15d
3
Wpisów: 163
Wysłane: 24 listopada 2014 09:36:51 przy kursie: 40,99 zł
W przyszłym roku faktycznie może być wyżej niż niektórym się śniło...

Tym bardziej że CDR wchodzi z W3 i tu też powinien być sukces więc na tej fali 11bit też popłynie... Skoro GTAV zrobiło MILIARD USD w pierwszym dniu... Jeśli się mylę proszę mnie poprawić...

Scarry
184
Wysłane: 24 listopada 2014 09:37:30 przy kursie: 40,99 zł
@chimpo

nieprezycyjnie napisałem, mają mniejszą, większy jest zarobek dla 11bit. Zaznaczyłem poprawkę ;p
Edytowany: 24 listopada 2014 09:38

myton
3
Wpisów: 76
Wysłane: 24 listopada 2014 09:39:42 przy kursie: 40,99 zł
piotrch napisał(a):
Vach:
19 EUR x 0,7 (marża steam) = 13,3 EUR
13,3 EUR x 4,2 = 55,86 PLN.

a jakieś podatki obrotowe? ;)

@Scarry trzeba też wziąć pod uwagę, że na GR cena jest niższa niż w STEAM więc możliwe że kasa do spółki idzie taka sama. lub zbliżona. Możliwe,że róznica w cenie na Steam niweluje w jakiś sposób prowizję.
Edytowany: 24 listopada 2014 09:56

chimpo
0
Wysłane: 24 listopada 2014 09:41:36 przy kursie: 40,99 zł
@ Scarry

Zrozumiałem o co ci chodziło :)

Tylko z tego co wiem to nawet nowe "indyki" mają podział 70/30 na GOG i Steam, więc 11Bit także powinien mieć taki sam system opłat. Jedynie HB ma z tego co czytałem tylko 5% opłaty dla siebie, ale to jest tylko na podstawie opinii jednego dewelopera i ile w tym prawdy to nie wiem.

rockq
0
Wpisów: 351
Wysłane: 24 listopada 2014 09:52:18 przy kursie: 40,99 zł
chimpo napisał(a):

Dla wielu szokiem są takie wielkie wzrosty, ale to jest głównie spowodowane tym, że startowaliśmy z bardzo niskiego poziomu. Martwi jedynie to, że bardzo szybko rozeszło się info i pojawia się mnóstwo naganiaczy na forach. Ludzie już się gotują i widzą te mityczne 100 PLN za akcje jeszcze w tym tygodniu.

Owszem mamy szokowy skok, i błyskawiczne rozejście się informacji po sieci, ale wynika to z bardzo unikalnej sytuacji :) Po pierwsze zaniżenie kursu przez OFE. Po drugie, z faktu, iż niewiele jest spółek, których wyniki każdy może śledzić w czasie rzeczywistym. Ta demokratyzacja dostępu do informacji i mocne wyniki sprzedażowe zaowocowały tym, co właśnie obserwujemy. I ta łatwość dostępu do informacji może sprawić, że dobre wyniki sprzedażowe w tym tygodniu zaowocują przebiciem mitycznych 100zł jeszcze przed Mikołajkami. Tym bardziej, że od środy zaczynają się wyprzedaże Steam, które potrwają do 1 grudnia. Jak liczba użytkowników gry i liczba komentarzy wystrzeli z ich powodu w kosmos, to kurs spółki zrobi to samo kilka godzin później.

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 24 listopada 2014 11:13:22 przy kursie: 40,99 zł
Cytat:
Twórcy gry rozmawiali z cywilami, którzy przeżyli oblężenie Sarajewa, żołnierzami walczącymi w Iraku i byłymi partyzantami. Z tych opowieści, książek wojennych i dokumentów powstała produkcja pełna trudnych wyborów.

"This Was of Mine" to najnowsza gra komputerowa warszawskiego studia 11 Bit Studios. W ciągu tygodnia od wypuszczenia jej na rynek akcje spółki wystrzeliły w górę o ponad 230 proc.

Autorzy jeszcze przed premierą zapowiadali, że kierują swój produkt do dojrzałych graczy i w przeciwieństwie do innych gier tu nie wszystko skończy się happy endem. Gracz steruje grupką cywili, którzy starają się przetrwać w oblężonym mieście. Warszawskie studio postawiło sobie za cel stworzyć poważną produkcję pokazującą ciemną stronę wojny.

W raporcie za trzeci kwartał tego roku firma wykazała blisko 1,2 mln zł straty netto. Cykl produkcyjny gier komputerowych przypomina ten filmowy - najpierw dwa-trzy lata inwestowania, później kilka tygodni zwrotów.

Firma 11 Bit Studios powstała w grudniu 2009 roku. Zespół składał się w znacznej części z byłych pracowników Metropolis Software (firmę w 2008 roku wykupił CD Projekt, wydawca "Wiedźmina"). Pod koniec października 2010 roku spółka zadebiutowała na giełdzie. Jej pierwszą produkcją była wydana w 2011 roku gra "Anomaly: Warzone Earth". Gracz sterował w niej oddziałem poruszającym się po labiryncie pełnym wież obronnych. Firma zatrudnia około 40 osób.

Read more: wyborcza.biz/biznes/1,101716,1...

poziom dziennikarstwa wyborczej masakra, mogli z kimś od działu growego to skonsultować Shame on you

c15d
3
Wpisów: 163
Wysłane: 24 listopada 2014 11:16:53 przy kursie: 40,99 zł
Fakt, ten artykuł w "Wyborczej" poniżej krytyki...

Zauważyliście że TWOM w nocy i rano awansuje w rankingu Steama? Wynika z tego że gra cieszy się większym powodzeniem na drugiej półkuli... tam jest wtedy dzień i pewnie sprzedaż rośnie...

Scarry
184
Wysłane: 24 listopada 2014 11:25:06 przy kursie: 40,99 zł
c15d napisał(a):
Wiem o tym;) To był żart, żeby nam bezpieczniki się nie popaliły;)

mi się popalą jakby za 2-3 lata kurs się 4-cyfrowy zrobił ;) wcześniej wszystko jest w granicach rozsądku (więc trzymam sobie dalej spokojnie akcje), a kto umie szacować rozmiar sukcesu komercyjnego i wynikające z niego konsekwencje siedzi spokojnie ;)

swoją drogą taka refleksja... Panowie najpiękniejsza rzecz w firmach od softu rozrywkowego... tu sukces, jeśli już się trafi, może być skonsumowany w niewyobrażalnej skali dla żadnej innej branży. Sprzedajemy wirtualny towar, niesamowicie łatwy do powielania w praktycznie nieskończonej ilości sztuk, niezwykle łatwy w dystrybucji po całym świecie.... praktycznie nie ma czegoś takiego jak niewykorzystany popyt (jak ktoś nie kupi pudełka, idzie i kupuje na Steam)... cudowna sprawa.
Edytowany: 24 listopada 2014 11:40

lewho
0
Wpisów: 149
Wysłane: 24 listopada 2014 11:37:07 przy kursie: 40,99 zł
Scarry ma rację.
Śledzę codziennie giełdę od 2007 roku i powiem szczerze takiego przypadku dawno (CDR?), jeśli w ogóle, nie widziałem. Skala sprzedaży i zysków z TWoM do kapitalizacji spółki jest wręcz z kosmosu. Widziałem wzrosty po kilka tysięcy % (np HWE) w krótkim okresie ale zawsze to była działalność jakichś spółdzielni a nie gra "pod cash". Zawsze to były wyskoki po informacji o wygraniu jakiegoś przetargu albo podpisaniu umowy, czyli czegoś co nie wiadomo czy przeniesie zyski (przykład spółki realizujące kontrakty drogowe). Tutaj sytuacja jest odmienna bo każdy dzień w top sellers Steam, GOG, humble bundle to codziennie nowa i realna gotówka która może mieć równowartość nawet 1 procent kapitalizacji rynkowej spółki.
Niesamowite jest to, że nawet po kilkuset procentowym wzroście wycena spółki wydaje się wręcz atrakcyjna w porównaniu do konkurencji. Myślę, że jeśli chodzi o kurs dopiero jesteśmy w trakcie wyceniania sukcesu TWoM a pozostaje jeszcze uwzględnienie potencjału zespołu programistów, games republic, możliwość skoku sprzedaży bardzo dobrej przecież serii anomaly itp itd. Jak dla mnie C/Z tej spółki po zaksięgowaniu zysków z TWoM powinno wynosić około 30-40.
Edytowany: 24 listopada 2014 11:47

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość