pixelg
JUJUBEE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

JUJUBEE [JJB]

AKTUALNY KURS: 4,65 zł (-1,06%) 16-06-2021 15:35
chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 3 listopada 2015 22:18:35 przy kursie: 14,30 zł
timon napisał(a):
A w jaki sposób takie zainteresowanie tragedią okrętu przekłada się na potencjał sprzedaży gry. Jeżeli oglądałem Gangam style na youtube, to nie znaczy że będę chciał grać w grę o tańczącym Chińczyku :)

albo temat jest catchy albo nie....ten jest love4
Everything you know is wrong.........

timon
2
Wpisów: 214
Wysłane: 3 listopada 2015 23:28:18 przy kursie: 14,30 zł
baks napisał(a):

Warto wiedzieć coś na ten temat zanim zacznie się wyśmiewać..... jakie to typowe u laików.... Angel

Jeżeli już można użyć tego słowa, to delikatnie wyśmiewałem się z poziomu skomplikowania gier spółki, a nie z wiedzy i umiejętności polskich informatyków. Chodziło mi m.in. o wygrane w mistrzostwach w programowaniu, ale co ja tam wiem. Bez trzech informatyków w najbliższej rodzinie pozostanę jedynie laikiem d'oh!

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 4 listopada 2015 09:16:25 przy kursie: 13,00 zł
No taką wymowę miała Twoja wypowiedź a precyzyjniej chodziło mi o 3 programistów (bo informatykiem sam także jestem .. Angel ). Programista a informatyk to nie to samo tak między nami.
Co do gier przecież Kraków też nie od razu zbudowano. Od czego zaczynał Optimus/CDProjekt/CDRed czy Techland albo inne spółki. 11bit też zaczął od Anomaly a teraz próbuje większe projekty. Jak widzę inwestorzy wierzą w przyszłość spółki. Nie wykluczam, że mogą mieć rację. Tacy co za inwestowali a okaże się, że Kursk i Realpolitocs okażą się sporymi sukcesami - ciekawe co im powiesz a co oni powiedzą Tobie.
Na giełdzie trzeba mieć nosa aby odnieść duży sukces. Nie zawsze się trafia ale wystarczy raz na kilka wybrać spółkę taką jak 11bit czy teraz jujubee aby nie narzekać.
Puki co można zazdrościć tym którzy kupili miesiąc temu.Not talking
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 4 listopada 2015 09:17

wroclaw
0
Wpisów: 1
Wysłane: 5 listopada 2015 23:40:53 przy kursie: 12,20 zł
wiemy cos kiedy spodziewac sie mozna realpolitik?

chris_martin
35
Wysłane: 6 listopada 2015 07:11:58 przy kursie: 12,20 zł
napierw bedzie symulator dla A. a potem produkcja wlasna (nieujawniona) potem dopiero RP i Kurck

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 6 listopada 2015 09:38:41 przy kursie: 10,50 zł
baks napisał(a):
No taką wymowę miała Twoja wypowiedź a precyzyjniej chodziło mi o 3 programistów (bo informatykiem sam także jestem .. Angel ). Programista a informatyk to nie to samo tak między nami.
Co do gier przecież Kraków też nie od razu zbudowano. Od czego zaczynał Optimus/CDProjekt/CDRed czy Techland albo inne spółki. 11bit też zaczął od Anomaly a teraz próbuje większe projekty. Jak widzę inwestorzy wierzą w przyszłość spółki. Nie wykluczam, że mogą mieć rację. Tacy co za inwestowali a okaże się, że Kursk i Realpolitocs okażą się sporymi sukcesami - ciekawe co im powiesz a co oni powiedzą Tobie.
Na giełdzie trzeba mieć nosa aby odnieść duży sukces. Nie zawsze się trafia ale wystarczy raz na kilka wybrać spółkę taką jak 11bit czy teraz jujubee aby nie narzekać.
Puki co można zazdrościć tym którzy kupili miesiąc temu.Not talking

Wiara jest ogromna, oby się nie przerodziła w panikę realizacji zysków. 11bit zaczynał od anomaly ale ile na nim zarobił, a jaką miał wartość rynkową?? CDR zaczynał od w1 był hitem po roku sprzedali 1 mln kopii gry. Tutaj co wiemy to przychody 400 K, zysk 100 k po 6 miesiącach a wycena 40-50 mln już brylowała. To co ja też widzę to pomimo reklamy tych grafików paru( co też istotne) i deweloperów że wywodzą się z CDR , to sznytu profesjonalizmu nie widzę jak oglądam te trailery z kurska czy RP, co gorsze ich spellcrafter sam wystawia im opinie nie tylko moją , ale i graczy ze steama.

P.S Tylko nie wyjeżdżaj proszę z tym ,że nie mam pojęcia o niczym bo firmy nie prowadzę.blah5
Jeśli chodzi o firmę jujubee to tylko 1 osoba jest zatrudniona na umowę o pracę, a kilka osób na umowę o dzieło czy zlecenie.To pokazuje potencjał twórczy i deweloperski jujubee tak w sam raz na zrobienie 3 dobrych gier i kapitalizację np 50 mln PLN i wyższą na co akcjonariusze liczą skoro nadal akcje trzymają lub kupują.thumbright
Edytowany: 6 listopada 2015 09:56

baks
27
Wysłane: 6 listopada 2015 15:31:25 przy kursie: 10,50 zł
Wiesz dla mnie to mogą im grę pisać nawet studenci w przerwie między wykładami...... Angel
Najważniejsze aby gra była na tyle dobra aby się dobrze sprzedawała. Wystarczy popytać jak jest z rozpoczynaniem działalności - to niestety nasz system fiskalny nie ułatwia startu. Wcale nie lepiej jest później. A mając kogoś na etacie czy masz przychody czy nie musisz bulić a jeszcze gorzej z podatkami. A w dodatku np. w szczycie przed premierą niech Ci przyjdzie kilka kontroli i każda posiedzi tydzień .... to możesz zamknąć działalność...Think
Niestety nasłuchałem się o takich przypadkach na żywo a także w mediach .... przykłady Optimus, JTT..... i wiele więcej. Jak to mówią niektórzy "taki mamy klimat" chyba coś w tym jest - szkoda tylko, że dotyczy to także klimatu inwestycyjnego.Think
Pierwszy przykład dla inwestorów - czy odliczysz coś z kosztów pozyskania akcji - nie nawet SII nie można odliczyć choć pozwala zaoszczędzić na prowizjach maklerskich - czyli zwiększa przychód ..... i podatek - chyba absurd prawda ? Nie ma sensu mnożyć przykładów.
Edytowany: 6 listopada 2015 15:34

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 6 listopada 2015 17:16:45 przy kursie: 10,50 zł
Pomimo ,że firmy nie prowadzę ale czytam raporty, jjb jest startupem jak się patrzy na poziom podatków przez nich przedstawiany to sorki, ale te twoje utyskiwania nie maja racji bytu Albo ty nie umiesz optymalizować kosztów i podatków albo oni są mistrzami, ale koszty opodatkowania przedstawiają wręcz śmiesznie nisko.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Co do gier, to problem w tym że do tej pory nie popisali się jakością ich ani poziomem sprzedaży, RP i KURS też moim zdaniem niewiele zmieni, ale to moja opinia, dlatego tu nie zainwestuję póki co, tym bardziej przy tak wybujałej kapitalizacji.

Edytowany: 6 listopada 2015 17:18

ChiefMike
0
Wpisów: 575
Wysłane: 6 listopada 2015 17:56:08 przy kursie: 10,50 zł
baks napisał(a):
Wiesz dla mnie to mogą im grę pisać nawet studenci w przerwie między wykładami...... Angel
Najważniejsze aby gra była na tyle dobra aby się dobrze sprzedawała. Wystarczy popytać jak jest z rozpoczynaniem działalności - to niestety nasz system fiskalny nie ułatwia startu. Wcale nie lepiej jest później. A mając kogoś na etacie czy masz przychody czy nie musisz bulić a jeszcze gorzej z podatkami. A w dodatku np. w szczycie przed premierą niech Ci przyjdzie kilka kontroli i każda posiedzi tydzień .... to możesz zamknąć działalność...Think
Niestety nasłuchałem się o takich przypadkach na żywo a także w mediach .... przykłady Optimus, JTT..... i wiele więcej. Jak to mówią niektórzy "taki mamy klimat" chyba coś w tym jest - szkoda tylko, że dotyczy to także klimatu inwestycyjnego.Think
Pierwszy przykład dla inwestorów - czy odliczysz coś z kosztów pozyskania akcji - nie nawet SII nie można odliczyć choć pozwala zaoszczędzić na prowizjach maklerskich - czyli zwiększa przychód ..... i podatek - chyba absurd prawda ? Nie ma sensu mnożyć przykładów.

Aby stworzyć dobrą grę pracownicy muszą być zaangażowani. Już widzę jak studenci albo osoby pracujące na umowę zlecenie poświęcają się dla firmy jak nie mają co do gara włożyć.

W koszty można wrzucić wiele (zakup Akcji) ale trzeba mieć działalność gospodarczą - najlepiej Spółkę inwestycyjną w raju podatkowym (jeśli to główna działalność)- taki mamy klimat, że możemy rejestrować firmę gdzie się nam podoba :)

Firmy jedno osobowe działające w PL z 1-10 mln przychodami nie płacą podatku dochodowego w PL bo wolą zainwestować w Firmę a zysk mogły by pokazać dużo większy niż firmy które są notowane na NC (nie wiem po co się pchać na NC po małą zapomogę w zamian za duże koszty stałe - nonsens) - taki mamy dobry klimat :)

Szkoda kasy na Ubezpieczenie i Etat ? Przecież to dla firmy jest koszt który obniża podatek dochodowy. Jak nie ma kasy to pozyskuje się więcej z Giełdy, zatrudnia się ludzi na etat, można stworzyć 2-3 etaty, i jedzie się z koksem a nie zabawa z Biznes i powolne lepienie "bobka"...
które się nie opłaca bo ... obecność na giełdzie to duży koszt około 50 000 zł+/ rok.

Kontrola przed premierą ? Nierealne Urząd musi przedsiębiorce poinformować o kontroli - zanim wejdą do firmy można grać na czas i odroczyć wejście do firmy o kilka miesięcy.

Dokumenty, Kod gry, Nośniki itp. można trzymać w kilku miejscach i można często zmieniać lokalizacje itp., jak dobrze to zrobisz to zanim kumaci kontrolerzy się połapią to zejdzie im rok albo dwa. Wszytko w PL się da ale potrzebna jest na to kasa - taki mamy klimat :)

Jak startujesz od zera to jest ciężko trochę Ci pomoże dotacja z EU 20 000 zł ale daleko na tym nie pojedziesz - tutaj goście zebrali kasę z Giełdy wiec nie rozumiem w czym problem, ja jestem przekonany, że nie maja nikogo kto by myślał Biznesowo w Firmę nie do szacowali ile im potrzeba kasy.

Może nie powinienem tego pisać, ale można zrobić dużo w Branży Gier (ciekawe pomysły) i Oprogramowania (oprogramowanie dla firm, które działa a trzeba tylko je dopracować) Oprogramowanie dla lekarzy (konkurowanie ceną - to co jest na rynku jest bardzo drogie), tylko potrzebne pieniądze - problem jest w tym aby pozyskać ludzi z doświadczeniem, za darmo nikt nie będzie pracował.
Może jakieś osoby z forum były by zainteresowane wspólną inwestycją na uczciwych warunkach (każdy ma prawo do zgłaszania pomysłów, dywidenda, co miesięczne video konferencje, wieksze uprawnienia dla mniejszościowych, może royalty)?
Można pozyskać nie małe pieniądze z EU na kilka projektów - aby zdywersyfikować portfolio i obniżyć ryzyko. Ale potrzebny kapitał i ludzie. Jak ktoś jest zainteresowany współpracą i może coś wnieść do projektu to proszę o PM.

baks
27
Wysłane: 8 listopada 2015 13:32:52 przy kursie: 10,50 zł
Masz rację tylko, że do prostego wklepywania bloków kodu - z jako takim zrozumieniem co robi - wystarczy student 1-2 roku a nawet absolwent technikum informatycznego. Nad grą zazwyczaj czuwa dość kumaty kierownik projektu (najczęściej na etacie) resztą nad prostymi grami mogą robić ludzie pracujący czasowo. Wcale nie dziwiłaby mnie taka forma do czasu aż napiszą grę która się nieco lepiej będzie sprzedawać. Może ten awizowany symulator da im większy komfort.
Nie mam co do tego wątpliwości, że dobrej gry (grafika itp) nie napisze garstka studentów na przerwie między zajęciami. A nawet zatrudnieni na etacie muszą się zgrać z resztą co najmniej ze 6 mies. Inna sprawa, że nie każdy programista czy grafik nadaje się do pisania gier - praca w zespole i takie tam. Stąd na początku na pewno duża rotacja jest nieunikniona. Wiosną wszyscy będą mogli coś więcej powiedzieć o perspektywach spółki - przynajmniej na 2016 rok.
Nie można wykluczyć, że nawet wśród forumowiczów są ludzie zdolni do stworzenia wspólnie jakiego konkretnego projektu.... Angel
Z drobnym biznesem się nie opłaca ale firmy zakładane za granicą mają dużo łatwiej czy to działając tu a jeszcze łatwiej tam. Think
Edytowany: 8 listopada 2015 13:34

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 651
Wysłane: 8 listopada 2015 16:23:44 przy kursie: 10,50 zł
jurror napisał(a):
Pomimo ,że firmy nie prowadzę ale czytam raporty, jjb jest startupem jak się patrzy na poziom podatków przez nich przedstawiany to sorki, ale te twoje utyskiwania nie maja racji bytu Albo ty nie umiesz optymalizować kosztów i podatków albo oni są mistrzami, ale koszty opodatkowania przedstawiają wręcz śmiesznie nisko.

Linia fiskalna nie obciąża wyników, bo na 99 proc. rozlicza straty z lat ubiegłych.

enthusiast
5
Wpisów: 167
Wysłane: 9 listopada 2015 02:18:50 przy kursie: 10,50 zł
W odniesieniu do 1 osoby zatrudnianej na umowę o pracę:

kliknij, aby powiększyć

ChiefMike
0
Wysłane: 9 listopada 2015 11:16:08 przy kursie: 9,00 zł
@Baks - Nie ma czegoś takiego jak proste wklepywanie kodu. Moi znajomi zatrudniają samouków po liceum i technikum, albo szkolą ludzi od zera. Studia ograniczają myślenie, i windują wymagania - nikt kto myśli nie chce zatrudnić studenta. Miałem sam ludzi na stażu po AGH co nie umieli napisać prostej strony www, czy poskładać komputera - nie rozróżniali podzespołów komputerowych (nie żartuje). Goście po studiach chcą za klepanie kodu 30 zł a wklepią tyle przez miesiąc co osoba kumata w 3-4 dni. Każdy potrafi pracować w zespole tylko trzeba go nauczyć - szkoła, a tym bardziej studia tego nie uczą - produkuje się indywidualistów, a samemu to dzisiaj można sobie no właśnie Shame on you

Drobny Biznes się nie opłaca - dokładnie przerobiłem to już nie raz. thumbright Dlatego wolał bym dołączyć do dużego biznesu w zamian za udziały (dlatego też szukam na Giełdzie Spółek), albo wystartować w kilka kilkanaście osób z większym kapitałem i większym zespołem.
Samemu ciężko coś zdziałać dzień krótki d'oh!

baks
27
Wysłane: 9 listopada 2015 14:32:10 przy kursie: 9,00 zł
Najlepiej mieć pakiet własnych pomysłów i poszukać chętnych do wsparcia biznesowego. Gdy ktoś zakłada firmę i ma pomysły to już często ma obsadzone "etaty" i udziały. Na giełdzie szuka wtedy tylko drobnych dawców kapitału nie mających wpływu na samą działalność spółki.
Jeśli masz te pomysły to ludzie się znajdą ale jeśli szukasz wejścia w czyjś biznes będzie ciężko - chyba, że masz odpowiedni kapitał. O kapitał na dobre pomysły nie jest zbyt trudno.

ChiefMike
0
Wysłane: 9 listopada 2015 15:25:01 przy kursie: 9,00 zł
Masz racje, że najlepiej realizować swoją Agendę.

Właśnie na Giełdzie szuka się drobnych dawców kapitału - dawców jest tutaj bardzo na miejscu.
To jest właśnie patologia jestem współwłaścicielem firmy i nic z tego nie mam mogę liczyć tylko na dywidendę - jeśli coś zostanie po imprezach i balach firmowych, i ewentualny wzrost wartości danego biznesu a z tym na NC jest ... no właśnie kiepsko, duzi raczej nie urosną kaskę może wypłacą jak zostanie kasa po winku, ośmiorniczkach, wypłacie milionowych pensji prezesom, łapówkach wsparciu partii i innych pasożytów. Patologia d'oh!

Dywidenda powinna być gwarantowana i pieniądze powinny być wypłacane najpierw właścicielom firmy - to jest logiczne a Prezesi powinni mieć podstawę a reszta od wyników jeśli zostanie kasa po dywidendzie - przecież to JA czy MY ich zatrudniamy. Jeśli firma nie może wygenerować kasy dla właścicieli to zamyka się Biznes to jest proste jak drut. A nie wszystko wywrócone na głowie.d'oh!

Pomysły są ale nie ma jak już pisałem wcześniej kadr i kapitału. Jak nie masz kadry nikt nie wyłoży pieniędzy a jak nie masz pieniędzy to ciężko kogoś zatrudniać bo nikt nie będzie za darmo pracowałd'oh!

Jeśli są na forum programiści i inwestorzy to może się uda uruchomić działalność - proszę osoby zainteresowane o wysłanie PW.

Kod:
Mod: Serwis nie jest inkubatorem dla nowych biznesów, a to forum nie służy do pośredniczenia w w/w inicjatywach.
Edytowany: 9 listopada 2015 18:19

baks
27
Wysłane: 10 listopada 2015 10:00:54 przy kursie: 10,97 zł
Zgadzam się z Modem ..... ale gdzie jak nie na takim forum można próbować znaleźć właściwych (aktywnych) partnerów do biznesu. Może nie samo forum ale może warto pomyśleć o jakiejś innej zakładce na portalu gdzie można by wymieniać się takimi pomysłami lub szukać kontaktu. A może sam portal kreowałby takie kontakty np. za jakiś udział w zyskach - mogłoby to być opłacalne dla właścicieli portalu. Warto wspierać takie inicjatywy w tworzeniu innowacyjnych biznesów.
Brakuje na rynku takich "miejsc kontaktu" dla potencjalnych wspólników. Może warto się nad tym zastanowić.

chris_martin
35
Wysłane: 10 listopada 2015 16:17:12 przy kursie: 10,97 zł
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

czyli dla Astragona zrobimy Symulator lotu !!!

poprzednia gre sprzedali w ponad 2.000.000 kopii !!!!!

niech wpadnie EURO 1,00 za sztuke to mamy ile ????

Construction Simulator 2015
Experience the power of heavy vehicles and work on challenging building projects in this ultimate construction simulation for PC and MAC OS!

www.pressebox.com/pressrelease...

Construction Simulator 2015 teaser trailer
(PresseBox) (Düsseldorf, 02.09.2014) Following the gigantic success of Construction Simulator 2014 on iPhone®, iPad®, Android™ tablets and smartphones (more than 2 million sold games, continuously in the top charts of the app stores for more than 10 months after release), German games publisher astragon Software and developer weltenbauer. today are happy to announce the upcoming release of Construction Simulator 2015 for PC and MAC OS in November 2014
Edytowany: 10 listopada 2015 16:18

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 651
Wysłane: 10 listopada 2015 17:02:51 przy kursie: 10,97 zł
Cieszysz się jak dziecko, a wystarczyło przeczytać DI albo chociaż wywiad tutaj na SW... Wiedziałbyś, że umowa jest podpisana juz od dawna, a sama gra ma pewnie opóźnienia, bo tytuł mieli odtajnić w 3 kwartale czyli do końca września

chris_martin
35
Wysłane: 10 listopada 2015 17:19:10 przy kursie: 10,97 zł
dziś to rynek się ucieszył....... KID A #

ChiefMike
0
Wysłane: 11 listopada 2015 13:46:58 przy kursie: 10,97 zł
Mod: Serwis nie jest inkubatorem dla nowych biznesów, a to forum nie służy do pośredniczenia w w/w inicjatywach.

Dlaczego nie ? Nie chcecie zarabiać pieniędzy za pośrednictwo % od pozyskanej kwoty w zamian za mailing albo banner na stronie ? Portal finansowy nie chce zarabiać i nie szuka nowych możliwości zarobku ? Ja się tylko pytam pokazuje możliwości stworzenia Biznesu oraz zarobku dla siebie, użytkowników SW i samego portalu SW co jest w tym złego ? - Czy to jest właśnie ta Polska mentalność kasa leży na ziemi a nikt jej nie zbiera ?

Chętnie założę taką platformę jeśli gryzie się z waszą wizją Biznesową, czy chcielibyście podjąć współpracę ?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10