pixelg
JUJUBEE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

21 22 23 24 25 26 27

JUJUBEE [JJB]

AKTUALNY KURS: 6,00 zł (+2,04%) 23-10-2020 16:49
FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 77
Wysłane: 1 czerwca 2020 15:05:59 przy kursie: 6,90 zł
Ten trailer jest bardzo marny, próbuje w nieudolny sposób dodać dramatyzmu całej tej sytuacji związanej z pandemią poprzez jakieś randomowe cut scenki, zdecydowanie z mało gameplay'u. Jakieś niby "trudne decyzje" też przedstawione bardzo słabo, taki trochę żałosny skok na kasę.

Jak pisali przedmówcy, produkt spóźniony.

niemogącysłuchać
0
Wpisów: 29
Wysłane: 1 czerwca 2020 19:13:13 przy kursie: 6,90 zł
jacy tu wszyscy merytoryczni dlatego nie mogę słuchać.jeden pisze że 100 kopi się sprzedało i gra się nie zwróci drugi że w kwietniu powinni wydać jak jeszcze mało ludzi umarło ehh wiecznie niezadowoleni.teraz możecie mnie skasować ku chwale waszego nadmuchanego egowave

Scarry
71
Wpisów: 4 709
Wysłane: 1 czerwca 2020 20:24:50 przy kursie: 6,90 zł
@niemogacysluchac
Jeśli ktoś Ci tu przeszkadza/argumenty uważasz za niewłaściwe/głupie/złośliwe to wrzuć go do ignorów, tutaj to proste.
Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem

Ale to i tak najlepsze miejsce do wymiany poglądów z polskich for. Może nie idealne, ale nie ma konkurencji tak naprawdę.

Btw - przy obecnej wycenie JJB i szansie na sukces DarkMoon wcale nie uważam firmy za złą, ja tam akcji nie pozbyłem się, choć przyznam że mam wciąż duży margines bezpieczeństwa, nie mam stresu jaki pewnie dotyka wielu inwestorów tutaj. Największy problem to marketing, jeśli do premiery DM nie zauważę skokowej poprawy .... to wiadomo. Nawet udany RP2 da firmie wtedy tylko trwanie a nie wzrosty.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 1 czerwca 2020 21:31

bankrucik
bankrucik PREMIUM
35
Wpisów: 4 178
Wysłane: 1 czerwca 2020 21:27:48 przy kursie: 6,90 zł
na giełdzie są:
zarządy, które skupiają się na biznesie i nie patrzą na kurs wychodząc z założenia, że wyniki zrobią swoje,
-zarządy które skupiają się na biznesie i także na odbiorze swojej pracy przez rynek ( i kurs)
- zarządy,które głównie patrzą na kurs akcji a działanie spółki jest determinowane przez kurs i podejmują działania pod kurs.. choćby chwilowy kurs ( na dłuższą metę zawsze te spółki kończą tak samo)
model trzeci tu pasuje do sytuacji z grą COVID?
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

trudno100
0
Wpisów: 66
Wysłane: 2 czerwca 2020 10:42:08 przy kursie: 6,20 zł
A tu przecież, tak mi się wydaję, istnieje bardzo łatwa droga "wyprostowania" całej sytuacji, jeśli szefostwo ma rzeczywiście dobre intencje i chciałoby budować wiarygodność firmy.
W tym momencie prezes powinien wydać jakiś komunikat albo udzielić wywiadu i powiedzieć: tak, zrobiliśmy błąd z covidem, niepotrzebnie się rozproszyliśmy i połasiliśmy na łatwy zarobek. Teraz przerzucamy wszystkie siły na prace nad Dark Moon. Potem powinien w miarę precyzyjnie podać najważniejsze informacje co do projektu: długość rozgrywki, liczbę scenariuszy itd. Następnie zapowiedzieć DEMO gry na konkretny termin: to byłby świetny ruch zarówno od strony marketingowej (co pokazał ostatnio OML z Ghostrunnerem), jak i budujący wiarygodność firmy. Jeśli gra ma być dobra, to takie demo miałoby same zalety.
Powyższe rozumowanie wynika z tego, że dla mnie jedynym punktem zaczepienia, jedyną jaskółką w tej całej mizerii, jest tych kilkanaście sekund z trailera DM, które rzeczywiście wyglądają zachęcająco. Ale biorąc pod uwagę wszystkie pozostałe okoliczności (dotychczasowe produkty, ruch z covid, struktura akcjonariatu itd.), to dla mnie zdecydowanie za mało, żeby zaufać spółce i wejść tu z jakimś kapitałem. Droga, którą zarysowałem powyżej, mogłaby jednak zmienić moje zdanie i gdyby firma nią poszła, z chęcią bym tu zainwestował nawet przy dużo większym capie.

Scarry
71
Wysłane: 2 czerwca 2020 10:45:32 przy kursie: 6,20 zł
@bankrucik
nie chce się kłócić, ale wg mnie zdecydowanie upraszczasz. Tej spółce nie brakuje kompetencji do robienia gier, brakuje kolosalnie wyczucia marketingowego. Parę osób orzekło że gra jest spóźniona, może i tak, może i nie. Wg mnie, powtarzam się, zawalona jest cena i dramatycznie słaby nacisk na reklamę w mediach społecznościowych.

Jestem przekonany że gdyby JJB dało 29 zł (max 39) i wzięło 20 czy 30 youtuberów/twitcherowców do reklamowania (a nie dosłownie dwóch) sytuacja dzisiaj byłaby wyraźnie inna. I wcale nie rzutowałoby wtedy spóźnienie do nastrojów społecznych o miesiąc. No ale nie dało.

Mnie interesuje czy JJB wyciągnie z tego wnioski dla kluczowej dla firmy premiery Dark Moona, i kiedy te wnioski będę mógł zobaczyć w działaniach marketingu/PR/reklamy.

trudno100 napisał(a):
A tu przecież, tak mi się wydaję, istnieje bardzo łatwa droga "wyprostowania" całej sytuacji, jeśli szefostwo ma rzeczywiście dobre intencje i chciałoby budować wiarygodność firmy.
W tym momencie prezes powinien wydać jakiś komunikat albo udzielić wywiadu i powiedzieć: tak, zrobiliśmy błąd z covidem, niepotrzebnie się rozproszyliśmy i połasiliśmy na łatwy zarobek. Teraz przerzucamy wszystkie siły na prace nad Dark Moon. Potem powinien w miarę precyzyjnie podać najważniejsze informacje co do projektu: długość rozgrywki, liczbę scenariuszy itd. Następnie zapowiedzieć DEMO gry na konkretny termin: to byłby świetny ruch zarówno od strony marketingowej (co pokazał ostatnio OML z Ghostrunnerem), jak i budujący wiarygodność firmy. Jeśli gra ma być dobra, to takie demo miałoby same zalety.
.

w 100% z tym się zgadzam, i takich lub podobnych kroków oczekuję od JJB w max parę tygodni.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 2 czerwca 2020 10:53

baks
2
Wpisów: 2 388
Wysłane: 21 czerwca 2020 14:04:16 przy kursie: 6,60 zł
Jak na razie ten Juju dość słabo wypalił. Chyba inwestorzy zawiedzeni .... a miało być tak dobrze. Patrząc na reakcje kursu po premierze to chyba część się wycofała z inwestycji ....
Spółka ma jeszcze kilka projektów o ile coś się nie zmieniło. Tylko takie ciągłe przełączanie wajchy .... przesuwanie ludzi z projektu do projektu na sens jednak w przypadku kompletnego fiaska tegoż powstaje pytanie ... czy oraz kto robił jakieś rozeznanie możliwości sukcesu i jego potencjału.
Jeśli ktoś ma tak słabe rozeznanie to może lepiej aby nie oceniał kolejnych projektów.
Dla mnie nawet z daleka patrząc wydanie tej gry właściwie u schyłku "epidemii" gdy przestawał już działać straszak i podejmowano już luzowanie zakazów wydawał się wątpliwy większy sukces tej produkcji.
Obawiam się, że nakłady nie zwróciły się.
Mam nadzieję, że w kolejnych produkcjach będzie lepiej i będzie je oceniał ktoś z większym wyczuciem ...d'oh!
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

GRAF78
23
Wpisów: 1 140
Wysłane: 21 czerwca 2020 14:38:21 przy kursie: 6,60 zł
Może będzie druga szansa Nasdaq doszedł do 10k pkt więc zaczyna się mówić o powrocie drugiej fali "przyjaciela wirusa" Boo hoo!

baks
2
Wysłane: 22 czerwca 2020 12:32:32 przy kursie: 6,58 zł
Moim zdaniem temat strachu już spowszedniał.
Wystarczy popatrzeć na stadion Legii jak to funkcjonuje. Niech mi ktoś udowodni, że tam był strach przed wirusem ...
kto więc ma tą grę kupować ?
Może za parę lat gra chwyci gdy ktoś będzie chciał przypomnieć sobie jak to było.
Inna sprawa szkoda straconej energii i czasu na ten projekt - para w gwizdek ...
Mam nadzieję, że chociaż uda się wykorzystać doświadczenia z prac przy RP2 ...

Exar
0
Wpisów: 321
Wysłane: 23 czerwca 2020 14:01:40 przy kursie: 6,46 zł
Wydaje mi się, że zmarnowano pomysł na fajne DLC do RP2.

baks
2
Wysłane: 24 czerwca 2020 12:59:00 przy kursie: 6,48 zł
Pomysł można jeszcze zrealizować na jakiejś inne wymyślonej epidemii czy to wirusa czy bakterii, owada etc.
Jak widać jednak takie odtwarzanie aktualnej rzeczywistości raczej nie ma szans za chwycenie.
Co innego gdyby gra ukazała się jesienią ubiegłego roku. Wtedy może rzucono by się zobaczyć jakie są spodziewane lub wymyślone scenariusze.
Przy ewentualnym DLC musieliby się dużo bardziej postarać. Już Kursk pokazał, że odtwarzanie realu jest trudne a zainteresowanie także znikome.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
83
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 308
Wysłane: 30 czerwca 2020 12:07:31 przy kursie: 6,48 zł
Ciemna strona księżyca – omówienie sprawozdania i sytuacji fundamentalnej Jujubee po I kw. 2020 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 30-06-2021 12:7:31.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 10638)

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 1 lipca 2020 11:03

baks
2
Wysłane: 17 sierpnia 2020 15:13:48 przy kursie: 6,18 zł
Przyznam, że trochę ze zdziwieniem zauważyłem wpis o premierze Realpolitic 2 na koniec tego roku .....
gaminganalytics.info/gbwish_la...
Zastanawia mnie czy to brak naniesionych zmian w programie premier przez niedopatrzenie lub brak wiedzy co się uda a co nie czy też zamiar taki ma spółka.
Trochę zastanawiający jest temin 31.12.2020 ..... na Sylwestra ... Angel d'oh!

Nie wiem jak będzie na Sylewstra zazwyczaj ludzie mają inne plany niż zakupy gier ..... ale kto wie.
Wygląda to na pewną asekurację - chcieliby w tym roku ale zmiana planów z gro COVID .... itp.
Może coś w spółce się ruszy i odniesie jakiś sukces ...... a może i nie i pójdzie śladem CIG .... średnio udanych małych produkcji. RP2 na pewno nie będzie jakiś specjalnie duży ale w skali spółki może być większy. Pytanie czy podzieli los COVID czy poprawi sytuację finansową spółki ... Think

Przyznam, że zaskakująco dużo spółek sugeruje premiery w Sylwestra. Czyżby przewidywali wtedy takie szaleństwo wirusa, że odwołane zostaną wszystkie imprezy i ludzie będą musieli kupować gry .... raczej nie ale kto wie..... Think
Edytowany: 17 sierpnia 2020 15:15

Scarry
71
Wysłane: 17 sierpnia 2020 16:15:43 przy kursie: 6,18 zł
Juju nie umie w marketing.

To nie są źli koderzy, nie są źli twórcy gier, ale marketing to przedszkole.

Czekam na Dark Moona i RP2, ale czekam z boku patrząc czy firma wyciągnie konstruktywne wnioski.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
21 22 23 24 25 26 27