pixelg
GANT (Catalyst) - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

68 69 70 71 72 73 74

GANT (Catalyst)

robertokot25
0
Wpisów: 1 240
Wysłane: 18 maja 2016 14:03:31
taaaa czerpiemy garściami ile się da - już dawno zapomniałem o czymś tym, nie tykam obligacji nawet długim kijem i wychodzę na tym bardzo dobrze :-)
Edytowany: 18 maja 2016 14:05

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 18 maja 2016 21:09:25
Chyba każdy odzyskał przecież prezes szczekał Liar Liar Liar że majątek przewyższa zadłużenie

bartekj napisał(a):
Udało się komuś coś odzyskać z niewykupionych obligacji Ganta?

mati15
0
Wpisów: 10
Wysłane: 13 listopada 2016 13:27:54
Skoro nie ma już szans zastanawiam się po co informacja o tych obligacjach wciąż widnieje na rachunku? Jest przewidziana jakaś magiczna data kiedy to zniknie żeby nie kuło w oczy?

bartekj
bartekj PREMIUM
0
Wpisów: 61
Wysłane: 13 listopada 2016 16:10:38
Też mnie to ciekawi bo to mój jedyny papier w moim poprzednim biurze maklerskim i przez niego nie mogę zamknąć rachunku. Obstawiam 10 lat, bo tyle wynosi okres przedawnienia roszczeń z obligacji...

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 6 maja 2018 10:56:57
Sprawa Ganta ciągnie się czwarty rok. Dlaczego?

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił skargę na przewlekłość postępowania dotyczącego legnickiej spółki Gant Development. Od lipca 2014 roku wrocławska prokuratura bada, jak zniknęło z niej ponad 770 milionów złotych. Nikomu do tej pory nie postawiono zarzutów.

772 477947,84 zł. To wyrządzona spółce i jej wierzycielom szkoda, jaką zgłaszał syndyk masy upadłościowej Ganta, składając w lipcu 2014 roku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Kwota odpowiada sumie niespłaconych pożyczek udzielanych spółkom należącym do grupy kapitałowej Gant Development.

Gant Development S.A. miał bowiem strukturę holdingu. Grupa składała się z kilkudziesięciu spółek celowych, zarejestrowanych m.in. w tzw. rajach podatkowych, na Cyprze i w Luksemburgu, co pozwalało uniknąć płacenia podatków w Polsce. Taka struktura utrudnia też ustalenie, co stało się z pieniędzmi.

Między innymi z pieniędzmi z obligacji wyemitowanych przez spółkę zależną Gant Kantory SKA. Inwestorzy indywidualni i podmioty gospodarcze, które zainwestowały w te papiery, straciły miliony złotych, bo spółka miała kłopoty z ich wykupieniem.

Sprawa jest bardzo skomplikowana. Różne wątki działalności Ganta od 2014 roku badały Prokuratura Rejonowa w Legnicy i – przede wszystkim - Prokuratura Okręgowa/ Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. Na opieszałość tej ostatniej skarżył się syndyk spółki. Jego zdaniem od dawna można było sformułować zarzuty wobec konkretnych osób i skierować do sądu akt oskarżenia.

Po przeanalizowaniu czynności dokonanych przez wrocławską prokuraturę, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu nie znalazł podstaw do stwierdzenia przewlekłości postępowania. Fakt, iż okres postępowania przygotowawczego w tej sprawie jest stosunkowo długi, nie podlega dyskusji. Ale – jak stwierdza sąd – nie wynika to z bezczynności prokuratury. Powodem jest skomplikowany charakter sprawy oraz dążenie do jej wszechstronnego wyjaśnienia. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu (ani żaden inny sąd) nie może wpływać na prokuratora zajmującego się postępowaniem przygotowawczym i narzucać mu odgórnie terminu do przedstawienia zarzutów.

24legnica.pl/sprawa-ganta-ciag...

alfaiomega
0
Wpisów: 2
Wysłane: 3 października 2018 21:57:34
coś się zaczyna dziać :
gazetawroclawska.pl/setki-mili...

findev sp. z o.o. właśnie straciła swojego prokurenta ..
nie wiem jak podróżnicy poradzą sobie z prowadzeniem byznesu http://40000km.pl/

hypnotized
0
Wpisów: 53
Wysłane: 6 października 2018 14:40:10
Dawno tu nie wchodziłem. Cieszę się, że zaczyna się w końcu coś dziać. Szkoda, że sprawiedliwość nie dosięgnęła Grzecha, ale może smali się w piekle. Ja tu straciłem na akcjach, więc było minęło. Mam nadzieję, że Wy obligatariusze w końcu odzyskacie chociaż część swoich pieniędzy.

Cytuję wpis z artykułu Gazety wrocławskiej:
" W momencie jak Gant ogłaszał upadłość jeden z prezesów kończył remont pięknego pałacu w Magnicach gm. Kobierzyce. Wiadomo na co poszła część skradzionych pieniędzy. "

To chyba te włości. Piękne pałace za cudze pieniądze.
wycieczki.msystems.biz/pl/magn...

hypnotized
0
Wysłane: 19 października 2018 18:46:07
Z kronikarskiego obowiązku, ku pokrzepieniu serc. Zebrali praktycznie wszystkich.

www.bankier.pl/wiadomosc/Aresz...

Czemu trzeba było czekać na to prawie 5 lat?

hypnotized
0
Wysłane: 16 marca 2019 13:23:37
Czy ktoś z obligatariuszy serii AX może podzielić się wieściami? Zostanie wypłacone 100% kapitału?

twitter.com/eKancelaria/status...

"Po pięciu latach od upadłości GANTa obligatariusza serii AX otrzymają swoje pieniądze. Niestety wszystko wskazuje na to, że tylko oni. Taka z tego nauka, że hipoteka i solidny adm. hipoteki to jedyne pewne zabezpieczenie obligacji korporacyjnych."

Czy te 5 lat było spowodowane trwającym śledztwem?

orekki
1
Wpisów: 357
Wysłane: 17 kwietnia 2019 13:56:57
Cytat:
Czy ktoś z obligatariuszy serii AX może podzielić się wieściami? Zostanie wypłacone 100% kapitału?
..
Czy te 5 lat było spowodowane trwającym śledztwem?

Raczej nie śledztwem, a dochodzeniem praw do hipoteki i sprzedażą majątku. Hipoteka ustanowiona na własności innej spółki nie jest częścią tego co po gancie zostało, wymaga odzyskania majątku od dłużnika rzeczowego. Trochę to trwało więc, ale to chyba jedyny jak na razie zwrot pieniędzy w historii catalyst, do tego w wysokości powyżej 100% (całość nominału i kuponu odsetkowego, plus spora część odsetek za zwłokę). Brawa dla kancelarii, która pociągnęła to do końca. salute
Więcej tu :
obligacje.pl/pl/a/splata-niekt...
Jak ktoś ma te obligacje, gnt0613, seria AX, powinien skontaktować się z kancelarią .

hypnotized
0
Wysłane: 21 sierpnia 2019 17:12:00
Info dla poszkodowanych obligatariuszy jak również akcjonariuszy by zgłaszać do prokuratury swoje szkody.

obligacje.pl/pl/a/prokuratura-...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
68 69 70 71 72 73 74