pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

hypnotized

hypnotized

Ostatnie 10 wpisów
Zapomnij, że zrobiłby to któryś z portali branżowych, które pośrednio żyją z tego rynku finansowego. Nikt nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi.
Po raz kolejny wychodzi też złabość audytora, który jest uwikłany w szambo już nie pierwszy raz. To mnie strasznie boli. Biorą ciężkie pieniądze, a później tłumaczą, że w zasadzie oni to tylko bazują na tym co im spółka pod nos podsunie. Straszna fikcja, która niby zabezpiecza ten cały interes.
Zadałem pytania do spółki to zareagowali jak diabeł na święconą wodę. Ciekawe jak Cordia to rozegra, bo okazuje się że całkiem rykoszetem znaleźli się w świetle jupiterów, mimo że sami tego na pewno nie chcieli. Za zakrętem kolejne śmierdzące sprawy ze skandalicznie niską ceną za którą SP sprzedał posiadane akcje, czym Cordia sama chwali się wykazując swoje zyski w związku z zakupem.

Smrodek, smrodek, jeszcze raz smrodek Sick

Pamiętacie kto był audytorem Poldka w czasie za który dzisiaj zostały postawione zarzuty prokuratorskie? hello1

Ilość sprzedawanego paliwa na stacjach Orlenu i Lotosu spadła podobno o połowę. Taki stan potrwa pewnie do końca epidemii, więc chyba należy spodziewać się podobnego stanu w kwietniu, a nawet może w maju. Obstawiałbym albo niewypłacanie dywidendy za 2019, albo jej ścięcie z deklarowanych 30% zysku jako działanie w sytuacji wyjątkowej i próbę utrzymania płynności finansowej w obliczu niepewności.

Tutaj mamy chyba najbardziej aktualny stan na dzień poprzedniego walnego.


kliknij, aby powiększyć


Hanapeta ma zgodnie z obowiązkami informacyjnymi między 18 a 22 %.
Czy TFI PZU SA jest jedną akcję pod progiem 10% ? Byłoby to korzystne info, bo oznaczałoby to, że na pewno nie może mieć więcej.
Dobierać mogły PKO BP i BGK będąc bez obowiązku informacyjnego delikatnie pod 10%. Wówczas koalicja miałaby maksymalnie 30% jeśli nie popełniłem błędu logicznego. Czy ktoś może powiedzieć jak to jest w przypadku zawiązania porozumienia? Czy informować muszą wspólnie czy nadal obowiązują ich indywidualne progi meldunkowe? To moze być istotna informacja.

Kolejną istotną informacją jest, że do zebrania 50% brakowałoby jakieś 15% jeśli pojawiłyby się wszystkie OFE i Fundusze. Biorąc stan z walnego mamy następująco, chociaż to wszystko mogło nam się lekko pozmieniać:
Hanapeta 20%
Nationale OFE 9.3 %
Briarwood 5%
OFE PZU Złota Jesień... No właśnie. Tutaj pewnie będą mieli w nosie interes emerytów i z polecenia swojego pana się nie zjawią.
TFI pod progiem pewnie będą miały to w dupie i się nie zjawią. Indywidualni mogliby się zebrać, ale pewnie tylko jeśli poprowadziłoby ich SII. Faktycznie może być ciężko, dlatego potrzebna jest pełna mobilizacja.

No tak, to było do przewidzenia. Słowem nikt nie pisnął z tego zarządu o jakimkolwiek dodruku, a teraz będzie trzeba jakoś uzasadnić dodruk dla siebie tych 75 milionów akcji po 2zł.
Przecież schemat działania jest taki sam jak na Elektrimie. Tam mimo ogromnych aktywów doprowadzono celowo spółkę na skraj upadłości tylko po to, zeby ją wycofać z giełdy i wywłaszczyć mniejszościowych.

Rozumiem chęć podniesienia kapitału zakładowego w celu poprawy sytuacji płynnościowej ale nie na takich warunkach. To nie jest ich cel. Chcą nam po prostu odebrać akcje w ciągu 2 lat.

Z tą pożyczką oczywiście chodziło mi o wpompowanie pieniędzy nie na przejedzenie i normalną działalność spółki tylko o cel jakim tu najwyraźniej jest wywłaszczenie reszty. Taka okrężna droga, ale mniejszym kosztem bo docelowo i tak po wyczyszczeniu salda pożyczkowego spółka trafi w ręce jakiegoś branżowego. Jeśli są w stanie uporać się ze zobowiązaniami zapadającymi do końca roku, to wtedy już powinno być "z górki".
Do spłaty do końca roku po Q1 było:
- 136.8 mln z obligacji
- 30 mln kredytu z Getinu
- 54.7 mln kredytu z PKO do spłaty za biurowce
Wychodzi 221.5 mln czystych zobowiązań bez odsetek.

Za biurowce dostali circa 130. 60mln mieli kasy na koniec Q1. Należności krótkoterminowe 45 baniek. Wiem, ze to trochę wyrwane, bo są też inne zobowiązania, ale według mnie jeśli to jest spłacalne, to megaemisja planowana na kwiecień jest już nieuzasadniona.

Kolego,

To jest pretekst a prawdziwym celem jest wywłaszczenie pozostałych. Jeszcze raz to napiszę. Gdyby tych pieniędzy potrzebowali na wykupy na koniec roku to dawno temu by to przeforsowali.
Ze zobowiązań na przyszły rok jest 43.2 mln zł, a na 2021 76.8 mln. Te kwoty powinni albo zrollować, albo pozbyć się trochę aktywów, albo zacząć w końcu działać. Wtedy możemy mówić o jakiejś emisji stabilizacyjnej, ale nie o wywłaszczeniu drukując sobie akcje po 2zł, gdy na papierze się podpisuje że wartość majątku to 18zł (licząć z odszkodowaniami które wykazują warunkowo w aktywach), lub 13 zł bez nich.


Jesteś pewien, że za 150 mln zł?
Jak sam wyliczasz brakuje im na dzień dzisiejszy circa 21.2 mln akcji. 150 mln niech trafi na podwyższenie kapitału w formie pożyczki, a pod niedługim czasie zrobią sobie wezwanie jeśli obejmą wszystkie 75 milionów akcji po 2zł. Niech wówczas zaproponują 2.5zł za brakujące akcje. Za maksymalnie 50 kilka mieliby całość. Dla mnie wpompowanie tych 150 mln to fikcja. Jedyny cel to rozwodnienie i zniechęcenie pozostałych akcjonariuszy.Cały czas nie rozumiem tylko bierności Hanapety, no chyba że dogadali się za naszymi plecami i oni stratni nie będą, a wszystko będzie kosztem pozostałych akcjonariuszy.

Jadę głosować przeciwko jakiejkolwiek emisji po 2zł przy WK=18 zł. Nawet odejmując te roszczenia daje to 13 zł na akcję, więc robienie emisji nawet na dzisiejszych poziomach to szambo. Jeśli chcą zmaksymalizować wpływy to niech robią emisje po 3/4 WK jeśli tak im zależy na dobru spółki Shame on you

to jest SKANDAL.
Jaka jest potrzeba kapitałowa na takie rozwodnienie akcji? Najwieksze spłaty mają do końca tego roku.
Dzień ustalenia prawa poboru w przypadku emisji dla wszystkich to 31 marca. Dla emisji prywatnej dają sobie pół roku od uchwalenia. Spójrzcie na tabelkę. Jaka to pilna potrzeba kapitałowa żeby coś takiego robić, jeśli licząc od kwietnia mają do spłaty do końca roku 28.5 miliona
Czy to taka paląca potrzeba, żeby rozdrobnić obecnych do 30% stanu dzisiejszego? Chamstwo w najczystszej postaci.


kliknij, aby powiększyćP.s. Za taką strategię to panowie dosłownie kopa w dupę powinni dostać.

Zobowiązania krótkoterminowe są wysokie i to już wiemy.
Na koniec roku jest kredyt i obligi na dość pokaźną kwotę, ale jest kasa z biurowców pomniejszona o spłatę hipoteki i na koniec Q1 było 60 bankiek gotówki. Przekonamy się więcej 30.09 po raporcie 1H. Trochę do spłaty brakuje, ale jest jeszcze czas żeby to uzbierać, a majątku spółki jest raczej na tyle dużo żeby wszystko spłacić. No chyba, że w spółce rządzonej przez SP mamy sytuacją taką jak w Kani czy Getbacku, czyli pic na wodę, fotomontaż.

Mimo wszystko czy wycena na poziomie 130 bankiek czyli za ile sprzedali 2 biurowce to nie jest trochę paranoja? Rozumiem zniechęcenie drobnych przez działania dwóch dominujących akcjonariuszy, ale takiej paniki na dzień dzisiejszy nie rozumiem.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 4 kwietnia 2015
Ostatnia wizyta: 20 października 2020 16:28:03
Liczba wpisów: 53
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,634 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d