@Nlaze
Chyba nie zrozumiałeś o czym dyskutujemy
Spółka nie staje się developerem budowlanym czy operatorem nieruchomości pod wynajem ... ale inwestuje w nową siedzibę bo wcześniejsza nie zapewnia miejsca dla pracowników których spółka ma zamiar zatrudnić w ciągu najbliższego roku.
Dla mnie to może być dobry ruch ale na razie za mało wiemy o faktycznych planach jakie ma spółka.
Coś więcej (bardziej pełny obraz) będziemy mieli dopiero gdzieś latem.
Jakie są ceny najmu nieruchomości coś nie coś się orientujemy 0 są one zależne od koniunktury i bardziej się wahają od cen nieruchomości. Wszystko zależy jeszcze od lokalizacji.
Jednak ceny najmu systematycznie rosną i buduje się kolejne kompleksy biurowe pod wynajem.
Czy sugerujesz, że budujący nie wiedzą co robią .. ?
Tak na rynku co jakiś czas są bańki i przegrzanie koniunktury ale tak działa rynek - są chętni to budują wszyscy aż do nasycenia. Później jest schłodzenie a później znów rośnie bańka.
Spółka jednak z rozwojem nie może czekać aż za 2-3 lata spadną ceny - prawda ?
Jeśli mają całościowy plan to ta inwestycja może mieć sens.
Moim zdaniem latem każdy z 3 zespołów będzie na swojej kondygnacji a jednak na potrzeby Zarządu, publishera i sala konferencyjna.
2 kondygnacje na wynajem. Dół wiadomo chyba garaże, serwerownia i jakieś magazyny - tak ja to widzę ..
Może w końcu doczekamy się miejsca na "nasze ciasteczka" ..
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)