pixelg
DATAWALK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

DATAWALK [DAT]

AKTUALNY KURS: 173,00 zł (+2,61%) 15-06-2021 15:21
DonG
57
Wpisów: 78
Wysłane: 10 sierpnia 2020 20:40:42 przy kursie: 240,00 zł
harbul napisał(a):
Logika jest dość prosta. Spółka z sukcesem konkuruje z palantirem a skoro konkuruje to ma potencjał dorosnąć do ich rozmiaru. Jeśli zaś chodzi o sam rynek na którym działają, tutaj znowu można odwołać się do palantira wycenianego na 20mld usd. Zakładając że spółka faktycznie pójdzie ścieżka palantira i odbierze im część wciąż rosnącego rynku, potencjał do wzrostu jest na dzień dzisiejszy dokładnie taki - 1mld pln vs 20mld usd - 80krotny wzrost. Nalozyc na to niepewność tej ścieżki i jest wytłumaczenie aktualnej wyceny na poziomie 500x obecne (zeszloroczne) przychody.

Wszystko fajnie, ale nie porównujmy tej spółki z Palantirem i nie mówmy, że jest tu potencjał na podobną wycenę, bo to nie ta liga.

Jak już słusznie ktoś zauważył, Datawalk celuje w nieco inne, tańsze zastosowania niż produkt Palantira.

Ja natomiast dostrzegam inny problem, który (obok dość zabawnych uzasadnień z prospektu, dlaczego DW nie rusza po kasę do USA, tylko na polską giełdę) spowodował, że rok temu analizując spółkę nie potraktowałem jej jako podmiot inwestycyjny: widziałem oferty pracy w Datawalk. Spółka oferowała starszym programistom (wymagane minimum 5 lat doświadczenia i znajomość określonych zagadnień) stawkę na poziomie od 12k do 16k + vat miesięcznie na umowie B2B.

Trudno to porównywać z Palantirem, który płaci nieporównywalnie większe stawki. Zdolni polscy programiści nigdy nie trafią do takiej firmy jak DW, lecz wyjadą do USA, w ostateczności dorwią pracę zdalną za znacznie lepsze pieniądze. Problem polega na tym, że od Datawalk lepiej płacą nawet software house'y w znacznie mniej skomplikowanych projektach. 16k + vat to można płacić programistom pracującym nad trywialnymi aplikacjami internetowymi, a nie inżynierom z kilkuletnim doświadczeniem mającym coś wspólnego z zaawansowanymi zagadnieniami big data.

Jakość kosztuje, więc poziom skomplikowania, jakości, zaawansowania produktów Datawalk nigdy nie będzie wyższy od produktów Palantira.

Z drugiej strony spółka mocno zainwestowała w sprzedaż, co jednoznacznie ukazuje kierunek, w jakim idzie - nie tyle istotna jest jakość produktu, co jak najszybsze zagospodarowanie pewnej niszy oraz sprzedanie inwestorowi samego potencjału związanego z istniejącym produktem (niekoniecznie najwyższej jakości) i zwiększonym (w porównaniu z obecnymi) przychodami. Amerykańscy inwestorzy od dziesiątek lat przepłacają za rozmaite projekty z branży technologicznej, więc prawdopodobieństwo sprzedaży spółki za oczekiwany miliard dolarów jest niezerowe i coraz wyższe wraz z pozyskiwaniem kolejnych "referencji" - ale już pójścia w rejony Palantira z wyceną bym nie oczekiwał.

harbul
5
Wpisów: 135
Wysłane: 11 sierpnia 2020 08:47:10 przy kursie: 240,00 zł
Czy to ta sama liga czy inna tego chyba nie wiemy. Trudno porównywać skoro Datawalk jest kilka lat za Palantirem pod względem choćby pozyskiwania kontraktów czy rozpoznawalności marki. Czas pokaże w jakiej lidze gra Datawalk.

Natomiast jeśli chodzi o wynagrodzenia to nie wiem skąd masz dane, ale 16k miesięcznie jakiś czas temu (1,2,3 lata) to chyba jednak sensowne pieniądze? Nie mówię, że topowi programiści nie zarabiają więcej, ale jeszcze rok temu znałem dane na rynku krakowskim i wydaje mi się, że to byłyby zarobki zdecydowanie ok. Mówimy tu z tego co rozumiem o rynku wrocławskim, więc powinno być porównywalnie. Oczywiście, że Palantir zapłaci więcej bo zatrudnia w USA ale nie jest prawdą że najlepsi wyjadą za granicę albo znajdą pracę zdalną dla zagranicy :) to akurat wiem na pewno. Tak więc zupełnie nie zgadzam się z argumentem, że za 16k miesięcznie w PL powstanie gorszy produkt niż za XXk USD w Stanach.

Co do wyceny 80x to jest to to może być punkt odniesienia nie za miesiąc ani rok ale długoterminowo. Owszem może skończy się sprzedażą za 1mld USD. Myślę że i w tym wypadku żaden z inwestorów nie byłby niezadowolony.

Trzeba zauważyć jeszcze jedną rzecz. Spółki takie jak Palantir, Splunk itp. wyceniane są obecnie w USA po mnożnikach 20-30x przychody. Nie wnikam czy jest to oderwane od rzeczywistości czy nie ale jest to fakt. Jeśli DW mial w maju pipeline 15mln USD a po obecnych konktraktach podpisanych od maja, strzelam - np. 30mln USD (podobno wcześniej zwiększyli pipeline 7-krotnie w 18 miesięcy więc powiedzmy że jest to strzał na chybił trafił) to mamy przychody za rok dwa rzędu 30*4 = ponad 100mln PLN. Przyjmując teraz mnożnik 30x tak jak w powyzszych, jest wycena 3x wyzej niz dzis i zblizajaca sie do wspomnianego 1mld USD. Jak dla mnie nie chce byc inaczej.

Szutnik
117
Wpisów: 1 812
Wysłane: 27 sierpnia 2020 09:49:54 przy kursie: 198,50 zł

Kilkuczęściowa analiza #DATAWALK, stan na 26.08.2020 część I
Wzrosty spółki od marca br. są idealnie wprost prowadzone przez Widły Andrewsa, oparte o dno z czerwca 2019 (początek Wideł, start linii środkowej, tzw. mediany), szczyt z października 2019 (początek górnego ramienia) i dno z 16 marca br. (start dolnego ramienia).

Mamy tu potwierdzenie ważności samych Wideł już na starcie (palec w górę) na początku kwietnia br poprzez zakończenie pierwszej korekty dokładnie na dolnym ramieniu Wideł, następnie krótkotrwałe przejście przez Medianę a po nim kokrekcyjne cofnięcie pod nią, połączone ze zbieraniem siły do jej przebicia (czerwony palec w dół), które nastąpiło na początku czerwca br.; po wybiciu przyszła chwila zawahania i króciutka konsolidacja, w trakcie której Byki zebrały podaż od nie wierzących w trwałość wybicia, broniąc zdobytej Mediany dolnymi cieniami świec (czerwony palec w lewo), następnie poszedł ostry atak w górę, zatrzymany dopiero przez okolice górnego ramienia Wideł 23.06 (niebieski palec w dół).

Pierwsze dotknięcie górnej linii Wideł w silnych trendach kończy wzrosty niezwykle rzadko, co też właśnie na DAT widzimy - doszło do drugiego ataku na górne ramię Wideł, z jego chwilowym naruszeniem, powstaniem drobnego podwójnego szczytu z maksimum na 249 PLN. Drugie prawe ramię tej "literki M" tworzącej podwójny szczyt to klasyczna świecowa Formacja Objęcia Bessy. Obecnie mamy do czynienia z lekkim cofnięciem ceny, połączonym ze wyraźnym spadkiem obrotów, sugerującym korekcyjny charakter ostatnich zniżek

kliknij, aby powiększyć
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Szutnik
117
Wysłane: 27 sierpnia 2020 09:51:35 przy kursie: 198,50 zł
DATAWALK wykres dzienny stan na 26.08.20 część 2

Wstęga Bollingera zawęża się w sposób zbliżony do tego, który widać w poprzedniej korekcie w żółtym prostokącie, sugerując, że podobnie jak poprzednio mamy tu do czynienia ze stosunkowo wąską konsolidacją. Brązowa prosta średnia 50sesyjna (50SMA, obecnie ok. 179 PLN) pokrywa się z zawężającym się dolnym ramieniem Wstęgi Bollingera i powinna wyznaczać istotne wsparcie od dołu dla konsolidacji.
Dolne ramię Wstęgi będzie uciekać do góry szybciej, niż średnia, dodatkowo tworząc krotkoterminowe wsparcie dla kursu. Dzienny RSI(14) pokazuje dywergencję: niższe szczyty oscylatora (czerwona linia) w stosunku do wyższych szczytów kursu (zielona linia)

kliknij, aby powiększyć
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Szutnik
117
Wysłane: 27 sierpnia 2020 09:54:47 przy kursie: 198,50 zł
DATAWALK Analiza na stan 26.08.2020 część 3
Tygodniowy RSI(14) pokazuje bardzo silne wykupienie papieru na czerwcowym i sierpniowych szczytach (88-89 pkt), ale jednocześnie brakuje tu dywergencji, analogicznej do tej, widocznej w części 2 na dziennym RSI.
Ważne i ciekawe wskazania płyną z analizy układu czasowego w skali tygodniowej (nie pokazałem na wykresie, proszę wierzyć na słowo, że tak jest, jak piszę Angel , a kto nie wierzy, może sam to sprawdzić, narzędzie "Pomiar" w systemie Tradingview pozwala to sprawdzić) - w przyszłym tygodniu będzie 224 tydzień (pochodna od pierwiastka z 5 - 2,236) licząc od ważnego dna z maja 2016 i zarazem 424 tydzień (pochodna od sześcianu współcz. Fibonacciego, wynoszącego 1,618 tj. 4,236) od startu notowań Spółki.

Takie miejsca lubią być ważne dla kursu i patrząc z dzisiejszej prespektywy w przyszłym tygodniu, lub w pierwszym pełnym tygodnu września możemy dostać dno korekty. Reasumując: cały ten układ, pokazany w 3 częściach wskazuje moim zdaniem na gotowość kursu do jeszcze jednego ataku na sierpniowe szczyty na poziomie 249 PLN.
Temu atakowi towarzyszyć powinno w mojej ocenie mocne pogarszanie się sytuacji technicznej spółki (pojawienie się dywergencji na tygodniowym RSI, pogłębianie dywergencji na dziennym). Wg mnie szczyt, który uformuje się po tym ataku będzie poważniejszym szczytem i po nim nastąpi większa korekta, tak czasowo, jak i zasięgowo, w stosunku do niedawnej i tej obecnej.
Uważam za prawdopodobne, że tworząc ten ważny szczyt, kurs spróbuje po raz kolejny dotknąć górnej linii Wideł Andrewsa, pokazanych w częsci 1 tej analizy, lub nawet ją lekko przekroczyć w stylu podobnym do tego z początku sierpnia. Obecnie linia ta znajduje się na poziomie ok. 250 PLN lekko rosnąc pod takim kątem, że pod koniec września br. osiąga okolice 290 PLN. Ponieważ sądzę, że DAT zrobi ten poważniejszy szczyt we wrześniu br. (mój faworyzowany moment to okolice Jesiennej Równonocy, pozostaje tylko pytanie, czy Pan Rynek z tym się zgodzi :-) :-) ) , niejako przy okazji wyznaczyłem orientacyjną strefę zasięgu przewidywanego wzrostu Angel na ok 250 - 290 PLN

To tyle ode mnie ws. DataWalk

kliknij, aby powiększyć

mysiauek
mysiauek PREMIUM
4
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 268
Wysłane: 27 sierpnia 2020 11:34:42 przy kursie: 198,50 zł
W sytuacji z poprzednich trzech postów, chciałbym zapytać jeszcze jedną osobę @krewa co o tym sądzi ? wave
Edytowany: 27 sierpnia 2020 11:34

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 27 sierpnia 2020 13:14:58 przy kursie: 198,50 zł

@ Szutnik - chyba przespałeś hosse na NC i stąd ten powrót wkur***go Taty :))

Szutnik
117
Wysłane: 27 sierpnia 2020 13:27:06 przy kursie: 198,50 zł
@Ammianus

Od 16 lat nie ma mnie na GPW Angel . Te obrazki i dyskusje o polskich akcjach to z sentymentu za starymi czasami z lat 90tych + wprawki z AT, żeby stawy mi nie zardzewiały blackeye

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 27 sierpnia 2020 13:32:56 przy kursie: 198,50 zł

Wiem, ale piję do tego, że tam ostatnio lepsze klimaty niż na nie jednym kontrakcie, który obstawiasz :)

bankrucik
54
Wpisów: 4 313
Wysłane: 27 sierpnia 2020 14:01:02 przy kursie: 198,50 zł
pozdrawiam Ciebie Szutnik

przy okazji ten ewentualny wyskok kursu Datawalk może się przypadkiem czasowo zgrać z wejściem Palantira na giełdę w USA
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Wpisów: 174
Wysłane: 30 sierpnia 2020 08:15:42 przy kursie: 199,00 zł
IPO Palantira to jest bardzo intrygująca sytuacja, bo to jest jednak moment w którym wielu inwestorów zagranicznych analizując tą spółkę, może też usłyszeć o DataWalk a obecna kapitalizacja...ok, ciągle jej jeszcze brakuje... ale 250 mln euro to poziom od którego Spółka staje się inwestycyjna dla wielu instytucji.

Nie chcę naganiać, mam akcje - ale tak, jest tu dużo hazardu.

orzech
55
Wpisów: 711
Wysłane: 1 września 2020 13:01:03 przy kursie: 180,00 zł
@Szutnik zdaje się, że wykres zaczyna się realizować...
I teraz zagadka, czy byki daję radę i mają siły na obronęThink

mysiauek
mysiauek PREMIUM
4
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 268
Wysłane: 1 września 2020 15:57:16 przy kursie: 180,00 zł
Chyba, ze tego "poważniejszego szczytu" przewidywanego przez Szutnika jednak nie będzie.

orzech
55
Wpisów: 711
Wysłane: 3 września 2020 20:49:32 przy kursie: 194,00 zł
Wieści z dzisiaj dnia
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Hmmm umowa dotyczy sprzedaży licencji wieczystej oraz realizacji usług....to umowa z Komendą główną Policji, a nie z posterunkiem w Kapiszonowie., temat więc raczej sporej wartości...szkoda, że w komunikacie nie podano ile ta licencja Policję kosztowała.
I rewizja indeksów
gpwbenchmark.pl/komunikaty-i-u...(Komunikat)
Czy to niespodzianka nie wiem, wszędzie się pisało i mówiło o XTB a o DATAWALK jakoś cicho było, a tu masz od 19 września spółka notowana będzie w mWig40wave

bankrucik
54
Wysłane: 3 września 2020 22:23:46 przy kursie: 194,00 zł
Spółka od zawsze podkreślała, że nie będzie podawać wartości umów.
umowa z Policją świetny temat, ja czekam w Polsce na umowy z Administracją Skarbową i NFZ ( mafie lekowe itd).
wejście do indeksu mwig40 to chyba duża niespodzianka, nikt o tym nie pisał

bankrucik
54
Wysłane: 6 września 2020 12:21:54 przy kursie: 196,00 zł
i jest informacja o przychodach

#datawalk przychody
w 1 kwartale 2019 -0,18 tys.,
w 2 kwartale 2019- 0,58 tys,
w 3 kwartale 2019- 1,11 mln
w 4 kwartale 2019 -1,72 mln
w 1 kwartale 2020- 1,26 mln
w 2 kwartale 2020 - 3,86 mln złWhistle

do tego spółka podaje, że ma zakontraktowane ponad 15 mln przychodów w 2020 co oznaczałoby, że przychody w 2020r będą wyższe o ok. 410% niż w 2019r.

Analityk Fundamentalny
138
Wpisów: 631
Wysłane: 6 września 2020 21:57:14 przy kursie: 196,00 zł
jak mnie znasz to wiesz, że złośliwy jestem więc złośliwie zauważę, ze wycena to 900 mln a yło nawet powyżej 1 mld. Przy sprzedaży na 2020 nawet załóżmy 20 baniek to daje wskaźnik C/S - 50. Ale prawda jest, ze po słabym Q1, Q2 wygląda sporo lepiej, kontrakty raportują, backlog faktycznie daje oczekiwanie, ze w końcu zaczynają dowozić to co mówili już od jakiegoś czasu.
Ja bym chciał zobaczyć jednak pełne sprawozdania i ocenić na ile im cashu starczy - oczywiście przy tej wycenie to rozwodnienie już nie musi być takiej jak na początku 2019 kiedy chcieli pozyskiwać czy potem (chyba to było mniej więcej rok temu). Ale jednak cash będą potrzebować - oczywiście to tez nie jest nic dziwnego przy takim biznesie.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

bankrucik
54
Wysłane: 8 września 2020 14:36:26 przy kursie: 168,00 zł
na tym etapie dla mnie istotna jest dynamika wzrostu przychodów, a tutaj możemy liczyć na jakieś 400-450% wzrostu w stosunku do 2019roku ( przy tych ogłoszonych 15,7 mln zł) . a jeśli jeszcze złowią jakiegoś klienta, którego obecnie mają w pipeline to może być więcej. w końcu zostały jeszcze prawie 4 miesiące roku więc kilka umów można podpisać i sprzedać co nie coWhistle . a wtedy dynamika przekroczy 500% rok do roku.thumbright

www.pb.pl/datawalk-mogloby-byc...

Edytowany: 8 września 2020 14:40

bankrucik
54
Wysłane: 22 września 2020 19:38:43 przy kursie: 175,00 zł
geek.justjoin.it/rozmowa-o-dat...

DataWalk tworzymy globalny produkt klasy Enterprise IT, czyli rywalizujemy w wadze najcięższej z ciężkich z takimi zawodnikami jak IBM czy Palantir.

w końcu jeśli dobry produkt to ktoś to z wagi ciężkiej przejmie i tyle

bankrucik
54
Wysłane: 22 września 2020 21:33:36 przy kursie: 175,00 zł
widzę,że nikt nawet nie wkleił nowych kontraktów w USA

i co mnie najbardziej cieszy pilotaż w Kanadzie, czyli widać, że referencje z USA zaczynają procentować

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20