pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Space Cowboy

Space Cowboy

Ostatnie 10 wpisów
W tej chwili, po publikacji wyników, -10% przy zielonym rynku i w sytuacji, która wydaje się (przynajmniej na dziś) sprzyjać branży.

Z drugiej strony jednak
- spółka nie miała nawet miliona zysku w roku kluczowej, sztandarowej premiery
- w całym roku zanotowała ujemne przepływy finansowe
Wydaje się, że oczekiwania były większe a dodatkowo sporo osób czekało na raport, żeby sprzedać?

Warto też pamiętać, że od debiutu, kierunek to południe (z krótkimi przerwami).

Czy ktoś jeszcze obserwuje spółkę? Czy ją skreślać, czy jednak warto jeszcze się poprzyglądać?

Spodziewałbym się mocnego zejścia z wyceny, ale tak czy inaczej - wiem, że to banał - to nie jest moment na IPO, nawet jeśli spółka wygląda ciekawie

Wzrost przy bardzo dużym koszcie wzrostów marketingu. Może i coś tam drgnęło, ale czy biorąc pod uwage jeszcze prowizje jest szansa, że spółka nie przepala kasy?

No to chyba wszystko wiadomo.

Nie jeden, nie dwóch ale wiele instytucji polskich i zagranicznych, czego absolutnie należało oczekiwać skoro mieliśmy do czynienia z ABB.

Cytat:
W transakcji sprzedaży akcji Ten Square Games przez zarząd spółki wzięły udział zarówno fundusze polskie, jak i zagraniczne, z lekką przewagą tych drugich - poinformował PAP Biznes wiceprezes Arkadiusz Pernal. Spółka w pierwszym kwartale wróciła do wyższych wydatków marketingowych związanych z flagową grą "Fishing Clash".


www.bankier.pl/wiadomosc/Trans...

Nie sądzę, żeby ktoś się ujawnił ponad piątkę, ale też nie martwiłbym się o kurs, czy samą spółkę. Zwłaszcza skoro:

Cytat:
po obniżeniu poziomu wydatków marketingowych w czwartym kwartale 2019 r., od stycznia spółka wróciła do wyższych nakładów.

Bardzo ciekawe. Jeden podmiot wziął wszystkie akcje oferowane przez prezesa, a drugi wszystkie oferowane przez wiceprezesa?
Trochę mało prawdopodobne.
Raczej broker wziął od nich akcje i te transakcje widzimy, a potem rozdzieli między kupujących.
Tak wiem, że zawsze wyglądało to do tej pory inaczej, ale też nie robi się ABB dla dwóch podmiotów.

Coś w tym jest, bo przecież Cyberpunk został przełożony z podobnym wyprzedzeniem w stosunku do planowanej premiery, co np. Wiedźmin 3, który... miał przecież tego samego dystrybutora. Nie mówiąc o tym, że takie ruchy są częste w branży a w tym przypadku wielu obserwatorów (nawet tu, żeby nie szukać daleko) po prostu się tego spodziewało. Rozumiem, że trochę kasy już wydali/zamrozili a przypływy pojawią się dużo później, ale z tymi wydrukowanymi materiałami, to co co najmniej dziwne

Oświadczenie w tej sprawie udostępnił nawet profil relacji inwestorskich CDR twitter.com/CDPROJEKTRED_IR/st... więc myślę, że ja bym się nie czepiał tego, że ktoś uznał, że można tą informację podać i tutaj.

Zwłaszcza, że - choć StockWatcha to akurat nie dotyczy - widać ogromną ignorancję i na forach i w mediach. Nie dość, że mało kto rozumie różnicę między dystrybutorem a wydawcą, to ciągle wielu ludzi utożsamia CDP z `CDR. Nie dziwię się nawet, jakiś rok temu (może trochę dawniej) widziałem w sklepie półkę z tytułami dystrybuowanymi przez CDP nadal podpisaną "CD Projekt" (obok Cenegi).

Oczywiście wyobrażam sobie sytuację w której zamieszanie wokół preorderów w Polsce może jakoś bardzo lekko spółce zaszkodzić. Polscy gracze się niepokoją, powstaje chaos, część z tego przecieka na świat, jakiś serwis napisze o problemach z dystrybucją w PL i tak zaczyna się zabawa w głuchy telefon, która może jakoś tam wpłynąć na atmosferę wokół Cyberpunka. Przesadnie jednak tym bym się nie martwił :)

Na NewConnect jest notowana spółka, która została wydzielona z CDP i była marketingowana jako "wnuczka CDR", ale zakładam że tam też pępowina przecięta (główni właściciele chyba ci sami).

To oczywiście mniej ważne, niż przychody, ale... w roku w którym wyjdzie m.in. The Last of Us 2, to na tyle nagród GOTY ile zdobył Witcher, to też bym się nie nastawiał, no ale zobaczymy.

aircanada15 napisał(a):


I ty twierdzisz, że premiera FF7 6 dni wcześniej to nic takiego ?

Z moich obserwacji koszyków zakupowych sporo ludzi kupuje oba tytuły, ale części klientów nie będzie na to stać. Oczywiście nie będzie to jakieś załamanie sprzedaży C2077, ale trzeba zakładać wynik na PS4 gorszy o kilkanaście procent w samym okresie premierowym.


Myślę, że w PL gdzie rynek jest dość nietypowy i gdzie konsole są słabsze, a przede wszystkim były dużo słabsze historycznie, można łatwo nie docenić ani wagi tej platformy, a przede wszystkim tego jak silnym IP jest Final Fantasy i jak silna nostalgia i legenda związana z FF7. A to, że to Exclusive? Sony będzie potężnie go promować. Oczywiście bać się nie ma co, ale aroganckie podejście też nie ma sensu.

Głos w sprawie jakości ostatnim wyników twitter.com/konradryczko/statu...
Analityk DM BOŚ nie jest nimi zachwycony... jego zdaniem wzrosty przychodów z reklam mogą być sezonowe, a wyniki kluczowych gier są płaskie.
Nie linkuję do PAP, bo nie widzę tego w otwartym serwisie, może tekst trafi tam później.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 27 grudnia 2018
Ostatnia wizyta: 6 kwietnia 2020 14:12:47
Liczba wpisów: 78
[0,02% wszystkich postów / 0,17 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,526 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,47% +16 494,39 zł 36 494,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d