pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Space Cowboy

Space Cowboy

Ostatnie 10 wpisów
Nie przekonuje mnie też story z robieniem portu konsolowego

Cytat:
Studio pracuje nad wersją gry na konsole. "W przyszłym roku chcielibyśmy, by pojawiła się wersja na Xboxa i Nintendo Switch. Będziemy się starali tak pracować nad tymi wersjami, by gra była dostępna też na kolejnej, przygotowywanej obecnie generacji konsol" - powiedział Gembicki.

"Konsole nie są środowiskiem wyjściowym dla tego typu gier, to jest mocno pecetowa gra, więc będziemy pracowali nad interfejsem, uproszczeniem pewnych mechanik. Najbardziej liczę na to, że Xbox pozwoli nam dotrzeć do grupy graczy, którzy będą chcieli w taką - nie w pełni konsolową - zagrać" - dodał.


Nawet CDR właśnie się sparzył na przeniesieniu na konsole gwinta, gry która totalnie na tą platformę się nie nadaje. A to brzmi, jak "wiemy, że na konsole to będzie mega słabe, ale jakoś tam wyjdziemy na swoje". Nie wiem czy to dobry sposób budowania reputacji studia.

Rozumiem, że Zarząd po sprzedaży akcji zdecydował się pójść do mediów, żeby wyjaśnić że nic się nie stało, ale

Cytat:
"Klabater pozostaje najważniejszym projektem dla nas jako menedżerów, i długoterminową inwestycją jako udziałowców. Według naszej wiedzy, część sprzedanych akcji trafiło do naszych kluczowych pracowników" - dodał.


to jest słabe. To jest takie puszczenie oczka, że coś tam sprzedali pracownikom, ale dokładnie to my przecież nie powiemy, mamy "jakąś wiedzę" z której to wynika, ale nie wynika jaką część, komu... widać, że doradca, może prawnik pisał albo przerabiał ten wywiad. Zakładam, że pewnie chodzi o tą część po 4 zł, ale muszę zgadywać.

Na pewno jest to lepsze tłumaczenie, niż prezesa Tymińskiego, który sprzedał akcje przed premierą, bo inwestorzy strasznie prosili, ale i tak strasznie słabe w sytuacji w której od debiutu - w którym ulica odkupowała akcje od grupki inwestorów, która kupiła akcje po 3,2 zł - kurs tylko i wyłącznie spada.

Spółka ma potencjał, ale takie akcje, tak słabo wytłumaczone, na pewno nie budują jej wiarygodności na przyszłość.

A całkiem nawiasem mówiąc, to nie "udziałowców" a "akcjonariuszy" powinno być. :)

Trochę było hitów w tej kategorii. Wcześniej wspomniałem Life is Strange, niedawno wyszła jego kontynuacja, był oczywiście FireWatch, jest Remains of Edith Finch. Tutaj absolutnie jestem przekonany, że dobra gra może się przebić i sprzedać.

Zgadzam się natomiast, że sam Lem nie sprzeda gry. Według mnie niestety to jednak nisza, a nawet jeśli ktoś zna, to czy sięgnie po grę? To wcale tak nie działa. To co może niepokoić to przede wszystkim jak mało wiemy o tej grze. Benchmarki pokazane przez spółkę to dwa bardzo różne tytuły, jak to będzie wyglądać, czego można się spodziewać... tutaj trochę mało informacji.

Bardzo duże tytuły decydowały się już na to, żeby dać wyłączność na PC Epicowi - Borderlands, Metro . a ostatnio Outer Worlds, które jest dużym sukcesem kasowym (w stosunku do oczekiwań), zbiera super recenzje również od fanów którym podoba się, że to po prostu single player bez mikropłatności i płatnych DLC na start.

A powód takich decyzji jest prosty - właśnie rachunek ekonomiczny. Gwarancje, płatności z góry, obniżona marża sprzedawcy... itd.

O ile jeszcze w przypadku produkcji adresowanych dla bardziej hardcorowych graczy argument, że chcą oni kupić grę tylko na wybranej platformie (Steam) ma rację bytu (choć wydaje się, że dotyczył głośnej, ale nie tak dużej grupy), to w przypadku gry niszowej, familijnej chyba w ogóle odpada.

kamil_kr napisał(a):
Dzień dobry,

Pragnę serdecznie podziękować za zainteresowanie działalnością studia Starward Industries SA.

Po wielu latach obecności na forum, będę miał zaszczyt reprezentować interes akcjonariuszy indywidualnych w radzie nadzorczej tej spółki.
To zobowiązanie, które traktuję z największą powagą!
Inwestorskie pozdrowienia!

KamilPanie Kamilu,

skoro traktuje Pan to zobowiązanie z najwyższą powagą, to czy możemy Pana prosić o więcej informacji na temat tego jak Pan będzie to robił?
- czy jest pan niezależnym członkiem rady nadzorczej?
- Czy pańska funkcja jako reprezentanta inwestorów indywidualnych jest jakoś szczególnie umocowana w statucie spółki, lub statucie rady nadzorczej?
- Czy ma pan jakieś szczególne gwarancje swojej niezależności?
- Czy po przeprowadzeniu oferty publicznej, spółka przewiduje że nowi inwestorzy będą mogli powołać swojego reprezentanta w skład nadzoru spółki?
- Jakie konkretne instrumenty obrony interesu inwestorów indywidualnych zamierza pan wykorzystywać?

Z growymi pozdrowieniami

Marcin

Tak przy okazji - to jednak NEWCONNECT. Czy można przenieść ten wątek w odpowiednie miejsce?

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:
Varsav Game Studios uzyskał zwrot nakładów poniesionych na produkcję oraz promocję gry Bee Simulator, które wyniosły około 5,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.


Bardzo dobry wynik, który zapewne jest efektem współpracy z Epic

Rejerf napisał(a):

Jednak sam fakt, że wcześniej CDPR publicznie utożsamiał mikropłatności z rakiem toczącym środowisko gier wideo (dzięki czemu zrobił pozytywny PR i zaskarbił sobie serca wielu graczy), a dziś informuje, że sięgnie po tę metodę monetyzacji może spowodować falę negatywnych komentarzy i jakiś tam odpływ potencjalnych klientów, dla których integralność jest wartością najwyższą.


Bo oczywiście mikropłatności w Gwincie (albo wcześniej w Witcher MOBA) wcale nie ma... nic, a nic, w ogóle?

Co innego tryb single player, a co innego gra multi.

Zaznaczmy jednak, że chodzi tu o szefów polskiego, lokalnego ramienia dystrybucyjnego CDR.

To jest ciekawa spółka z bardzo dużymi kompetencjami na pokładzie, ale wycena musi się jeszcze urealnić, albo zostać poparta wynikami, bo na razie dali zarobić tylko tym co kupowali w pre-IPO po 3,2 zł.

Cytat:

Najwięcej wątpliwości wzbudza wcześniejsze zachowanie kursu akcji. Notowania ECC Games od dłuższego czasu leciały jak kamień w wodę, mimo iż ze spółki nie napływały żadne niepokojące informacje.


To fragment z artykułu na StockWatch, który niestety pokazuje, że od tej Spółki trzeba się trzymać z daleka. Ryzyko biznesowe to nie wszystko.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 27 grudnia 2018
Ostatnia wizyta: 12 grudnia 2019 15:58:16
Liczba wpisów: 64
[0,02% wszystkich postów / 0,18 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,341 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d