Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Analityk Fundamentalny

Analityk Fundamentalny

Ostatnie 10 wpisów
Dla zainteresowanych spółką Cognor:

Wczorajszy wywiad z parkietu.tv, a dzisiaj to w wydaniu papierowym.
www.parkiet.com/Parkiet-TV/190...

Ciekawsze rzeczy to:

Być może szansa na rozpoznanie kilkunastu mln PLN za H1 2019 jako rekompensata za wzrost cen EE (ale nie wiadomo czy i kiedy - jeśli już to raczej w Q3) - pamiętajmy, że t jednorazowe i nie spodziewałbym się z tego tytułu jakiejś zmiany w wycenie spółki. W chwili obecnej nie xzabezpieczyli cen na 2020 i pewno kiedyś zabezpieczą ale nie na zbyt długi okres.

Dywidenda pewno taka jak proponowana wcześniej czyli 0,29. WZA - 26/07/2019

Co ciekawe prawdopodobnie zrównał się koszt produkcji ze złomu i koksu - spadek cen złomu i wzrost cen węgla koksowego.

Gdyby Huta Częstochowa została wystawiona przez syndyka na sprzedaż (o ile taka sytuacja zaistnieje) będą się przyglądać - część aktywów jest ciekawa.

i jeszcze kilka innych informacji :)
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

A dlaczego mamy się obawiać podatku od sprzedaże detalicznej?
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Przynajmniej trzy powody:

a) utrata zaufania do zarządu po tym jak zamiast umorzyć skupione akcje robią program motywacyjny o dość znacznej liczebności akcji dla zarządu i pracowników
b) sygnalizowane wyhamowanie dynamik sprzedażowych
c) problemy płynnościowe Huty Częstochowa - ryzyko utraty sprzedaży oraz odpis na należności(pytanie ile)

Na pewno kwestia przejścia na notowania ciągłe może poprawić płynność spółki. Jednakże w dłuższym terminie oczywiście najbardziej istotne będzie poprawa wyników oraz sprzedaż nieoperacyjnych aktywów i pokazanie (czyny nie słowa), że spółka ma na siebie pomysł i potrafi na tym zarabiać.

Indyk myślał o niedzieli, a kurczaka mu … sprzedali - omówienie sprawozdania finansowego Indykpolu po 1 kw. 2019.

Grupa Indykpol jest największym producentem wyrobów indyczych w Polsce, który jest mocno zintegrowany pionowo poczynając od piskląt i paszy, poprzez produkcję wyrobów indyczych, aż po sieć dystrybucji. Grupa dysponuje własnymi obiektami fermowymi o pow. ponad 168 tys. m2 i posiada również własną wytwórnię pasz. Indykpol całkiem niedługo (już za 4 miesiące) będzie świętować 25-lecia obecności na warszawskim parkiecie. Przeanalizujmy zatem sprawozdania za pierwszy kwartał 2019 roku i spróbujmy dokonać oceny atrakcyjności potencjalnej inwestycji w akcje tej spółki.

[Treść ukryta]

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

BalROCK napisał(a):
@tomasz321 był Pan może na spotkaniu inwestorskim?

Ciekaw jestem opinii, bo sam mam znikome doświadczenie w odbiorze takich spotkań. W mojej ocenie spólka robi bardzo dobre wrażenie, w dużej mierze dzięki szerokim kompetencją Prezesa Jelenia - bardzo dobrze rozumie obszar działalności spółki, a jednocześnie płynnie porusza się w obszarze finansowym.

Z innych rzeczy, które wyłapałem, a które w mojej ocenie są istotne (zaznaczam, że jestem biotechnologiem, a r. kap. zajmuję się hobbystycznie :))
- spółka w przyszłości nie wyklucza kolejnej emisji akcji - to mnie nieco zaniepokoiło (szczególnie, że w kwestii prawa poboru nie padła jasna deklaracja), ale z drugiej strony spółka wie po co zasysa pieniądze, a przy rosnącej kapitalizacji emisja warta 10-15 mln (bo takie mogą być kolejne potrzeby spólki za 1.5-2 lata) bedzie miała organiczone zanczenie
- prezes nie wyklucza emisji obligacji (w miesjce akcji)
- zespół ma dobry success rate i bez wątpienia wygrywa 'z rynkiem' o granty NCBiR
- za horyzoncie mamy wirtualne instytuty badawcze, (500 mln w obszar onkologii z horyzontem 5 lat) - to może być źródło kolejnych duzych pieniędzy dla spółki
- spólka w zasadzie nie ma swojego sprzętu, wszystko zapewnia Park Technologiczny (włącznie z serwisem itp), ale nie udało się uzyskać bardziej szczególowych informacji jaka jest konstrukcja umowy z WPT (np. jakie jest ryzyko, że ich nagle wyrzucą)
- napływ nowych ludzi jest powoli zamykany (maks 3-4 osoby do zatrudnienia zostały)
- powstaje dział handlowy/marketingowy co sugeruje, że mają co sprzedać
- w najbliższym czasie do zespołu ma dołaczyć doświadczony naukowiec (polak po 20 latach w USA). Zastanawiam się czy to nie może być Priebe (obecnie figuruje jako członek advisory board). Jeśli moje przypuszczenie jest słuszne to ... mam nadzieję, że prezes ma podstawy, żeby mieć o nim lepsze zdanie niż ja mam (Priebe nie przekonuje mnie naukowo, ale w kwestiach sprzedaży nauki jest dość sprawny).
- konstrukcja grantu z NCBR w zasadzie ogranicza do 0 ryzyko, że firma bedzie musiała oddać dotację

- projekt aptamerowy to kilka gałezi: 1/ platforma - w zasadzie gotowa do generowania zysków (w mojej ocenie firma nie docenia jej potencjału, szacunki co do możliwych wpływó finansowych z tej strony są bardzo ostrożne) 2/ 'wkłady' do aparatów do aferezy - potencjalnie łatwe i szybkie do komercjalizacji, ale potencjał dochodowy oceniam przeciętnie 3/ pozostałe kwesti na bardzo wczesnym etapie - trudne do oceny

- projekty immunoonko - są na zaskakując wczesnym etapie (przed spotkaniem liczyłem, że są dalej). proof-of-concept jest i z technicznego punktu widzenia projekt w zasadzue nie może się nie udać (coś znajdą) - pytanie - jak dobre będzie to co znajdą, bo to bedzie dramatycznie rzutowało na potencjał zarobkowy. W strajnej sytuacji wyniki mogą być interesujące naukowo - bezwartościowe komercjalizacyjnie.

Pozwolę sobie skomentować:
1. "spółka w przyszłości nie wyklucza kolejnej emisji akcji" -

tak to jest jasne - ta będzie nie ma bata - no chyba, że za bardzo duże pieniądze bardzo szybko sprzedadzą pierwszy projekt - ale ja na to bym nie stawiał. W wypadku biotechu to nic dziwnego - oczywiście pytanie jak te pieniądze pożytkują.

2. "prezes nie wyklucza emisji obligacji (w miesjce akcji)"

W chwili obecnej obligacje to raczej pieśń przyszłości - nie ma wyspecjalizowanych instytucji, które y chciały w takie papiery inwestować. jeśli już to fundusze wolą w akcje - ryzyko w tym wypadku jest podobne (trudno mówić o jakiś poważnych zabezpieczeniach na obligacjach w wypadku takich spółek jak PB) a zysk byłby ograniczony.

3. "zespół ma dobry success rate i bez wątpienia wygrywa 'z rynkiem' o granty NCBiR"

- to jest na pewno plus - ale warto pamietać to o czym pisałem - jeszcze tej kasy fizycznie nie dostali (dostali tylko małą część) - ale oczywiście lepiej wygrywać takie granty niż nie :)

4. "- spólka w zasadzie nie ma swojego sprzętu, wszystko zapewnia Park Technologiczny (włącznie z serwisem itp), ale nie udało się uzyskać bardziej szczególowych informacji jaka jest konstrukcja umowy z WPT (np. jakie jest ryzyko, że ich nagle wyrzucą)"

Nie mam poczucia (może niesłusznie), że to jest istotne ryzyko - zawsze moogą się pokłocić ale w chwili obecnej nikt by na tym nie wygrał więc ja przewiduję harmonię w działaniu. pamiętajmy, ze WPT też ma się utrzymywać więc musi mieć klientów.

5. " konstrukcja grantu z NCBR w zasadzie ogranicza do 0 ryzyko, że firma bedzie musiała oddać dotację
".
jakbyś mógł rozwinąć ten temat bo ja takiego przekonania nie mam. Dostają etapami po przedstawieniu poniesionych kosztów (5-6 milestonesów w projekcie mniej więcej) - ale zawsze NCBiR może zakwestionować, że nie dołożyli starań jak rozumiem - i wtedy mógłby yć problem. Pytanie czy takie ryzyko jest realne i istotne - na razie faktycznie nie ma podstaw chyba, aby tak twierdzić. Ale ja z tyłu głowy mam tę świadomość.

6. "w najbliższym czasie do zespołu ma dołaczyć doświadczony naukowiec (polak po 20 latach w USA). Zastanawiam się czy to nie może być Priebe (obecnie figuruje jako członek advisory board). Jeśli moje przypuszczenie jest słuszne to ... mam nadzieję, że prezes ma podstawy, żeby mieć o nim lepsze zdanie niż ja mam (Priebe nie przekonuje mnie naukowo, ale w kwestiach sprzedaży nauki jest dość sprawny)."

Jakbyś mógł napisać więcej - bo jak wiadomo o sukcesie tej firmy będą decydować (i decydują) ludzie

7. " projekty immunoonko - są na zaskakując wczesnym etapie (przed spotkaniem liczyłem, że są dalej). "

Podobnie oceniam jeśli chodzi o projekty lekowe. No ale stąd też taka wycena - jakby byli dwa kroki dalej to pewno już wycena set milionów a nie dziesiąt. Pytanie czy z tych prpojektó, które mają choć jeden wypali - to wtedy wszystko zmieni.

Zapraszam do dyskusji w szczególności w kwestiach okołomedycznych :)

Oto dzisiejszy komunikat
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

oraz drugi komunikat sprzed kilku dni

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

[Treść ukryta]

Goodyear odkupuje prawie 6% akcji od Altus-a (22 proc. powyżej rynku), żeby mieć spokój i móc dalej "dymać" pozostałych mniejszościowych akcjonariuszy. Oczywiście, moim skromnym zdaniem, postawa Altusa tez jest bardzo znamienna. Jasnym jest, że ich zadaniem jest dbanie o interes swojej firmy ale tak jakoś mi się składa, że firmy takie jak Altus są w stanie dogadać się z Goodyear - mają coś ze sobą wspólnego w swoim DNA widocznie ;)

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Witam,

w nawiązaniu do dnia inwestora w zeszłym tygodniu na którym miałem być przyjemność - zresztą również było kolega @Tomasz321. Oto moje spostrzeżenia tak na szybko :)

Spółka potwierdziła mniej więcej to co o niej wiadomo. Jest na początku swojej drogi, ma dwa projekty nazwijmy to lecznicze i dwa powiedzmy produktowe. To jest szansa na pewną dywersyfikację i widać, że zarząd zdaje sobie sprawę z prawdopodobieństwa zakończenia sukcesem badań dlatego chce zwiększać ilość projektów nad którymi pracuje. Rozumieją, że inwestorzy oczekują rezultatów, aczkolwiek w miarę jasno i uczciwie komunikują stadium w którym się obecnie znajdują. Prezes i ekipa, która przyprowadził wydają się być ludźmi na poziomie, którzy skupienie są na pracy, a nie na PR. To nie są ludzie typu Kąkolewskiego (GB) czy Lisieckiego (Wprost) - kto był na ich prezentacjach na różnych konferencjach to wie o czym mówię :)

Ryzyk jest dużo, albo nawet bardzo dużo - to moje zdanie. Spółka jest w początkowej fazie rozwoju i mimo, że działa w dość obiecującej branży to nie znaczy, że ona będzie wygranym. Tego nikt tak naprawdę nie wiem. To co na plus na pewno to fakt, że Prezes przyprowadził 3 osoby z kadry (dyrektorzy), którzy nam poopowiadali o tym co to jest i jak powinno się rozumieć ich projekty. Na plus też, że pojawili się 4 członkowie RN w tym jeden z istotniejszych akcjonariuszy Dr. Wesołowski (założyciel Prospera) - to że on jest w RN Pure ja osobiście odczytuję jako plus. Zresztą prezes RN (P. Trznadel) też się bardzo fajnie wypowiedział i z pasją, ale też jasnym tłumaczeniem o szansach ale i zagrożeniach jakie można spotkać inwestując w tę spółkę. Choć w tym wypadku trzeba pamiętać o jego doświadczeniu (np. praca w biurach maklerskich, private equity, robienie wielu IPO) - on wie co powiedzieć - choć trudno z tego robić zarzut to warto mieć to z tyłu głowy.

Laboratorium widzieliśmy, choć produktów już nie - cząsteczek nie widać, ale fiolki były ;). Ciekawostką jest fakt, że kupili jednego robota wykonujące podstawowe prace, aby odciążyć ludzi, którzy w tym czasie mają myśleć koncepcyjnie zamiast zajmować się powtarzalną pracą. To brzmi fajnie dość. Korzystanie z WPT również - to też pokazuje ich pewną dbałość o koszty.

Jeśli chodzi o ryzyka związane z tą firmą:

1) oczywiście nie wiadomo czy się uda, kursem będzie rzucało i jak się nie uda to wycena może spaść o 50% czy 90%.

2) na razie trochę mało projektów a statystyka jest nieubłagana - choć będą prawdopodobnie poszerzać portfolio.

3) Chwalą się ,ze pozyskali 90 mln dofinansowania - i jest to prawda. Ale na razie kasy wpłynęło bardzo mało - oczywiście jest to związane z faktem, ze tak się rozkłada cykl produktu, a z NCBiR (i innych fundatorów zresztą też) dostajesz kasę po jej wydaniu i przedłożeniu kwitów. Pisze o tym, bo spotkałem się z tekstami - ta spółka jest niedowartościowana bo samych dotacji jest więcej niż jej kapitulacja - to totalne nieporozumienie co do wycen jak i tego na co kasa idzie i co z tego może być. Aczkolwiek pełna zgoda, że są dość skuteczni w pozyskiwaniu kasy z NCBiR - to jest zdecydowanie na plus. Zapewne dla uwiarygodnienia przydałoby się również pozyskać dofinansowanie ze środków UE tak jak próbuje to zrobić SCPFL.

4) Odległe terminy zakończenia prac - w zasadzie lata 2021-2023. Co prawda jest mowa o szansie na komercjalizację pierwszego leku w okolicach I fazy badań klinicznych pod koniec 2020 ale nie mam przekonania czy to realne. inna sprawa, że Prezes wie, że jest potrzebne uwiarygodnienie spółki. niewykluczone więc, ze będzie chciał podpisać jakiś kontrakt aby to pokazać.

Ogólnie fajne spotkanie i szczerze mówiąc jestem zaskoczony niewielką obecnością uczestników. To oczywiście fajnie dla mnie (:)) ale się dziwię. Tak na oko odliczając ludzi z PB, członków RN to było z 20 inwestorów. A można było spokojnie porozmawiać z prezesem dość długo, zadawać niewygodne pytania i przysłuchiwać się pytaniom innych ludzi z dużą wiedzą medyczną.

P.S. Prezes potwierdził, że już nie może wszystkiego w spółce i statut został zmieniony - wcześniej mógł mianować większość członów RN. Tłumaczenie dlaczego tak było przekonało mnie - o ile oczywiście nie kłamał - ale nie mam podstaw aby wysnuwać takie opinie.

pozdrawiam
Przemek

tak, cash powinien rosnąć - z gog-a całość, z steam w zależności jak mają umowy ale powinni coś też dostać :)

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 22 lipca 2019 16:39:58
Liczba wpisów: 280
[0,09% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,501 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d