pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Analityk Fundamentalny

Analityk Fundamentalny

Ostatnie 10 wpisów
Może w tytule powinna być Sandra vel Chandra Think
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Utnapisztim napisał(a):
kunoj napisał(a):
Skoro firma o prawie miliardowej kapitalizacji nie jest w stanie kwartalnie zarobić oczekiwanych 3-4 milionów dwa lata przed kolejną premierą, jak jej się to ostatnio zdarza, to chyba nie w konsensusach problem.

Tyle a nawet więcej akurat zarabiają tylko te idiotyczne księgowe rezerwy na program motywacyjny to maskują - na szczęście jeszcze tylko przez 2 kwartały.

Rezerw będzie więcej bo jak się skończy ten program to uchwalą na pewno następny :) I pytanie od kiedy zaczną go rozpoznawać. W każdym razie wcześniej czy później się koszty w P&L pojawią. A te rezerwy nie są , IMHO oczywiście, głupie bo po prostu odzwierciedlają rozwodnienie kapitału spółki, choć oczywiście można dyskutować o sposobach wyceny.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

pytek21 napisał(a):
Cytat:
13 stycznia 2020 19:01:57 przez Analityk Fundamentalny
A ja będę bronił tezy, że przeinwestowali :) - widać to bez dwóch zdań po zadłużeniu. Chwycili kilka srok za ogon naraz i się trochę na tym wyłożyli. Dlaczego? mogę zgadywać - zazwyczaj powody są dwa (ew. mix):
a) spółka wybrała złe podmioty do inwestycji - źle oceniła rynek, ich jakość, etc. - lub też najzwyczajniej w świecie za drogo kupiła
b) nawet jeśli firmy są ok, to mogło tak być, ze CCC nie ma wystarczającej armi ludzi, którzy pójdą do nowych spółek i ustawią procesy, wchloną te nowo nabyte spółki do nowej organizacji (...)

to tak z ciekawości: widać po zadłużeniu, to oznacza ze przinwestowali wg. wartości absolutnej czy zbyt dużo w stosunku do swojej wyceny, czy podjeli nieracjonalne decyzje biznesowe - przepłacili za coś? i dlaczego uważasz, że
Cytat:
A jeszcze prowadzili absorbujące projekty jak e-size.me czy update systemów magazynowo-logistycznych.
czy to że zmodernizowali swoje zaplecze to błąd? że lepiej zeby tego nie zrobili, tylko wypłacili kase w formie dywidendy?
Bardzo mnie ciekawią Twoje argumenty, bo takie czcze gadania ze ktos przeinwestował bo po prostu wyłozył kasę w momencie jak akcje spadają jest sprzeczne z logiką... Czy jakby byli warci 12 mld zl to 700mln byłoby ok, i dlatego ze są teraz 4mld warci to za dużo inwestują?
Ja na początku mojej drogi potrzebowałem auta bezawaryjnego i duzo pieniędzy za nie dałem w stosunku do tego co zarabiałem, sądzę za w krótki czasi patrząc na moją sytuację miałem kilkukrotnie przekroczone moje roczne dochody w stosunku do długu (auto, plus inne) ale okazało się że po paru miesiącach to już nie było problemem, bo moja praca i mobilność okazała się na tyle dobra że auto bardzo szybko sie zwróciło - wiem ze skala inna (kazdy jesli nie dostanie kasy na start to zaczyna od zera) ale w mojej ocenie inwestycje są od tego zeby z czasem przyniosły wiekszy zysk.
Czy wiec masz wiedzę ze to cos robi CCC jest złą drogą? Czy zakładasz ze te spadki o tym mówią bo "duzi" wiedzą cos czego my nie wiemy?

Robili za wiele rzeczy na raz. Zazwyczaj to się nie udaje bo nie masz tylu ludzi a doba ma tylko 24h. Tak to po prostu działa - powiedzenie nie łap kilku srok za ogon ma swój głęboki sens :)
Jeśli chodzi o zadłużenie to widać to po wartościach absolutnych i akurat kapitalizacja nie ma nic do tego. Chodzi o wsk. zadłużenia ogólnego i DN/EBITDA w skrócie. Jakby mieli kapitalizację większą to problem nie byłby wiele mniejszy bo wskaźniki liczymy do wartości księgowych a nie kapitalizacji. Choć prawda, że pewno łatwiej by yło im pozyskać finansowanie bo pewno banki by przymusili miłka aby trochę akcji u nich zastawił ;)
Twój przykład z autem jest taki, że Tobie się udało. A im na razie nie :) Spadki są uzasadnione bo spółka bedzie w 2019 w na minusie (strata netto) i pytanie co dalej. jak widac w chwili obecnej inwestorzy wyceniają, że poprawa tak szybko nieprzyjdzie. Powody i ryzyka starałem się przedstawić w analizie więc nie będę się powtarzał. Ja patrzę i obserwuję CCC chciałbym ją iec w protfelu i kupiooną tanio. Ale na razie nie widzę fundamentów do poprawy sytuacji

Będziemy żyć teraz w separacji - omówienie sprawozdania finansowego MASTERPHARM po III kw. 2019 r.

Ostatnie omówienie wyników dotyczyło 2018 roku i wskazywało na dobre wyniki 2018 roku jednak z pewnym oznakami zadyszki w czwartym kwartale. Jak się okazało zadyszka ta przerodziła się w coś więcej i pierwsze półrocze 2019 roku wypadło dosyć blado. Zobaczmy w takim razie jak prezentują się wyniki trzeciego kwartału i spróbujmy pospekulować czego można się spodziewać w 2020 roku.
[Treść ukryta]
>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

baks napisał(a):
Analityk Fundamentalny napisał(a):

Dzięki :) Zgoda, że gog warto mieć, ale widać, że w zasadzie do tej pory nigdy na siebie nie zarabiał. Pewno trochę mu pomoże CB, ale problem jest. Oczywiście to problem w skali mikro.

Chyba warto przypomnieć, że w latach bodajże 2012-2014 to wpływy z zysku GOG ratowały finanse spółki przed spadnięciem pod kreskę ....
Nie pamiętam szczegółów co w którym roku ale wtedy mocniej się interesowałem CDP.

No ale teraz nie ratują :) segmenty to pokazują - nawet jak im dorzucono część Gwenta to się nie za bardzo bilansuje. Oczywiście przy sprzedaży CP powinno im trochę pomóc, ale problem mają. Zresztą zdają sobie sprawę i sta zapewne kwestia pnowych pomysłow na rozwój jak np. Gog galaxy 2.0

Analiza będzie bo o nią prosiliście wciskając przycisk :)

A ja będę bronił tezy, że przeinwestowali :) - widać to bez dwóch zdań po zadłużeniu. Chwycili kilka srok za ogon naraz i się trochę na tym wyłożyli. Dlaczego? mogę zgadywać - zazwyczaj powody są dwa (ew. mix):
a) spółka wybrała złe podmioty do inwestycji - źle oceniła rynek, ich jakość, etc. - lub też najzwyczajniej w świecie za drogo kupiła
b) nawet jeśli firmy są ok, to mogło tak być, ze CCC nie ma wystarczającej armi ludzi, którzy pójdą do nowych spółek i ustawią procesy, wchloną te nowo nabyte spółki do nowej organizacji - tutaj najczęściej firmy przejmujące się wykładają - bo jak wyślą do nowo nabytych firm tych dobrych managerów co działali do tej pory w starej firmie to przecież ktoś w tej starej firmie nadal musi zarządzać i operacyjnie pchać biznes do przodu - rzadko kiedy jest samograj. I przy kilku przejęciach na raz po prostu nie starcza ludzi z średniego managementu do objęcia tym wszystkim a i sam zarząd też może być przytłoczony. A oni przecież w krótkim czasie nabyli Szwajcarię, zmienili pomysł na Niemcy, nabyli Gino Rossi, DeeZee. A jeszcze prowadzili absorbujące projekty jak e-size.me czy update systemów magazynowo-logistycznych.

Moim zdaniem za dużo chcieli zrobić na raz. No i chyba trochę ich przeświadczenie, ze są genialni też przewiozło. Nie dziwię się, że jest shortowana - trend jest bezwzględny, aczkolwiek pamiętajmy, że każdy trend ma swój koniec. CD Projekt rok temu ponad też tak był shortowany jak spadał z 200 na 120 a gdzie jest teraz każdy wie :)

Wszystko prada co piszecie, ale też uczciwie trzeba dodać, że CCC się do przejścia do internetu przygotowuje i to nie od wczoraj. E-obuwie czy projekt e-size.me jto przykłady. Oczywiście to nie daje gwarancji, że osiągną sukces, ale jednak coś robią. Z drugiej strony jednak skoro radio nie wyginęło a jest przecież TV, VOD, internet, etc. to sklepy stacjonarne zapewne się ostaną w przyszłości - pytanie w jakiej formie i na jakich zasadach.

Spółka za 10 dni raportuje wyniki półroczne - zrobimy omówienie i temat spółki niemieckiej jak i przejęcia przez PFR będzie na tapecie analizy

inwestor intuicyjny napisał(a):
@anty_teresa

Orientujesz się może czy program motywacyjny CDR (emisja 6mln akcji dla pracowników) będzie miał jakiś wpływ na księgowe wyniki spółki w nadchodzących latach? Czy tutaj szykuje się taka „niespodzianka” jak na 11B czy może CDR rozliczy ten program jakoś inaczej? Na innym forum rozgorzała gorąca dyskusja na ten temat, i jestem ciekawy Twojej opinii.

Jeśli chodzi o program motywacyjny, który jest obecnie w grze to jest on częściowo w kosztach i w Q2 bodajże (proponuję wrócić do omówienia za Q2 2019 tam powinny być dane) i z tego co pamiętam to będzie rozpoznawany w kosztach do końca 2019, choć już z mniejsza wartością niż ta w Q2 2019 (tam było po prostu doksięgowanie i szybsze jego rozpoznanie w księgach - pierwotnie miał być do końca 2021). Więc tam wielkich zmian nie będzie w tym temacie.

Inna sprawa, że raczej oczywistą oczywistością wydaje się być, że powstanie kolejnych program motywacyjny. Ale pewno o tym dowiemy się chwilkę poźniej

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 18 stycznia 2020 17:30:53
Liczba wpisów: 371
[0,11% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,406 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d