Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Analityk Fundamentalny

Analityk Fundamentalny

Ostatnie 10 wpisów
No liczyłem szczerze mówiąc, że się poboksujemy trochę hello1
Dzięi za wyrazy uznania.
Spółka ciekawa, ryzyk dużo, szans również. Jak będzie to juz tak naprawdę za rok powinniśmy wiedzieć :)
pozdr
P
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Hiszpańska corridę czas zacząć - omówienie sprawozdania finansowego Amica po 2 kw. 2019 r.

Już po opublikowaniu wyników za I półrocze Amica poinformowała o sfinalizowaniu wielomiesięcznych rozmów w sprawie nabycia znaku towarowego Fagor. Transakcja to powinna istotnie zwiększyć obecność spółki na rynku Półwyspu Iberyjskiego. Zanim do tego jednak dojdzie, spójrzmy na wyniki pierwszego półrocza 2019 roku.

[Treść ukryta]
>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Diagnostyczny deadline coraz bliżej - omówienie sprawozdania finansowego Scope Fluidics po 2 kw. 2019 r.

Termin w którym spółka będzie musiała odsłonić karty zbliża się dużymi krokami. Połowa 2020 roku to według informacji płynących z zarządu okres, w którym pierwszy z projektów (PCR One) powinien być zakończony i przygotowany do komercjalizacji lub wręcz już sprzedany. Sprawdźmy więc co w spółce zmieniło się w ostatnim półroczu i zerknijmy na obecne statusy projektów oraz wyniki drugiego kwartału 2019 roku.

[Treść ukryta]

Inflacyjna pogoń za lajkami - omówienie sprawozdania finansowego Eurocash po 2 kw. 2019 r.

Istotne wzrosty kursu po publikacji wyników pierwszego półrocza mogą sugerować, że spółka zaprezentowała wyniki istotnie różne od oczekiwań i zdecydowanie lepsze niż w poprzednich okresach. Zobaczmy czy tak było naprawdę i jakie perspektywy stoją przed Grupą Kapitałową Eurocash.

[Treść ukryta]

Hmm - no jeśli faktycznie powiedzieli, że "jak dotrwają do połowy przyszłego roku" to będzie dobrze -to jest zastanawiające. Nigdy się nie wgryzałem w CCC, spółka zawsze była dla mnie za droga i trochę za szybko rosła - trochę nie mój segment :) Ale ostatnio nawet sobie myślałem, żeby ja wziąć na radar bo wycena spadła istotnie.

Ja niestety nie widzę tego video na ich stronie - masz może linka? Jest tylko prezentacja. I włączyłem sobie dla przypomnienia video z konferencji za Q1 - wtedy był na konferencji Prezes i członek zarządu. Teraz był również DM - Prezes RN - to faktycznie jasno pokazuje, że sytuacja jest poważna.

w każdym razie na pewno ciekawy case

Czy były w cenie czy nie to jest pytanie filozoficzne :) Historycznie mozna na nie odpowiadać, ale to niewiele daje.

Spółka została przeceniona bardzo mocno - zresztą zasłużenie. Ja obstawiam, że inwestorzy uwierzyli (przynajmniej na 1 sesję) DM, który mówił, że teraz każdą wydaną złotówkę będą oglądać kilka razy (a wcześniej tak nie robili???) no i że wstrzymają się z inwestycjami (niższy capex i szansa na zmniejszenie zadłużenia).
Proponuję następujące ćwiczenie - zyskowność operacyjna w 2017 ok 10% - teraz jest poniżej 5%. Jeśli wrócą w terminie powiedzmy 2 lat do 9-10% przy sprzedaży o 50|% wyższej niż w 2017 - no to zyski operacyjne urosną.

Zyski operacyjne przełożą się na zmniejszenie zadłużenia i niższe koszty finansowe (ostatnie 12 miesięcy KF to 130M!). A przecież wskaźnik zadłużenie obecnie to 86% A dn/ebitda też powyżej 3.

W takim wypadku zysk netto w graniach 400-500M zł nie jest niemożliwy do osiągnięcia a to by dało EPS na poziomie 10-12 zł na akcję. jak spółka miała taki EPS to jej wycena była powyżej 200 zł - szansa na upside więc jest. Ale ryzyk i wyzwań dużo.

Krótki komentarz do wynikóW Q2 2019.

[Treść ukryta]

Reszta znajdzie się w analizie.

Już po opublikowania analiza za Q2 2019 otrzymałem odpowiedzi od spółki na kilka nurtujących mnie pytań. Stąd też przedstawiam je poniżej:
[Treść ukryta]

pozdrawiam

lesgs napisał(a):
W ogóle nie myślę kategoriami położenia tej, czy innej, gry. Z chwilą jej wypuszczenia w zasadzie tracą kontrolę nad powodzeniem całego projektu, O tym, czy zyski będą w takim wymiarze jak założono zadecyduje rynek i aktualna oferta innych producentów oraz generalnie czynniki typu szeroko rozumianej "mody".

Podobna sytuacja jest np. na Amazon. Tu wycena szybuje na szczytach, $5 mld gotówki na nikim nie robi wrażenia, bo dywidenda byłaby śmiesznie mała (ok. 1 mld akcji w obiegu).

Raczej skłaniam się do wniosku, że walory tego rodzaju będą zachowywać się zgodnie z koniunkturą gospodarczą, a nawet będą na nią nadwrażliwe (to się chyba nazywa wysokie beta).

Dlatego uważam, że data premiery CP77 wcale nie jest sztywna, a załamanie koniunktury może wprowadzić w scenariuszu CDR jakieś zmiany.

Może okazać się, że takie firmy będą "the first to go"

Każdy może położyć grę :) nawet CD Projekt. Inna sprawa, że jednak jest pewna historia z tyłu i doświadczenie. I to mówi coś o spółce i prawdopodobieństwie. Oczywiście gusta graczy są nieodgadnione i tutaj z pewnością przyznaję rację, że w pewien sposób tracą kontrolę w w momencie wypuszczenia gry - ale mogą robić wszystko co się powinno do tego momentu - i wtedy to może zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu - ale to oczywiście nadal prawdopodobieństwo :)

Nie do końca zrozumiałem przyrównanie do Amazonu - ja zakładam, że w CD Projekt nikt nie epatuje tym, że mają 0,5 czy 0,6 mld cashu - to po prostu daje im wolność twórczą i spokój w przesunięciu jeśli trzeba daty premiery. I zapewne przez wcześniejsze przeżycia jest to dla nich mega ważne.

Czy kurs będzie się zachowywać zgodnie z koniunktura - no jak na razie to jednak nie do końca. Bo gdzie WIG czy WIG20 a gdzie CD Projekt? Oczywiście to jest obecnie już jeden z istotniejszych przedstawicieli WIG20 więc i oni mają wpływ na indeks i zachowanie indeksu może mieć wpływ na nich bo jednak fundusze się doważają nimi. Ale nie mam przekonania, ze to będzie replika.

Data premiery absolutnie nie musi być sztywna - nie mam tutaj najmniejszej wątpliwości. Oczywiście, jeśli będą potrzeba to przesuną - w teorii zjazd kursu wtedy powinien być duży. A jak a będzie praktyka - jak będzie przesunięcie to zobaczymy :). Załamanie koniunktury globalnej czy wpłynie na CD Projekt? Tak może wpłynąc na szacowanie kopii sprzedanych przez analityków. Ja jednak bym po prostu patrzył czy robią dobrą grę i dostarczają to co obiecali. A że wycena jest wymagająca i sięga 24 mld zł i jest to 7 spółka pod względem market cap - to wszystko prawda. Więc tym trudniej jest dostarczać - to wszystko prawda :)

lesgs napisał(a):
Czyli, zakładając optymistyczny scenariusz możemy liczyć na EPS rzędu 21 zł (po rozwodnieniu) po 12 miesiącach od premiery gry. Ponieważ ok. 1/3 zysku za 12 miesięcy przeniesie się na 2021 r. i ponieważ - według opinii zarządu CDR - muszą oni posiadać poduszkę finansową, możemy założyć, że środki do dyspozycji na ew. dywidendę za 2020 r. nie będą wyższe niż ok. 10 zł.

Przy takich liczbach nawet po zakończonej pełnym sukcesem premierze CP77, CDR nie zostanie spółką dywidendową. Co zatem podtrzyma ten wysoki obecny kurs?

Może wiadomo, jak wyglądają kursy i EPS dla innych dużych znanych producentów gier (tych o wielkim sukcesie) i jak się z nimi porównuje CDR?

Nie liczyłbym na to, że CD Projekt będzie spółką dywidendową kiedykolwiek :) No chyba, że dla tych, którzy kupili w okresie do 2015 (no powiedzmy do końca 2016) roku - wtedy dla nich może być :) - nawet jak będzie regularna. Jeśli spółka stałaby się dywidendową w klasycznym tego słowa rozumieniu to jej kapitalizacja zapewne by spadła, ponieważ wskaźniki wyceny dla spółek dywidendowych są zazwyczaj niższe niż dla wzrostowych (które z kolei zazwyczaj dywidendowymi nie są).

Osobiście bym nie liczył na wypłatę 10 zł dywidendy - to by oznaczało 1 mld wypłaty - chyba będą chcieli mieć większa poduszkę. Czy to efektywne - biorąc pod uwagę teorie ekonomiczne i finansowe pewno niespecjalnie - ale praktyka przyznaje im racje - kurs rośnie, gry robią coraz lepsze (W1, W2, W3 - ale nie wszystkie bo Gwint i Wojna krwi to jednak słabo) i mają bezpieczeństwo, że nawet jak położą CP 2077 (co wydaje się raczej nieprawdopodobne) to i tak będą mieli kasę na kolejną tak samą dużą produkcję.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 19 września 2019 11:17:44
Liczba wpisów: 298
[0,09% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,564 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d