pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ammianus

Ammianus

Ostatnie 10 wpisów

Paweł, załóż kronikę, zamiast wrzucać spółki jak popadnie w jakimś ogólnym wątku.
Masz tu taką możliwość i będziesz miał wszystko w jednym miejscu.
Wtedy, kto będzie chciał, to się wypowie.

Pomylić w jakichś zniesieniach, czegoś tam ?
Tu chyba chodzi o to, że o Rynku mówisz tak, że ciężko uznać ze miałeś z nim choć przez dłuższą chwilę do czynienia. Przynajmniej takie moje wrażenie, po lekturze wielu książek i tysięcy analiz dokonanych min. przez całkiem dobrych znawców, do których masz dostęp także tutaj.

Adagio napisał(a):
Home Office w urzedzie gminy .-)))
Znam akurat taki przypadek, gdzie w wydziale jest jeden laptop, czyli teoretycznie moglaby jedna osoba pracowac zdalnie z domu,

No ja też nie wiem jak w XXI wieku można takich obliczeń dokonywać 1laptop = 1telepraca.
Może jeszcze dopiszmy o konieczności posiadania prądu i wody bieżącej ?
Blisko 3 lata na home-ofice przesiedziałem i czegoś takiego jak laptop na oczy nie widziałem.
Może jest jakiś inżynier IT na forum co wyjaśni ? Angel
Jak zapadła decyzja, to za tydzień miałem w domu wszystko to, co wcześniej miałem na biurku.
Plus wzmacniacz. Tyle.
Warianty organizowania tele-pracy są różne i nie ma co anegdot ze Starachowic Górnych opowiadać.
A jak już to nie uogólniałbym i nie przenosił takich wyszukanych wniosków na wszystkie skanseny czy gubernie w całym kraju.

Ogólnie problemem są chyba bardziej przepisy, a nie możliwości techniczne.
Jeśli danej czynności nie można zwzgl.na rozporządzenia przeprocesować od A-Z nie unikając obecności w urzędzie, to pracownikowi na Home-Office nie pomoże nawet 11... laptopow.

mlutek68 napisał(a):

no takie gdybanie czy bedzie czy nie to zadna odpowiedz:)
musza byc zajeś przeslanki, pozatym chyba rynek juz zyje 2021r bo ciagle nie bedzie koronowirusa, wiec w sumie chyba ma juz w cenie obecny kryzys i chyba trudno bedzie go skierowac w strone minumów,

Ale jakiej oczekujesz odpowiedzi?
Gdybym znał na to pytanie odpowiedź, to nie byłbym milionerem, ale miliarderem.
Poza tym piszesz do mnie o gdybaniu, po czym słowa "chyba" używasz w swoich postach częściej niż przecinka :)
Tu nie ma odpowiedzi na tak postawione pytanie, jakie zadał ktoś wcześniej.
Tak jak i dla kierunku WiG20 nie ma żadnego znaczenia, czy ludzie będą mniej, czy więcej wyjeżdżać na wakacje bo to nie oni generują tam obroty.

A jak można o tym dyskutować?

Drugie dno albo będzie, albo go nie będzie.

Poza tym, o których indeksach piszecie bo syt. na WiG i WiG20 pod wzg. książkowej AT wygląda inaczej.

1ketjoW napisał(a):

Norwegia jest o tyle specyficzna, że ........

Tych zmiennych jest dziesiątki, albo i setki.
Jedną ze specyfiki podejścia Niemiec było to, ze przytłaczająco duża liczba przebadanych osób była o duży rząd wielkości młodsza wiekowo, niż np ta we Włoszech. Młodzi są rozsadnikami tej zarazy, takie przyjęli założenie,więc ich trzeba było najbardziej weryfikować aby nie roznosili moru, a nie tych, co już trafiali pod tlen.
Oczywiste, ze statystyka na takich grupach wyjdzie inna pod kątem jednego zagadnienia, a inna pod kątem drugiego.

Ludzie opracowujący te modele i najlepsze uniwersytety sami nie potrafią dać jednoznacznych porównań i odpowiedzi na tak postawione pytania. Wie to każdy, kto ma odrobinę wyobraźni, a nie jest zainteresowany grzaniem pijąc znowu do polityki.

@ Flesz, jak to byś tak nie porównywał ?
Nie ma nic bardziej wysublimowanego niż takie zgrabne "porównania".
Najtęższe głowy od modelowania matematycznego dwoją się bo zmiennych i niuansów wpływających na takie, czy inne dane więcej niż pszczół w ulu, a tu masz podane jak na tacy.

Niemcy przy 10 000 mieli tak naprawdę 14,5 zgona i są ewenementem na skalę między-galaktyczną.
"Podśmiewał" się nieco sam profesor Lauterbach :)
Poczytałbym jeszcze "porównania" odnośnie wypadków z udziałem cyklistów i ofiar nadużywania kamagry, którzy nie mogli w tym czasie dostać się na OIOM, co w Niemczech nie miałoby miejsca bo tam łóżek z respiratorami 15 -30 tysięcy? U nas 1-3 tys bo nawet nie wiem ?
Już dwa miesiące żyjemy z wirusem, a bełkot ala "onet" zamiast się zwijać, to jeszcze mocniej rozkręca.
W ogóle zgodne jest to wszystko z konstytucją ?

flesz napisał(a):

I jeszcze te samoloty sprowadzające rodaków z zagranicy, którzy potem bez przeszkód wracali sobie do domów bez żadnych obostrzeń. I nawet dum(r)nie się tym w mediach chwalili.

Wszyscy ? Po mojego sąsiada przyjechał ojciec i następnie wylądowali na kwarantannie w ośrodku pare km za miastem. Ale wiadomo, że gro tłukło się komunikacją przez pół Polski bo to była akcja o charakterze prewencyjnym, zorganizowana już prawie z miesiąc temu, więc jak ktoś liczył, że pod każdego z kilkunastu tys. podjedzie taksówka żandarmerii wojskowej z dowozem do domu, to ....sorry....

Można Twoim zdaniem oszacować jakie to konkretne skutki przyniosło dla rozprzestrzeniania się Covid w Polsce ?

A co ważniejsze - jakie mogło było przynieść, gdyby to całe towarzystwo wracało na własną rękę przez pół Europy, a czasem i więcej i to przez xx dni ?

Jaki jest wynik takiego "rozegrania" tematu?

Bo jeśli nie można, to temat jest czysto futurologiczno- spekulacyjny, w sam raz na forum internetowe.
Poszła taka, a nie inna kalkulacja, a sama akcja wymagała interwencji dyplomatycznych, dodatkowych umów, zgody wielu państw. Pomogli przylecieć źle, nie pomogli - byłoby jeszcze gorzej.

Widzisz Jocker, można mieć swój świat - można :)

Ja poszedłbym dalej i podeliberował, czemu pisowcy nie zamknęli granic i nie zamrozili gospodarki zanim pojawił się 1szy przypadek nie w Polsce, ale w Europie king

Przecież to tak banalnie proste jak budowa cepa decyzje :)

Adagio napisał(a):
Trump Speak to the hand

Strategia sciemniania jak zawsze, podaje sie mocno zawyzona liczbe a potem odtrabia sukcesy, gdy realne dane sa nizsze.
To samo robi poslki rzad od samego poczatku epidemii. Minister Szmowski straszy tysiacami zakazen a potem sie opowiada, ze dzieki naszym dzialaniom sytuacja jest o wiele lepsza niz zakladano.

A biedni demokraci siedzą i się patrzą .....Boo hoo!
Przewidywanie przyszłości to ciężka sprawa nawet w odniesieniu do jutrzejszej pogody.
Skoro można podawać dane jakie się chce i Trump wyciąga je z kapelusza, to nie rozumiem, dlaczego potężne siły opozycyjne nie robią tego samego i nie podadzą swoich, w których estymacje odn. zgonów byłyby o połowę mniejsze, aby potem jechać po rządzącym, że całkowicie zawalił sprawę i ma na sumieniu drugie tyle ofiar ?
To jest tak proste, że nawet ja na to wpadłem jedząc kotleta ....:)
Może jednak tych danych się ot tak "nie podaje się" jak komu się zachce ?
Piszesz o tym jak o rekomendacji analityka na zakup którejś perły z New Connect.

Pisiory od razu wiedziały ile będzie zakażeń, a cały ten ambaras to także aby mieć właśnie ten "sukces".
Szumowski straszył tysiącami ... a na dziś są tylko setki chorych.
Bo pięć i trzy zera, to rozumiem, że to jeszcze nie więcej niż tysiąć ...
Chyba, że straszył, że będzie 900 000 tysięcy do czerwca ?
Podaj taką wypowiedz, bo o ile ja kojarzę, to jego wcześniejsze estymacje mniej więcej pokrywały się z danymi spływającymi ze szpitali.

A niby dzięki czyim działaniom liczba nie jest większa, niż z całą pewnością by była, gdyby te działania były dajmy na to spóźnione, albo przyjęto zupełnie inna strategię ?
Ja wiem, ze wiele poczynań można krytykować, ale teraz to nie wiem z czym polemizujesz, że Pis jest u władzy ?

Chyba ze masy śląskiego powietrza są tu decydujące, czy mikro klimat Warty blokuje rozprzestrzenianie .

Mnie na serio bardziej interesuje logika niż polityka.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 5 lipca 2020 11:35:48
Liczba wpisów: 428
[0,12% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,393 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d