pixelg
portale giełdowe... - Warsztat - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

portale giełdowe...

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 14 grudnia 2009 16:32:01
Robią jakieś przerwy. Jeśli dotychczas nie ogłosili nowej daty, to jeszcze sami nie wiedzą. Poza tym zazwyczaj dodatkowo info na maila przychodzi (oczywiście dla zarejestrowanych).

lb85
4
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 202
Wysłane: 14 grudnia 2009 17:04:21
Wydaje mi się, iż dużo prawdy jest w tym co Snake napisał odnośnie graczy na wirtualnych rachunkach - w znakomitej większości czas systematycznie poświęcają temu głównie osoby dla, których w codziennym życiu giełda odgrywa istotna rolę, będąc źródłem utrzymania, dodatkowych dochodów czy też po prostu pasją, amatorzy nie mający realnych kont maklerskich szybko odpadają z rywalizacji (tłumacząc się - tak podejrzewam - mniej więcej w stylu: nie miałem dziś czasu zaglądnąć do rachunku, zajrzę jutro...a jutro ta sama śpiewka i tak w kółko, a czas biegnie nieubłaganie i wiadomo jak to się kończy). Na dłuższą metę jak zaznaczył Snake, zostają przy tej zabawie przede wszystkim ludzie, których graczami wirtualnymi czy tez laikami nazwać nie możemy.

Ja także w pełni popieram pomysł, aby ekipa ze SW ponownie podjęła rywalizacje bratobójczą w kolejnej edycji. Może uda się wciągnąć w tą zabawę nieco więcej ludzi z naszego grona niż to ma miejsce obecnie? Spróbujemy namówić ewentualnie WatchDoga, aby podjął rękawicę - co wydaje mi się całkiem ciekawym pomysłem thumbright (o ile wyraziłby chęć i czas by mu na to pozwolił)???

Co o tym myślicie i czy ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły na obecna chwilę?

Teresa
Teresa PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 4 710
Wysłane: 14 grudnia 2009 17:16:44
Wydaje się, że Wódz ma dzień z gumy, ale pewnie tak jak każdy musi się zmieścić w 24 godzinach. Shhh
A wiesz przynajmniej dlaczego przegrałeś?...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 14 grudnia 2009 17:48:35
lb85 napisał(a):
Spróbujemy namówić ewentualnie WatchDoga, aby podjął rękawicę - co wydaje mi się całkiem ciekawym pomysłem thumbright (o ile wyraziłby chęć i czas by mu na to pozwolił)???

Wyzwanie jak złoto! Z czasem bardzo źle. Poczekam na jedną z następnych edycji, żeby skoordynować to z urlopem. Przy obecnym trybie życia czyli full time job + SW jest to całkowicie niewykonalne.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 14 grudnia 2009 17:48:48
Przy nastepnej edycji proponuje po nicku dodac SW np Taurus80SW
bedzie nam latwiej kolegow rozpoznawac :)

Snake
0
Wysłane: 14 grudnia 2009 20:40:40
No, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wyniki mogą być nieporównywalne.
Jeden będzie pykał ambicjonalnie w gierkę, szukając bugów i rajcując się wirtualnymi złotówkami, a drugi wykona ze trzy transakcje, byle żeby wyjść na plus, albo po prostu coś sprawdzić.

Same dyskusje, analizy, możliwość komentowania na bieżąco - to z pewnością będzie o wiele ciekawsze.

GAJA
0
Wpisów: 24
Wysłane: 15 grudnia 2009 00:45:28
kijekjjk napisał(a):
ech..jeszcze do wczoraj do poludnia zagrywka z techmeksem byla strzalem w dziesiatke(bylo wysoko)..niestety..wtopa..cale szczescie wirtualna..
aleee..
nie sprzedaje..moze jeszcze strzal jakis bedzieblackeye

U mnie to samo - dzięki Techmexowi byłem już w 200 ale dziś to już ponad 4000 miejsce.
W realu nie brał bym Techmexu. Ale w wirtualnym świecie można przetestować swoją chciwość i oczekiwanie nadzwyczajnego zysku.Shame on you
No i nie ustawiłem "stop loss" - w realu trzeba będzie uważać. Shame on you
Edytowany: 15 grudnia 2009 00:46

Gordon_Gekko
0
Wpisów: 25
Wysłane: 15 grudnia 2009 12:38:42
ja sie dolacze tylko mam pytanie kiedy startuje nowa edycja?

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 15 grudnia 2009 14:19:45
Przerwy nie są długie, być może zrobią w międzyczasie jakiś sezon próbny 2 tygodniowy np. Oczywiście spróbuję swoich sił w nastepnym sezonie i zajmę się rankingiem,(prawdopodobnie w nowym wątku) niestety mój czas jest mocno ograniczony i bywa że cały tydzień nie mam dostępu do komputera. Pomocna dłoń mile widziana. Marzy mi się po 20-30 osób w rankingu, wtedy byłoby naprawdę ciekawie:D

Studentom, którzy nie mogą doczekać się kolejnej edycji gry na invest24, przypominam o możliwości udziału w grze organizowanej przez Parkiet: (http://gra.parkiet.com)
Aktualnie: MRB(100%)

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 15 grudnia 2009 16:03:28
Kamil napisał(a):
Studentom, którzy nie mogą doczekać się kolejnej edycji gry na invest24, przypominam o możliwości udziału w grze organizowanej przez Parkiet: (http://gra.parkiet.com)

zalogowałem się..nick standardowy
zastanawia mnie tylko dlaczego nie organizują tego po sesji ;]
okres styczniowo lutowy to #@%@##$#... homework
na samą myśl.. mumum
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 15 grudnia 2009 23:41:06
Kamil napisał(a):

A ja polecam spróbowanie swoich sił jednocześnie w konkursie ze stopki Addiego www.konkomp.pl/wgpw/index.php?...
Paru StockWatchersów już tu również wystartowało.
Trochę inne zasady, bo trzeba wybrać 5 spółek spadających i rosnących w najbliższym tygodniu.

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 18 grudnia 2009 22:57:11
Końcowy ranking Stockwatcherów na dzień 18 grudnia 2009:

1)174. Snake (Snake)+2998zł
2)265. Lb85 (lb85)+2302zł
3)508. Taurus80(Taurus80)+1380zł

4)2797. Gaja (SAGA)-651zł
5)3597. The Black Horse (TBH)-1477zł
6)3897. Kamil (Szkoda Gadać89)-1937zł
7)4366.Buldi (buldi)-3082zł
8)4896.Kijekjjk (Kijekjjk)-9810zł

W ostatecznym rankingu znalazło się 4925 osób. Gratuluję Snejkowi, po cichu cały czas w niego wierzyłem. Pamiętam że w pierwszym miesiącu był na szarym końcu, ale w ostatecznym rozrachunku nas rozwalił:)Swoim wynikiem jestem mocno rozczarowany, generalnie giełda mnie całą jesień frustruje:-/ Czekam na odwilżd'oh! . Ogólnie pierwsza trójka powinna być z siebie dumna, taurus w pewnym momencie był w ścisłej czołówce. Reszta jest pewnie równie dumna ze swoich "wyczynów" co ja ;-)
Aktualnie: MRB(100%)
Edytowany: 18 grudnia 2009 23:05

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 18 grudnia 2009 23:15:13
Snake Gratuluje :)
Mam nadzieje ze w przyszlej edycji bedziemy w wiekszym gronie od poczatku i oczywiescie rywalizowali w scislej czolowce :)

dzieki wszystkim za dobra zabawe.

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 19 grudnia 2009 01:37:55
Właśnie zajrzałem co to za gra i przyznam, że absolutnie nie dziwią mnie dość odległe miejsca "naszych" zawodników. To gra, w której - aby wygrać - trzeba grać stosując strategie, które w rzeczywistości przy odrobinę większym portfelu wiele nie dadzą. Czołówka, to zawodnicy wykorzystujący daytrading. Zwycięzca jest też inwestorem najaktywniejszym (w sezonie dokonał 1498 transakcji! - gra.invest24.pl/index.php?id=r...), a srebrny medalista też jest w pierwszej piątce najaktywniejszych (1111 transakcji).

Sporo jest zawodników. którzy wykorzystują naturalne falowanie kursów spółek kosztujących paręnaście groszy (w grze jest wprawdzie zabezpieczenie pomniejszające pseudozyski na spółkach groszowych, ale nie mam przekonania, że ono wystarcza). Nie wiem czy akurat to robią też Ci najlepsi (raczej nie, Ci idą na ilość), ale z realną grą ma to niewiele wspólnego.
Wiem natomiast, że osoba, która wygrała tę i poprzednią edycję konkursu w ciągu jednego - i dla mnie pamiętnego - dnia straciła 1/3 swojego portfela. Na Techmeksie oczywiście. Ośmielam się w związku z tym uważać się za lepszego gracza niż dawidk86, bo straciłem wtedy więcej :)

Sądzę, że najlepsi w opisywanej grze mają przede wszystkim czas (dużo czasu), żeby siedzieć w trakcie sesji przed monitorami Niekoniecznie idzie to w parze z grubością ich rzeczywistych portfeli (obstawiałbym, że jest wręcz odwrotnie).

Spójrzcie na statystykę dotyczącą liczby transakcji w opisywanej grze (wg spółek):

kliknij, aby powiększyć

forum.invest24.pl/gra-gieldowa...

W dniu 18.12 19% transakcji dotyczyło spółki Wikana, 16% Swarzędza. 7 spółek tego typu to 60 % wszystkich transakcji :)

Dla Was wszystkich szacun, że Wam się chce, wiem, że nie traktujecie tej gry tak ambicjonalnie, żeby dla jak najwyższego miejsca posuwać się do kupowania Wikany. Chociaż w portfele Wam nie zaglądałem, mam nadzieję, że niniejszym nikogo nie uraziłem :)

Trzymajcie tak dalej i nie miejcie kompleksów.
Dobrej zabawy życzę, owocnej nauki, trafnych wniosków i t.p.

Edytowany: 19 grudnia 2009 01:51

Snake
0
Wysłane: 19 grudnia 2009 13:23:52
Też mam nadzieję, że od stycznia podyskutujemy sobie w większym gronie.

Gra ma swoje wady, ale lepszej nie znajdziecie - taka jest prawda.
Podstawową wadą - i tu sprawdza się to, co mówił Nocny o aktywnym graniu - jest inny system rozliczania zleceń i transakcji: o wiele łatwiejszy niż w rzeczywistości. W skrócie powiem tylko,że najbardziej opłaca się być jak najaktywniejszym na spółkach o dużych spreadach, ale też dużych (albo przynajmniej średnich) obrotach.

Nie używałem oczywiście tej "taktyki". Dokonywałem średnio dwóch transakcji na tydzień, starałem się, żeby była to jedna, góra dwie spółki, nie zawsze wychodziło, bo zazwyczaj interesują mnie te, które nie interesują innych. Spółki te, co w realu (BPM, BAK). Nie zarządzałem wielkością pozycji - brak czasu, żeby przed gierką siedzieć.

Jeśli ktoś chce bardzo wygrać, to powinien robić to, co zwycięzca całego konkursu, czyli cały czas składać zlecenia, korzystając z tego, że jeśli dasz K po 4,08 a na GPW pójdzie po 4,01, to i w grze kupisz po 4,01. Analogicznie ze sprzedażą. Opłaca się też dawać PKC, które czeka z realizacją, więc na pewno nie sprzedasz gorzej niż w realu. Oczywiście TKO też zleceniem za 20.000 nie ustawisz, więc można stosować bez obaw. Taki "day-trading" rzeczywiście może prowadzić do zgarnięcia laptopa. Szkoda tylko, że w skrajnych wypadkach na giełdzie w inwest24 można zarobić, cały czas składając zlecenia K i S po tej samej cenie (!) - spróbujcie tak w realu ;)

Próbowałem twórcom gry zwrócić na to uwagę, aby zlecenia wchodziły po cenie. A tak, mamy drugi raz z rzędu tego samego zwycięzcę (a i drugie miejsce, to jego "koleżanka") - wierzę w to, że Dawid jest (będzie?) bardzo dobrym graczem (inwestorem), ale wiem też, że Grę można wygrać i nie będąc nim.

Oczywiście będę się bawił w przyszłym sezonie. Postaram się zając jak najlepsze miejsce, dokonując jak najmniej transakcji (może uda się jedną? - zobaczymy) - jako taki niemy protest przeciw wszelkim możliwym cwaniactwom.

Ogólnie gra jest bardzo fajna dla początkujących. Wszystkie możliwe rodzaje zleceń, w miarę dobry realizm (np. liczony obrót). Dla bardziej doświadczonych główną przeszkodą jest za krótki czas jej trwania (ok. 3 miesięcy) - ciężko wtedy sprawdzić jakąś poważniejszą strategię, ale krótkoterminowo można się fajnie i bezstresowo pobawić.

Dzięki za gratulacje. Nowa edycja chyba w styczniu.

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 19 grudnia 2009 14:39:08
w tamtym roku w grze parkietu wykorzystano bioton do zabawy..dzięki temu, że wirtualna gra pozwala ominąć kolejki..
niewykonalne w realu..Silenced
w grze przyniósł efekty i to podobno niezłe..puke_l
takie tam ploty słyszałem..może nie jest to wcale prawdą..
nie wiem jak to wyglądało rok temu bo nie brałem udziału..
ale..
w tym roku jak widziałem..regulamin umożliwia grę na wigu 20..ale dziwnym trafem nie ma tam biotonu..blah5
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

lb85
4
Wysłane: 19 grudnia 2009 14:47:21
Gratulacje Snake za zwycięstwo w naszym gronie.

Dużo racji macie twierdząc, że aby wygrać rywalizację w inwest24 nie trzeba być wcale dobrym i skutecznym inwestorem, jeśli ktoś ma dużo wolnego czasu na DT i potrafi wykorzystywać umiejętnie oraz konsekwentnie wszelkie braki i niedociągnięcia (o czym wspomniał Snake), które póki co pozostają nadal w grze, ma naprawdę spore szanse na zajęcie miejsca w czołówce rankingu (co z kolei trafnie przytoczył Nocny, podając liczbę transakcji dokonaną przez lidera rankingu oraz spółek, które cieszyły się nadmiernym zainteresowaniem).

Swoją droga to tak się zastanawiam ilu z tych ludzi zaryzykowałoby zainwestowanie realnych pieniędzy w te same walory, które bez presji i konsekwencji nabywali w trakcie zabawy na invest24? Wydaje mi się, iż naprawdę niewielu, świadomość wirtualnych pieniędzy pozawala na większą bojaźliwość oraz skłonność do podejmowania ryzyka oraz spekulacji, co także mogło mieć wymierny wpływ na ostateczne wyniki portfeli niektórych graczy.

W następnej edycji chętnie dalej spróbuje swych sił testując jakieś tam swoje śmieszne założenia i strategie inwestycyjne, tak jak to miało miejsce w tej edycji, choć bardziej bym się ucieszył, gdyby okres 3 miesięczny został bardziej wydłużony. Z wiadomych względów.

Snake
0
Wysłane: 19 grudnia 2009 19:22:06
lb85 napisał(a):
Swoją droga to tak się zastanawiam ilu z tych ludzi zaryzykowałoby zainwestowanie realnych pieniędzy w te same walory, które bez presji i konsekwencji nabywali w trakcie zabawy na invest24? Wydaje mi się, iż naprawdę niewielu, świadomość wirtualnych pieniędzy pozawala na większą bojaźliwość oraz skłonność do podejmowania ryzyka oraz spekulacji, co także mogło mieć wymierny wpływ na ostateczne wyniki portfeli niektórych graczy.

Właśnie.
Od czasu do czasu zerkałem na Twój portfel i widziałem, że są to typy "prawdziwe". Nie wnikam oczywiście w rzeczywisty rachunek - chodzi mi o to, że widać, że tak się właśnie gra (inwestuje): rozsądna dywersyfikacja, rozsądne typy (szczególnie Twoja Teta mi się podoba, ale chyba jednak się nie skuszę; Ganta też w pewnym momencie musiałem zamknąć).

Uważam, że cały czas powinien być widoczny nie tylko podgląd portfeli, ale także historia transakcji - dopiero wtedy moglibyśmy się przekonać, na ile dany wynik kogoś z czołówki jest prawdziwy. Twój jest - gratulacje. Ja też w rzeczywistości staram się operować na ok. czterech spółkach, a nie jak w grze - na dwóch, czy nawet jednej.

Ale i tak jest duży postęp. Jeszcze nie tak dawno łowcy bugów robili z 20 k 600 k w dwa miesiące. Tak więc wynik 70 k (+250% w trzy miesiące, na 5 tysięcy graczy + możliwość resetu + absolutne poświęcenie uwagi wyłącznie grze) - spokojnie uznaję za statystycznie możliwy.

lb85
4
Wysłane: 19 grudnia 2009 22:09:57
Dzięki Snake za pochlebne słowa.
Ja całej tej zabawy nie traktowałem ambicjonalnie, a raczej doświadczalnie, testując pewne swe założenia o czym wspominałem już w którymś z poprzednich postów, a ,że efekty w korelacji z szerokim rynkiem okazały się nie najgorsze tym bardziej się ciesze.

Mam nadzieję, że taka zabawa w naszym gronie SW doprowadzi do ciekawych przemyśleń, rozważań oraz wniosków w następnych edycjach, czego sobie i wszystkim pozostałym serdecznie życzę.

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 20 grudnia 2009 00:54:56
Snake, a jakie gry porównujesz, gdy piszesz, że ta jest najlepsza? Które stanowią dla niej jakąś konkurencję (pod względem jakości, nie ilości graczy)?
Piszę z ciekawości, chciałem zerknąć i samemu popatrzeć, a Google gier wszelakich jest pełne i nie wiem na oglądanie których w ogóle warto poświęcać czas.
Jeśli ktoś prócz Węża ma jakieś typy to też nie miałbym nic przeciwko, gdyby się nimi podzielił.
A w przyszłej edycji prawdopodobnie się do Was przyłączą, choć możliwe, że tylko jako tester strategii buy and hold :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7