pixelg
BARLINEK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

BARLINEK [BRK]

AKTUALNY KURS: 1,22 zł (-3,17%) 07-01-2014 17:00
kraul
0
Wpisów: 127
Wysłane: 4 stycznia 2010 16:48:08 przy kursie: 3,77 zł
Witaj Watchdog. Co masz na myśli pisząc o murze i skoku? Sugerujesz może, że mają tam już takie rzeczy jak deska podłogowa? Jak wiesz więcej na ten temat to byłbym wdzięczny za jakiś opis.

Dzisiaj ładny wzrost. Jutro jeszcze dokupuje. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

muzyk2
0
Wpisów: 6
Wysłane: 4 stycznia 2010 17:00:29 przy kursie: 3,77 zł
popyt w chinach na deski jest ogromny i to te z najwyższej półki takie jakie produkuje barlinek

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 4 stycznia 2010 17:17:10 przy kursie: 3,77 zł
To nie było do Ciebie, tylko do Kolegi Muzyka.
Smoki, chińskie smoki, a nie skoki. I chiński mur. To nasze stereotypy o Chinach - wydaje nam się, że tam nic nie mają, tylko czekają na nasze produkty. Oczywiście, czekają, ale bardziej na technologie: chcą się nauczyć i robić samemu. To tyle w bardzo dużym skrócie. Chiny to świetny kierunek, ale one znają swoją wartość, a do tego każdy tam się pcha. Sukces nie jest murowany, tu trzeba sięgnąć głębiej i mieć argumenty.

EDIT: Muzyku, podaj może jakiegoś linka, z którego wynika popyt na deski w Chinach. A podaż?
Ja znalazłem właśnie ponad 50 tys. wyników na zapytanie o chińskich producentów drewnianych podłóg:
www.alibaba.com/trade/search?S...
Edytowany: 4 stycznia 2010 17:19

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

muzyk2
0
Wpisów: 6
Wysłane: 4 stycznia 2010 22:20:17 przy kursie: 3,77 zł
linka niestety nie mam ale parę tygodni temu w związku z otwarciem sklepu w Shanghaju ukazał się artykuł w lokalnej prasie na ten temat w którym to napisali że popyt na podłogi naturalne przekracza dwukrotnie podaż być może znajdziesz go na stronie barlinka

thonk
0
Wpisów: 12
Wysłane: 4 stycznia 2010 23:47:59 przy kursie: 3,77 zł
www.budujemydom.pl/component/o...

Bogaty Chińczyk, a takich tam coraz więcej nie kupi Chinskiego auta tylko z Europy... no bo jest z Europy,a co z Europy to lepsze i wiemy o tym my, a oni głupszi od nas. Kupują mnóstwo marek europejskich, nawet jak sa produkowane u nich. Barlinek to jedna z tych marek.

kurka_wolna
0
Wpisów: 77
Wysłane: 5 stycznia 2010 19:55:54 przy kursie: 3,84 zł
kraul napisał(a):
Długi to w jakimś sensie "plus" bo spółka być może jest bardziej niedoszacowana niż inni myślą. Długi nie wynikają przecież z tego, że biznes nie idzie tylko z tego, że ktoś był głupi i zachciało mu się w spółce zajmującej się deskami robić biznes na spekulacji. Działalność mają prężną.

A powiedz droga kuruś (mmmrrr pozwolisz że sie tak będę do Ciebie zwracał) co jest najmocniejszą spółką w twoim portfelu?? (przecież to już i tak żadna tajemnica, skoro juz je kupiłaś)

Na dzień wczorajszy, dzisiejszy i ... to xxxxx / nie chcę zapeszyć/ Anxiousps. wyobraź sobie że mój kot nie mruczy. taki sobie nietypowy nie-mruczek.ps2. po zastanowieniu, "kuruś" jakoś tak wydaje mi sie mało sympatyczne. A może inaczej?
Edytowany: 6 stycznia 2010 16:22

kurka_wolna
0
Wysłane: 7 stycznia 2010 16:38:12 przy kursie: 3,82 zł
I okazało się że te najsłabsze są najmocniejsze. Przy dzisiejszych spadkach Barlinek na leciutkim plusie a Euromark +28%. Pozostałe s-ki mojego portfela wygenerowały znaczące spadki . Najbardziej wkurzajacy jest PGE

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 7 stycznia 2010 16:42:22 przy kursie: 3,82 zł
Dokladnie PGE syfek.. tyle tam mojej gotówki sie kisi.. ale czekam na 23 to wtedy dobiore i jakas srednia mi normala wyjdzie akurat aby sprzedac bez straty..

kraul
0
Wysłane: 10 stycznia 2010 20:34:40 przy kursie: 3,86 zł
Witam. Jak nie kuruś to jak? hehe...kiurka? chyba nie.

Wiesz ja mam zasadę, że trzymam sie z dala od popularnych spółek. No, dobra w Orlen jeszcze włożyłem. Inaczej, trzymam sie z dala od owczego pędu na daną spółkę. Z PGE był szał, każdy chciał to mieć. Ja stanąłem z boku. A wkładać kasę opłaca się przede wszystkim w dobre spółki.

Jak sobie poradzi barlinek zobaczymy. Jeżeli tąpnie to.....leżę. Mam nadzieję, ze to nie nastąpi. Zobaczymy co życie przyniesie.

Napisz coś o sobie. Mnie interesują kobiety które parają się mało kobiecą dziedziną. Wiesz giełda to raczej gra dla spoconych, chciwych a czasami zlęknionych facetów. Osobiście do takich nie należę ale taka jest obiegowa opinia.

kurka_wolna
0
Wysłane: 19 stycznia 2010 20:59:21 przy kursie: 3,84 zł
Z PGE był szał, każdy chciał to mieć. Ja stanąłem z boku. A wkładać kasę opłaca się przede wszystkim w dobre spółki.
- nie bardzo każdy chciał mieć bo szybko się pozbywał i doszło do ceny, szkoda mówić. Ja kupiłam w czasie jak juz emocje zaczęly opadać ale i tak , chwilowo, jestem stratna. To dobra s-ka.
Co do mnie to param się bardzo kobiecą dziedziną. Inwestując na giełdzie widać uaktywniłam drugą stronę mojej osobowości /tą męską?/...
ps. oczywiście w żadnym wypadku "kiurka" , też coś!...
ps. co do Barlinka to zobaczymy. Ja też w nim pokładam nadzieję w stopniu proporcjonalnie mniejszym, oczywiście.

kraul
0
Wysłane: 20 stycznia 2010 02:11:41 przy kursie: 3,84 zł
Witam!

Fajnie, że lubisz giełdę. Wiesz ja dzisiaj dostałem wiadomości prasowe z działu inwestorskiego z Barlinka. Szczerze mówiąc, nie było tam nic co by napawało jakimś dużym optymizmem.
No. Spodziewają się zmniejszenia sprzedaży w Polsce i stagnacji w Europie. ALe z drugiej strony. Ostatni rok mieli rekordowy.

Szczerze nie wiem co o tym myśleć. Tak, PGE to dobra spółka. Zależy jeszcze za jaką cenę kupinona ale to nie jest jakiś tam Bioton czy Petroinvest. To na pewno. Przynajmniej zarabiają i to nie małe pieniądze.

Napisz jakie sa twoje spostrzeżenia dotyczące Barlinka. Chętnie usłyszę głos z boku. Wiesz ja na Barlinku obecnie jestem dość do przodu (gdy chodziło po 4,8 - to byłem na maksa do przodu, heheh) ale teraz już sam nie wiem. NAPISZ COŚ !!!!!!!!!!!!!!!

P.S zauważyłaś, że Ty i ja mamy koty w Avantarach? Ty małego i sympatycznego, ja grożnego wzbudzającego respekt tygrysa.
Edytowany: 20 stycznia 2010 02:13

del-20130404
0
Wpisów: 5
Wysłane: 20 stycznia 2010 09:52:44 przy kursie: 3,88 zł
widze, ze tworzy nam sie watek towarzyski... :)

kurka_wolna
0
Wysłane: 24 stycznia 2010 15:33:42 przy kursie: 3,70 zł
-Napisz jakie sa twoje spostrzeżenia dotyczące Barlinka. Chętnie usłyszę głos z boku. Wiesz ja na Barlinku obecnie jestem dość do przodu (gdy chodziło po 4,8 - to byłem na maksa do przodu, heheh) ale teraz już sam nie wiem. NAPISZ COŚ !!!!!!!!!!!!!!!-
Witaj, nie wiem co się dzieje ale nie wklepało mi mojej odpowiedzi. Troche się przy niej napracowałam . Spróbuję jeszcze raz. Czyżby moderator????!!!!
Nie chciałabym sie powtarzać , dlatego skrócona wersja.
Proponuję art. ze str. gł StockWatch, Poradnik inwestora: "Proste sposoby zarządzania ryzykiem". Moim zd. Barlinek się "kisi" ale jest w miarę stabilny. Ulubiona s-ka OFE.Ale czy da zarobić? Ja kupiłam za 3.73 parę m-cy temu i jak wyżej. Co do mnie to mocno zastanawiam sie nad Przegrupowaniem portfela na jedna s-kę jw.Zdecydowanie masz rację że łatwiej kontrolować. Największe straty mam na Gancie / oj, boli/ i trzeba będzie coś z tym zrobić.
Cieplutko bo zimno ale z respektem ...hehehe
Edytowany: 24 stycznia 2010 15:37

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 24 stycznia 2010 16:11:09 przy kursie: 3,70 zł
kurka_wolna napisał(a):
Witaj, nie wiem co się dzieje ale nie wklepało mi mojej odpowiedzi. Troche się przy niej napracowałam . Spróbuję jeszcze raz. Czyżby moderator????!!!!

Gdy piszesz odpowiedź, nie otwieraj w tle żadnych innych stron SW. Gdyż zamazaniu ulega ciastko i forum nie przyjmie Twojego posta. To błąd, który mamy do naprawienia, ale wymaga przepisania 60% aplikacji.

kurka_wolna
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 19:09:56 przy kursie: 3,69 zł
Bede pamiętać i dzieki za odp. ...ulżyło mi poniekąd. Szczerze mówiąc trochę przyduże to okna forum. Nie można by było coś mniejszego i mniej skomplikowanego?? np. coś jak forum giełdowe na MONEY / z tym że tam towarzystwo bardzo kiepskiej jakości.../Pozdrawiam

kraul
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 22:54:01 przy kursie: 3,69 zł
No to fakt tu można nieraz znaleść towarzystwo naprawdę wysokiej jakości.

Wiesz droga Kurką może nie tyle jedna spółka co np. 3. Ładna dywersyfikacja, prosta kontrola itd.

Jak widzimy Barlinek ostatnio spada. Nigdy nie kupimy w samym dołku i nigdy nie sprzedamy na samym szczycie. Tak po prostu jest. Jak sie wrzuca tak jak ja w jedną spółkę dużo ilość kasy to lepiej aby była stabilna. Czy się kisi? Może zobaczymy jak sie sytuacja potoczy. NArazie nie jest fajnie ale fundamentalnie nie widzę jakiś wielkich zagrożeń.

A w czym myślisz droga Kurką aby ulokować swoje pieniądze? w jakiej spółce. Tylko nie mów, że tajemnica bo to żadna tajemnica. Niby jak ktoś to przeciw Tobie wykorzysta?

pozdrawiam, też trzymaj sie cieplutko.

P.S Ładny kociak to twój? Słyszałaś pogląd, że to jakie bierzemy zwierzęta wyraża naszą osobowość?

kurka_wolna
0
Wysłane: 27 stycznia 2010 18:46:01 przy kursie: 3,60 zł
===P.S Ładny kociak to twój? Słyszałaś pogląd, że to jakie bierzemy zwierzęta wyraża naszą osobowość?===
Czyżbyś miał udomowionego tygryska?....miauuuuuu

Co do mnie to myślałam dwa dni i w pon. sprzedałam Ganta /straciłam mocno ojoj.../, Ambrę /zarobiłam dobrze/, Euromark /zarobiłam ciut/, Barlinek /stracilam grosze/. Została mi Teta i PGE. Tete chcialam dzisiaj sprzedac ale nie bylo chetnych. PGE akumuluje. W pon. i dzisiaj troche dokupilam. Lubie duze i plynne spolki. Czuje sie bezpieczniej i o to chodzi bo szkoda mi czasu na dociekanie czy urosnie czy spadnie. Moze cos dokupie z NC - moze doradzisz- Klawiatura mi znowu szwankuje-nie idzie pisac,...
wg. mnie EMA wzgenerowala na Barlinku syg. S do 2.60+2.80zl ale zawsze kieruj sie swoja intuicja. p
ps. co do Ganta bylam stratna a 5 zl na akcje, dzis to by bylo 6.20. Zostaly mi prawa poboru...hihihi
Tryzmaj sie ...miau, miau z czasem nabieramy dystansu

kurka_wolna
0
Wysłane: 28 stycznia 2010 07:53:28 przy kursie: 3,60 zł
kurka_wolna napisał(a):
===
wg. mnie EMA wygenerowala na Barlinku syg. S do 2.60+2.80zl ale zawsze kieruj sie swoja intuicja. p

Chciałam edytować ale nie udało mi sie. Cena 2.60-2.80 dotyczy Euromarku. Brałam pod uwagę ew. okupienie jak spadnie do ww poziomów. Ambra też świetnie się trzyma a sprzedając ją straciłam dywidendę....Think
Może zbyt pochopnie zrezygnowałam z tych s-k . Bałam się że jak jeszcze i one zaczną spadać to będzie "potop". Muszę Ci powiedzieć że zrobiły na mnie wrażenie ostatnie spadki.
Cieplutko bo wciąż zimno
ps. mój kociak to to już duży kot. Wklepałam to zdjęcie bo jest adekwatne do moich doświadczeń inwestora.

kraul
0
Wysłane: 28 stycznia 2010 19:36:18 przy kursie: 3,64 zł
Witam Kuruś. Uważam, że twój kociak jest śliczny. Co do twoich zakupów i sprzedaży to mam nadzieję, ze przynajmniej nie straciłaś. Ja ostatnio sprzedałem Bioton i Orlen. Jestem dość znanym krytykiem Biotonu a jednak byłem na tyle głupi aby kupić jego akcje bo myślałem, że zarobię na spekulacji o 2 grosze. Zapłaciłem za mega głupotę zyskiem z Orlenu i się prawie wyzerowało. Teraz trzymam tylko Barlinek ale za to w dość ładnej kwocie. Ciągle jestem do przodu. Jak pójdzie powyżej 4 to uznam, że zrobiłem dobry interes. Zobaczymy. Co do NC to nic nie doradzę bo mało ten rynek śledzę mam jedną spółkę na oku z tamtąd - LUG ale generalnie sam jeszcze nie kupiłem i nie czuję sie aby móc komuś doradzać.

p.s Twój kociak jest tak śliczny, że chciałoby się go wziąść i przytulić. Taki kot potrzebuje niewątpliwie silnego właściciela aby mógł go ochronić.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 28 stycznia 2010 20:01:22 przy kursie: 3,64 zł
Ejjj, bo tu będzie musiała wkroczyć policja obyczajowa wave
Ludzie, używajcie priva w takich sprawach Anxious

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8