pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 27 lutego 2010 10:59:52
Zwróćcie uwagę na zachowanie RSI obecnie i w końcu 2008 r.

kliknij, aby powiększyć
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 27 lutego 2010 12:59:13
Wszytsko powiem nam poniedzialek lub wtorek.. USD/PLN zamkniete na wsparciu.. a dzieki cudofixowi mamy niby sygnal K na WIG20

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 27 lutego 2010 17:17:14

powracając do meritum, proszę oceńcie piątkowe notowania. ja mam swoje zdanie, ale jest zbyt subiektywne (mam eski). bo te wzrosty nie miały w niczym uzasadnienia. opowieści, że jesteśmy "zieloną wyspą" lub "zagranica stwierdziła, że u nas jest tanio" proszę włożyć między bajki. decyzji o inwestowania w akcje w długim terminie nie podejmuje się nagle o 13.00 :) żadnych hurraoptymistycznych danych również nie było. no i ta baza -25 na koniec, a baza jak wiadomo odzwierciedla nastroje inwestorów. do tego można dodać, że notowania czerwcowe notowane są niżej, a zazwyczaj były droższe.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 27 lutego 2010 17:30:47
serpico napisał(a):

powracając do meritum, proszę oceńcie piątkowe notowania. ja mam swoje zdanie, ale jest zbyt subiektywne (mam eski). bo te wzrosty nie miały w niczym uzasadnienia. opowieści, że jesteśmy "zieloną wyspą" lub "zagranica stwierdziła, że u nas jest tanio" proszę włożyć między bajki. decyzji o inwestowania w akcje w długim terminie nie podejmuje się nagle o 13.00 :) żadnych hurraoptymistycznych danych również nie było. no i ta baza -25 na koniec, a baza jak wiadomo odzwierciedla nastroje inwestorów. do tego można dodać, że notowania czerwcowe notowane są niżej, a zazwyczaj były droższe.

Może jesteś po niewłaściwej stronie rynku. W poniedziałek mnóstwo wyników spółek.
Chyba będą korzystne. W czwartym kwartale było nieźle w gospodarce.
Amerykany też mają większą ochotę rosnąć niż spadać.
Tym razem baza odzwierciedla cudofixing, a nie nastroje.
Edytowany: 27 lutego 2010 17:32

kurka_wolna
0
Wpisów: 77
Wysłane: 27 lutego 2010 18:33:51
Zwróćcie uwagę na światowe indexy giełdowe. Schemat ten sam. Godz.16-ta spadek /mocniejszy, słabszy/ chwila po tym wybicie/ mocniejsze, słabsze/. Nas mocno w górę wybiło, podobnie jak BUX, Hiszpania,Holandia, Belgia, Francja , Niemcy, W.Br., Finlandia, Norwegia, Rosja/ Jak i :Argentyna, Kanada, USA. Meksyk po mocnym wybiciu dołował...
Nasz W20, BUX, Hiszpania nie jest wyjatkiem , może o tyle że to wybicie procentowo silne . Coś się stało w ok. 16-ej. Soros i jego fundusze... Swoje poglądy wygłaszał już 23 -ego a i wcześniej co do euro, Grecji i Chin. ...?

ami
0
Wpisów: 197
Wysłane: 27 lutego 2010 19:29:54
Wszystko wskazuje na to, że nasi rodzimi inwestorzy zostali zaskoczeni przez zagraniczny kapitał. Ponieważ tego kapitału od pewnego czasu nie było to nie miał on wpływu na notowania kontraktów. Stąd może ta niska baza i czerwcoweThink
Wszedł nagle, wszystko wydarzyło się w ciągu niecałej godziny. najpierw zaczęły tanieć waluty, potem nagle wzrósł wolumen na giełdzie i potem już oszalałem zakupy na fixie. jednocześnie drożały surowce. Kantrakty nie nadążały, za mało czasu było na zorientowanie sie co się dziejeblackeye
Cos się stało, może panowie z grubymi cygarami coś uzgodnili na polu golfowym Angel
Panic sale?!! Buy! Buy! Buy!

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 27 lutego 2010 19:41:48
Może to też być wywalanka euro i przesuwanie aktywów w inne waluty.
Ten tekst nie jest wcale nieprawdopodobny:

Cytat:
8 lutego, wystawny obiad w prywatnym domu na Manhattanie – właśnie w takich okolicznościach – według piątkowego „Wall Street Journal” – doszło do ustaleń, które mogą mieć decydujące znaczenie dla losów euro.
Według dziennika, największe gwiazdy funduszy hedgingowych (m.in. Soros Fund Management i SAC Capital Advisors) rozmawiali o tym, że wartość euro może zrównać się z dolarem. Dziś euro jest o 36 proc. droższe.
W tygodniu, w którym doszło do spotkania, liczba kontraktów futures obstawiających spadek euro wzrosła do rekordowego poziomu 60 tys. – wynika z danych Morgan Stanley. Trzy dni po obiedzie, przyszła kolejna fala wyprzedaży euro, która zepchnęła walutę do obecnego poziomu. W ostatni weekend George Soros ostrzegł, że euro może się rozpaść, jeśli UE nie naprawi swoich finansów. Gazeta przypomina, że to on doprowadził do upadku brytyjskiego funta w 1992 r. (czytaj jak Soros zabił funta). Jednocześnie uspokaja, że rynek euro jest dużo głębszy niż w przypadku funta (dzienne obroty tą walutą to aż 1,2 biliona dolarów).

pb.pl/2/a/2010/02/26/Obiad_kto...
www.globtrex.com/Wiadomosci/sh...
forsal.pl/artykuly/401998,wall...
jarzynski.blox.pl/2010/02/Fund...

A wspomniany źródłowy tekst tu:
online.wsj.com/article/SB10001...

serpico
0
Wysłane: 27 lutego 2010 19:45:26
discopolo napisał(a):
serpico napisał(a):

Może jesteś po niewłaściwej stronie rynku. W poniedziałek mnóstwo wyników spółek.
Chyba będą korzystne. W czwartym kwartale było nieźle w gospodarce.
Amerykany też mają większą ochotę rosnąć niż spadać.
Tym razem baza odzwierciedla cudofixing, a nie nastroje.

jeśli stoję po niewłaściwej stronie, to po prostu przebuduje portfel w poniedziałek i tyle. pożyjom, uwidiom.

@ami, a co do zaskoczenia, to uwierz mi, że zaskoczyć to można Panią Józię w spożywczym, a nie fundusze i instytucje, które inwestycje mają rozplanowane na grubo do przodu. OnI nie zmieniają decyzji tak nagle o 14.00, bo coś tam.

jedna rzecz mnie zastanawia do dzisiaj. to piątkowy początek, chodzi o futures. pomimo ogromnego wzrostu w stanach, u nas otworzyliśmy się w okolicach 2200-2210 i przez długi czas pozwalano zamykać krótkie pozycje z dnia poprzedniego. i tu mam zagwostkę. gdyby ktoś chciał zmusić eskarzy do zamykania pozycji, otworzylibyśmy się w okolicach 2230 i jazda na 2250. a tak długi czas krążyliśmy w okolicach 2210, z czego skorzystałem do zamknięcia pozycji. ale kto gra na futures, to potwierdzi, że to dziwna zagrywka "rynku"

serpico
0
Wysłane: 27 lutego 2010 19:52:29
WatchDog napisał(a):
Może to też być wywalanka euro i przesuwanie aktywów w inne waluty.

to potwierdza też inna rzecz. np. indeksy europejskie np dax, cac i inne, gdy stany rosły oni stali w miejscu lub spadali. KTOS pozbywa się europejskiej waluty i innych europejskich instrumentów finansowych. to może być jazda na osłabienie euro.

dodać jeszcze, że rok temu mówiono, że świat chce sie przerzucić na euro z odlara jako zabezpieczenie rezerw oraz na rozliczenia np w ropie, co zrobił Iran. to się mogło bardzo nie spodobać Wielkiemu Bratu. miało by to ogromnie negatywny wpływ na całą ich gospodarkę i straciliby wpływ na decydowanie o losie gospodarki światowej, a dopóki dolar jes no1 to stany dyktują warunki. poczuli zagrożenie ze strony euro.

to teoria spiskowa, ale mając uzasadnienie logiczne

krewa
krewa PREMIUM
441
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 145
Wysłane: 27 lutego 2010 20:01:25
jeżeli chodzi o przyjmowanie pokarmu przez garstkę dżentelmenów - to potworki tego pokroju zadbaliby o dyskrecję i temat rozmowy nie wyszedłby poza jadalnie, wszak grali (li?) o dużą stawkę i wiedzieli o naganności swojego postępowania.
umacnianie się PLN wobec EUR można zawdzieczać wyłącznie wzmożonym zakupom. a zakupione w piątek walory można wyrzucić na parkiet później, wszak S-ki na osłodę pozostaną.
zdaje się, że nie muszą nas oszukiwać, kamuflować swoje ruchy - wszak i bez kamuflarzu czynią na naszym parkiecie co im się żywnie podoba.

amik
0
Wpisów: 20
Wysłane: 27 lutego 2010 20:19:38
[quote=WatchDog]Może to też być wywalanka euro i przesuwanie aktywów w inne waluty.

Tak...a w uzupełnieniu dodajmy to i puzzle za niedługo się ułożą?
www.australianstockwatch.com/2...

/Sekretne spotkanie top banków 6 luty in Australia/.

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 27 lutego 2010 20:42:40
Cytat:
jeśli stoję po niewłaściwej stronie, to po prostu przebuduje portfel w poniedziałek i tyle. pożyjom, uwidiom.

to jest nas dwóch. DAX nie podziela optymizmu S&P500.
myślę że w najlepszym dla byków wypadku,
będzie podbitka pod 2300 (górne ograniczenie konsolidacji).

jak wyjdziemy z konsolidacji górą, zmienię zdanie, bo nie jestem
specjalnie twardogłowy. blackeye

no no, oni też mają stockwatch :-)
Edytowany: 27 lutego 2010 20:45

amik
0
Wysłane: 27 lutego 2010 22:06:56
Mają.....i jeszcze jedna ciekawostka, ze szwecji,
/kopia z innego forum/:

2010/02/26 13:56:37
Kubel zimnej wody na rzad Tuska i jego ekspertów, oto jak nas widzi zagraniczna prasa, bankrut 2x wiekszy od Grecji

www.svd.se/naringsliv/nyheter/...

Niestety po szwedzku, ale...

OFINANSIERADE FRAMTIDA TAGANDEN SOM ANDEL AV BNP

to mniej wiecej tyle co

Niezrealizowane, przyszle zobowiazania jako procent PKB

Polska: 1550 procent

Slowacja: 1149 procent

Grecja: 875 procent

Wysłane: 28 lutego 2010 11:03:32

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wpisów: 10 656
Wysłane: 28 lutego 2010 11:28:05
amik napisał(a):

Kubel zimnej wody na rzad Tuska i jego ekspertów, oto jak nas widzi zagraniczna prasa, bankrut 2x wiekszy od Grecji
www.svd.se/naringsliv/nyheter/...
Niezrealizowane, przyszle zobowiazania jako procent PKB
Polska: 1550 procent
Slowacja: 1149 procent
Grecja: 875 procent

Po co wklejasz posty na temat czegoś czego jak sądzę nie rozumiesz? Pisanie bzdur jest modne na parkiecie czy bankierze, ale my sobie tu raczej takich nie życzmy...
Czy wiesz dokładnie o czym mówi tan diagram i jak poswstał? Raczej chyba nie skoro obwinia się w wypowiedzi obecny rząd...
Na temat pozycjonowania Polski w świecie, długu publicznego i innych aspektów makroekonomii Polski toczy się dyskusja u Trystero.
Poniżej cytat z blogu tłumaczący wynik:
Cytat:
Tak naprawdę, pierwszą rzeczą, którą możemy się z raportu Instytutu Sobieskiego i artykułu Gokhale dowiedzieć jest fakt, że modele obliczające ‘prawdziwe’ zadłużenie państw są niezwykle czułe na dane wejściowe, którymi się je nakarmi.
Drobna zmiana danych i 208% zmieni się w 1550%. To jest kluczowy powód, dla którego rządy obstają przy księgowaniu kasowym i traktują księgowanie memoriałowe jako pomoc (niezwykle użyteczną) przy planowaniu długoterminowej polityki budżetowo-fiskalnej.

A jeśli ktoś jest zainteresowany całością tekstu to proszę link poniżej:
blogi.ifin24.pl/trystero/2010/...

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 28 lutego 2010 11:40:57
Cytat:
Uwzględniono:

*
oficjalne zadłużenie
*
przyszłe zobowiązania funduszu emerytalnego
*
zobowiązania związane z KRUS
*
przyszłe koszty emerytur mundurowych, pracowników wymiaru sprawiedliwości i nauki
*
koszty funduszu emerytur pomostowych

@antyteresa,

oczywiście że to tylko projekcja przyszłości. ale jest jedna
poważna implikacja - rychły wzrost obciążeń podatkowych.
bo niestety ale w odebranie przywilejom poszczególnym grupom
społecznym nie wierzę. nikt nie narazi się swoim wyborcom. Anxious

źródło:
blogi.ifin24.pl/trystero/2010/...

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 28 lutego 2010 11:44

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 28 lutego 2010 12:19:00
Vox napisał(a):
Cytat:
Uwzględniono:
*
oficjalne zadłużenie
*
przyszłe zobowiązania funduszu emerytalnego
*
zobowiązania związane z KRUS
*
przyszłe koszty emerytur mundurowych, pracowników wymiaru sprawiedliwości i nauki
*
koszty funduszu emerytur pomostowych

@antyteresa,

oczywiście że to tylko projekcja przyszłości. ale jest jedna
poważna implikacja - rychły wzrost obciążeń podatkowych.
bo niestety ale w odebranie przywilejom poszczególnym grupom
społecznym nie wierzę. nikt nie narazi się swoim wyborcom. Anxious

Projekcja obejmuje okres 40 lat, czyli mnie już prawdopodobnie nie będzie na świecie :)
Pomijając przydatność mojej osoby ze względu na okres i założenie stabilności czynników jest dla mnie zupełnie nieużyteczna. Oczywiście obciążenia fiskalne mogą wzrosnąć, ale można poszukać oszczędnośći...
Jak tylko PSL odepnie się od władzy, niezależnie od przyszłego rządu prawdopodobnie wezmą się za krus.
Mundurowi właściwie już są załatwieni, przynajmniej po części vide nowe zasady naboru do policji.
Te dwa czynniki zmienią wrażliwe dane wejściowe do tego modelu.
Inna sprawa na jaką autor bloga z którego linkowałeś obrazek zwrócił uwagę to prawdopodobny błąd w obliczeniach. Choć obiecał nie pociągnął wątku dalej... szkoda.

Ja wcale nie twierdzę, że u nas jest pięknie, tylko chciałem wykazać bezsens zamieszczania takiego cytatu z innego forum. Tytuł i forma nadawałby się jak nic do pudelka biznesu puke_l . Nakarmić tłumy trocinami i zwiększyć czytelność. Większość czytających zobaczy, nic nie zrozumie i jeszcze będzie powtarzać jaka to katastrofa nas czeka... Obwinianie obecnego rządu za strukturę naszych obciążeń budżetowych to istne kuriozum. Dlatego może wypowiedziałem się w ostrzejszym tonie
Ja chcę po prostu zahamować zły kierunek w którym podąża ten wątek. Bardzo nie chcę żeby stracił swoją unikatowość i będę z tym walczył jak o niepodległość thumbright

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 28 lutego 2010 12:45:13
Myślę,że zwracanie uwagi na sytuację makroekonomiczną naszego kraju na portalu fundementalistów jest normalne.

Ale o ile Anty_Teresa podaje wytłumaczenie plus właściwy link do blogu, w którym komentarze są rzeczowe. to linki to strony po szwedzku czy wklejania wyrwanego z kontekstu wykresu słupkowego nie ma sensu.

Co do brania pod uwagę sytuacji danego kraju to analizy dotyczące horyzontu za 30-40 lat to nie analizy bieżącej sytuacji Grecji, Hiszpanii, Irlandii czy całego eurolandu.
Na dzień dzisiejszy postawiłbym tezę, że wklejane tu długoterminowe opracowania potrzebne są politykom do ich rozgrywek. W bieżącej sytuacji na giełdzie są prawie zupełnie nieprzydatne, poza wywoływaniem szumu w mediach. Dla kursów na giełdzie, a w szczególności dla futów, opracowanie o perspektywie dłuższej niż 5 letnie nie są przydatne.
Bankructwo danego kraju nie oznacza bankructwa firm z tego kraju. Jeżeli przyjmiemy, że przemiany 89 roku były spowodowane bankructwem ekonomicznym PRLu ( i szerzej jak się okazało) to wtedy właśnie powstało wiele dziś wiodących firm. Często na bazie firm istniejących (ich zasobów osobowych). Reszty dokonała, ciągle trwająca, rewolucja technologiczna. Tej ostatniej, jej szybkości, rozmachu i skutków w życiu codziennym, analizy np z lat 70 nie były w stanie przewidzieć.
Edytowany: 28 lutego 2010 12:48

amik
0
Wysłane: 28 lutego 2010 12:49:37
[quote=anty_teresa][quote=Vox][quote]Uwzględniono:

> Ja wcale nie twierdzę, że u nas jest pięknie,

I dokładnie to miał pokazać CYTAT! z innego forum, nic więcej,
po co więc zaraz besztanie rozmówcy???

> Nakarmić tłumy trocinami i zwiększyć czytelność. ...
> Obwinianie obecnego rządu za strukturę naszych obciążeń budżetowych to istne kuriozum.

Tłumy trocinami właśnie karmi naród nasz rząd,
chociaż do mistrzów (usa) im daleko:)) ....ale polityka nie tu, right?

> Ja chcę po prostu zahamować zły kierunek w którym podąża ten wątek. Bardzo nie chcę żeby > stracił swoją unikatowość i będę z tym walczył jak o niepodległość

Z tym będzie trudno, wolność słowa i wyrażania swoich myśli
nie może być tłamszona i KARANA!!!
Nie ta epoka,my friend.
A wątek nie uważam, że traci na wartości czy podąża w złym kierunku...
to rynek i okoliczności? sprawiają,
że może tony nadawania zmieniają się razem z nim?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 28 lutego 2010 13:13:58
Cytat:

Cytat:
Ja wcale nie twierdzę, że u nas jest pięknie,
I dokładnie to miał pokazać CYTAT! z innego forum, nic więcej,
po co więc zaraz besztanie rozmówcy???

Zamieszczony cytat jest bełkotem, a autor wpisu kompletnie nie pojęcia o czym piszę, na to wskazuje treść cytatu. Jeśli chciałeś pokazać, że nie wszystko w naszym kraju jest ok to ja oczekiwałbym innej formy jaką sam stosuję. Problem obciążeń budżetowych istnieje istniał i będzie istniał w szczególności po kryzysie finansowym. Zalinkowanie obrazka plus merytoryczny komentarz jak najbardziej, ale cytowanie bełkotu będącego czyimś intelektualnym szczytem NIE!

Cytat:
Cytat:
> Nakarmić tłumy trocinami i zwiększyć czytelność. ...
> Obwinianie obecnego rządu za strukturę naszych obciążeń budżetowych to istne kuriozum.

Tłumy trocinami właśnie karmi naród nasz rząd,
chociaż do mistrzów (usa) im daleko:)) ....ale polityka nie tu, right?

Polityka to zawsze niezależnie od rządu stek kłamstw i obietnic. Ważne są działania, a te akurat obecny rząd próbuje wdrożyć z lepszym lub gorszym skutkiem, choć i tak nie spełnia moich oczekiwań, ale to nie ten wątek i proponuję zamknąć dyskusję w tym temacie pobocznym

Cytat:
Cytat:
> Ja chcę po prostu zahamować zły kierunek w którym podąża ten wątek. Bardzo nie chcę żeby > stracił swoją unikatowość i będę z tym walczył jak o niepodległość

Z tym będzie trudno, wolność słowa i wyrażania swoich myśli
nie może być tłamszona i KARANA!!!
Nie ta epoka,my friend.
A wątek nie uważam, że traci na wartości czy podąża w złym kierunku...
to rynek i okoliczności? sprawiają,
że może tony nadawania zmieniają się razem z nim?

Zupełnie odmiennie najwyraźniej rozumiemy wolność słowa...
Ja mimo, że często wielokrotnie się nie zgadzam z userami szanuję i próbuję zrozumieć odmienne poglądy od moich. Twoich poglądów natomiast nie da się zidentyfikować, bo mam nadzieję, że przerastasz cytowanego przez siebie osobnika. Ja bardzo chcę poznać Twoje poglądy, tylko nam je rzeczowo przedstaw.
Wiesz... Jak brałem ślub mimo, że byłem wtedy "krawaciarzem" to zaprosiłem paru znajomych z podwórka, a część z nich to skini czy "dresiarze", ale żaden z szacunku do mnie nie przyszedł na ceremonię we flyersie czy spodniach adidasa.
Po prostu jak się gdzieś zagląda to trzeba dostosować się do formy, bo inaczej wyrzucą Cię na zbity pysk...
Tyle w temacie

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość