pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 9 września 2010 22:51:38
Nocny, Floryda to kawał ziemi. Jak wszędzie są nieruchomości które "poleciały" bardziej ale i są takie na których cenach kryzys nie odcisnął swojego piętna.
Temat nie jest taki jednoznaczny.
U Nas nadal znajdziesz nieruchomości w absurdalnych cenach, ale i na obrzeżach miast bywają takie, których ceny są atrakcyjne. Głównie zależy to od lokalizacji i infrastruktury.
Podobnie jak na Florydzie czy nawet w NY. Okazje trafiają się wszędzie.

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 10 września 2010 09:49:57
@ buldi
Chodzi o to, że za cenę willi na Florydzie (w otoczeniu podobnych domów o podwyższonym standardzie) możesz dostać dom na zadupiu w PL. W tym samym czasie powołując się na amerykańską bańkę w nieruchomościach piszemy o głupocie amerykańskiego narodu.

Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w Gdańsku niemal wszyscy uważają, że ich nieruchomości są świetnie zlokalizowane. Jakiś powód zawsze się znajdzie: centrum, blisko centrum, blisko obwodnicy, wiejska atmosfera, cisza i spokój, blisko lasu, duży plac zabaw, "trochę miasta a trochę wsi", "miasto się rozrasta i tu niedługo będzie centrum" itd. Na dobrą sprawę chyba tylko Ci, którzy mieszkają przy wysypisku śmieci i u których dość często z tego powodu śmierdzi nie upierają się, że to jedna z najlepszych lokalizacji w Trójmieście. Ale za dwa lata wszystko będzie zupełnie inaczej, wysypisko jest modernizowane, zalatywać już wkrótce nie będzie, a wtedy ...

Bartosz
0
Wpisów: 364
Wysłane: 10 września 2010 16:48:22
w Polsce caly czas brakuje mieszkan i to sproo (ok. 1,2 mln) wiec dopoki popyt nie zostanie zaspokojony dopoty ceny beda utrzymywac zawyzony poziom.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 10 września 2010 16:56:48
Na moje oko obecna korekta jest tylko przystankiem przed dalszym wzrostem, sytuacja podobna jak na wiosne. Spodziewam sie że pojdziemy drugie tyle w gore ile przeszlismy od ostatniego dolka. WIG pomimo niespecjalnie dobrych informacji ze swiata cos pcha w góre. Jest pewne zagrożenie bo wszystko wskazuje że idzie pokonanie tegorocznych szczytów co zawsze jest bariera psychologiczną. Ale gdy przy złych danych ktos to pcha w góre to tez nie przejmie sie pewnie szczytami.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

nocnygracz
0
Wysłane: 10 września 2010 23:07:31
Bartosz napisał(a):
w Polsce caly czas brakuje mieszkan i to sproo (ok. 1,2 mln) wiec dopoki popyt nie zostanie zaspokojony dopoty ceny beda utrzymywac zawyzony poziom.

Obawiam się, że trochę mylisz popyt z dobrymi chęciami.

Z takim podejściem można śmiało stwierdzić, że w Sopocie i w Zakopanem brakuje kilku milionów willi z basenami i ogródkami na grilla. Każda koniecznie z mercem w garażu :)
Edytowany: 10 września 2010 23:09

buldi
0
Wysłane: 10 września 2010 23:17:44
Sorry Nocny za wtyk - ale teraz chyba Ty mylisz popyt z marzeniami.

Jakiś czas po ślubie, gdy urodziło mi się dzidzi mieszkaliśmy na całych 30m2 - wtedy stanowiłem popyt.
Od tego czasu nieco "ewoluowałem" i na dzisiaj popytu nie stanowię,Speak to the hand ale marzenia mam nadal.

Tak po krótce.
Edytowany: 10 września 2010 23:18

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 10 września 2010 23:27:17
wezwanie na BZWBK to ca. +0.6% na wig20 w poniedziałek na otwarciu.
tak mi z cyferek wychodzi, mały udział w indeksie ma ten bank
Edytowany: 10 września 2010 23:27

nocnygracz
0
Wysłane: 10 września 2010 23:53:01
buldi napisał(a):
Sorry Nocny za wtyk - ale teraz chyba Ty mylisz popyt z marzeniami.

Jakiś czas po ślubie, gdy urodziło mi się dzidzi mieszkaliśmy na całych 30m2 - wtedy stanowiłem popyt.
Od tego czasu nieco "ewoluowałem" i na dzisiaj popytu nie stanowię,Speak to the hand ale marzenia mam nadal.

buldi, nie rozumiem gdzie między nami jest różnica zdań. Jak mam więc polemizować?

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 11 września 2010 00:16:25
do założenia kajdan wolności zostały "niedobitki" końcowej fazy wyżu demograficznego,
nie ma absolutnie żadnego porównania realiów, obecnego i prawdopodobnie przyszłego popytu, w relacji do manii z końca ostatniej hossy,
pobudzenie gospodarki (i rynku nieruchomości)na dłuższą metę, w związku z euro2012 jest mitem, a przykładami mogą być choćby grecja(ateny-olimpiada) czy portugalia (ME w piłce nożnej)
w masowe powroty emigrantów kto chce - może wierzyć, tak jak w tuskowe irlandzkie obietnice,
zacieśnienie polityki przez banki automatycznie niweluje marże deweloperów,
patrząc przez spektrum młodych ludzi zakładających rodziny, a także możliwości - Warszawa nr 3 w Europie (po Sofii i Bukareszcie) wygląda nieco komicznie,
ta komedia się skończy, tabelka wywróci się do góry nogami, jak u laguny w pokerze:)
gdzie Rzym a gdzie Krym;)
to samo z popytem instytucjonalnym czy indywidualnym "pod inwestycje",
na szczęście zawsze jest druga strona, ba! nawet liczniej reprezentowana i przekonana o słusznosci swoich założeń,
krach w USA na rynku nieruchomosci jeszcze sie nie skonczyl (nie zmienią tego Azjaci kupujacy posiadlosci w Ameryce), a czkawka odbije sie w takich krajach jak Polska, dopiero za jakiś czas,
jak zwykle - pożyjem uwidim, mawiają, że cierpliwośc jest cnotą. dla niektórych powrotu już nie będzie, za to krzyk i zgrzytanie zębami:)
każdy swoim sterem i żeglarzem.

plynacyzrynkiem
0
Wpisów: 1 349
Wysłane: 11 września 2010 11:45:10
krewa napisał(a):
edit: przecudnej urody świecę na S&P wyrysowali... i skończyli pod naruszoną linią trendu.

oj nieladnie, krotka pozycja na forum posiadaczy akcji Shame on you blackeye

plynacyzrynkiem
0
Wysłane: 11 września 2010 11:51:22
skad takie dobre zachowanie djia/djta/djua na tle tak czarnych swiec nq/snp?

PS misie cholerne, teraz na pon musze pieluchy zakupic ;)

buldi
0
Wysłane: 11 września 2010 11:53:00
Ależ krótkie pozycje chronią posiadaczy akcji przed upadkiem ze zbyt dużej wysokości. Angel
Poza tym od kiedy oficjalnie zostały wprowadzone przez GPW - przestaly być grzechem.

plynacyzrynkiem
0
Wysłane: 11 września 2010 12:00:11
buldi rozumiem, ze bedziesz zamykal w pon swoja pozycje, zeby ratowac kolegow :P

buldi
0
Wysłane: 11 września 2010 12:08:12
Czego się nie robi dla kolegów.salute
Zobaczymy w poniedziałek.
Wśród ostatnich dobrych wiadomości z Chinczykolandu - naszego (inwestorów) konia pociągowego, można wnioskować że wszystko rośnie.
Do ostatnich informacji o wzroście "wszystkiego" doszedł jednak wzrost inflacji.
finance.yahoo.com/news/Chinas-...
Ciekaw jestem jaki wpływ na rynki może mieć informacja o rosnącej inflacji?
Teoretycznie jej naturalną konsekwencją są podwyżki stóp procentowych, ale jakie np to będzie miało przełożenie na rentowność obligacji, czy awersję do ryzyka w inwestycjie w tzw ryzykowne instrumenty?
Na pewno odbije się to we wzroście cen metali szlachetnych co już obserwujemy na złocie.
Edytowany: 11 września 2010 12:20

plynacyzrynkiem
0
Wysłane: 11 września 2010 12:26:42
ciezko uwierzyc, ze maja tak znikoma inflacje - owe 3,5% - przy wieloletnich wzrostach pkb w okolicach 10% i stopach nieco ponad 5% (5,31 bodajze teraz)

moze wciaz wrzucaja do wiezienia "spelulantow" ? ;) czyli kogokolwiek kto podniesie cene

w kontekscie celu rzadowego 3% odnosnie inflacji, przekroczenie tego celu nie jest dobre, ale czy to 0,5% ma znaczenie? w Europie by mialo, ale przeciez tam jest inna skala wszystkich cyferek, w szczegolnosci ich zmiennosci

Chiny tez sa jedynym znanym mi przypadkiem, gdzie stop nie podnosi sie o 25 czy 50pb w jednym kroku tylko uruchamia solverska i np o 17 pb heh

buldi
0
Wysłane: 12 września 2010 14:05:47
majama napisał(a):
Na moje oko obecna korekta jest tylko przystankiem przed dalszym wzrostem, sytuacja podobna jak na wiosne. Spodziewam sie że pojdziemy drugie tyle w gore ile przeszlismy od ostatniego dolka. WIG pomimo niespecjalnie dobrych informacji ze swiata cos pcha w góre. Jest pewne zagrożenie bo wszystko wskazuje że idzie pokonanie tegorocznych szczytów co zawsze jest bariera psychologiczną. Ale gdy przy złych danych ktos to pcha w góre to tez nie przejmie sie pewnie szczytami.

Majama przypomnijmy sobie jaki był klimat na rynku, ocena potencjału dalszych wzrostów i danych ze świata na początku grudnia 2007' po pierwszych płytkich jeszcze korektach
mniej więcej w tym punkcie

kliknij, aby powiększyć

Nie jest moim zamiarem naigrywanie sie z tego Pana, tylko zwrócenie uwagi na pewne analogie jak wtedy postrzegano dalszy rozwój wydarzeń.
Edytowany: 12 września 2010 14:06

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 12 września 2010 14:15:00
Co z tymi Chinami?
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

buldi
0
Wysłane: 12 września 2010 14:18:44
Podwyżek stóp na razie chyba jeszcze nie będzie, ale jednak zwalniają mimo pośrednio dobrych danych.

DarthUnreal
0
Wpisów: 228
Wysłane: 12 września 2010 20:32:55
Bartosz napisał(a):

Ceny będą się utrzymywać do momentu kiedy będzie regulacja w postaci rodziny na swoim która stanowi 60% obecnych transakcji.Nie będzie regulacji to ceny się urynkowią.Ceny są mocno zawyżone.

Bartosz
0
Wpisów: 364
Wysłane: 12 września 2010 22:21:09
rodzina na swoim stymuluje popyt, niskie stopy sprzyjaja braniu kredytow, ale podaz mieszkan nie jest zbyt elastyczna i nawet pomijajac efekt "rodziny na swoim" popyt przewyzsza podaz, co utrzymuje ceny na zawyzonym poziomie.

P.S. smiesza mnie te prognozy home brokera, ceny beda rosly 5 czy 6% ogolnie, ceny beda wedlug mnie rosly jedynie w centrum miast, w starych kamienicach itp.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość