pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bartosz

Bartosz

Ostatnie 10 wpisów
To ja przypomnę się w temacie:
- aby w skanerze fundamentalnym pojawił się CAGR 3Y/5Y
- drugi pomysł to dodanie przychodów w interwale rocznym w zakładce: Historyczne wyniki Y

Co Wy na to?

Analiza ruchu: Polska, Włochy, Wlk. Brytania

Fajna statystyka jak zmieniła się mobilność telefonów - czyli ludzi w trzech krajach. Jak widać Włosi mają wciąż lekcję do odrobienia. Raz, że późno zaczęli się przejmować, dwa, że nawet jak mają ciężką sytuację to duża część ma to gdzies...

Wlk. Brytania jestem ciekaw jak ta strategi wpłynie na rozwój sytuacji u Nich.

Cytat:
To nie jest takie oczywiste, co należy zrobić - jak ludzie zostaną przestraszeni, to będą szturmować sklepy i będzie to samo co tydzień temu, z lidla do biedronki, do kauflanda i tak cały dzień.

tutaj postawiłbym tezę, że Nasz rząd liczy na to, że zanim to nastąpi to minie największa fala zachorowań. Druga sprawa, to fakt, że nie mamy większych żołądków, nastąpiło przesunięcie stoku żywności z magazynów sklepów do Naszych szafek, piwnic i spiżarni. Po pierwszej fali zakupów trzeba to zjeść :) Taka gra trochę va banque... Nie jestem fanem obecnie Nam panujących i rządzących, natomiast w obecnej sytuacji nie ma idealnych i jedynych słusznych decyzji.

chyba, że dodatkowa panika/strach pozwoli utrzymać Naród w domach w imię idei "flattening the curve",

Część społeczeństwa, patrząc po ruchu "na mieście" naprawdę duża część siedzi w domu, w parkach pomimo zdjęć w TV też nie ma cały czas tłumów. Ludzie bagatelizujący takie sytuacje są, byli i będą.... oby było ich jak najmniej.

Natomiast gdyby rządzący powiedzieli, że będzie przybywało, ale nie tak ostro. Szczyt zachorowań szacują na pierwszą połowę kwietnia i będzie coraz lepiej. Wtedy ta wahająca się część społeczeństwa, która trochę się przejmuje, a trochę się nie przejmuje, mogłaby by stwierdzić, nie jest tak źle robimy swoje i wtedy "flattening the curve" poszłoby w diabły.

Dlatego wg mnie dzisiaj podsycanie atmosfery strachu jest na rękę opanowaniu całej sytuacji.

Z drugiej strony gospodarka dostaje młotem przez łeb. Po koronawirusie zaczną się bankructwa, upadłości, problemy, dramaty, w tym też rodzinne. Tu też będą straty, w tym niestety zgony też z powodów finansowych (zawały, depresje, samobójstwa)...

Globalnie wygranymi będą Chiny, ogarnęli temat u siebie, fabryki pracują, będą zdobywać rynki,/udziały rynkowe, niosą pomoc światu.

na giełdzie chińskiej nie widać coronavirusa. mocno mnie to ciekawi biorąc pod uwagę, że fabryki stały przez miesiąc, a i teraz nie wszystkie wznowiły pracę. Rynek nic...

indeks Shanghai 5m

to co mnie ciekawi to jednoczesne wystąpienie ujemnego szoku podażowo-popytowego. To z mojego prywatnego podwórka: Już teraz niektóre zlecenia z zachodniej Europy u moich znajomych są wstrzymywane (poczekajmy, aż się uspokoi), a z drugiej strony komponenty i towary z Chin nie przypływają, bo tam biznesy stoją. Odwołane targi: Niemcy, Włochy, a tam się pozyskuje kontakty, kręci biznesem na kolejne miesiące.

stojąca gospodarka chin wpłynie na stronę podażową, a ogólna panika na świecie na popyt. Na pewno w cenie będzie żywność, leki, paliwa - jak ludzie zaczną szykować się na koniec świata. To spowoduje wzrost inflacji, więc luzowanie ilościowe tylko to pogorszy. Zagwozdka jest naprawdę konkretna. Dziś rządzą nami emocje i o łatwo o czarne wizje.

Poteoretyzujmy blackeye :
Jakbyście mieli teoretyzować to gdyby nagle z globalnej gospodarki uciąć kilka % pp. PKB po obu stronach (popyt/podaż) to?

Safe heaven?
W przypadku wysokiej inflacji gotówka odpada,
obligacje? chyba tylko indeksowane inflacją i mocnych emitentów rządowych,
złoto - jednak tak, nawet po ostatnich spadkach - zastanawialiście skąd te nagłe spadki?

natomiast jakakolwiek dobra informacja o szczepionce czy wygaszeniu "dziada" powoduje powrót zieleni.

dużo zależy od timingu, każdy tydzień to mega straty i większą dziurę w łańcuchach dostaw w Naszej globalnej mieścinie.

Mega ciekawa sytuacja :)

a widzisz, nie wiedziałem o tym ustawowym minimum. Dzięki za info !

Hej

Jak się zapatrujesz na BSC Druk po przejęciu i ogłoszeniu wezwania po 40,38 zł? Cena niższa niż rynkowa, wezwanie musieli i chcieli zrobić, bo chcą skupić do 100% papieru. Spółka fajna, natomiast wezwanie tu zmienia grę.

link

pytek21 napisał(a):

- wydaje mi się że ograniczenie dni handlowych spowoduje ze ludzie bądą szybciej i mniej racjonalnie podejmowac decyzje zakupowe (in plus dla CCC) oraz wzrośnie udział e-com.

Dlatego mnie to dziwi... moze jest jeszcze cos o czym nie wiemy... takie dywagacje

co do mojego cytatu to wg mnie dane o spadkach ruchu w galerii to wypadkowa tego co pisałem powyżej + rosnący udział ecom. retail naziemny czeka trudna przeprawa z rzeczywistością.

a Internet to droga obsługa (logistyka - wzrost płacy minimalnej tu też mocno uderzy, obsługa zwrotów)

pierwszy z brzegu artykuł :)

na razie stoję z boku i patrze, nie widzę przesłanek na najbliższe kwartały na poprawę.

Myślę, że retail jako taki ma kolejne wyzwania, a w przypadku CCC to:

- mniej dni handlowych w 2020 i kontynuacja w kolejnych latach - dodatkowy wpływ in minus na sprzedaż w tym LFL - to dotyczy całego retailu w PL,
- wzrost płacy minimalnej - automatyzacja procesów sprzedażowych itp. - to dotyczy całego retailu w PL,
- podatek handlowy - wprowadzą pewnie w połowie tego roku, a to w przypadku CCC będą dziesiątki milionów złotych, to dotyczy całego retailu w PL,
- ograniczona podaż nowej powierzchni handlowych - już bardzo małe miejscowości mają Parki Handlowe - czyli już nie za bardzo jest gdzie rosnąć. W przypadku CCC sklepy po 600-800 m2 w małych miasteczkach to według mnie zbyt duża powierzchnia. pozostaje rozwój zagraniczny, a ten jest i trudny i kosztowny,
- niezagrożona (na razie blackeye ) pozycja lidera w PL, Deichmann jest daleko w tyle,
- lider ecommerce i dynamika rozwoju - dobra handlowo platforma do skalowania biznesu. Tutaj jest wykonany kawał dobrej roboty, ale marżowość co do zasady w necie jest niższa (Zalando ma segment obuwiniczy i będzie walczył o swoje - więc tutaj będzie starcie w EU z gigantem),

więc spółka stabilna, ale z wieloma wyzwaniami zwłaszcza w tym roku.

Na dziś do obserwacji i wg mnie kupna ze względu na pozycję rynkową ale przeceny końca na razie nie widzę, sygnałów odwrócenia trendu brak.

Hej

Chciałem podpytać o termin wdrożenia CAGR do skanera. Czy coś już wiadomo?

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 23 października 2020 09:22:05
Liczba wpisów: 364
[0,10% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,417 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d