pixelg
PYRAMID - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

PYRAMID [PDG]

AKTUALNY KURS: 67,10 zł (+0,45%) 18-05-2021 16:43
kholat
8
Wpisów: 135
Wysłane: 22 sierpnia 2020 16:25:30 przy kursie: 128,00 zł
Spadło 12% przez tego newsa, bo ktoś prawdopodobnie wiedział o tym wcześniej, tak samo jak dzień wcześniej przy kursie 170 ktoś spuścił pakiet do 146 zł bo prawdopodobnie wcześniej dostał cynk o niespodziewanym wydaniu Prologu tego samego dnia po sesji. Tu tkwi sedno w niesprawiedliwym zachowaniu insajderów i prawdopodobne wykorzystanie infoemacji poufnych w tych dwóch przypadkach w ciągu zaledwie dwóch sesji. Ja przynajmniej straciłem do tej spółki zaufanie po takich zagrywkach, gdybym wiedział o tym, że po sesji w czwartek zamierzają wypuścić Prolog to na pewno pozbyłbym się akcji tak jak robię przed każdą premierą, bo to zbyt duże ryzyko zostawać na noc z akcjami. A tak ktoś w czwartek na koniec postąpił ewidentnie nie fair wykorzystując informację od insajda (albo sam insajd to wykrorzystał) o premierze Prologu nie dając innym szans na podjęcie decyzji. Dla mnie to ewidentne Shame on you

no i co to za lock up, który pozwala na sprzedaż akcji d'oh! Sick salute
Edytowany: 22 sierpnia 2020 16:37

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
147
Wpisów: 1 535
Wysłane: 22 sierpnia 2020 16:29:53 przy kursie: 128,00 zł
chris_martin napisał(a):

Muszą być też powody korporacyjne które zna insider: spadki ocen produktu w wew testach, zerowa dynamika wishlisty etc... coś musi być na rzeczy

Insynuacje bez żadnego pokrycia w faktach, z dopiskiem "musi".
Czy ty zamierzasz tu jakąś filię bankiera założyć ?

Scarry
179
Wpisów: 4 893
Wysłane: 22 sierpnia 2020 16:45:17 przy kursie: 128,00 zł
chris_martin napisał(a):
Lock- up to lock- up.

Muszą być też powody korporacyjne które zna insider: spadki ocen produktu w wew testach, zerowa dynamika wishlisty etc... coś musi być na rzeczy

To akurat straszna bzdura, bo wtedy sprzedaje się tak jak np prezesi Farm51, wszystko albo większościowe pakiety, a nie 0,5 % stanu posiadania. To co napisałeś jest tak nielogiczne ze aż ręce opadają.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 22 sierpnia 2020 17:00

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 22 sierpnia 2020 18:37:28 przy kursie: 128,00 zł
Nie rozumiem
Albo prezes się zobowiązał do lock- upu alboe się nie zobowiązał do lock-up'u.

Jeśli się zobowiazal to obowiązuje insidera lock-up chyba ze jest w posiadaniu istotnej wiedzy.....

Everything you know is wrong.........

Scarry
179
Wysłane: 23 sierpnia 2020 03:29:55 przy kursie: 128,00 zł
To ja nie rozumiem co piszesz - prezes zobowiązał się do lockupu do sumy 50 zł za akcje. Jedyne zobowiązanie formalne jakie podjął. Drugie, nieformalne, to jego odpowiedź na list akcjonariusza, w którym zaznacza ze sprzedał to 0,5% stanu posiadania i nie zamierza więcej.

I rzucasz znowu insynuacje bez pokrycia. To jest totalnie niepoważne.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 23 sierpnia 2020 03:32

Elemis
Elemis PREMIUM
72
Wpisów: 314
Wysłane: 23 sierpnia 2020 09:53:33 przy kursie: 128,00 zł
A ja przekornie napiszę - że bardzo mnie cieszy ta cała draka. Taka szybka i bolesna lekcja PR -u może panu prezesowi przynieść same korzyści na przyszłość. Póki co mamy taki szał na gamingi, że wymiar kary będzie tu raczej mały. Dużo nauki niewielkim kosztem....

Przyznam szczerze, że sam się nauczyłem też dość sporo.

Po pierwsze - naprawdę niewiele osób czyta dokumenty informacyjne. Nawet te newralgiczne fragmenty. Przecież kolega @indyan dwukrotnie podawał nawet dokładną stronę DI obejmującą ostatnie transakcje na spółce. Stoi tam jak wół:

Inwestor 52* 2 000 B 50,00 23.07.2020
Inwestor 58* 12 000 B 50,00 23.07.2020

* transakcja zawarta w okresie obowiązywania umowy lock-up po cenie transakcyjnej na poziomie 50,00 zł za jedną akcję,
w związku z czym nie stanowi ona złamania zobowiązania do niezbywania akcji Emitenta

Wydaje mi się, że już troszkę ten biznes rozumiem. Wiem z jakimi wyrzeczeniami wiąże się często zakładanie własnego studia. Ile przy tym harówy, stresu, nieprzespanych nocy. Wiem też, że wielu myśli że prezesi start upów jeżdża betami a ten biznes kojarzy ze złotem i łańcuchami. Zatem siedziałem sobie cicho. Bo też uważam, że każdy ma prawo pieniężyć swój sukces.

Teraz jednak zdecydowałem się odezwać, bo sprawa stała się szkodliwa, a pan prezes zupełnie nieświadomie zadziałał mocno na niekorzyść swojego dziecka. Zaserwował sobie pasztet, który będzie musiał zjeść, a ludzie broniący go w dobrej wierze często tylko dolewają oliwy do ognia.

Cytat:

Może potrzebował kupić żonie samochód albo zrobić remont kuchni

Cytat:

Może życie przycisnęło i wyjścia nie było..

Po upłynnieniu waloru za sumę 700 tysięcy złotych, miesiąc później potrzebował pieniążków na samochód dla żony? Życie, życie jest nowelą.......

No i mój ulubiony. Nie podejrzewam autora o złą wolę. Raczej omsknięcie pióra...

Cytat:

Dlaczego sprzedał akcje teraz i przed debiutem, skoro były emisje? Bo emisje poszły za gorsze i w całości do spółki, teraz niewielka ilość akcji ma wartość kosztów egzystencji na np. 2 lata, a facet nie jest robotem ani wegetującym emerytem i musi normalnie żyć, aby mógł prowadzić firmę i tworzyć sensowne projekty.

Pan prezes sprzedał w sumie akcji za 700 000 + 135 000 = 835 000 złotych. Dzieląc to na 24 ( 2 lata ) otrzymujemy 35 000 złotych miesięcznie. Rzeczywiście - tylko krok od wegetacji i niewiele ponad koszty egzystencjalne. Albo suma, za którą miesięcznie umieją startować mające wielkie aspiracje całe studia z branży Gamedev...... takie właśnie dłubiące sobie wieczorami przy projektach, żeby było tanio, żeby walczyć o swoje marzenia.....

W szczerość intencji pana prezesa wierzę. O tym, że nie miał pojęcia jaką reakcję wywoła jego sprzedaż też. Ale nawet fakt, że po rynku krąży jego list ( nie weryfikowałem autentyczności - bazuję na informacji od kolegi z forum ) z cytatami:
"Nie jestem giełdowym ekspertem" - a ma pan takowego w firmie?
"natomiast była to sprzedaż tak niewielkiej ilości akcji: 1500 szt"-135 000 pln to dla wielu suma jakiej nie uda im się odłożyć przez dekadę życia pomimo usilnych starań i wyrzeczeń
"Informacja o przeprowadzonej transakcji została opublikowana pod koniec dnia, w czasie którego były bardzo duże obroty i nie powinna mieć żadnego wpływu na kurs akcji" - czy mam to czytać jako "Chciałem się przemknąć. Liczyłem, że nikt się nie połapie"?
"nie planuję więcej sprzedawać ani jednej akcji." - czy nie jest to informacja cenotwórcza, o której każdy uczestnik rynku powinien się dowiedzieć w tym samym momencie?
nie wygląda moim zdaniem dobrze

Na koniec jeszcze raz. Ja Piramidzie mocno kibicuję. Wierzę, że odniesie sukces. Nie posądzam, pana prezesa o jakieś niecne zamiary lub cyniczną grę. Uważam jednak, że dobrze się stało że rynek zareagował jak zareagował.

Edytowany: 23 sierpnia 2020 09:59

Elemis
Elemis PREMIUM
72
Wpisów: 314
Wysłane: 23 sierpnia 2020 13:22:28 przy kursie: 128,00 zł
Jako że nie mogę edytować - gwoli ścisłości. Pan prezes sprzedał akcje po średniej cenie 135pln a nie o łącznej wartości 135 000 złotych. Wartość sprzedanych na rynku akcji to ponad 200 000 pln. Prostuję i przepraszam za nieścisłość salute

Nasdaq
0
Wpisów: 142
Wysłane: 23 sierpnia 2020 14:07:18 przy kursie: 128,00 zł
Pablo77x napisał(a):
Info z innego forum, odpowiedz prezesa Pyramid games na temat sprzedaży akcji. Korespondencja na 100% prawdziwa, potwierdzona.

Dzień dobry, Nie jestem giełdowym ekspertem natomiast była to sprzedaż tak niewielkiej ilości akcji: 1500 szt. (czyli 0,001% akcji) po cenie rynkowej 135 zł jest całkowicie legalna i liczyłem, że po 10 latach mojej pracy po kilkanaście godzin dziennie bez wynagrodzenia i inwestowania we własną firmę spotka się to ze zrozumieniem. Informacja o przeprowadzonej transakcji została opublikowana pod koniec dnia, w czasie którego były bardzo duże obroty i nie powinna mieć żadnego wpływu na kurs akcji. Była to jedyna transakcja jaką planowałem i nie zamierzam sprzedawać ani jednej akcji więcej. W kwestii szczegółów lock-upu odsyłam Pana do Dokumentu Informacyjnego:pyramid.games/wp-content/uploa... dokładnie na stronie 129 DI jest informacja o szczegółach zawartego Lock-Upu zgodnie z którym obowiązuje on do ceny 50 zł za akcję (cena 135 zł znacznie ją przewyższa). Jednak tak jak pisałem wyżej, nie planuję więcej sprzedawać ani jednej akcji.Na koniec chciałbym poprosić o wyrozumiałość ponieważ otrzymuję w tej sprawie wiele pytań, chciałbym skupić się na tworzeniu gier i realizacji planów spółki którą zbudowałem i którą planuję długo rozwijać. Z poważaniem,-- Jacek Wyszyński CEO/CTO ▲ Pyramid Games S.A. al. Kraśnicka 35, 20-718 Lublin, Poland

dzięki, fajna ta odpowiedź od Prezesa, jak dla mnie całkowicie uspokajająca i wyczerpująca temat, który chyba już czas zamknąć, ileż można rozpisywać się o tym, że coś sprzedał. Jego prawo, przecież firma od tego się nie zawaliła, już bez przesady. Tu właścicielem jest Playway, a Prezes ma prawo poczuć namacalnie wzrost wartości swojej firmy, w którą włożył mnóstwo pracy, by być na tym poziomie co jest.

Utnapisztim
27
Wpisów: 762
Wysłane: 23 sierpnia 2020 14:55:43 przy kursie: 128,00 zł
Dobrą praktyką jest nie sprzedawanie przez członków zaządu akcji bezpośrednio poprzez rynek zwłaszcza zaraz po dużych wzrostach kursu - to zawsze kiepsko będzie wyglądać. Tu jeszcze dochodzi krótki staż giełdowy spółki (która wynikowo wcale mocarzem bynajmniej ciągle nie jest) i całkiem niedawna sprzedaż większego pakietu przed debiutem. Tłumaczenie że sprzedaż jakiejkolwiek ilości akcji przez prezesa "nie powinna mieć żadnego wpływu na notowania" wyrozumiale pozostawię bez komentarza. binky

kholat
8
Wpisów: 135
Wysłane: 23 sierpnia 2020 18:55:14 przy kursie: 128,00 zł
Zauważcie jeszcze, że prezes tym swoim sprytnym lock-upem wpłynął na zawyżenie ceny akcji, bo jeżeli ktoś chciał od niego kupić akcje, to musiał zapłacić co najmniej 50 zł za sztukę... Think king Liar salute

orzech
55
Wpisów: 709
Wysłane: 23 sierpnia 2020 21:35:50 przy kursie: 128,00 zł
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
To chyba trzeba było jednak pomyśleć troszkę wcześniej co się czyni.
Pewnie jak kurz opadnie to wielu zapomni, ale chyba szkoda tego bałaganu i całej otoczki.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
111
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 534
Wysłane: 24 sierpnia 2020 08:28:27 przy kursie: 128,00 zł
Komunikaty wypuścili w weekend. Prezes dostał już reprymendę.

chris_martin
35
Wysłane: 24 sierpnia 2020 08:45:05 przy kursie: 128,00 zł
Occupying Mars Prologue ..peak players 244 oceny
Tak sobie sredniawo jak na flagowca.....

Scarry
179
Wysłane: 24 sierpnia 2020 08:52:56 przy kursie: 128,00 zł
słabo, i nie słabo.

Jest coś takiego jak sezonowość Chris. DDS miał peak 1000 ale jak wszyscy w kwietniu siedzieli w domach przez szaleństwo koronawirusa, i ilość graczy byla wyjątkowo wyższa nawet niż w zimie, tradycyjnie najlepszym okresie dla gamingu.

Demo wychodzi w środku sezonu wakacyjnego, bez kampanii reklamowej o jego pojaweniu się, firma traktuje je raczej jako jedną z dróg dotarcia do zainteresowania gracza tym tytułem.

Mój szacunek. Ze steamcharts średnia grających to ok 180 osób. Demo to tak ok 2 godzin max gry, mi wystarczyło pół godziny żeby zorientować się w mechanice, zaletach i problemach. Zakładam uśrednioną godzinę spędzenia czasu z demem przez graczy. Da to 4 dni x 24 godziny x 180 = 17 000 graczy jacy zapoznają się z grą w 4 doby, z tego ok. 3/4 kupi grę. Każdy kolejny dzień zwiększy tą pulę zainteresowanych (oczywiście abstrahując od tego że to tylko jeden z wielu kanałów zainteresowania właściwą grą kupujących). No i sama sprzedaż nie będzie w sierpniu ;)

Osobiście uwielbiam gry Paradoxu, Crusader Kings II - mam 900h, Rome Imperator 600, Stellaris z 800h, itd.... nigdy nie grałem w żadne dema, nie oglądam trailerów, tutoriali, po prostu kupuję ich gry

ps. jest już pierwszy patch, a firma zapowiada poprawę tutoriali, tłumaczeń i innych elementów - pięknie reagują !
Edytowany: 24 sierpnia 2020 09:08

pandorinium
46
Wpisów: 907
Wysłane: 24 sierpnia 2020 09:02:28 przy kursie: 84,03 zł
Dlaczego 3/4 kupi grę?

Scarry
179
Wysłane: 24 sierpnia 2020 09:07:47 przy kursie: 84,03 zł
oceny z dema przełożyłem na zainteresowanie - uważasz że tak nie jest?

chris_martin
35
Wysłane: 24 sierpnia 2020 09:21:41 przy kursie: 84,03 zł
Scarry zgoda. Masz racje

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
111
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 534
Wysłane: 24 sierpnia 2020 09:24:36 przy kursie: 84,03 zł
Scarry,

problem w tym, że prolog jest raczej słaby jakościowo. Zbieram teraz informację na temat niedościągnięć. Największa z nich dotyczy jakości grafiki. Reszta innych kwestii growych np. dlaczego naładowana bateria dalej się ładuje, podobno ziemniaki długo kiłekują i w efekcie umierasz z głodu etc.

Słyszałem również, że był na żywo wywiad z prezesem, w którym przestrzegał on gracza przed zniszczeniem śluzy, bo to może mieć swoje konsekwencje. Gracz zniszczył śluzę i nic się nie stało. Pokazuje to niestety podejście do jakości w nie najlepszym świetle.

Reagowanie na niedoróbki jest na pewno w cenie ale wydaje mi się, że części z nich można byłoby uniknąć gdyby mieli odpowiednie procedury kontroli jakości. To ja jako osoba z poza spółki mam informację o błędach a oni nie mogli tego wcześniej zweryfikować. Pewno mogli ale nie zweryfikowali. To wskazuje na błąd systemowy w spółce i źle świadczy o kadrze zarządzającej.

pandorinium
46
Wpisów: 907
Wysłane: 24 sierpnia 2020 09:28:41 przy kursie: 84,03 zł
Scarry napisał(a):
oceny z dema przełożyłem na zainteresowanie - uważasz że tak nie jest?

Może tak, może nie. Nie siedzę w głowach kilkunastu tysięcy graczy aby wiedzieć czy kupią grę, czy nie.

Scarry
179
Wysłane: 24 sierpnia 2020 09:34:22 przy kursie: 84,03 zł
1ketjoW napisał(a):
Scarry,

przecież to samo napisałem wyżej w swojej opinii o demie. Brakuje opcji graficznych, co jest generalnie relatywnie proste do dodania i poprawienia tutoriali (jeszcze prostsze) i poprawienia płynności sterowania myszką. Poza tym nie musisz zbierać do tego opinii, wystarczy zainstalować darmowe demo.

Wiesz jak bardzo niedopracowane bywają sandboxy Paradoxu przy premierze (mimo parunastu lat doświadczenia firmy)? Przy tym stopniu skomplikowania liczy się właśnie mrówcza praca przez wiele miesięcy/lat od wydania właściwej gry żeby gracze chcieli w nią grać. Ich gry odnoszą często sukces po pół roku-roku od premiery.
Edytowany: 24 sierpnia 2020 09:43

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12