pixelg
PYRAMID - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

PYRAMID [PDG]

AKTUALNY KURS: 67,10 zł (+0,45%) 18-05-2021 16:43
aircanada15
aircanada15 PREMIUM
147
Wpisów: 1 536
Wysłane: 21 sierpnia 2020 21:58:05 przy kursie: 128,00 zł
Sprzedaż akcji to niemiłe zaskoczenie. Wolumen maleńki, ale sam fakt, że miało to miejsce już drugiego dnia notowań... Ja dzisiaj utwierdziłem się w przekonaniu, że na podobne lock-upy akcji nie ma co się oglądać. Skoro można go zerwać za opłatą umowną na rzecz AD, czy nawet bez konsekwencji, jeśli wspomniany AD wyrazi zgodę (nie zdziwiłoby mnie to).

Przedmówcom polecam zapoznać się z polityką promowaną przez szefa Playway. On zachęca zarządy spółek-córek do oszczędzania na swoich pensjach, co implikuje później przy debiutach częściowe "cashowanie". Szkoda, że prezes Pyramid nie dał rady wytrzymać umownego pół roku.
Koniec końców pieniądz rządzi, a pewnie część osób rozumie, że 200 tys. zł dziś, może być cenniejsze niż 400 tys. za miesiąc.
Edytowany: 21 sierpnia 2020 22:01

Vox
133
Wpisów: 6 621
Wysłane: 21 sierpnia 2020 22:05:24 przy kursie: 128,00 zł
Cytat:
Ja dzisiaj utwierdziłem się w przekonaniu, że na podobne lock-upy akcji nie ma co się oglądać

czyli prezes złamał lock-up 6 miesięczny?
Edytowany: 21 sierpnia 2020 22:05

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
147
Wysłane: 21 sierpnia 2020 22:39:24 przy kursie: 128,00 zł
Lock-up prezesa dopuszczał złamanie jego warunków w przypadku uzyskania zgody autoryzowanego doradcy. To taka nasza giełdowa rzeczywistość Boo hoo!

andbil9782
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 14
Wysłane: 21 sierpnia 2020 22:57:32 przy kursie: 128,00 zł
Zawody robotów ERC 2020 we wrześniu w hybrydowej formule

Do finału tegorocznej edycji zawodów łazików marsjańskich "ERC Space and Robotics Event" zakwalifikowały się 33 zespoły z 14 krajów świata. Wśród nich znajdują się zarówno zawodnicy, którzy w konkursie ERC biorą udział od lat, jak i debiutujący reprezentanci Peru, Rosji czy Niemiec.

W ramach ERC 2020 studio Pyramid Games S.A. zorganizuje e-turniej w wyprodukowanej przez Polaków grze Mars Rover Simulator. Uczestnicy wcielą się w rolę mechaników naprawiających i konserwujących łaziki w jednej z pierwszych kolonii marsjańskich.

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 22 sierpnia 2020 08:59:56 przy kursie: 128,00 zł
Lock-up loose up......

Fatalna postawa pana prezesa.... nie wierzy w przyszły sukces spolki...? Nie rozumiem tej postawy korporacyjnej......
Everything you know is wrong.........

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
147
Wysłane: 22 sierpnia 2020 10:45:52 przy kursie: 128,00 zł
"Fatalna postawa pana prezesa.... nie wierzy w przyszły sukces spolki...? "

Brak logiki w twoim pytaniu. Z pakietu 261,5 tys. sprzedał 1,5 tys. To ma być zabezpieczenie przed porażką projektu ?
Niepobieranie pensji przez dłuższy czas w celu obniżania kosztów rodzi właśnie takie transakcje.

Elemis
Elemis PREMIUM
72
Wpisów: 314
Wysłane: 22 sierpnia 2020 11:35:05 przy kursie: 128,00 zł
aircanada napisał(a):

Z pakietu 261,5 tys. sprzedał 1,5 tys. To ma być zabezpieczenie przed porażką projektu ?
Niepobieranie pensji przez dłuższy czas w celu obniżania kosztów rodzi właśnie takie transakcje.

No niby tak. Z drugiej strony cały pozytywny obraz " oszczędnego " i przyjaznego inwestorom studia poszedł się sex dla zawrotnej sumy 135 000 pln ( minus Belka ). Wydźwięk zatem dla mnie jest taki, że prezes albo kompletnie nie ma rozeznania w meandrach PR owych ( bardzo źle), albo ma je głęboko w booty ( gorzej ).

No albo nie umie zarządzać swoimi prywatnymi finansami na tyle, że znalazł się kompletnie pod bramką, a jego znajomi wiedząc o jego niefrasobliwości nie zdecydowali mu się pożyczyć nawet na procent bigsmurf

Tak czy siak - piramidalna głupota headbang

007
007 PREMIUM
14
Wpisów: 317
Wysłane: 22 sierpnia 2020 11:56:58 przy kursie: 128,00 zł
Kali mieć akcje to je sprzeda jak mu będzie pasować, a jak prezes sprzedać akcje to już jest głupota.

Na tym polega giełda, że każdy sprzedaje i kupuje zgodnie z jego własnym interesem. Te 1,5 tyś to raptem 0,57% jego akcji i 0,12% całości. Może potrzebował kupić żonie samochód albo zrobić remont kuchni. Jeżeli tak jest polityka PlayWay, że prezesi spółek zarabiają głównie dzięki wzrostowi wartości spółek to trudno mi sobie wyobrazić bardziej uczciwą formę wynagradzania zarządu.

chris_martin
35
Wysłane: 22 sierpnia 2020 12:14:37 przy kursie: 128,00 zł
261 tys to cena godna zlamania złotej zasady lock-up ?
Żadna kwota nie jest warta zszarganej reputacji , szczegolnie spolki publicznej. O KNF i WGPW czy akcjonariuszach mniejszościowych nie wspominając.

kojo
kojo PREMIUM
20
Wpisów: 149
Wysłane: 22 sierpnia 2020 12:31:27 przy kursie: 128,00 zł
007 napisał(a):
Kali mieć akcje to je sprzeda jak mu będzie pasować, a jak prezes sprzedać akcje to już jest głupota.

Na tym polega giełda, że każdy sprzedaje i kupuje zgodnie z jego własnym interesem. Te 1,5 tyś to raptem 0,57% jego akcji i 0,12% całości. Może potrzebował kupić żonie samochód albo zrobić remont kuchni. Jeżeli tak jest polityka PlayWay, że prezesi spółek zarabiają głównie dzięki wzrostowi wartości spółek to trudno mi sobie wyobrazić bardziej uczciwą formę wynagradzania zarządu.

Dokładnie. Ja rozumiem - zasady, savoir vivre, reputacja. Ale z drugiej strony mamy zwykłego zjadacza chleba. Nikt z nas nie zna jego osobistej sytuacji, a większość ocenia -na podstawie sprzedaży kompletnie nieznacznego pakietu, za który nie kupi sobie nawet mieszkania czy lepszego samochodu. Może życie przycisnęło i wyjścia nie było.. powodów może być wiele. Krytyka bez świadomości powodu jest nie na miejscu. Takie przynajmniej jest moje zdanie.

007
007 PREMIUM
14
Wpisów: 317
Wysłane: 22 sierpnia 2020 12:47:41 przy kursie: 128,00 zł
@Chris
Reputacja prezesa będzie pochodną zysków spółki, szybkości rozwoju i traktowania akcjonariuszy mniejszościowych w uczciwy sposób np. poprzez wypłatę dywidendy. Sprzedaż akcji których jest właścicielem nie ma żadnego wpływu na wartość wewnętrzną akcji, może jedynie być sygnałem, że coś niedobrego dzieje się w spółce. Może też sugerować że kapitalizacja odbiega od wartości spółki, tyle że trudno o to obwiniać prezesa, że inwestorzy kupują akcje be opamiętania.

Dla inwestora długoterminowego, cała ta idea lock up’u jest niepotrzebnym mydleniem oczu, bo skoro zakładamy się, że kupujemy akcje na kilka lat to co to za różnica czy ktoś inny sprzeda swój pakiet teraz czy za miesiąc czy za rok.

W przypadku sprzedaży akcji przez zarząd trzeba po prostu przeanalizować jakie są możliwe powody i zdecydować czy dalsze trzymanie akcji jest uzasadnione. Psioczenie na to, że ktoś korzysta ze swoich praw nie ma żadnego sensu.

GRAF78
44
Wpisów: 1 242
Wysłane: 22 sierpnia 2020 13:19:54 przy kursie: 128,00 zł
chris_martin napisał(a):
Lock-up loose up......

Fatalna postawa pana prezesa.... nie wierzy w przyszły sukces spolki...? Nie rozumiem tej postawy korporacyjnej......

a ja nie rozumiem postawy niektorych inwestorow?
a z czego ma żyć Prezes każdego Studia?
prosze o wyjaśnienie bo:
- sprzedać akcji nie może
- pensji tez lepiej żeby nie brał bo znow wyższe koszta zarządu do prowadzają do wściekłości drobnych
Rozumiem ze chcelibyście aby Prezesi byli wolontariuszami i w imię waszych zysków za darmo harowali po 12 godzin dziennie pisząc gry i zarządzając Spółka.

Pozycja
5
Wpisów: 14
Wysłane: 22 sierpnia 2020 13:22:05 przy kursie: 128,00 zł
Ile zarabia prezes pyramid za pracę w (dla) tej spółce? 0 zł.
Ile akcji sprzedał przed debiutem, ok. pół roku temu? Podobna wartość.
To z czego żył do tej pory? Z programowania freelancerowego wieczorami i weekendami, gdy nie zajmował się spółką.
Po co sprzedawał te akcje? Prawdopodobnie aby cały czas poświęcić teraz spółce, a będzie go potrzebował mnóstwo.
Dlaczego sprzedał akcje teraz i przed debiutem, skoro były emisje? Bo emisje poszły za gorsze i w całości do spółki, teraz niewielka ilość akcji ma wartość kosztów egzystencji na np. 2 lata, a facet nie jest robotem ani wegetującym emerytem i musi normalnie żyć, aby mógł prowadzić firmę i tworzyć sensowne projekty.

Skąd to wiem? Trochę chęci + odrobinę logicznego myślenia.

Czy to dobrze, że sprzedał te akcje? Dziś nie, raczej szkodzi, jutro: nikt nie będzie pamiętał, a korzyści mogą być niewspółmierne do dzisiejszej gównoburzy.

anti
anti PREMIUM
27
Wpisów: 45
Wysłane: 22 sierpnia 2020 14:30:51 przy kursie: 128,00 zł
Gwoli ścisłości, bo chyba nikt nie czyta dokumentów informacyjnych, prezes nie złamał umowy lock-up, bo:

Cytat:
"Zawarta umowa typu lock-up pomiędzy Autoryzowanym Doradcą a Panem Jackiem Wyszyńskim dopuszcza możliwość zbycia objętych ww. zobowiązaniem akcji po cenie transakcyjnej wynoszącej co najmniej 50,00 zł za jedną akcję"

newconnect.pl/pub/NEWCONNECT/d...

Przy obecnych cenach efektywnie nie obowiązują żadne lockupy. Sprzedaż akcji przez prezesa nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę że w lipcu był gotowy sprzedawać po znacznie niższej cenie:

Cytat:
W dniu 23 lipca 2020 r. Pan Jacek Wyszyński zawarł dwie umowy sprzedaży łącznie 14.000 akcji serii B na rzecz dwóch osób fizycznych po cenie transakcyjnej na poziomie 50,00 zł za jedną akcję

W związku z tym, nie do końca przekonuje mnie że potrzebował gotówki - może, różne zdarzenia chodzą po ludziach, ale bardziej prawdopodobne jest, że zwyczajnie wykorzystał okazję do sprzedaży po korzystnej cenie.

Odnośnie pracy za 0 zł - nie ma nic za darmo, fajnie wygląda w sprawozdaniach dopóki po kolejnych sprzedażach pakietów nie pojawi się duży program motywacyjny albo bonusy za "zaległą" pracę. Żeby nie było - nie mam nic przeciwko rozsądnym programom motywacyjnym, czy przyznaniu premii po odniesieniu sukcesu, ale osobiście wolę aby koszty ludzkiej pracy były wykazywane i wypłacane na bieżąco w wartościach rzeczywistych, a nie zaciemniane i przerzucane na rynek kapitałowy, mniej wtedy jest miejsca na nieporozumienia (casus Examobile).

Pablo77x
3
Wpisów: 22
Wysłane: 22 sierpnia 2020 14:34:05 przy kursie: 128,00 zł
Tyle że skoro sprzedaje mimo lock-up, to po co mydlić oczy takimi umowami? Niech jasno powie przed debiutem ze nie zgadza się na żadne ograniczenia i zrobi ze swoimi akcjami co zachce. I to jest fair. A tak to niby się zobowiązał nie sprzedawać, a jak tylko pojawiła się okazja to robi coś zupełnie innego. Sprzedał niewiele z tego co ma, ale lekki smrodek pozostał i to zaraz po debiucie spółki. Oby nie powtórzył takiej operacji przed premierą OM. Shame on you
Edytowany: 22 sierpnia 2020 14:37

Pablo77x
3
Wpisów: 22
Wysłane: 22 sierpnia 2020 15:12:46 przy kursie: 128,00 zł
Info z innego forum, odpowiedz prezesa Pyramid games na temat sprzedaży akcji. Korespondencja na 100% prawdziwa, potwierdzona.

Dzień dobry, Nie jestem giełdowym ekspertem natomiast była to sprzedaż tak niewielkiej ilości akcji: 1500 szt. (czyli 0,001% akcji) po cenie rynkowej 135 zł jest całkowicie legalna i liczyłem, że po 10 latach mojej pracy po kilkanaście godzin dziennie bez wynagrodzenia i inwestowania we własną firmę spotka się to ze zrozumieniem. Informacja o przeprowadzonej transakcji została opublikowana pod koniec dnia, w czasie którego były bardzo duże obroty i nie powinna mieć żadnego wpływu na kurs akcji. Była to jedyna transakcja jaką planowałem i nie zamierzam sprzedawać ani jednej akcji więcej. W kwestii szczegółów lock-upu odsyłam Pana do Dokumentu Informacyjnego:pyramid.games/wp-content/uploa... dokładnie na stronie 129 DI jest informacja o szczegółach zawartego Lock-Upu zgodnie z którym obowiązuje on do ceny 50 zł za akcję (cena 135 zł znacznie ją przewyższa). Jednak tak jak pisałem wyżej, nie planuję więcej sprzedawać ani jednej akcji.Na koniec chciałbym poprosić o wyrozumiałość ponieważ otrzymuję w tej sprawie wiele pytań, chciałbym skupić się na tworzeniu gier i realizacji planów spółki którą zbudowałem i którą planuję długo rozwijać. Z poważaniem,-- Jacek Wyszyński CEO/CTO ▲ Pyramid Games S.A. al. Kraśnicka 35, 20-718 Lublin, Poland

Scarry
179
Wpisów: 4 894
Wysłane: 22 sierpnia 2020 15:25:44 przy kursie: 128,00 zł
GRAF78 napisał(a):
chris_martin napisał(a):
Lock-up loose up......

a ja nie rozumiem postawy niektorych inwestorow?
a z czego ma żyć Prezes każdego Studia?
prosze o wyjaśnienie bo:
- sprzedać akcji nie może
- pensji tez lepiej żeby nie brał bo znow wyższe koszta zarządu do prowadzają do wściekłości drobnych
Rozumiem ze chcelibyście aby Prezesi byli wolontariuszami i w imię waszych zysków za darmo harowali po 12 godzin dziennie pisząc gry i zarządzając Spółka.

Dzięki GRAF ze to napisałeś, właśnie miałem dokładnie taki sam post formułować.

Swoją droga jakoś świadczy to o przegrzaniu całego rynku i dominacji leszczyny na kursie, kiedy tak naprawdę nieistotne info o sprzedaniu 0,5% akcji może natychmiast zaniżyć kurs o 12%. Histeria jakby cały pakiet poszedł.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 22 sierpnia 2020 15:30

anti
anti PREMIUM
27
Wpisów: 45
Wysłane: 22 sierpnia 2020 15:54:28 przy kursie: 128,00 zł
Większość z tej 12% zniżki to zwykła wymiana na sesji, od podania infa o sprzedaży spadło raptem 1,5%.

Prezes się wytłumaczył, obiecał dalej nie sprzedawać, chyba nie ma co wyolbrzymiać i ciągnąć dyskusji. Choć te 10 lat pracy bez płacy o których mówi jest chyba trochę wyolbrzymione bo: 1. Kto się godzi na 10 lat pracy bez zapłaty? 2. Spółka powstała w 2017 r. 3. Gdzie są efekty tych 10 lat pracy - ile gier w tym czasie wydano?

chris_martin
35
Wysłane: 22 sierpnia 2020 16:18:03 przy kursie: 128,00 zł
Lock- up to lock- up.

Muszą być też powody korporacyjne które zna insider: spadki ocen produktu w wew testach, zerowa dynamika wishlisty etc... coś musi być na rzeczy

Utnapisztim
27
Wpisów: 762
Wysłane: 22 sierpnia 2020 16:19:17 przy kursie: 128,00 zł
Każdy powinien otrzymywać godziwe wynagrodzenie za swoją pracę - to oczywiste, ale nie w ten sposób powinien je sobie wypłacać, bo rynek notowań spółek publicznych to nie bankomat. Jak dla mnie lepiej by to wizerunkowo wyglądało jakby dobrym wzorem prezesa Kostowskiego wypłacał sobie dywidendę z osiąganych zysków kiedy jego spółka zacznie jakieś znaczące osiągać, a nie wyrzucał akcje w rynek po 3 dniach notowań na giełdzie korzystając z nadmuchanego na fali spekulacji kursu w czasie koronahossy. Ewentualnie umówiona sprzedaż w pakietach bądź ABB skoro jest popyt na akcje (tylko że wtedy pewnie z byłoby jakimś dyskontem, no trzeba by odżałować te parę %). A najlepiej jakby jednak otrzymywał pensję w spółce - to idzie w koszty działalności a akcjonariusze nie będą mieć poczucia że są nieprzyjemnie zaskakiwani.
Edytowany: 22 sierpnia 2020 16:26

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11