pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Nasdaq

Nasdaq

Ostatnie 10 wpisów
Pablo77x napisał(a):
Info z innego forum, odpowiedz prezesa Pyramid games na temat sprzedaży akcji. Korespondencja na 100% prawdziwa, potwierdzona.

Dzień dobry, Nie jestem giełdowym ekspertem natomiast była to sprzedaż tak niewielkiej ilości akcji: 1500 szt. (czyli 0,001% akcji) po cenie rynkowej 135 zł jest całkowicie legalna i liczyłem, że po 10 latach mojej pracy po kilkanaście godzin dziennie bez wynagrodzenia i inwestowania we własną firmę spotka się to ze zrozumieniem. Informacja o przeprowadzonej transakcji została opublikowana pod koniec dnia, w czasie którego były bardzo duże obroty i nie powinna mieć żadnego wpływu na kurs akcji. Była to jedyna transakcja jaką planowałem i nie zamierzam sprzedawać ani jednej akcji więcej. W kwestii szczegółów lock-upu odsyłam Pana do Dokumentu Informacyjnego:https://pyramid.games/wp-content/uploads/2020/08/PRG_DI_2020_07_31.pdf dokładnie na stronie 129 DI jest informacja o szczegółach zawartego Lock-Upu zgodnie z którym obowiązuje on do ceny 50 zł za akcję (cena 135 zł znacznie ją przewyższa). Jednak tak jak pisałem wyżej, nie planuję więcej sprzedawać ani jednej akcji.Na koniec chciałbym poprosić o wyrozumiałość ponieważ otrzymuję w tej sprawie wiele pytań, chciałbym skupić się na tworzeniu gier i realizacji planów spółki którą zbudowałem i którą planuję długo rozwijać. Z poważaniem,-- Jacek Wyszyński CEO/CTO ▲ Pyramid Games S.A. al. Kraśnicka 35, 20-718 Lublin, Poland

dzięki, fajna ta odpowiedź od Prezesa, jak dla mnie całkowicie uspokajająca i wyczerpująca temat, który chyba już czas zamknąć, ileż można rozpisywać się o tym, że coś sprzedał. Jego prawo, przecież firma od tego się nie zawaliła, już bez przesady. Tu właścicielem jest Playway, a Prezes ma prawo poczuć namacalnie wzrost wartości swojej firmy, w którą włożył mnóstwo pracy, by być na tym poziomie co jest.

@indyan
a od kiedy to autoryzowany doradca wyznacza cenę emisyjną prywatnej spółki, co...?
Jesteś wiele lat na forum i na giełdzie, a tak podstawowej rzeczy nie wiesz...? d'oh!

[Moderator: Uprzejma prośba o konstruktywną treść wpisów. Formułowanie opinii o innych Użytkownikach nie należy do zakresu dopuszczonego na tym forum]

Ja również prosiłbym o dopisanie mnie do listy uczestników i kupno Ultimate Games. Uzasadnienie:dużo nowych premier gier.

Zgłaszam się do konkursu, zakup ULTIMATE GAMES,
uzasadnienie: sporo nadchodzących gier + wydawnictwo na Nintendo

kostroma napisał(a):
W żadnym miejscu nie napisałem, nawet nie sugerowałem, że ITF odpowiada za to, że kluczowy kontrahent nie płaci. Nie wiem skąd wyciągnąłeś ten wniosek.

Czy ma coś wspólnego? Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić i tego się nie dowiemy.

Pozdrawiam salute

A jak oceniasz ryzyko bankructwa...???

Nie bardzo rozumiem pytania, przecież wejdziesz na ich raporty roczne i masz tak:
w 2016 wzrost przychodów o ok.25%, a zysku netto wzrost o 130%
w 2017 wzrost przychodów o 40%, a wzrost zysku o 140%
Nie wiem więc o czym piszesz...

A w tym roku w ost. raporcie masz napisane w komentarzu odnośnie tego gdzie poszły koszty, czyli na kupno usług dodatkowych, które będą odsprzedawane z marżą w późniejszych miesiącach.
Spółki "się uczę", obserwuję od dawna, ale dopiero od niedawna zdecydowałem się na stopniową akumulację, bo widzę, ze co miesiąc podają ładne wzrosty biznesu.

p.s. Nie wiem o jakiej firmie produkującej gwoździe piszesz, daj linka...!

kostroma napisał(a):
Taki zabieg literacki Shhh

Tam wszyscy doskonale wiedzieli i wiedzą, co się święci.

salute

A ja nie wiem. Co się święci...???

PBKM zarabiający w SAAS -wywalony z 4% stratą. Za to kupione -choć niewiele- IAI po rewelacyjnych przychodach za wrzesień. Jak na spółkę sprzedającą w SAAS, to 56% wzrostu przychodów w IIIQ zrobiło na mnie wrażenie, jednak PBKM ze swoim kilku/kilkunasto - procentowym wzrostem przychodów to przy IAI kopciuszek. A że w komunikatach spółka zapowiada dalsze wzrosty, to coś takiego lubię.
11B skrócony o połowę (holender z 7% stratą) -zaczyna mnie ten papier "uwierać", bo w sumie trochę nie ma pod co grać. Przy jakimś odbiciu chyba trzeba będzie uciec z reszty pakietu.
Reszta portfela bez zmian, choć dziwię się słabości TEN, jeszcze nie wiem, czy sprzedać resztówkę, czy nie, bo wyniki super, ale coś gaming kiepsko. Ultimate-podobnie z zagwozdką, ale tu przynajmniej sporo premier się szykuje, więc raczej zostawiam, bo i tak mam najmniej, ale dobierać się boję...d'oh! Choć nie przez spółkę, tylko przez negatywny sentyment do całego gamingu.
Ailleron sprzedany po 13,70, ale raczej nie odkupuję, dziś takie czasy, ze jakiś kontrakt to za mało do trzymania, liczą się przychody i zyski na stole, a nie kontrakty, z których ciągle nie widać progresji zysków..

akcje sprzedawał PDM i w żadnym wypadku nie jest to plus dla spółki!
www.polskidm.com.pl/emisje-szc...

GRAF78 napisał(a):
Autoryzowanym doradcą jest Capital One Advisers Sp. z o.o. znany w prowadzenia z sukcesem takich podmiotów jak sławne 11Bitstudios S.A. czy Vivid Games

Jesteś pewien...? a przypadkiem nie sprzedawał akcji PDM słynący ze sprzedawania na potęgę obligacji Get Back oraz Kerdos, czy sprzedawaniem akcji Zortraxa , który do dnia dzisiejszego nie trafił na giełdę...?

I nie sądziłem, ze Ailleron zrobił sie aż tak spekulacyjny, bo sprzedany po kilku godzinach po 13,70, jakiś fart.
Za to dokupione nieco IAI-ta spółka ostatnio pokazuje moc, a wyniki naprawdę fajne, na razie to kilka procent portfela, czy dokupię więcej, to uzalezniam od podania przychodów za III kwartał, a te za kilka dni.

Nowa inwestycja: kupno Ailleron-na razie spekulacyjnie
kupno PBKM

aktualizacja portfela:
1,11Bit (był sprzedany niestety nie na szczycie, bo po 390, ale ... teraz ponownie odkupiony po 350)
2.Ten Square Games -kupiony w IPO, połowa sprzedana po 110, resztę trzymam
3.PGS Software kupiony spekulacyjnie po 11, ale spekulacja póki co nie wychodzi i nie wiem co z tym fantem dalej robić, dalej nie kupuję, bo zachowanie kursu rozczarowuje
4.IAI-nowy nabytek po 26,40, firma faktycznie imponuje tempem wzrostu, bo jest ciągle wysokie i systematyczne, zobaczymy co dalej. Gdyby nie płynność, to być może wszedłbym mocniej, to jedyna rzecz, która mi trochę przeszkadza, więc na razie pakiet testowy za 5% portfela, ale jak dynamika wzrostu utrzyma się też we wrześniu, to kto wie, czy nie dokupię. Na razie papier testuję i się przyglądam.
5. Ultimate Games - podobnie jak wyżej, kupno testowe, ale jeszcze mniej procentowo, bo za ok. 3%. Tu podoba mi się plan wydawniczy, ale P/E już mniej, bo ponad 70, co czyni papier stosunkowo drogi, ale zobaczymy, jeśli plan wydawniczy przełoży się na wyniki, to może wskaźniki się schłodzą. Na razie mam testowo kupiony po średnio 11,50

Sprzedaż TEN i od razu kupno Ultimate Games.
Uzasadnienie: gra pod wyniki za IIIQ.

No to ja jestem drugą zainteresowaną osobą...3some

dywidenda w takiej sytuacji raczej byłaby nieodpowiedzialnością, ja bym to odebrał negatywnie jako rozrzutność, najpierw niech poprawią biznes, bo akcjonariusze tracą

ok, a możesz podesłać linka?

W USA są na 10-ym miejscu:
play.google.com/store/apps/cat...

Nic się nie ustabilizuje, to definitywny koniec spółki.

sahar napisał(a):
Super, że dają dobre infa. Szkoda tylko, że dają takie w trakcie zapisów i teraz tuż przed debiutem.

Czyżbyś sugerował, że potem już nie będzie tak dobrych newsów?

lelo-pakero napisał(a):
Hype na Agony się rozkręca... Trzeba przyznać, że 26 miejsce na Amazonie na PS4 w USA i 23 na PS4 na Gamestopie wyglądają więcej niż obiecująco. Do premiery tymczasem jeszcze blisko 20 dni. SGW3 mógł tylko pomarzyć o takich pozycjach w bestsellerach, w takim okresie przed premierą.

Możesz podać linka...?
Dzięki z góry :)

Poproszę o zakup na debiucie Ten square games...

Oj chłopie, przerażasz tą wiarą w Get Back...!Speak to the hand
Firma bez kasy, a za to z gigantycznym długiem, no jak możesz tu liczyć na 10zł...???
Tu dawno powinieneś był ratować co się da z kapitału, a nie marzyć o rzeczach, których szanse powodzenia wynoszą zero procent.

Johnny Bravo napisał(a):
szkoda, że portfel konkursowy nie ma zdefiniowanych żadnych stoplossów. strata na GBK sięga już 80%, a NST i UFC zbliżają się do -40%... angry3

Słuszna uwaga, wydarzenia na UFC były tak dynamiczne, ze po prostu zapomniałem, iż tu było w portfelu, sorry.
Oczywiście na poniedziałek sprzedaż UFC na otwarciu, chyba nic z tej spółki jednak nie będzie, szkoda.

win1248 napisał(a):
Teraz przed wyborami może to być nośny temat. Ciekawe czy powstaną projekty mające za zadanie pomóc getbekowiczom.

Projekt jest skandaliczny, bo chroni oszustów.

kangoor napisał(a):
dzisiaj Getback dokupione

Czemu nie wywalisz syfa...???
Nie dokupuj chociaż czegoś, co może się całkowicie wywrócić... Speak to the hand

Pozbyłeś się PGS-u...?

No co tu komentować:
KATASTROFA, raport jest szokiem!

Można prosić o analizę tej spółki? Czy da się ocenić wpływ nowego produktu z Google na przyszłe wyniki...?

Tak, ale jak spadnie o połowę, ta cena jest po prostu nienormalnie wysoka i całkowicie odjechana, więc rynek ją wyrównuje do realiów obecnych dochodów.

Cytat:
New connect + niska płynność i są efekty :)

No niby tak, ale niska płynność mogła też spowodować, że kurs mógł zlecieć, bo nie było popytu, a tu jakieś wariactwa się dzieją, bo w zasadzie przez cały rok ciągle w górę, a wyższego P/E w IT jeszcze nie widziałem, o co więc chodzi, że spółka tak kosmicznie drogo wyceniana...? d'oh!

Spółka całkiem ładnie wynikowo rosnąca, ale czy ja dobrze widzę, że tu wedle stockwatcha P/E ponad 70...??? Anxious
Co oni, złoty ten SAAS sprzedają, że rynek ich tak wycenił...?

czemu tak dzisiaj spadło?

No dobrze, skoro nie mogę już wybrać 11 Bit, to niech będzie w takim razie Unified Factory.
Uzasadnienie fundamentalne:
spółka w zeszłym roku podwoiła zysk netto, w bieżącym planuje zarobić niemal o 50% więcej, a że wskaźnik C/Z niewygórowany, bo tylko ok.12, to liczę, że wraz ze wzrostem zysku w jakimś stopniu może przełoży się to również na kurs, zobaczymy.

Uzasadnienie techniczne:
Kurs tworzy coś na wzór dużej formacji ORGR z linią szyi na 11,85, jeśli dojdzie do wybicia, to liczę na szybkie wzrosty o podobnym zasięgu procentowym jak z 9zł na 11,85, zwłaszcza, że konsolidacja już trwa parę tygodni. Czas oczywiście pokaże, czy rozumowanie słusznie, na razie kupujemy i zobaczymy, czy wszystko pójdzie tak jak byśmy chcieli...Think

Zgłaszam się do konkursu, spółkę podam później. Planowałem podać 11 Bit, ale właśnie zobaczyłem, że już ktoś mnie uprzedził, muszę się więc jeszcze zastanowić...Think

Spekulacja nieudana, sprzedałem Clouda z kilkuprocent. stratą. Jesli po tak dobrym raporcie kurs zalicza nowe minimum-to coś mi tu nie gra, wolę stanąć z boku, bo technicznie wygląda słabo.
Natomiast miłą niespodziankę sprawił Unified, którego chciałem też wysypać, ale najpierw technicznie wybił dzisiaj linię trendu spadkowego, a potem po sesji przyszedł raport pokazujący nie 1,3mln zysku jak sobie założyłem, a... 2,4mln ! Przed rokiem mieli 0,9mln zysku netto, więc progres imponujący, a spółka mocno wyprzedana.
Jeszcze nie wiem, czy będę dobierać, zdecyduję rano, ale na pewno porzucam myśl o sprzedaży...! P/E zaledwie 12.

Zakup Cloud Technologies, na razie mały pakiecik i póki co spekulacyjnie. Raport wydał mi się rewelacyjny (wzrost zysku o 70%), a C/Z 13, ale spółki za bardzo nie znam, więc zobaczymy co z tego będzie. Na razie muszę się mocniej wgryźć i wtedy zdecyduję o dalszych ruchach, na chwilę obecną każdy wariant możliwy-albo wywalenie za godzinę, albo dobranie akcji jesli z raportem wszystko ok...Think

Wywaliłem dzisiaj mojego lidera, czyli CDR, uległem panice, ale czas pokaże, czy dobrze,czy nie...d'oh!
Czekam na jutrzejsze wyniki Unified Factory, tu nie wiem jeszcze co robić, wszystko zależy od wyników, jesli mnie spółka rozczaruje i zarobi poniżej 1,3mln to wywalam bez skrupułów, jeśli powyżej, to jeszcze dam szansę.
Co do 11Bit=na razie jestem też rozczarowany i mam rękę na pulsie, bo nieco się obawiam, czy ewentualne dalsze spadki CDR nie będą ciągnąć w dół całej branży, na razie się przyglądam, ale zobaczymy. Powoli szukam nowych spółek, ale wszystko zalezy od nadchodzących raportów finansowych...Think

Cytat:
widać w sierpniu znajomi królika wiedzieli

Jakiego królika...?

CDR pięknie rośnie, aż miło patrzeć.
Natomiast bardzo dziwna sytuacja na Unified, bo rośnie co prawda tylko 1,5%, ale na tak gigantycznym obrocie (drugim w historii spółki), że zagadka o co chodzi...Think No bo chyba nie w wyniku dzisiejszego wywiadu z Prezesem o pierwszych kontraktach w USA, bo nie ma podanych kwot kontraktów, dziwne.

Nowe info:
Cytat:
Warszawa, 12.09.2017 (ISBnews) - Unified Factory ocenia, że realizowany przez tę spółkę plan wejścia na rynek amerykański zaczyna przynosić wymierne efekty dzięki sfinalizowaniu pierwszych projektów w postaci sprzedaży licencji oprogramowania Platformy Customer Service Automation (CSA), poinformował prezes Maciej Okniński. Na początku października spółka odbędzie serię spotkań w USA, celem pozyskania partnerów kapitałowych do uruchomienia systemu ułatwiającego pracę programistom i deweloperom w obszarze analizy tekstu naturalnego (natural language processing, NLP).
"Po uruchomieniu spółki zależnej w USA na początku tego roku, a następnie zatrudnieniu Paula Butlera na stanowisku country managera, udało się nam sfinalizować pierwsze projekty w postaci sprzedaży licencji oprogramowania platformy CSA. Systematycznie budujemy rozpoznawalność naszego brandu i rozszerzamy grono partnerów biznesowych dzięki czemu nawiązaliśmy rozmowy w sprawie włączenia naszych rozwiązań do oferty jednego z największych integratorów oprogramowania na rynku amerykańskim, notowanego na Nasdaq, którego przychody roczne przekraczają 1 mld USD" - powiedział Okniński, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, równie wartościowe jest zainteresowanie, jakie wzbudziła technologia spółki w zakresie procesowania tekstu naturalnego.

"Regularnie prezentujemy różne zastosowania środowiska Menerva i cały koncept spotkał się z zainteresowaniem funduszy oraz inwestorów branżowych. Wiadomo, że szczególnie na rynku amerykańskim projekty sztucznej inteligencji rozwijają się dynamicznie, co wymaga ogromnych nakładów w obszarze NLP, czyli analizy tekstu naturalnego" - dodał prezes.

https://stooq.pl/n/?f=1195498

Wyniki CDR-ja jestem mocno zadowolony, ale zobaczymy czy rynek też...Think
p.s. Portfel bez zmian

Krótkoterminowo? Tak, postrzeganie jest negatywne. Długoterminowo? - Po takim tempie wzrostu zysków nadal pozytywne. Wariactwo na akcjach dzisiaj jak cholera, ale poczekam na więcej informacji...Speak to the hand

Są wyniki Unified:
wzrost zysku o 100% z 1,15mln w zeszłym roku do 2,25mln obecnie :)
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kod:
mod: podmieniono link na wewnętrzny

Dziś pierwsza z moich spółek -Unified Factory- opublikowała raport za II kwartał b.r. Wczoraj się wahałem czy kupić Livechata na spadkach, czy zaryzykować i kupić przed raportem Unifieda z pokrewnej branży. Jednak zaryzykowałem i dobrałem Unifieda po średnio 13,80 i się opłaciło, bo z dzisiejszego raportu jestem mega zadowolony, liczyłem, że spółka będzie mieć wzrost zysku z 1,1mln na ok.1,3mln-nieco ostrożnie, bo mają sporo kosztów rozwojowych,a tu rano miła niespodzianka, bo firma zarobiła aż 2,25mln...! Angel C/Z w tym momencie spada do ok.18,3 Angel
www.igpw.pl/komunikaty/raport/...

Nie, nic nie zamieniałem. Unified Factory mam już od sporego czasu, a PGS po prostu sprzedałem jakiś czas temu (średnio po 14,90) i mam trochę gotówki, z którą czekam na wyniki różnych spółek. Być może dobiorę po wynikach Unified, a może 11 Bit, a może co innego, na ten moment nie wiem. Na razie najwięcej mam CD Projekt, więc dla dywersyfikacji będę lokował pewnie gdzie indziej, ale żadnego scenariusza nie wykluczam, poczekajmy do wyników, wtedy zobaczymy co ewentualnie się spodoba lub co się nie spodoba i trzeba będzie wywalać...d'oh!

Oto skład mojego portfela na dzień dzisiejszy:
CD Projekt
11 Bit
Unified Factory
salute

bankrucik napisał(a):
Wojetek napisał(a):
K 135 szt UFC po 14,30
UFC week

kliknij, aby powiększyć

Korekta na UFC definitywnie zakończona, dziś kurs na obrotach wybija nowy lokalny max więc w końcu wchodzę. Póki co pół pozycji ale zamierzam dobierać do pełnej. Z małych spółek miałem w obserwacji GRN ale w ostatnich dniach mi "odjechało" - cóż pewnie spróbuję je kupić w korekcie. Na TPE chyba uruchomiłem małą lawinę ;)

technicznie to wygląda na wybicie, tak jak piszesz, ale ja mam wątpliwości... bo widziałem sztuczne zamknięcie. w ciągu sesji podaż zasypała całe kupno na 14,3 i tam została i nie było chętnych na akcje, a potem na fixingu zdjęto podaż i 1 zleceniem na kupno 150 akcji zrobiono ładny wykres (typowy malarz wykresówpuke_l ) może jednak ci co nie widzieli sesji a popatrzą tylko na wykres to jutro ruszą na zakupyThink

Faktycznie tego Unifieda ciągle ktoś duży sypie, to było jednak sztuczne podbicie w górę.

ładnie, gratulacje...!wave

Amol napisał(a):
Rekomendacja KUPUJ dla PGS-u:
Cytat:
Trigon DM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla PGS Software od zalecenia "kupuj", z ceną docelową 15,7 zł.

www.bankier.pl/wiadomosc/Trigo...

Podniesienie rekomendacji przez Trigona:
Cytat:
PGS SOFTWARE (Kupuj; 16,7 PLN)
- Bardzo dobry przychodowo kwartał – faktyczny wynik nieznacznie lepszy od danych
szacunkowych (+0,2mln PLN). Zwracamy uwagę, że w 1Q był bardzo dobry układ kalendarza.
Naszym zdaniem sprzedaż 2Q może być na nieznacznie niższym lub porównywalnym poziomie q/
q
- Spółka przyśpieszyła procesy rekrutacyjne. Dodatkowo czeka na efekty nowych osób w działach
sprzedaży (UK), co naszym zdaniem może być zauważalne najwcześniej w 3Q’17. Cały czas
kontynuowane są procesy rekrutacyjne w DACH – w przypadku informacji o sukcesie w kolejnym
kwartale, efekty powinny być widoczne w 2018

www.trigon.pl/files/daily_08_2...

Po ile kupowałeś obie spółki...? Pytam, bo też je dzisiaj dobierałem...wave

Wojetek napisał(a):

UFC z poprzedniego wpisu jak się okazało nie chciało zejść ani grosza niżej i nieźle odbiło. Zostawiam w obserwacji, może jeszcze będzie szansa na sensowne wejście.

Ale trzeba Ci oddać honor, że zwróciłeś uwagę na to, że Unified Factory miało bardzo duże obroty na 12zł i , że koniec spadków był blisko, co się sprawdziło! Natomiast jak pokazali teraz w raporcie wzrost zysków o 70% pomimo bardzo dużych kosztów jednorazowych, to trudno się dziwić, że rośnie na dużym wolumenie. Ja mam na razie delikatnie, by się "wczuć", ale chyba ciekawy temat na długi termin, choć początkowo myślałem o niej czysto spekulacyjnie...Think

wolin napisał(a):
Wiecie od czego wszystko zależy??? Od banków!!!

dlaczego od banków, co masz na myśli...?

Dzięki Wojetek za UFC...! wave Czekamy więc na te 11,50...Think

Wojetek, a co powiedziałbyś o sytuacji technicznej Unified Factory...?

bankrucik napisał(a):
natamiast UNIFIED ma szansę na wyskok....
....a udział UNIFIED w portfelu znacznie wzrósłWhistle[/b][/i]

A dlaczego uważasz, że Unified ma szansę na wyskok? Tylko nie uzasadniaj proszę "ciepłym przyjęciem akcji nowej emisji", bo to za słaby argument. Masz jakieś uzasadnienie fundamentalne dla swej tezy...?
Jaki obecnie Unified stanowi u Ciebie procentowy stan portfela?

le rom napisał(a):
Naród nie może być nadal oglupiany i oszukiwany

Twoje posty świadczą o tym, że jednak może...
Francuzi kupili TP-sę i jako większościowi właściciele mogą robić co chcą, to prawo nabywcy gdybyś tego nie rozumiał i było to za trudne.

Kurs zaskakująco dobrze się trzyma, jak na ostatnie sensacyjne newsy finansowe...blackeye
Niemniej jednak jest to igranie z ogniem...

PGS Soft. znów pokazał najwyższe przychody w historii spółki...:
Cytat:
Zarząd PGS SOFTWARE S.A. ("Spółka", "Emitent") z siedzibą we Wrocławiu niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości informację o przychodach ze sprzedaży osiągniętych w I kwartale 2017 roku.
Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami przybliżona wartość przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2017 roku wyniosła ok. 23 886 tys. zł. co oznacza wzrost o 34,4% w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku. Wzrost liczony w Euro wyniósł 36,2%. W I kwartale 2017 roku Spółka pozyskała 7 nowych klientów.

W stosunku do IV kwartału 2016 roku przychody Emitenta wzrosły o 7,7%. W tym samym okresie wzrost przychodów liczony w Euro wyniósł 10,7%.

Zarząd spodziewa się, że na uzyskany zysk w I kwartale 2017 roku duży pozytywny wpływ bedzie miała wycena transakcji walutowych - będzie to około 2,17 mln zł.

www.bankier.pl/wiadomosc/PGS-S...
Szykuje się też rekordowy zysk netto...d'oh!

Ok, dziękuję, czekamy zatem na potencjalne wybicie szczytu na wykresie tygodniowym, czas pokaże...
No chyba, że na dziennym widać jakieś prawdopodobieństwa w jedną lub drugą stronę...?Think
pozdrowienia wave

Wojetek, jak technicznie oceniasz PGS Software...?

rafsty napisał(a):
Jeśli w spółce nie ma nikogo dominującego, a w akcjonariacie siedzą same fundusze, to prawdopodobnie masz tam towarzystwo wzajemnej adoracji.

A co w przypadku zapowiadanej przez pis reformy likwidacji OFE, czy to oznacza, że Asseco poniekąd będzie -mówiąc w uproszczeniu-państwowe...? Czy dobrze rozumuję, czy jednak to zbyt duże uproszczenie...?Think

Ktoś może wie jaki procent przychodów stanowi eksport w USD...?

Ależ dywidenda...!d'oh!
Cytat:
Bank Pekao rekomenduje wypłatę dywidendy za 2016 rok w wysokości 8,68 zł na akcję, co przekłada się na wskaźnik wypłaty dywidendy 99,9 proc. zysku netto grupy za 2016 rok.

wiadomosci.stockwatch.pl/bank-...

sigo napisał(a):
Jak sądzisz czy taki globalny fundusz, jak ten co przejął Małpke mógłby sobie pozwolić na to, aby nie zapłacić? To takie pytanie niezwiązane z Czerwoną Torebką.

No pewnie, że tak. Wystarczy, że do gry wprowadzą najlepszych prawników to zaraz się znajdą kruczki prawne dzięki którym da się uniknąć zapłaty...

oligas napisał(a):
Kolejny ciekawy raport napełnia me serce radością:)) Jednak prawdziwą zagadką jest czy spółka będzie dalej poprawiać wyniki czy to już sufit. Wcześniejsze lata były zmienne wynikowo. Towarzyszyły też temu różne propozycje zmian struktury właścicielskiej. Dlatego ja podchodzę ostrożnie do aktualnej wyceny.
btn

Wyniki bardzo zadowalające, jedynie faktycznie pytanie co dalej, bo ta sprzedaż przez członka RN jest holender bądź co bądź zastanawiająca...d'oh!

tom239 napisał(a):

Pamiętacie co myśleliście o bogdance i JSW kilka miesięcy temu. PewnieSick albopuke_l .
Więc to samo co teraz o spółkach energetycznych. A co myślicie o JSW teraz? Ktoś coś wspomni chociaż o związkach zawodowych?

Tyle, że JSW jest naprawdę nowoczesna, a elektrownia w Połańcu mòwiąc delikatnie nie wie co to nowoczesność, polecam kiedyś wybrać się do Połańca to zrozumiesz o czym piszę... :-)

konris napisał(a):

szansa na światełku w tunelu jest...

Kopalnie z grupy Tauron, choć będące częścią dużej grupy energetycznej, nie uciekły jednak od realiów rynkowych. Dowodem jest ujemny wynik EBITDA za pierwsze trzy kwartały tego roku. Strata powstała w obszarze wydobycia będzie obciążać także cały roczny bilans Tauronu. Choć jest też i dobra wiadomość: w samym trzecim kwartale 2016 r. wskaźnik EBITDA tego segmentu wyniósł plus 33 mln zł.

Czytaj więcej na biznes.interia.pl/wiadomosci/n...

Fajny artykuł. Ja obawiam się, że spółki energetyczne pomimo potrzeb ogromnych inwestycji i tak będą zmuszone do wysokich dywidend,w końcu potrzeby Państwa rosną, a kto by tam się przejmował jakimiś dużymi spółkami...

Passenger napisał(a):
[quote=oligas] Z jednej strony mamy solidną markę i rozwijająca się firmę, a z drugiej cwaniaków w zarządzie, którzy transferują zyski za pomocą transakcji typu zakup Bioenergii.

Dlaczego uważasz, że zakup Bioenergii to transfer zysków, a nie inwestycja, która na której można zarobić w przyszłości, czy mógłbyś rozwinąć temat...?

@oligas
Może i dobry interes, tylko, że szkoda, kosztem reszty akcjonariuszy... Co mają zrobić ci co zaufali tej spółce i kupowali akcje 10 lat temu...???

krewa napisał(a):

kliknij, aby powiększyć

Ponoć jeden wykres jest lepszy niż tysiąc słów (z czym absolutnie się zgadzam), ale krótki komentarz nie zawadzi. Mamy do czynienia z silnym trendem wzrostowym. Na powyższym wykresie mamy historię ostatnich 5 lat notowań. Schemat zawsze ten sam - fala wzrostowa, korekta (lub korekta + półka) i dalej na północ. W ciągu ostatnich 5 lat korekty nigdy nie znosiły więcej niż 50% poprzedzającej fali wzrostowej. Kolejna rzucająca się w oczy prawidłowość - wybicie szczytu regularnie skutkowało zwyżką do zewnętrznego zniesienia 261,8% fali korekcyjnej.
Obecnie mamy do czynienia z solidnym wykupieniem, sygnalizowanym przez RSI. Warto jednak pamiętać, że w trendzie wzrostowym nie jest to przesłanka do zamykania pozycji. Proszę zobaczyć na odczyt tego oscylatora na przełomie września i października 2013 - notowania miały to w nosie i kontynuowały zwyżkę.
Jeżeli spróbujemy "ubrać" ostatnie 5 lat notowań w kanał i w ten sposób próbować wyznaczać potencjał ruchu, to wzrokowo zahaczymy o poziom >73 zł.

Krewa, ze wszystkim się zgadzam, w ogóle gratuluję bardzo fajnego omówienia...! A RSI w trendzie wzrostowym może długo przebywać w sferze mocnego wykupienia, tak bywało często i na wielu spółkach, choć oczywiście czujność powinna już być wzmożona, bo korekta nadchodzi nagle i nierzadko dosyć ostro kiedy nikt się nie spodziewa, bo wszyscy są uśpieni stałymi wzrostami...

antyteresa-doskonałe są te Twoje 2 ostatnie omówienia raportów!
Swoją drogą to była kiedyś taka rakieta z silnie rosnącymi zyskami, ech...Eh?

Cytat:
A na poważnie, jak panowie oceniacie nowego sternika?

Chyba lepiej się powstrzymać od komentarza, bo nie byłby zbytnio pozytywny...
Najlepszy był Wiesław Rozłucki, szkoda, że takiego gościa już nie ma na tym stanowisku...

Jak myślicie, ile mogą wypłacić dywidendy...?

leniuch napisał(a):
Dzięki za wszystkie opinie.

Zastanawia mnie aspekt mieszkania jako "lokaty kapitału", także na sytuacje kryzysowe. Jak to oceniacie?

Z wynajmu kasa jest co prawda mała w porównaniu do zainwestowanego kapitału, ale nieruchomości w dobrych lokalizacjach stopniowo drożeją, przynajmniej w dużych miastach, więc mimo wszystko to jest dosyć alternatywna lokata kapitału wobec akcji, które są bez wątpienia dużo bardziej ryzykowne...

Jak dajesz ogarniać tak wiele spółek, zwłaszcza analizować ich raporty...? Angel

Cytat:
Trzęsienie ziemi we władzach XTB

Ale jaka może być przyczyna tego trzęsienia...? Ktoś ma jakiś pomysł...?

Stagnacja może trwać do wyników, ciekawe na ile mocny dolar pomoże, bo trochę spada im tempo przyrostu nowych klientów...Think

Staszka Wokulska napisał(a):
http://orzelsa.com/pl/orzel-sa-platnosc-zobowiazan-objetych-ukladem/

Czy ktoś już dostał przelew?

Pozdrawiam.

Ja ciągle nie...

Cytat:
więc trzymam i czekam na maksymalne przeszacowanie za jakieś 200-300%

Ale NAGANIASZ...
Już ostatnio naganiałeś na Oponeo,a niedługo potem okazało się,że sprzedałeś cały pakiet,nie z nami te numery ...Shame on you

Cytat:
Może nie jest to branża innowacyjna, ale z dużym potencjałem w Polsce o czym świadczy zainteresowanie jej konsolidacją przez fundusz Penta.

Daj spokój,nie wygłupiaj się...color
Penta umoczyła ogromne pieniądze, to ma być dla ciebie autorytet...?blackeye

Ok,rozumiem.
W takim razie chylę czoła,bo jest czego gratulować...salute

To nie masz już 11bit? A można wiedzieć przy jakiej cenie wyszedłeś?Think

Taka uwaga na podstawie ujęcia historycznego: w dniu podawania wyników,niemal za każdym razem był szturm na akcje,wystarczy sprawdzićwave
P.S.Czyżby kolega wyskoczył wcześniej z papierów...Think

Wyniki blisko,bo już 9 maja...Think

Są przychody za Ikwartał 2011...
Cytat:
Zarząd OPONEO.PL S.A. informuje, iż wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez Spółkę w I kwartale 2011 roku wyniosła ponad 24 500 tys. zł i stanowiła ok. 116 % wyników osiągniętych w I kwartale 2011 roku (21 198 tys. zł).
Główną przyczyną uzyskania większych przychodów ze sprzedaży w I kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych, a także rozwój sprzedaży felg oraz opon motocyklowych i ciężarowych.

No to przejmowane przez nich Marketeo po 2 miesiącach miało wzrost dużo większy,bo o 45%...salute

bankrucik napisał(a):
dzisiaj reszte kasy ze sprzedazy K2 zgodnie podzieliłem i dokupiłem;

petrol po 10,79

Gratulacje magnat-czarownica-bankrucik (3 w jednym),kupiłeś/ idealnie na górce...hello1
A teraz spada...wave

Cytat:
dzisiaj był debiut, firma jak na warunki małego parkietu pokazuje i zakłada duże zyski

Tak,jasneLiar
Tylko,że akcje wywalane konkretnie,więc nie dziwię się magnat,że się nazwałeś bankrucik...crybaby

Na GPW na pewno nie,a na NC - nie wiem,ale pewnie są też tutaj jakieś regulacje. Tylko skoro Oponeo kupi 6mln po 2 zł,a kurs np. był poniżej 2zł,a potem trzeba by było robić wycenę kwartalną portfela,to chyba akcjonariusze Oponeo nie byliby szczęśliwi,gdyby Oponeo musiało wykazywać straty na pakiecie Marketeo... W kontekście obaw o "drenowanie zysków",to po prostu nie byłoby dla nich opłacalne,bo oznaczałoby straty Oponeo,a w konsekwencji straty na wycenie papierów Oponeo...

Cytat:
problem moim zdaniem leży w fundamentach. Płynność jest problemem krótkoterminowym, a krótki termin tutaj twa zbyt długo. Proszę przejrzyjcie nieco dokładniej ostatni raport. Gotówka spadła o ponad 50% w stos. do 4 kw. 2009.

ło matko,NO TO CO ???
A akcje oponeo to kupili za co??? Za 2 łopaty i śrubokręt???director bandhead

Ale kupujący poustawiali sobie ładne cyferki...
Grunt-to się dobrze bawić...wave

A jak to widzisz na dziennych,zwłaszcza w kontekście wybicia z wielomiesięcznej konsolidacji i wcześniejszym przebiciu 17,29...?Think

No tak,ale plotka na rynku była już jakiś czas temu,że Gant może obniżyć zysk tegoroczny do 30mln.Parę tygodni temu w TVNCNBC jeden z analityków powiedział,że on zakłada w przypadku Ganta na 2011 właśnie 30mln zysku w związku z przesunięciem niektórych inwestycji...
Więc zaskoczenie jest raczej dla nielicznych,którzy bacznie obserwowali informacji o spółce.
Zobaczymy jak się zamknie,panika na początku była do przewidzenia,pytanie tylko czy tak będzie do końca?Think

Z czego się tak cieszysz,przecież pomimo wyższych przychodów na sprzedaży nadal mają stratę 324tys....angry3
Z zyskownością dalej jest słabo-lightowo ujmując.

Cytat:
Ten kapitał, którego nie ma, tydzień temu pojawił się na ORL i w ciągu paru dni odrobił spadek z 3,10 do 2,40. Ale wiadomo, kupowanie ORL po 2,50 było idiotyzmem, bo przecież na NC kapitał nie napływa, a gdyby ORL miał rosnąć, to by już urósł.

To może teraz kapitał przepłynie z OrzełOpony do Marketeo,zwłaszcza,że na 3zł jest tak opór...?Think
A potem jak się pojawi wywiad w TVNCNBC,to sobie można odbić...salute

Słuszna uwaga Mathuwave
Mnie taki wzrost zysku zadowala,ja -tak jak Orzech i pewnie wielu innych-traktuję inwestycję długoterminowo. Jak tak będą co kwartał mieć wzrosty zysków,to niech sobie na spokojnie kurs rośnie.
Bądźmy szczerzy,niewiele jest spółek na NC, które stabilnie poprawiają zyski,można inwestować gdzie indziej,tylko,że o wtopę bardzo łatwo...salute

Takimi rzeczami,to się nie przejmuj,niech sobie sprzedająwave
Gorzej by było,gdyby spadało,bo firma np. zarobiła tylko 100tys.,albo jeszcze mniej.Wcześniej byli tacy,co sprzedawali poniżej 2zł i jak dzisiaj wyglądają skoro potem skoczyło na 2,25...? salute
Jak uważasz,że jest tanio,to zawsze mozna kupić(jak drogo-to oczywiście sprzedaćwave )

szamot-kb napisał(a):
Zawiadomienie dotyczy zbycia praw poboru od osoby pełniącej w strukturze Spółki funkcję Rady Nadzorczej:

niezle pojechali z koksem
czy po takim info można inwestować w ten walor?
bandhead

Dzisiaj też sprzedawali w jednym rzucie po kilkaset tys. akcji...Think O co tu chodzi?
P.S. Szamot,czy to walenie głową oznacza,że to kupiłeś i właśnie spada jak ten Twój osławiony kiedyś Petrol...? Ty, widzę,że często wchodzisz tam,gdzie kurs leci na łeb na szyję...Zarobiłeś na tym kiedyś,czy zawsze tak samo?

To fakt,zgadzam się w 100%. Pod tym względem to szefostwo Oponeo trochę zlekceważyło ten temat,który interesuje zarówno akcjonariuszy Oponeo jak i Marketeo,Można było ustosunkować się do zdania o parytecie proponowanym przez R.Zawieruszyńskiego,a tak to dalej nic nie wiadomo...
Inna sprawa,że ostatni wywiad z Oponeo był merytorycznie najsłabszy,połowę wywiadu bym wyrzucił,poza prognozą zysków i sprzedażą części samochodowych przez internet,to reszta była chyba dla zabicia czasu.

Zgadza się,że inne spółki nie mają zysku,ale Orzeł póki co chyba też do nich należy,bo wynik za 2010 ma być w okolicach zera...
Na razie spółka ma plany,jeśli je zrealizuje,to może być wart 50mln,ale niech je chociaż częściowo zrealizuje,bo spółek z fajnymi planami jest mnóstwo,a nie wszystkim coś z tego wyszło.Poza tym już raz Orzeł nie wywiązał się z prognoz zysków jak ktoś zauważył na nagraniu z telekonferencji...salute

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 4 grudnia 2020 02:27:48
Liczba wpisów: 141
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,297 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,68% +30 335,88 zł 50 335,88 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d