11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 390,00 zł (+0,78%) 16-08-2019 17:00
baks
Wpisów: 2 126
Wysłane: 28 marca 2019 19:33:18 przy kursie: 368,00 zł
Tu na forum takich dewagacji ani porad nie prowadzimy.
Poza tym każdy powinien mieć własny rozum i inwestować na własną odpowiedzialność a nie szukać kogoś na kogo może zwalić winę w razie gdyby poszło coś nie po myśli ..... po takie porady odsyłam na inne fora "bardziej eksperckie" w takich "poradach" Angel

Tutaj każdy inwestuje na własną odpowiedzialność .... thumbright

A tak na prawdę to odsyłam do ostatnich rekomendacji. Jak ktoś już zauważył podobny wynik na zysku trafnie wytypował jeden z analityków Sant. Tam możesz szukać założeń wysokości kursu przy takich zyskach.
Tyle, że inwestorzy przynajmniej niektórzy na minione wyniki patrzą z przymrużeniem oka bardziej ich interesują perspektywy i umiejętność ich realizacji.
Polecam relację z konferencji i analizy wyników w różnych artykułach.
Wnioski musisz wyciągnąć sam.

Nikt Ci nie doradzi tak dobrze jak sam sobie.
Ja zawsze sam biorę na "własną klatę" decyzje inwestycyjne. Polecam podobne podejście.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

chris_martin
Wpisów: 579
Wysłane: 28 marca 2019 19:44:14 przy kursie: 368,00 zł
Dziejsza reakcja rynku to glownie rekacja na confe i realne bardzo optymistyczne perspektywy rozwoju spolki nie tylko powerponit ale realne dzialania juz podjete :, brawo Panie Miechowski! Cheaup
Everything you know is wrong.........

mlutek68
mlutek68 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 71
Wysłane: 28 marca 2019 20:12:26 przy kursie: 368,00 zł
Oj kolego Baks nie przesadzaj:)
wierzyłem w rekomendacje ma Bit do momentu jak nie spadło z 500 do 250...a przecież miało być 750 i dalsze wzrosty....
Poprzednie raporty tez wcale nie były az takie zle a mimo tego spadło sporo...dlatego tez jestem zdziwiony ze tak to wszystko zareagowało i byłem ciekaw opini kolegów..
a Niby jakie inne forum jest lepsze do wymiany zdan jak nie tutaj....?
bylem np na bankierze, ale jak to przeczytalem co piszą to po roku mi sie odechciało czytac... tutaj widze ze sa normalni ludzie wiec myslem ze sie wymienimy doswiadczeniami i przeczuciami:)...
na innych tez nie jest zbyt ciekawie...
pozdrawiam Baks:) i pisz bardziej otwarcie kasy z zysków Ci nie zabiorę dla wszystkich starszy jesli bedziemy szli z prodem:)

sledzik007
Wpisów: 31
Wysłane: 28 marca 2019 20:19:36 przy kursie: 368,00 zł
Nie widziałem konferencji ale sama prezentacja woow robi. Tak jak tutaj baks i topfacet wspominają rynek rzucił się na przyszłość a nie wyniki bo one były orientacyjnie do przewidzenia.

Co przyszłości to na mnie dość piorunujące wrażenie zrobiła sprzedaż moonlightera na Nitendo Switch bo stanowi ok 30 % całej sprzedaży a pamiętajmy że nie ma tu jeszcze wyników z Japonii
Po drugie dość fajną informacją choć mało znaczącą na wyniki jest to że beatcop na komórki zwrócił się w tydzień. O ile nie ma to znaczenia na beatcopie to TWOM Father promise i Moonlighter mogą dać ciekawe wyniki
Co do wyników to najważniejsze jest Dlc dla Frostpunka wielkości całej gry i to rozpala wizje zysków
Zagadką jest COM bo jest spore zainteresowanie i wyjdzie na wszystkie platformy

myton
Wpisów: 48
Wysłane: 28 marca 2019 21:28:51 przy kursie: 368,00 zł
topfacet napisał(a):
Dziś byli analitycy, dopytywali. Od siebie dodam jeszcze, że była to ich najlepsza konferencja :) Można także było poznać innych użytkowników z forum (pozdrawiam:)) i pogadać na spokojnie.

najlepsza konferencja :) ?! - nie wiem , nie bylem :):) wierzę na słowo :) ..ale na pewno najlepsza prezentacja ! Spółka ma coraz większe portfolio gier i projektów wiec zaczyna się "dziać" na pokładzie. ... nie jest to jeden projekt , który wypali albo nie? , będzie sukcesem lub też i nie !? :) oglądając prezentację poczułem stabilność biznesu ... :) na najbliższy okres..nawet oczekując na P8. pozdrawiam
Edytowany: 28 marca 2019 21:32

007
Wpisów: 203
Wysłane: 28 marca 2019 21:52:20 przy kursie: 368,00 zł
Anty, gdyby kupili akcje i wydali na nie pieniądze to bym się z Tobą zgodził, a skoro nie kupili i nie wydali żadnych pieniędzy to się zgodzić nie mogę. Sprawozdanie jest przecież sprawozdaniem Spółki a nie jej pracowników. Nie jest więc ważne jakie benefity otrzymują pracownicy tylko jaki jest wpływ takiej operacji na wartość dla akcjonariuszy.

Modele mają to do siebie, że zawsze są jakimś uproszczeniem. We wspomnianym przez Ciebie modelu Gordona nie da się sensownie przedstawić tej operacji, a jeżeli już to z pewnością w liczniku powinien być zysk netto plus ta pseudo rezerwa, bo teoretycznie takimi właśnie środkami spółka może dysponować.

Jeżeli każdy czytelnik sprawozdanie wie, że teoretycznie taka jest wycena programu to sam może sobie o tyle
pomniejszyć wynik, a dla osób które nie czytają sprawozdań najwłaściwszym do porównań będzie wynik, który najlepiej obrazuje sytuację spółki, czyli bez sztucznych wyliczanek. Właśnie P/E jest przy obecnej prezentacji całkowicie zaburzone, bo zwiększone o prawie 13% podczas gdy rzeczwisty wpływ wynikający z rozwodnienie to niecałe 2%.

baks
Wysłane: 28 marca 2019 22:34:49 przy kursie: 368,00 zł
mlutek68 napisał(a):
Oj kolego Baks nie przesadzaj:)
wierzyłem w rekomendacje ma Bit do momentu jak nie spadło z 500 do 250...a przecież miało być 750 i dalsze wzrosty....
Poprzednie raporty tez wcale nie były az takie zle a mimo tego spadło sporo...dlatego tez jestem zdziwiony ze tak to wszystko zareagowało i byłem ciekaw opini kolegów..
a Niby jakie inne forum jest lepsze do wymiany zdan jak nie tutaj....?
bylem np na bankierze, ale jak to przeczytalem co piszą to po roku mi sie odechciało czytac... tutaj widze ze sa normalni ludzie wiec myslem ze sie wymienimy doswiadczeniami i przeczuciami:)...
na innych tez nie jest zbyt ciekawie...
pozdrawiam Baks:) i pisz bardziej otwarcie kasy z zysków Ci nie zabiorę dla wszystkich starszy jesli bedziemy szli z prodem:)

Widzisz ta branża jest bardzo specyficzna i bez dogłębnej wiedzy o spółce trudno prawidłowo ocenić wartość spółki.
Cała Giełda a ta branża w szczególności jest podatna na duże zmiany kursów.
Łatwo sugerować różne scenariusze dla spółek.
Szczególnie w okresach spadków przychodów które są spowodowane cyklem produkcyjnym przykładem chociażby CDP największa spółka branży. Wahania przychodów są w skali 10: a nawet więcej.
W okresie znacznych spadków przychodów łatwo wywierać presję której ulegają niedoświadczeni inwestorzy z małym kapitałem którzy są najbardziej czuli na spadki tegoż. Tacy inwestują zazwyczaj krótkoterminowo i najłatwiej ich wystraszyć. To oczywiście uproszczenie sytuacji. Rzeczywistość bywa bardziej skomplikowana.
Są różne modele inwestowania na długo i na krótko.
Jest wielu którzy łapią się okazji tak jak tutaj.
Tyle, że recepty nikt Ci nie poda bo nikt takiej nie ma co kiedy i ile.
Ostatnio Krewa zrobił wykres. Możesz zapytać może wyrysuje dalsze perspektywy.
Tyle, że takie analizy są także warunkowe. Gwarancji nikt Ci nie da na realizację schematu. Trzeba mieć tego świadomość. Po zadanych pytaniach można wnioskować, że brak Ci jeszcze doświadczenia do samodzielnej analizy.
Ja nigdy nie wchodzę w spółki o których nic nie wiem - żelazna zasada.
Ja zawsze liczę na siebie - z różnym skutkiem ale stopniowo do przodu.

Prąd jeśli jest zbyt mocny może wysadzić Cię z siodła bez kontroli sytuacji. Płynąłeś kiedyś Dunajcem ..... to drobny przedsmak - nie zawsze tylko szybko rośnie.
Edytowany: 28 marca 2019 22:37

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 691
Wysłane: 28 marca 2019 23:02:41 przy kursie: 368,00 zł
007 napisał(a):
Anty, gdyby kupili akcje i wydali na nie pieniądze to bym się z Tobą zgodził, a skoro nie kupili i nie wydali żadnych pieniędzy to się zgodzić nie mogę. Sprawozdanie jest przecież sprawozdaniem Spółki a nie jej pracowników. Nie jest więc ważne jakie benefity otrzymują pracownicy tylko jaki jest wpływ takiej operacji na wartość dla akcjonariuszy.

Modele mają to do siebie, że zawsze są jakimś uproszczeniem. We wspomnianym przez Ciebie modelu Gordona nie da się sensownie przedstawić tej operacji, a jeżeli już to z pewnością w liczniku powinien być zysk netto plus ta pseudo rezerwa, bo teoretycznie takimi właśnie środkami spółka może dysponować.

Jeżeli każdy czytelnik sprawozdanie wie, że teoretycznie taka jest wycena programu to sam może sobie o tyle
pomniejszyć wynik, a dla osób które nie czytają sprawozdań najwłaściwszym do porównań będzie wynik, który najlepiej obrazuje sytuację spółki, czyli bez sztucznych wyliczanek. Właśnie P/E jest przy obecnej prezentacji całkowicie zaburzone, bo zwiększone o prawie 13% podczas gdy rzeczwisty wpływ wynikający z rozwodnienie to niecałe 2%.

Masz dwie spółki bez wyceny programów motywacyjnych, czyli tak jak chcesz. Jedna ma C/Z 10 druga C/Z 12 robią to samo, mają takie same perspektywy i takie same historyczne wyniki. Ta z mniejszym C/Z jednak emituje co roku 2 proc. akcji, która jest tańsza z punktu widzenia inwestora?

chris_martin
Wysłane: 29 marca 2019 06:29:01 przy kursie: 368,00 zł
Polecam slajd 52

Bedzie chyba duzy kataklizm we FP a to zapowiada ze bedzie sie duzo dzialo.... Nowe Circunstances....

Ten DLC zapowiada sie jak i w skali nowego projekt FP#2.

krewa
krewa PREMIUM
Wpisów: 5 457
Wysłane: 29 marca 2019 10:09:18 przy kursie: 397,00 zł
11 bit studios - analiza techniczna [aktualizacja]

Poniższy wykres nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia, gdyż przedstawia akt penetracji luki bessy z końca sierpnia ubiegłego roku. Jest to strefa, w której występują naturalne pokłady podaży, zatem górny cień świecy w trakcie sesji nie powinien nikogo dziwić.
Wszyscy spoglądają w kierunku historycznego szczytu,lecz warunkiem zmierzenia się z tym poziomem jest ostateczne domknięcie luki oraz zamknięcie powyżej poziomu 425 zł, które to w sposób oficjalny zakończyłoby korektę.
Wskaźniki techniczne na razie nie wysyłają niepokojących sygnałów. Linia ADX porusza się w obszarze wytyczonym przez kierunkowe, jedynie głębokie wejście RSI do strefy sygnalnej może prowokować krótkoterminowych graczy do zamykania pozycji.

kliknij, aby powiększyć

baks
Wysłane: 29 marca 2019 11:53:24 przy kursie: 397,00 zł
Zastanawia mnie czy tu nie chodzi o dostęp dla zarejestrowanych użytkowników w formie abonamentów czy podobnych form.
Podobnie jak to jest na PSP.

11 bit studios finalizuje umowy z dystrybutorami cyfrowymi o wartości 3 mln USD
2019-03-28 12:10
11 bit studios finalizuje rozmowy z kilkoma platformami dystrybucji cyfrowej gier. Łączna wartość tych umów ma dać spółce ok. 3 mln USD przychodów w tym roku – poinformował prezes Grzegorz Miechowski.
Spółka podała w prezentacji podczas czwartkowej konferencji, że negocjuje umowy z Microsoftem, EA, Epic Games oraz Humble Store. Kontrakty dotyczą udostępniania gier spółki na platformach cyfrowej dystrybucji należących do tych koncernów.
www.bankier.pl/wiadomosc/11-bi...

Byłby to dobry sposób na zdobycie kolejnych funduszy dla spółki a jednocześnie kolejny kanał marketingowy dla spółki z racji wysokiej jakości produkcji.
Ciekawe jakich gier dotyczą umowy. Wydaje mi się, że może chodzić o BC, TWOM i starsze. Ta umowa może ulec później rozszerzeniu na kolejne po jakimś czasie sprzedaży.
Edytowany: 29 marca 2019 12:00

chris_martin
Wysłane: 30 marca 2019 06:55:45 przy kursie: 397,00 zł
Frey napisał(a):
Raczej tu widziałbym przyczynę:
Cytat:
https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/nowe-indeksy-na-gpw-makrosektorowe-wig-games/251rt1v

WIG.GAMES
CD Projekt - 44,2 proc.
11bit studios - 27,84 proc.
Ten Square Games - 13,38 proc.
PlayWay - 9,71 proc.
CI Games - 4,86 proc.

Zwazywszy na market cap to udzial bitow w indeksie jest stratosfera.... Chyba ze Mr market zniesie ten dyferencjal....

chris_martin
Wysłane: 30 marca 2019 08:25:54 przy kursie: 397,00 zł
.... Lub podniesc wartosc indeksu wig gry poprzez podniesienie wyceny 11bit
.. Na ten rych nie potrzeba duzo cash flowu a na indeksie mozna zagrac na futures....

007
Wpisów: 203
Wysłane: 30 marca 2019 22:07:38 przy kursie: 397,00 zł
Anty, w tym przypadku mówimy o trzyletnim programie i rozwodnieniu o 6% w ciągu trzech lat, więc zdecydowanie wolałbym P/E = 10.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt tego programu, a mianowicie to kiedy został ogłoszony i jaka wtedy była cena akcji. Komunikat w tej sprawie był 27 stycznia 2017 przy cenie 138, zatem jego koszt gdyby spółka zdecydowała się kupić akcje wyniósłby ok 4,5 mln, a nie 26 mln. Dlatego też ta rezerwa nie ma najmniejszego sensu.

chris_martin
Wysłane: 31 marca 2019 09:54:22 przy kursie: 397,00 zł
Rozwodnienie jest kosztem dla akcjonariuszy nie dla spolki.... Spola dostanie zastrzyk gotowki. przeciez spolka nie bedzie przymusowo skupowac tychze akcji z rynku to rynek musi/chce/nie chce akcje wchlonac....

Tak wiec dla spolki program jest bardzo dobry cashowo a ksiegowanie jako kosztowo to nadmierna ostroznosc msr

baks
Wysłane: 31 marca 2019 15:04:40 przy kursie: 397,00 zł
@chris
Trafnie tu ujęte, że koszty są dla nas. Jednak w aktualnej sytuacji oficjalnego już "włączenia wyższego biegu" nie jest to problem.
Spółka wykonała już prawie 76% założeń PM.
Wiele wskazuje, że będzie powyżej 100% "normy" więc wszystko co ponad normę "idzie do naszych kieszeni".
No prawie wszystko - z wyjątkiem wyższych premii Zarządu.Angel

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 691
Wysłane: 31 marca 2019 17:58:28 przy kursie: 397,00 zł
SWITCH games for money! – omówienie sprawozdania 11 bit studios po IV kw. 2018 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 30-03-2020 17:58:28.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 11798)

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 7 maja 2019 19:05

baks
Wysłane: 1 kwietnia 2019 08:58:08 przy kursie: 397,00 zł
Nooo
Przed sesją wygląda ciekawie - wszystkie spółki z gamedev UP.
A jak będzie w trakcie.

Frey
Wpisów: 827
Wysłane: 1 kwietnia 2019 18:20:25 przy kursie: 383,00 zł
Nowe DLC do TWOM - to na co gracze czekali ZOMBIE thumbright

Cytat:

There was one shelling in Pogoren that was not quite like the others... It contained a contagion of some sort. Some people didn't feel the same after it - and some even started raising from the dead. Seems like now we have yet another enemy... Which is... ourselves.

New character type: zombies

If your survivor dies on scavenge, there is a chance they become a zombie

If a character dies at night in the shelter, there’s a chance they will turn and bite some of the remaining characters, which afterward may turn too

A new type of night raids: Zombie Invasion

New game mode “Endless survival”, in which you’ll have to survive as long as you can against endless hordes of zombies

Fight zombies with your friends in new Online Co-op mode

www.reddit.com/r/ThisWarofMine...

toothy10 laughing3 laughing6

Frey
Wpisów: 827
Wysłane: 1 kwietnia 2019 18:36:35 przy kursie: 383,00 zł
Powyższy post to oczywiście prima aprilisowy żart ze strony 11B. thumbright

Bardzo dobre przyjęcie Moonlightera w Japonii już żartem nie jest
Wydawca ML w Japonii się pochwalił - 14 miejsce na liście bestsellerów japońskiego e-shopu.
(Inne źródła podają, że obecnie już 8 miejsce)

twitter.com/TeyonGames/status/...

Gratulacje!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość