pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mlutek68

mlutek68

Ostatnie 10 wpisów
Oj o zmianę trendu będzie trudno, raczej podbitka i odreagowanie spadków. a dzisiejszy wzrost to z powodu komunikatu nic więcej, jeśli nie będzie dalej spadało to raczej trend boczny, a ew wzrost może być pod wyniki i dopiero wtedy może jakiś większy ruch, trzeba cierpliwie czekać, oby tylko nie 2-3 lata tak jak niektórzy uważają, ja bym sie cieszył jakby na stałe kurs sie zadomowi na powyżej 3 z przodu, bo podejście znowu pod maksyma to chyba nieprędko.
Chcialbym sie mylic bo trochę zaangażowania mam w społkę wierzyłem w udany debiut a jak sie okazało Wojtek mial słuszną racje ze jest duże ryzyko ze może sie cos obsunac. Kurs byl faktycznie napompowany pod bardzo udany debiut a się okazało ze nie dosc ze gra nie jest dobra to jedynie przeciętna wiec bedzie trudno ruszyć kurs do góry

Najlepiej rozliczać straty jak najbardziej maksymalne z lat ubiegłych bo może się okazać ze strata części z lat ubiegłych może nam przepaść jesli sie nie zmieścimy z nią w danym okresie..
Czyli straty z roku 2012 rozliczyć należy maksymalnie chyba do 2017 o ile będziemy mieli zyski i oczywiście pomiędzy tylko latami tez musi byc jakis zysk np ( w 2014/15/16) bo inaczej nie da sie rozliczyć calości.
Najgorzej jeśli mamy np przez 4 lata straty a w piątym zysk, wtedy rozliczymy tylko maksymalnie polowe straty a druga przepadnie.bo wtedy upłynie te 5lat .

Dzięki, tez mi sie tak wydawało:) ale wole się upewnić
bo we wtorek i środę giełda czynna i obecnie d+2

Hej, nie mogę nigdzie znaleźć informacji a nie jestem pewny, dzisiaj jest ostatni dzień optymalizacji podatkowej za 2020r czy jeszcze w poniedziałek sie liczy do Pit-a?
Pozdrawiam

goral09mat napisał(a):
mlutek68 napisał(a):
[…] Nawet jak ktoś nie jest nim zainteresowany to z ciekawości kupi i przetestuje gdyby nie te błędy to pewnie byłoby inaczej.
Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy kciuki za firmę:)

Aha, jak ktoś nie jest zainteresowany to wyda 250zł na grę bo w mediach mówią, że jest &*ujowa ;)

Oj skoro tyle się o tym pisze, jedni krytykują inny przeciwnie uważają ze dobra gra to nie będzie kusic aby sprawdzić?
Niby co takiego te 250 zl jak sie ma sprzet, konsole albo dobry PC...
Mnie by na pewno korciło, czekam na poprawki W3 widziałem, więc ogolnie jestem tym wszystkim zaskoczony

Witam wszystkich:)
Jak na dzień dzisiejszy to chyba nie jest aż tak najgorzej, spodziewałem się testowania bardziej okolic 200, a obecnie jest w ok 250 i oby się tak zatrzymało to nie będzie najgorzej.
Chyba oczekujemy na jakieś informację, może faktycznie jest w tym wszystkim jakaś prawdą ze CDP robi sobie darmowa reklamę, i jest o nim głośno, Nawet jak ktoś nie jest nim zainteresowany to z ciekawości kupi i przetestuje gdyby nie te błędy to pewnie byłoby inaczej.
Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy kciuki za firmę:)

"W opinii MCI cena 25 zł nie oddaje w pełni potencjału Answear.com, dlatego zdecydowaliśmy się ograniczyć wielkość oferty akcji sprzedawanych. Wielkość transakcji jest w tej sytuacji kompromisem pomiędzy chęcią ograniczenia podaży akcji od MCI i uzyskania minimalnej wielkości transakcji umożliwiającej IPO, przy zapewnieniu spółce środków z nowej emisji akcji, które przyczynią się do dalszego dynamicznego wzrostu jej przychodów" - powiedział senior advisor MCI Krzysztof Konopinski, cytowany w komunikacie.

Hej skoro prospekt zakładał od 436 450 akcji do 654 675 akcji a przydzielono dla indywidualnych 644 330 akcji to nie jest tak najgorzej, zmieścili się w widełkach, tylko widocznie zmieniła się ilość dla instytucji.
Co do redukcji to nie wierzę aby nie było, cenę prawdopodobnie zbili instytucjonalni,
A ktoś wie ile przydzielono dla instytucjonalnych?
Mozę debiut nie będzie zbyt pozytywny ale chyba warto trzymać akcje. Pozatym na korzyść działa chociażby wprowadzenie kwarantanny narodowej i koronawirus, szybko sie to nie zmieni.
Na długi dystans akcje po cenie sa ciekawe,

Hej, ale dzisiaj obrót chyba najwyższy w dziejach CDP w ciągu dnia.
W dodatku po panice i wyprzedaży wyszli na plus, co prawda otwarcie niskie, i moze dlatego ale kupujących sporo.
Jak to dalej widzicie? podbitka pod 335 czy może wyżej?
Ciekawe jaka będzie sprzedaż przed świętami? Moze kurs jeszcze sie uratuje?
Ja trzymam kciuki za firmę, mimo ze tak jak większość jestem rozczarowany porażką, , ale moze po poprawkach będzie lepiej i i nie bedzie az takich zwrotów.
Ciekawe jak jutro otwwarcie chyba juz wszystkie zle wiadomości sa w cenie teraz czekamy na jakies info o sprzedaży.
Pozdrawiam i dalej kibicuje

W sumie tez jestem zaskoczony tym wszystkim, bo recenzje były optymistyczne.
jakie są obecnie poziomu oporu i wsparcia?
W sumie chyba doszło do 320 i nieco niżej bo chyba została zakryta luka z kwietnia, gorzej ze świeca tygodniowa tragiczna bo zasłona ciemnej chmury będzie, czyli zmiana kierunku w stronę faktycznie 200? , az mi sie to wydaje niemożliwe, chyba nastąpiła panika bo przecież ktoś kupuje te akcje, na wskaźnikach nie widać az takiej dużej różnicy miedzy obrotem pozytywnym a negatywnym

No właśnie, jeśli jutro nie będzie odbicia i uspokojenia rynku to świeca tygodniowa nieciekawa, zasłona ciemnej chmury sie chyba szykuje, pozatym widać chyba tez podwójny szczyt, wiec spadki obawiam sie ze mogą sięgnąć faktycznie 280 , czyli w sumie spora korekta, i może dopiero wtedy sie odbije,
Jak na razie nieciekawie:(

Hej ktory ostatni dzień w tym roku jest w celu optymalizacji podatkowej 2020? CZY 23 czy 28 grudnia?
Pozdrawiam

Ok, sorki Krewa:)
tak, zapomniałem o tym i przepraszam:)....
No może Ty proszę załóż taki temat, bo ja cos zrobię nie tak i będzie znowu problem.
Moze konkursy obstawianie WIG na koniec miesiąca, roku kwartału:) a także i różne ciekawsze społki:)
Sorki nie bardzo wiem jakby to miało wyglądać, ale moze forum byłoby bardziej emocjonujące:)
Pozdrawiam

W sumie dobry pomysł:)
Może do twórców portalu zgłosimy taka petycje, aby utworzyć jakieś konkursy:) co prawda jest portfel inwestycyjny, ale chyba nic pozatym
każdy by np wpłacił jakas symboliczna kwotę i z tego można byłoby zorganizować dla zwycięscy np darmowy abonament albo cos w tym stylu...
A pomysly na konkursy bedziemy sami wymyslali:)
np dotyczace WIG, spolek, itp.. w sumie jest tego sporo:)
tylko nie wiem czy jest to zgodne z prawem i mozna cos takiego wprowadzic....
Ja co prawda licze na ok 500 czyli tak jak koledzy, ale zastanawiam sie czy przypadkiem w eufori nie wybije nowy wzniesień FB wiec moze 525?
Oj chyba to nie jest zgodne z regulaminem forum, bo wydaje mi sie ze poprzednie posty zostały usuniete.

Hej cos sie dzieje ciekawego na spółce? ktos cos wie bo w tym tygodniu ruszyło.

Dziś ciekawa świeca, zobaczymy co bedzie jutro, jesli uda się wybić 19 a później 22 to moze bedzie okazja do zamknięcia luki i zwyzek, ale jak na razie brak impulsu

wroclaw.wp.pl/wroclaw-datawalk...
to raczej nie wybicie maksimów a nowy kontrakt

Hej co się dzieje na tej spółce ze w tym tygodniu wzrosty ok 50%.

Ok dzięki
Gdzies czytalem ze obecnie konsolidacja w ok 1600, później wybicie, zakrycie luki i tak do 2000 z przystankami
czyli bysmy raczej mieli korekte V.
Co dalej nigdzie nie widzialem jeszcze opini...
Po dzisiejszym skoku Dax mozna sie spodziewac ze i u nas przekroczymy w koncu 1650 i bedzie moze podejscie pod 1780
Pożniej znowu konsolidacja i w koncu skok na 2000

krewa napisał(a):
Jasne. Wigilia to dzień poprzedzający jakiś inny, wyczekiwany dzień, ale mniejsza o jednostkę czasu ;)

Wkrótce rynek określi się co do dalszego kierunku poruszania się cen. Przebieg linii ADX sygnalizuje brak określonego trendu, ale położenie tej linii względem kierunkowych ułatwi wychwycenie początku istotniejszego ruchu cen. Układ naprawdę fajny, ułatwiający załapanie się na kolejny impuls praktycznie na samym jego początku.

@ Krewa a mógłbyś cos wiecej napisac o tej interretacji i samym wspołczyniki ADX oraz liniach kierunkowych ?
bo jak widac ADX jest w ok 13
Jesli caly czas bedzie konsolidacja to chyba bedzie blisko 10 i chyba caly czas tak moze przez dluzszy okres sie utrzymywac ?
Pozatym co masz na mysli piszac o liniach kierunkowych?
Sorki ze tak wypytuje ale chce sie czegoś nauczyć:)

https://stooq.pl/mol/?id=11497
Co sadzicie o tej ciekawostce?
Na razie wiec w marcu była panika, póżniej odbicie a teraz pewnie będzie powolne obsuwanie sie rynku i ponowne testowanie dołków.
WIG może spasc do poziomu 30tys wiec ruch dosc spory
dziisj tez nasz giełda slaba, pewnie to początek korekty po takich wzrostach w kwietniu.

Ammianus napisał(a):

A jak można o tym dyskutować?

Drugie dno albo będzie, albo go nie będzie.

Poza tym, o których indeksach piszecie bo syt. na WiG i WiG20 pod wzg. książkowej AT wygląda inaczej.

No piszemy o WIG20.
WIG troche inaczej wyglada ale lukę tez mogą zakryć
no takie gdybanie czy bedzie czy nie to zadna odpowiedz:)
musza byc zajeś przeslanki, pozatym chyba rynek juz zyje 2021r bo ciagle nie bedzie koronowirusa, wiec w sumie chyba ma juz w cenie obecny kryzys i chyba trudno bedzie go skierowac w strone minumów,

Pewnie jakas korekta wzrostów tych 2-tygodniowych.
Pozatym obecnie okres wakacyjny idzie, chociaz z tym mam wątpliwości bo ludzie mniej wyjezdzaja i wiecej albo bedą pracować po obecnej przerwie albo znowu siedzieć w domu.
Oj chyba nie bedzie testowania tych dołków, jesli juz to korekta do 1500 , za duze jest zainteresowanie giełdą i chyba wiekszy ruch wiec mimo kiepskich wyników nie powinno byc juz takiej paniki,
Chyba troche szkdoa ze sie przegapiło okazję na korekcie społek gamingowych bo byla okazja do niezlego zarobku.
CDR tez jesli juz to pewnie nie spadnie nizej niz do luki ok 300 bo za blisko jest do nowej gry
Pozdrawiam

Spólka nie bedzie cały czas rosnąc, i wiadomo ze obecnie przyda sie jakas korekta., zwłaszcza ze okres Maj-sierpień nie sa dobre dla notowań, chociaż ja mam obecnie wątpliwości bo nie sadze aby ludzie wyjeżdżali na urlopy, chyba ze na dzialki.
Wkrotce wyniki za I kwartał wiec znowu moze byc podbitka.
A pożniej wzrosty we wrzesniu, oby tak było...
Pierwsze wyniki i ocena sprzedaży moga być po premierze, wiec puki co notowania mogą byc jeszcze pompowane.,
Faktycznie obecnie cena to sprzedaz min 25 mln kopi wiec jest dosć wygórowana

W sumie to chyba tak tylko dużo wiele mówią i piszą bo co mogą zrobić?
przydałby sie jakiś interwencyjny skup akcji tylko ze kto na to wyłoży pieniądze.
Jak sadzicie WIG20 będzie faktycznie zmierzał ponownie w kierunku 1250?
dzisiaj chyba ze względu na ropę jakaś większa panika, oby to nie był początek spadków i testowania dołka

@Krewa jak obecnie widzisz CDR?
Mamy nowe maksima? czy rynek dalej będzie podążał w gorę?
Pozatym czy ew formacja diamentu możliwa?
Czytałem gdzieś na necie opinie fachowca, ze obecnie na WIG20 a zarazem i na CDR to może byc podbitka i dystrybucja z wyższych poziomów.
a Ty co obecnie sadzisz o rynku głownie WIG20 no i przy okazji CDR bo to duza cześć Wigu.
Pozdrawiam

https://stooq.pl/mol/?id=10978
Jest nowa rekomendacja LiveCzat- obecnie ok 73
a wy jak sie na to zapatrujecie?
Pozdrawiam

Hej czemu dzisiaj taka wysoka swieca na fixingu?
czyzby sie szykowały dalsze wzrosty? w sumie WIG20 raczej juz wyczerpał korektę wzrostową wiec raczej spadki?
cos sie szukuje?
Pozdrawiam

@ Krewa.
Ok dzięki za wyjaśnienie.
Co prawda interesuje sie giełdą ale wszystkiego nie znam :)
Pozatym znam rożne formacje ale z diamentem nie miałem doczynienia.
Dlatego ciekawiło mnie z jakiego ew poziomu cenowego moze byc wybice. Pozatym tez tak myslalem ze tak jak w RGR budowane sa ramiona tak tez i w diamencie obecnie nie ma jeszcze prawej strony.
Teraz zgodzę sie z Tobą ze faktycznie moze być diament, bo obecnie na gieldzie duzo emocji.
Wig20 moze jeszcze zanurkować wiec i CDR tez moze sprawdzić poziom 230.
Dobrze ze dzisiaj wolne od giełdy:)
Przy okazji życzę Ci przedewszystkim Zdrowych i Pogodnych Swiat, wszystkiego dobrego abyśmy jak najszybciej doszli do normalności bo o wesołość obecnie trudno w tych ciężkich czasach koronowirusa.
także wszystkim innym czytającym forum Stokwach:)

Tak wiem diament może byc zarowno kontynuacyjny jak i zmiana trenu spadki
Co prawda walor w trendzie wzrostowym i jest mocny, ale ogólnie mamy słabe otoczenie i koronowirus.
Dlatego tez bardziej bylem przekonany najpierw do spadków i testowania 230 a dopiero później gorą i wybicie szczytów:)
pozatym przed nami wakacje, co prawda sa jeszcze raporty przed nami, Pewnie za I kwartal tez bedzie dobry
Pozatym wszyscy tak straszyli tym testowaniem jeszcze dołka wiec nie tylko ja miałem takie przekonania.
Ok będę wdzieczny za wykres i ew co bedzie wskazywalo na wybicie.
dzisiaj spore obroty wiec chyba ludzie uwierzyli a wyzsze poziomy
Pozdrawiam

Dzięki ciekawa analiza:)
Jesli zas chodzi o uklad diamentu to faktycznie wierzycie w az takie spadki?
Mozna to w jakims zakresie czasowym przewidzieć?
Na gieldzie wszystko mozliwe ale do premiery stosunkowo mało czasu
Moze w okresie wakacji byc problem, slabszy WIG20 i ocena skutków koronowirusa, ale we wrzesniu to raczej będzie pompowanie kursu przed premiera o ile nie bedzie przesunięcia, chociaż to chyba wątpliwe ze wzgledu na duza ilośc starszego sprzetu, konsoli

Ok cel maja ambitny ciekawe czy tylko sie im uda, tego im zycze:) tak samo jak i sobie:)
ktos moze mi objasnic co znaczy Cel kursu
czy to znaczy ze celuja w około 550 zł?

Kolego Aircanada15 co masz blizej na mysli?
to ze koledzy mylą "mln" z "mld"
czy tez masz jeszcze cos innego do dodania?

Hej to powinno byc jutro ciekawie:)
moze znowu podejście pod maksyma i zanegowanie tej swiecy z wczoraj:)
Pozdrawiam

greqq napisał(a):
@krewa thx, czyli pasuję się zamknąć dzisiaj powyżej 311, no ciekawe jak się dzień skończy, coś mi to objecie bessy nie psuje, niby dlaczego miałoby spadać, wszystkie przesłanki sprzyjają kursowi, drogi dolar, popyt na gry zwiększony, i najważniejsze CP2077 przed nami.

Wojtek juz pisal o CDR ze jest przewartościowana na obecna chwilę.
masz racje tez podobnie jak TY muslalem ze beda wzrosty, ale to byla raczej podbitka i dystrybucja, połaczone z dobrymi informacjami z zachodu, zobacz jak byla wyprzedaz i to jeszcze wszystko przez wynikami.
Wyniki pewnie niewiele pomogą, trzeba chyba sie przygotować do spadków. Pewnie bedziemy testowali poziomy ok 221.oby tylko nie nizej
@Krewa tez pisal ze to moze nie być koniec spadków.
Dopiero we wrześniu moze przed premiera cos sie zmieni, teraz powodli kurs mzoe pelzać do dolków i chyba trzeba sie zastanowic nad shortami.

Na zakończenie - zagranica może rozegrać korektę na GPW
Tomasz Gessner - Exeria.com
6 kwietnia 2020 17:43
Skala ostatniego osłabienia złotego była spora. Podobnie jak większości walut rynków wschodzących. Dla inwestorów zagranicznych zawsze oznacza to tańsze akcje wyrażone w lokalnej walucie. Jeśli do tego tanieją same akcje, wycena robi się tym bardziej atrakcyjna. Widać to bardzo dobrze na dolarowych ETFach, dających ekspozycję na poszczególne kraje. Inwestorzy zagraniczni, chcący zagrać na korektę na rynku polskim, mają do dyspozycji np. iShares MSCI Poland. który zaliczył w ostatnim czasie oczywiście spory zjazd, podobnie jak cały segment rynków wschodzących, które swoją przecenę wyhamowały w rejonie wsparcia z wykresu miesięcznego iShares MSCI Emerging Markets. Jakie potencjały mogą się kryć za ETFem na polski rynek? Przy założeniu, że niebawem zobaczymy w przypadku coraz większej ilości krajów punkty przegięcia w zakresie zachorowań na Covid-19, to po dodaniu do tego pakietów monetarno-fiskalnych, rynki powinny próbować większą część całej, koronawirusowej wyprzedaży skorygować. W przypadku EPOL oznaczałoby to perspektywę powrotu w kierunku $20 (połączenie odbicia na akcjach z umocnieniem złotego), co byłoby mniej więcej odpowiednikiem testu 2000 pkt. na WIG20. Jakie jest główne zagrożenie dla tego scenariusza? Oczywiście problemy z realizacją wychodzenia z globalnego lockdownu (np. jakaś wtórna fala zachorowań).

a co wy o takim scenariuszu myslicie
faktycznie mogą podbic wig20 do 2000.

To niby z jakiego poziomu ten short? skoro wyblismy 291 i zmierzamy do gory?
W tym tygodniu wyniki wiec nie sadzę aby byl spadek raczej pójście w maksyma Zna moze ktos konsensus?
Za około m-c wyniki za I kwartał i tez ze względu na przelicznik dolara powinny byc dodatkowe dochody.
Chyba wiec nie prędzej niz w wakacje, bo później premiera na jesieni i tez może byc podbitka.
Jak wiec uważacie ze bedzie to rozegrane?

Oj to pewnie po weekendzie znowu bedziemy mieli zabawę na giełdzie.
Dzisiaj widzę w Stanach znowu spore spadki nie wiem czy ok 2300 wytrzymają na SP500
chyba o I pięterko nizej lądujemy za oceanem a wiec beda spore spadki..a za nimi pewnie i w calej Europie zwałka
U nas tez po tym udanym tygodniu i korekcie spadków znowu bedzie amagenon...tym razem nie sądze aby było takie odbicie, obysmy nie musieli bronic poziomu 1000
a Wy co o tym myslicie
Na razie kwarantanna do Swiąt czy tez do końca miesiąca kwietnia?

Wszystko zalezy od tego jako szybko sie uporamy z koronowirusem... Ogolnie nie jest za ciekawie, teraz krąza opinie ze nawet do konca kwietnia bedzie kwarantanna i nadal wszystko zamknięte
Na razie wiec odbicie było na fali optymizmu, ale chyba po weekendzie sie nieco wyczerpie i znowu jak bedziemy mieli zwekszenie ilosci zachorowan to znowu rynek zacznie spadac
Według nowych szacunków dynamika PKB Polski w 2020 r. wyniesie -2 proc. czyli recesja , a w 2021 r. odbije do +3,0 proc. Poprzednia zakładała wzrost o 2 proc. w roku bieżącym oraz +3,5 proc. w przyszłym. Wszystkie pojawiające się obecnie szacunki obarczone są jednak potencjalnie dużym błędem z uwagi na ryzyka błędnego scenariusza. Podobnie to wygląda w przypadku przedsiębiorstw. W takich warunkach rynek musi uwzględniać dodatkowe dyskonto oczekując większej premii za ryzyko, co prawdopodobnie przedłuży ostatnią falę wyprzedaży w kolejnych tygodniach/miesiącach. Dlatego obecny wzrost bezpieczniej będzie traktować w kategoriach lokalnej korekty związanej z tym, że banki centralne oraz rządy państw dostarczyły rynkom kroplówki.

No masz niby racje
ale skoro kupuje za gotówkę a nie za kredyt to w sumie nie wiadomo jaka będzie inflacja i czy mimo ze ceny nieruchomości spadną to inflacja ich nie zje

bankrucik napisał(a):
[quote=lesgs]Co ja napisałem? To impulsywna myśl - ale kto wie jak będzie.
żadne mocarstwo pokojowo nie oddaje swojej pozycji, prędzej będzie wojna niż dadzą prześcignąć się chińczykom.
wbrew zdaniu niektórych trump zachowuje się w pełni racjonalnie z punktu widzenia imperialnych interesów mocarstwa USA.

Moze faktycznie nadzieja w Chinach i ich gospodarce i kasie
albo moze wojna i ona moze wlasnie nakrecic znowu giełdy
Ciekawe co Trampek wymyśli po nim wszystkiego mozna sie spodziewac wiec nie zdziwilbym sie jakby szukal jakiegos konfliktu zbrojnego
W tym roku nie było zimy i chyba przez to wylęgło sie i przyszlo do nas to swińswo
Ocieplenie klmatu ma wlasnie takie uroki ze nie gina takie swiństwa i sie mutują

To w co obecnie inwestowac?
moze jak bedzie inflacja to i akcje beda chyba wyzej wyceniane hello1 :)
tylko co z tego jak pieniądz mniej warty
Moj znajomy kupuje mieszkanie, i sie zastanawia czy dobrze robi, w sumie inwestuje w nieruchomość
tylko czy właśnie ma dylemat czy nieruchomości stanieją bo ludzie nie beda mieli kasy czy tez przeciwnie warto zainwestować w nieruchomości trwale bo bedzie inflacja i ten dodruk pieniadza nas zje
a koledzy co o tym sądzicie?
No Trampek ma faktycznie dylemat giełda oczko w glowie wiec nie powinno spadać a w sumie kryzys gospodarczy sie szukuje
Faktycznie jedynum sukcesem moze byc własnie polityka i zjednoczenie z Chinami moze to mu pomoze a nie jakas wojna handlowa

Trudno to wszystko przewidzieć.
W zasadzie to co sie dzieje to jakiś kataklizm i chyba bedzie gorzej niz za czasów poprzednich kryzysów.
Ciekawe czy rynki to tak wszystko zaakceptują i maja juz wkarkulowane w wyniki czy też dopiero jeszcze bedą spadki po jakis miesięcznych danych
dzisiaj Dax chyba ubija dołek w ok 8200 mam nadzieje ze wiec powoli wrócą wzrosty...
SP500 tez ubija dołek w okolicach 2400
tylko u nas tak szybko nastąpiło odbicie wiec pewnie jeszcze nie raz bedziemy testowali dołek bo za ladnie to sie odbiło i nie było ubijania dołka
Moze w sejmie powinni poslowie sobie zmiejszych tez wynagodzenia o te 20% skoro proponuja takie pakiety pomocy w celu utrzymania miejsc pracy...
A co wy sadzicie o inflacji czy nas to nie zje? paliwo i transport tańszy ale ciekawe co z usługami

Do 1500 to raczej jutro sie uda.
Pożniej raczej korekta i dopiero może luka do 1700
W piatek są rozliczane kontrakty wiec moze byc roznie ale nie sadze aby w ciagu 3 sesji wzrosło az o po ok. 100 punktów.

"Tower 57", gra wydana w 2017 roku przez 11 bit studios, uzyskała certyfikację pozwalającą na sprzedaż w Chinach. Polska spółka będzie otrzymywała od chińskiego dystrybutora część przychodów ze sprzedaży gry - poinformował PAP Biznes szef relacji inwestorskich 11 bit studios Dariusz Wolak. Oczekiwania spółki są umiarkowane - "Tower 57" to obecnie najmniejsza produkcja w portfolio 11 bit studios.

Spojrzcie co sie dzieje za oceanem, Tramp niewiele pomogł i zanosi sie na porażke jego pomocy
zobaczymy co bedzie jutro,ale pewnie rynek otworzy sie ze spora luką, nie chce być zbyt duzym pesymistą ale obawiam sie ze w takim razie poziom 1300 nie wytrzyma i bedziemy spogladali w okolice 1000 jak tak dalej pójdzie. i to bedzie ten dołek oby tylko nie nizej

ok dzieki.

A jakie to obecnie ma znaczenie dla kursu, jesli i tak będziemy pewnie testowali dołek z ok 220 oby tylko nie jeszcze nizej.
Kazdy bardziej tnie straty a nie bedzie kupowac na obecnych poziomach

Moderator:
bardzo proszę pamiętać o regulaminie forum, a w szczególności:
- nie komentować kursu na bieżąco, od tego są notowania
- nie rzucać poziomami docelowymi bez argumentacji technicznej bądź fundamentalnej
- w żaden sposob nie komentować, krytykować ani oceniać innych użytkowników
- NIE INFORMOWAĆ O WŁASNYCH TRANSAKCJACH
- NIE FORMUŁOWAĆ ZALECEŃ INWESTYCYJNYCH
Dyskutujemy o spółce, wynikach, planach, produktach, branży itd. Nie o sobie i nie o własnych portfelach - od tego są Kroniki Inwestycyjne i dużo innych wątków

Hej nie jestem analitykiem, ale patrząc na wykresy WIG i Wig 20 i porównując obecna z tym co sie dzieje w Polsce, brak jakies poprawy to widze ze na Wig moze jeszcze sporo spaść bo droga do minimow z dolka 2009r czyli ok 45% jest w zasadzie otwarta takze na WIG20 widze ze poziom 1000 jest zagrozony i oby to sie nie skonczyło na ok 600.
a Wy co o tym sądzicie? teraz jest sporo czasu wiec mozna sobie popisac
Moze sie wymienimy doswiadczeniami, bo moze mysle zbuy pesymistycznie

Jeśli nie poprawi sie sytuacja co do koronowirusa to podejrzewam ze znowu zlecimy do poziomu 230 oby tylko nie niżej i pewnie będziemy musieli sie od niego odbijać,
W sumie cala zwyżka od listopada 2018 poszła na marne w ciągu 2 tygodni, ciekawe jak szybko i czy wogole walor dalej sie podniesie, chyba obecnie bedzie trudniej bo jesteśmy w besie.
Nie wiem kiedy wiadomsoci co do nowych pozycji, ale teraz to odbicie moze potrwać dłużej i znowu nie prędko sie zmierzymy z poziomem 500.
Nie wiem wiec jaki jest wogole sens trzymania akcji długoterminowo jak co niektorzy tutaj zalecają, jak w ciągu 2 lat jesteśmy w sumie w tym samym prawie miejscu i 2x wypracowane zyski poszly na marne
a Wy jaki macie przewidywania co do dalszej przyszłości 11B?

No faktycznie ida jak burza, oby tak dalej i do rana..
Moze jutro nasi sie nieco obudzą i wyżej sie odtworzą, a może podejdą do 1700.
wtedy faktycznie warto byłoby wyrzucić cos z portfela...
Moze zadam głupie pytanko, ale czemu u nas kontrakty na WIG tylko do 17...?
nie mozna tak przez calą nockę
Rozumiem Stany, ale Dax tez caly czas sie kreci.

Hej a czy przypadkiem dobra passa sie już nie skończyła pomimo ze społka wyglada dobrze ?
Z analizy technicznej wygląda ze walor wypadł z trendu wzrostowego po wybiciu wparcia 25, wiec ze wzgledu na okoliczności światowe obawiam sie zę będzie mu trudno wrócić do kanału wzrostowego.
Mogę sie mylić, bo nie czuje sie specjalistą, ale co najwyżej będzie konsola w najbliższym czasie miedzy 18-25 albo tez i dystrybucja tych co kupili powyżej 30stu

Hej
No i niespodzianka, po wielu próbach w końcu za 4tym razem udalo sie pokonac opór na 430 i byc moze zmierzamy do maksa:)
Oby tak dalej:)

Hej
My tu gadu-gadu o indeksach, a spójrzcie bardziej na wykres 11Bw jakim kierunku zmierza...
Chyba czas się ponownie zmierzyć z oporem na 430 i w końcu go przebić...
Dobry 4 kwartał sie chyba.szykuje, wkrótce tez podsumowanie roku , czas najwyszy wec podejsc pod 500.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)

to ten komunikat tak pozytywnie wpłynał na walor, ze dzis taki wzrost i znowu spory wolumen czy tez raczej podbitka a pożniej ruch w kierunku 42.
pozdrawiam

HEJ co znowu sie dzieje dzisiaj walorem? taki wodospad? na realizację zysków to raczej nie wygląda spory wolumen, czy jakieś nieciekawe info?
Pozdrawiam

Hej aż takie dzisiaj rozczarowanie wynikami ze mamy minus 10% ?
wygląda na wodospad:( przecież wyniki nie są zle wiec nie wiem czego oczekuje rynek, czyżby jakaś nowa informacja albo cos sie szykuje kiepskiego?

HEJ jakieś nowe info lub nowinki ? bo coś sie dzis ruszuło nie wiem z jakiego powodu. jakieś większe zakupy czy tez podbitka?

To te kiepskie informacje tak dołują kurs czy jakieś inne wiadomości?
Moge prosić o linka do tego info bo nie mogę znaleźć na necie a niestety jak widać kurs pikuje ku dołowi pewnie będzie testowanie 350 oby nie nizej

Jakies nowe info w sprawie spółki? bo po spadkach znowu walczymy z górnym oporem

Oj chyba nie tak wczesnie te wzrosty...
Wojtek nieco inaczej to widzi i moze byc trudno...
Ja jestem nieco większym optymistą chociaz na pewno nie fachowcem:( bo podobnie tez było na 11Bit w zasadzie do premiery kurs stal w miejscu w później mocno wystrzelił...oby na CDR było podobnie...
a tutaj takie info znalezione na necie ciekawostki z CDR
W najbliższym czasie mamy DODATKOWO parę dużych (oficjalnie zapowiedzianych) wydarzeń związanych z CDR, po których można spodziewać się czegoś kreującego wzrosty:

Targi Madrid Games Week – 3-6 października
Targi Igromir (Moskwa, Rosja) – 3-6 października
The Finest CEElection Investor Conference – Wiedeń - 9 października 2019
PREMIERA WIEDŹMINA 3 na konsolę Nintendo Switch - 15 października
Premiera mobilnej wersji GWINTA: Wiedźmińska Gra Karciana - 29 października
Targi Paris Game Week (Paryż, Francja) – 30 października – 3 listopada
Premiera gry na urządzenia mobilne produkowanej przez studio Spokko (jesień br?)
Targi EGX Berlin 2019 1 - 3 listopad 2019
Berenberg Video Gaming Conference – Londyn - 6 listopada 2019
Skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2019 - 21 listopada
Mocna kampania marketingowa „Cyberpunka” od początku 2020 r.
PREMIERA CYBERPUNKA 2077 - 16 04 2020 r !!
Równocześnie Cyberpunk 2077 pojawi się na Google Stadia (?)
Premiera papierowej gry rpg Cyberpunk Red
Kilka dni po światowej premierze gry ukaże się książka „World of Cyberpunk 2077” - 21 kwietnia 2020
Gra karciana Cyberpunk 2077 — Afterlife zadebiutuje w 2020 roku.
Atmosferę podgrzewa też tajemnicza gra AAA od CD Projekt z premierą do 2021 r nad którą już pracuje 40 osób. (Wiedźmin 4 lub Cyberpunk online-multiplayer?)
wyglada wiec ciekawie oby tylko na rynku tez było podobnie:)

No i mamy juz raport
Jak ogolnie oceniacie? ciekawe jak zareaguje jutro rynek czy w koncu pęknie na dobre te 400 i sie oddalimy bo cos dzisiaj było kiepsko

11bit studios miało 1,97 mln zł zysku netto, 2,93 mln zł zysku EBIT w II kw. 2019 r.
11bit studios odnotowało 1,97 mln zł jednostkowego zysku netto w II kw. 2019 r. wobec 25,9 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Zysk operacyjny wyniósł 2,93 mln zł wobec 30,98 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 16,56 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 43,48 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2019 r. spółka miała 6,41 mln zł jednostkowego zysku netto w porównaniu z 24,92 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 30,74 mln zł w porównaniu z 45,73 mln zł rok wcześniej.
"Bardzo dobra sprzedaż "Frostpunka", "Moonlightera" i "This War of Mine" w I półroczu 2019 roku, uzupełniana przez przychody ze sprzedaży pozostałych gier z portfela sprawiły, że w tym okresie 11 bit studios S.A. zanotowało 30 738 966 zł przychodów ze sprzedaży. Koszty operacyjne w I półroczu 2019 roku sięgnęły 22 213 016 zł. Były o 38,8% większe niż w analogicznym okresie 2018 roku. Główną pozycją kosztów operacyjnych spółki w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku były usługi obce. Wyniosły 11 948 337 zł czyli były o 72,39% większe niż rok wcześniej. Absolutnie dominującą częścią usług obcych tantiemy należne producentowi "Moonlightera" z tytułu bardzo dobrej sprzedaży gry w tym okresie. Istotną pozycją kosztów operacyjnych 11 bit studios S.A. w I półroczu 2019 roku były też wynagrodzenia (6 185 241 zł), która to pozycja uwzględnia również niegotówkowe rezerwy (4,1 mln zł) tworzone na poczet kosztów Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 roku. Spółka rozpoczęła tworzenie wspomnianej rezerwy począwszy
od II kwartału 2018 roku. Zauważalną, daleko większą niż rok wcześniej składową kosztów operacyjnych spółki była też amortyzacja. W I półroczu 2019 roku wyniosła 3 038 143 zł wobec 1 388 989 zł przed rokiem. Zmiana wynikała z objęciem (począwszy od II kwartału 2018 roku) amortyzacją wydatków poniesionych na stworzenie "Frostpunka" i "Moonlightera" - czytamy w raporcie.
"Wyższe koszty operacyjne w zestawieniu z nieco niższymi niż rok wcześniej przychodami ze sprzedaży sprawiły, że zysk operacyjny 11 bit studios S.A. w I półroczu 2019 roku sięgnął 8 679 891 zł wobec 30 182 797 zł w I półroczu 2018 roku wcześniej. Na poziomie netto 11 bit studios S.A. w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku zarobiło 6 413 255 zł wobec 24 916 340 zł w I półroczu 2019 roku" - czytamy także.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews

Hej Witajcie, macie jakieś nowe info w sprawie Pure? cos sie zacieło albo jakieś przecieki bo dzisiaj poszedł duzy pakiet po 9-tej i kurs wstrzymany , widełki dolne...

Wiesz wczoraj nie spojrzałem na wykres i obroty wiec nie wiedziałem co się dzieje, jak dziś zauważyłem szpulkę to bylem zaskoczony, a oczywiście później zobaczyłem ze ktos rzucił maly pakiecik na koniec, i pewnie masz racje zeby zachwiać kurs, ciekawe czy beda jeszcze nizej testowali.

Hej co sie stało ze wczoraj taki spadek 11B? czyżby testowanie poziomu wsparcia?

@Teresa...@ Baks
Faktycznie wykład ciekawy, warto tutaj wchodzić chociażby aby sie czegoś dowiedzieć, wiec nie zaluje tutaj czasu na wchodzenie, ani tez kosztow abonamentu na analizy i opinie...
Faktycznie dzisiaj kurs przyspieszył, ciekawe jaka bedzie swieca tygodniowa, dzis Wig ze spadkami a 11B zrobił niespodziankę, oby to nie byla podbitka, chociaz po wolumenie widac ze cos sie jednak działo.
Ja liczyłem ze okres wakacyjny nie bedzie sprzyjał takiemu ruchowi, ale widocznie walor lubi ciszę...
Ciekawe czy CDR tez wybije w koncu 220, powoli zbliza sie do celu, ale oby znowu sie nie odbił...
Pozdrawiam wszystkich Ciebie Baks szczegolnie, bo juz mialem ochote pozbyc sie czesci 11B myslac ze to chwilowe przebicie 400, a jak widać może powoli znowu sie bodziemy wpinać na szczyty i może faktycznie 500 do końca roku pęknie:)

Hej...
Nowe rekomendacje
Poranne rekomendacje DM BOŚ
17 lipca 2019 9:35
Unimot: "kupuj" (bez zmian), cena docelowa w górę z 21,50 zł do 25,50 zł...
w sumie ciekawe czy zatrzyma sie na 20 czy faktycznie ruch jest mocny i pójdzie wyzej...
na razie chwilowa chyba korekta ale walor trzyma sie mocno i chyba ma ochote dalej rosnąć...

HEJ:)
Troszeczkę sie ruszuło na społce...ciekawe czy sobie poradzą z wybicej 20,50
byc moze z powodu komunikatu albo z powodu wyjscia nowej gry
Warszawa, 17.07.2019 (ISBnews) - Ultimate Games liczy na "znaczące zwiększenie" wyników w II półroczu 2019 roku z uwagi na zbliżające się premiery gier, podała spółka. W tym roku planowany jest także debiut na głównym parkiecie GPW.
"Cały czas intensywnie pracujemy nad nowymi produkcjami i są one ciepło przyjmowane przez rynek. Kluczowe dla spółki będzie jednak drugie półrocze, w który odbędzie się najwięcej premier, co w naszych założeniach wpłynie na istotny wzrost wyników finansowych. Dodatkowo w tym okresie na zyski będą miały wpływ także przychody z premier gier na Nintendo Switch, wydanych w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku" - powiedział CEO Ultimate Games Mateusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

Według wstępnych szacunków, w I połowie 2019 roku spółka zarobiła 1,85 mln zł netto przy przychodach rzędu 3,38 mln zł. Wpływ na wzrost wyników finansowych miały liczne premiery mniejszych produkcji oraz stałe zyski generowane przez gry wędkarskie, takie jak m.in. "Ultimate Fishing Simulator" w wersji na PC i Mobile, wskazano w komunikacie.

"Zarząd spółki planuje rok do roku wykazywać stałe wzrosty w wynikach finansowych. W najbliższych planach, oprócz przeniesienia się z NewConnect na rynek główny GPW, znajduje się także podpisanie wielu kolejnych umów i wydawanie dużej liczby nowych gier. W 2019 roku Ultimate Games S.A. zamierza wydać ponad 50 gier, zarówno nowe produkcje, jak i porty wydanych już tytułów na nowe platformy" - czytamy dalej.

Wśród nich znajdują się m.in. "Unlucky 7" (PC), "Bakery Simulator" (PC), "Woodzone" (PC) czy "Deadliest Catch: The Game" (PC), tworzone w ścisłej współpracy z Discovery Channel. Rok ten zapowiada się więc dla spółki rekordowo, zarówno pod kątem liczby tytułów, jak i związanych z ich wydaniem przychodów oraz zysków, podsumowano w informacji.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

Oj jesli do konca tygodnia nie bedzie konkretnego ruchu w gorę to cos mi sie wydaje ze wkrotce bedziemy znowu testowali dolną bandę:( i nie wiem czy przypadkiem jej nie wybijemy....
obecnie nie ma nowych newsów:( ...okres letnie wiec dopiero raport połroczny a tym bardziej za 3 kw mzoe cos zmieni zwłaszcza ze bedzie blizej do inauguracji CP

Hej jakies nowe info, ze tak PZU odbiło? ktos cos wie? wydawalo się ze bedzie spadac ponizej 39, a tymczasem nastąpiło odbicie od 40...to tylko korekta spadku, czy też cos wiekszego sie szykuje?

Hej, jakies nowe informacje negatywne czy jak ze tak kurs nurkuje i chyba próbuje wybijac 128

Raport i wyniki dla rynku obojętne, niezbyt duże zainteresowanie..
myślałem ze może wybija 400 i podejdą nieco wyzej ale nic sie nie zmieniło...
Czy jest coś co ruszy jeszcze ten kurs? w zasadzie w najbliższym okresie cisza i spokoj wiec obawiam sie czy aby nie bedzie korekta...a Wy co o tym myslicie..?
Pozdrawiam

Oj faktycznie maiales racje dzisiaj spore odbicie,
Pewnie trzeba poczekać z oceną, ale to być może pierwszy krok do negacji takich spadków i nadal pozostaniemy w tym trójkącie.

Oj walor idzie mocno do góry po tych wynikach, ciekawe czy na trwale wybije 12 albo może znowu powróci powyżej 14 bo na obecna chwilę 13,50 i dość spory wolumen jak na początek sesji...moze faktycznie komus zależało na skupieniu akcji i z tego powodu taki spadek

Na razie Wig spada, więc i tak kurs się dobrze trzyma, raz tylko testował 200 i chyba w ciągu miesiąca niewiele sie zmieni bo czekamy na
skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2019. 23 maja 2019 a przedewszystkim na
E3 Expo największe targi przemysłu gier komputerowych i wideo. 11 - 13 czerwca!.
Jeśli targi niczym ciekawym nie zaskoczą to może być wtopa i spora korekta , a jesli czyms zaskocza tak jak obiecują (moze datą premiery ) to faktycznie moze szybko ustanowic szczyty i iśc chyba w okolice 250 , chociaz ja nie jestem ekspertem wiem moge sie mylic...Kolega Krewa na pewno wyciaga lepsze wnioski.
Pozdrawiam wszystkich i zycze sobie i innym udanych dalszych wzrostów pod CP.

To moze jutro kurs przełamie 12zł i znowu powróci stopniowo do wzrostów bo ta korekta była stanowczo zbyt duza, myślałem ze na 12 się zakończy, albo moze to była specjalna wyprzedaz przed wynikami aby wystraszyc ludzi i pozbierac przed wynikami, Jak sądzicie ,,,,

Oj kolego Baks nie przesadzaj:)
wierzyłem w rekomendacje ma Bit do momentu jak nie spadło z 500 do 250...a przecież miało być 750 i dalsze wzrosty....
Poprzednie raporty tez wcale nie były az takie zle a mimo tego spadło sporo...dlatego tez jestem zdziwiony ze tak to wszystko zareagowało i byłem ciekaw opini kolegów..
a Niby jakie inne forum jest lepsze do wymiany zdan jak nie tutaj....?
bylem np na bankierze, ale jak to przeczytalem co piszą to po roku mi sie odechciało czytac... tutaj widze ze sa normalni ludzie wiec myslem ze sie wymienimy doswiadczeniami i przeczuciami:)...
na innych tez nie jest zbyt ciekawie...
pozdrawiam Baks:) i pisz bardziej otwarcie kasy z zysków Ci nie zabiorę dla wszystkich starszy jesli bedziemy szli z prodem:)

Hej jak sądzicie do ilu ew może dojść z powodu eufori wyników? bedzie podchodziło pod 400? czy raczej za kilka dni korekta ... dzisiaj rosło to jak szalone...
podobnie jak wczoraj na CDP, dzisiaj troche spokojniej ale pękło 200 ciekawe na jak długo...
Pozdrawiam wszystkich...
Szkoda ze tak jak pisze Wojtek, na pozostalych walorach posucha...chyba Wig20 tez bedzie zmierzał w ok 2250 i być moze dopiero wtedy wkroczy większy pieniądz z zachodu.

Hej witam, co obecnie myślicie o wynikach CDP, podano je z rana, ciekawe czy sie ruszy i w ktorym kierunku?
https://stooq.pl/mol/?id=2001
Pozdrawiam

Hej Witajcie, czemu taka dzisiaj korekta?
Realizacja zysków chyba, czy tez zawód z powodu wyników? a może za mała dywidenda?
Warto dokupić akcje i ew przy jakimś poziomie?
Pozdrawiam kolegów:)

Ok juz rozumiem wszystko:(
dzięki, pozdrawiam

Witam...
mozna o aktualną analize PZU bo juz dawno nie była robiona, jakie obecnie wsparcie? bo chyba jest w trendzie spadkowym, a nie korekcie, zbieram srednio/długoterminowo doszlo do 45 i spada czy to aby nie podwojny szczyt?
do ilu ew moze spac bo nie wiem czy sprzedac czy ew dokupic i na jakich ew poziomach
Pozdrawiam

HEJ a czy obecnie mozna prosic o aktualizacje analizy, cos sie zmieniło na lepsze w energetyce, ciekawe jaki ew wzrost

DZIEKI za analizę, pozdrawiam

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 14:46:00
Liczba wpisów: 286
[0,08% wszystkich postów / 0,24 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,950 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,94% +31 388,74 zł 51 388,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d