pixelg
Szacun dla stockwatch team - za forum - Kozetka - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

Szacun dla stockwatch team - za forum

citrom
0
Wpisów: 37
Wysłane: 13 sierpnia 2010 16:52:34
Witam,

Poniewaz ciagle dopracowuje swoja strategie inwestycyjna, przegladam historyczne, gwaltowne wzrosty spolek na GPW.

I wlasnie w tym zadaniu nieocenione znaczenie ma forum StockWatch. Sam zapis cen akcji, przy ktorych pojawialy sie poszczegolne komentarze pozwala zdobyc ogromna wiedze o inwestowaniu i mechanizamach rzadzacych gielda.

Dlatego tez: Wielkie Dzieki hello1 ! zarowno za rozwiazania techniczne jaki i wklad w samo forum.

Pozdro Citrom.

Szczegolnie polecam sprawdzenie watku Sanwilu...wystarczyla jedna informacja 4 sierpnia, aby 5 wystartowal do gory. W polaczeniu ze zmianami "potencjalu wzrotu", daje do myslenia.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 13 sierpnia 2010 19:10:14
Ale czym byłoby forum bez użytkowników? Jak ktoś kiedyś napisał: "to ludzie tworzą forum", nie umniejszając oczywiście zasług naczelnemu Wodzowi i jego najemnikom. Uczciwie zarabiają na swój żołd king

Szukałem niedawno czegoś na Google i trafiłem na wątek na bankierze. Po przewaleniu sześciu stron, się poddałem. Forum na poziomie gimnazjum, tego nie da się czytać. Na stronach trafiłem dosłownie na jeden jedyny użyteczny post, który był akurat wklejoną prasówką z PAP blackeye Naszła mnie taka refleksja, czy tak właśnie wygląda piekło? blackeye
Klika się i sprzedaje ;-)

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 13 sierpnia 2010 20:52:54
U mnie pierwszym forum było Money.pl. Właściwie były to wpisy pod artykułami redakcji, ale nazywało się forum. Trochę się tam nauczyłem.
Potem był Parkiet. Tam działam do dziś, ale już właściwie tylko w celach rozrywkowych i dla poczytania niektórych userów, których warto czytać.
Od kiedy znalazłem SW, powoli i coraz bardziej przekonywałem się do niego.
Kilka miesięcy temu zauważyłem, że po włączeniu komputera, forum SW odpalam przed forum Parkietu. Odwrotnie niż kiedyś. I tak już zostało wave
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

soczo81
0
Wpisów: 111
Wysłane: 13 sierpnia 2010 22:16:50
Frog napisał(a):
U mnie pierwszym forum było Money.pl. Właściwie były to wpisy pod artykułami redakcji, ale nazywało się forum. Trochę się tam nauczyłem.
Potem był Parkiet. Tam działam do dziś, ale już właściwie tylko w celach rozrywkowych i dla poczytania niektórych userów, których warto czytać.
Od kiedy znalazłem SW, powoli i coraz bardziej przekonywałem się do niego.
Kilka miesięcy temu zauważyłem, że po włączeniu komputera, forum SW odpalam przed forum Parkietu. Odwrotnie niż kiedyś. I tak już zostało wave

Zaczynałem od forum Bankiera, ale wkrótce przekonałem się, że jest tam więcej zaklinaczy cudów i naganiaczy, niż osób, które potrafią merytorycznie coś powiedzieć / podpowiedzieć. Jestem na giełdzie od pół roku, od 3-4 miesięcy regularnie czytam stockwatcha, głównie forum i raporty finansowe spółek.

Efekt - od czasu, kiedy zacząłem tu zaglądać przestałem zaliczać spektakularne wtopy :-))

v3nom
0
Wysłane: 13 sierpnia 2010 22:34:17
soczo81 napisał(a):
Efekt - od czasu, kiedy zacząłem tu zaglądać przestałem zaliczać spektakularne wtopy :-))

Stockwatch zmienia ludzi king Ja na przykład od kiedy trafiłem na SW, zacząłem kopiować Ctrl+C nawet maile na Gmail'u przed wysłaniem blackeye

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 14 sierpnia 2010 08:43:22
Anxious Ctrl-C - kurczę, mam to samo. Main programmer PRZYRZEKA że przepisze kod ciastek forum jeszcze przed Halloween blackeye

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 14 sierpnia 2010 08:47:43
WatchDog napisał(a):
Anxious Ctrl-C - kurczę, mam to samo.

Dopóki widząc na ulicy ładną dziewczynę, nie szukacie odruchowo klawisza PrintScreen, nie jest z Wami źle blackeye

WatchDog napisał(a):
Main programmer PRZYRZEKA że przepisze kod ciastek forum jeszcze przed Halloween blackeye

Nie powiedział którego roku? king
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 14 sierpnia 2010 08:51

v3nom
0
Wysłane: 14 sierpnia 2010 15:27:09
Frog napisał(a):
Nie powiedział którego roku? king

Pewnie powiedział, to co ja lubię w takich sytuacjach mówić: "to tylko kwestia czasu" Angel

Szczerze mówiąc to błahostka. Załoga SW pełną parą rozwija ISPAG-KILLER'a, a już nieoficjalnie WD zapowiedział FINVIZ-KILLER'a blackeye

milion_dolars
0
Wpisów: 21
Wysłane: 15 sierpnia 2010 18:31:24
Jestem na tym forum od 2 dni i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Do tej pory pisałem na różnych forach inwestycyjnych, od bankiera, parkietu, money, PI, ale tutaj jest rzeczywiście inaczej. Co mi się podoba to kulturka i przyjazność userów. Co prawda mój pierwszy post został skasowany przez modera, ale puszczam to w niepamięć.
Postaram się dodać i swoje 3 grosze i coś tam skrobnę od czasu do czasu ... icon_smile
Edytowany: 15 sierpnia 2010 18:32

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 15 sierpnia 2010 21:23:07
Milionie Dolarów: moderowanie też odrobinę przyczynia się do tego, że forum jest jakie jest. Najlepiej nie dawać powodów.

Venomie: finviz'a trudno będzie kill'nąć, szczególnie jego biznes B2B, z którego żyje. Usługi dla indywidualnych traktuje po macoszemu, jak większość serwisów zresztą. Bo da się sprzedać maklerom paręset abonamentów po parę tysięcy miesięcznie, a userom trudno nawet po kilkadziesiąt złotych. Ale mnie interesuje tylko przełom B2C. Nie lubię instytucji.
Edytowany: 15 sierpnia 2010 21:24

adamos
0
Wpisów: 338
Wysłane: 17 sierpnia 2010 21:48:39
WatchDog napisał(a):
Milionie Dolarów: moderowanie też odrobinę przyczynia się do tego, że forum jest jakie jest. Najlepiej nie dawać powodów.

Gdyby nie nasz naczelny wodz to z czasem bysmy mieli tu ta sama cholote co na bankierze. Chwala mu za to,ze ciezka praca utrzymuje wysoki poziom tego forum. Na bankiera,money i inne podobne portale jak wchodze to tylko zeby zobaczyc czy jest jakis ciekawy artykul. Forum nawet nie dotykam,bo jeszcze nigdy nic tam sensownego nie znalazlem.
Pozdrowienia dla calej ekipy SW wave
"Privatize the gains,socialize the losses"

TomekP
0
Wpisów: 202
Wysłane: 18 sierpnia 2010 23:27:57
Też Was kocham!

Forum uzupełnia moje analizy i wybory. Podzielam zdanie innych i uzupełniam swoje. To chyba najlepsze co można wyciągnąć z bycia członkiem tego forum. Prawda?
Ulubione cytaty :::

- „Możesz postawić wszystko na jedną kartę, ale uważnie obserwuj, co się z nią dzieje.” /Warren Buffett
- „Jeżeli Twoja rzeczywistość zaczyna się od Twoich marzeń, to Twoje marzenia staną się Twoją rzeczywistością.” /Donald Trump
- „Bez pasji nie ma energii, a bez energii nie ma nic.”

del-15022018v14
0
Wpisów: 113
Wysłane: 7 stycznia 2011 16:03:24
Szacun dla WatchDog-a za stworzenie tego forum.
Mało tego - powiem Wam dlaczego wszyscy tak cenicie forum oraz jego Twórce.
IMHO:

Chodzi o teorię przyciąganie (film "The Secret" oraz cała psychologia autorozwoju) - klucz do sukcesu, który i w tym przypadku się sprawdza i zaobserwowałem go w trakcie czytania wszystkich wątków na forum.
O co chodzi? --> Celem nie jest zarobienia pieniędzy, tylko do doskonalenia siebie - tylko i wyłącznie. Co to daje - przykład tego forum - WatchDog stworzył forum, bo się interesował finansami. Ale jego celem nie było zarobienie szybkiej kasy, ale doskonalenie się przez: czytanie raportów, czytanie książek, artykułów, wymianę poglądów itd. itp. Nie liczył na zysk, a co to przyciągnęło???
To, że po pewnym czasie większość forumowiczów sama zaproponowała Mu, żeby zaczął pobierać opłaty i że sami chętnie zapłacą.

Tak działa teoria przyciągania. Ja stosuje i efekty mnie zaskakują - POLECAM!!!

A jeszcze np. jak ją zastosować do giełdy, żeby przyciągnąć zyski - posłużę się cytatem:

„Cel inwestora to jak najlepsze transakcje – pieniądze są sprawą drugorzędną – tak działają profesjonaliści. Prawdziwy profesjonalista poświęca całą energię na doskonalenie swoich umiejętności, a nie na liczenie pieniędzy.” (A. Elder)

Pozdrawiam
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 7 stycznia 2011 16:30:57
Eee, dorabiasz ideologię, a przecież chodzi o TS i SS binky
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

debet
0
Wpisów: 259
Wysłane: 7 stycznia 2011 18:22:30
Szachmat to co mówisz to takie filozofowanie, teoretyzowanie. Jesli ktoś chce się doskonalić, to się doskonali - po prostu. Nie krzyczy: chce się doskonalić. Nie wmawia sobie, że chce sie w tym doskonalić. Bo to nie wyjdzie. Zmęczy się, wyczerpie prędzej swoją energię niz cokolwiek udokoskonali. Dlatego nie wierzę w jakiekolwiek poradniki typu Tracy.
Gdy ktoś sie doskonali, to po prostu sie doskonali, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Po prostu go to wciąga, jak film. Podobnie ma się rzecz z dobroczynnością. Prawdziwe dobro dzieje się bez udziału świadomości, gdy czynisz dobro, to nie wiesz że je czynisz. Gdy uważasz się za dobrego, to tylko umacniasz swoje ego, które jest chciwe i złe.

Dokładna analogia jest z tą teorią przyciągania. Gdy świadomie będziesz ją stosować, to ci nie wyjdzie. Może na chwilę, jak uwierzysz. W rzeczywistości w długim terminie efekty będą odwrotne. Teoria przyciągania działa gdy jest używana nieświadomie. Wiele osób może się z tym nie zgodzić, ale tak jest.

Poza tym ta cała nazwa teoria przyciągania, to bardziej psychologiczna nazwa "inwestowania". To jest właśnie inwestowanie w siebie. Po co tworzyć zbędne nazwy na coś co już jest nazwane. Przyczym jest istotna różnica. Inwestowanie nie oznacza wkładu wysiłku, tylko odkładanie konsumpcji w przyszłość. Jest związane z dyscypliną, ale nie wysiłkiem. Teoria przyciągania mówi o o wkładzie energii, siły, na zasadzie fizyki Newtona (trzecia zasada dynamiki). Ale jak napisałem to nie wyjdzie. Nie wyjdzie nikomu ta zasada w długim terminie (w krótkim tak).Nie wierzycie, to spróbujcie. Natomiast to co wyjdzie to inwestowanie w siebie, bo właśnie nie wymaga wysiłku. Dlatego zamiast ekscytować się teoryjkami psychologów, lepiej skłonić się ku klasyce, ekonomii, spokojnemu racjonalnemu podejściu.

del-15022018v14
0
Wpisów: 113
Wysłane: 9 stycznia 2011 12:17:13
@mathu
Co to jest TS i SS? :)

@debet
Nigdzie nie napisałem o krzyczeniu "chce się doskonalić". Pisałem, że celem WatchDoga było po prostu doskonalenie się w tym co lubi robić.
Zgadzam się - nie da się wykorzystać tej teorii opierając ją na świadomości. Taka droga nie działa. Jest tylko jedna droga i wywodzi się ona z podświadomości. To właśnie chciałem zawrzeć w stwierdzeniu:
"doskonalenia siebie - tylko i wyłącznie", ale pewnie nie wystarczyło do wyjaśnienia o co dokładnie chodzi:/

Co do poradników. Owszem, jeśli ktoś myśli, że jak je przeczyta i zacznie stosować to osiągnie sukces to się grubo myli - tak jak napisałeś zmęczy się i odpuści (a to właśnie dlatego, że chce to oprzeć na świadomości). Ale też uważam, że takie poradniki pomagają - kiedy? A no wtedy, kiedy jakaś osoba coś tam zaczyna rozumieć, doskonali się w różnych dziedzinach, robi to co lubi, skupia się na rozwoju. I wtedy gdy natknie się na taką książkę, taka osoba ją zrozumie - zobaczy, że jest na właściwej drodze, zobaczy co to daje i przez to jeszcze bardziej będzie dążyć do rozwoju siebie (bo wtedy to wynika z podświadomości). W takim przypadku poradnik nie jest sposobem ,a środkiem do zrozumienia pewnych rzeczy i korzystaniu z nich.

Podobnie w teorii przyciągania - dokładnie się z Tobą zgadzam. To musi być bez udziału świadomości.
Owszem, że pojęcie teorii przyciągania jest kolejną nazwą, ale użyłem jej w odniesieniu do filmu, który o niej mówi. Ogólnie film uważam za beznadziejny i amerykański, co nie zmienia faktu, że mówi o ciekawych rzeczach. Natomiast druga nazwa, której użyłem czyli autorozwój to nic innego jak "inwestowanie w siebie"=rozwój=budowanie swojej wartości=doskonalenie.

Nie zachwycam się teoryjkami psychologów (swoją drogą to mądre teorie, które sam opisałeś tylko, że swoimi słowami:P - zwróć uwagę, że Twoje słowa to jakby ctrl+C/ctrl+V z jakiejś książki o psychologii rozwoju:) . Moim celem było jak najlepsze wyjaśnienie mechanizmu powstawania szacunku do WatchDoga - dlatego użyłem paru pojęć z tym związanych.

Pozdrawiam:)
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 9 stycznia 2011 12:32:45
Dziękuję, rumienię się jak kaczka w piekarniku... binky

Kocham finanse, choć zająłem się nimi zawodowo dopiero kilka lat temu. Wcześniej zawsze jakoś tam mnie dotyczyły decyzje o charakterze finansowym, ale z dzisiejszego punktu widzenia, była to tragiczna amatorszczyzna. Zdecydowałem w którymś momencie, że stanę się zawodowcem i zacząłem nad tym pracować, inwestować czas i pieniądze w naukę i rozwój.
Ponieważ od zawsze "dzielę się" wiedzą, informacjami i opiniami, postanowiłem na tym gruncie zbudować też serwis, który stanie się moim hobby i po jakimś czasie będzie samodzielny. Osobiście nie muszę sobie nic udowadniać, jestem spełniony życiowo i zawodowo, w zasadzie nie musiałbym robić już (prawie) nic aż do śmierci. Ale mam pasję i cel: postanowiłem, że stworzę miejsce, gdzie znajdą się dwie rzeczy: niezależne i rzetelne dane do analizy spółek, oraz forum na którym nie wstyd się odezwać i nie wstyd zaglądać. To co powstało i ciągle się rozwija, jest może dalekie od ideału, ale świadom braków i niedoskonałości cały czas działam w jasno określonym kierunku.

I wbrew przeciwnościom blah5
Edytowany: 9 stycznia 2011 12:34

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 9 stycznia 2011 15:35:47
Frog napisał(a):
Dopóki widząc na ulicy ładną dziewczynę, nie szukacie odruchowo klawisza PrintScreen, nie jest z Wami źle blackeye

Dzizas, I love you guys normalnie!!

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 9 stycznia 2011 21:48:00
debet napisał(a):
Teoria przyciągania działa gdy jest używana nieświadomie. Wiele osób może się z tym nie zgodzić, ale tak jest.

Zgadzam się i jednocześnie stwierdzam, że w związku z powyższym teoria ta traci swój sens.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3