pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

adamos

adamos

Ostatnie 10 wpisów
Nie wiem czy juz to ktos wrzucal.. Druga czesc filmiku jest the best :) heh
"Privatize the gains,socialize the losses"

TKO Wig20 -6.2% mW40 -8.60%.d'oh!

Adamos SNS 5 IDM 5

adamos - DUD 5 IPX 5

Adamos - SNS zamiana GOT

Adamos - SNS 5 IPX 5

Frog@
Dobrze cie znowu widziec. thumbright Mam nadzieje ze szybko odzyskasz sily bo jestes juz nieodlaczna czescia tego forum hello1
Robkob@
Wszyscy bedziemy ci wdzieczni,jezeli w tym miesiacu odciazysz Froga. Oczywiscie wystarczy tygodniowe podsumowanie,a nawet przezylibysmy podsumowanie na koniec miesiaca. Najwazniejsze zeby byla kontynuacja konkursu,bo ranking 2011r. bez marca bylby jakis dziwny wave

Tydzien temu dostalem z DMBZWBK. Istny haracz d'oh!

Adamos -BRS 5 SNS 5

Haloooo! Zabo,jestes tam? wave Jutro ostatni dzien lutego... Normalnie zaczynam sie o ciebie martwic confused2

Jest juz znana data debiutu,komunikat ze strony spolki:
"W imieniu Zarządu INPRO S.A. mamy przyjemność poinformować Państwa o debiucie naszej Spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w dniu 17 lutego 2011 roku, o godz. 10.00"

Debiut jak z PGE d'oh! Zakladalem ze moze byc redukcja 60-70%,bo jest bardzo mala transza ale to to juz przesada.. Z dokupywaniem na debiucie nie bedzie tak kolorowo,bo przy takim zainteresowaniu mozna liczyc na dwucyfrowe wzrosty na otwarciu.

Akurat Bialek jak dla mnie nie jest zbyt wiarygodny,a nawet lepiej sie sprawdza jako antywskaznik. Po jego slynnym artykule "game over" jesienia zeszlego roku,zdecydowalem sie znacznie zredukowac portfel przez co ominely mnie ladne wzrosty d'oh! A takich wpadek mial znacznie wiecej. Od tego czasu nie slucham wrozb analitykow tylko zdaje sie na wlasne wyczucie.A ta niby bessa 2004-2005 co mu tam wyszla na Wig-u troche naciagana i jakos mnie nie przekonuje.

"giełda jest silnie związana z gospodarką, szczyty dynamiki pkb i produkcji przemysłowej pokrywają się z cyklami na giełdzie" - Jestem podobnego zdania,wiec idac tym sladem do szczytow PKB mamy jeszcze spory zapas,podobnie z produkcja przemyslowa.

24zl to cena maksymalna,ale nie moze byc nizsza niz 22zl. Przy tak malej puli raczej rabatu nie bedzie d'oh! Dzisiaj dowiemy sie jaki byl poziom redukcji zapisow.

Jeszcze na to za wczesnie.Dopiero zakonczyly sie zapisy i budowana jest ksiega popytu. Po jej zakonczeniu poznamy cene,a potem date pierwszego dnia notowan.

Nie psujcie Morfeuszowi kroniki,bo zaraz sie tu rozwinie goraca dyskusja o petrolu. Dla tych co nie wiedza a chca powymieniac sie na argumenty salute : www.stockwatch.pl/forum/defaul...

SteV napisał(a):
Osobiście spodziewam się redukcji na poziomie co najmniej 1/4.

Przy tak malej emisji,ja bym powiedzial ze spokojnie ponad 50%

Ja tylko czekam kiedy pojawi sie tu rubryka "Towarzyskie" i anonse w stylu:Szczupla,zadbana 22 lata ,pozna mlodego inwestora la

fifi@
Poczytaj regulamin na pierwszej stronie,to bedziesz wiedzial jak i kiedy sie zapisac angry7

barbus46@
Przeciez nikt tu nikogo nie krytykuje,to sa tylko opinie innych na temat ewentualnego ryzyka.

Ja od nowego roku tez gram tym co mam w realu,lepiej na tym wychodze niz jak szukam technicznych pereleksalute

Oj Morfeusz,znowu cie podkusilo na szybki zarobekShame on you
Juz raz na Oil-u umoczyles,jeszcze Ci malo? blah5 hehe

Tylko Disco juz rekomendowal petrola jak latal powyzej 20zl,wiec nadal moglbys byc na tym stratny..

ADAMOS- BRS 6 SNS 4
Choc najlepiej to zagralbym na spadki,bo cos widze czarne chmury na horyzoncie Shhh

A juz sie ludzilem,ze ten miesiac zakoncze na podium,ale to by bylo zbyt piekne..
Za to WD pocisnal grubo na ostatniej prostej thumbright

Cena wydaje sie atrakcyjna:
"Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 12 stycznia, wycenili wartość Inpro, gdańskiego dewelopera wybierającego się na GPW, na 481 mln zł, czyli na 12 zł za akcję"
Sa oni jednak oferujacym zapisy,wiec napewno troche naganiali Think
biznes.interia.pl/news/cena-em...">http://biznes.interia.pl/news/cena-em...

Z tego co czytam,to wiekszosc ludzi gra na forexie DT,a przeciez jest to najtrudniejsza i najbardziej stresujaca forma inwestowania. Sam kiedys probowalem na demie,ale dalem sobie spokoj i jak dla mnie najlepsze wyniki osiagam grajac srednioterminowo. Szukam pary na ktorej jest wyrazne odchylenie i zajmuje pozycje. Oczywiscie kluczem jest odpowiednio wysoki depozyt pozwalajacy wytrzymac kilkuprocentowe wahania.Okres inwestycji najczesciej od 1-3 miesiecy i z gory ustalona cena zamkniecia(tu przychodzi z pomoca AT).Uwazam ze na DT szkoda czasu i zdrowia,a wyniki sa czesto gorsze lub podobne do grania w srednim terminie. salute

Nie no przesadzili dzisiaj.. Chyba jednak zaczne redukowac pozycje,bo widze to podobnie jak Mathu d'oh!

Na EUR/CHF mozemy byc wlasnie w trakcie uklepywania dolka w okolicach 1.25. Powrtot do poziomow 1.30,moglby sprowadzic CHF/PLN ponizej 3zl.Think

Dolaczam sie do gratulacjithumbright

Ja jeszcze z tej planuje wycisnac sporo,przeciez ta hossa dopiero sie rozkreca. blah5
Zeby tylko udalo sie uciec na czas.. Pray

Cos czuje ,ze przyjdzie nam testowac dolki na 330zl Whistle

Zielarz napisał(a):
niestety jest:
www.stockwatch.pl/forum/defaul...

Cytat:
Moderacja

1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane są treści:
.
.
.
h. niechlujne i niepełne, np. gołe linki bez cytatu, równoważniki zdań bez przecinków i polskich znaków diakrytycznych, wykresy bez komentarza i temu podobne.

No to fajnie,bo ja nie mam polskich znakow w swoim laptopie.Moze przez to wygladam na buraka i niechluja,ale nic na to nie poradze d'oh!

adamos napisał(a):
A co powiecie na Wandalex? Shhh

ORGR zrealizowal sie wrecz podrecznikowo hello1

Wskaznikowo jest juz drogo(chociazby C/WK),co nie znaczy ze nie moze jeszcze rosnac.

A co powiecie na Wandalex? Shhh

"WIG20 ok. 13%, WIG ok. 16%."?? I to niby byly poziomy trudne do pobicia w zeszlym roku? Nawet z ankiety wynika ze ponad 80% z nas zarobila wiecej niz 25%,a wielu zamiotlo wrecz WIG pod dywan.Wiadomo,ze co innego uzyskac srednia 30% przez kilkanascie lat,a co innego rok czy dwa.Poki co mamy mini hosse i pobicie rynku nie jest wielkim wyczynem Whistle

v3nom napisał(a):
adamos napisał(a):
U mnie standardowo poczatek nienajgorszy,a miesiac pewnie znowu skoncze pod kreska Shhh

Adamos, trochę więcej optymizmu. W końcu wytypowałeś Synthosa thumbright
Mnie pociesza tylko fakt, że Syntka to ja mam w rzeczywistym portfelu rabbit

V3nom@
Syntka to ja kisze w swoim portfelu od maja 2009 hello1 Jedyna spolka na ktorej tyle siedze i mysle ze jeszcze z rok go potrzymam.Zaluje,ze calej kasy tu nie zapakowalem,jak latal wtedy po 61 gr.d'oh!

Spolki ciekawe,ale jak dla mnie troche za duza dywersyfikacja.Duze rozbicie portfela ogranicza zysk i trudniej kontrolowac na biezaco kazda ze spolek. Sam posiadam w portfelu najczesciej 4-5 pozycji,ale jak kto lubi wave

U mnie standardowo poczatek nienajgorszy,a miesiac pewnie znowu skoncze pod kreska Shhh

adamos BRS 6 SNS 4

Ja obstawiam IDM i IPX wave

W sumie to chyba tak bede musial zrobic..

Planuje zalozyc konto rzeczywiste na forexie,zeby sobie w koncu urozmaicic handel akcjami. Na demie w BOS mam tylko lewar 1:100,czy na rachunku rzeczywistym tez musze grac takim lewarem? Sa jakies DM co oferuja mniejsza dzwignie,bez koniecznosci wrzucania 100tys depozytu?

Vixen napisał(a):
Na początek chciałam powitać wszystkich Forumowiczów, jako że jestem nowa w tym serwisie Angel
Jeśli chodzi o giełdę, to w moim przypadku jest to źródło utrzymania. Nie sama GPW jednak. Działam też na Forexie i kombinuję trochę z niektórymi funduszami. Ot, jak jedno pójdzie nie do końca po mojej mysli d'oh! , to drugie pozwoli coś zarobić… Kokosów jednak nie zbijam. Owszem, zarabiam na bieżące wydatki, na życie, ale niespecjalnie, póki co, udaje mi się coś odłożyć czy zwiększyć kapitał inwestycyjny… Think

No prosze,jednak mamy w naszym gronie rodzynka co zyje tylko z GPW i w dodatku jest nim kobieta. thumbright

Wszytsko co napisal antyteresa jak najbardziej sie zgadza. Zadluzenie spolki jest jej kula u nogi, a kilkuletni zysk stracony na opcjach jeszcze dlugo bedzie odczuwalny. Jednak to wcale nie oznacza ze kurs bedzie stal w miejscu lub wolno sie poruszal. Wiekszosc inwestorow nie analizuje spolki tak prawidlowo jak to zrobil nasz kolega,tylko glownie zwraca uwage na wskazniki C/WK,C/Z itd..ktore wygladaja coraz bardziej atrakcyjnie.Nawet czytajac fora widac,ze wiekszosc patrzy na to w prosty sposob:spolka miala problemy,kurs spadal,ale teraz juz wychodzi na prosta wiec bedzie roslo. Duda ma ostatnio bardzo dobra prase,a historyczne kursy rowniez dzialaja niektorym na wyobraznie.Podejrzewam tez ze wzrosty z ostatnich miesiecy byly zwiazane ze zwiekszeniem zaangazowania przez TFI. Jezeli czwarty kwartal nie rozczaruje,to bedzie tylko kwestia czasu jak w przyszlym roku zaczna wystawiac rekomendacje "kupuj". Nie wiem czy zobaczymy tu potezne wzrosty,ale obstawiam ze w przyszlym roku kurs bedzie zachowywac sie znacznie lepiej od rynku salute

Dla mnie to sposob na pomnazanie oszczednosci. Od prawie 2 lat,trzymam wiekszosc na GPW,bo poki co to chyba dla nich najlepsze miejsce.
Mathu,czemu chcesz az tyle czekac? Wydaje mi sie ze z tej hossy jeszcze mozna sporo wycisnac .Moze nie jestesmy na poczatku ale jak dla mnie to jestesmy gdzies w polowie,a najlepsze przyspieszenie jest zawsze w koncowce thumbright Zobaczymy jak sie dalej bedzie rozwijac sytuacja w swiatowej gospodarce,ale mam nadzieje jeszcze z rok,dwa tu posiedziec wave

Prosze was nie porownujcie spolki,ktora do niedawna miala rating "D" i byla o krok od upadlosci ze spolka "AAA". Historyczne kursy Dudy nie maja dzisiaj zadnego znaczenia,wiec nie sugerujcie sie nimi. Lecimy od nowa a gdzie dojdziemy to bedzie w duzej mierze zalezalo od dzialan zarzadu.

Bialek uwaza ze bessa za rogiem Liar Przypomina mi to jego artykul sprzed roku zatytulowany "Game over" ,ktory okazal sie byc wyjatkowo chybiony.
A moze tym razem trafi? Think
"Wojciech Białek, analityk CDM Pekao, uwaza ze nowy rok przyniesie zwrot i wejście w łagodną bessę.Zdaniem analityka, który w drugim kwartale przyszłego roku widzi szczyt obecnych wzrostów, zapoczątkowana wtedy bessa będzie trwała do 2013 r. W tym czasie obserwować będziemy okresy wzrostów, a cały cykl charakteryzować się będzie zmiennością. Klasyczna hossa obserwowana od początku 2009 r. skończy się zdaniem analityka już za kilka tygodni."

Mysle,ze ten konkurs w pelni nie odzwierciedla rzeczywistosci. Tu jest dosyc sztywne zalozenie,kupujemy akcje pierwszego kazdego miesiac i trzymamy do konca. Mysle,ze malo kto tak inwestuje. Jezeli w polowie miesiac sytuacja na szerokim rynku sie psuje(lub w spolce) to napewno czesc z nas na to reaguje.Niektorzy trzymaja SL, inni maja jeszcze inne taktyki gry. Tak samo z otwieraniem pozycji.. to sa chyba zbyt sztywne reguly,by odzwierciedlaly realne wyniki..

Jaki tam moj pomysl,wiedzialem ze to zrobisz tylko chcialem sie upewnic blah5 Ja tam na tworzeniu ankiet sie nie znam,a Ty miales pomysl swietny.Podejrzewam,ze w tym roku wiekszosc Stockwatcherow ma lepsza stope zwrotu od Wig-u. Zobaczymy za miesiac.. salute

Frog@
Mysle,ze warto by bylo odswiezyc ta ankiete na poczatku stycznia i zadac pytanie jaka jest stopa zwrotu w calym 2010r.Takie coroczne podsumowanie,mogloby byc ciekawe i dobrze by pokazywalo wyniki Stockwatcherow na tle Wig-u.

Ciekawa sesja dzisiaj,na samym fixingu 2mld obrotu Think

adamos - BRS 6 IDM 4

Litewska spółka Avia Solutions Group działa jako spółka holdingowa i prowadzi działalność poprzez osiem spółek zależnych. Spółki działają w czterech obszarach związanych z lotnictwem: działalność czarterowa (spółki Small Planet Airlines), obsługa techniczna oraz naprawy i remonty (FL Technics), szkolenia pilotów i załóg (Baltic Aviation Academy) oraz obsługa naziemna i tankowanie (Baltic Ground Services).
Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 26 do 30 listopada, a w transzy inwestorów instytucjonalnych od 1 do 3 grudnia.Cena maksymalna akcji zostanie opublikowana 25 listopada 2010 r.
http://stooq.com/n/?f=387871

Nie wiem czy jest sens doszukiwania sie teorii spiskowych,ze ktos celowo trzyma niski kurs. Popatrzcie na szeroki rynek,zaczela sie mala korekta i wiekszosc spolek spada albo przynajmniej przestala rosnac. Jak sie poprawi sytuacja na szerokim to i Duda ruszy. Jak dla mnie to okazja zeby zwiekszyc zaangazowanie,oczywiscie jezeli ktos planuje tu zostac dluzej niz do konca roku salute

Niedlugo zapisy,a tutaj cisza Eh? Troche mala ta transza dla indywidualnych,a duza dla pracownikow. Ciekawe czy nie zaczna sypac na otwarciu.. Think

„Uwzględniając maksymalną cenę emisyjną, chcemy pozyskać do 7,2 mln zł brutto oferując łącznie 3 000 000 mln akcji serii A i B. Będzie to emisja skierowana w znacznym stopniu do inwestorów instytucjonalnych, którym zaproponujemy 1 450 000 akcji, tj. około 48% całej emisji, a także do naszych pracowników 1 200 000 akcji. Pozostałe 350 00 akcji (tj. ok. 12% emisji) zaproponujemy w Transzy Otwartej.” – mówi Dariusz Czyż, Prezes Zarządu Votum S.A.

Fundusz moze i ma wieksze mozliwosci,ale watpie ze naprawde z nich korzysta. Jezeli TFI ma w portfelu ponad 100 spolek,to nie wierze ze zna dobrze sytuacje w kazdej z nich. Poza tym indywidualny inwestor posiadajacy akcje kilku firm jest w stanie szybciej reagowac na sytuacje na rynku i ciac straty w razie naglej korekty. Zreszta ich wyniki mowia same za siebie. Fundusz jest dobry dla ludzie nie majacych pojecia o gieldzie i inwestowaniu.

nalesnik2009 napisał(a):
Kanoniers napisał(a):

moim zdanie musisz sobie przede wszystkim odpowiedziec na pytanie czy chcesz zainwestowac w Boryszew a nie zajmowac sie glupotami czy lepiej akcje czy PP ...
Bedziesz sie bił o ten % w ta czy w tamta ???

powaznie mysle o boryszewie, mam juz troche jego akcji i licze ze w koncu sie przebije i bedzie trend wzrostowy - przynajmniej zauwazalny.

Akcje chodza po 2,04 a pp po 3,74 - jest jednak roznica. suma sumarum -kurs obu akcji powinien w koncu sie zrownac ? -chyba ze cos zle mysle ?Think

Kurs akcji sie nie zrowna. Poszukaj sobie na SW zasady emisji z PP i przelec ostatnie 10 stron tego watku,to wszystko bezdiesz wiedzial. Co chwile ktos zadaje te same pytania puke_l

"Karkosiki" maja to do siebie,ze moga byc jeszcze dmuchane duzo powyzej fundamentow,ale ta zabawe to ja juz wole pozostawic innym Whistle

doncarlos napisał(a):
[b]Boryszew zabiega o unijną dotację

Ostatnio bardzo duzo artykulow w prasie na temat coraz to nowych przejec,dotacji i innych planow. Spolka zrobila sie bardzo popularna,widac nawet na forum cala mase nowych drobnych inwestorow zacheconych ostatnimi wzrostami lub tez skuszonych przyszlymi planami spolki. Jeszcze sie jedna emisja z PP nie skonczyla,a juz chodza sluchy o nastepnej. Najbardziej nie lubie takiej medialnej nagonki,co kilka dni pojawia sie inny artykul o swietlanej przyszlosci i wielkich planach BRS. Jak dla mnie te wszystkie fakty sprawiaja ze zapala mi sie pomaranczowe swiatlo. Jestem pewien,ze jeszcze zobaczymy tu ladne wzrosty,ale przed wejsciem w nastepna emisje mocno sie zastanowie. salute

A co tu taka cisza? Chyba dzisiaj troche poprzegladam wykresy,bo dodatkowa kaske mam na male spekulacje blah5 Dzisiaj ladny ORGR wyrysowal sie na Optimusie,troche za pozno go zauwazylem.. d'oh! Ma ktos jakies ciekawe propozycje?

topcia napisał(a):
ew128 napisał(a):
całego nie sprzedam, ale zastanawiam się nad częścią.
Tylko nie wiem czy dobrze kombinuję.

Powiedzmy że zarobiłem sobie na zabawie "giełda" 10000 pln w tym roku.
Sprzedaję 4000 akcji po 2,26 pln które kupiłem po 4,80 pln
Mam stratę 10160 pln. (chyba że się mylę).

Na koniec roku wychodzi strata 160 pln, podatku nie ma.

To nie korzystniej jest nie sprzedawać, zapłacić 1800pln podatku i mieć 7200pln zysku?

Chodzi o to zeby przesunac placenie podatku na przyszly rok. Sprzeda akcje boryszewa i moze je od razu odkupic powiedzmy za ta sama cene,na jednej sesji. Niezaplacony podatek mozna dalej zainwestowac.

Teraz wiadomo skad te wzrosty i ze kasa z emisji nie poszla na marne thumbright

"Firma cukiernicza Z.P.C. Otmuchów zawarł ze spółką Fokata Holdings Limited umowę nabycia 96,3% producenta pellet zbożowych i ziemniaczanych, Jedność Wschowa, za kwotę 13,93 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.Realizacja przejęcia stanowiła jeden z celów emisji akcji serii D. Zapłata za udziały nastąpi ze środków pozyskanych z emisji akcji serii D – podała spółka"

Z tego co sie orientuje to oni sa juz notowani na New Connect i po prostu przechodza na glowny parkiet. Czy sie myle? Think

Dla zainteresowanych ciekawy artykul w Forbsie:
www.forbes.pl/artykuly/sekcje/...

Cytat:
niemarkowe słodycze i słone przekąski dla sieci handlowych, można zarobić więcej, niż sprzedając to samo pod własną marką. Mało to ambitne, ale perspektywiczne, co potwierdza udany debiut giełdowy firmy ZPC Otmuchów

Gdyby latem Jutrzenka wygrała batalię o Wedla, jego prezesowi Janowi Kolańskiemu udałoby się zebrać w jednej grupie najbardziej znane marki polskich słodyczy. Ostatecznie Wedla kupiło Lotte Group, ale to nie japoński koncern jest największym zmartwieniem kaliskiego biznesmena. Są nim słodycze z logo sieci handlowych, tzw. private labels. Według danych instytutu badawczego PMR, udział marek własnych w całym segmencie spożywczym w Polsce rośnie o kilka procent rocznie i wynosi już ok. 24 procent. W niektórych krajach Europy Zachodniej, np. w Szwajcarii, przekroczył nawet 50 procent.

Z tego, że właśnie w tym kierunku będzie zmierzał rynek FMCG, już 10 lat temu zdawał sobie sprawę Bernard Węgierek, kontrolujący ZPC Otmuchów. Spół­ka przestawiła się w 80 proc. na pro­dukcję pod cudzym szyldem i nieźle na tym wychodzi – osiąga marżę netto o kilka procent wyższą niż markowi polscy konkurenci, m.in. notowane od kilku lat na GPW Jutrzenka czy Mieszko. Otmuchów nie ma swojego produktu, którym może powalczyć na rynku, chce więc zostać dostawcą dla marketów i zagranicznych firm spożywczych. Wrześniowy debiut giełdowy, z którego spółka pozyskała ponad 57 mln zł, pomoże zwiększyć jej moce produkcyjne i przejąć kilka zakładów, na co zamierza wydać ponad 17 mln złotych. W planie jest też zwiększanie przychodów i EBITDA o kilkanaście procent rocznie.

Czy Otmuchów ma szanse go zrealizować? Pewnie tak, bo handel sieciowy zamawia coraz więcej produktów pod własnym logo, a Otmuchów od lat wypracował sobie dobre kontakty w tej branży, dostarczając wyroby na kilka rynków, m.in. niemiecki, węgierski, czeski i austriacki.

Fruz napisał(a):
Aktualnie jestem znowu na 1500zł , jedyne pocieszenie jest takie ze pewnie miałbym wpisaną w tym momencie stratę na giełdzie wiec jak cos zarobie teraz pewnie będzie wliczone w koszta bez podatku xD swoją drogą jak oni to w ogóle księgują ze to tak wychodzi ? ;D

Przylaczam sie do rad kolegow i sugeruje bys darowal sobie ten daytraiding. W skali roku watpie ze osiagniesz lepsza stope zwrotu niz z inwestowania w srednim terminie,pomijajac juz stres jakiego sobie zaoszczedzisz.Zreszta sam zobacz na aktualny wynik. Obecnie jestes na zero,kupowales OPT po 2.50,teraz jest kurs w okolicach 3.20. Trzymajac akcje na rachunku mialbys juz ponad 20% zysku.

A co do wspomnianego Nicka Leesona, to tym ktorzy nie widzieli polecam obejzec film: "Rogue trader"(pl.tyt:Spekulant) Jeden z moich ulubionych Angel

Ja celuje 12% ,niestety nawet gdyby to po tej redukcji to i tak kokosow z tego miec nie bede d'oh!

Wlasnie to jest najwiekszy plus,ze w koncu finansami zajma sie powazni ludzie. Firma jest caly czas rentowna, przez glupie decyzje i chciwosc znalazla sie w takich tarapatach. Moze w koncu Maciej Duda pojmie,ze nie jest to juz jego rodzinna firemka,w ktorej moze sobie robic co mu sie podoba. Teraz w akcjonariacie mamy powazne instytucje i to one beda podejmowac kluczowe decyzje..salute

Jak sam zauwazyles Stół Polski to regionalny producent wedlin,ktory jest znany ale glownie w wojewodztwie Mazowieckim. Firma wielkosci Dudy,powinna miec rozpoznawalna marke w calym kraju. W Trojmiescie Duda i Stół Polski wystepuja sporadycznie.

Adamos - DUD

Spolka poprawia wyniki i zaczyna wychodzic na prosta. Technicznie znajdujemy sie pod kluczowym oporem,ewentualne jego przebicie wygeneruje silny sygnal kupna.

Przemko napisał(a):

Jak idzie o dystrybucje realną, raczej nic w sklepach z Dudy nie widuje,
Jeśli już to pasztetową w Tesco. (Mam nadzieje, ze to nie Duda-Silesia Pray )

To fakt,ze tez ich produktow jakos na polkach nie widac. W przeciwienstwie do chociazby Sokolowa,ktore sa w wiekszosci sklepow(nawet malych,osiedlowych).

Kamil Gemra napisał(a):
Informacja jaką uzyskałem ze spółki jest następująca: debiut będzie w ostatnim tygodniu września.

Mogli by cos w koncu napisac,koniec wrzesnia za 3 dni a tu ani slowa o dniu debiutu..Eh?

Jak juz tyle siedzisz to lepiej nie kombinuj i potrzymaj do emisji,bo jeszcze bedzie tak ze bedziesz odkupowal drozej Shhh

WatchDog napisał(a):
Na mój prosty chłopski rozum, dyskusja jest na temat "czy krowy hoduje się dla mięsa, czy też dla mleka".
Jeszcze raz apeluję do Mankomaniaka o szacunek dla innych.
Popieram Twój (MM) konserwatywny pogląd na sprawę, choć jest on daleki od praktyki i kto wie czy jeszcze ma z nią jakikolwiek związek - raczej jest tak daleko, jak sądy od sprawiedliwości czy zdrowa żywność od zdrowia.

Mysle ze ta puenta moglaby juz zakonczyc ta dyskusje,bo na porozumienie sie nie zapowiada a watek sie nieco rozjechal i nie wiele juz ma wspolnego z MCI salute

S&P nawet nie powalczyl na 1100pkt ,tylko odbil sie od tego oporu jak pileczka d'oh!
Moze jutro bedzie drugie udane podejscie..

WatchDog napisał(a):
Milionie Dolarów: moderowanie też odrobinę przyczynia się do tego, że forum jest jakie jest. Najlepiej nie dawać powodów.

Gdyby nie nasz naczelny wodz to z czasem bysmy mieli tu ta sama cholote co na bankierze. Chwala mu za to,ze ciezka praca utrzymuje wysoki poziom tego forum. Na bankiera,money i inne podobne portale jak wchodze to tylko zeby zobaczyc czy jest jakis ciekawy artykul. Forum nawet nie dotykam,bo jeszcze nigdy nic tam sensownego nie znalazlem.
Pozdrowienia dla calej ekipy SW wave

mathu napisał(a):
No to co, robimy tego ORGR-a?

Ja caly czas w niego wierze,dlatego mam 100% w akcjach. Miala byc wieksza korekta i byla,teraz czas na UP Pray

Taurus80 napisał(a):

Kiedys trzeba zostac rentierem :) ciekawe czy wystarczajaco wyszkolil zastepujacych go ludzi :) aby nie musiec sie o nic martwic.
Swoja droga ciekawa zmiana czlowiek o PR mozna sie spodziewac jeszcze lepszej komunikacji spolki z rynkiem (akcjonariuszami)
Zobaczymy co jeszcze ciekawego sie wydazy :) osobiscie interesuje mnie zatwierdzenie emisji i tak sie zastanawiam czy nie wypuszcza wiecej akcji lub nie zechca pozyskac wiecej kasy.

sbyszek napisał(a):
Taurus - po 11 latach fuchy w RN Borka na rentę ? d'oh! Względy osobiste to nie renta. Renta to względy zdrowotne.
Coś musi być innego na rzeczy. A może zmiania się teraz konia ?

@sbyszek , niezle dowaliles z ta renta blah5
A swoja droga,to Karkosik juz dawno moglby zostac rentierem,tylko on chyba nie umialby stac z boku, nie angazujac sie aktywnie w dalsze rozmnazanie swojego kapitalu.

S&P balansuje nad przepascia,jak padnie wsparcie na 1100,to bedzie lipa Shhh

W Japonii mamy maly Sajgon Shhh Zamiast luki w gore raczej zobaczymy w dol d'oh!

Bez przesady,kurs troche odbil ale wielkiego szalu w Usa nie widac...

Frog napisał(a):
adamos napisał(a):
Ja tam widze,ze po prostu rysuje sie drugie ramie od ORGR-a Think . Tydzien,moze dwa i lecimy ostro w gore.

Jakaś koślawa ta podstawa ramion.

No wiem wlasnie i to mnie martwi,ale nie moze byc przeciez idealnie wave

Linia trendu spadowego przebita,na w miare przyzwoitym obrocie. Najgorsze jest to ze sytuacja na szerokim sie popsula,przez co w poniedzialek mozemy znowu wrocic pod nia. d'oh!

Ja tam widze,ze po prostu rysuje sie drugie ramie od ORGR-a Think . Tydzien,moze dwa i lecimy ostro w gore.

Jankesi dali rade,ale Japonce juz nie bardzo.. Eh?

owner napisał(a):
mam wrażenie że ktoś to na ostatnich sesjach podbił żeby dzisiaj wyjść. technicznie słabo to wygląda Think

Tez mi sie tak wydaje,duzy obrot przy tym spadku nie wrozy nic dobrego.. d'oh!

_soma_ napisał(a):
dla mnie kopek słabo wygląda. na moje czekają nas słabe wyniki za 2q.
pozdro

Spodziewane jest pogorszenie wynikow,wiec mysle ze po czesci sa juz one w cenie. No chyba ze naprawde beda tragiczne. Wielu drobnych juz sie wysypalo,widzac ciagle spadki i wykres ktory straszy.Juz malo kto wierzy w odbicie,wiec moze dlatego niedlugo ono nastapi..
Pray
Poki co 17zl trzyma,co dalej zobaczymy,ale stopa lepiej miec...

Od dzisiaj znow na pokladzie,wsiadlem po 17zl. Fundamentalnie wydaje sie promocja,mam tylko nadzieje,ze to wsparcie wytrzyma Pray

Dzisiejsza zmiennosc w Stanach jest juz meczaca. Lepiej poczekac na jakis wyrazny sygnal,bo na razie to rownie dobrze mozemy spasc jak i urosnac. Podziwiam walczacych na futach salute

Widac,ze dzisiaj dalej laduja do kosza Dancing

Dzisiaj od rana ladne wybicie gora z konsoli,jak Jankesi nie popsuja to bedzie pieknie Dancing

No to w poniedzialek powinny byc piekne wzrosty i spora luka na otwarciu Dancing

Wyglada na to ze ryzyko straty na debiucie jest niewielkie. Z poczatku bylem sceptyczny,ale po ostatnich informacjach chyba jednak sie zapisze. Think

Obstawiam Synthos,pomimo korekty ciagle prawie na rocznych maximach,jak sytuacja na szerokim sie poprawi powinien ladnie wystrzelic. Pray

25% akcji ma isc w rece drobnicy Think
www.pb.pl/2/a/2010/05/18/Grad_...

Technicznie wyglada niezle,raport nie rozczarowal, a do tego te pozytywne rekomendacje z DM BZ WBK.. Jak poprawi sie sytuacja na szerokim to 2zl,mozemy zobaczyc jeszcze w maju.
Boo hoo!

Niby jedna z lepszych spolek na dluzej,a jak na razie to jest po cenie z przed roku d'oh! Poczekam jeszcze i chyba sie znowu zapakuje,ale wydaje mi sie, ze to jeszcze nie koniec spadkow.Jak peknie 19zl to mozemy nawet dojsc w okolice 17.50 i tam sie chyba ustawie,choc obecna cena juz wydaje sie byc promocyjna Think

Arkuos napisał(a):
Kupiłem akcje po 15,75 myślałem, ze takich niskich oporów nie przekroczy. TPSA jest przeważnie dosć stabilne. Nie wiem czy jakiekolwiek informacje są w stanie podbić tego motłocha ;-) Jak dojdzie do 15 to uśrednię.

Spokojnie,wkrotce zacznie sie kupowanie pod dywidende wave

Leca juz pierwsze rekomendacje: UBS "kupuj", docelowa cena 395 zł.:ipopzu.pl/2094417,27630,na-tyl...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 30 czerwca 2017 10:42:53
Liczba wpisów: 338
[0,09% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,411 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło