GANT [Catalyst] - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

GANT [Catalyst]

intelekt
Wpisów: 232
Wysłane: 15 września 2011 19:12:25
Aż dziwne ze po Twojej miażdżącej krytyce spółka nadal ma rating BB... :)

Oczywiście po raz kolejny dziękuję za analizę.
Edytowany: 15 września 2011 19:14

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 439
Wysłane: 15 września 2011 22:46:32
Ja również bardzo dziękuje, mimo że już jakiś czas temu wyszedłem z inwestycji w obligacje ganta. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji trudno się nie zgodzić z tą analizą. Aż dziwi fakt, że po ogłoszeniu raportu akjcje Ganta tak dynamicznie rosły.
Pozdrawiam

krishic
Wpisów: 511
Wysłane: 15 września 2011 23:55:15
Cytat:
Po spłacie kredytów i zobowiązań obligacyjnych w pierwszej połowie 2012 r. w kasie zostanie nam 150 mln zł, zakładając, że nie rozpoczniemy w tym czasie nowych inwestycji – mówi Antkowiak. Podkreśla, że jako akcjonariusz chciałby, by uwolnione środki zostały przeznaczone na nowe inwestycje. Nie ukrywa jednak, że wobec tak niskiej wyceny akcji akcjonariusze mogą zdecydować się na inne rozwiązanie.
– Jeżeli rynek dalej będzie tak wyceniał Ganta jak dziś, rozważymy przeprowadzenie skupu akcji na dużo większą skalę. Jeżeli by do tego doszło, rodzina Antkowiaków nie zamierza sprzedawać papierów. Dla nas akcje Ganta są dużo więcej warte – mówi Grzegorz Antkowiak. Gdyby spółka przeznaczyła całe 150 mln zł na skup akcji własnych po obecnym kursie, wykupieni zostaliby wszyscy mniejszościowi akcjonariusze Ganta, kontrolujący dwie trzecie jego kapitału.
Głowa rodziny Antkowiaków przyznaje, że duży skup zmusiłby spółkę do zmiany planów rozwoju na najbliższe lata. Podkreśla, że piłka leży po stronie giełdowych inwestorów. – Muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcą, by Gant dalej się rozwijał i zyskiwał na wartości i jak równy z równym rywalizował z dużo bardziej zasobnymi w środki graczami o miejsca na podium polskiego rynku mieszkań.

Antkowiakowie mają dość taniego Ganta

Gant kupil ostatnio dzialke za 60 mln pln, przeprowadza skup akcji (ma na to do 20 mln), czlonkowie zarzadu i rady nadzorczej co jakis czas kupuja akcje. To raczej sugeruje, ze wierza w przyszlosc tej spolki, a nie rychle bankructwo. Think
Zastanawia mnie tez fragment o tej gigantycznej 150 mln nadwyzce ponad zapadajacy dlug (za ok pol roku). Czy z racji stosowania MSR 18 czeka Ganta okres zniw? Czy jednak prezes klamie?

PS. Czy MSR 18 dziala tak, ze spolka dostaje pieniadze za mieszkanie, ale do formalnego przekazania mieszkania tych przychodow/pieniedzy nie wykazuje ? Jest to pytanie o to czy w Gancie jest wiecej gotowki niz to widac w raportach ?

Edytowany: 16 września 2011 00:04

Plissken
Wpisów: 30
Wysłane: 20 września 2011 11:38:28
Witam,

mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o Gant`a. Niepokoi mnie ostatni raport tu zamieszczony. Po jego lekturze mam ochotę sprzedać wszystkie obligacje Gant`a. A Wy co zrobiliście z pozycjami w obligacjach tego emitenta?

Pozdrawiam,

Plissken

intelekt
Wysłane: 20 września 2011 12:44:32
A czego się bać ? Ktoś właśnie "połknął" niedługo wygasające obligacje GNT0312 po cenie nominalnej na ponad 350tys zł :)

Wypłata odsetek za 9 dni ?
Edytowany: 20 września 2011 12:45

Plissken
Wpisów: 30
Wysłane: 20 września 2011 14:05:47
@ Intelekt

Jak to czego się bać? Niewypłacalności emitenta.

Pozdrawiam,

Plissken

Lukasz Konopko
Wysłane: 21 września 2011 15:23:43
Witam
Ryzyko niewypłacalności wzrosło i ja wycofałem się z tych obligacji. Obecny rating jest już spekulacyjny, a nie inwestycyjny. Miałem GND0513 i sprzedałem 7 września po 99,95. Dzisiaj na kupnie są chętni po 99,0, a przedwczoraj na zamknięciu było 99,22.

intelekt
Wysłane: 21 września 2011 16:19:01
Rating BB spekulacyjny ? Rozumiem że C i D pretendują w takim razie do określenia "samobójczy" ? :)

Analiza jest faktycznie krytyczna ale nie przesadzajmy - na Catalyst mało papierów z wyższym ratingiem które "da się kupić".

Ja zostawiam - kupiłem po taniości więc zawsze będzie okazja by sprzedać z zyskiem a póki co kampania reklamowa w telewizji + skup akcji to dobry znak.
Edytowany: 21 września 2011 16:22

Marcin Osiecki
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 854
Wysłane: 21 września 2011 16:30:19
Nie wiem, czemu się dziwisz.:) BB jest uznawany standardowo za najwyższy rating spekulacyjny (dużo lepszy oczywiście od CCC, D to w sumie już niewypłacalność), a BBB za najniższy inwestycyjny.
Edytowany: 21 września 2011 16:31

Lukasz Konopko
Wysłane: 21 września 2011 16:38:33
Dokładnie o taki podział mi chodziło. Dla mnie obligacje to instrument, który można kupić, a nie trzeba. Staram się inwestować w jak najbardziej bezpieczne papiery. Jeżeli nie ma takiej możliwości to po prostu nie kupuje.

krishic
Wysłane: 21 września 2011 17:28:46
W/w raport jest niepokojacy bardziej dla akcjonariuszy niz obligatariuszy Ganta. Trzeba pamietac, ze dla nas wieksza wage niz biezace wyniki ma zabezpieczenie w postaci namacalnego majatku (nieruchomosci, a nie jakies np WNiP). W czarnym scenariuszu upadlosci powinno wystarczyc na splate kredytow i wykup obligacji. Natomiast dla akcjonariuszy podczas likwidacji z majatku pewnie zostaloby do podzialu niewiele.
Edytowany: 21 września 2011 17:34

Lukasz Konopko
Wysłane: 21 września 2011 17:34:44
Zwróć uwagę na to
"Jak już pisałem wcześniej Spółka emituje na razie głównie obligacje niezabezpieczone, ale jeśli chodzi o kredyty to ich większość posiada mocne zabezpieczenia hipoteką. To jest negatywna sytuacja dla obligatariuszy, ponieważ w przypadku bankructwa niewiele może tego majątku zostać, gdy banki odbiorą już bezpośrednio to co do nich należy."
i na to
"Gdyby nie przeszacowania wartości nieruchomości firma byłaby mocno pod kreską. Wszelkie tego rodzaju dochody nawet jeśli są ku temu rzetelne przesłanki trudno zweryfikować."

krishic
Wysłane: 21 września 2011 17:58:04
Jestem swiadomy, ze rosnie ryzyko tych papierow, ale nie popadajmy w czarnowidztwo. Gant bardzo czesto znajduje sie w pierwszej trojce deweloperow w Polsce. Jest notowany na gpw co daje duza przejrzystosc i mozliwosc pozyskiwania kapitalu rowniez z emisji akcji. Obligacje oferuja wysoka rentownosci, plynnosc i cala palete mozliwosci. Posiadaja rozne terminy zapadalnosci, rodzaje zabezpieczen, jest nawet seria z opcja konwersji na akcje. Kolejne emisje dochodza do skutku i jestem przekonany, ze w razie czego (np problemow z plynnoscia) zostana po prostu "zrolowane". Ja np nie moge sobie pozwolic na nie posiadanie tych papierow w portfelu, bo Catalyst do odpowiedniej dywersyfikacji jest jeszcze za plytki. Mimo to jak najbardziej Cie rozumiem, mam tylko inny profil akceptacji ryzyka (dla mnie to bedzie spadek ponizej B).
Edytowany: 21 września 2011 18:03

intelekt
Wysłane: 21 września 2011 18:09:46
krishic - mamy identyczny punkt widzenia widzę :)

Cytat:
Staram się inwestować w jak najbardziej bezpieczne papiery.

Każdy by tak chciał ale znajdź proszę na Catalyst inny papier spółki notowanej na GPW (czyli mocno przejrzystej), z ratingiem BB (jak dla mnie całkiem wysokim na tle innych śmieci na Catalyst) oraz z stopą zwrotu na poziomie 8,5-9%. No i najważniejsze - znajdź taki papier który DA SIĘ KUPIĆ PO ROZSĄDNEJ CENIE.

Nie znajdziesz. Owszem - niedawny Rodan z ratingiem AAA to była okazja ale jak sam widzisz nie trwa wiecznie a i tam zresztą analizy brak więc i tak do końca nie wiadomo na czym stoimy :)
Edytowany: 21 września 2011 18:14

yayurek
Wpisów: 874
Wysłane: 21 września 2011 18:34:40
GANT stanowi u mnie w portfeliku, drugą pozycję po MARVIPOLU, jakoś specjalnego strachu nie czuję, m.in. dlatego, że jest to gigant, którego zawalenie się nie przejdzie bez echa, jak w przypadku Anti.. mamy na ASO zaledwie (nie licząc BS), dwudziestu kilku emitentów... nawet w MARVIPOL włożyłem tyle pieniędzy, że jego upadek by mnie poważnie zmartwił i zabolał, ale nie byłby powodem samobójstwa... ciężko jest dokonać dywersyfikacji, BB jak na ten ryneczek to dobry rating, bo jeżeli odliczyć przeróżne VEDIE z CCC-, WIDOKI z D, ORŁY z CCC-... i wiele spółek, których praktycznie nie sposób ocenić, to nawet ROKITA z B- (gdyby nie absurdalna cena) ma rating godny rozważenia i kupna jakiejś małej ilości (gdyby nie ta cena)... także wszystko co B, dla mnie jest cacy, a nie be

Lukasz Konopko
Wysłane: 21 września 2011 19:25:10
intelekt napisał(a):

Każdy by tak chciał ale znajdź proszę na Catalyst inny papier spółki notowanej na GPW, z ratingiem BB...

Wszystko zależy od wielkości portfela i zasad jego budowy. Kupiłem Rodan, a ostatnio Black Lion. W drugim przypadku będzie trochę ponad 7%, ale jest zabezpieczenie hipoteką. Obie mają AAA i są notowane na GPW. Nie mam takiego kapitału, żebym musiał angażować się w spółki o większym ryzyku. Wydaje mi się, że moje są bezpieczniejsze od Ganta, a czy mam słuszność czas pokaże ;)
Poza tym nie staram się nikomu udowodnić, że tylko moje zasady są słuszne. Plissken pytał o zdanie to odpowiedziałem. Na tym polega forum dyskusyjne, żeby konfrontować różne punkty widzenia.
Pozdrawiam ;)

Marcin Osiecki
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 854
Wysłane: 29 września 2011 11:57:14
Gant płaci dzisiaj odsetki z dwóch serii obligacji GNT0312 i GNT0313. Pieniądze w BM Aliora już dotarły.
Edytowany: 29 września 2011 11:58

Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 29 września 2011 13:07:35
W XTB jeszcze nie ma. Pewnie będą po sesji.

mrmrooz
Wpisów: 192
Wysłane: 29 września 2011 13:46:49
Marcin Osiecki napisał(a):
Gant płaci dzisiaj odsetki z dwóch serii obligacji GNT0312 i GNT0313. Pieniądze w BM Aliora już dotarły.

W eMaklerze mBankowym też już są.
Pozdrawiam
Michał M

yayurek
Wpisów: 874
Wysłane: 29 września 2011 18:11:25
qurcze, jak już nasi Jajogłowi świętują wypłatę odsetek od GNT, to zaczynam się trochę niepokoić (o wypłacie odsetek od np. PCZ czy IIF nawet nie wspomnieli).. pociesza mnie tylko że 10 mln z sierpniowej emisji zostało łyknięte, bez mrugięcia okiem, a i dzisiaj ponownie ktoś zaabsorbował na CATALYST, z jednej tylko emisji, długu za ponad 370 k

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12