Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Lukasz Konopko

Lukasz Konopko

Ostatnie 10 wpisów
mindek napisał(a):

Było nabycie przez głównego od tfi na kilkanaście procent akcji. W komunikacie stoi, że po nabyciu główny posiada 80.13% głosów na WZA, do 90% jeszcze trochę brakuje. Z fundów tylko quercus ma jakieś akcje, ok 100k
Dlaczego SW pokazuje, że główny ma 87,98%?

Nie uwzględnialiśmy akcji uprzywilejowanych.

Ze sprawozdania wynika, że jest 1 mln akcji uprzywilejowanych i 2,2 mln akcji zwykłych. Z ostatniego komunikatu dotyczącego akcjonariuszy
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
, że 2.815.213 głosów to 67,03%, więc głosów jest 4 200 000. Jeżeli Castelli ma milion akcji uprzywilejowanych i 815 213 akcji zwykłych to posiada pakiet 56,73% wszystkich akcji.
Będę wdzięczny za informację, jeżeli gdzieś jest błąd.


Temat udało się wyjaśnić na priv. Jakby ktoś miał podobny problem to chodziło o włączona funkcję Magnes, którą można wyłączyć w pasku narzędziowym po lewej stronie wykresu.@niedźwiedź
Na górze, na każdym wątku jest przycisk "Poproś o nową analizę". Jest również na podstronach każdej spółki i na liście obserwowanych w profilu użytkownika.
O analizę sprawozdania finansowego wnioskować mogą jedynie użytkownicy z wykupionym abonamentem premium. Decyzję o wykonaniu analizy podejmujemy na podstawie całkowitej liczby wniosków. Składanie próśb przez system ułatwia nam zarządzanie tematem i lepsze dostosowanie publikacji do potrzeb użytkowników.
Oczywiście, jeżeli masz prośbę o uwzględnienie konkretnego zagadnienia, możesz napisać posta ;)

Znam swoich moderatorów.
Regulamin forum znajduje się tutaj:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
To nie jest pierwsza sytuacja, w której zwracamy Panu uwagę na jego łamanie. Dodatkowo, założył Pan drugie konto, aby ponownie opublikować treści, za które poprzednie konto zostało zablokowane. Temat uważam za zamknięty.

niedźwiedź napisał(a):
omówicie raport kwartalny

Aby złożyć wniosek o omówienie sprawozdania finansowego należy kliknąć przycisk "Poproś o nową analizę". Dostępny jest na górze wątku spółki, na jej dedykowanej podstronie dostępnej np. z poziomu wyszukiwarki, a także na liście obserwowanych, jeżeli spółka jest obserwowana.

O analizę sprawozdania finansowego wnioskować mogą jedynie użytkownicy z wykupionym abonamentem premium. Decyzja o wykonaniu analizy zostanie podjęta na podstawie całkowitej liczby wniosków.


Należy zadać sobie pytanie, dlaczego właściwie wsparcie/opór działa. Podstawą analizy technicznej jest psychologia. Jeżeli X inwestorów kupiło akcje po 10 zł, a następnie kurs spadł do 8, to tracą oni 2 zł. Gdy kurs wróci do 10 zł, część z nich będzie skłonna sprzedać akcje wychodząc na zero, pozbyć się jak najszybciej papieru z którym w głowie wiążą poczucie straty i nietrafionej inwestycji. Im więcej inwestorów weszło po 10 zł, tym silniejszy będzie to opór.
Jeżeli kurs spada z 10 do 8 zł w wyniku odcięcia dywidendy, posiadacze akcji nie są stratni (poza podatkiem od zysku).
Analiza pozostanie aktualna, ponieważ cały wykres przesunie się o wartość dywidendy. Wsparcia, linie trendu i wskaźniki pozostaną na swoich miejscach. Nie pojawi się jedynie sztuczna luka wynikająca z wypłaty dywidendy.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 22 czerwca 2011
Ostatnia wizyta: 20 września 2019 16:05:01
Liczba wpisów: 466
[0,14% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,581 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d