Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Lukasz Konopko

Lukasz Konopko

Ostatnie 10 wpisów
Znam swoich moderatorów.
Regulamin forum znajduje się tutaj:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
To nie jest pierwsza sytuacja, w której zwracamy Panu uwagę na jego łamanie. Dodatkowo, założył Pan drugie konto, aby ponownie opublikować treści, za które poprzednie konto zostało zablokowane. Temat uważam za zamknięty.

niedźwiedź napisał(a):
omówicie raport kwartalny

Aby złożyć wniosek o omówienie sprawozdania finansowego należy kliknąć przycisk "Poproś o nową analizę". Dostępny jest na górze wątku spółki, na jej dedykowanej podstronie dostępnej np. z poziomu wyszukiwarki, a także na liście obserwowanych, jeżeli spółka jest obserwowana.

O analizę sprawozdania finansowego wnioskować mogą jedynie użytkownicy z wykupionym abonamentem premium. Decyzja o wykonaniu analizy zostanie podjęta na podstawie całkowitej liczby wniosków.


Należy zadać sobie pytanie, dlaczego właściwie wsparcie/opór działa. Podstawą analizy technicznej jest psychologia. Jeżeli X inwestorów kupiło akcje po 10 zł, a następnie kurs spadł do 8, to tracą oni 2 zł. Gdy kurs wróci do 10 zł, część z nich będzie skłonna sprzedać akcje wychodząc na zero, pozbyć się jak najszybciej papieru z którym w głowie wiążą poczucie straty i nietrafionej inwestycji. Im więcej inwestorów weszło po 10 zł, tym silniejszy będzie to opór.
Jeżeli kurs spada z 10 do 8 zł w wyniku odcięcia dywidendy, posiadacze akcji nie są stratni (poza podatkiem od zysku).
Analiza pozostanie aktualna, ponieważ cały wykres przesunie się o wartość dywidendy. Wsparcia, linie trendu i wskaźniki pozostaną na swoich miejscach. Nie pojawi się jedynie sztuczna luka wynikająca z wypłaty dywidendy.

@64310 @niedźwiedź
My też korygujemy, ale niestety w naszej bazie brakowało dywidendy za 2013 r. Nanieśliśmy zmiany i przeliczyliśmy ponownie wykres. Przepraszam za problem.

Spółka jest o tyle nietypowa, że uchwala dywidendy w euro. W zależności od przyjętego przez dany portal kursu przeliczeniowego, wartości w złotych mogą się nieznacznie różnić. Prawdopodobnie z tego powodu szczyt na naszym wykresie różni się od szczytu na stooq, który również koryguje wykresy.Przenoszę do odpowiedniego wątku.
MarekOgarek napisał(a):
Takie pytanie: czy i jak jest określona w przepisach sytuacja kiedy CCC skupiłoby ponad 66% a mniej niż 90% akcji GR i nie migłoby zrobić przymusowego wykupu od pozostałych akcjonariuszy? Załóżmy, że za jakiś czas będą chcieli wcielić GR w strukturę CCC likwidując przejmowaną spółkę. Czy w takiej sytuacji muszą wykupić pozostałe akcje czy np mogą lub muszą zaoferować wymianę akcji GR na akcji CCC po jakimś ustalonym parytecie? Szukałem na forach i stronach inwestorkich informacji ale nigdzie nie ma opisanej sytuacji przy powodzeniu wezwania na poziomie 66-90%

Dziękuję za opinię. W jakiej sytuacji ta blokada jest problemem dla użytkownika? Kiedy potrzebne jest jednoczesne zalogowanie na dwóch urządzeniach?

Dzisiaj wdrożyliśmy kolejny pakiet zmian w portalu. Poniżej opiszę najważniejsze, aby ułatwić ich odnalezienie i wykorzystanie
1) W monitorach spółek pojawiły się nowe zakładki - skaner formacji świecowych oraz skaner notowań
www.stockwatch.pl/gpw/kghm,ska...
Dodatkowo w prawej kolumnie znajduje się dodatkowy zestaw danych związanych z notowaniami spółki.
2) W wyszukiwarce w prawym górnym rogu każdej strony można teraz wyszukać również indeksy i kontrakty terminowe.
3) Przebudowie uległa również sama podstrona indeksu:
www.stockwatch.pl/gpw/indeks/w...
W tabeli pod wykresem znajdują się szczegółowe dane liczbowe, w tym wpływ zmiany poszczególnej spółki na notowania indeksu.
* Na prośbę użytkownika Tomigl w tabelach wprowadziliśmy nowe, bardziej jaskrawe kolory przypisane do ratingu kredytowego spółki.
* Na prośbę użytkownika Jerzyferdynand zmieniliśmy sposób oznaczania aktualności danych finansowych w bazie. Teraz pod nazwą spółki widoczna jest data ostatniej aktualizacji danych spółki.
4) Ze względu na częste błędy związane z logowanie do portalu, od teraz zalogować można się swoim nickiem lub mailem + hasłem.
5) www.stockwatch.pl/analiza-tech...
Na prośbę użytkownika Wojetek w module analizy technicznej dodaliśmy dodatkowy filtr z listą indeksów. Pozwala to najpierw szukać silnych branż, a potem przejść do szukania silnych spółek.
6) Po zgłoszeniu użytkownika Tomasz321 zmieniliśmy sposób nazywania wątków spółek na forum. Teraz wyświetlają się tam pełne nazwy spółek.

Zapraszam do testowania i dzielenia się opinią oraz do zgłaszania pomysłów na kolejne zmiany.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 22 czerwca 2011
Ostatnia wizyta: 18 lipca 2019 18:36:08
Liczba wpisów: 460
[0,14% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,417 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d