pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Lukasz Konopko

Lukasz Konopko

Ostatnie 10 wpisów
Dobry wieczór
Udało się sprawnie wdrożyć.
Pozdrowienia

To nie zależy od przeglądarki czy systemu, a od skalowania, które jest np. często używane na laptopach z małymi ekranami. Oprogramowanie działa poprawnie, jeżeli skalowanie w systemie i w przeglądarce wynosi 100%. Przy innych proporcjach wykresy mogą być ucięte.
Tu screen z mojego windowsa 10

kliknij, aby powiększyć


Skalowanie w przeglądarce to u mnie ctrl i +/- lub ctrl i rolka na myszce.

Dzień dobry
Dostaliśmy od brokera informację, że materiały edukacyjne są przekazywane na maila, ale podał Pan fikcyjne dane. Rozumiem, że dla testu, ale to był powód braku przekazania materiałów.

Baner reklamowy wskazuje na możliwość inwestowania w zagraniczne spółki dywidendowe poprzez kontrakty CFD.

Co do Vanutatu, wielu brokerów forexowych jest zarejestrowanych w rajach podatkowych.

Pozdrawiam

?


Dobry wieczór
Taką funkcję ma spełniać zakładka "Obserwowane" w tabeli widocznej na górze strony głównej. Czy problemem jest to, że nie jest widoczna na wszystkich podstronach portalu, czy w ogóle na nią nie trafiłeś?
Pozdrawiam
Łukasz

Ze względu na epidemię nie udało nam się zorganizować debaty stacjonarnej, więc odbędzie się ona teraz zdalnie.

Cytat:

Zapraszamy na kolejną – piątą już – edycję bezpłatnej konferencji Gaming na Giełdzie! Podczas wydarzenia organizowanego przez Strict Minds we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz redakcjami Polski Gamedev i StockWatch.pl dowiecie się, jak niedawna premiera konsol nowej generacji wpłynęła na świat gamingu.
(...)
Nasze wydarzenie zamknie IV panel moderowany przez Kamila Klinowskiego – niezwykle doświadczonego inwestora indywidualnego i ekonomisty, zasiadającego w radach nadzorczych wschodzących projektów gamingowych. Jak inwestorzy powinni inwestować w zmieniający się rynek gamingowy? Na to pytanie odpowiedzą: Przemysław Barankiewicz (CFA Society Poland, zbyka.pl), Michal Pietrzkiewicz (INVESTIN(Gaming), Konrad Ryczko (analityk DM BOŚ) oraz Paweł Bieniek (szef działu analiz StockWatch.pl).

www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

Ja przekornie zadam inne pytanie. Jak pracować na wykresie bez korekt? Tu taki przykład Echo Investment z innej platformy

kliknij, aby powiększyć

Odcięcia dywidend spowodowały ogromne luki na wykresie, a przecież jeżeli inwestor dostaje dywidendę na konto, to nie traci pieniędzy. W związku z tym z takiego wykresu nie da się poprawnie odczytać poziomów wsparcia, oporu, linii trendu itd.


@green1
Sortowanie naprawiliśmy od razu, zapomniałem odpisać.

@Masa
Taka opcja była bardzo dawno temu, ale z niej zrezygnowaliśmy. Cena abonamentu jest znacznie niższa niż wartość zawartych w nim treści, ale zależy nam bardziej na społeczności użytkowników, niż na wpływach z abonamentu. Samych analiz sprawozdań publikujemy w ciągu roku ok. 250, więc jednostkowa cena analizy w abonamencie rocznym to niecałe 2 zł. Nie wspominając o analizach technicznych, danych, narzędziach itd.


kliknij, aby powiększyć


To nie jest błąd. W ustawieniach wykresu można ustawić ustalanie koloru świecy w oparciu o zamknięcie poprzedniej lub o otwarcie bieżącej. Przy ustawieniach domyślnych, piątkowa świeczka jest czerwona. Przy zaznaczonej opcji "Kolor słupków na podstawie zamknięcia poprzedniej świecy" jest zielona. Wystarczy odhaczyć tę opcję.

A co konkretnie jest błędne?

10 listopada wdrożyliśmy na stronie wiele zmian. Niestety część przeglądarek zapamiętała stare ustawienia i nie możemy wymusić na nich wczytania nowych. Jeżeli macie problem z działaniem strony, spróbujcie wyczyścić cache przeglądarki. Na komputerze z Windowsem to ctrl+f5, na macu Apple + R lub command + R. Na telefonie trzeba wejść w ustawienia prywatności i wyczyścić dane.

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, napisz do nas na biuro@stockwatch.pl Przepraszamy za utrudnienia.


kliknij, aby powiększyć


Nie pokazuje Ci się coś takiego?

qobaPL napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź. A czy jest szansa, że taka funkcjonalność zostanie wprowadzona?
W mojej ocenie byłaby bardzo przydatna, a może nie jest to bardzo skomplikowany skrypt.


Skrypt nie jest bardziej skomplikowany, ale im więcej sesji w średniej tym więcej obliczeń trzeba wykonać, a to obciążenie stałe, ponieważ liczymy to na bieżąco. A tak jak słusznie zauważył Krewa, w dłuższym okresie te wskaźniki nie będą już miały wartości informacyjnej. Jeżeli w ciągu tygodnia wolumen jest wyższy od FF, to znaczy że są to transakcje spekulacyjne. Tym bardziej, że Free Float liczymy na podstawie dostępnych publicznie informacji o inwestorach powyżej progu 5%. Pod nim mogą być również inwestorzy na kilka procent, których akcje nie są przedmiotem handlu.

Cześć
Wyskakuje na pop-upie i trzeba kliknąć potwierdzenie odczytania. Do tego wysyłamy maila z powiadomieniem. Serio trzeba jeszcze na czerwono? :)
Pozdrawiam

Staramy się wprowadzać dane finansowe w ciągu 24 godzin od publikacji, ale w okresach kumulacji raportów finansowych może to trwać dłużej. O jaką spółkę chodzi? Wrzucimy na początek listy.

Skonsultuję sprawę z programistami :)

Cześć
Nie ma takiej funkcji. Wskaźniki powstały do oceny sytuacji w krótkim horyzoncie czasowym.
Pozdrawiam

Cześć
Niestety szersza awaria. Nie dostajemy komunikatów ze źródła. Oczywiście trwają prace nad rozwiązaniem problemu.
Pozdrawiam

Dzień dobry
Dziękuję za opinię. Przy każdym wpisie dostępny jest przycisk "Zgłoś do moderatora". Zachęcam do korzystania. Ułatwi to naszym moderatorom pracę. Będziemy analizować wpisy użytkownika i podejmować decyzje o ostrzeżeniu lub banie.
Pozdrowienia

Dziękuję za udział, zadawane podczas wystąpień pytania, a także miłe słowa. Tak, prawdopodobnie będą kolejne edycje :)

Co do debaty, będzie poświęcona tematom związanym z inwestowaniem w gaming, czyli ogólnie sektorowi, ale pewne kwestie są związane z konkretnymi spółkami i nie da się o nich rozmawiać bez nawiązania do nich. Przykładem niech będzie to co ostatnio działo się wokół spółki Simfabric.
Nawiążemy do wykładów, ale też perspektywa gości ma być bardziej rynkowa. Będzie to prawdopodobnie czterech ekspertów i moderator, który na pewno przygotuje sporo swoich pytań, ale zależy nam na udziale społeczności inwestorów z forum. Podczas debaty zadamy ich pytania wskazując na forumowe nicki :)

Zacznę od przypomnienia, że w dniach 7-9 września odbyła się konferencja online poświęcona inwestowaniu w gaming. Na stronie
www.stockwatch.pl/wiadomosci/i...
możecie obejrzeć zapis 8 wykładów. Wszystko za darmo i bez rejestracji.

W najbliższych tygodniach planujemy przeprowadzić jeszcze debatę z udziałem ekspertów z sektora finansowego, podczas której ocenią oni szanse i ryzyka związane z inwestowaniem w spółki z branży gier. Zapraszam do pozostawienia w tym wątku pytań, które będziemy mogli zadać uczestnikom debaty, a także wszelkich przemyśleń dotyczących tego na czym powinniśmy się w niej skupić. Im więcej takich wskazówek zbierzemy, tym bardziej będzie ona dopasowana do Waszych oczekiwań.

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych inwestycji, nie tylko w spółki gamingowe!

Witam
Pana mail był ręcznie wyłączony z listy wysyłkowej. Robimy tak, gdy skrzynki odrzucają nasze maile na przykład z powodu przepełnienia. Usunąłem blokadę, kolejne maile będą już wysyłane. Będę obserwował, czy jest jakiś problem z ich dostarczeniem.
Pozdrawiam

Dobry wieczór
Nie było łatwo, ale chyba znaleźliśmy powód tego dziwnego błędu. Będę wdzięczny za informację, czy nadal występują problemy z edycją przed upływem 20 minut.

Rozumiem, ale różnica w cenie miesiąca będzie już sporo niższa niż w aktualnej promocji. Przedłużę o 3 miesiące ;)
Pozdrowienia

@FilipBonn Dla jasności, korzystanie z forum nie jest płatne.
Problem w tym, że tylko część użytkowników zgłasza taki problem, a mi nie udało się go powtórzyć, mimo że testowałem na różnych przeglądarkach, kontach i urządzeniach. Będziemy szukać dalej. Będę wdzięczny za informację z jakich systemów i przeglądarek Państwo korzystacie.

Kroczący C/Z jest widoczny w prawej kolumnie w sekcji "WSKAŹNIKI FINANSOWE". Dodamy również w innych miejscach.
Poprawimy też generowanie plików z wyceną wg. EV/EBITDA.

Pozdrawiam

Dzień dobry
Dziękuję za zgłoszenie. Wprowadziliśmy poprawkę. Proszę o informację zwrotną, czy problem już nie występuje.
Pozdrawiam

Z aktualizacją listy przez GPW bywa różnie. Obie spółki trafiły już na stronę sektora.
Pozdrowienia

Pomijamy skrajne wartości, aby nie zaburzać wyników. Dla C/WK ograniczamy wyniki do przedziału 0-50, więc Columbus ze swoim 58 jest pomijany.

Dzień dobry
Planuję dalszą rozbudowę stron sektorów. Uwzględnię również te uwagi.

Listę spółek pobieramy od GPW. Jakiej spółki brakuje?
Pozdrawiam

Dziękuję za zgłoszenie. To efekty wczorajszej awarii. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.

Nie planujemy wprowadzać licznika dla danego wpisu. Celem było zliczanie polubień dla danego autora, aby było wiadomo kto coś wnosi na forum.

Dzisiaj wdrożyliśmy kolejny pakiet zmian w portalu, głównie w odpowiedzi na prośby użytkowników. Poniżej opiszę najważniejsze, aby ułatwić ich odnalezienie i wykorzystanie.

- W skanerach
www.stockwatch.pl/stocks/Skane...
https://www.stockwatch.pl/wyceny/
www.stockwatch.pl/stocks/Skane...
jest opcja generowania danych do pliku. Dodaliśmy tam kolumnę z datą aktualizacji danych finansowych
- W narzędziu do analizy technicznej www.stockwatch.pl/analiza-tech... dodaliśmy interwały 2h i 4h
- W tabeli na stronie głównej da się teraz wczytać 20 pozycji, czyli gorących spadków wzrostów, obserwowanych spółek, czy ciekawych statystyk
- na forum pojawiła się opcja polub wpis, a pod avatarem użytkownika licznik polubień
- rozbudowaliśmy i nadal będziemy rozbudowywać strony sektorów Najpopularniejszy Gaming trafił również do menu głównego www.stockwatch.pl/gpw/sektory/...
- w głównym widoku mobilnych na stronie spółki są teraz również sekcje ANALIZY TECHNICZNE i OSTATNIO NA FORUM

Dziękuję za informację. Poprawione.

Na tej stronie znajdują się spółki z indeksu NCIndex
U góry strony jest informacja "Indeks NCIndex - notowania i skład" plus opis indeksu.

Ekopark nie należy do indeksu. Listę spółek można sprawdzić również na stronie giełdy
gpwbenchmark.pl/karta-indeksu?...


Dziękuję za wszystkie uwagi. Nikt tu nie będzie banował za pomysły :)

Cześć
W skanerze zaawansowanym jest
www.stockwatch.pl/stocks/Skane...
Pod suwakami możesz wybrać SMA obrotu, kursu, czy ilości transakcji.
Pozdrawiam

No to mamy dwie osoby, które nie mają opcji "edytuj" :) Postaramy się znaleźć ten błąd.

A co do cytowania, to domyślnie system forum uznaje, że nie cytuje się ostatniego postu w danym wątku, bo odpowiedź jest bezpośrednio niżej. To nie jest błąd.

Algorytm uwzględnia m.in. wolumen, obrót, ilość transakcji, a także zachowanie akcji na tle indeksów. W efekcie wskazuje spółki, które wzbudzają ponadprzeciętne zainteresowanie rynku, a nie tylko takie, które notują największe wzrosty/spadki.
Algorytm sprawdzający zachowanie na tle indeksów jest dość skomplikowany. Z kolei takie podstawowe warunki to wzrost/spadek o ponad 1%, obrót na sesji większy niż 100 tys. zł, co najmniej 20 transakcji i wolumen większy od 20. Nie uwzględniamy też groszówek.
Pozdrawiam

Dzień dobry
Bartosz napisał(a):
To ja przypomnę się w temacie:
- aby w skanerze fundamentalnym pojawił się CAGR 3Y/5Y
- drugi pomysł to dodanie przychodów w interwale rocznym w zakładce: Historyczne wyniki Y

Co Wy na to?


Mamy to na liście, ale potrzebujemy trochę czasu. Dużo dzieje się na rynku i u nas też.

annadw napisał(a):
Dobry wieczór,

Czy byłaby opcja zaktualizowania obrazków w całej części forum dotyczącym patternów świecowych i cenowych. Można się domyślać po opisie jak dany pattern ma wyglądać, albo googlować go, ale szkoda tych postów :(


Postaramy się je odtworzyć.

green1 napisał(a):

Pytanie dotyczy raportowanych w newsletterze Goracych wzrostow. W piatkowym popoludniowym newsletterze nie ma wsrod tych wzrostow ZPUE, ktoro zaliczylo 3-ci najwiekszy wzrost na sesji, a wzrostowi kursu towarzyszyl znaczny wzrost obrotow (najwieksze od okolo 1.5 roku), kurs osiagnal poziomy nie widziane od 2.5 roku. Czy taki wzrost nie powinien byc uznany za "Goracy wzrost"?

Na stronie z danymi szczegolowymi danej spolki warto by bylo umiescic informacje o rynku notowan spolki (Rynek glowny/New connect) trybie notowan (ciagle/jednolite 1fix/jednolite 2fix) i ewentualnej kwalifikacji spolki przez GPW do kategorii podwyzszonego ryzyka (Lista alertow/Strefa obnizonej plynnosci/inne-jezeli sa).


ZPUE nie spełnia naszych wymagań dotyczących płynności. W ciągu ostatnich 20 sesji na akcjach zawierano średnio 47 transakcji na ok. 1000 akcji spółki, co przekładało się na 195 tys. zł obrotu. A to są już dane uwzględniające tę gorącą sesję.

Informację o rynku dodamy.

Dzień dobry
Witamy ponownie :)

1) Rating z newslettera usuniemy. Na stronie nie ma już tej funkcjonalności i nie zauważyliśmy że została w szablonie maila.
2) Sprawę wycen sprawdzę.
3) Komunikat ESPI jest wczytywany automatycznie. Z kolei dane do bazy przenosimy ręcznie. Może się więc zdarzyć, że raport będzie już w sekcji "Najnowsze sprawozdanie finansowe", a wycena będzie bazować jeszcze na danych z poprzedniego kwartału.

W prawej kolumnie na samym dole znajduje się informacja na temat daty danych:
Kurs z dnia: 08-06-2020
Dane finansowe z dnia: 21-05-2020

4) Dodamy
5) Wątki zakładają użytkownicy. Można założyć nowy do pytań, można pytać tutaj :)

Pozdrowienia

aircanada15 napisał(a):
kholat: mówisz o obecnym kursie i zmianie 0,0% ?

Resztę gamdev obserwujesz czy średnio ? Bo dziś Creepy raczej nie odstaje od wielkiej czwórki.


Rozbudowaliśmy stronę www.stockwatch.pl/gpw/sektory/... aby łatwiej było obserwować cały gamedev. Polecam

No to nie znika, tylko się zwija, bo się nie mieści. Menu jest nadal, można rozwinąć i wybrać pozycję "Forum".

Pana adres e-mail był oznaczony w naszej bazie jako taki, który nie przyjmował maili. Trudno mi w tej chwili powiedzieć dlaczego. Możliwe, że skrzynka była pełna i dostawaliśmy informację o braku możliwości dostarczenia wiadomości. Ponownie aktywowałem Pana adres. Będę wdzięczny za potwierdzenie, czy powiadomienia zaczęły działać.
Pozdrawiam

Witam
Chciałbym się upewnić. Pod tym linkiem:
www.stockwatch.pl/forum/tematy...
widoczny jest przycisk "Przestań obserwować"?

kliknij, aby powiększyć

W przypadku CDA był to błąd we wprowadzaniu danych.

W przypadku Atlanty dane są poprawne. Data walnego to 17 grudnia. Ustalono na nim, że dywidenda zostanie wypłacona 27 marca. Do tego czasu w naszej bazie ma status "Uchwalona". Data pod tym statusem oznacza datę wypłaty. Data walnego, czyli uchwalenia, znajduje się w kolumnie "Data WZA".

www.gpw.pl/produkty-strukturyz...

Po wybraniu z listy ropy, skaner znalazł pięć stron różnych instrumentów w tym opcję gry na wzrosty i spadki.

Wpisy na tym forum były publikowane w 2017 r. Aktualnie narzędzia TradingView są wdrożone w StockWatch.pl
Można w nich korzystać z listy obserwowanych w portalu spółek, szybkich list indeksów, zapisać sobie na koncie szablony i korzystać na różnych urządzeniach. Oferujemy też za darmo notowania wszystkich polskich akcji. Polecam:
www.stockwatch.pl/analiza-tech...

Cześć Przepraszam, ten CAGR gdzieś nam umknął, ale już wrzucam do kolejki i postaramy się niedługo wdrożyć.
Opisami na forum też się zajmiemy ;)
Pozdrowienia

Polecam nasze usługi
Portfel
Strefa premium

Dziękuję, zgłaszam do IT

I na telefonie i na komputerze obowiązuje limit 20 minut na edycję postu. Wystarczy na poprawienie literówki, czy dodanie linku, a zapobiega wypaczaniu dyskusji przez edytowanie swoich postów po uzyskaniu na nie odpowiedzi innych uczestników forum.

Będę wdzięczny za sprawdzenie, czy na pewno po napisaniu tutaj odpowiedzi, przycisk będzie widoczny tylko na komputerze. Jeżeli tak, to poprawimy.

Chodzi o jakąś konkretną spółkę, czy o wszystkie? Problem nadal występuje?

Nie widziałem wcześniej takiej prośby, a funkcjonalność ignorowania jest na forum dostępna. Obok avataru każdego użytkownika widoczny jest tzw. ptaszek. Wystarczy go kliknąć, aby użytkownik trafił na listę ignorowanych. W menu forum jest link do listy "Ignorowani Użytkownicy".

Punkty respektu rozważę. Polecam czytanie postów użytkowników oznaczonych jako "Zespół StockWatch.pl" wave

www.stockwatch.pl/analiza-tech...
Jakby coś, to nasze narzędzie posiada taką funkcję :)

Jest w ustawieniach profilu na forum. "Informacje o mnie" -> "Podpis"
Podaję link bezpośredni:
www.stockwatch.pl/forum/defaul...

Witam
Nie mamy na forum mechanizmu tworzenia ankiet.
W tym dziale www.stockwatch.pl/forum/tematy... znajdziesz przykłady ankiet innych użytkowników i usług zewnętrznych, z których korzystali.
Pozdrawiam

Cześć
Hmm, wydaje mi się, że opcja o którą pytasz jest i działa :) Przy każdym wpisie na forum, poza ostatnim w danym wątku, znajduje się przycisk "Cytuj". Po jego kliknięciu w polu tekstowym pojawi się wypowiedź danego użytkownika. Możesz usunąć jej część i zostawić właściwy fragment. Możesz też dodać dowolny nick i fragment wypowiedzi wpisując ręcznie tagi quote.

W kodzie wygląda to tak:
Kod:
[quote=qobaPL]
Tutaj znajduje się cytowana treść
[/quote]

[quote=inny użytkownik]
Tutaj znajduje się cytowana treść innego użytkownika
[/quote]


A tak na forum:
qobaPL napisał(a):

Tutaj znajduje się cytowana treść


inny użytkownik napisał(a):

Tutaj znajduje się cytowana treść innego użytkownika

tratata napisał(a):
Czy jest możliwość kupienia wersji papierowej? Nie lubię ebooków;/


Niestety oferujemy tylko wersję elektroniczną, ale to prosty pdf. Po zakupie mogę udostępnić wersję pliku z odblokowaną opcją wydruku.

Witam
Nie korzystam akurat z tej funkcji, ale na stronie GPW znajduje się informacja, że aplikacja obsługuje wirtualne portfele:
https://www.gpw.pl/aplikacja-mobilna
Pozdrawiam

Dzień dobry
Strefa premium portalu i wzorcowy portfel inwestycyjny to dwie odrębne usługi, które opłaca się oddzielnie. Ich opisy znajdują się tutaj:

wiadomosci.stockwatch.pl/portf...

wiadomosci.stockwatch.pl/abona...

Po wykupieniu dostępu do portfela najszybciej będzie skorzystać z głównego menu portalu, gdzie znajduje się sekcja "Portfele". Są tam linki do dedykowanego forum i aktualnego składu portfela.

Pozdrawiam

Wrzucam w ramach rozwinięcia wypowiedzi ;)
www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Cytat:
Polwax podjął decyzję o niekontynuowaniu realizacji budowy instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych z powodu braku porozumienia z Orlen Projekt, który był wykonawcą tej inwestycji. Spółka zapowiedziała również, że wystąpi z roszczeniami wobec PKN Orlen na łącznie ok. 271 mln zł.

Lenard napisał(a):
A czy znajdzie się tam też trochę teorii z rynku kapitałowego i analizy fundamentalnej?

Warto może było by udostępnić chociażby spis treści wspomnianego e-booka. Przypuszczam że mogło by to pomóc w dylematach osób zastanawiających się czy warto.

Ogólny spis treści znajduje się na podstronie e-booka:
www.stockwatch.pl/zakup-ebooka...

Dzień dobry
Dziękuję za przedstawienie pomysłu. Postaramy się dodać takie rozwiązanie do skanera.

Już poprawiliśmy. Można zapisać kreski do szablonu również tutaj: www.stockwatch.pl/analiza-tech...
Przed wczytaniem kresek dla konkretnej spółki, trzeba najpierw wczytać jej wykres. Czy o to chodziło?

Witam
Istnieje taka możliwość. Należy jednak korzystać z zakładki Analiza techniczna na stronie konkretnej spółki. Dla przykładu na stronie
www.stockwatch.pl/gpw/kghm,ana...
rysuję linie trendu, dodaję teksty i strzałki. Zapisuję szablon np. "Analiza KGHM z 7 listopada". Za kilka dni wracam na stronę
www.stockwatch.pl/gpw/kghm,ana...
wczytuję zapisany szablon i na wykresie pojawią się wszystkie narysowane elementy. Szablon jest zapisany na koncie użytkownika, więc można go wczytać również na innym urządzeniu.

Poszukamy jeszcze opcji, aby to działało również na www.stockwatch.pl/analiza-tech...
Pozdrawiam

aircanada15 napisał(a):
Zmiana kolorów = duży minus


W profilu użytkownika można przywrócić poprzednią wersję kolorystyczną.
www.stockwatch.pl/profil/podsu...

Będę wdzięczny za opinie w tym wątku.
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

W profilu użytkownika można przywrócić poprzednią wersję kolorystyczną.
www.stockwatch.pl/profil/podsu...

Będę wdzięczny za więcej szczegółów. Sam kierunek zmian jest zły, czy jego wykonanie? W internecie dominują strony w jasnej kolorystyce.

mindek napisał(a):

Było nabycie przez głównego od tfi na kilkanaście procent akcji. W komunikacie stoi, że po nabyciu główny posiada 80.13% głosów na WZA, do 90% jeszcze trochę brakuje. Z fundów tylko quercus ma jakieś akcje, ok 100k
Dlaczego SW pokazuje, że główny ma 87,98%?

Nie uwzględnialiśmy akcji uprzywilejowanych.

Ze sprawozdania wynika, że jest 1 mln akcji uprzywilejowanych i 2,2 mln akcji zwykłych. Z ostatniego komunikatu dotyczącego akcjonariuszy
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
, że 2.815.213 głosów to 67,03%, więc głosów jest 4 200 000. Jeżeli Castelli ma milion akcji uprzywilejowanych i 815 213 akcji zwykłych to posiada pakiet 56,73% wszystkich akcji.
Będę wdzięczny za informację, jeżeli gdzieś jest błąd.

Witam
Dziękuję za informację. Naprawienie tego jest na szczycie listy zadań.
Pozdrawiam

Temat udało się wyjaśnić na priv. Jakby ktoś miał podobny problem to chodziło o włączona funkcję Magnes, którą można wyłączyć w pasku narzędziowym po lewej stronie wykresu.

W dziale edukacyjnym ostatnio opublikowaliśmy teksty na temat C/Z i C/WK. Polecam
https://edu.stockwatch.pl

Zauważyłem, że piszesz prośby o analizy na wątkach. Tylko przypominam o opcji z przyciskiem. Nic więcej thumbright

@niedźwiedź
Na górze, na każdym wątku jest przycisk "Poproś o nową analizę". Jest również na podstronach każdej spółki i na liście obserwowanych w profilu użytkownika.
O analizę sprawozdania finansowego wnioskować mogą jedynie użytkownicy z wykupionym abonamentem premium. Decyzję o wykonaniu analizy podejmujemy na podstawie całkowitej liczby wniosków. Składanie próśb przez system ułatwia nam zarządzanie tematem i lepsze dostosowanie publikacji do potrzeb użytkowników.
Oczywiście, jeżeli masz prośbę o uwzględnienie konkretnego zagadnienia, możesz napisać posta ;)

Znam swoich moderatorów.
Regulamin forum znajduje się tutaj:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
To nie jest pierwsza sytuacja, w której zwracamy Panu uwagę na jego łamanie. Dodatkowo, założył Pan drugie konto, aby ponownie opublikować treści, za które poprzednie konto zostało zablokowane. Temat uważam za zamknięty.

niedźwiedź napisał(a):
omówicie raport kwartalny

Aby złożyć wniosek o omówienie sprawozdania finansowego należy kliknąć przycisk "Poproś o nową analizę". Dostępny jest na górze wątku spółki, na jej dedykowanej podstronie dostępnej np. z poziomu wyszukiwarki, a także na liście obserwowanych, jeżeli spółka jest obserwowana.

O analizę sprawozdania finansowego wnioskować mogą jedynie użytkownicy z wykupionym abonamentem premium. Decyzja o wykonaniu analizy zostanie podjęta na podstawie całkowitej liczby wniosków.

Najlepiej zachować rozsądek i samodzielnie ocenić założenia przyjęte przez autorów analiz ;)

Należy zadać sobie pytanie, dlaczego właściwie wsparcie/opór działa. Podstawą analizy technicznej jest psychologia. Jeżeli X inwestorów kupiło akcje po 10 zł, a następnie kurs spadł do 8, to tracą oni 2 zł. Gdy kurs wróci do 10 zł, część z nich będzie skłonna sprzedać akcje wychodząc na zero, pozbyć się jak najszybciej papieru z którym w głowie wiążą poczucie straty i nietrafionej inwestycji. Im więcej inwestorów weszło po 10 zł, tym silniejszy będzie to opór.
Jeżeli kurs spada z 10 do 8 zł w wyniku odcięcia dywidendy, posiadacze akcji nie są stratni (poza podatkiem od zysku).
Analiza pozostanie aktualna, ponieważ cały wykres przesunie się o wartość dywidendy. Wsparcia, linie trendu i wskaźniki pozostaną na swoich miejscach. Nie pojawi się jedynie sztuczna luka wynikająca z wypłaty dywidendy.

@64310 @niedźwiedź
My też korygujemy, ale niestety w naszej bazie brakowało dywidendy za 2013 r. Nanieśliśmy zmiany i przeliczyliśmy ponownie wykres. Przepraszam za problem.

Spółka jest o tyle nietypowa, że uchwala dywidendy w euro. W zależności od przyjętego przez dany portal kursu przeliczeniowego, wartości w złotych mogą się nieznacznie różnić. Prawdopodobnie z tego powodu szczyt na naszym wykresie różni się od szczytu na stooq, który również koryguje wykresy.

comtrader napisał(a):


kliknij, aby powiększyć

No i kulturalnie dało się znaleźć powód.

O technice Heikin - Ashi można poczytać na stronie DM BOŚ
bossa.pl/analizy/techniczna/el...


kliknij, aby powiększyć

Można kulturalnie zgłosić błąd i szukać przyczyny albo można zarzucać komuś manipulacje...

Przenoszę do odpowiedniego wątku.
MarekOgarek napisał(a):
Takie pytanie: czy i jak jest określona w przepisach sytuacja kiedy CCC skupiłoby ponad 66% a mniej niż 90% akcji GR i nie migłoby zrobić przymusowego wykupu od pozostałych akcjonariuszy? Załóżmy, że za jakiś czas będą chcieli wcielić GR w strukturę CCC likwidując przejmowaną spółkę. Czy w takiej sytuacji muszą wykupić pozostałe akcje czy np mogą lub muszą zaoferować wymianę akcji GR na akcji CCC po jakimś ustalonym parytecie? Szukałem na forach i stronach inwestorkich informacji ale nigdzie nie ma opisanej sytuacji przy powodzeniu wezwania na poziomie 66-90%

Dziękuję za opinię. W jakiej sytuacji ta blokada jest problemem dla użytkownika? Kiedy potrzebne jest jednoczesne zalogowanie na dwóch urządzeniach?

Dzisiaj wdrożyliśmy kolejny pakiet zmian w portalu. Poniżej opiszę najważniejsze, aby ułatwić ich odnalezienie i wykorzystanie
1) W monitorach spółek pojawiły się nowe zakładki - skaner formacji świecowych oraz skaner notowań
www.stockwatch.pl/gpw/kghm,ska...
Dodatkowo w prawej kolumnie znajduje się dodatkowy zestaw danych związanych z notowaniami spółki.
2) W wyszukiwarce w prawym górnym rogu każdej strony można teraz wyszukać również indeksy i kontrakty terminowe.
3) Przebudowie uległa również sama podstrona indeksu:
www.stockwatch.pl/gpw/indeks/w...
W tabeli pod wykresem znajdują się szczegółowe dane liczbowe, w tym wpływ zmiany poszczególnej spółki na notowania indeksu.
* Na prośbę użytkownika Tomigl w tabelach wprowadziliśmy nowe, bardziej jaskrawe kolory przypisane do ratingu kredytowego spółki.
* Na prośbę użytkownika Jerzyferdynand zmieniliśmy sposób oznaczania aktualności danych finansowych w bazie. Teraz pod nazwą spółki widoczna jest data ostatniej aktualizacji danych spółki.
4) Ze względu na częste błędy związane z logowanie do portalu, od teraz zalogować można się swoim nickiem lub mailem + hasłem.
5) www.stockwatch.pl/analiza-tech...
Na prośbę użytkownika Wojetek w module analizy technicznej dodaliśmy dodatkowy filtr z listą indeksów. Pozwala to najpierw szukać silnych branż, a potem przejść do szukania silnych spółek.
6) Po zgłoszeniu użytkownika Tomasz321 zmieniliśmy sposób nazywania wątków spółek na forum. Teraz wyświetlają się tam pełne nazwy spółek.

Zapraszam do testowania i dzielenia się opinią oraz do zgłaszania pomysłów na kolejne zmiany.

Będzie dostępny dla wszystkich.

Dzień dobry
Dziękuję za zgłoszenie. Ostatnio sporo zmieniamy w dziale analizy technicznej. Skaner ma teraz inny adres, który nie został uaktualniony w menu portalu. Poprawka została już naniesiona.

Voicetel Communications napisał(a):
Szanowni Państwo,

27 września 2018 r. odbyło się Spotkanie dla Inwestorów Indywidualnych, które mieliśmy przyjemność organizować wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.

Było to pierwsze takie wydarzenie organizowane przez naszą Spółkę. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uczestniczyli w spotkaniu. Bardzo dziękujemy za tak aktywne uczestnictwo oraz zaangażowanie zarówno w poruszane podczas prezentacji tematy, jak i liczne osobiste testy naszej technologii w specjalnych budkach telefonicznych Dialla. Zachęcamy również do korzystania z wręczonych Państwu voucherów AlterYou dających możliwość uruchomienia własnej inteligentnej Asystentki Poczty Głosowej w swoim telefonie.

Podczas spotkania Prezes Dawid Wójcicki zaprezentował pozycję spółki na światowym rynku Conversational AI. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z filozofią doboru oraz realizacji projektów przez Voicetel, a także poznać samą technologię Brilliance. Prezes zaprezentował również plan działań i strategię rozwoju spółki (w tym na rynki zagraniczne). Ciekawostką były też wolumeny sprzedaży produktów Voicetel na najbliższe lata.

Tym Państwu, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie chętnie prześlemy materiały konferencyjne oraz prezentacje za uprzednim wysłaniem nam swojego adresu mailowego na biuro@voicetel.pl

Pozdrawiamy
Voicetel Communications S.A.


Przenoszę wpis, do odpowiedniego wątku.

Dzień dobry
Dziękuję za zgłoszenie. Mieliśmy mały błąd w bazie. Wdrożyliśmy już odpowiednią poprawkę. Przepraszam za problem.
Pozdrawiam

A gdzie dokładniej na tym Podlasiu stacjonujesz? Na takie piwo łatwiej będzie znaleźć chętnych ze swojego miasta.

Rzeczywiście, nie było to potrzebne i już zostało usunięte.

To standardowa funkcja wielu forów internetowych. Dawno temu tak zostało skonfigurowane i tak jest. Przeszkadza to w jakiś sposób?

Rzeczywiście, widget się zatkał. Wprowadziliśmy już poprawkę.
Dziękuję za zgłoszenie.

dulan napisał(a):
proszę o analizę spółki ACREBIT z rynku newcconect

Moderator:
Przenoszę do właściwego wątku.

Dzień dobry
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Wdrożyliśmy poprawkę. Menu nie powinno się już rozwijać z automatu.
Pozdrawiam

Dziękuję za czujność. Winna była akurat inna nowa funkcja. W profilach spółek, w prawej kolumnie znajduje się teraz informacja o najnowsze analizie technicznej. Usterka została już naprawiona.

Użytkowników zainteresowanych kryptowalutami zapraszam do zapoznania się z nowymi funkcjami portalu
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Na prośby użytkowników i w reakcji na rosnącą popularność inwestowania w kryptowaluty, wdrożyliśmy w StockWatch.pl nowe funkcje
www.stockwatch.pl/kryptowaluty...
Tabela z największymi wzrostami i spadkami kyrptowalut. Z listy odfiltrowane są instrumenty o wolumenie zawieranych transakcji.
www.stockwatch.pl/kryptowaluty...
Narzędzie do analizy wykresów kryptowalut.
www.stockwatch.pl/kryptowaluty...
Każda kryptowaluta ma teraz w portalu swoją dedykowaną podstronę.

Wszystkie kryptowaluty można wyszukać w głównej wyszukiwarce, w prawym górnym rogu strony. Można również publikować publicznie i prywatnie analizy techniczne kryptowalut.

Zapraszam do testowania i dzielenia się opinią na temat nowych funkcji.

Firmy finansują wzrost gospodarczy, ale na nim nie zarabiają. Wzrost kosztów i nowe prawo powoduje rekordową liczbę bankructw. Ciekawy raport.

Cytat:
Wzrost konsumpcji pociąga za sobą większą skalę produkcji i sprzedaży polskich przedsiębiorstw, ale już niekoniecznie większe zyski, przynajmniej analogicznie do skali wzrostu zaangażowanych środków własnych. Z jednej strony – nie rosną ceny, o czym świadczy niska dotychczas inflacja, a z drugiej strony marże są drenowane przez rosnące koszty pracy, zaopatrzenia (najjaskrawiej w budownictwie), nowych regulacji i podatkowe (m.in. zakaz handlu w niedzielę, RODO itd. – wszystko to rodzi określone koszty po stronie przedsiębiorstw). Można nawet powiedzieć, iż gremialnie firmy nie korzystają na zwiększonej konsumpcji, jak i nawet na wzroście gospodarczym… One je finansują, i nie mówimy tu jedynie o zacieśnianiu podatkowym, przeciwdziałaniu karuzelom vatowskim etc. Wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności może dodatkowo pogłębić tę sytuację – przy zaletach tego rozwiązania, potencjalnych korzyściach dla budżetu mieć ono będzie jednocześnie niezbyt pozytywny wpływ na płynność polskich firm – ocenia Tomasz Starus, Członek Zarządu Euler Hermes odpowiadający za ocenę ryzyka.


>> Link

Nataniel napisał(a):
Poproszę o sprzedaż Kruk-a. Uzasadnienie: spada i narazie końca nie widać:)

Rynek bywa złośliwy. Sprzedaż po przełamaniu wsparcia była uzasadniona, ale wzrost o 20% chwilę po niej może przetestować psychikę inwestora. Życzę powodzenia w kolejnych transakcjach,

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 22 czerwca 2011
Ostatnia wizyta: 17 stycznia 2021 03:14:17
Liczba wpisów: 547
[0,15% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,575 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d